Tyxo.bg counter "Юлияна" от Христо Марков
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 11, 2019, 23:09:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Разликата между тези, които са постигнали нещо и тези, които не са постигнали нищо, определя този, който е стартирал по-рано." - Чарлз Шваб

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през ноември 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: "Юлияна" от Христо Марков  (Прочетена 11738 пъти)
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1449

Let it be

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 27, 2016, 16:16:00 »

Иначе - типично по женски, много те обичам, ти си ми любовта на живота, ама сбогом защото ме зове по-добрия живот.
Да, това е доста смущаващо, сега дали е типично по женски не знам, но е типично по човешки и не ми се припокрива с представите за любов.

Иначе въпреки привидните уж свободи, днешният свят е не по-малко ограничаващ и контролиращ за обикновените хора.
Активен

Leaders grow leaders.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1925

Профил WWW
« Отговор #16 -: Октомври 27, 2016, 16:20:06 »

Този строй не се е пръкнъл от нищото. Според мен всички тези строеве са в следствие на търсенето им от маса хора. Причина - недоволни от живота хора и омраза.

Ето принципно всички признават, че нямат нищо против черни, богати, зелени, червени, ама само в един перфектен свят - дето си имаме работа, черните си седят в няква друга земя и ние им се радваме на картинка.

Ама когато опре до това да живеем заедно, да се грижим един за друг - еми сори, обичаме ви, ама се чупете от нашата земя.

Така е и с богатите - никой не мрази богатите, ако самият той има достатъчно.

Но когато си беден, не го приемаш - и оттук жажда за мъст.

Като гледам - нацизма и комунизма - не са моментна лудост на обръкано общество.

България е много либерална, българите сме спасители, алабала.... ама като влезнат 5000 емигранта - и изведнъж фейсбука ми и форума се напълни с националисти и нацисти.

Това е човешка психика, а не няква грешка на 20ти век.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 27, 2016, 16:35:37 »

Мен ми е интересно, примерно с приятелката ти всичко наред, и така някоя друга година, и един хубав слънчев ден я хващаш, че се чука с някакъв кафяв емигрант с криминално досие, зад гърба ти. Как мислиш, че ще се почувстваш и реагираш тогава?
И това колкото и тйоеретично да си го говорим, се случва, примерно на запад, бял мъж, бачка си, гледа си семейството, и жена му в някакъв момент почва да се чука с Tyrone от гетото, така че е напълно в realm-а на възможното.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #18 -: Октомври 27, 2016, 17:03:00 »

Ами след доста опит и сваляне на розовите очила се убедих, че няма сигурно нищо.

Възможно е и след двайсет години да стане. Факт.

Ама това пък дали е черен или бял, все еднакво ще ме заболи и ако е черен няма да обвиня всички черни за това.

Така че ... това е като следното - щом някой циганин извърши престъпление, всички медии съобщават - циганин обра двама... и всички хора викат - гледай, пак циганин - глей кви са.

Когато българин извъшри престъпление - медиите казват - Иван Петров обра двама - и всички си мислят - баси Иван е много зле.... Ама никой тогаз не казва - гледай тия българи кво крадливо племе са.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

master
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 302

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 27, 2016, 17:16:38 »

Аве краб,ще ти го кажа накратко-като те кефят толкова негри мангали и подобни сволочи-отивай при тях,защото ние (гадните нацистни,а май и 80-90% от българите ) не ги искаме в нашата държава .Надявам се като идеш в африка или анадола да са достатъчно либерални ти влязот  в положение Wink
Все едно аз да дойда във вас,и да започнеш ти да се съобразяваш с мен,че съм бил гладен,че съм бил жаден или че ми се ибяло мъжко дупе.Схващаш ли?
Активен
AwaySelf
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 40

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 27, 2016, 17:41:28 »

Обаче всичко обръщате на расизъм срещу толерантност , а ? Няма смисъл в това. Черен или не , арабин или не , ако е с нормално отношение към мен , не може да ми пука по-малко. Как изобщо ви хрумва да си губите времето да разпределяте хората по категории от "цвят на кожата" до "религия"? Какво по-точно значение трябва това да има ? Че ако е бял и спи с жена ми , няма пак да се разправям и с него , и с жена ми.А , може би , ако е бял и дойде у нас да го храня , няма да го изнеса. Да , ама не.

Както и да е , това е оффтопик и няма общо с разказа на Христо Марков.
Аз лично го намерих за силно очарователен.Не мисля , че е отдал особено значение на такива детайли , като възрастта на Юлияна и дали тя е подходяща за артрит.Но и няма логика да го прави - акцента пада върху любовта им , както и върху интересния контраст ,направен, между тогавашното комунистическо време и настъпващото , така де , вече настояще.Най-много ми хареса и как е изградил този контраст-особено чрез разликата между майката и дъщерята.Пропит е с носталгия , а аз винаги съм имал някакво мазохистично влечение към тази емоция.Разказа е бил орисан да ми хареса  Grin.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3811

Профил
« Отговор #21 -: Октомври 27, 2016, 22:45:22 »

Аз виждам една красива история за първата любов, но това, което я измества брутално от предния план е този гнусен строй, който никога повече не трябва да се позволява да се връща.
Че е е гнусен - гнусен е. Обаче жена, която е намерила любовта на живота си, изтърпява какво ли не заради него - примери в историята много. Аз така си представям влюбената жена - където отива мъжът ѝ, тя след него. А не при първа възможност да го зареже заради идеята за нещо по-добро. Ама какво говоря - като че ли не го е казал поетът: непостоянство, твоето име е жена!
А и все пак в онези години не беше директно опасно за живота, нито седяхме гладни или без покрив над главата. Не всички сме избягали на запад и не сме умрели от това, нито пък са успели комунистите да ни пречупят и да ни направят безволеви подчиняващи се на Биг Брадър, както стана например главния герой в книгата. Даже може да се каже, че поради трудностите сме развили характер, който след това ни помага да се оправяме в живота - дето се вика, това дето не те убива те прави по-силен.

Ужасно е да ти лепят етикети и да те съдят и тормозят заради неща, които ти не си избрал - къде и какъв да се родиш.
Никой не се е родил случайно, а са го родили майка му и баща му и се предполага, че съзнателно са го планирали с идеята да се грижат за него. Ако са го направили като животните, без мисъл, просто ей така да се ебем и да се размножаваме - ами сори, нека си кара като животните на събирачество от кофите например - не съм му виновен аз.
Имам съчувствие например към прогонени от война хорица, които там са имали семейства, препитание, професия, но тези неща са им отнети... Но например някое африканче, което майка му и баща му нямат какво да ядат те, но въпреки това раждат 5-6 деца без идея какво ще ги правят - ами сори, хич не ме е грижа. Ако и то умре от глад - както е казано в библията "децата ще плащат за греховете на родителите си". Или негърче от гетата в Америка, дето майка му ражда 3-4 деца от 2-3 различни гангстери, без да има работа освен в Макдоналдс, но разчита да я кара на социални - хич не се чувствам длъжен аз да му плащам колежа примерно, за да се измъкне от капана, в който са го поставили родителите му. Как да не е избирало къде и какво да се роди - избирали са родителите му, а всеки човек е 50% от майка си и 50% от баща си така че може да се каже, че то е проекция на родителите си. Те са направили грешен избор от негово име, и никой друг не трябва да се чувства длъжен да поправя последиците от грешните им избори.
Активен
master
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 302

Профил
« Отговор #22 -: Октомври 28, 2016, 01:30:20 »

Прав си стоун,ако ще търси отговорност от някой защо е роден в гетото с още 10 мангала,първо да я потърси от родителите си,не от държавата.
Нали сега сме капитализъм,ами нека като е капитализъм да бъде в идеалния му вид,не както комунизма в извратения.Ако кажа че трябва да има според мен закон за детето-който не си гледа децата да лежи затвор и да го кастрират,примерно(има такива държави),сигурно пак ще прозвучи нацистко и фашистко.
Аман,поне да излезе тука някой гей да си каже-обърнах резбата тъй ми е кеф да лапам черни пишки,стига с това лицемерие.
Активен
Valenc
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 852

Профил
« Отговор #23 -: Октомври 28, 2016, 12:06:49 »

Цитат
Ужасно ме е гнус от онова време и съм страшно благодарна, че не живея по времето на родителите ми, че не съм била подложена на такова насилие и унижение, което, според мен, завинаги осакатява психиката и че мога да пътувам, когато си искам, където си искам и никой не ме спира и не ми диктува как да живея живота си.
Еми сори, ама не можах да се сдържа... Здрач, ти живяла ли си по онова време, дето толкова те е гнус от него? Имаш ли преки впечатления, или просто вашите са ти промили мозъка още като малка? Много ви пречи тоя пуст комунизъм, мама му стара... МНОГО ви пречи! Нали уж няма комунисти вече 27 години - защо не сме цъфнали и вързали, бре? А случайно да ви е хрумвало, че всъщност демократите окрадоха България, а не комунистите?

P.S. Опошлихте темата за хубавия разговор с глупостите си за "лошия" комунизъм... демокрацията е много хубава - признавам, ама... КЪДЕ е? КЪДЕ е, бе, кажи, Здрач? Тук в България нещо не виждам, в Западна Европа също ми се струва, че е мит. Айде извадете си главите от задниците най-после и ВИЖТЕ най-после в какъв свят живеем!

P.P.S. Здрач, на моменти си доста лицемерна и ти...
Активен

Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време разни други хора постоянно му се пречкат...
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1237

Профил
« Отговор #24 -: Октомври 28, 2016, 13:30:30 »

Не съм чел толкова глупости бълвани на автопилот отдавна. Заучени изречения и ала бала пропаганди. Демократични, комунистически, всякакви. Много фалш в тея клишета лъха, дето 20 години и нагоре ги дъвчат. Все някой ви пречи да сте свободни, иначе вътрешно сте такива, и много искате. Пък ся сте роби на днешните полит-идеали.
Та чак строй, режим и кво ли не беше. Вижте историята. Глобалната история. Тя следи някаква линия на развитие, и колкото и да е извратена за вашите фалшиви идеали (Ганьо да не го пускат на екскурзия в Париж "Кък тъй!?"), историята е доста по-стара от тях, и не и пука за тях. Това което наричате строй, за някои е свобода, мирни и спокойни времена.
Уж сте във форум за пикап и личностно развитие, а гледате хубавите думи, вместо действията и резултатите.
Къде е индивидуалното мнение.

Сега е демокрация мастар. Капитализъм е било през комунизма. И сега. Било е през последните няколко века, и ще продължава да бъде. Управлението на Сталин е една от най-чистите и ясно-изразени форми на капитализъм. Сега е същото с разликата, че не те бият, като си непослушен, щото на никой не пречиш и си незначителен.

Краб, ти като си такъв заклет анти расист, къде видя по медиите да казват "Един циганин, направи еди кво си". Ми никъде. Расизъм има, ама те се радват на лансиране и повече права, точно заради схващания като твоето. Не по-малко крайно е, и точно тези виждания създават етносните граници.
Имаше един лаф "Те да кажат, че сестра ти е к*рва, ти ходи разправяй, че нямаш сестра"

По темата. На мен ми направи впечатление, мнението на Стоун. И гледната му точка за "влюбеното момиче". Нали гледаме действията, все пак.  Smiley
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 639

Профил
« Отговор #25 -: Октомври 28, 2016, 14:11:15 »

Здрач, ти живяла ли си по онова време, дето толкова те е гнус от него? Имаш ли преки впечатления, или просто вашите са ти промили мозъка още като малка? Много ви пречи тоя пуст комунизъм, мама му стара... МНОГО ви пречи! Нали уж няма комунисти вече 27 години - защо не сме цъфнали и вързали, бре? А случайно да ви е хрумвало, че всъщност демократите окрадоха България, а не комунистите?[/b]

Приятел, не се излагай! Това, че можем да си купим портокали във всеки един ден от  годината или да летим до Милано и Пиза за 29 евро в двете посоки, съвсем не означава, че комунизмът си е и заминал напълно. Така наречените "демократи" до един са преки наследници и съответно внимателно подбирани и създадени от старите номенклатурчици по роднинско-приятелска линия и това отдавна е извадено в пространството, особено последните 10-15 години, когато вече интернет и комуникациите напреднаха още повече.

Това какъв цвят на емблемата има дадена партия или това, че едните хапят другите на тема идеология за пред хората, съвсем не значи, че не са абсолютно всички от едно котило.

Ние сме 27 години демокрация, ама само на хартия, но на практика си оставаме абсолютно същата десаро-ченгераско-комунистическо-връзкарска държава и до ден днешен и няма надежда скоро това да се промени.

Освен ако не си броиш Костов и Костовото СДС за реално "сини" или пък тиквоний от Банкя за крайно десен де, или пък пропилия се комарджия Сакс Кобург-Готта, който след 50-годишно изгнание се върна и се целуна в устата със същите тези, които убиха баща му и го прокудиха в забвение в най-ранна детска възраст, или Воленчо, или....който се сетиш там от по-големите "десни" фигури последните години.

Ако тези ги имаш за "демократи" и ги ползваш като опорна точка, за да храниш "демокрацията", то много лошо за теб. С най-добри чувства го казвам.
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 28, 2016, 15:20:15 »

Хубав разказ, който обаче е повече политически отколкото литературен.Не знам доколко е достоверен, но според мен най-малкото е поукрасен...Ако четете между редовете ще видите как всичко е с една единствена цел - очерняне на даден политически строй(в случая комунизъм).Не може да виним политическия строй за личните ни отношения.Поне не и в случая.Любовта изисква жертви.Аз досега не съм срещал човек, който да е изряден и откъм кариера, и откъм семейство, приятели, близки.Винаги едното е за сметка.Та - ако бяха изнасилили/разстреляли/пратили в трудов лагер Юлияна, можеше да виним комунизма.Но, когато самата тя е взела лично решение за собствения си живот - хванала си е шапката, зарязала си е любовта и е избягала, не може да виним "мръсните комунисти".Същото нещо може да се случи и сега през 2016 - Юлияна може да напише една драматична бележка на възлюбения си и да избяга да работи в Ливърпул за 10 паунда на час, а не за толкова на ден в София/село Торос.В този случай кой ще виним ? Комунистите, ЕС, Ахмед Доган или Митьо Пищова ?
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Valenc
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 852

Профил
« Отговор #27 -: Октомври 28, 2016, 17:29:39 »

Цитат
Освен ако не си броиш Костов и Костовото СДС за реално "сини" или пък тиквоний от Банкя за крайно десен де, или пък пропилия се комарджия Сакс Кобург-Готта, който след 50-годишно изгнание се върна и се целуна в устата със същите тези, които убиха баща му и го прокудиха в забвение в най-ранна детска възраст, или Воленчо, или....който се сетиш там от по-големите "десни" фигури последните години.
Ако тези ги имаш за "демократи" и ги ползваш като опорна точка, за да храниш "демокрацията", то много лошо за теб. С най-добри чувства го казвам.
Точно тях имам предвид, Канкун. Точно тях! Щото такива крадци като тия, дето си ги изброил, НЯМАШЕ по времето на комунизма. Може пак да се е крало, обаче НЕ СЕ усещаше от нас - обикновените хора. И точно това ще помня аз винаги - това, че всички ИМАХА. И имаше някакво, макар и минимално, СОЦИАЛНО РАВЕНСТВО! А не като сега - шепа хора, не повече от 1000 ояли се чорбаджии и местни феодали, които крадат и с гъза си, срещу народ от има-няма 7 милиона души, от които работят максимум 1,5 млн. и ПАК има за крадене. Май прословутият мит за "мързеливия българин" тук не издържа, а?

P.S. И на други хора съм казвал, може би и тук трябвада уточня - за мен "комунист" не е мръсна дума. И за мен означава "човек", сътворил нещо през живота си. Тях имам предвид под "комунисти" - хората, които са направили България такава, каквато я завари "демокрацията" - преди да я окрадат. Тези хора разбирам аз под "комунисти", а не насадената от платени медии и сини шамани ПОГРЕШНА представа за "онзи" строй.
Активен

Човек сам се ражда и сам умира, а през останалото време разни други хора постоянно му се пречкат...
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3811

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 29, 2016, 13:36:50 »

Е каква я завари демокрацията - фалирала, с $12 милиарда външен дълг - хем на ония пари, които на сегашни пари след 25 години са равни на поне 20-30 милиарда. С празни магазини, хората с празни портфейли, с по една жигула и една панелка - това им са активите от целия им трудов живот. Вярно, имаха и други активи - техния дял в общото, държавното. И какво беше то -  Кремиковци, Химко, Стомана-Радомир, ЗЗУ Стара Загора, и безброй други подобни, които после се нарязаха за старо желязо.
Вярно, имаше и тук-там качествени активи - Нефтохим, Девня, които се оказаха жизнеспособни и продължават да работят... Естествено, отговорните другари се погрижиха те да не останат за народа, а да преминат в ръцете на който трябва.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #29 -: Октомври 29, 2016, 15:56:03 »

Валенс, май няма смисъл да влизам в спор с теб, просто защото вече не можеш да ми отговориш...

ама комунизмът е глупост та дрънка. Така като се замисля наравно с фашизма, който толкоз мразя.

1) хиляди, ако не и милиони затрити по лагери, защото не са съгласни с режима, защото баща им е богат или щото са се присмяли на вожд-племе другаря Бай Хуй да речем
2) национализация на личното имущество - прадядо ми със селска работа и предприемачество от 20 декара 1920 стига до 540 и трактор през 1940 и идва некъв бай хуй и отнема всичко и го определя за враг на народа
3) плановото стопанство и държавната собственост неминуемо водят до фалит - доказано. Те сами са се отказали, никой не ги е бутал.
4) некъв тъпчо ти определя къде да пътуваш, кво да говориш, да му се кланяш и т.н.
5) нямаш избор и свободна воля
6) ръкопляскаш и се мазниш на некви дет не тв кефят - е и сега го има - но тогава връзкарството е било втора професия на всеки
7) нямаш никва мотивация за развитие, защото все 120 лв заплата взимаш

както виждаш аз съм тук един от най-големите радетели за социална справедливост, но комунизмът е доказано тъпа идеология и система.
Активен

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  

Отиди на: