Tyxo.bg counter Как са се променили жените в БГ
Pick-Up Project - Съблазнявай Ефективно :: Готина Свалка :: Форум
Февруари 22, 2017, 17:15:19 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш" - Алберт Анщайн

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месеците януари и фувруари 2017г.

За повече информация попълнете формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как са се променили жените в БГ  (Прочетена 1766 пъти)
Ventrix
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #30 -: Декември 29, 2016, 18:57:31 »

Тук говорим дали една служителка в кол център бил на каквато и да е фирма има право да се мисли за по-успяла от един фелдшер,например и как това се отразява на изискванията от другата страна.

Може да се мисли за по успяла в професионален план. Защо да не? Ако се изискват език и добри социални умения, които тя притежава, защо това да не е успех? Ти да не би да искаш да се специализираш в някакъв голям диапазон за да се наречеш успял?

Има хора, които бачкат едно и също нещо цял живот, вадят много пари от ранни години, реално погледнато, това което вършат не е кои знае какво. Всеки би могъл да го върши ако седне да го научи...
Активен
camouflage
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 74

Профил
« Отговор #31 -: Декември 29, 2016, 20:56:55 »

Нещо много забихте в грешната насока - дали Мара и Пена заслужават 3-те бона. Това не е от значение. От значение е защо те се мислят за нещо повече от човекът,който е учил N на брой години за доктор,фармацефт,лаборант,ветеринар,социален педагог или каквото там се сетите. Ето това визирам. Че някоя е ударила джакпота - няма лошо. Дай боже повече да са. Въпросът е каква е истинската им стойност в общество,в което телефонистката получава 2000 евро - толкова, колкото и ватманът или шофьорът на рейса. Хванахте ли сега идеята? Ниският стандарт в обществото създава грешна представа в тези,които са намерили някаква уютна ниша,в която са се вписали малко по-добре. Същите тези хора имат същата универсална стойност,колкото и в чужбина,нали? Там,обаче те не са успели. Те имат ниска стойност,защото реално не предлагат нищо по-добро от всеки хванат от улицата (изключваме програмисти и т.н. естествено). Там медицинската сестра,която тук си е докарвала 700лв има далеч по-голяма стойност. Изобщо дали говорим за едно и също нещо или се хванахме за цифрите,които получават Петя и Ваня?
В заключение ще кажа тук девойка А,която работи една или друга работа и не може да смени насраните пелени на детето си,например се мисли за повече от жена Б,която да кажем носи цяло семейство на гръб поради факта,че има селфи от Закинтос или Шри Ланка.
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 516

Профил
« Отговор #32 -: Декември 29, 2016, 21:41:44 »

Нещо много забихте в грешната насока - дали Мара и Пена заслужават 3-те бона. Това не е от значение. От значение е защо те се мислят за нещо повече от човекът,който е учил N на брой години за доктор,фармацефт,лаборант,ветеринар,социален педагог или каквото там се сетите. Ето това визирам. Че някоя е ударила джакпота - няма лошо. Дай боже повече да са. Въпросът е каква е истинската им стойност в общество,в което телефонистката получава 2000 евро - толкова, колкото и ватманът или шофьорът на рейса. Хванахте ли сега идеята? Ниският стандарт в обществото създава грешна представа в тези,които са намерили някаква уютна ниша,в която са се вписали малко по-добре. Същите тези хора имат същата универсална стойност,колкото и в чужбина,нали? Там,обаче те не са успели. Те имат ниска стойност,защото реално не предлагат нищо по-добро от всеки хванат от улицата (изключваме програмисти и т.н. естествено). Там медицинската сестра,която тук си е докарвала 700лв има далеч по-голяма стойност. Изобщо дали говорим за едно и също нещо или се хванахме за цифрите,които получават Петя и Ваня?
В заключение ще кажа тук девойка А,която работи една или друга работа и не може да смени насраните пелени на детето си,например се мисли за повече от жена Б,която да кажем носи цяло семейство на гръб поради факта,че има селфи от Закинтос или Шри Ланка.

Казусът с това какво и колко самочувствие трябва да има човек е доста деликатен. Ако ти е занижено, това е зле. Ако е прекалено високо, пак не е окей. Баланъст доста трудно се намира и според мен малцина хора са способни на това, защото знаем, че се изисква изключително точна и реална самооценка, която не всеки е способен да си даде към конкретния момент.
В резултат на това се стига до това нечия човешка стойност да се измерва в някакви по-субективни фактори като заплата, придобивки и кой къде си е щракнал селфи. И тук е другият деликатен момент. Ако някоя си е щракнала селфи от Закинтос, то това става достояние на всичките ѝ 300-500-800 ФБ познати и приятели, но от тях нито един няма представа тя каква майка е вкъщи и дали може да смени на детето си памперса. Навярно само съпруга ѝ, ама той ще си мълчи. В същото време, жена "Б" може да е прекрасна майка, може да е супер интелигентна, възпитана и т.н, но ако си направи селфи как почива на бунгала на Шкорпиловци, нейният ранг пред "обществото" няма как да е по-голям от този на първата. Т.е тук имаме два типа стойности:

-първата и по-важна>>тази, която всеки трябва обетивно да си даде за себе си, когато се погледне в огледалото и
-втората>>обществената такава, която е въз основа на заплата, коли, стандарт на живот и кой къде пътува и се чеква във фейсбука.

Естествено, по-голямата част от хората биват оценявани по втория тип стойности, стават роби на егото си и грам не ги вълнува първия тип стойност, дотолкова доколкото имат един постоянен приток на външна валидация от околния си кръг.

Нищо ново не откриваме тук. Ако се направи една статистика (жалко, че е почти непостижимо това), бас ловя, че на всеки 10 човека (без значение пол, възраст, прослойка и т.н) поне осем ще са като Петя и Ваня.
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4315

Профил
« Отговор #33 -: Декември 29, 2016, 23:53:01 »

3000евро в Швеция не са достатъчни, за да живееш добре. Ама много далече от достатъчни са направо.
Не съм чула мъж, който да се е впечатлил и да е бил привлечен от жена, само защото е видял нейно селфи с патешки джуки от Закинтос или Малдивите. Напротив. Мъжете с повече от един грам мозък не избират жените по критерия коя от къде има селфи.
Относно другите неща, друг път.
Лека нощ.
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

rekojeht
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 672

Профил
« Отговор #34 -: Декември 30, 2016, 00:21:37 »

Бай дъ уей, злобни сте. Момчето идва да пита съвсем нормален въпрос, разсъждава си, вие веднага му скочихте чикиджия бил, незнамкъф бил...

Не са кавалери
 не са досетливи
 нямат усет как трябва да се случват нещата
 няма отношение
 асексуални
  няма чест и достойнство в отношенията, също пресметливи - как да не се минат, как по-тънко някак да стане, сакън да не инвестират нещо от себе си - енергия, време, емоция, 2лв за кафе, каквото и да е...

Преди няколко дни една жена директно отива при моя приятел, хваща го под ръка и се опитва да го поведе на някъде Smiley
хахахахахахаха.........коментираме негативните черти на жените - злобни сме били. Казваме на някого, че жените не са толкова зле, колкото се опитва да ги изкара, пак сме злобни. Всички сме злобни, само от здрач винаги строи позитивизъм, и няма ГРАМ, ама ГРАМ не може да се намери - сарказъм, пасивна агресия, заядливост, злобни подмятания към стоун или някой друг, без даже даденият човек да е замесен в конкретната тема. Също никога не съм виждал и генерализиращи коментари слагащи всички в този форум под общ знаменател.

Не са кавалери - а трябва ли да са? Кавалерството спада под "benevolent sexism", сиреч сексизъм с позитивна цел към "жертвата". Нали сте силни, независими, чернокожи жени, които нямат нужда от никъв мъж? И сега, за ще изпреваря "ама вие в тоя форум говорите, че жената трябва да е жена, и да следва и ала бала" - аз това не съм го казвал, даже го оспорвам.

Не са досетливи - никой не се досеща за всичко винаги. Много разтегливо изказване.

Как трябва да се случват нещата? И според кого? То според всеки е общо взето различно. Сори, че подходът на всеки не пасва на очакванията на всеки друг. Според мен примерно, нещата би трябвало да се случват с подаване на лицензирано CV към "таргета", ама никой не е съгласен с моята идея Sad .

Нямат отношение - субективно. Те и бая мацки са ми казвали, че "подходът ми куцал", след като със същия подход друг път съм имал успех, така че.....

Асексуални - ддз...аз съм останал с впечатлението, че на хората им се ебе по принцип...

Да коментирам ли самодоволната и усмивка накрая на последното изречение?..... Embarrassed

Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

My world is unaffected, there is an exit here
I say it is and then it's true,
There is a dream inside a dream,
I'm wide awake the more I sleep
You'll understand when I'm dead, I went to god just to see, and I was looking at me. Saw heaven and hell were lies. When I'm god everyone dies. Scar/can you feel my power? Shoot here and the world gets smaller.
Ventrix
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 55

Профил
« Отговор #35 -: Декември 30, 2016, 00:57:46 »

3000евро в Швеция не са достатъчни, за да живееш добре. Ама много далече от достатъчни са направо.

Абсолютно предостатъчно е... Освен ако не живееш в големите градове като Стокхолм, Гьотенбург и Малмо. Но там и стандарта е по-висок и заплащането е по-високо.

Бай дъ уей, злобни сте. Момчето идва да пита съвсем нормален въпрос, разсъждава си, вие веднага му скочихте чикиджия бил, незнамкъф бил...

Не са кавалери
 не са досетливи
 нямат усет как трябва да се случват нещата
 няма отношение
 асексуални
  няма чест и достойнство в отношенията, също пресметливи - как да не се минат, как по-тънко някак да стане, сакън да не инвестират нещо от себе си - енергия, време, емоция, 2лв за кафе, каквото и да е...

Преди няколко дни една жена директно отива при моя приятел, хваща го под ръка и се опитва да го поведе на някъде Smiley
хахахахахахаха.........коментираме негативните черти на жените - злобни сме били. Казваме на някого, че жените не са толкова зле, колкото се опитва да ги изкара, пак сме злобни. Всички сме злобни, само от здрач винаги строи позитивизъм, и няма ГРАМ, ама ГРАМ не може да се намери - сарказъм, пасивна агресия, заядливост, злобни подмятания към стоун или някой друг, без даже даденият човек да е замесен в конкретната тема. Също никога не съм виждал и генерализиращи коментари слагащи всички в този форум под общ знаменател.

Не са кавалери - а трябва ли да са? Кавалерството спада под "benevolent sexism", сиреч сексизъм с позитивна цел към "жертвата". Нали сте силни, независими, чернокожи жени, които нямат нужда от никъв мъж? И сега, за ще изпреваря "ама вие в тоя форум говорите, че жената трябва да е жена, и да следва и ала бала" - аз това не съм го казвал, даже го оспорвам.

Не са досетливи - никой не се досеща за всичко винаги. Много разтегливо изказване.

Как трябва да се случват нещата? И според кого? То според всеки е общо взето различно. Сори, че подходът на всеки не пасва на очакванията на всеки друг. Според мен примерно, нещата би трябвало да се случват с подаване на лицензирано CV към "таргета", ама никой не е съгласен с моята идея Sad .

Нямат отношение - субективно. Те и бая мацки са ми казвали, че "подходът ми куцал", след като със същия подход друг път съм имал успех, така че.....

Асексуални - ддз...аз съм останал с впечатлението, че на хората им се ебе по принцип...

Да коментирам ли самодоволната и усмивка накрая на последното изречение?..... Embarrassed

Не съм срещнал до сека човек, когото мога да определя като асексуален... Не знам защо това се повтаря толкова често. Взичко разкоментирано от rekojeht е субективно. Все ще се намери някой да се изцепи по някакъв начин за нечие отношение...

Аз забелязвам, че се отнасям "кавалерски" към мацки, които искам да чукам. Дали ще ми е по-голям шанса да е*а някоя ако и трясна вратата на някое заведение пред лицето и, или я задържа?
Активен
Parkway Drive
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 80

Профил
« Отговор #36 -: Декември 30, 2016, 07:29:02 »

Това е все едно да кажеш в България 1000 лева не стигат да живееш добре. За провинцията са си бая добри пари, за София може би не. В какво се изразява ,,да живееш добре,, пак е много относително понятие. Има и странични фактори. Имам колеги в Германия, единия получава 1500 евро заплата, момчето е доволно и казва стигат му да спестява, другия взима почти 2500 евро заплата и реве че не му стигат да живее добре, едва му оставали. Има и много странични фактори, кой какви нужди задоволява, как харчи и как спестява. Едното момче има приятелка която получава 1000 евро месечно, плащат си наеми, заеми, през уикендите не се спират да излизат. При второто момче приятелката му получава близо 2000 евро  с които в семейния им бюждет влизат общо 4500 евро месечно, но понеже тя в Бг е нямала средства за скъпи неща тук е с широки пръсти, изплащат кола за 30 хиляди евро, живеят в петстайно жилище двама човека, купуват само скъпи и маркови дрехи и аксесори, ядът по ресторанти. Така че генерални изводи не могат да се правят че една сума е точната сума която определя дали живееш добре.
Активен

Твоето Бъдеще Е Създадено От Това, Какво Правиш Днес А Не Утре!
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3252

Профил
« Отговор #37 -: Декември 30, 2016, 09:58:13 »

Е стоун да дойде да каже, той е по-дърт от нас, дали на времето не е разменял каквото и да е за да ебе.
Че еба ли му майката - помня ли вече как беше едно време? Консенсусът сред наборите ми е, че тогава е било по-лесно, ама това е защото голяма част от тях вече посмъртно не могат да наебат путка (с шкембета, позапуснат външен вид, липса на интересни теми за разговор, лоша логистика - женени) - сега ебането им се вижда мечта и като сравнят с едно време когато са ебвали по нещо, ясно е извода им какъв е.
Аз най-много съм ебал примерно около 25-30-годишна възраст, тоест преди десетина години. Но дали защото пичките са давали по-лесно, или защото аз съм бил по-готин, трудно ми е да кажа. Бях да речем като автора - не неприлично богат, но с някой лев за харчене, образован, с жилище, кола, мотор, контактен, и горе-долу всеки месец думвах по някоя. Ако някой месец пропусна - следващия ще думна 2-3.
Ако сега бях ерген, имам чувството, че доста щях да еба. Имам някакъв външен вид, не ме е срам да отварям, логистиката щях да я организирам желязна, пари и статус щях да демонстрирам, и клоузовете нямаше да закъснеят. Но дали щях да намеря такава, за която да се оженя - не мога да кажа. Гледам ги повечето са такива, че едва ли бих издържал до тях и 30 мин. след като съм се изпразнил.
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4315

Профил
« Отговор #38 -: Декември 30, 2016, 16:01:56 »

Истина е, че е субективно това с доходите и зависи от начина на живот. За мен, ако половината ти доход отива за наем (горе-долу 1500 евро месечно е наемът на двустайно жилище в Швеция), значи парите не са достатъчно. Според мен 4500-5000 евро е ок, за да имаш нормален стандарт в подобна държава, което включва да имаш автомобил, да пътуваш, след време да можеш да издържаш деца и тн. Което, разбира се, не е случаят за голяма част от хората на Запад - да имат такъв доход. Но те, съответно, нямат коли, живеят в малки апартаменти и тн. Не разбирам защо хората в Бг казват, че стандартът е нисък, при положение, че всеки има автомобил. Хората не оптимизират разходите си. Заплати няма да коментирам, тъй като статистиката е изкривена от сивата икономика.
Хайде стига офф топик...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

Barc
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 12

Профил
« Отговор #39 -: Декември 31, 2016, 00:39:20 »

Въртяхте, сукахте и толкова отдалече пак до парата стигнахте. Дали "навремето" е било така? Ми не, комерса не беше чак толкова масов, но пък и не много хора имаха някакъв сравнително висок стандарт.А на мен най-веселите ми години са били, когато съм имал 5-10лв в джоба за вечерта - и гаджета съм имал и купон е имало. Сега какво става - въпросната Петя, дето много уместно беше дадена за пример, качва снимка със салата си от скъпарски ресторант във ФъБъ-то и сто маймуни веднага я лайкват. Еми нейната приятелка какво да направи, как да качи снимка от пейката в парка с някакъв регюлар гай? Ето и един пресен реален пример: следвам от любопитство профила на една плеймейтка, понеже сме били съседи. Скоро гледам качила снимки от един дворец с някакъв чичко паричко  - гола в джакузито, по пеньоар в златното кресло ... баси мен ще ме е срам да направя такава снимка камоли ако се знае как съм си заслужил нощувката. Случайно се засякохме на кафе та добих и реална представа - ми няма такова ограничено същество да ми обяснява как и завиждали и плюели защото била успяла. Какъв успех бе милата, снимат те във Мис Пепеляшка да ти се смеят хората. Не това е проблема обаче, а лошото е, че наистина и завиждат и всички общи познати се скъсват да й лижат задника. С други думи изкривеното мислене. Та според мен, както автора беше писал нещата са се променили. В сравнение с Англия и всичките националности изсипани там БГ определено sucks.
Активен
MPUA
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #40 -: Януари 06, 2017, 23:18:16 »

И аз споделям мненията за навлизането на социалните мрежи като една от причините за промяна. Фокусът все повече се измества към това да покажеш на хората къде си бил/какво притежаваш, пред това как реално се чувстваш. Обърнете внимание следващия път, когато сте на дискотека, каква огромна част от посетителите са седнали, с телефони в ръка - за да се отбележат къде са и да се снимат - респективно ако танцуват, телефонът не се пуска. Определено материалното, лъскавото повече заема част от живота на все повече жени(дори подрастващи момичета). Няколко пъти съм си правил следния експеримент, макар да съм твърдо против идеята да се представяш за някой, който не си - използвал съм лъскав апартамент на мой приятел в центъра, представял съм се с фалшив статус, респ. зимата не съм казвал че нямам кола, а че е на сервиз/дадена на приятел - момичетата изведнъж стават заинтересовани, още преди да ми се е наложило да се напъна да започна играта си (разбира се говоря за определен таргет жени, има и много други, слава богу, които не отдават такова значние на тези неща.) С това искам да кажа, че ценностите малко по малко се променят, а с това и хората. Все пак не искам да правя генерални изводи, просто споделям наблюденията си върху социалната динамика, главно през последните 2 години (оттогава излизам значително по-редовно).
Активен
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  

Отиди на: