Tyxo.bg counter Чатърска тема във Форума за свалки, флирт и съблазняване на жени 2
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 17, 2018, 10:57:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Надявам се, че и през тази нова година ще правиш грешки. Защото, ако правиш грешки, ще опитваш нови неща, ще научаваш нови неща, ще създаваш нови неща.
Ще предизвикваш себе си, ще променяш себе си, а така ще предизвикваш и променяш света." – Нейл Гайман

Екипът на pickup-project пожелава весели празници на всички свои потребители!
Възползвайте се от новата коледна промоция!

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg104438;topicseen#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 54 55 [56] 57 58 ... 69
  Изпечатай  
Автор Тема: Чатърска тема във Форума за свалки, флирт и съблазняване на жени 2  (Прочетена 101897 пъти)
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3641

Профил
« Отговор #825 -: Ноември 14, 2018, 10:06:44 »

И аз като баце да ви питам, за какво точно спорите?
Никой не спори, че е по-добре богат и красив, отколкото беден и грозен, нали?
Но при равни други условия, по-добре е да разбираш и от пикап малко. Аз навремето си не знаех какво е това и има много мацки, дето не съм ги наебал, ама ако имах тоя акъл дето имам сега сигурно бих успял да ги прасна.
Не съм станал по-красив, нито по-известен (може би само малко по-богат). Но сега знам какво е шит-тест и как да го минаваш без да си реактивен, а едно време съм се спичал като ме тестват. Сега знам да си имам приготвени няколко рутини, с които да запълвам празното време и да насочвам разговора и свалката, а не да се чудя кой виц да разкажа като едно време ако се получи пауза. Сега знам да си приготвя логистиката предварително, а не да се надявам като едно време, че магически ще се намери място и време, в което да направим прекрасното. Знам да правя кино отрано, а не да се чудя време ли е вече да я налазвам и ще се уплаши ли. Знам да не инвестирам повече от нея отрано, а не да вися пред тях с цветята (срам не срам, признавам си, че на младини ми се е случвало).
И много други работи, дето някой натурал от 15 годишен може да си ги е знаел отвътре, ама аз не съм натурал и не съм ги знаел, а съм ги научил от тежък личен опит, от приятели, и от форуми вече последните 10 години (преди това нямаше).
Освен мен има и много други примери. Ето например водопроводчика има един приятел натурал, хубавец, културист, оня ебе почти винаги като излезем. А ВП преди 3-4 години хич не ебеше. Сега нито е станал по-хубав или по-грозен (то има ли накъде повече от това, хе-хе), нито е забогатял или са го показвали в биг брадър. Ама ебе. Отваря като куче, гледал е от тоя-оня, чел е форума, подобрил си е фрейма и езика на тялото, научил е лафчета и пикап лайнс, има представа какво е кино и логистика и защо са важни, и ебе момчето.
Ако беше си казал, абе кво да се мъча, никога няма да еба колкото тоя моя приятел натурала, какво? Той пак не ебе колкото него, ама ебе момчето. Ето ви жив пример от форума за успех.
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 823

Профил
« Отговор #826 -: Ноември 14, 2018, 13:42:05 »

Демек, ти можеш и по 20 000 на месец да изкарваш, но това не те вкарва в категория "богат".

Е ти сериозно ли го направи това изказване ? Знаеш ли колко е средната заплата в България ? Около 800-1000 лева. Тоест с приходи от над 20 пъти над нормата няма да си "богат", така ли ? Понякога имам чувството, че живееш някъде другаде и те спускат с парашут само за да снимаш вечер Smiley То с 20к, ако не си богат ебаси.. В България реално има не повече от 100-200 души, които работят за тия пари. Другото е от едри бизнеси, които също да са колко 500-600 за цялата страна..

Остави ги лъскавите коли и снимките от Дубай. Всичко е на лизинг и кредити. Реално с 20к приходи месечно в България си чиста 10ка, поне финансово. В Холивуд може и да си 5-6.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1376

Профил
« Отговор #827 -: Ноември 14, 2018, 15:17:35 »

Аз тия дни попаднах на тая в инстата https://www.instagram.com/teodoradencheva_/ Това по мойте критерии е 10. Баси дорбрия задник и мръснишки фейс, бих я изкъртил.
хехе, готина пичка. В задника и тялото, супер, бомба. В лице, не че е грозна или бих я върнал, ама точно пък от инстаграм моделките има бая по-напред с материала от тази. Иначе не знам колко бих й дал, понеже като я сравня с някои рускини моделки или други инстаграм модели, на техния фон, тази става.....8ца, да кажем. Много зависи сравняваш ли с други, с кои други, и т.н.
Аз, за всеки който претендира, че ебе 10ки, винаги съм давал този мой любимец за пример - https://www.instagram.com/fshmidt/?hl=bg
Като вземете да ебете такива като неговите моделки, пак ще говорим. Само някой да не се изцепи, че е от фотошопа, защото пичът има и youtube канал, където може да се види, че мацките са трепач. И said energizer има канал, и той ги показва без обработка, behind the scenes тип видео.

И аз като баце да ви питам, за какво точно спорите?

А ВП преди 3-4 години хич не ебеше. Сега нито е станал по-хубав или по-грозен (то има ли накъде повече от това, хе-хе), нито е забогатял или са го показвали в биг брадър. Ама ебе. Отваря като куче
Не бе, никой не спори вече. Дискутираме си. Нали затова е тая тема, да си чаткаме койт за квот иска. Мен примерно ми е интересно да го чета койнфлипа.

Е много ясно, че ще ебе, като постоянно се напъва. Той и да е супер куц в останалите неща, само да изглежда прилично и да е нахакан, и да се пробва, ще ебе.
Стоун, ти поне би трябвало да се сетиш, че никоя пичка не реже щот си се осрал на един единствен шит тест. Още повече, че от другата тема, се вижда ако си доста добре изглеждащ как са готови да дават шансове, да прощават, да пускат гювеч и т.н.
Това да си мислиш, че някоя те е отрязала заради някакъв малоумен единичен тест, е все едно тя като иска да те зареже и ти каже "абе проблемът не е в теб, в мен, просто искам да съм сама", ти да повярваш. Не. Просто не си бил достатъчно Хай Вальо (или поне тя не те вижда като Вальо). Как изобщо ще разбереш, че си минал някакъв тест? Тя може да си интерпретира отговора ти по 1000 начина. Много знаеш кво си мисли. От друга страна, ако мацката не е "available" (смисъл, да се ебе) и не я кефиш, по whatever причина, колкото и да се пъниш, и да алфееш, и да я зариваш с канонади, мисля че е повече от ясно, че няма да стане (сигурно има изключения, но по принцип, то ако ще става, става доста лесно). Не сте ли забелязали, че когато нещата се получават, няма нужда от много мислене, калкулиране на ходове, всичко се случва доста праволинейно и естествено?
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
EL_Diablo
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 100

Профил
« Отговор #828 -: Ноември 14, 2018, 16:37:38 »

Цитат
То с 20к, ако не си богат ебаси.. В България реално има не повече от 100-200 души, които работят за тия пари

Малко оффтопик, но Джъст и ти се изхвърли братче. Как само 100-200 човека ше взимат тия пари в БГ, то дори и в София са повече, а какво остава за цяла БГ. Че то само целия отбор на Лудогорец, половината на Левски и ЦСКА взимат по толкова. Ето ти от раз 20 човека. Знаеш ли колко топ мениджъри на чуждестранни ( а и не само) копмании в БГ взимат минимум по 20к на месец. Самият ти ще се изненадаш от бройката. Да не говорим и колко фрийлансъри ИТ-та има дето ако ти кажа само по колко взимат на час лошо ще ти стане. Направи си труда само да се загледаш по возилата по софийските улици и ще ти стане ясно всъщност колко много са и не всички са изкарани от разни далавери, имотни схеми, кражби, точене на ДДС и тн. Да, естествено, че ако взимаш 20к на месец ще може спокойно да преживяваш и да не мислиш кое колко струва в магазина и ще си над 95% от останалите мъже в БГ, но няма и да си позволяваш някакви топ инвестиции.
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 823

Профил
« Отговор #829 -: Ноември 14, 2018, 19:53:14 »

Цитат
То с 20к, ако не си богат ебаси.. В България реално има не повече от 100-200 души, които работят за тия пари

Малко оффтопик, но Джъст и ти се изхвърли братче. Как само 100-200 човека ше взимат тия пари в БГ, то дори и в София са повече, а какво остава за цяла БГ.

Добре. Изхвърлих се. Не са 200. 500 да са. Лудогорец.. трябваше да ми дадеш за пример и Преслава и Фики Smiley На Лудогорец в отбора може да взимат по над 20 бона няколко звезди, но това представителна извадка ли ти е ? В Берое или Пирин Благоевград да не мислиш, че играят за тия пари ? Е кои са тия топ-мениджъри, пак ти казвам, че са не повече от 100тина души в София, на най-големите компании. Народът масово си търси работа в jobs.bg, ти ако в jobs.bg ми намериш обява за заплата 20к лично те водя в София и те черпя каквото пиеш(дори да е синьо джони).

За ИТ-тата знам, че взимат много, но най-добрите, които познавам бачкат за 5-6к и съм чувал само легенди за разни програмисти на по 10-15к.. Гала водещата, дето от толкова години е в този бранш бяха писали, че взима 20к и това била най-високата заплата в Нова Телевизия повече от на Ники Кънчев, Рачков и там още, който се сетиш.. Дайте да сме реалисти, в България икономиката не е толкова силна и човек е богаташ дори с едни 4-5к на месец.

Относно скъпите коли. Това и друг път съм го обсъждал с други хора.

Първо масово са на лизинг. Хора с по 5к приходи могат да си позволят кола за 80-100 хиляди на лизинг от по 2 бона месечно. И го правят. Щото българският манталитет е такъв и всеки иска да се покаже и да е с яката кола на Слънчев.

Второ - тия дето не са на лизинг са примерно на най-големите богаташи, с едри бизнеси(от рода на казина, супермаркети, хотели и т.н.), които имат по 7-8 такива коли(справка - Арабаджиеви) и съответно си ги дават на жените, любовниците, синчетата, охраните и т.н. Аз пък що половината хора, които виждам в коли за над 100 бона са 25-30 годишни кифльочи дето е абсурд да превъзхождат умствено дори мен и теб, камоли да имат постоянството, амбицията, интелекта да изкарат тия пари ?

Вие нали не си мислите, че някой свръх-богаташ се занимава нон-стоп да си джитка с колите, камоли да ходи да им прави ГТП, да им сменя гуми и масла ? Дават ги на охрани/синковци да се кефят и това е..

Трето. Има много големи фирми и компании(примерно Алианц(пример просто)) дето си държат имидж и имат по 10-15 такива тупалки за по 100 бона, които раздават като служебни коли. Тоест, тия коли дори може да не са купени с български пари. Просто се карат тук. И така като съберем горните факти, които изброих, се получава илюзията, че има супер много богати хора(поне това, което вие си представяте), без реално да е така, само щото днес сте видяли 5 яки коли на улицата.

Сега дайте да направим сметката. 500 души от 7 милиона население. Не, хайде 800 да са. 800 души със заплати 20к или повече. И още 800 едри бизнесмени. 1600. За цялата страна. Сега ги делим на 7 милиона население. Процентно това са ти 4.3% от населението(вдигнах цифрата от 200 на 1600, надявам се не е малко ?) Тоест, ако ти си в топ 5% с пари няма как да не си богаташ. П.С Както и ако си в топ 5% с игра няма как да не ебеш Wink
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
cionflipp
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 147

Профил
« Отговор #830 -: Ноември 14, 2018, 20:19:28 »

0.0228% са при 1600 от 7м

Хора с приходи от +20к на месец не знам колко са, но е обща приказка, че 1% от населението държи 50% от парите в света . Така ли беше? Та ако 1% в БГ държи по-голямата част от парите то това са 70 000 човека. Напълно нормално ми се вижда 1 на 100 човека да е много богат. Но понеже сме БГ кажи ги 0.5%, т.е. 1 на 200 да е много богат. Даже и 0,25% да ги сложиш пак са 17 500 човека от 7м, 1 на 400.

Иначе ~5к лева на месец е ок. И първото стъпало, на което ти се променя лайф стайла, че и другите да го забележат. Можеш да си материализираш парите в неща, които ти вдигат статуса, демек яка кола Cheesy С малко по-голяма заплата ще си позволиш готин апартамент и яка кола. Но пък 5к в IT си е много бачкане.
Уловката е да имаш достатъчно свободно време и достатъчно пари.
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #831 -: Ноември 14, 2018, 23:12:08 »

Като казах "богати" имах предвид отвъд "готина" кола, приличен апартамент, и да живее сам без ограничения. То това можеш да си го правиш и с по 2-3к на месец.
Като можеш да плащаш по 2к за една вечеря (както примерно братята Диневи, за цях и всичките им охрани), като можеш да си позволиш да вземеш коли за по 20-50к++ на всяка от любовниците си, жена ти, детето/децата, тогава вече можем да говорим, че си БОГАТ. Под това си "паралия", а под паралия, си "платежоспособен".

Е примерно, капитаните във всички фирми, които набират екипаж от България, вземат по 8к евро на месец. Ми не са богати. + Това, пиши ги по 8к ЛЕВА на месец, защото обикновено колкото са на кораба, толкова са и на суша. С 8к на месец, можеш да си позволиш много. И апартамент, и ремонти, и прилична кола, и детето ти да учи в чужбина, жена ти да не работи, и да не се ограничаваш, и това, и онова, ама като почнат да свършват след месеците разхищение на суша, кво правим? Богат ли си?

Същото е и с жените. Затова по-рано в темата казах, че "средното" положение е много широко. Ти ако си ебал 3-5 мацки на кръст и си на 25-30 години, си средно положение. Ето по сметките на койнфлип, ако си ебал 25-30 мацки, докато станеш на 30, пак си средна работа. Стоун тук си е казвал, че грубо, е ебал повече от 150. Ама в това число влизат и не особено хубави, и дебели, и всякакви. Като говорим за някой вървежен, дето ебе яки мацки, аз разбирам примерно Дан Билзеран. А не някой дето е веднъж ебал 1-2 пъти 8ца.

Пък и нали се сещате, че някой дето изкарва по 10-20к на месец, не харчи като студент първи курс. Най-вероятно харчи здраво, не гледа сметки, и винаги взема от хай-хубавото, независимо дали си струва или не. Ми айде сметнете го колко пари му остават накрая на месеца. Не дай боже и да мята по 400 лева на всяка от харема си, както е планът на джъста. Ми че той едва ще свързва двата края.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
EL_Diablo
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 100

Профил
« Отговор #832 -: Ноември 15, 2018, 14:23:01 »

Цитат
Добре. Изхвърлих се. Не са 200. 500 да са. Лудогорец.. трябваше да ми дадеш за пример и Преслава и Фики Smiley На Лудогорец в отбора може да взимат по над 20 бона няколко звезди, но това представителна извадка ли ти е ? В Берое или Пирин Благоевград да не мислиш, че играят за тия пари ? Е кои са тия топ-мениджъри, пак ти казвам, че са не повече от 100тина души в София, на най-големите компании. Народът масово си търси работа в jobs.bg, ти ако в jobs.bg ми намериш обява за заплата 20к лично те водя в София и те черпя каквото пиеш(дори да е синьо джони).

Естествено, че не са представителна извадка, а го казах само заради твърдението ти, че били 100-200 човека в Бг с такива заплати.

Всяка една развита корпорация си има мениджъри на управленско ниво. Веднага ти давам пример с Метро. Те имат един главен мениджър спуснат от компанията майка в Германия и под него са 5те регионални мениджъра, които движат общо взето целия бизнес в БГ.  Всеки един от тях взима около 20к на месец. А ако си изпълнят таргета в края на годината получават и бонус, който също не е никак малък. Хайде сега помисли колко топ фирми знаеш ти и колко мениджъри имат те според теб. Почти всяка топ компания е на този принцип. Във форума има достатъчно хора, които работят в корпоративната сфера и могат да потвърдят думите ми. А тези компании, пък, за които не се сещаш умножи х2. Мисля, че излизат малко повечко от 100 човека, а Wink Тука въобще не включвам разни фрийлансъри, дали в ИТ сферата, дали ще са консултанти по сделки. Ами какво да кажем за адвокатите? И тези които изкарват над 20к на месец не може да ги преброиш с пръстите на двете си ръце. А пък ако включа и хората с около 5-10к заплата, които си докарват общия месечен доход до 20к от разни наеми и аренди на недвижими собствености бройката ще скочи още по-значително, но хайде сега нали говорим само и единствено за заплата. Cionflipp и математически ти го е обяснил.

Естествено, че няма да видиш обява за 20к в jobs.bg Smiley Те тези позиции се заемат или след минимум 10 годишен разтеж в дадената компания или се предлагат на достатъчно подготвени хора, които са изпълнявали подобна длъжност и в други фирми.

Както и да е, тука идеята не е в това колко реално са хората взимащи над 20к заплата, а е това, че те не са екстремно богати и въпреки, че взимат повече от приличен доход имат един лимит, които ако прекрачат идват на нашия хал Smiley Под "богати" Рекоджект имаше предвид точно тези хора, където не си знаят парите (доход минимум над 100к месечно) и могат да си позволят да живеят практически без органичения. И това беше идеята, че именно тези тези доходи не могат да се изкарат само от работа. И да, тези хора вече спокойно може да са около 200-300 в БГ Smiley
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3641

Профил
« Отговор #833 -: Ноември 15, 2018, 16:02:26 »

Ми аз имах приятел на ниво кънтри мениджър за България, Албания и Македония в голяма международна фирма (разбирай милиардна, Форчън 100) и му плащаха 8 бона. Е, без бонусите, имаше там % и също и акции му даваха, ама до 20 е много далече.
Това беше 3-4 години, айде сега поради инфлацията да взема следващия 10.
Може и да има по-големи началници, дето и 20 вземат... ама да ви кажа, те не са ни конкуреция. Тях никога няма да ги видиш да дърпат пички. Обикновено са 40-50 годишни, с жената, с децата... пикапа им е последното нещо, което биха правили.
Вече ритнитопковците, синчетата на Ветковците и Диневите - да. Те хем имат много пари, хем и ебат същите пички, които и ние искаме да ебем. И са според мен повече от 200 човека в България. Поне 1000 са.
Не изглежда много като % от населението, ама както по-горе говорихме, жените са хипергамни и се целят колкото може по-нагоре. Всеки от тия 1000 сигурно праска по една нова на седмица, на годината 50. Разбира се, не можем да кажем, че следователно 50-те хиляди най-яки путки в БГ се праскат с такива.
Не са 50, но 20 хиляди, дори и 10 хиляди да са (все пак и тия хора не всяка седмица излизат да ебат, а и ебат и едни и същи в крайна сметка). Ми ето ти най-яките 10 хиляди тупалки като са били веднъж с някой такъв, после смятай колко ще е рецептивна да я дърпа на улицата Уорзона примерно. А то колко яки путки има в цяла БГ, 10-9-8 говоря - едва ли са повече от 10 хиляди.
Активен
Neon23
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #834 -: Ноември 15, 2018, 18:31:18 »

Според НСИ, в края на 2017 в БГ живеят 373,332 жени между 20-29 г. От тях 288,884 са в градовете. Ако допуснем че Топ са 10 до 20%, значи между 29,000 и 57,000 са ви таргет.

Сега за парите, колко е богат човек се мери на активи-пасиви тоест net worth. В света има около 42 мн милионери, което е 0.8% от всички над 18г. Огромното мнозинство са между 1 и 5мн USD. Тоест в БГ не е реалистично да са повече от този % (има и жени в тази цифра). В БГ има 3.4мн мъже от които 2.5мн в градовете. От тези 2мн са над 18г. Сложи да кажем 0.4% мн стават 8,000 мъже.

А ето един пример:
http://hotarena.net/bivshata-na-djizasa-se-sgodi-za-milionerski-naslednik-ot-familiia-dinevi
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1179

Профил
« Отговор #835 -: Ноември 16, 2018, 09:23:05 »

Според НСИ, в края на 2017 в БГ живеят 373,332 жени между 20-29 г. От тях 288,884 са в градовете.

Не знам кое изследване на НСИ гледаш , ама и аз го погледнах че ми стана интересно. И ко се получва...

http://www.nsi.bg/bg/content/2979/%D0%BD%D0%B0%D1%81%D0%B5%D0%BB%D0%B5%D0%BD%D0%B8%D0%B5-%D0%BF%D0%BE-%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B0%D1%81%D1%82%D0%B8-%D0%B2%D1%8A%D0%B7%D1%80%D0%B0%D1%81%D1%82-%D0%BC%D0%B5%D1%81%D1%82%D0%BE%D0%B6%D0%B8%D0%B2%D0%B5%D0%B5%D0%BD%D0%B5-%D0%B8-%D0%BF%D0%BE%D0%BB

20 - 24 г : 167 хил мъже - 157 хил жени = дефицит

25 - 29 г : 229 хил мъже - 216 хил жени = дефицит

30 - 34 г : 247 хил мъже - 232 хил жени = дефицит

Под 20 г и над 34 г не е много по различна статистиката пак е дефицит. Рязка разлика има във възрастова категория над 60 г в полза на жените.

От цялата работа какво излиза? Дефицит на жени в активна възраст около 10 %.

Активен

Никога не се отказвай .
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #836 -: Ноември 16, 2018, 16:24:59 »

Активен

Neon23
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 2

Профил
« Отговор #837 -: Ноември 16, 2018, 17:10:38 »

Това са цифрите, има дефицит но не това беше темата. Жените не се интересуват от всички мъже, а само от Топ такива/hypergamy. В този смисал темата беше единствено и само по богатство. Тогава винаги има повече красиви жени от мъжете и при нормалните допускания за БГ. В целия свят е така по принцип..
Активен
Riot
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 153

Профил
« Отговор #838 -: Ноември 16, 2018, 17:55:11 »

Ей това  звачш мацкана да е накничва   Wink Grin
Активен
bace73