Tyxo.bg counter Двойна интернет свалка (експеримент)
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 17, 2018, 03:20:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Ключът към успеха е да се съсредоточим нашия съзнателен ум върху неща, които истински желаем, а не върху неща, от които се страхуваме.“ – Браян Трейси

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври и ноември 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Изпечатай  
Автор Тема: Двойна интернет свалка (експеримент)  (Прочетена 39448 пъти)
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 792

Профил
« Отговор #75 -: Август 01, 2016, 21:04:27 »

STAX, ще се радвам отново да прочетеш това, което съм написал и този път да помислиш поне 2-3 минути върху това, което казвам.Да тръгнеш да правиш проучване за поведението на мацките през чат не просто ще ти даде тотално подвеждаща информация, но и рискуваш да загубиш много иначе ценно време, което ако вложиш в друга дейност може да си вдигнеш ранг/самочувствие/опит - все неща, които помагат при ситуации с мацки(реални не виртуални).Поведението на жените онлайн не е поведението на жените в риъл лайф.

Поведението на жените онлайн - особено с непознати, масово е фейк.Това е все едно да отидеш на театър и въз основа на играта на даден актьор да се опитваш да му правиш анализ на истинския характер.Ако все пак решиш да се хвърлиш в дълбоките води и опиташ този иначе интересен експеримент в реални ситуации, с реални жени, аз, както и много други предполагам, ще сме ти благодарни.Успех! Wink
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
paradox
PuP Team
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 92

Профил
« Отговор #76 -: Август 01, 2016, 21:13:43 »

STAX,
Този "експеримент" е провеждан многократно от много хора от този форум, а и извън него. С тази разлика, че вместо чатене, се разговаря с реални жени в различни социални ситуации. А живата интеракция очи-в-очи е далеч по-полезна, ефективна и обективна от чатове по сайтовете за запознанства и facebook, както btw и Just-a-boy ти посочиха, и за чиито мнения, незнайно защо, ти остана глух, и просто отхвърли с лека ръка.

Цитат на: STAX
Не искате ли да тествате теориите си в реалния свят? Не искате ли да сблъскате очакванията си с експеримента и да разберете каква е истината?
Мислех, че за това сте тук?

Точно това искаме. И е прекрасно ако и ти си на това мнение. Така се учи пикап - в реални условия, с реални жени. В началото правиш много грешни неща и няколко верни, асимилираш тази опитност, вземаш полезното от нея, задаваш си нови въпроси, хрумват ти нови идеи които да провериш - и излизаш отново да ги тестваш в реалния свят.

Нямаш нужда от "организирано статистичеко изследване" и "научен експеримент" с определен брой поставени участици и контролна група. Е, освен ако не си дипломиран философ-антрополог - тогава си абсолютно непогрешим. Wink
Активен

Natural style.
STAX2
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1

Профил
« Отговор #77 -: Август 03, 2016, 10:12:28 »

Абе вие чувате ли се какви ги говорите?
Значи ако Consilieri направи експеримент в ИНТЕРНЕТ с ЕДНО момиче, няма проблем. Всичко е наред.
Обаче ако аз направя същия този (или подобен) експеримент пак в ИНТЕРНЕТ но с МНОГО момичета, това вече е проблем. Защото нямало как да съм обективен, интернет изкривявал нещата и "поведението на жените онлайн не е поведението на жените в риъл лайф"
То и поведението на Боинг 747 на симулатор не е същото като в "риъл лайф". Само че ти дава възможност по-бързо, по-евтино и по-безопасно да си научиш урока.

Много ми е интересно ако не беше интернет (който изкривявал нещата) как бихте направили експеримента на Consilieri в риъл лайф? Защото човек очевидно не може да се раздвои.
Ще ви трябват двама души, които да играят двете роли. Тогава в същия този експеримент, в който тествате характерите на двамата може да се окаже, че момичето предпочита единия просто защото и харесва визуално. Примерно има руса коса. Или е по-висок. Експериментът ви може да е в "риъл лайф" и да не струва 5 пари!
За да е коректен, би трябвало да вземете двама братя близнаци и да ги поставите в приблизително еднакви условия. За да не оказва това влияние и да тествате характери.
Ами ако Consilieri беше направил експеримент не с 2-ма а с 3-ма? Ами ако бяха 10?!?
Как ще направите този експеримент в "риъл лайф"?

Не усещате ли, че спорим дали крокодилът е повече дълъг или повече зелен?

Just_a_boy  успокой се, чета те много внимателно. Както и всички останали. Но не мисля, че до тук си казал нещо, което да не знам или върху което да не съм мислил.

paradox  след като "този експеримент е провеждан многократно от хора в този форум" къде са данните за това? Аз не съм видял тук някакво проучване подчинено на статистика? Виждам само някаква почти религиозна убеденост.

Дали един експеримент ще бъде извършен коректно и ще даде полезни и надеждни резултати не зависи от това дали е направен в "риъл лайф", в интернет или на Марс. Зависи само и единствено от вас. Просто трябва да създадете такива условия при които да ограничите влиянието на страничните фактори.
И ако човек разбере това, вижда, че интернет всъщност дава много повече възможности отколкото ограничения! За да се запознаете с 1000 жени в "риъл лайф" ще ви трябват години.
В интернет можете да го направите за броени дни. Можете да обработите резултатите и да отсеете житото от плявата. И едва тогава може да проверите дали това което сте научили в интернет върши работа и в риъл лайф или не.
В интернет можете да играете различни роли и да създавате различно впечатление за себе си. Както е направил Consilieri.  В "риъл лайф" e много по-трудно да не кажа невъзможно.
Ако си 20 годишeн студент с колело, няма как да се представиш за 50 годишен бизнесмен с бентли! Анадънмо?

Вие постоянно ми повтаряте за пикап и за риъл лайф, как нещата трябва да се учат на улицата по метода проба-грешка. Хубаво, тук може да си позволите стотици грешки и в края на краищата да се научите на нещо.
Ами ако не става дума за пикап? Ами ако сте женени от 15 години и имате 2 деца, куче и ипотека?
Пак по метода проба-грешка ли ще действате?
Колко пъти можете да си позволите да сте женени по 15 години и бракът ви да се провали?
Май не чак толкова много, а?

Защо отричате очевидното?

1. На този свят нищо по-полезно от научния подход не е измислено до сега!
2. Практикуването на каквато и да е дейност по метода на проба-грешка и събиране на някакви впечатления без да се подхожда научно е гаранция само и единствено за посредствени резултати!
3. Мислене от типа: "Абе що да го правим сега това? Ще вземем да се изморим, да се изпотим и да настинем. Я по добре да не правим нищо" различава хората, които строят кораби и и ракети от тези, които стоят под палмите и похапват банани.

Извинявам се, че писах в темата. Няма да се повтори.

Активен
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2145

Профил
« Отговор #78 -: Август 03, 2016, 11:00:18 »

Пич, ако имаш свободно време, прави каквито експерименти искаш. Ще ни е интересно да ги прочетем.

Да се включваме всички обаче в някакъв общ експеримент е безсмислено, щото различните жени с различни мъже, реагират по различен начин и няма как да уеднаквим резултатите. А вкрайна сметка в живота правим точно тоя експримент, който искаш - всеки от нас е различен и жените му реагират по различен начин, дори на един и същи подход, думи или каквото се сетиш.

В крайна сметка тоя форум е пълен с хора, които смятат, че само те имат монопол върху Святата истина, така че каквито и резултати да даде твоя експеримент (базиран на това което си ти), все ще бъде прието на нож и като "теории".....

Все пак дерзай. На  мен лично тази тема много ми харесва.
Активен

Fake it 'til you make it!
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 792

Профил
« Отговор #79 -: Август 03, 2016, 12:04:17 »

STAX, с научния подход, желанието ти да строиш ракети и кораби може да се пробваш в НАСА, там може би ще оценят подобаващо ентусиазма и таланта ти.За съжаление на голяма част от мъжете обаче(защото мъжете мислят повече логически) жените не се свалят с научен подход, статистически проучвания, култивирано поведение и т.н. Ако беше така най-успешни с жените щяха да са учените, професорите и инжинерите, а ilian и slayer отдавна щяха да са си загубили работата Smiley Колкото по-рано се сблъскаш с реални ситуации - толкова по-рано ще започнеш да разбираш правилно женската природа и ще подобриш успеваемостта си.Друг начин няма.Защото и аз примерно си мислех, че като съм изгледал няколко клипчета и като съм тренирал други спортове преди това ще съм много напред като започна да тренирам бокс.Какво се оказа обаче ? Оказа се, че съм правил почти всичко грешно и теоритичните ми познания са пълен булшит.

Сега по темата - с какво се различава твоят експеримент от този на consilieri и защо си обречен на неуспех ?

1) consilieri е бил в ситуация, в която мацката сама го е потърсила в началото - съвсем различен фрейм, съвсем различно естество на свалката и нищо общо с фрейма, в който ще се набуташ като започнеш да се предлагаш т.е. фреймът "поредният чекиджия дето ми пише".

2) consilieri е бил в ситуация с нискорангова(грозна) мацка.От там съответно му е било много по-лесно да си разиграва коня, защото такива мацки получават много по-малко внимание от красавиците и съответно играта е по-различна, а обикновено и доста по-лесна.Ти само с грозни ли ще го правиш експеримента ?

3) Във фейсбук от 10 красавици ще ти отговорят максимум 1-2.Сериозен разговор с повече от няколко съобщения ще завържеш с една от 20.Тоест, за да ти бъде поне малко адекватен експеримента трябва да пишеш на едно 4000-5000 жени.

4) С фейк профилите ти дето си ги направил преди няколко дни мацките ще те усетят веднага, че си измислен герой и или ще те изгаврят, или директно ще те разкарат.Или експеримента си решил да го правиш само със специално подбрани малоумни жени ?

5) За да влизаш в различни роли и да играеш даден образ предавайки съответния фрейм/лайфстайл трябва да си много, много опитен.При теб от километри личи, че си гола вода с жените.

Мога и още неща да ти изброя, но мисля, че и това е достатъчно.Седни малко, помисли над нещата и си подреди приоритетите.Ако все пак решиш да сваляш жени ще те очакваме, за да ти помогнем и да обменяме опит взаимно.Успех!
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 629

Профил
« Отговор #80 -: Октомври 23, 2018, 11:54:35 »

От дистанцията на времето, задочно се извинявам на девойчето. Да използваш, някой за лабораторна мишка не е алфа. Ясно си спомням кифленския й манталитет, но в случая не съм показал по-високо ниво, отговорил съм аналогично (т.е, своегода реактивност). Извода към днешна дата, е че връзките ни са директно отражение, на вложенията ни (време, усилия, отдаденост и развитие). И всеки опит за форсирано обиране на плодовете ни взима възможността за горчив, но важен опит.

Статистически, експеримента не е издържан, за мен бе важна частта с поведенческата психология, която, всъщност не важи единствено за жените, а и за мъжете. Апропо, поведенческата граница между половете е далеч по-размита от времето на експеримента.

По традиция, включване веднъж на 2-3 години. Бау!
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Страници: 1 ... 4 5 [6]
  Изпечатай  

Отиди на: