Tyxo.bg counter Как да изградим отлична физика
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 15, 2017, 04:42:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Екипът на pickup-project поздравява всички свои потребители и читатели на сайта и форума с предстоящите коледни и новогодишни празници!

Нека през следващата 2018 година заедно продължаваме да правим света едно по-добро място, като обучаваме мъжете на пълноценна комуникация с нежния пол! Нека всеки от нас с всеки нов ден от новата година непрекъснато подобрява живота си, изграждайки самочувствието си и надграждайки уменията си!

Във връзка с това и за ваше улеснение, ние сме ви подготвили за пореден път коледна промоция на нашите продукти, която можете да видите тук:

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg99925#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как да изградим отлична физика  (Прочетена 1466 пъти)
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

Профил
« Отговор #15 -: Ноември 20, 2017, 13:19:18 »

За когото каквото работи, братле! Аз съм шибан любител, а не пауърлифтър, нито се качвам по сцени и състезания.
Чудно само за какъв уй губиш време да четеш инфо за подобни про протоколи, да се гърбиш да ги прилагаш в залата, след като (това сам си си го казвал) ти е трудно да седиш далеч от хладилника и така ефектът (визуално) е нулев. Т.е имаме пари за тренировки/карта. Имаме разход на време и енергия (тук ти пиша даже мачовете и бокса, щото са още повече допълнително време) и накрая сланините си седят.

**Сериите ми за клек са точно толкова, колкото е нужно да си удариш качествено най-голямата и силна мускулна група на тялото. Не ми казвай, че трябва да ида да клекна 3 пъти с по 50 кила и после да си мисля, че съм направил баси лег дея, и след два дни да направя същото:)

**Сериите ми за гърди били малко? Я пак? 12-13 серии за средноголяма група били малко, така ли? Няма "разтоварващи" при мен. Всичко ми е макс тежко и извън зоната на комфорт. "Разтоварващи" може да са някакви ненужни гейщини за корем, за които да хабя време в две отделни тренировки. Smiley

** Как реши, че "основните ми упражнения и мускули ще са слаби", при условие, че към момента дърпам на мъртва 1.65 Х собственото си тегло, а до края на зимата съм си поставил за цел да доближа 2Х? Е, не е нещо феноменално, ако ме сравняваш с профи пауърлифтър, но като за ниво "любител" считам, че е най-малкото прилично. Колко е твоята тяга примерно (спрямо личното ти тегло)

Страхотно мнение, напълно споделям как да оценяваме правилно собствените си резултати. И за мен единственият прогрес, а и сравнение е собственото тегло. При 77 кг тегло - макса на тяга ми е 130, пак около 1.68. Обаче смятам че прогреса тук е много по-бавен отколкото ти смяташ. Моята лична цел е също 2Х собствено тегло да дръпна, но плана ми е за минимум 7 години. Клек 110-115 кг, зависи, коеф 1.5. Ако трябва да съм напълно честен, избягвам тия 100% натоварвания вече, три дни тялото ми е пълен шок. Веднъж или два пъти в годината най-много съм решил да го правя.

Винаги, ама винаги във фитнеса има trade-off. Искаш визия, сила, издръжливост - пътищата са много различни. Няма one-size-fit-all. Не можеш да увеличаваш всичко едновременно, няма най-добро упражнение, метод или начин. Има различни цели - бодибилдърите имат различни цели от паур-лифтърите. Олимпийците имат съвсем различни цели.
Всяко едно физическо натоварване води до стрес за тялото, и съответно до адаптация. Тялото не прави разлика дали дърпаш тяга или си гребял с кану - стреса е налице.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1748

Профил
« Отговор #16 -: Ноември 20, 2017, 13:20:56 »

Аз обичам да ям, за това имам проблем с килограмите. Но освен, че обичам да ям, аз го правя и с друга цел - храната за мен е сила и енергия, с храна се чувствам топ. Като почна да се лишавам от нея се чувствам много слаб. Мен ме остави, аз си знам къде са ми проблемите. А всичко останало го правя за да съм атлетичен. Не е нужно да изглеждам добре, за да съм по-атлетичен от 95% от мъжкото население. Играя аматьорски футбол на селско ниво и въпреки че ям и пуша като комин и съм дебел за футбол, съм по-атлетичен от половината съзтезатели там. Играя опорен халф, позиция която изисква най-много бягане и борене за топката и ги правя смешни половината бивши профи футболисти. Да не кажа, че повечето ги е страх да влизат в единноборства с мен, защото се търкалят като круши по терена и това срещу мъж 175 см висок. Изяждам ги. Бокса си го тренирам за настроение, самочувствие и да мога да се защитавам ако ми се наложи. В момента нищо не тренирам от 1 месец някъде.

Критиката ми клекове не я разбра. Сериите са ти окаи като броика, просто би имал по-голям ефект, ако ги пръснеш в 2 дни. Аз разделям клека с лег преса, защото ме е страх от контузии в колената, тъй като съм претърпявал преди такава. А клековете ми идват по-тежки в колената от лег пресата. Идеята ми е, че правиш макс брои серии в 1 ден и им даваш да почиват цяла седмица и това цялото натоварване отива подяволите, защото ти липсва втора тренировка. Губи им се ефекта, това имам впредвид.

Еми малко са ти избутващите, повечето са ти разтварящи. Въпреки всичко да речем, че е ок. Може би аз критикувах повече, отколкото трябва.

1.65 за колко време в залата? Защото аз както не тренирам редовно, нито имам стаж залата отивам и правя 130 кг, което ми е 1,50 в момента. Като се има впредвид, че тази година имам не повече от 2 месеца в залата с сериозни тренировки и може би 2 месеца с несериозни, където само се закачам с фитнеса да подържам някаква форма.
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 549

Профил
« Отговор #17 -: Ноември 20, 2017, 14:24:22 »

@ins,

Ако си разделя обема на клека/краката като цяло/ в два дни в седмицата, както ти предлагаш, това означава, че ходя да се прозявам само. Ще се получи някакво половинчато натоварване, което за мен не е оферта. Като ги натоваря веднъж на макс в началото на седмицата, после краката ми имат цялото време на света да си отпочинат и възстановят и до другия понеделник отново да ги натоваря на макс и естествено да търся леко качване на килата. Специално тях не ми е проблем и две тежки да им правя на седмица (т.е тва в понеделник Х 2), щото са ми натурално големи и ще понесат боя, но не искам, защото го смятам за ненужно, защото ще ми гълтат време и енерджи за друга група евентуално и защото не мисля да вися 6 дни в залата, че да мога да вместя  всичко равномерно, без да претренирам. Съветвам те да се запознаеш малко по-подробно с принципа на мускулния растеж, преди да дойдеш да даваш съвети, които някой незапознат може да приеме за чиста монета.

Може би под "атлетичен" имаше предвид "издръжлив", защото в нито един език на света "атлетичен" няма как да се постави в едно изречение с "дебел". Не се засягай, но доста едно към кесим си служиш с понятията. Wink

1.65 с две и малко години стаж ми е, но трябва да се вземе предвид, че аз между март и септември се стремя да съм по-чист и обран, съответно ям по-малко, съответно силата няма как да я поддържам на макс като през зимата. Освен това, от тези две години, една цяла я загубих да сляза от 109 кг на 76-78кг (ръст 180см) , защото бях станал като глиган, преди да почна. Grin Другото, което мисля, че е излишно да споменавам е, че примерно 1.6 спрямо 1.5 съвсем не е същото като да кажем 1.3 спрямо 1.2. Сходно е като земетресенията. 6 по Рихтер спрямо 5 се усеща много по-злокобно, отколкото 5 към 4. Smiley
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1007

Профил
« Отговор #18 -: Ноември 20, 2017, 15:01:57 »

Може би под "атлетичен" имаше предвид "издръжлив", защото в нито един език на света "атлетичен" няма как да се постави в едно изречение с "дебел". Не се засягай, но доста едно към кесим си служиш с понятията. Wink
Зависи какво визираш под "атлетичен". По-миналото лято на единият салса фестивал, участваше някакъв дебел от Добрич, размаза ги. Тоя пич правеше шпагат прав, прескачаше другия, въртеше се, беше мега пластичен, бърз и гъвкав. Това ако не е вид атлетизъм...
Брок Леснар пък е едър, мускулест и атлетичен (смисъл подвижен, пъргав).
Всеки спортист се води "атлет" (нали?!). И сумистите са атлети.

Аз така го разбирам "атлетичен"....освен ако не говорим за "атлетично" като описание за тяло. Както, примерно, като си попълваш профила в гепиме и пишеш на тяло "атлетично".

Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Ноември 20, 2017, 15:12:43 »

Напротив, брат. Аз съм убеден че тези 6 серии ги правиш с килограми, които са ти леки и дори намаляш повторения, за да можеш да издържиш натоварването идващо от обем. Твоето се получава половинчато и фактически симулираш натоварване. Целия ти сплит като цяло е пълен с второстепенни упражнения и имаш цял ден хвърлен върхи коремче и рамо, бицепсче и трицепсче и такива глупости. Като основните си упражнения ги бухаш в един ден и после оставяш основни мускулни групи да лежат цяла седмица, вместо да ги натовариш още веднъж. Фактически моя сплит, натоварва два пъти повече тялото с основни упражнения, а твоя прави по веднъж основните с някакви разтоварвания за да симулира обем и ти добавя второстепенни леки упражнения за да симулира натоварване. Но като цяло ти това, което го правиш за седмица веднъж с минимално натоварване, аз го правя 2 пъти с максимално. За това му се и вика и "бро" сплит. Защото симулира натоварване.

Повечето спортисти, за да съкратят максимално влизането в залата дори правят фулбоди сплит 2 до 3 пъти в седмицата и не се занимават с коремче, бицепсчета и трицепсчета.
Влизат 1 ден правят - тяга, лежанка, лег преса, малко набирания, гребане за време и излизат
2 ри ден влизат - клек, рамена преса, малко cleans and snatches излизат
3ти ден - им е свободен да работят над каквото си искат и работят главно на клекове с един крак, издръжливост като фармър уалк, правят малко търкиш гет ъпс и се махат
Както виждаш тук няма симулация на упражнения - занимават се само с основни упражнения, олимпииски движения като клиинс, сначес и гребане и такива за издръжливост като ходенете и търкиш гет ъпс. И този сплит е къде, къде по-ефективен от това 1 ден рамо и корем, друг да правиш гърди и трицепс, и така нататък. Защото влизаш - правиш всичко на максимална тежест с максимално усилие и излизаш, без да помпаш излишни мускулчета, те се помпат от основните упражнения. Тъй като и аз не съм толкова напреднал, не мога да дам такъв сплит за напреднали. Но като цяло такива рядко ще ги видиш по българските фитнес залички. Аз поне само веднъж съм виждал хора да правят олимпииски движения и да работят на експлозивност.

Атлетичен ще рече много неща ето ти прост пример за много добри атлетични показатели, направо си човек в топ форма:
https://www.menshealth.com/fitness/seven-step-fitness-test
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 549

Профил
« Отговор #20 -: Ноември 20, 2017, 16:39:12 »

ins,

не ми се занимава с инфантилни спорове и да опонирам на зазубрените ти знания. Казах ти вече, ако при теб дава резултат и си хепи - еваларка. Ако щеш и по пет пъти на седмица клякай. Просто исках да кажа, че е мега нагло да се изявяваш като последна инстанция по темата, да поучаваш, да критикуваш, че и цели статии да пишеш, при условие, че си 20 кила над нормата. Това е все едно да идеш на зъболекар да си правиш зъбите и да видиш, че този, който ще ти рови в устата и ще ти коригира проблемите е с жълти, криви зъби и уста пълна с пломби, ама от ония старите железните от едно време. Би ли го взел насериозно?
Някакъв хранителен режим няма ли да напишеш, че да се възползваме невежите на аванта?

То и аз съм виждал, как разни батенца правят брутални клекове и тяга в едни ден и очевидно, че работи по някакъв начин за тях, щом го правят, но това значи ли, че трябва да ги копирам и да тръгвам и аз да го правя. Нито съм им на стажа, нито на чемистрито.

Освен всичко друго сега се присетих, че наскоро бях чел пак от теб някакви други локуми по темата, където уверено заявяваше, че мускулна маса на краката се правела от кардио и футбол ли, велосипед ли беше и не ти трябвало силова. Сега, кое последно да имаме предвид? Не знам на друг ли човек даваш да ти пише през профила, пиян ли влизаш във форума, но напоследък редиш уникални изцепки.

Убеден бил, че бла-бла, нам си к'во, падащи повторения...Нали не си мислиш, че искам специално пред теб да се доказвам или че ще моля някого да ми прави клипче на клековете и да ти ги пратя, за да те убеждавам в нещо? По същата логика аз мога да кажа, че съм убеден,че си калпав е*ач и не можеш да си задоволиш жената качествено. Айде ходи ми докажи противното. Wink

И пак да повторя - там, където ходя има бая момчета, които са доста напреднали - силово, визуално, сякак. Достатъчно много съм ги гледал (че и питал) как правят нещата (без да копирам 1:1) и категорично заявявам, че тяхното е много по-близо до моето, отколкото до твоето. На база на какво реши, че на твоето трябва да давам по-голяма тежест?

А примерът ти пък със спортистите е още по-абсурден. Аз не съм спортист, аз съм любител, отново да подчертая. Ти спортист ли си? Да ми копираш протоколи за професионални спортисти, при условие, че дори хранетето си не можеш да контролираш (тук изобщо не споменаваме всички добавки, витамини, химии, про треньори и диетолози, които трябва да са покрай теб нон-стоп) е просто несериозно, най-меко казано.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Ноември 20, 2017, 17:02:28 »

Брат айде пак с маинд сета, хем не ти се спори хем отиваш на лични нападки и продължаваш с нападки.

Знанията ми са зазубрени - ок. Чел съм статиики, проверил съм, пробвал съм. Не съм финална инстанция - синтезирам го го за пикап форум с цел как да се тренира ефективно. Ти пък от къде реши, че съм 20 килограма над нормата не знам... 90 кг за 175см са макс ама макс 10 кг над нормата. В момента, в които доиде лятото падам на 85 и надолу.

Тва с батките е много тъпо. Пак ти казвам говорим за ефективна тренировка. На теб, ако не ти се тренира ефективно е друг въпроса. Щом ти се прави бро сплит и се чудиш как за 2 години стаж в залата не можеш да направиш 2х тяга...твои проблем, брат.

Моята теза е, че ако играеш футбол стабилно или тичаш около 2 часа в седмица, добавяш тяга и лег преса в една тренировка за горна част, и клекове със задно бедро в друга тренировка за горна част и си готов. Не ти трябват напади или други неща, защото натоварваш краката достатъчно с тези 2 часа тичане. Бягането е най-добрата плиометрика за крака и натоварва достатъчно цялата долна част, правиш 4 упражнения с по 3 сета по 8 повторения, ако целта ти е боди билдинг и си напълно готов.

Не искам да ме убеждаваш. Казвам ти разпредели клековете в 2 дни по 3 серии с макс килограми, както аз го правя на клек и лег преса и виж разликата в перформънса ти после. Аз съм сигурен, че сам ще забележиш разлика. Добави и работа в прасеца и изобщо пръсни го този ден 1 в твоя сплит в ден 4, а ден 4 го пръсни по ден 2 и 3 и съм сигурен, че ще видиш огромна разлика. Най-малккото от това колко килограма можеш да вдигнеш в 3 серии по 8 повторения, вместо в 6 серии. Просто съм убеден, че ще изригнеш с тежести, защото до сега си бил - брат 6 серии имам да правя, не мога със 100кг, ще сложа 90. Пък сега ще си - брат 3 серии само имам да правя слагаи 110 нищо не са.

Предпоследния ти абзац е направо доказателство за 'бро' сплит - хахахаахаха. Ти къде ходиш, виждаш твоите бро-та какво правят. Аз идвам и ти синтезирам инфо, което съм се старал с години да го чета. Това са проучвания, това са списания, сайтове, различни фитнес треньори, хора спортисти, щангисти, профи и аматьорски боици, форуми, поурлифтъри и така нататък.

Аз съм спортист - както казах занимавам се с аматьорски футбол, имам желанието и да направяв един аматьорски бои, но съм много далеч от това като форма и техника главно. Да не говоря, че почти не мога да се бия за такова ниво, все още не мога да мисля, че трябва постоянно да атакувам и нямам добри изградени навици, за да ида да се троша срещу някого. Ти явно не си Smiley
Активен
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 183

Профил
« Отговор #22 -: Ноември 21, 2017, 11:44:05 »

Пичове, нещата, които работят за хора, занимаващи се натурално (без химия) са едни и същи и принципите са едни и същи - няма нищо сложно. Говорим за развитие на мускулна маса и напредък в това отношение. А ниският процент мазнини се постига с намаляване на храната (най-вече въглехидрата) - пак нищо сложно, стига да има мотивация.

Трябва да се правят базови упражнения тежко - в диапазона 5-8 повторения с хубава техника, като последното повторение е до отказ направо - нямаш сила за повече. Такива серии - работни -макс 3, тоест това са сериите с максимална тежест, с която се правят тези 6-7 повторения. До тези серии си има загрявка с постепенно качване до работните килограми.

Изолиращите упражнения - 8-9 повторения, но пак до отказ и пак максимум 2-3 такива тежеки серии.

Другото важно е възстановяването. Така си правите сплита, че да ви се възстановяват максимално добре мускулните групи между отделните тренировки за тях. Примерно от едната тренировка за крака до другата - да няма мускулна треска и болки, които да не позволяват да се кляка с вашия си максимум (за 5-8 повторения).

Третото е постепенно да се вдигат тежестите. Това е ясно защо.

На базата на тези принципи всеки може да си изгради сам програма и не е нужно да се ползват някакви велики професионални сплитове и да се слушат мненията на разни "гурута", които приемат различни препарати (не хранителни добавки) и нещата при тях се получават с ебаси огромните (или точно обратното) натоварвания и бързо възстановяване. Вариантите за сплит са супер много - за всеки може да е различно, защото някои тренират и други неща, но принципите са еднакви. Проба-грешка и се получават нещата. Примерно доскоро тренирах зверски и напредвах до един момент, реших да намаля тренировките (между някои тренировки почивам 2 дена, вместо един както преди) и подобрих възстановяването, с което отново се появи напредък - ако усетя, че се възстановявам предостатъчно - пак ще намаля почивките (или ще тренирам повече в съответния ден) и така до достигане на баланса. Мога да метна и моя сплит, ако някого го интересува, но пак казвам - сравнително често се налагат корекции и се стига постепенно до най-добрия за теб лично сплит.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Ноември 21, 2017, 13:11:30 »

Аз съм твърдо зад това, което казваш. Но изграждането на ефективен план, спрямо желанията и нуждите на човек си е голямо предизвикателство. Но пак стигаме до отлична физика и атлетицизъм - https://www.instagram.com/p/Bbr55B6FDsr/?taken-by=e_f_t_i ето това е атлетичен мъж например. Треньор е във фитнес зала в София. 100 кг snatch! Невероятна машина братле. Това не се постига с бро сплит, а с ясни идеи как се изгражда сила и експлозивност.
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

Профил
« Отговор #24 -: Ноември 21, 2017, 14:02:57 »

Аз съм твърдо зад това, което казваш. Но изграждането на ефективен план, спрямо желанията и нуждите на човек си е голямо предизвикателство. Но пак стигаме до отлична физика и атлетицизъм - https://www.instagram.com/p/Bbr55B6FDsr/?taken-by=e_f_t_i ето това е атлетичен мъж например. Треньор е във фитнес зала в София. 100 кг snatch! Невероятна машина братле. Това не се постига с бро сплит, а с ясни идеи как се изгражда сила и експлозивност.

ins, нека опитам още веднъж. Снач-а клийн и джърка лично за мен са едни от най красивите за гледане неща на света. Мога с часове да гледам на забавен кадър олимпийците които ги изпълняват. Невероятно е, и да води до страхотни резултати. НО,
ето тук но-то има други, много по-ниско рискови упражнения и методи за постигане на сила и експлозивност. Тези упражнения са невероятно трудни и технични, и според мен лично, майсторското им изпълнение е единствено в сферата на кандидат-олимпийците. Всички други - крос фитър, пауър лифтър, аматьори жертват техниката за брой изпълнения или максимален опит. Риска за контузия при тези упражнения е огромен, перфектна техника при тях се постига с хиляди часове опит и повторение, нещо което нито един от нас тук във форума няма намерение и желание да прави. Изобщо тези упражнения нямат място при 95% от ходещите в зала мъже и жени, съставните им части - разбира се, предни клекове, напади, военни преси, заден клек, тяга.
Защо толкова вярваш че има ЕДИН правилен начин за постигане на даден резултат? Кое те кара да мислиш така?
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1007

Профил
« Отговор #25 -: Ноември 21, 2017, 14:07:23 »

Но пак стигаме до отлична физика и атлетицизъм - https://www.instagram.com/p/Bbr55B6FDsr/?taken-by=e_f_t_i ето това е атлетичен мъж например. Треньор е във фитнес зала в София. 100 кг snatch! Невероятна машина братле.
Пръц. Жаро е по-як от тоя. Grin
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Ноември 22, 2017, 08:13:59 »

ins, нека опитам още веднъж. Снач-а клийн и джърка лично за мен са едни от най красивите за гледане неща на света. Мога с часове да гледам на забавен кадър олимпийците които ги изпълняват. Невероятно е, и да води до страхотни резултати. НО,
ето тук но-то има други, много по-ниско рискови упражнения и методи за постигане на сила и експлозивност. Тези упражнения са невероятно трудни и технични, и според мен лично, майсторското им изпълнение е единствено в сферата на кандидат-олимпийците. Всички други - крос фитър, пауър лифтър, аматьори жертват техниката за брой изпълнения или максимален опит. Риска за контузия при тези упражнения е огромен, перфектна техника при тях се постига с хиляди часове опит и повторение, нещо което нито един от нас тук във форума няма намерение и желание да прави. Изобщо тези упражнения нямат място при 95% от ходещите в зала мъже и жени, съставните им части - разбира се, предни клекове, напади, военни преси, заден клек, тяга.
Защо толкова вярваш че има ЕДИН правилен начин за постигане на даден резултат? Кое те кара да мислиш така?

Много хубав въпрос задаваш. Ще се постарая да дам и хубав отговор.

Първо говорим за ефективна тренировка. В първия пост говорих, как едно бавно и монотонно тичане от 30 минути 3 пъти в седмицата дава невероятни резултати и може би най-добрите, ако един човек желае да постигне някакви кардио резултати. По този начин се изгражда солидна основа за бъдещ напредък. Това е подбрано от няколко седмични проучвания, които направих. Изпитано е на мои гръб предната зима, когато бях на планина и почти всеки ден дори на -20 излизах да потичам по 30 минути. Кардиото ми стана отлично от тогава. Щом ме поканиха да играя футбол въпреки че пуша, значи има солиден ефект.

Второ снач и клиинс. Са изпитани олимпииски движения. Рискове за контузии във всеки спорт има. Аз правя двете упражнения все още с 40кг поради слабо развити рамена. Те са доказани, че вършат работа. Почти всеки атлет ги прави. Особено модерни са в момента при спортиститите занимващи се с ММА, защото симулират силов тейкдаун или дабъл лег. Второ те симулират и експлозивност идваща от краката, която се трансферира в много спортове. Наскоро четох проучване как предни клекове, полуклекове и сначове спомогнали спортни резултати при спринтьори, заради придобитата експлозивност.

И на последно място. Тук искам да говоря за ефективни тренировки, как да придобием отлична физика. Не  да си шарваме булшит бро сплитчета, които сме ги научили от някаква рандом заличка, в която инструктора дори не може да ти обясни как да правиш снач и клиинс. Давам реала случка за пример. Влизам в уж яка зала и питам за тренировка с треньор, веднага идва някакъв мъж на моята възраст и му викам, "човек, търся някого с когото да направя няколко снача и клинса и да ми погледне и коригира техниката". Онзи гледа като полезно изкопаемо. "Олимпииски вдигания на щанга" му добавям, а тои ми отговаря "аз съм треньор по фитнес, не по щанги". Ебахта аз у фитнес треньора, че и пари ще ми вземеш. Да взема аз да ти покажа как се правят и барем те науча да изграждаш адекватни режими. Кои им дава сертификатите не зная. Редовно иначе ги гледам в залите как лъжат жените и им продават персонални тренировки. Вчера отивам да потренирам в една заличка, че бая се бях занемарил и гледам как някакъв неадекватник мина едно момиче по всеки уред за крака и накрая я кара да прави клек и тяга. Еми тя горката няма останала сила за тези упражнения. Да не говоря, че и личи че има мобилни проблеми и вместо да я поти с по-динамични упражнения и да работят за баланс и мобилност тои я кара да лежи по уреди. Бе вземете направете няколко разновидности на напади и качвания на пеика там вместо да ми помпа на машина за предно бедро хаха.

Че като цяло във фитнес културата особено в България има доста булшит неща, с цел маркетинг и продажби. В Добрич ходих накрая в една малка заличка. Сутрин ходех на бокс от 7 и 30 до 830. А около 10 и 30 или 11 ходих на фитнес. Собственика и треньора във фитнес залата беше пич и си разбираше от работата, като за първи път. Но винаги ми се чудеше как издържам уж на 2 тренировки в ден и се мъчеше да ми продава добавки. Било ми трябвало много протеин, много амино киселини. Аз пък си взимах само колаген от него с магнезии и калции. Иначе съм нямал да имам никакви резултати. Ебати пича Smiley Иначе добре ги тренираше путките, но бизнесмените, които идваха да тренират при него им продаваше каквото може.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: