Tyxo.bg counter Марки обувки?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 15, 2017, 10:29:53 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Екипът на pickup-project поздравява всички свои потребители и читатели на сайта и форума с предстоящите коледни и новогодишни празници!

Нека през следващата 2018 година заедно продължаваме да правим света едно по-добро място, като обучаваме мъжете на пълноценна комуникация с нежния пол! Нека всеки от нас с всеки нов ден от новата година непрекъснато подобрява живота си, изграждайки самочувствието си и надграждайки уменията си!

Във връзка с това и за ваше улеснение, ние сме ви подготвили за пореден път коледна промоция на нашите продукти, която можете да видите тук:

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg99925#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Марки обувки?  (Прочетена 1402 пъти)
vk_88
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 141

Профил
« -: Февруари 04, 2017, 14:21:19 »

От кои марки обувки обичате да си вземате? Говоря за елегантни или спортно елегантни обувки

В момента съм в търсене на стилни кожени обувки. За предпочитане да са елегантни, малко по-високи тип бота, но тънки и без никаква подплата, за да стават за по-топло време.

На мен винаги любима марка за обувки са ми били Джани, но в момента модата на моделите там изобщо не ми покрива желанията за визия. Харесах си само едни подобни, но са от тази най-гладката кожа, която много лесно се надрасква и после седи грозно.

Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 04, 2017, 18:12:11 »

Защо изобщо се занимаваш с обувки от магазини.  Embarrassed
В интернет разнообразието е в пъти по-голямо, цените също са страхотни. Марки няма смисъл да цитирам, кеф ти италиански, кеф ти испански.
Конкретно моето предложение е - chelsea boot. Напиши в интернет и ще видиш за какво става въпрос. Не са строго официални, напротив - възможно най-малко, но можеш да ги носиш и с дънки (по кежуал) но и в комбинация син/сив панталон + сако са подходящи. Черни или кафяви - избора е твой. Есен и пролет са окей, но имай в предвид не са за студено/снежно време. Мислех си, че стават ама си трябва нещо с подходяща пълнеж за да държи топло.
Заслужава си човек ако купува обувки, то те да са качествени и съответно да си приготви поне 200-300 лева за чифт. Качествената обувка  ще служи години, лично аз като съм купувал, съм купувал с намерението да ги нося поне 10-15 години. Но си трябва и поддръжка - чистене, вакса, ремонти ако се наложи.
Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 172

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 06, 2017, 13:49:46 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка имам 2 различни номера,според модела,а ако сравнявам с другите марки.. ми нося от 42 до 44 на различните марки Smiley
По темата - любими обувки (демек боти и обувки,които нося само когато ми се налага) - кларкс и еко. И двете марки са ужасно удобни и доста качествени. Екото е най-удобната обувка (тук сравнявам дори с маратонките и кецовете,които имам) ,които съм обувал. Скоро гледах,че кларкс имат намаление в някакъв магазин в Парадайс. Заслужават си.
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1158

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 06, 2017, 16:13:30 »

Вонко , това дето го търсиш е ето тук : http://www.humanic.net/int/men/trend/2016/4/business-club
Активен

Никога не се отказвай .
vk_88
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 141

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 06, 2017, 21:12:05 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка имам 2 различни номера,според модела,а ако сравнявам с другите марки.. ми нося от 42 до 44 на различните марки Smiley
По темата - любими обувки (демек боти и обувки,които нося само когато ми се налага) - кларкс и еко. И двете марки са ужасно удобни и доста качествени. Екото е най-удобната обувка (тук сравнявам дори с маратонките и кецовете,които имам) ,които съм обувал. Скоро гледах,че кларкс имат намаление в някакъв магазин в Парадайс. Заслужават си.

И аз съм на същото мнение. А моят крак е и малко широк и не всички модели са ми удобни.

Вчера си взех от С.Оливър, много ме грабнаха още като ги видях и са адски удобни Smiley
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 07, 2017, 11:14:40 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка

Не разбирам защо хората ги е страх да поръчват неща по интернет. Това което казваш е точно така, дори ще добавя, че дори при една и съща марка - например Адидас - за различните модели, номерата са различни. Но:
Как разбираш, че една обувка ти е удобна. Като я обуеш естествено. Колко време обаче трябва да бъда на крака за да го разбереш?
- отиваш в магазина, стоиш един час мериш, пробваш, купуваш и се прибираш.
- поръчваш си по интернет (с безплатна доставка) идва вкъщи. Дори в България (всеки сайт си има неговата политика, с която е добре предварително да си запознат) по закона имаш 7 дни да върнеш стока без каквито и да било причини. Опаковаш и връщаш - и ти връщат парите. Ами тези 7 дни можеш вкъщи добре да разтъпчеш обувките, много по-вече от един час. Отделно, някой места в интернет предлагат и безплатно връщане на стоката до тях. Единствената ти загуба е, че трябва да отидеш до някой куриер за да я върнеш. Но ако сравним и времето пркарано от/до молове/магазини и купуването е едно и също.

Специално за Vonko1988 - точно в интернет ще намериш нестандртни неща от типа обувки за широк крак. В магазини почти не поддържат нестандартни размер /цвят / модел защото не се продават и няма смисъл за самият магазин. Но ако имаш нестандартен крак и искаш разнообразие - онлайн магазини е по-добрият вариант.
И за край - поддържайте си обувките, особено в снежни/кишави/мокри дни. Изчистете ги с парцал, и ги оставате поне 24 часа да изсъхнат на стайна температура.

Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 172

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 07, 2017, 12:51:41 »

Аз пък не купувам обувки онлайн,защото обувката е много специфична вещ. Трябва да ти е изцяло комфортно иначе става зле. От една и съща марка

Не разбирам защо хората ги е страх да поръчват неща по интернет. Това което казваш е точно така, дори ще добавя, че дори при една и съща марка - например Адидас - за различните модели, номерата са различни. Но:
Как разбираш, че една обувка ти е удобна. Като я обуеш естествено. Колко време обаче трябва да бъда на крака за да го разбереш?
- отиваш в магазина, стоиш един час мериш, пробваш, купуваш и се прибираш.
- поръчваш си по интернет (с безплатна доставка) идва вкъщи. Дори в България (всеки сайт си има неговата политика, с която е добре предварително да си запознат) по закона имаш 7 дни да върнеш стока без каквито и да било причини. Опаковаш и връщаш - и ти връщат парите. Ами тези 7 дни можеш вкъщи добре да разтъпчеш обувките, много по-вече от един час. Отделно, някой места в интернет предлагат и безплатно връщане на стоката до тях. Единствената ти загуба е, че трябва да отидеш до някой куриер за да я върнеш. Но ако сравним и времето пркарано от/до молове/магазини и купуването е едно и също.

Специално за Vonko1988 - точно в интернет ще намериш нестандртни неща от типа обувки за широк крак. В магазини почти не поддържат нестандартни размер /цвят / модел защото не се продават и няма смисъл за самият магазин. Но ако имаш нестандартен крак и искаш разнообразие - онлайн магазини е по-добрият вариант.
И за край - поддържайте си обувките, особено в снежни/кишави/мокри дни. Изчистете ги с парцал, и ги оставате поне 24 часа да изсъхнат на стайна температура.

Веднага ти отговарям. Аз като отида в магазин рядко пробвам само 1 чепик. Минимум 3-4 различни модела,като често и различни номера защото и моят крак е специфичен. Някои не ми харесват как ми седят на крака,други на живо се оказват различни като цвят,като модел. Някой шев не ми харесва тук или там,някой детайл виждам и ме дразни или нещо,което ми изглежда некачествено. А,за хора със специфични крака вече има доста магазини. Да,онлайн изборът е по-голям и понякога цените са по-добри,но пък и рискът съществува. Идеята ми е око да види,ръка да пипне. Миналата седмица си купих зимни обувки. В магазинът ми се наложи да пробвам 4 или 5 чифта различни обувки. Оказаха се едни омалени,други реални размери. Трети чифт се оказа неудобен и т.н. и т.н. Ако взимах и връщах това ще ми отнеме месец само за поръчки Smiley) По принцип бих си купил онлайн нещо,което съм ползвал и преди. Например определени модели кецове на converse или vans си ги знам и нямам проблем да ги взема онлайн.

Така и така захванахме тема за обувки. Искам да попитам нещо и не ми се отваря нова тема. Принципно зимата имам често проблеми с влажни/мокри крака и тази зима реших да реша проблема. Първо пробвах с едни сейфти буутс,които имам от баща ми. На мен ми влажнееха,той твърди че са сухи. Купих си ловни обувки,уж водоустойчиви и дрън дрън. На другия ден на пръстите ми беше влажно отново. Върнах ги и отидох в друг магазин. Купих си туристически обувки ,като не гледах толкова да спестя пари. Кихнах близо 200 лв и се надявах всичко да е ок. Външни материали - кожа и изкуствена кожа. Пише водоустойчива кожа. Отвътре някаква мрежа, от рода на gore-tex и отново усещам влажни крака. Вече си мисля,че проблемът е в моя телевизор. Обувките винаги ги пръскам с импрегниращ спрей и т.н.  Някой с подобни проблеми? Дали е възможно да се получава конденз и краката ми да се потят толкова,че чак да ми лепнат чорапите и да не може да излезе влагата заради тези уж водоустойчиви материали?
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 08, 2017, 08:33:01 »

Така и така захванахме тема за обувки. Искам да попитам нещо и не ми се отваря нова тема. Принципно зимата имам често проблеми с влажни/мокри крака и тази зима реших да реша проблема. Първо пробвах с едни сейфти буутс,които имам от баща ми. На мен ми влажнееха,той твърди че са сухи. Купих си ловни обувки,уж водоустойчиви и дрън дрън. На другия ден на пръстите ми беше влажно отново. Върнах ги и отидох в друг магазин. Купих си туристически обувки ,като не гледах толкова да спестя пари. Кихнах близо 200 лв и се надявах всичко да е ок. Външни материали - кожа и изкуствена кожа. Пише водоустойчива кожа. Отвътре някаква мрежа, от рода на gore-tex и отново усещам влажни крака. Вече си мисля,че проблемът е в моя телевизор. Обувките винаги ги пръскам с импрегниращ спрей и т.н.  Някой с подобни проблеми? Дали е възможно да се получава конденз и краката ми да се потят толкова,че чак да ми лепнат чорапите и да не може да излезе влагата заради тези уж водоустойчиви материали?

Явно не е от обувките, щом при три различни типа е същото. Какви чорапи използваш? Знаеш, че синтетиките запаряват, за туристически обувки си има термо чорапи от естествени материали - мерино вълна или подобни.
Иначе е напълно възможно да ти се спарват краката, аз вече съм много скептичен към вскякакви материи от рода на gore-tex - a след като си разпрах скиорското яке на един клон. Оказа се, че е нещо подобно на тефлоновата лента - онова бялото което се използва вместо калчища при тръбите в банята. И ми се наложи лепене с duct tape. Дишаща материя и водоустойчива са две съвсем различни неща - едното не пропуска влага отвън-навътре, а дишащата изкарва влага отвътре-навън.
Така, че прбвай с чорапите, ако не, остава само справането на краката. Не съм имал никога подобни проблеми, проблема ми е, че ми е студено винаги на краката. Чувал съм за някакви спрейове на dr. Sholls, но не съм пробвал и не знам дали са само за миризма или и против потенето.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: