Tyxo.bg counter Няколко идеи как да преборите страха от заговаряне :)
Pick-Up Project - Съблазнявай Ефективно :: Готина Свалка :: Форум
Февруари 22, 2017, 17:17:54 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш" - Алберт Анщайн

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месеците януари и фувруари 2017г.

За повече информация попълнете формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Няколко идеи как да преборите страха от заговаряне :)  (Прочетена 6112 пъти)
kalata23
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 197

Профил
« -: Септември 17, 2015, 18:54:28 »

На всеки един от нас му се е случвало/се случва да изпита така наречения "страх от заговаряне". Вместо да ви пиша надъхващи лекции или да ви обяснявам защо хората имат такъв страх, ще ви споделя две-три идеи, за които се сетих наскоро и лично при мен действат:

1. Ако си с приятел/ка или уинг. Предизвиквайте се един другиго. Вървите си по улицата, седите в трамвая или в заведение, няма значение.. един от двамата казва на другия: Предизвиквам те да заговориш това момиче..

Оригиналната идея, предполагам е на Project GO, но гарантирам, че действа. Помните играта истината или предизвикателство? Ами представете си, че я играете, само че предизвикателството ви е да заговорите посочена от друг жена.
Какво печелите? Печелите това, че ако приятеля/ката/уинга ви е добър, ще ви предизвика да заговорите различни жени, като по този начин ще сте минали през всякакъв тип - малки, големи, възрастни, красиви, не толкова красиви, модели, барманки и т.н... След време ще свикнете да заговаряте непознати жени и няма да правите разлика между тяхната външност и съответно да се притеснявате, защото това ще е поредното ви предизвикателсто... или пък няма да е вече предизвикателство за вас?

2. Поставете си цел.. Отново може да бъдете с уинг/приятел/ка, а може и сами. Идеята е да си кажете : Днес ще заговоря Х жени и просто не мислите за самото заговаряне, а за задачата - да изпълните бройката. Така няма да мислите какво да кажете, нито дали ще ви отрежат или не.. важното е да ги заговорите, ако искате им взимайте телефоните, ако искате недейте, всеки сам си решава. Можете и сами да си поставите норми (като да правиш серии физически упражнения )

3. Когато усетите онова чувство, как сякаш в гърдите ви има буца или кръвното налягане ви се покачва - действайте.
 Сигурно и на други им се е случвало да срещнат момиче, което е доста привлекателно, някак си ви грабва, затруднява дишането ви, кара ви да сте неспокоен... Когато го усетите просто отидете при нея и я заговорете. Идеята тук е да свържете това чувство с действие от ваша страна, да се получи безусловен рефлекс. 

И  трите идеи съм ги пробвал лично и действат. Важното при първите две идеи е, да тръгвате с мисълта, че всичко е игра и че не е важно какво ще направите или ще стане, а че ще сте изпълнили предизвиквателство/цел.
При третата идея, ако просто станете и тръгнете при нея, докато мислите, докато се усетите вече ще сте при нея и ще сте казали нещо. Колкото по-често се прилага идеята, толкова по-лесно ще ви бъде всеки следващ апроуч, а когато направите доста солидно количество апроучи, всеки следващ апроуч ще ви се струва като детска игра и оттам нататък ще можете да мислите за DHV-та, истории, контакти и т.н.

Ако решите да опитате някоя от идеите и вместо да отидете при мацката, се откажете, тогава мястото ви не е тук и нямате нужда от пик-ъп изобщо. Всеки има кофти дни, не е във стейт и прочие, но нека да бъдем честни, не можем да чакаме цял живот да ни дойде настроението, трябва да си го създадем сами Smiley
Активен
anonimen
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 18, 2015, 20:41:00 »

Правете видеа в Ютюб. Това го допълвам защото със влог видеата става много лесно заговарянето,
Активен
ProperDesire
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« Отговор #2 -: Декември 06, 2015, 10:41:32 »

Мога да превъзмогна първоначалният страх да заговарям момичетата, проблемът е, че когато усетя онова чувство на "Пеперуди в стомахът"  или "bitches butterfly", гласът ми някак изтънява и става по-тънък от обикновено, а ТОВА СИ ЛИЧИ и ме прави неуверен. (нервност? Пак за вътрешно състояние говорим. Четох за една техника наречена re-frame, чрез нея намаляваш важността. Да кажем заговаряш готино момиче, но си представяш, че вече се познавате от супер дълго време и можеш да говориш свободно с нея. На една моя среща опитах и се получи що-годе добре, но срещата ни не беше първа, тъй че примерът не е много уместен.)
Четох и за разни техники с дишането, които помагат да направим гласът си по-уверен-диафрагмено дишане. Е, вкъщи в комфортната ми зона се получава доста добре, но когато се опитах да заговоря една девойка, пеперудите отново се появиха и гласчето ми изтъня Cheesy Трябва ми повече практика и голяма доза непукизъм...само те ще помогнат, нищо друго.
Активен
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 545

Профил
« Отговор #3 -: Декември 06, 2015, 17:26:18 »

Първия ти сет за деня е задължително с най-много 'пеперуди'.
Друго, колкото по-редовно като дни заговаряш, не по една, (10 е банално число, но има доста истина в него), толкова по-леко ще става, дори и от 1я сет.
Именно по същата причина, вероятността да те отрежат в 1я сет е най-висока, като изключим всички други фактори.

Не можеш да чакаш цял ден, или дори седмица, и като се появи някоя супер яка и да и идеш и да се надяваш да няма 'пеперуди'.

'пеперудите' се бият 'long term', няма друг начин. И напредъкът винаги е отчасти временен. Също както със всяко човешко умение. Разбира се, ако си извън форма, влизането във форма е много по-бързо за опитен играч, много ПЪТИ по-бързо, но пак има период на влизане във форма.

хммм, сега като се замисля ...
Силата на гласа е по-важна като атракшън от пискливостта.
Много начинаещи шептят, надявайки се да скрият гласа си. Това е най-лошото. Трябва да не те е срам от гласа си. Мацките най-много ги е гнус от шептящи. Просто ги игнорират, все едно не съществуват.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Smiley
fancooler
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 140

Бъди промяната, която искаш да видиш в света!

Профил
« Отговор #4 -: Януари 17, 2016, 19:30:09 »

Най-лесният и бърз начин да се разчупите, братлета, е да се запишете на уоркшоп при Илиян. Така ще дръпнете много бързо в играта, а опитът, който ще натрупате в трите дена на обучението, си е направо безценен!
Активен

Странно нещо е животът - ако откажеш да приемеш друго, освен най-доброто, много често го получаваш...
kalata23
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2016, 11:40:40 »

Първия ти сет за деня е задължително с най-много 'пеперуди'.
Друго, колкото по-редовно като дни заговаряш, не по една, (10 е банално число, но има доста истина в него), толкова по-леко ще става, дори и от 1я сет.
Именно по същата причина, вероятността да те отрежат в 1я сет е най-висока, като изключим всички други фактори.

Не можеш да чакаш цял ден, или дори седмица, и като се появи някоя супер яка и да и идеш и да се надяваш да няма 'пеперуди'.

'пеперудите' се бият 'long term', няма друг начин. И напредъкът винаги е отчасти временен. Също както със всяко човешко умение. Разбира се, ако си извън форма, влизането във форма е много по-бързо за опитен играч, много ПЪТИ по-бързо, но пак има период на влизане във форма.

хммм, сега като се замисля ...
Силата на гласа е по-важна като атракшън от пискливостта.
Много начинаещи шептят, надявайки се да скрият гласа си. Това е най-лошото. Трябва да не те е срам от гласа си. Мацките най-много ги е гнус от шептящи. Просто ги игнорират, все едно не съществуват.
Танграта, отново е прав. Веднъж с един авер вървяхме по улиците да заговаряме жени, идеята беше главно той да се отпусне и да направи апроуч/и. След като отворих 4-5 сета, колкото за тренинга. Моят френд най-накрая се "престраши". Тръгна да заговаря две мацки и едната директно го изряза без да чуе за какво иде реч с "Не!". А гласът му беше тих, неуверен. После аз се провикнах по-силно, тъй като те ни бяха подминали вече, при което двете мацки се спряха и ни отговориха на въпроса.
 Забелязал съм, че особено, когато излизате двама души, най-лесният, естествен и добър начин е, да заговаряте жени е с опънър за мнение. Примерът от случката с този френд. Бяхме в спор, кой стил на обличане е по-готин.. Мъж носещ суитчъри, или мъж носещ ризи. И понеже си беше естествена дискусията, супер малко усилия ни трябваше да питаме някоя рандъм мацка за мнение. Може да отваряте с абсолютно всичко, което ви дойде на акъла.
 Друга идея е, както Мистери казва в една книга - даваш на твой добър приятел, примерно 100 лева (или колкото имаш). На всеки отворен от теб сет той ти връща по 10 лева.
 Общо взето съм стигнал до следния извод:
Има 3 типа хора - такива, които  са супер комуникативни и хич не  им пречи да заговорят който и да е. (no aproach anxiety); такива, които се спичат отвреме навреме, но преборват страха си и такива, които само се надъхват, четат книги и в края на краищата нищо никога не правят.
Искам да обърна внимание на последния тип, защото го познавам отблизо.
Това са хора, които четат купища литература с идеята, че първият сет, който отворят ще им се получи перфектно, сякаш това ще им даде увереност и сила. Тези хора могат много да обясняват и да дават мнение, обаче като излезнеш да пик-ъпиш с тях, само стоят отстрани и гледат, може да се включат, но никога не се усмеляват да отворят сет. Тези хора винаги намират оправдания като "тази не ми харесва", "Ам, айде другия сет", "Ей сега, след малко" и прочие. Реално погледнато, колкото и да ги надъхваш, мотивираш, да им показваш, няма да промениш нищо в тях, а те  ще продължават да си бездействат.
Този тип хора, просто не искат да се занимават с пик-ъп.  Не искат да заговарят жени и не искат да спят с жени (за последното е вероятно, не е 100% сигурно). За мен, това са хора, които просто си търсят някакво хоби, което да им придава смисъл в живота, но пик-ъп-ът не е тяхното занимание.
Та, ако някой се познае в последния тип, препоръчвам му да си намери друго хоби/занимание, което му харесва повече и което би правил с кеф.

Активен
rekojeht
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 672

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 24, 2016, 21:04:29 »

Аз от известно време мисля.....че страхът до голяма степен, поне при нормалните пичове, идва от това, че правят нещо насила/неестествено/ненормално.

Аз лично усещам страх, когато отивам с конкретна насилена цел "дай сега тая, от никъде ще я заговоря с нещо вяло като - аз те видях от еди къде си, и дойдох да се запознаем" - ми това е неестествено и е ненатурално, и търси валидация. Натурално би било да отида и да й кажа "ебе ми се", тогава единственият ми страх би бил да не извика полицията (евентуално), но не и да ме отреже. И е нормално да ме е страх, защото в такъв случай отивам с измекярски намерения, и ако ме усетят - край, BUSTED. Това носи негативни емоции. По сходен начин, както носи и негативни емоции, да се разбере, че си откраднал нещо, дори и да няма директно наказание.

И това, колкото и да си повтаряте, че сте наградата, няма как да изчезне, защото хората си се усещаме, когато се опитваме да измекярстваме, да хитруваме и да лъжем. И тогава целият фокус е върху това "как да направя така, че да не ме усети как се опитвам да я лЪзна".

Това от което не ме е страх, независимо колко е готина мацката, е да имам реален, натурален, личен интерес в това което говоря. Не ме притеснява да отида при танцьорката, в почивката й, и да поискам цигара, защото са ми свършили и ми се пуши. Не се притеснявам да отида и да я питам, дали докато е танцувала е забавяла и е правила паузи в танца си, нарочно за да ми е по-лесно да снимам в тях моменти, или просто танцът е бил такъв. Не ме притеснява да попитам иронично певицата дали си е харесала последните снимки, понеже знам че снимаше друг, и са гадни, пък тя все се оплакваше от моите, защото ми е супер забавно да ми каже "ох моля те, от сега нататък само ти да ме снимаш". Тези неща не ме притесняват, защото отивам с чисти намерения и естествено желание да получа отговор. Също така, не са насилени, тоест аз не отивам за да видя дали ще ми върже или не, понеже трябва все да се ебе, аз си вкарвам лафа и ако не отговори адекватно, то си е за нейна сметка (макар че досега не се е случвало). И реално Е за нейна сметка, не измишльотинско, понеже си вярвам, че съм наградата, а защото съм й задал нормален въпрос, и тя не е отговорила като нормален човек. Жените не обичат да не се вписват в стадото, затова и този подход винаги действа поне да отвори разговора.

Не се самоцензурирайте. Бъдете естествени, споделяйте това, което мислите, и вижте кой ще се съгласи. Най-вероятно няма да са всички. Но тези, които вържат, ще са точно тези, които искате.

Знам, че това хич не е популярно становище тук, но за мен свалката не се състои в това да налитам на всяка, която бива в лице и тяло. Затова и масово пропускам заговаряния. Може би щях все нещо да ебна от тях...ама това не ме бърка. Секс колкото искаш. Затова, може да заговоря 1 за целия ден, обаче ще е точно тази, която искам, и почти със сигурност ще взема не само номер, с който после да се самонадъхвам.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

My world is unaffected, there is an exit here
I say it is and then it's true,
There is a dream inside a dream,
I'm wide awake the more I sleep
You'll understand when I'm dead, I went to god just to see, and I was looking at me. Saw heaven and hell were lies. When I'm god everyone dies. Scar/can you feel my power? Shoot here and the world gets smaller.
Valenc
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 852

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 24, 2016, 23:39:21 »

Хубава тема, Кала. Аз обаче ще подходя малко хумористично Wink

Цитат
Друга идея е, както Мистери казва в една книга - даваш на твой добър приятел, примерно 100 лева (или колкото имаш). На всеки отворен от теб сет той ти връща по 10 лева.

Той нека ми даде някой приятел 100 лева, да видиш как моментално си викам две курви - изобщо нема да се занимавам да заговарям жени на улицата  Grin Cheesy

Цитат
Има 3 типа хора - такива, които  са супер комуникативни и хич не  им пречи да заговорят който и да е. (no aproach anxiety); такива, които се спичат отвреме навреме, но преборват страха си и такива, които само се надъхват, четат книги и в края на краищата нищо никога не правят.

Има и 4-ти тип - такива, които НИКОГА, ама НИКОГА ти казвам, няма да заговорят жена на улицата - като мен например. За тях - кво правим? Съвети нещо Wink

Цитат
Искам да обърна внимание на последния тип, защото го познавам отблизо.
Това са хора, които четат купища литература с идеята, че първият сет, който отворят ще им се получи перфектно, сякаш това ще им даде увереност и сила. Тези хора могат много да обясняват и да дават мнение, обаче като излезнеш да пик-ъпиш с тях, само стоят отстрани и гледат, може да се включат, но никога не се усмеляват да отворят сет. Тези хора винаги намират оправдания като "тази не ми харесва", "Ам, айде другия сет", "Ей сега, след малко" и прочие. Реално погледнато, колкото и да ги надъхваш, мотивираш, да им показваш, няма да промениш нищо в тях, а те  ще продължават да си бездействат.
Този тип хора, просто не искат да се занимават с пик-ъп.  Не искат да заговарят жени и не искат да спят с жени (за последното е вероятно, не е 100% сигурно). За мен, това са хора, които просто си търсят някакво хоби, което да им придава смисъл в живота, но пик-ъп-ът не е тяхното занимание.
Та, ако някой се познае в последния тип, препоръчвам му да си намери друго хоби/занимание, което му харесва повече и което би правил с кеф.

А сега малко по-сериозно - последното е наистина ДОБЪР съвет! И отново - пикапът не е основната цел в живота на никого, просто е СРЕДСТВО да постигнеш някои свои цели. Правете разлика и не се филмирайте, момчета.

Ето, rekojeht го е написал много добре:
Цитат
Аз от известно време мисля.....че страхът до голяма степен, поне при нормалните пичове, идва от това, че правят нещо насила/неестествено/ненормално.

Цитат
Аз лично усещам страх, когато отивам с конкретна насилена цел "дай сега тая, от никъде ще я заговоря с нещо вяло като - аз те видях от еди къде си, и дойдох да се запознаем" - ми това е неестествено и е ненатурално, и търси валидация. Натурално би било да отида и да й кажа "ебе ми се", тогава единственият ми страх би бил да не извика полицията (евентуално), но не и да ме отреже. И е нормално да ме е страх, защото в такъв случай отивам с измекярски намерения, и ако ме усетят - край, BUSTED. Това носи негативни емоции. По сходен начин, както носи и негативни емоции, да се разбере, че си откраднал нещо, дори и да няма директно наказание.

Директността винаги се оценява Wink Но и много зависи от обстановката - за Бога, не го прави в някой мол!  Cheesy Cheesy

Цитат
Знам, че това хич не е популярно становище тук, но за мен свалката не се състои в това да налитам на всяка, която бива в лице и тяло. Затова и масово пропускам заговаряния. Може би щях все нещо да ебна от тях...ама това не ме бърка. Секс колкото искаш. Затова, може да заговоря 1 за целия ден, обаче ще е точно тази, която искам, и почти със сигурност ще взема не само номер, с който после да се самонадъхвам.

Ей това е истината! Реп. за това!
Активен

Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време разни други хора постоянно му се пречкат...
Fraemas
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 16

Профил
« Отговор #8 -: Ноември 16, 2016, 17:14:44 »

При мен проблемът е, че се интересувам от мнението на околните, какво ще си помислят за мен. Знам, че звучи странно, но съм чел в нета и за други хора с подобен проблем. Разбира се и от мацката ме е страх, но най-вече се страхувам някой познат да не ме види или като цяло хората отстрани какво ще си помислят. И този проблем знам от къде идва - интересувам се от мнението на останалите хора за мен. Нямам точна идея как да се преборя с това, но работя по въпроса. Иначе по темата, колкото и малко approach-а да имам, винаги съм използвал правилото на 3-те секунди и отивам, това работи перфектно за мен.
Активен
kalata23
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Декември 24, 2016, 13:12:12 »

Пич, това е нормално. Всеки се интересува от мнението на другите, колкото и да се прави на непукист. В началото ще ти е много трудно, но продължавай да правиш опити.. примерно само да спираш хората "Хей, колко е часът?" "Извинявайте как да стигна до.." и т.н.
Колкото да свикнеш със спирането на хора и да си ти този, който да ги заговаря. Така ще имаш оправдание при теб самият, защо си ги спрял и какво си ги попитал. После като ти стане по-естествено и усетиш някакъв напредък и че преодоляваш срама, почни да задържаш разговора. Например:
Ти: Хей, как да стигна до книжарница ХХХ?
Той/Тя/Те: - Тръгваш по... и завиваш наляво и там ще видиш една...
Ти: Благодаря много! А знаеш ли дали има други големи книжарници наблизо.

И така постепенно започни да задържаш хората за по-дълго време. Така ще свикнеш да говориш с непознати.
Когато свикнеш да говориш с непознати и да се изолираш от собствените ти страхове, можеш да почнеш да ги заговаряш с нещо по-нестандартно.
Например, когато отида в непознат град или на непознато място, за всяко нещо питам минувачите.. Включително къде има секс шоп..
И запомни, че колкото ти се страхуваш за мнението на другите, толкова те пък са заети да мислят за твоето мнение за тях, така че никой няма да ти се изсмее в лицето и да те сочи с пръст, да се съберат хора и да ти се подиграват. Всеки е прекалено зает с неговите си ежедневни глупости, че ако ти спре изобщо, ще си му направил услуга, да го разсееш Smiley
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: