Tyxo.bg counter Добра заплата с програмиране да се научим >?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 15, 2019, 17:15:57 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Не трябва проблемите да ви тикат напред, а мечтите да ви водят.“ – Дъглас Евърет

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през септември 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Добра заплата с програмиране да се научим >?  (Прочетена 17963 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

My curse, is my drive

Профил
« Отговор #30 -: Май 23, 2018, 23:30:21 »

Аре де стоун...
Интернета е пълен с информация особенно за програмирането, има си w3schools, freeCodeCamp, youtube и още 1 камара сайтове, можеш да се научиш безплатно от у вас ако си упорит и си залепиш гъза за стола, чак кръста да не спира да те боли от седене.

Търсенето на програмисти разте яко, почнеш ли от zero до 12 месеца - 100% ще хванеш работа като джуниър в някоя фирма и в последствие се издигаш ако не искаш да правиш елементарни неща като индийците и естествено не спреш да учиш.

Кинти може да се вадят, проблема е че малко са упоритите да седнат и научат езиците след като са завършили училище, защото живота е пълен с изкушения.
Активен

There is no fail, there is only experience.
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 972

Профил
« Отговор #31 -: Май 24, 2018, 07:27:12 »

BattleMage - Ти ме умря. Как във Интернет и В Youtube ще се учи човек. Да научиш нещо не е да видиш как го прави някой, Научил си нещо само тогава когато, напълно разбираш това което трябва да направиш. Когато, си развил усет, интуиция, чувствителност към това което правиш.

Интернет е много пълен с инфо, на едно супер основно ниво. Ако си специалист в една област това което, пише в интернет ще ти звучи като азбуката в първи клас. Вярвай ми, така е. Никой не е идиот да споделя супер важна и полезна информация в интернет. Аз например, това което знам го държа в главата си и не го споделям с никого. Това прави човека ценен, това което може да прави, или знае само той или много тесен кръг от хора. Ако всички можеха, никой нямаше да бъде ценен.
За пример, изправял съм се пред много сериозни и сложни проблеми, където вече няколко човека по една или друга причина са се провалили. Претоварвал съм умът си няколко дни за да разреша проблема, мислиш ли, че след това просто ще напиша или ще кажа на някого решението? Дори когато, шефовете ми ме питат какво е решението отказвам да им кажа и им напомням, че ми плащат за да разрешавам проблеми а за да уча някого.

Да си учител е извънредно неблагодарна работа, може би е по-неблагодарна от тази на готвача, като целия труд му свършва в тоалетната. Съветвам всеки, който иска да бъде ценен и добре платен, да държи всичко което знае и може в главата си.
Активен

Fortuna incepto signatur!
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1921

Профил WWW
« Отговор #32 -: Май 24, 2018, 08:18:57 »

Не съм съгласен Меноар. В Интернет има толкоз много инфо, че човек може да се научи на много неща.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 192

Профил
« Отговор #33 -: Май 24, 2018, 12:00:14 »

Въобще има ли някакъв проблем, на който не може да се намери решение в интернет?
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3799

Профил
« Отговор #34 -: Май 24, 2018, 12:02:39 »

И аз съм като баю ви Маню, има неща дет съм си ги  направил с труд и мислене и си ги държа на едно тайно място на харддиска. Като трябва да се свърши нещо, свършвам го с тях, а на шефа няма нужда да казвам как съм го свършил. Ако някой ден ме аутсорснат за Бангалор, да не мислите че ще ги дам на индийците наготово? Да се мъчат сами да си ги измислят, ебал съм им майката.
Иначе вярно е, че в интернет може много да се научи. Аз самият съм научил немалко оттам. Нямах предвид, че няма материали - има. Имах предвид, че не може всеки, който пита - абе ще мога ли да се науча и да вадя кинти, да му отговаряме - ще можеш. 1 ще може, 99 няма да могат. Дали както вика БМ щото ще ги мързи, дали щото няма да имат капацитета.
Аз например не мога да шпакловам. Мъчил съм се много пъти като правя ремонти, у нас, на вилата, или по други имоти. Еми не мога да го направя - все криво. Викна някой прост турчин дето гимназия не е завършил - прави го джам човека. Евала. Значи не е толкова трудно. Обаче аз не мога и не мога. А не е като да не съм опитвал.
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Профил
« Отговор #35 -: Май 24, 2018, 12:34:27 »

Хора, бъркате основни понятия.
Да знаеш програмен език не означава задължително, че си добър програмист.
Това е все едно да говориш руски - това не означава, че можеш да напишеш "Война и мир".
Езикът е просто изразно средство и има много информация за него в интернет.
Мисленето вече си е от вас.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
swyfti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил
« Отговор #36 -: Май 24, 2018, 18:11:46 »

Хора, бъркате основни понятия.
Да знаеш програмен език не означава задължително, че си добър програмист.
Това е все едно да говориш руски - това не означава, че можеш да напишеш "Война и мир".
Езикът е просто изразно средство и има много информация за него в интернет.
Мисленето вече си е от вас.

Искам да подкрепя gotemperor. Познанията за синтаксиса, граматиката и т.н. на определен програмен език(Джава, Ц, Пайтън, и т.н.) по никакъв начин не могат да компенсират всичко останало което е нужно, за да го докараш до 100$ на час.
Примери за висчко останало: Математика, Математика иииии казах ли математика?
Пояснение за хората, който не разбраха предното изречене: Математика = матрици, вектори, теория на вероятностите, интеграли, алгоритми, диференциални уравнения, криптография... мога и още ама на прима виста толкова.

Сега за всички които си мислят че с няколко туториала като w3scool и видеа във ютюб ще го докарат и до половината на тези 100$(включително и автора на темата) -  Мили деца. html и css НЕ СА програмни езици. HTML e обикновен маркъп ленгуйдж принципите на който се учат за 2 уйкенда.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #37 -: Май 24, 2018, 18:31:01 »

Браточки то и в университета не се учи каквото и да е, вие ми казвате от интернет...
Сега аз се занимавам с хотелиерство. По специално маркетинг на хотели, но съм работил и в сферата на услугите.
Прочел съм какви ли не гурута по маркетинг на хотели. Гледал съм какви ли не уебинари, посещавал съм какви ли не лекции, всеки месец гледам онлайн туторияли на booking.com, airbnb и тн. Горе долу всеки месец си организират по един. Посещавал съм какви ли не техни безлатни семинари...

Като цяло никои нищо не ти казва, защото и те не знаят как се прави. Не че и аз знам. Всичко е на принципа проба-грешка в маркетинга на хотелите. Всичко е да имаш идея какво искаш да направиш. Занимаваш се 1 месец, наместваш си всичко... и после не става това, което си замислил. Уволняват те, защото са очаквали резултати. Търсиш нова работа.... пробваш друга концепция, случайно я набарваш, случайно обаче стафа не е достатъчно адекватен, за да ти следва концепцията и клиентите остават недоволни, че маркетираш едно пък получават второ... пак те уволняват... и тн.

Да не говоря, че повечето хотели не искат и да чуват за инвестиции в маркетинг... ако може без пари. И ти със заплатката трябва да правиш чудеса. Един от последните ми шефове ми вика "е ти трябва да знаеш някакъв дизайнерски език"... викам "брато аз ако разбирах от дизайн щях да бачкам за някоя международна фирма за 2-3к на месец със мега социалния пакет, нямаше да ти цъкам тука пакети, промоции, снимки от мобилния да се мъча да ги уплоудвам по цял ден, да мисля схмени, да цъкам снимки в инстаграма, фейсбука и да се мъча да правя контент без контент"

Та идеята ми е, че... такива неща не се учат от нета... тези неща се учат с опит. Окей можеш да започнеш от нета, с курсове и тн. Но после отиваш на стаж, ако трябва бачкаш без кинти, само и само да почнеш да се научаваш. После пробваш, грешиш, пробваш грешиш. Сменяш няколко работи и накрая намираш едно свястно място... след 5 години гринд и си вадиш заплатката...
Активен
swyfti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 45

Профил
« Отговор #38 -: Май 24, 2018, 18:58:38 »

Браточки то и в университета не се учи каквото и да е...
В кой университет? Софийския, пловдивския, варненския свободен, нов български, техническия, УНСС или в тези другите - University of Cambridge (UK) Massachusetts Institute of Technology (MIT) (USA),  University of Tokyo (Japan), University of Toronto (Canada), Pierre and Marie Curie University - Paris 6 (France), Karolinska Institute (Schweden), Technische Universität München (Germany) ... схващаш ми мисълта да не изброявам повече.

Защото аз съм учил в един от втората листа и вярвай ми това на което в България му казват образОвание в тези университети е просто загрявка.
Няма да говоря за практиките който трябва да ги правиш в "свободното си време".

Та искам да помоля да не генерализираме нещата, защото разликата е доста голяма.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #39 -: Май 24, 2018, 19:00:39 »

За хотели не знам, ама програмиране баш от нета може да се научи и от книги.
Тва не значи, че ще станеш велик. Но може да почнеш, после да намериш няква работа в тази сфера и с опита нещата стават.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 192

Профил
« Отговор #40 -: Май 24, 2018, 19:52:49 »

В кой университет? Софийския, пловдивския, варненския свободен, нов български, техническия, УНСС или в тези другите - University of Cambridge (UK) Massachusetts Institute of Technology (MIT) (USA),  University of Tokyo (Japan), University of Toronto (Canada), Pierre and Marie Curie University - Paris 6 (France), Karolinska Institute (Schweden), Technische Universität München (Germany) ... схващаш ми мисълта да не изброявам повече.

Защото аз съм учил в един от втората листа и вярвай ми това на което в България му казват образОвание в тези университети е просто загрявка.

Та искам да помоля да не генерализираме нещата, защото разликата е доста голяма.

Много точно казано,  аз в БГ университет не виждам никакъв смисъл да записваш при положение, че всичката информация е достъпна в нета. Сигурно единствената причина да запишеш в университет е да ебеш пички, познавам такива хора. Е, освен ако не искаш да учиш медицина, архитектура или нещо подобно, което задължително изисква да го усвоиш в някакъв специализиран учебен център преди да го практикуваш.

Финансовите и ИТ специалностите в БГ са пълен булшит и съжалявам, че въобще съм ходил да уча в НБУ, най-голямата ми грешка - 8 бона болка. Какво да се прави неориентиран съм бил едно време. При положение, че всичко, което съм учил го намирам в нета и дори много повече. През последните 10 години 90% от книгите, които съм прочел са в PDF формат и няколко хиляди часа циклене по форумите кое как става и защо.

@Coconut Crab Да, няма да те направи велик, но да учиш програмиране от нета е супер добрия kick start за всеки младеж, който му интересно да се занимава с това. Смятай, ако започнеш от 14-15 годишен. На 18 си намираш работа и до към 22 си пушка, докато другите през това завършват университет и тепърва започват да си търсят работа по специалността. На един познат брат му е така и честно казано леко му завидях, защото аз на 22 съм бил пълна мушмула, но пък по мое време, когато съм бил на 15 въобще не съм и имал на идеята, че мога да поема по кратикия и по-ефективен път. Все пак родителите са ме учили на живот със СУ>ВУ>Работа.
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #41 -: Май 24, 2018, 21:50:34 »

Много точно казано,  аз в БГ университет не виждам никакъв смисъл да записваш при положение, че всичката информация е достъпна в нета. Сигурно единствената причина да запишеш в университет е да ебеш пички, познавам такива хора. Е, освен ако не искаш да учиш медицина, архитектура или нещо подобно, което задължително изисква да го усвоиш в някакъв специализиран учебен център преди да го практикуваш.

Финансовите и ИТ специалностите в БГ са пълен булшит и съжалявам, че въобще съм ходил да уча в НБУ, най-голямата ми грешка - 8 бона болка. Какво да се прави неориентиран съм бил едно време. При положение, че всичко, което съм учил го намирам в нета и дори много повече. През последните 10 години 90% от книгите, които съм прочел са в PDF формат и няколко хиляди часа циклене по форумите кое как става и защо.

@Coconut Crab Да, няма да те направи велик, но да учиш програмиране от нета е супер добрия kick start за всеки младеж, който му интересно да се занимава с това. Смятай, ако започнеш от 14-15 годишен. На 18 си намираш работа и до към 22 си пушка, докато другите през това завършват университет и тепърва започват да си търсят работа по специалността. На един познат брат му е така и честно казано леко му завидях, защото аз на 22 съм бил пълна мушмула, но пък по мое време, когато съм бил на 15 въобще не съм и имал на идеята, че мога да поема по кратикия и по-ефективен път. Все пак родителите са ме учили на живот със СУ>ВУ>Работа.

Е и аз това казвам, ако си ме разбрал - че нетът има много неща и е супер за старт.
Активен

rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #42 -: Май 25, 2018, 03:52:02 »

най-голямата ми грешка - 8 бона болка.
Е, браво. Успя да ме накараш да те хейтя. 8 бона........ти си минал тънко бе, брат.

Аз имам 11к паунда дълг към Англия.......първата година само общакът ми струваше 3000++++ паунда за годината. Втората.....по около 80 паунда на седмица, смятай го. Третата, подобно на първата.
В Брюксел квартирата ми беше 550 евро на месец.......2 години. Смятай го. Тъпата семестър такса за магистратурата даже няма да я броя, понеже беше някаква смешна сума от рода на 400-500 евро на година, who cares?!
И всичко това без парите за консумация, които са основната част от харча, все пак. Аре ся го смятай. Smiley
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 972

Профил
« Отговор #43 -: Май 25, 2018, 06:15:45 »

Coconut Crab - Несъмнено, в интернет, човек може да обогати общата си култура и да се запознае с основата на дадена тема. Нищо повече.

cionflipp - Да.

gotemperor - Казала си го много правилно, браво умно момиче.

Сега момчета, кой от вас е специалист, и получава над 10 000 всеки месец и е научил всичко в интернет? Как може да твърдите, че интернет може да те научи на всичко? Аз лично, до скоро вярвах в това. Сега вярвам, че можеш да получиш информация ако си готов да платиш сериозна сума пари. И все пак, има голяма разлика между информация и знание.
Пример от живия живот е, че изгорих няколко хиляди лева с последното си хоби, защото вярвах, че в интернет ще намеря отговорите. Оказа се, че веднага след като навлезеш в дадена сфера до степен да разбираш какво правиш, отговорите в интернет се изчерпват и той се превръща в средство, чрез което да си платиш за да научиш още нещо. Сега съм решил, че е по-добре да не се доверявам на това което знам,макар и да е малко.
Друг пример е, че от началото на годината са дадени няколко хиляди евра за курсове и обучения, в полза на умът ми. Някой вярва ли, че тези пари щяха да бъдат похарчени ако можех просто да цъкна в нета.
Много голяма част от реално полезната информация в интернет първо се намира адски трудно, второ е скъпо платена и накрая разбира се, има такава която не се продава.
Можете да ми вярвате, многократно съм търсил инфо което просто не се продава.

Разликата между, информация и знание, според мен е такава - Всички знаем закона на Ом(учи се по физика в 7-9 клас) колко от нас могат да го използват във всяка ситуация в която е приложим?
В нета можеш да се научиш на буквите от азбуката, да се научиш да четеш, да пишеш, след това да се научиш на граматика е съвсем различно. А да използваш буквите за да напишеш нещо ценно е още по-друго.
Активен

Fortuna incepto signatur!
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

My curse, is my drive

Профил
« Отговор #44 -: Май 25, 2018, 08:41:52 »

Това което казах е че интеренета има предостатъчно изнофрмация за да може да те научи достатъчно толкова че в рамките на една година да те вземат за джуниър дев в някоя фирма и от там да ти помогнат да си се развиваш нагоре. Не твърдя че седейки у вас можеш да станеш Стив Джобс.
Излишно станаха някъви разтягания на лукуми за 100/200 долара на час, някви 10 бона на месец, и изписване на толкова коментари. 
Активен

There is no fail, there is only experience.
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на: