Tyxo.bg counter Рапорта ли ми куца или нещо друго?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 20, 2019, 06:29:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Първата стъпка към постигането на вашата цел е да отделите време и нужното уважение. Разберете какво означава за вас нейното постигане.“
– Дуейн Джонсън – Скалата

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през август 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Рапорта ли ми куца или нещо друго?  (Прочетена 1416 пъти)
epd
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 112

Профил
« -: Май 12, 2014, 12:44:44 »

Здравейте, споделям един от първите ми по-сериозни опити като начинаещ (изчел половината сайт, но без голям практически опит) и се надявам да чуя градивна критика Smiley

Място: Голям мол, щанд в средата на един от коридорите

Таргет: 7-8, продавачка на щанд в мол, без клиенти около нея

Аз: Спортно облечен (дънки, тениска), изкъпан и напарфюмиран както си му е реда. И да обясня, че през цялото време бях усмихнат и използвах бавен, басов и съблазнителен глас тип Антонио Бандерас в ТВ реклама Smiley И сега се чудя да не би това да е противопоказно?... Например не би ли било по-добре да използвам по-непринуден и жизнерадостен глас (защото може би съблазнителния глас автоматично включва бич шилда?)

Апроуч: След като я фиксирах веднага отидох при нея и й направих комплимент каква гладка кожа има и я попитах как я поддържа. Според мен мина добре, защото тя не очакваше, че точно това ще я питам, леко се поучуди, но в крайна сметка се усмихна и ми обясни накратко с какво си поддържа кожата.

Рапорт: Тук малко го претупах (1-2 минути), защото нямаше клиенти наоколо, но можеше да се появят, а и има камери от които тя може да се притеснява. Говорих и общи приказки колкото да се усмихвам и да й правя приятно впечатление, но не чак толкова, че да й се мазня и да й вдигам ранга.

Фоун-клоуз: Неуспешен опит. Казах й го директно макар и по завъртян начин (не дай си телефона, ами нещо от сорта на мисля, че ако си дадеш телефона ще можем да се чуем след работа и да се видим), а тя в началото се позачуди. И точно тук ми е най-голямата чуденка дали е мислила дали да каже да или не или е мислила как по-елегантно да ме отреже (вие как мислите?). Беше леко притеснена (като мен Smiley ) и дума по дума накрая ми отказа. Преди това вкара няколко шитки, на които мисля, че отговорих много добре, но това не промени факта, че накрая се стигна до твърдото не. Аз се отдръпнах като вкарах малко общи приказки, които да я мотивират да ми даде телефона (които определено НЕ бяха тип АФЦ ? ама моля ти се, ама какво ще ти стане и т.н.), но при следващото искане пак последва любезно но твърдо не.

Втори опит: Дойдоха клиенти и аз елегантно се измъкнах след което пообиколих мола и след час отново се отбих при нея (тук също се чудя дали това не е било грешка). Тогава не-то беше още по-категорично, въпреки че аз вкарах малко шеги, за да създам рапорт. След това прецених, че няма смисъл повече и също толкова любезно й благодарих за отделеното време и си тръгнах (външно с високо вдигната глава, но вътрешно не толкова).

Аз си мисля, че при рапорта се представих най-зле, но чакам по-опитните дами кажат къде другаде бъркам и какво мога да подобря.
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 771

Профил
« Отговор #1 -: Май 12, 2014, 13:52:09 »

Поздрави за това, че поне си се опитал. Повечето биха си останали само с гледането. Сега да видим какво те е прецакало.

И сега се чудя да не би това да е противопоказно?... Например не би ли било по-добре да използвам по-непринуден и жизнерадостен глас (защото може би съблазнителния глас автоматично включва бич шилда?)
Зависи. Ако играеш директно е добре. Ако пускаш бъзици и тона трябва да е по несериозен и весел. Проблем е ако гласа не е конгруентен с играта. Например гледаш я с поглед тип "Ще ти скъсам гащичките" и пищиш с весело гласче. Или пък се шегуваш със съблазнителен и дълбок глас. Най-добре е да използваш този тембър, когато си в директната фаза и искаш да сексуализираш общуването. Забавяш думите, увеличаваш паузите и очния контакт. Вкарваш кино (поне най-лекото - хващаш я за рамото, отмяташ и косата докато говорите) и използваш дълбок и сексуален глас.

Апроуч: След като я фиксирах веднага отидох при нея и й направих комплимент каква гладка кожа има и я попитах как я поддържа. Според мен мина добре, защото тя не очакваше, че точно това ще я питам, леко се поучуди, но в крайна сметка се усмихна и ми обясни накратко с какво си поддържа кожата.
Ок, получило се е нещо като ситуационен опънър - забелязал си нещо в нея и си го използвал - супер. Обаче после директно местиш към рапорт, което не е добре. Къде е емоционалната игра? Могъл си да я побъзикаш малко, да създадеш тръпка. Например - "Ей супер (хващаш и ръката и погалваш леко), обаче с тези нежни ръчички, не знам как се оправяш с домакинската работа. Я ми стегни ръката да видя колко сила имаш. (Сменяш хвата на ръкостискане). Ей, чакай, по-леко ще ми счупиш пръстите, откъде толкова сила у такова нежно момиче..." Можеше да вкараш и малко рол плейнг.

Рапорт: Тук малко го претупах (1-2 минути), защото нямаше клиенти наоколо, но можеше да се появят, а и има камери от които тя може да се притеснява. Говорих и общи приказки колкото да се усмихвам и да й правя приятно впечатление, но не чак толкова, че да й се мазня и да й вдигам ранга.
Рапорта не е общи приказки, а квалификация и изграждане на емоционална връзка. Идеята е да минете на вълна опознаване. Да се поинтересуваш искрено от нея, да оцениш силните и страни, да и дадеш насока какво точно търсиш и оценяваш. Да и дадеш възможност да се квалифицира и да покаже, че покрива критериите ти. Иначе след 2 мин общи приказки мацката е била учудена, че и искаш телефон, защото между вас няма нищо. Имаш само гол опънър, 2 мин приятелски разговор и опит за клоуз. Няма емоции, няма опознаване (тя не знае нищо за теб, ти не знаеш нищо за нея), няма сексуалност, не сте на една вълна.  Не си вкарал никакъв директен елемент, който да и покаже, че я харесваш. Реално преди разговора сте били двама непознати и след него сте останали такива. Дори и да ти е дала номер е щял да бъде фейк при такъв сет.
 Все пак това ти носи опит и ако го оцениш ще дръпнеш в следващия сет. За другия път опитай след опънъра да я закачаш малко и да поразчупиш обстановката. Можеш и да и разкажеш някоя история, или пък да пробваш по-директен опънър и да вкараш повечко сексуалност. Следващата стъпка от развитието ти е да почнеш да създаваш емоциий след опънъра. Когато почнеш да го правиш добре, ще получаваш индикации на интерес от нейна страна и поведението и постепенно ще се напасва към твоето.

Аз се отдръпнах като вкарах малко общи приказки, които да я мотивират да ми даде телефона (които определено НЕ бяха тип АФЦ ? ама моля ти се, ама какво ще ти стане и т.н.), но при следващото искане пак последва любезно но твърдо не.

Втори опит: Дойдоха клиенти и аз елегантно се измъкнах след което пообиколих мола и след час отново се отбих при нея (тук също се чудя дали това не е било грешка). Тогава не-то беше още по-категорично, въпреки че аз вкарах малко шеги, за да създам рапорт. След това прецених, че няма смисъл повече и също толкова любезно й благодарих за отделеното време и си тръгнах (външно с високо вдигната глава, но вътрешно не толкова).
За да поиска да се видите и да размените контакти е необходимо повече от общи приказки. Трябва вече да ти се кефи и да иска да си продължите комуникацията след това. Иначе за какво и е да те вижда?
 Все пак поздравления за това, че си действал и не провесвай нос. Това не е неуспех, а просто урок. Не позволявай да те обземат негативни мисли. Когато стане така се поздравяваш за това, че си действал извличаш си поуките и продължаваш напред.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: