Tyxo.bg counter Чатърска тема във Форума за свалки, флирт и съблазняване на жени 2
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 15, 2017, 04:45:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Екипът на pickup-project поздравява всички свои потребители и читатели на сайта и форума с предстоящите коледни и новогодишни празници!

Нека през следващата 2018 година заедно продължаваме да правим света едно по-добро място, като обучаваме мъжете на пълноценна комуникация с нежния пол! Нека всеки от нас с всеки нов ден от новата година непрекъснато подобрява живота си, изграждайки самочувствието си и надграждайки уменията си!

Във връзка с това и за ваше улеснение, ние сме ви подготвили за пореден път коледна промоция на нашите продукти, която можете да видите тук:

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg99925#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 39 40 [41]
  Изпечатай  
Автор Тема: Чатърска тема във Форума за свалки, флирт и съблазняване на жени 2  (Прочетена 51368 пъти)
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1007

Профил
« Отговор #600 -: Ноември 17, 2017, 21:00:04 »

1.  Може и така да е, само ти знаеш с каква нагласа си пишеш мненията. Никой не ти е в главата и не знае какво се случва там, за да каже с категоричност. --------------------- Заключенията, които аз правя, са въз основа на вече достатъчно развита социална интелигентност и "усещане" на хората

Инструкторите например си личи, че просто споделят информация и натрупан опит - безпристрастни и в голяма степен професионални анализи на зададените тук въпроси. Рядко се случва да залитат емоционално в спор с някой.

Докато ти в голяма степен си тук заради емоционалната част, заради самия спор, заради опозицията. Поне е хубаво, че в последните месеци даваш алтернативи в мненията и не е чиста доза критика/заяждане

2.  Давам ги просто за пример и не казвам кой крив, кой прав, кой умник и кой малоумник - но такъв човек дори да вярва в нещо напълно погрешно няма как да не спечели поне капка уважение на чисто инстинктивно ниво. Съгласен ?

3. Примерно дори учените непрекъснато си оборват теориите от какво се получават болестите(дали от ген, дали от пушене, дали от стрес), дали глобалното затопляне е вследствие на човешката дейност или е просто цикъл на затопляне след който ще има цикъл на застудяване и т.н.

5. Но мислиш ли, че ще му разбиеш убеждението посочено в пример 2, което е затвърждавал 20 години ?

7. Не винаги и не във всяка сфера се "дърпа" с вземане от чуждата паница. В политиката тези дето си сменят убежденията и позициите ги мразят и не ги искат в никоя партия. В музиката, изкуството и иновациите за взаимстване и плагиатство от "чуждата паница" се съдят за милиони долари. В някой по-сенчест наркобизнес може да платиш по-скъпо за желанието ти да взимаш и попиваш.  

8.  Гришо Димитров ...... Кристиано Роналдо за футбол, а btw за социалната динамика - примерно.

Или ти винаги, когато искаш съвет/мнение от някой ще трябва преди това то да е доказано в лабораторна среда ?

9. Много зависи. Хитлер е внесъл нова перспектива в Германия. Комунстите в Русия. Учените в Ню Мексико пък са внесли перспектива в областта на оръжията и са създали атомно оръжие. Във всички изредени случаи переспективата е била пагубна, но много хора са последвали тази "перспектива", точно както и ти търсиш нови перспективи и нови решения, бързайки да се откажеш от "старото" и на пръв поглед "ненадеждното". Не казвам, че новите идеи и методи, в която и да е област трябва да се отхвърлят, но че трябва да се проучват с необходимата предпазливост без да се поглъщат безрезервно в името на светлото бъдеще.

10. Точно защото материята е безкрайно непостоянна и променяща се, точно за това трябва да избираш това, на което да вярваш по-скоро по усет, а не на базата на доказателства. Да направиш връзка между твои преживавания, мисли и това, което даден човек пише. И да избереш дали то отговаря по някакъв начин на това, което си търсил в една или друга ситуация. Без да очакваш доказателства и сертификат.

11. Ако критиката звучи злобно, вече не може да бъде максимално обективна, защото намесваш не само разум, но и чувства.

12. Имена няма да изброявам, но голяма част от тези, които пишат редовно от доста години са все още на една и съща вълна, откакто аз съм тук(4+ години)

13.  За това желанията на политиците са над желанията на бизнсемените........... Основното остава - кой се налага.

Но ако седнат Тръмп, Путин и Си Дзипин да си дават мненията за Северна Корея и т.н. фрейма ще окаже влияние.

Ти познаваш ли човек само с "гол фрейм", без никакви други качества. Става въпрос за комплексни качества. Примерно интелект и фрейм е много силно. Както е много силно външен вид и чар.. ако си жена или искаш да станеш актьор. Въпросът е какви качества имаш и как ще си изиграеш картите, не говорим за "гол фрейм".
1. В единият момент казваш "абе само ти си знаеш", в следващия "аз виждам каква е истината, понеже съм много чат". Само посочвам.

Имаш много....абстрактно (да го наречем) виждане за инструкторите. 1во, не са безпристрастни, просто няма как. И те са хора, пристрастни на собствените си убеждения, което ги прави субективни и склонни към bias-и....както съм посочвал много пъти. Второ - не влизали често в спор? Може би не километрични, като нашите, ама.....ай ся.

Аз съм тук, както последно почна да забелязваш (май), за внасяне на баланс. И както виждаш, никой не е извинен. Критикувам дори и хора, с които се имам, когато видя че залитат. Е....може би към тях съм малко по-мек. И аз съм човек, не искам да обиждам познатите ми.
А другото, за алтернативите....скивай сега.....никой не ми плаща за да им помагам, не ми е работа да им давам алтернативи. Аз им посочвам грешките (по един или друг начин), и след това оставям на тях самите (ако имат капацитета), да се осъзнаят и да действат. Както казах, никой не ми плаща, всеки път, когато помогна на някой да ебе, като му подавам лъжицата в устата. А също така, това с подаването в устата, е КРАЙНО неефективно. Е гледай форума. Хиляди примери, където идва някой с проблем, казваме му "прави така и така, недей да правиш така и така", и той пак си отива и си прави каквото си знае. На мен просто ми е писнало да дъвча едни и същи теми, без резултат, затова пак гледам да помагам, но си го правя така че и аз все пак да се забавлявам....или поне да ми е леко интересно.
Действията трябва да идват отвътре, това носи най-големите награди. А не да кажеш на някой "иди и направи това" (както и казах, в 99.999% от случаите даже няма да го направят). Когато даваш на някого нещо, което не е заслужил, обезценяваш наградата, която той би получил, ако беше постигнал същото самостоятелно.

2. Ами не. Не бих уважавал някой, който има дебилни убеждения, но пък много силно вярва в тях. За мен, лично, повече уважение заслужава човек, който умее да се учи от грешките си, да извлича полза от всяка ситуация, и да се обогатява и адаптира, така че да обхваща всичко (или поне до колкото е възможно).

3. Учените се оборват с доказателства и факти, а не с false equivalences (демек погрешни съпоставки) между хора и лъвове (които в следващия момент идва друг, и им показва, че тотално грешат и си измислят.....примерно). Също, гледат да странят от selection bias, hind sight bias, и всичките останали bias-и. А относно двата примера, които даде, не че съм професор по темите, но от това, което съм чел, бих казал, че случващите се неща, и в двата случая, са комбинация от всички фактори. Доказано е че Земята минава през такива цикли, но също така и хората оказват влияние. Можеш да си генетично предразположен към нещо, но и начинът ти на живот си казва думата. ТОЧНО както с жените - комбинация от фактори е. А не само дали си доминирал, дали си минал теста, какво си казал, как си го казал, или който и да е единичен фактор. Никога не е въпрос на само един единствен фактор. И предвид, че нямаме перфектна информация за всеки застанал срещу нас човек, е интелектуално неискрено, който и да е, да седне и да задълбава в само един фактор, толкова, колкото често се задълбава тук. Това казвам. Не казвам кое работи, и ако работи, колко точно. Казвам само, че е невъзможно някой със 100% сигурност да каже "а, е това едно нещо, е!" .
И това да приемеш тази истина, не означава да кажеш "въй, смятай, кви са дебили всичките във форума", ами просто като ги четеш, да не приемаш всичко за чиста монета, ОТ КОГОТО И ДА ИДВА, защото шансовете са, че най-вероятно греши.
И пак се връщаме до опозицията - всеки пише супер убеден, че той е прав (дааа, знам, нормално е), а реално никой няма представа за какво говори. Според теб какъв би бил добрият ход, с цел постигане на баланс (реторичен въпрос. Смисъл, реално не е реторичен, защото отговорът е в предното изречение)?

5. Естествено, че не. Но ти говориш по-скоро за силата на навика, и оформен (разбирай "закостенял) характер на 40 годишен човек. Пък и примерите, за нещата, в които бих могъл да го убедя, са по-скоро въпрос на афинитет и предпочитание, а не на факти. Факт би било да посоча защо единият футболен отбор, обективно, е по-добър от другия (примерно защото имат повече победи), но това няма връзка с личните предпочитания.
И все пак....искаш да си приятел с човек, който живее с идеята, че винаги трябва да се налага? Като за начало звучи доста патологично, така че като нищо човекът може да има някакви отклонения (говоря по принцип, не конкретно за твоите случаи). Не казвам и че няма какво друго да се попие от тези хора, 100% има....ама точно това ли? Че то като се огледам, всеки 40 годишен е с твърди убеждения и следва философията "абе ти не ми обяснявай на мен, аз съм дърт, видял съм всичко, аз знам по-добре"....и всеки е на различно мнение......демек никой от тях не е абсолютно прав. Точно същото, за което говорих в предната точка.

7. Ок, тук примерите ти са просто фактологически грешни. Политиците....при тях редовният номер е точно, че не си спазват обещанията, които така яростно са давали, като са се кандидатирали. И това, че гледат винаги да говорят така, че да се харесат максимално на всички. Това са двете им най-редовни характеристики....така че примерът ти е просто грешен.
За музиката/киното/се тая, ами не е така. Има много артисти, чиито кариери се въртят именно около заимстването от други артисти. Примерно музиканти, чиито песни са пародии на други песни (Weird Al Yancovic, е най-известният такъв пример....Rucka Rucka Ali е също доста популярен). Затова, примерно в youtube има клаузи за Fair Use, които казват "Ако content-ът е ползван с цел пародия, сатира, критика и т.н., ползването му е легално". Всъщност точният израз е, че "if it's transformative in nature" е ок. Затова от край време, в youtube са се навъдили 100000000 канала, ИЗЦЯЛО базирани на това да коментират/реагират/критикуват чужди материали. Отново - супер погрешен пример.
А примерът за наркотиците е най-неподходящ - никой няма да ти каже нещо, ако вземаш идеи....ще ти каже, ако му крадеш от бизнеса или стоката......ама тва не е нито тук, нито там, така че се тая.

8. Сериозно ли не се усещаш, че сравняваш Роналдо...Гришо...и btw? Смисъл....даже не е нужно да казвам каквото и да е.
Ок, fuck it, ще го кажа - на тотално различни нива са. И ако трябва баш да посоча - Роналдо мога цял ден да гледам клипове как вкарва голове, Гришо мога да го гледам как е добър играч. И двамата са печелили награди и състезания на световно ниво.... а, btw (примерно!) къде си го видял да ебе, или ако ебе изобщо, какво ебе, и как го ебе? Е за поне такава акредитация говоря. Ясно, че никой няма диплома по пикъп. Наистина ли не правиш връзката?

9. Тук пък даваш примери, които съдиш пост фактум. Много знаеш, дали не са били добри идеите им, към него момент, или изобщо, а после да са се скапали поради 10000 възможни фактора.
Изобщо не "бързам" за нови идеи, които да заместят старите. "Бързам" за идеи, които да попълнят празните места. При мен няма "заменяне", има попълване, защото както казах, всяка гледна точка е права до някаква степен, но не и напълно....и някой да каже, че няма НИКАКВИ празни места, е просто неискрено.

10. Мммм...динамиката е непостоянна, спрямо човешките ни възможности. РЕАЛНО, материята, не се променя. Както казах, можеш само да я пренареждаш, ако имаш властта да го направиш. Но ако се огледаш, нали четеш исторически книги, ще видиш, че нещата не се променят особено, дори и с хиляди години. Променя се редът (за момента), но не и основата.
Затова, аз казвам - недей да заемаш страна. Бъди съвкупност от средата около теб и черпи от всичко и всеки.
Да се забиваш в конкретна идеология и да я следваш сляпо е чудесен път към робството (дори и да е неосъзнато).

11. Бъркаш. Това "звучене на злобно" идва от четящият, не от пишещият. Сам се сещай у кого е проблемът.

12. И аз няма да изброявам. Само ще дам елементарния пример, че до преди 2 години (горе долу) изооообщо не се говореше за доминиране и налагане, толкова колкото сега. Ако се върнеш 6 години назад, пък почти изобщо. Не се пишеха неща като "рапорта е тъпотия", 99% от коментарите не бяха "абе не си я доминирал достатъчно".

13. Отново фактологически грешно. Много от политиците, особено тези, дето се кандидатират за президенти, са финансирани от огромни корпорации, които имат интерес, даденият политик да бъде на власт, защото са се уговорили да им угоди. Примерно Хилари беше яко финансирана от едни от най-големите корпорации.
Общо взето, май излиза, че този с най-много пари се налага. Smiley

Че то в 99% от времето това чета. Как това и онова не било важно, пък само фреймът братче. С какво впечатление трябва да остане някой четящ, освен това, че фреймът е топ? И това, че трябвало да доминираш над околните, чрез силата на това колко си вярваш (необосновано).
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1595

Профил WWW
« Отговор #601 -: Декември 08, 2017, 18:24:19 »

Уникално видео :

https://www.youtube.com/watch?v=66cYcSak6nE
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #602 -: Декември 08, 2017, 19:38:44 »

Това онова дето завършваше с, че обраното на пристрастеност не е въздържание, а инклузивност? Бях го гледал преди доста време. Верни неща обяснява. Даже като гледам по себе си, днеска трябваше да стана и веднага да изляза за няколко часа и да върша разни неща, и за това време изпуших 1.5 цигари, и даже не ми се пушеше. А иначе като стана и пия 2-3 часа кафе, и просто вися пред компа, ги паля една след друга. Същото с пиенето, като нямам какво да правя, пия много, като имам, даже не се сещам.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
commandante40
PuP Player
PuP Форум Новак

Неактивен Неактивен

Публикации: 23

Профил
« Отговор #603 -: Декември 08, 2017, 19:44:40 »

Ее, в този ред на мисли не мога да не споделя лекцията му, която превеждах преди време
https://www.youtube.com/watch?v=qwjN61YWwBA
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #604 -: Декември 13, 2017, 04:16:29 »

Ха, тъкмо чета един друг форум, и някакъв задава рутинния еквивалент на нашия форум "как да сваля тая пичка", макар че в темата конкретно става въпрос за намиране на кремък, и някакъв пич му отговаря:

"Не че нещо, ама няма да се учудя ако скоро попадна на въпрос във форума - е@е ми се, чувал съм че в такъв случай трябва да търся п@чка, къде да търся и как изглежда ?
И то при положение че в блога има 3 страници статия - "Що е то п@чка, как изглежда, къде да я търсим, как да я заговорим и 10 ценни съвета как да я вкараме в леглото" + онагледена с цветни картинки и схеми какво точно да правим след като я вкараме в леглото. Отделно N-на брой теми във форума, от съфорумци, споделящи своя собствен безценен и личен опит с п@чките.
А може и днес да съм прекалено саркастичен, знам ли...."

Езвеневайте, ако некой се е припузнал. Smiley
Активен

Страници: 1 ... 39 40 [41]
  Изпечатай  

Отиди на: