Tyxo.bg counter Репутация на потребителите
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 15, 2019, 17:14:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Не трябва проблемите да ви тикат напред, а мечтите да ви водят.“ – Дъглас Евърет

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през септември 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Анкета
Въпрос: Желаете ли по-обективна система за определяне на вашата репутация?  (Гласуването приключено: Декември 25, 2011, 00:22:27 )
Да, желаем - 11 (37.9%)
Не, тази си е супер - 5 (17.2%)
Може би - 0 (0%)
Не ми пука - 11 (37.9%)
Какво е това репутация - 2 (6.9%)
Общ брой гласове: 28

Страници: [1] 2 3 ... 8
  Изпечатай  
Автор Тема: Репутация на потребителите  (Прочетена 40640 пъти)
hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Профил
« -: Декември 05, 2011, 00:22:28 »

Здравейте,
аз съм сравнително нов потребител във форума и от скоро имам нов статус + нова опция за добавяне или премахване на единици от репутацията на потребители, на ученици, сенсей и др. Според мен системата за определяне на репутация е повече от субективна. Често се случва да се слагат плюсове или минуси от хора, които видимо не са наясно с материята и съдържанието на форума. Някои от вас ще кажат, че всеки може да си предцени сам, но в сайта влизат много млади и неопитни хора, които се ориентират не само по мнение, но и по-репутацията на потребителите. Във форума се вижда, че не само аз мисля така.

Реално си позволявам леко да се набъркам в работата на администраторите, но пък мога да ги уверя, че имам известен опит при създаването и поддържането на различни по сложност и обхват он-лайн проекти. Оставам с впечатлението, че тук във форума решенията се взимат демократично и смятам, че анкетата ще покаже най-добре дали има нужда от промяна на системата за оценяване.

Моля дайте своя глас.
Активен

Ицо го е казал: Който играе печели!
Elite
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1009

Профил
« Отговор #1 -: Декември 05, 2011, 01:27:52 »

Малко като с бизнеса е това с репутациите - потръгне ли ти, все нагоре ти върви. Grin Не успееш ли - все си на загуба, бавно, но сигурно. Smiley

Не бе тва беше малко на майтап - сещам се навремето нашия почетен член - Тигъра беше с минус 10, сега е на 90 и отгоре... така че не е необратимо, но и не смятам, че е крайно важно, не води до някакви награди и т.н. Но пък е готино, като видиш, че имаш +реп, значи си казал нещо смислено, или си помогнал на някой.
Активен

Множество добри мъже са стигали до под моста заради жена.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3799

Профил
« Отговор #2 -: Декември 05, 2011, 14:46:52 »

Моята флуктуира нагоре-надолу и съм забелязал, че като кажа нещо звучащо обидно за феминистките, веднага ми спада с 2-3, тоест има няколко върли такива във форума, които гласуват за мен с -, и то точно когато кажа нещо особено полезно за мъжете тук.

Обратното също го има, един колега тук каза как трябвало да сме добри и внимателни с жените, за да ни се възхищават те, и след това (евентуално) възхищението ще преминело в любов. Веднага му се вдигна реп-а с 3-4 и жените написаха как одобряват такова държание, макар че то е контра-продуктивно.

Една очевидна промяна е следната: на мъже реп (+ или -) да могат да дават само мъже, а на жени - само жени.

Друга възможност (която съм виждал в друг форум, на който съм член) е на репутацията да може да се кликва и да се вижда от кого е и по повод кое мнение. Не знам технически дали е възможно в нашия форум, но е е много хубава опция, защото:
1. Като кликнеш, можеш да видиш дали - или + са само от един човек, който мрази/обича някого, или от разнообразна потребителска база
2. Можеш да видиш кое точно мнение на въпросния човек е събрало много + например, и да отидеш да го прочетеш като полезно.
3. Може да се зададе да можеш да даваш реп +/- само по веднъж на всеки човек, тоест ако искаш да имаш голям реп, трябва да имаш много фенове, а не един-двама които кликат постоянно + подобно на тези, дето пускат нон-стоп СМС за Х Фактор за любимеца си.
Активен
StepUp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 174

Профил
« Отговор #3 -: Декември 05, 2011, 14:59:48 »

Какво е това репутация     - 1 (11.1%)
Това съм аз  Cheesy

Личното ми мнение, за тази екстра на форума е, че е ненужна. Причината заради която мисля така е, че отрицателна репутация се трупа на личностна основа и при изказване на противоположно мнение и много по-рядко за глупав или кратък и неясен отговор. Това не ме спира да давам положителна репутация на всяко грамотно написано и смислово оформено мнение, което съдържа полезна за мен информация или интересна случка - тип рапорт.
Активен

... и тя доверчиво сложи крака на раменете му.
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 748

Профил
« Отговор #4 -: Декември 05, 2011, 15:50:18 »

Цитат
Обратното също го има, един колега тук каза как трябвало да сме добри и внимателни с жените, за да ни се възхищават те, и след това (евентуално) възхищението ще преминело в любов. Веднага му се вдигна реп-а с 3-4 и жените написаха как одобряват такова държание, макар че то е контра-продуктивно.

Вероятно визираш мен, но явно не си чел и другите ми постове по темата. Да си добър и внимателен - да, когато е нужно но и да умееш да слагаш граници и да имаш стандарти. Който ги нарушава, той губи.

Колкото по темата, според мен репутацияте не е необходима, защото много често се оценява по субективен признак. Ако тя остане, по добре да се дава само от няколко човека от екипа на сайта и то само за тези постове, които са обективни, безпристрастни и в помощ на другите.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #5 -: Декември 05, 2011, 23:23:19 »

Еми то не е много трудно да определиш, чии постове си заслижава да четеш, стига да поупознаеш форума малко. По-голяма част от мойте например са голяма глупост, базирана на моя опит, който никак не е много, но от време на време имам добри попълнения. Женските постове направо може да ги скипвате, освен ако не сте в настроение да поспорите или не се говори за секс в темата. Аз съм фен на Монолит, Млъкни и Слеъра, като на Слеъра съм му чел дори всичките постове (малко е криипи знам, но от устата на този човек тече злато)
Активен
MLUKNI
PuP H4ck3R
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 799

Профил
« Отговор #6 -: Декември 06, 2011, 01:08:34 »

С тая репутация мацки ли ще сваляш? Отгледай си топки!

Embarrassed
Аз съм Жечко Стаменов и хората от интернедите ме харесват!
Активен
Elite
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Декември 06, 2011, 12:45:57 »

като на Слеъра съм му чел дори всичките постове (малко е криипи знам, но от устата на този човек тече злато)

Slayer, на мен ми е интересно, а сигурно и на другите - как си започнал с пик-ъпа? Поне в постовете ти, които съм чел, обикновено даваш съвети, ама твоята история не я знам. Ако имаш желание разкажи, сигурно ще е интересно. Smiley
Активен

PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2184

Профил
« Отговор #8 -: Декември 06, 2011, 14:13:15 »

На мен пък тези репутации не са ми интересни.
По-интересна ми е възрастта на даден юзер, но май абсолютно никой не си я е споменал....
Все пак желателно е да не приема човек за чиста монета съвети от някой на 14 примерно ;-)
Активен

Fake it 'til you make it!
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 480

Профил
« Отговор #9 -: Декември 06, 2011, 15:02:41 »

Цитат
Slayer, на мен ми е интересно, а сигурно и на другите - как си започнал с пик-ъпа? Поне в постовете ти, които съм чел, обикновено даваш съвети, ама твоята история не я знам. Ако имаш желание разкажи, сигурно ще е интересно.
Как мислиш-без яко разтакаване,игрички,номерца и негови грешки разбира се от тогавашната "единствена" и яко рязане за финал,което е приел като гръм от небето ,но и като адски голяма амбиция да се усъвършенства във социалната игра( и не само там)-най вероятно съм прав на 80 %.
Един човек,който и да е той ,няма как да придобие страхотни познания за социалната динамика и жените  без яка амбиция и хъс(който най често се случва след яко рязане от човек,на който много държиш/или си държал).
Затова,едни от най големите свалячи(имайки впредвид истинки такива) са били и от другата страна-именно това ги е амбицирало за промяна и да станат най добри в социалната динамика и отношенията с жените-справка мистъри,пичовете от RSD,Дейвид ди анжело,стайл......................................
Неслучайно е и фразата 'Когато губиш,не знаеш какво печелиш'
Всеки един е придобивал загуба в някакъв аспект на живота си-въпросът е да я използваш градивно и като урок никога да не я допускаш отново.
Активен
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 748

Профил
« Отговор #10 -: Декември 06, 2011, 15:44:25 »

hitman321, съгласен съм с повечето неща, които си написал. Мисля, че и Slayer прави грешки, което е нещо напълно нормално. Но той умее да се учи и от тях. Не го познавам лично, но ми харесва неговата гъвкавост и способност да се адаптира бързо към ситуацията. Това, вероятно е в резултат от опита, който е изградил през годините.
Колкото до най-големите свалячи, те най-вероятно са имали едно добро първоначално ниво на комуникация и умения. Приказките им колко зле са били преди са по-скоро с рекламна цел, за да може човек, да припознае себе си в тях и да си повярва, че и той може да стане, поне толкова успешен, като тях.
И действително е факт, че с желание, упоритост и търпение, това може да бъде постигнато.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 480

Профил
« Отговор #11 -: Декември 06, 2011, 15:52:06 »

Реших да отворя тема ,в която да разискаме възможно най справедливия начин за даване и получаване на репутация ,с цел да се избегне взаимното точене или подпомагане и ако модераторите преценят могат да ги въведат.
1)Да могат да гласуват потребители с поне :
а)100 публикации
б)200 публикации
в)300 публикации
Като приемем ,че потребители поне с 200,а особено с 300 публикции са поне на средно ниво навътре в социалната игра и са наясно за какво иде реч-те те ще гласуват за адекватна тема/мнение/коментар,а не защото не харесват или харесват даден потребител.
Аз лично съм поне за 300 или в краен случай на минимум потребители с поне 250 публикации,защото поне в 80 % ще са наясно за какво иде реч,а не защото "харесват те,не те харесвам".Естетвено може да се направи изключение за някои потребители,които не отговарят на  условията,но са се доказали с адекватни теми/мнения.
2)Да може да се гласува масимум 2 пъти в седмицата за даден потребител-с цел избягване на безпринципно надуване или безпринципно смъкване на репутацията за даден потребител
3)Потребители с по висока репутация/повече постове да могат да добавят(или смъкват) повече
4)Да има седмично а и месечна награда-най адекватна тема за седмицата и най адекватно мнение за седмицата с малки награди и победителите от седмицата да се състезават за мнение и тема на месеца-дали собствен бадж,дали репутация...............или нещо друго.
Тези идеи са работен вариант и подлежат на изменение и  ако някои предложи по добри и аргументирани с цел на още по доброто функциониране на сайта.
Чувствайте се свободни да участвате активно в темата стига да имате идеи и предложения(по горните или напълно нови) за още по доброто функциониране на сайта.
Активен
Razputin
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил WWW
« Отговор #12 -: Декември 06, 2011, 18:28:51 »

Здрасти Hitman321 това е втората "шибана" тема за тая "репутация" какво значение има вобще тя по дяволите, нали тук сме се събрали пичове (и девойки) и просто обменяме опит и знания......Изпомпайте ми репотацията на -2000 аз пак ще пиша по някое постче с надеждата да съм бил полезен на някой.Имаше един пост на Shin в който той каза нещо от рода на това да не обръщаме тоя форум на състезание за репутация, защото може да имам 5000 репутация,а да не мога да вържа 5 думи с осмокласничка. Предочитам да прочета един успешен "рапорт" отколкото да се занимаваме с тая тъпа репутация на потребителите.

Поздрав за всички Smiley

http://vbox7.com/play:c2db41b94b
Активен

Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Това което не ни убива, може да ни осакати за цял живот Grin

И да не забравяме, че това ни чака http://store4.data.bg/razputinbg/396751_10150504367049232_226549074231_8994677_1424145829_n.jpg
Elite
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Декември 06, 2011, 19:09:53 »

Здрасти Hitman321 това е втората "шибана" тема за тая "репутация" какво значение има вобще тя по дяволите, нали тук сме се събрали пичове (и девойки) и просто обменяме опит и знания......Изпомпайте ми репотацията на -2000 аз пак ще пиша по някое постче с надеждата да съм бил полезен на някой.Имаше един пост на Shin в който той каза нещо от рода на това да не обръщаме тоя форум на състезание за репутация, защото може да имам 5000 репутация,а да не мога да вържа 5 думи с осмокласничка. Предочитам да прочета един успешен "рапорт" отколкото да се занимаваме с тая тъпа репутация на потребителите.

+ реп. брато.  Embarrassed
Активен

hristomitkov
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Профил
« Отговор #14 -: Декември 06, 2011, 19:41:55 »

Поздрав за всички Smiley

http://vbox7.com/play:c2db41b94b
Здрасти Разпутин,

прав си - веселба да става и нека всеки си изказва мнението свободно независимо от репутацията му в сайта. За по-опитните и по-информираните тя няма никакво значение.
Добавих тази тема заради новите потребители като мен. При първите ми посещения в сайта само се информирах и четях основните теми, после различните мнения... в един момент видях, че същесвува нещо като оценка на публикуваните мнения. Предположих, че оценката е обективна и като неопитен и слабо информиран човек започнах да чета постовете на хора с висока репутация, с мисълта, че може би са някакъв вид инструктори и предлагат ефективни решения, но уви. Оказа се, че много от мненията са спорни и понякога объркващи. Говоря за алфа бълхите, които при всяка възможност пробутват "алфа поведение" и не са особено полезни при решаването на даден проблем. Отне ми известно време да пресея полезните мнения, но дали някой който е 8-9 клас ще може?

Активен

Ицо го е казал: Който играе печели!
Страници: [1] 2 3 ... 8
  Изпечатай  

Отиди на: