Tyxo.bg counter 10 начина, по които богатите мислят различно
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 25, 2019, 04:38:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Всяко дете е творец. Проблемът е как да се запази такъв, като порасне“ - Пабло Пикасо

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през юли 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: 10 начина, по които богатите мислят различно  (Прочетена 24938 пъти)
Diablodh
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 796

Girls have a friend list, man have fuck buddy list

Профил
« Отговор #45 -: Май 28, 2014, 21:08:19 »

Цитат
Що ли не сме изненадани - поредния който като го накараме да направи сам това което съветва и той пресенил, че не иска. Така си бил добре и сега.
Ама нали хленчиш че 2 % управляват света, а ние сме безгласни букви бе, г-н Съветващия? Защо не се взе в ръце и да направиш нещо, а си търсиш оправдания само. И остави че си намираш оправдания докато мрънкаш за съдбата си да си 98-те% стадо, ами имаш очи и да сочиш ка друг мрънкал. Е на мене и през ум не мие минавало, че в тая държава нищо не зависи от нас. Заедно и поотделно. Това за 2-та % е теза точно на жалките мрънкячи. И тия дето подаряват анонимно цветя.

Пуяк аз съм си преценил до къде искам да стигна във финансовото си развитие, без да жертвам личния си живот. Никога не съм мрънкал за разлика от теб и много други тук и на вън. Да оправям държавата никога не ми е било цел в живота по простата причина, че не съм емпатична натура и не съчувствам на хората който не познавам. Това, че ти си поредната заблудена овца с надежда за промяна, която никога не е чувала за процеса "менажиране на промяната" не ме учудва. В големите компании има такива процеси и правила, а забележи в държавата няма утре идва поредния глупак в НС избран с гласовете на Пуяк и компания и почва да променя. Е от 89г до сега всички променят ти Пуяк по добре ли живееш след всичките промени. Царя успя ли да те "ОПРАВИ" за 800 дни?
Активен

Цитат на: PU_як
Е да съм зле, колко да съм зле.....
А нека ти е да видиш сега как се спори с логически аргументи срещу радиоточка.
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #46 -: Май 28, 2014, 22:12:29 »

Имаме напредък, тонът се нормализира... Много ме блазни да приключа дискусията дотук, тъй като, както вече казах, никой в нищо няма да убеди никого. Но все пак имам две неща, които да кажа...

Клитор или кожичка - принципа е един. Все едно да кажеш - неморално е да открадна 1000 долара, но не е да открадна 1000 йени. Да при второто щетата за жертвата е по-малка, но и двете са на един принцип - не кради. Така и това - рязането на здрава тъкан е телесна модификация и нямаш моралното право да го причиняваш на човек, който не може да дава съгласие.

И накрая - МЕРСИ, че сигурно две години по-късно ми каза, че не работиш в държавния сектор ! Кога си го казала преди - аз не влизам с месеци, не съм видял, НО ти дадох възможност да отговориш на този ВАЖЕН за мен въпрос. Сега го намерих - преди 15 месеца. Тогава, два пъти те питах : "В евроинституция ли работиш ?" И забележи - не съм те питал къде работиш, нито колко изкарваш - можеше да кажеш просто - Да, Не. Отговора ти е : "Работила съм еднакво време и в частния, и в държавния сектор, за да имам поглед и над двете." В следствие на тоя отговор, други твои писания и писанията на Стоун (не, не хвърляй вината върху него) естествено, че ще приема, че работиш в държавния сектор. Така, че ако ми беше казала тогава щеше да спестиш и на двама ни малко писане и неприятни мисли.

Принципът не само не е един, ами няма нищо общо. Отстраняването на клитора се прави изрично с цел жената да не изпитва удоволствие по време на полов акт. Не знам защо реши, че бих подкрепила нещо подобно. Отстраняването на кожичката изобщо не се прави с подобна цел и не води до това, до което води отстраняването на клитора. Ти въобще познаваш ли обрязани мъже и разговарял ли си с тях за това?

Аз не мога да следя кой от колкото месеца не е влизал и специално за всеки да повтарям отново всичко, което съм казвала през последните 15 месеца.

Не работя в държавния сектор, но не работя и в частния, така че не бързай да се радваш  Grin Но споко, заплатата ми не се плаща от данъци, не се наежвай, че тъкмо те успокоихме, ще вдигнеш кръвно пак... Smiley

И какво имаш против евроинституциите? Каквото и да имаш против и дори да беше прав за всичко, Европейският съюз има една много важна функция и дори да беше единствената, само заради нея трябва да бъде пазен. Европейският съюз е гарант за мира в Европа, което е огрооомен плюс. Изумена съм колко бързо забравят хората ужаса на двете световни войни и колко бързо свикват с хубавото и го приемат за даденост. На всеки му е кеф да няма граници и да не чака и плаща за визи, да не обменя валута, да говори евтино с роуминг, да учи, където си иска без да плаща скъпи такси и още един куп големи предимства, спестяване на пари и улеснение на живота, но хората не мислят за тези неща. Да не говорим, че ако държавите от стария континент искат да могат да противостоят на големите играчи в световен мащаб, те нямат друг избор, освен да вървят към обединение, тъй като сами и по отделно са твърде малки и незначителни, за да имат някакъв импакт.

Нямам време да прочета сега, защото утре заминавам и трябва да оправям багажи, така че ще съм ти благодарна, ако ми изясниш позицията си за обществото и държавата, отговаряйки на въпроса кой, според теб, в подкрепяния от теб модел, би поел функцията да е гарант за реда и социалната справедливост?

За възрастните хора отново не си прав и гледаш нещата черно-бяло.. Няма ли множество случаи, в които близките ти са починали, или са в чужбина и трудно се оправят самите те, камо ли да издържат още 4 човека (две баби и двама дядовци), бизнесът ти е фалирал, а на колко възрастни хора чрез измама им отнеха жилищата, а колко възрастни в Белия нямат жилища, защото е скъпо и трудно да си купиш...поколенията да си помагат финансово е възможно само в колективистично общество, в което хората са задружни и живеят заедно, но забравяш, че не навсякъде е Тайланд..или и това е част от новия световен ред, да заживеем всички под един покрив? Еми, това няма как да стане в Белгия...а в България примерно хората си помагат и гледат възрастните си родители, но нямат финансовата възможност да ги издържат...
И за поемането на отговорност правиш неточен паралел - докато с жените аз критикувам пасивността, придружена с желанието за жени и недоволството от неполучаването им (еквивалентът на това да искаш пари, но да не правиш нищо, за да ги изкараш), то не бих критикувала това, че някой е бил активен, направил е собствен бизнес или е вложил в друго парите си и ги е загубил, това се случва и никой не е застрахован от него...и не може да кажем на такива хора "еми, да не са ги губили, да умират тогава, щом толкова ги бива в бизнеса"...това не е въпрос на две, три или сто поколения нито на възпитание или детство...а на функционирането на човека и на човешката природа... Отново, правейки паралел с Тайланд, не отчиташ културните специфики и се опитваш да пренасяш модели, работещи на едно място, на места със съвсем различен културен, гео-политически и демографски профил...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  

Отиди на: