Tyxo.bg counter Марки обувки?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 23, 2017, 19:26:46 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Каквото и решение да вземете, винаги ще се намери някой да ви кажа, че грешите.
Винаги по пътя ви ще има трудности, които ще ви изкушават да си мислите, че вашите критици са прави.
Истината е, че за да си набележиш курс на действие и да го следваш стриктно до край, се иска голяма смелост и кураж.“ - Ралф Уолдо Емерсън

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месец юни 2017г.
Не се колебай! Запиши се!

За повече информация попълни формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Марки обувки?  (Прочетена 963 пъти)
vonko1988
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 138

Профил
« -: Февруари 04, 2017, 14:21:19 »

От кои марки обувки обичате да си вземате? Говоря за елегантни или спортно елегантни обувки

В момента съм в търсене на стилни кожени обувки. За предпочитане да са елегантни, малко по-високи тип бота, но тънки и без никаква подплата, за да стават за по-топло време.

На мен винаги любима марка за обувки са ми били Джани, но в момента модата на моделите там изобщо не ми покрива желанията за визия. Харесах си само едни подобни, но са от тази най-гладката кожа, която много лесно се надрасква и после седи грозно.

Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 74

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2017, 18:12:11 »

Защо изобщо се занимаваш с обувки от магазини.  Embarrassed
В интернет разнообразието е в пъти по-голямо, цените също са страхотни. Марки няма смисъл да цитирам, кеф ти италиански, кеф ти испански.
Конкретно моето предложение е - chelsea boot. Напиши в интернет и ще видиш за какво става въпрос. Не са строго официални, напротив - възможно най-малко, но можеш да ги носиш и с дънки (по кежуал) но и в комбинация син/сив панталон + сако са подходящи. Черни или кафяви - избора е твой. Есен и пролет са окей, но имай в предвид не са за студено/снежно време. Мислех си, че стават ама си трябва нещо с подходяща пълнеж за да държи топло.
Заслужава си човек ако купува обувки, то те да са качествени и съответно да си приготви поне 200-300 лева за чифт. Качествената обувка  ще служи години, лично аз като съм купувал, съм купувал с намерението да ги нося поне 10-15 години. Но си трябва и поддръжка - чистене, вакса, ремонти ако се наложи.
Активен
camouflage
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 121

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2017, 13:49:46 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка имам 2 различни номера,според модела,а ако сравнявам с другите марки.. ми нося от 42 до 44 на различните марки Smiley
По темата - любими обувки (демек боти и обувки,които нося само когато ми се налага) - кларкс и еко. И двете марки са ужасно удобни и доста качествени. Екото е най-удобната обувка (тук сравнявам дори с маратонките и кецовете,които имам) ,които съм обувал. Скоро гледах,че кларкс имат намаление в някакъв магазин в Парадайс. Заслужават си.
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1158

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2017, 16:13:30 »

Вонко , това дето го търсиш е ето тук : http://www.humanic.net/int/men/trend/2016/4/business-club
Активен

Никога не се отказвай .
vonko1988
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 138

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2017, 21:12:05 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка имам 2 различни номера,според модела,а ако сравнявам с другите марки.. ми нося от 42 до 44 на различните марки Smiley
По темата - любими обувки (демек боти и обувки,които нося само когато ми се налага) - кларкс и еко. И двете марки са ужасно удобни и доста качествени. Екото е най-удобната обувка (тук сравнявам дори с маратонките и кецовете,които имам) ,които съм обувал. Скоро гледах,че кларкс имат намаление в някакъв магазин в Парадайс. Заслужават си.

И аз съм на същото мнение. А моят крак е и малко широк и не всички модели са ми удобни.

Вчера си взех от С.Оливър, много ме грабнаха още като ги видях и са адски удобни Smiley
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2017, 11:14:40 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка

Не разбирам защо хората ги е страх да поръчват неща по интернет. Това което казваш е точно така, дори ще добавя, че дори при една и съща марка - например Адидас - за различните модели, номерата са различни. Но:
Как разбираш, че една обувка ти е удобна. Като я обуеш естествено. Колко време обаче трябва да бъда на крака за да го разбереш?
- отиваш в магазина, стоиш един час мериш, пробваш, купуваш и се прибираш.
- поръчваш си по интернет (с безплатна доставка) идва вкъщи. Дори в България (всеки сайт си има неговата политика, с която е добре предварително да си запознат) по закона имаш 7 дни да върнеш стока без каквито и да било причини. Опаковаш и връщаш - и ти връщат парите. Ами тези 7 дни можеш вкъщи добре да разтъпчеш обувките, много по-вече от един час. Отделно, някой места в интернет предлагат и безплатно връщане на стоката до тях. Единствената ти загуба е, че трябва да отидеш до някой куриер за да я върнеш. Но ако сравним и времето пркарано от/до молове/магазини и купуването е едно и също.

Специално за Vonko1988 - точно в интернет ще намериш нестандртни неща от типа обувки за широк крак. В магазини почти не поддържат нестандартни размер /цвят / модел защото не се продават и няма смисъл за самият магазин. Но ако имаш нестандартен крак и искаш разнообразие - онлайн магазини е по-добрият вариант.
И за край - поддържайте си обувките, особено в снежни/кишави/мокри дни. Изчистете ги с парцал, и ги оставате поне 24 часа да изсъхнат на стайна температура.

Активен
camouflage
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 121

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2017, 12:51:41 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка

Не разбирам защо хората ги е страх да поръчват неща по интернет. Това което казваш е точно така, дори ще добавя, че дори при една и съща марка - например Адидас - за различните модели, номерата са различни. Но:
Как разбираш, че една обувка ти е удобна. Като я обуеш естествено. Колко време обаче трябва да бъда на крака за да го разбереш?
- отиваш в магазина, стоиш един час мериш, пробваш, купуваш и се прибираш.
- поръчваш си по интернет (с безплатна доставка) идва вкъщи. Дори в България (всеки сайт си има неговата политика, с която е добре предварително да си запознат) по закона имаш 7 дни да върнеш стока без каквито и да било причини. Опаковаш и връщаш - и ти връщат парите. Ами тези 7 дни можеш вкъщи добре да разтъпчеш обувките, много по-вече от един час. Отделно, някой места в интернет предлагат и безплатно връщане на стоката до тях. Единствената ти загуба е, че трябва да отидеш до някой куриер за да я върнеш. Но ако сравним и времето пркарано от/до молове/магазини и купуването е едно и също.

Специално за Vonko1988 - точно в интернет ще намериш нестандртни неща от типа обувки за широк крак. В магазини почти не поддържат нестандартни размер /цвят / модел защото не се продават и няма смисъл за самият магазин. Но ако имаш нестандартен крак и искаш разнообразие - онлайн магазини е по-добрият вариант.
И за край - поддържайте си обувките, особено в снежни/кишави/мокри дни. Изчистете ги с парцал, и ги оставате поне 24 часа да изсъхнат на стайна температура.

Веднага ти отговарям. Аз като отида в магазин рядко пробвам само 1 чепик. Минимум 3-4 различни модела,като често и различни номера защото и моят крак е специфичен. Някои не ми харесват как ми седят на крака,други на живо се оказват различни като цвят,като модел. Някой шев не ми харесва тук или там,някой детайл виждам и ме дразни или нещо,което ми изглежда некачествено. А,за хора със специфични крака вече има доста магазини. Да,онлайн изборът е по-голям и понякога цените са по-добри,но пък и рискът съществува. Идеята ми е око да види,ръка да пипне. Миналата седмица си купих зимни обувки. В магазинът ми се наложи да пробвам 4 или 5 чифта различни обувки. Оказаха се едни омалени,други реални размери. Трети чифт се оказа неудобен и т.н. и т.н. Ако взимах и връщах това ще ми отнеме месец само за поръчки Smiley) По принцип бих си купил онлайн нещо,което съм ползвал и преди. Например определени модели кецове на converse или vans си ги знам и нямам проблем да ги взема онлайн.

Така и така захванахме тема за обувки. Искам да попитам нещо и не ми се отваря нова тема. Принципно зимата имам често проблеми с влажни/мокри крака и тази зима реших да реша проблема. Първо пробвах с едни сейфти буутс,които имам от баща ми. На мен ми влажнееха,той твърди че са сухи. Купих си ловни обувки,уж водоустойчиви и дрън дрън. На другия ден на пръстите ми беше влажно отново. Върнах ги и отидох в друг магазин. Купих си туристически обувки ,като не гледах толкова да спестя пари. Кихнах близо 200 лв и се надявах всичко да е ок. Външни материали - кожа и изкуствена кожа. Пише водоустойчива кожа. Отвътре някаква мрежа, от рода на gore-tex и отново усещам влажни крака. Вече си мисля,че проблемът е в моя телевизор. Обувките винаги ги пръскам с импрегниращ спрей и т.н.  Някой с подобни проблеми? Дали е възможно да се получава конденз и краката ми да се потят толкова,че чак да ми лепнат чорапите и да не може да излезе влагата заради тези уж водоустойчиви материали?
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2017, 08:33:01 »

Така и така захванахме тема за обувки. Искам да попитам нещо и не ми се отваря нова тема. Принципно зимата имам често проблеми с влажни/мокри крака и тази зима реших да реша проблема. Първо пробвах с едни сейфти буутс,които имам от баща ми. На мен ми влажнееха,той твърди че са сухи. Купих си ловни обувки,уж водоустойчиви и дрън дрън. На другия ден на пръстите ми беше влажно отново. Върнах ги и отидох в друг магазин. Купих си туристически обувки ,като не гледах толкова да спестя пари. Кихнах близо 200 лв и се надявах всичко да е ок. Външни материали - кожа и изкуствена кожа. Пише водоустойчива кожа. Отвътре някаква мрежа, от рода на gore-tex и отново усещам влажни крака. Вече си мисля,че проблемът е в моя телевизор. Обувките винаги ги пръскам с импрегниращ спрей и т.н.  Някой с подобни проблеми? Дали е възможно да се получава конденз и краката ми да се потят толкова,че чак да ми лепнат чорапите и да не може да излезе влагата заради тези уж водоустойчиви материали?

Явно не е от обувките, щом при три различни типа е същото. Какви чорапи използваш? Знаеш, че синтетиките запаряват, за туристически обувки си има термо чорапи от естествени материали - мерино вълна или подобни.
Иначе е напълно възможно да ти се спарват краката, аз вече съм много скептичен към вскякакви материи от рода на gore-tex - a след като си разпрах скиорското яке на един клон. Оказа се, че е нещо подобно на тефлоновата лента - онова бялото което се използва вместо калчища при тръбите в банята. И ми се наложи лепене с duct tape. Дишаща материя и водоустойчива са две съвсем различни неща - едното не пропуска влага отвън-навътре, а дишащата изкарва влага отвътре-навън.
Така, че прбвай с чорапите, ако не, остава само справането на краката. Не съм имал никога подобни проблеми, проблема ми е, че ми е студено винаги на краката. Чувал съм за някакви спрейове на dr. Sholls, но не съм пробвал и не знам дали са само за миризма или и против потенето.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: