Tyxo.bg counter Книги 2.0
Pick-Up Project - Съблазнявай Ефективно :: Готина Свалка :: Форум
Януари 18, 2017, 06:04:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Не е важно да знаеш всичко, важното е да знаеш къде да го намериш" - Алберт Анщайн

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месеците януари и фувруари 2017г.

За повече информация попълнете формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Книги 2.0  (Прочетена 612 пъти)
Павлин_К
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 10

Профил
« -: Ноември 16, 2016, 22:21:50 »

Здравейте,
Първо искам да кажа защо пускам нова тема за книгите.Та влязох и прочетох темата на Алекс и доста ми хареса идеята,след това му писах и той ми каза че просто няма време да търси книги,да чете теми и затова е написал едно изречение в долната тема.След това го питах дали няма да ми се сърди,ако направя нова тема,която да е по-обширна.(той каза че няма да се сърди)
Та вече да навлизаме в нея Smiley
Като цяло колкото и да търся не мога да намеря никакви книги за пик-ъп,свалки,алфа мъжкари,усъвършенстване и тн.А и неудобно да питам бабата в книжарницата от където си взимам книги дали може да ми намери някоя за свалки на момичета  Grin
Също така бих ви помолил да давате името на книгите и автора,а не "има един сашо,който имаше една книга..." и т.н.
А ето и книгите,които аз чета в момента:
-Как да постигнете всичко,което желаете-Др. Калабрезе.
-Твоят ум може всичко-Тони Бюзан
-Супер памет-Тони Бюзан

ПС:Моля,давайте книги само за пик-ъп,свалки,алфа мъжкари,усъвършенстване, езика на тялото,как да сме забавни,как да бъдем алфи и тн.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1673

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 17, 2016, 00:51:43 »

Нещо за книгите. Недей да четеш прекалено много популистично насочени книги. Тези 3-те са точно такива. Повечето книги са пълни с булшит за съжаление. Има две причини да четеш - 1. да се образоваш и 2. литература - за богатство на езика.

Аз ти препоръчвам 2 класики - Седемте навика на високо ефективните хора на Стивън Кови и Човек в търсене на смисъл на Виктор Франкел. Не знам дали съм ги превел точно. Това е за себе развитието.Всичко друго след това е популистично написани книги. В смисъл и тези двете дори са, просто сякаш са класики и основи на този да го наречем жанр. Всички книги се пишат с цел правене на пари. Имай го това в предвид. За това не задълбавай много. Ако ще, четеш пак повтарям - академични работи или литература.

Алфа мъжкарите си ги избии от главата. Но ако искаш все пак нещо в този род чети автобиографии. Примерно на Вашингтон е класика по тази тема.

Пикъп не се учи от книги. Отиди на един курс при инструкторите тук да те отчупят, всичко друго е практика. Няма как някой да те научи да флиртуваш с жени, тъй като най-важното в един флирт е да си искрен и да си ти, а хората не сме много еднакви. Важното е да се научиш да апоручваш и после всичкото е практика на типа проба грешка и късмет. Докато не се научиш да се изразяваш, да се представяш, да си достатъчно уверен и причупен.

Та не те знам на колко си години, но се радвам, че четеш. Но наблегни на важното четиво, а не на булшидото, което четеш в момента.
Активен
CONQUISTADOR
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1134

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 17, 2016, 10:00:04 »

Павлин_К , препоръчвам ти поредиците "Джак Ричър" на Лий Чайлд и "Сигма форс" на Джеймс Ролинс. Художествена литература е но има предостатъчно алфа поведение в героите.

Активен

Никога не се отказвай .
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 42

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 18, 2016, 15:47:43 »

ПС:Моля,давайте книги само за пик-ъп,свалки,алфа мъжкари,усъвършенстване, езика на тялото,как да сме забавни,как да бъдем алфи и тн.

Илиада - Омир, но пълната версия (не училищната). Няма по-добра книга за това как да бъдеш истински МЪЖ. Няма алфи-бети-гами.
Съжалявам, че не съм я чел преди 20 години.
Активен
rekojeht
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 635

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 18, 2016, 16:07:22 »

Илиада - Омир, но пълната версия (не училищната). Няма по-добра книга за това как да бъдеш истински МЪЖ. Няма алфи-бети-гами.
Съжалявам, че не съм я чел преди 20 години.
Е кои са алфите там? 2-3мата най-добри бойци на "света" и 2-3мата крале (може и да има някой, за когото не се сещам, поправи ме ако греша). Тук някой да е световен шампион по нещо или крал?
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

My world is unaffected, there is an exit here
I say it is and then it's true,
There is a dream inside a dream,
I'm wide awake the more I sleep
You'll understand when I'm dead, I went to god just to see, and I was looking at me. Saw heaven and hell were lies. When I'm god everyone dies. Scar/can you feel my power? Shoot here and the world gets smaller.
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 42

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 18, 2016, 16:48:19 »

Е кои са алфите там? 2-3мата най-добри бойци на "света" и 2-3мата крале (може и да има някой, за когото не се сещам, поправи ме ако греша). Тук някой да е световен шампион по нещо или крал?

Знам как се използва понятието "алфа" тук във форума, за мен обаче е лишено от смисъл. Не става въпрос за видове мъже, а качества които се проявяват в много различни герои, битки и трудности. Както може Ахил да бъде жесток, но едновременно с това да бъде и смирен. Ярост и гняв, но  в същото време истинска любов. Как посрещат смъртта в очите, без гняв или страх, как приемат спокойно превратностите на съдбата в лицето на боговете. За това казвам - това е едно страхотно отражение на мъже поставени в трудна ситуация, една история за МЪЖЕ които правят това което смятат за правилно. Кой е най силен/могъщ там за мен е без значение, интересни са ми различните гледни точки и качества на отделните характери/герои и как се проявяват в ситуациите. Няма правилно и грешно - зависи от конкретната ситуация, няма алфа и бета - пак зависи заобикалящата среда.
Активен
selfmade3
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 21, 2016, 18:31:06 »

Балзак. Вярно че повече бети описва, но пак ще ти е от полза. И е забавно.
Активен
selfmade3
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 63

Профил
« Отговор #7 -: Януари 07, 2017, 20:00:28 »

Чели ли сте на Тим Ферис нещо ?
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай