Tyxo.bg counter Кафета/Ресторанти за първа среща в София (вирутален играчоводител)
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 29, 2017, 05:27:47 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Имаш ли кураж да ме заговориш !
Когато се съмняваш, просто направи следващата стъпка.

Пролетта идва, а с нея и готините мацки по улиците.

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месец април 2017г.
Не се колебай! Запиши се!

За повече информация попълни формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Кафета/Ресторанти за първа среща в София (вирутален играчоводител)  (Прочетена 13707 пъти)
u`F`o
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 452

Профил
« -: Март 12, 2012, 20:59:20 »

Здравейте играчи!

От известно време ми се върти една тема в главата да взема да направя един списък с места, които са подходящи за първа среща в София. Обаче мисля, че заедно ще се справим доста по-добре Wink Идеята е местата да са със сепарета, приглушена светлина, приятна музика и не особено силна. Можем да добавим освен мястото където се намира и всякаква допълнителна информация от типа на обслужване, цени, качество на храната...
Ще започна с няколко, които се сещам в момента и ще ъпдейтвам периодично.

Квартал: Център
Тип: Кафе- чайна
Име: Апартамента - сигурно много от вас го знаят, но ще има и хора които не го знаят.
Цени- са нормални като за София.
Обслужване - доста приятно. Последно като ходих самата сервитьорка ми стана таргет Smiley
Допълнителна информация: Разделено е по стаички, във всяка стая може да си пускате сами музиката на която се кефите. Сравнително тъмно е. Има свещи, които създават допълнителна романтика. Някои от местата са си направо като за спане, съответно стават за кино ескалации перфектно. Доста е разчупена обстановката. Хималайският чай е добър. Цената му е от типа на 4-5 лв. На място приготвят всичко. Наричат клиентите си "гости", защото трябва да се чувстват "като у дома си" Wink
линк:
https://www.facebook.com/pages/%D0%90%D0%BF%D0%B0%D1%80%D1%82%D0%B0%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D1%82%D0%B0-Apartmental/125154324193735

Минаталата седмица една колд-апроучната мацка ме заведе пак по центъра в една от пресечките на Витошка в едно кафе... Веда Хауз

Тип: Кафене - чайна
Име: Веда Хауз
цени: чай между 2,50 за обикновен и 5-6-7лв за някакви по-специални. Но си струват!
Обслужване: става
Допълнителна информация: горният етаж има 2 сепарета удобни за к-клоуз и натискане. Партера не е подходящ освен за кафе с приятел(ка). Има едни стълбички надолу (под горният етаж) пак удобни за ескалации. Т.е. има 3 сепарета удобни за целта. Ако се качвате горе, имайте предвид, че трябва да се събуете. Ние не се събухме и ни направиха забележка около 30 000 пъти.  Grin

http://www.vedahouse.bg/

Квартал: Редута
Тип: Ресторант - пицария
Име: Ресторант 3
Цени: Нищо особено. Пица 7-12 лв. Ако ще плащате сметката за 2 пици и известно количество алкохол, пригответе си поне 30лв
Обслужване: нормално
Допълнителна информация: долният етаж не представлява интерес. На горният етаж има доста добри сепарета с възглавнички, музиката е ориенталска, не е чалга! Чат пат се разкарват някакви ханъми там
Линк:
http://sofia.zavedenia.com/772/%D0%A0%D0%95%D0%A1%D0%A2%D0%9E%D0%A0%D0%90%D0%9D%D0%A2.%D0%B8.%D0%BF%D0%B8%D1%86%D0%B0.3/

Хайде вие сте! Wink

Активен

Ако изглежда като курва, мисли като курва и действа като курва - еми курва си е! A ти какво си помисли Smiley
Razputin
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил WWW
« Отговор #1 -: Март 12, 2012, 21:27:07 »

Тип: Бар
Име: Хамбара
Цени: Нормални
Обслужване: Много добро
Допълнителна информация: Мястото е много яко чукаш на вратата за да ти  отворят, ВЪТРЕ ТОК НЯМА. Всичко е в свещи а самото заведение представлява стара печатница. Паяжините по стените са истински всичко е старо поне на 100 год. Мястото е уникално да впечетлиш някоя, ако не
го знае. От време навреме свирят на едно пияно (старо) иначе музиката е приятна.
Линк:
http://piron.phls.uni-sofia.bg/projects/kulturna-karta-na-sofia/104-2010-01-11-16-05-39
Активен

Само слабите се стремят към порядък. Силните владеят хаоса.

Това което не ни убива, може да ни осакати за цял живот Grin

И да не забравяме, че това ни чака http://store4.data.bg/razputinbg/396751_10150504367049232_226549074231_8994677_1424145829_n.jpg
u`F`o
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 452

Профил
« Отговор #2 -: Март 12, 2012, 21:44:33 »

Тип: Бар
Име: Хамбара
Цени: Нормални
Обслужване: Много добро
Допълнителна информация: Мястото е много яко чукаш на вратата за да ти  отворят, ВЪТРЕ ТОК НЯМА. Всичко е в свещи а самото заведение представлява стара печатница. Паяжините по стените са истински всичко е старо поне на 100 год. Мястото е уникално да впечетлиш някоя, ако не
го знае. От време навреме свирят на едно пияно (старо) иначе музиката е приятна.
Линк:
http://piron.phls.uni-sofia.bg/projects/kulturna-karta-na-sofia/104-2010-01-11-16-05-39

Много е добро! Реп + от мен!
Активен

Ако изглежда като курва, мисли като курва и действа като курва - еми курва си е! A ти какво си помисли Smiley
turboget
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #3 -: Март 12, 2012, 22:30:08 »

Квартал: Център, ул. Ангел Кънчев №27
Тип: Ресторант/ Чайна
Име: Марокански ресторант
Цени: 600мл. марокански чай с ядки = 6 лв., много ме кефи ей!
Обслужване: Нямам забележки
Допълнителна информация: сайт
Има два етажа, на първият аз не съм стоял- минавам транзит към втория, където има малка стаичка, сяда се на подиумчета високи 2 педи от земята, които са отрупани с възглавници.
Там ходя само за чая и за спокойствието. Има тиха ненатрапчива музика за фон. сбито инфо
Активен

Another day but not a challenge
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3299

Профил
« Отговор #4 -: Март 13, 2012, 10:03:20 »

Момчета, ресторантите ги запазете да водите там гаджетата си. За първа среща не е удачно. Ето например в мароканския яденетата са по 12-15 лева, ще вземете и салатка, нещо за пиене, наргиленце 10, стана 50 лева. И после ще има тема "кучки ли са жените, за които харчим пари и после не ни пускат"

Иначе Хамбара и Хапартамента +1 реп. Добри местенца. Чайната може би, не съм бил, но ако е само чай в менюто... запазете го за някоя интелектуалка. За парти-гърл по-добре местенце, където се пийва.

Ето и от мен идея: One More Bar на Шишман, сигурно го знаете. Отивате в дъното, където има няколко местенца на диванчета, за да може да има и кино. Иначе ще седите на висока масичка, пак може кино като станете прав и прегръщате девойката, кацнала на високото столче, но не е толкова оптимално. За сметка на това там музиката е добра, има интересна тълпа хора, които ще осигурят материал за разговор, докато ги наблюдавате и обсъждате.

Важно: най-доброто място за първа среща е също така близо до вас. Нали след това искате да я заведете у вас "да пиете още по едно като за финал на вечерта"? Скоро писах даже цяла тема за това. Не давайте само места в центъра, защото сигурно не всички живеят там. Например Бесо в Борово, Марсилия на бул. България, Кубанита в Белите Брези са все вървежни заведения, които на мен са ми на 10 минути пеша от нас. Не съм в центъра, но това са заведения, в които спокойно можеш да поканиш мацка откъдето и да е в София и ще ги намери и ще се изкефи. Предполагам, във всеки квартал си има такива - намерете ги и ги ползвайте. Станете приятели с персонала, ако трябва, за да имате ДХВ като заведете някоя мацка.
Активен
Mupo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 231

Профил
« Отговор #5 -: Март 15, 2012, 00:53:34 »

Квартал: Център, ул. Ангел Кънчев №27
Тип: Ресторант/ Чайна
Име: Марокански ресторант
Цени: 600мл. марокански чай с ядки = 6 лв., много ме кефи ей!
Обслужване: Нямам забележки
Допълнителна информация: сайт
Има два етажа, на първият аз не съм стоял- минавам транзит към втория, където има малка стаичка, сяда се на подиумчета високи 2 педи от земята, които са отрупани с възглавници.
Там ходя само за чая и за спокойствието. Има тиха ненатрапчива музика за фон. сбито инфо

От скоро го знам това. Бил съм точно на 2-рия етаж където е снимката и е много приятно. Пихме от този марокански чай с ядки и сервитьорката сипва "like a boss" от 1 метър височина сигурно Cheesy + реп
Активен
RxRated
PuP Lady
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 666

Профил
« Отговор #6 -: Май 29, 2012, 21:37:37 »

Здравейте на всички, това е първият ми пост във форума!

Откакто живея в София (близо 2 години) това е въпрос, който винаги ме тормозил. Кои са готините кафета/барове, на които да изведеш момиче на среща? Потърсих и не открих такава тема, така чеее мисля, че темата може да е обща и полезна за всички.

Аз такива места, като се замисля, не знам (иначе нямаше да питаам Cheesy). Не съм напреднал в тези неща, както други съфорумници, но това, което съм установил, е, че това местенце:
1. трябва да е напълно комфортно да се пие таам алкохол
2. готини и удобни сепарета, където да няма никаква преграда между дваматаа (това е най-важното)
3. да работи до по-късно
4. музиката да не е прекалено силна и да е приятна.

Това е. Сега се надявам всички готини хора в този форум да споделят опита си и да кажат подобни местенца. Smiley
LAGUNA! Макар че там е малко шумно.
Пиано баровете са удобни и тихи - Sinatra  е много добър, Chicago също. Харесва ми и музиката - кой не обича жива музика с ретро?
Ако обичате суши - Happy Sushi е решение, там май имаше сепарета.
О!Пишка.. пардон, Шипка на улица... Шипка Cheesy има едно мазенце, където е аленеещо-еротично тъмно, с удобни масички и поне аз доколкото си спомням, не се пълнеше много.
Папая - не препоръчвам. Шумно и скъпо.
А ето и един клуб, който е скъп, но доколкото знам, е най-добрият в София, има и хммм... елемент Wink Говоря за клуб The Angels - Шератон.

RX, мила, идеята на темата не е да споделим впечатления за места на които сме ходили, а за такива, които са подходящи за свалка т.е. за спокоен разговор, отпуснато  и добро настроение, по-изолирана атмосфера и не създават пречки за продължаване на вечерта.
Благодарим за включването, но едното било шумно, в другото МАЙ имало сепарета, за третото едва си спомняш, четвъртото не го препоръчваш а за да си платя кафето в петото трябва да си продам телевизора...
Phoenix
Активен

h2x0r
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 238

Профил
« Отговор #7 -: Май 30, 2012, 14:36:57 »

Квартал: Младост 1А (The Boulevard Mall)
Тип: Италианската кухня
Име: Spaghetti Company
Цени: Цени 20 - 40 на човек
Обслужване: Нямам забележки, музиката е тиха, осветлението е слабо. Масичките са супер ниски и не става много за ядене, по-скоро да си говорите гушнати до като отпивате бавно от чаша хубаво вино.
Допълнителна информация: Нещата стават бавничко. Имате пряка видимост към съседните маси и те към вас (ако сте по-притеснителни е проблем. Няма прегради между вас (и двамата седите на един диван).

Снимка:
http://sofialive.bg/media/library/2_spaghetti_company_1072.jpg

Активен

Мъж вървял по улицата и ръсел пясък. Спрял го полицай: - К?во праиш ти, бе? - Пясък ръсим! - Това виждам, ами защо? - Против крокодили! - Ами тука няма крокодили!? - Щото ръсим...

(Е на това му се вика силен фрейм ;-))
TheTinker
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 41

Профил
« Отговор #8 -: Септември 16, 2015, 16:17:45 »

Пичаги, бихте ли ми препоръчали някое готино място за първа среща в район Оборище, между Сердика и СУ и около този район като цяло.
Активен

"Никога не обезкуражавайте някой, който прогресира, без значение колко бавно."
Платон.
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 522

Профил
« Отговор #9 -: Септември 16, 2015, 16:33:07 »

В Заимов има готино открито кафе, както е спирката на 20,22,23 вдясно на около 50-на метра.Друг вариант ти е до СУ "365" или сладкарница "Papaya".На кръстовището до малък градски театър има клуб "BSD", там съм водил на 1ва среща, но него го препоръчвам на последно място от дотук изброените.На самата улица "Оборище" и до Докторската градинка също има доста кафета и ресторанти, но не ги препоръчвам, доста често са препълнени.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
dru1
PuP Player
PuP Форум Новак

Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил
« Отговор #10 -: Септември 17, 2015, 08:36:04 »

Здравейте, има едно кафенце казва се "Архива" намира се с сградата на Държавна агенция "Архиви" на жълтите павета. http://www.archives.government.bg/10-%D0%97%D0%B0_%D0%BA%D0%BE%D0%BD%D1%82%D0%B0%D0%BA%D1%82 (това е адреса) http://www.programata.bg/?p=171&l=1&c=1&id=140 (тук може да видите гледката снимките са от през деня като се стъмни е по-готино).
Работи от понеделник до петък до 23:30 няма проблем с влизането казвате само, че сте за кафето на портиера и се качвате с асансиора до 6-тия етаж после още един етаж пеша по стълбите. Гледката от 7-мия етаж на жълтите павета е доста хубава ходих с едно момиче там и доста и хареса мястото. Понеже сградата е държавна и цените са доста народни заведението е на самообслужване, но обстановката не е лоша. Има един недостатък след 19 часа на терасата много трудно можете да си намерите места, а вътре понамирисва на ядене и не е подходящо за среща. Не е лошо да имате резервен план в случай, че няма места  Wink
Активен

Смелостта е онова, което те превръща от съзерцател в участник.
ivelena
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #11 -: Януари 16, 2017, 19:51:54 »

Първата среща със сегашния ми приятел беше в това заведение https://pochivka.bg/j-j-murphy-s-k470 . Изкарахме си много добре, атмосферата е много приятна, музиката също.
Активен
Adolfus Magnus
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 102

Профил
« Отговор #12 -: Януари 18, 2017, 20:09:26 »

А някой знае ли дали има ресторант/кръчма/кафе където да пускат сръбско? Smiley
Активен
ivelena
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #13 -: Януари 30, 2017, 09:51:24 »

Виж пак в този сайт. Отстрани може да избереш какво искаш и ще ти покаже ресторантите Smiley
Активен
taurus
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Профил
« Отговор #14 -: Януари 31, 2017, 00:29:10 »

Дайде идеи за заведение (първа среща), с дама - на питие   sleepy (аз трябва да избера къде).  Центъра или около, да кажем?
По възможност с диванчета Smiley за кафе-бар или бар говорим (не някоя чайна, дето последния път се вкочаних или децибелен клуб). 
И да не е някое тузарско/прескъпо, че да направя погрешно впечатление  Embarrassed

Обича рок музика и ретро (както и аз), може и джаз, евъргрийн, чил-аут...  
-----
За втора спирка/база също приемам препоръки.

Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: