Tyxo.bg counter Добра заплата с програмиране да се научим >?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 21, 2017, 06:12:52 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Всичко, от което се нуждаете в живота, са безхаберие и самоувереност; имате ли ги – успехът ви е сигурен.” – Марк Твен

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месец ноември 2017г.
Не се колебай! Запиши се!

За повече информация попълни формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Добра заплата с програмиране да се научим >?  (Прочетена 1651 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 101

My curse is my drive.

Профил
« -: Октомври 14, 2017, 14:19:24 »

Здравейте!

Напоследък се търсят много девелопъри а има доста олайн обучения за програмиране от 10 до 100 евро, 30+ часа  виртуално обучение, отделно и в ютуб е пълно с обяснения и уроци. Възможно ли е за няколко месеца да научиш няколко езика за програмиране и да си хванеш работа в този сектор, дори и да започваш от нулата. Работя проста работа за средна заплата но съм на 24 все още и искам да си инвестирам времето в нещо което да ми донесе по-добри доходи в бъдеще, ако се обучавам по 1-2 часа на ден и не отнеме повече от година ще съм доволен.
Има ли тук хора дето са се научили без да трябва да следваш, да ходиш на лекции и изпити 5 години... ?

Благодаря
Поздрави :_)

Активен

There is no fail. There is Only experience
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане.
rekojeht
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 959

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 14, 2017, 18:22:28 »

ако се обучавам по 1-2 часа на ден и не отнеме повече от година ще съм доволен.
Абсурд. Няма такъв филм. Тва е тарикатлък на дребно.
Виж, ако си готов да инвестираш по примерно +-5-8 часа на ден, за под година, мисля че можеш сериозно да дръпнеш. Пък и както и във всяка друга сфера, мисля че и в тази постоянно се появяват някакви новости, на които е добре да си чат, за да си конкурентно способен, което означава, че дори и майсторите постоянно учат нови неща.
Ето един тест как можеш да си отговориш сам - мислиш ли, че след това време ще си конкуретен на пазара, където ще се състезаваш с хора, дето са инвестирали години, имат опит, и работят това по 40-50 часа на седмица?

Има ли тук хора дето са се научили без да трябва да следваш, да ходиш на лекции и изпити 5 години... ?
Има. Аз се научих на фотография сам. Но не съм го направил с по 1 час на ден....и 3 години по-късно още съм на никъде (демек има една камара неща дето трябва да уча). Иначе да, на почти всичко можеш да се научиш сам.

Та тъй де, аз така ги виждам нещата, макар че не съм програмист. Знам ли? Може пък и да става с по 1 час на ден.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 81

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 15, 2017, 05:54:44 »

Ако човек отделя по един час всеки ден за някаква дейност или хоби може да напредне много в нея. За 360 часа (една година) няма да станеш top of the top, но ще достигнеш едно средно ниво. И по важното е, че след тази една година ще имаш отговор на въпроса - искам ли да се занимавам с програмиране? Ако е само заради парите - това е тъпо, да правиш нещо което не ти харесва, да ходиш с нежалание на работа всеки ден, това е гаранция за спад в качеството ти на живот.
Въпреки че по-вече гурута претендират за all-in, аз съм на другото мнение - пробвай. Няма нищо страшно и нищо не губиш ако отделяш по един час всеки ден за нещо ново, за някакво ново хоби. Виж дали ще ти хареса първо, виж дали ставаш за него изобщо.
Ако решиш да го правиш обаче, трябва да бъдеш възможно най ефективен, този един час трябва да бъде ефикасен. Това означава - учиш се и програмираш. Не използваш никакви приложения допълнителни, не се разсейваш с ютуб, радио или телевизия. Един час програмираш или както там се казва.
Карането на колело е подчинено на законите на физиката. Целият процес може да се опише с тези закони, като центробежна сила, скорост и т.н. Но това не означава, че ако знаеш законите на физиката в детайли можеш да караш колело. Можеш да се научиш да караш колело само КОГАТО започнеш да се опитваш да караш колело. Законите на физиката са си валидни, но изобщо не е нужно да ги познаваш дори, за да се научиш да караш колело.
Отговора ти е следният - започваш, действаш, водиш си някакъв дневник за прогрес/задачи/цели и следиш процеса. Ако намериш някой tutor да ти помогне в началото - невероятно предимство.
Успех!
Активен
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

My curse is my drive.

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 15, 2017, 11:39:40 »

Нямам възможност да уча по 5-8 часа на ден, трябва да ходя на работа, фитнес и жени от време на време, до супера, готвене и други.
Определено започвам с по 1-2 часа на ден, намерих си курс за 10 евро 230 лекции, 30 часа видео. Не мога да кажа още че ще го заобичам, определено не го правя само за парите, изглежда доста интересно и сложно, надявам се колкото повече навлизам в нещата толква повече да ми харесва и да инвестирам повече и повече време в това.  Целта не е да стана тоф д топ а да съм повече от това което съм днес.

Смятам че фотографията с програмирането, имат нищо общо.
Инак примера с колелото ми хареса StefanS Smiley

Активен

Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане.
tenkata123
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 44

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 15, 2017, 15:23:10 »

Братле, здравей!
Пише ти човек, който е придобил минимални познания по програмиране точно по ейтая схема по 1-2 часа на ден. В продължение на доста време отделях на ден или през ден въпросното време, и то доста концентрирано и енергично. В крайна сметка се оказа, че тази сфера е изключително трудоемка и необятна, подобно на това да научиш музикален инструмент/лично аз свиря на четири/, и се изисква  толкова много практика  и в последствие роботизиране на мисълта ти, т.е за да станеш конкурентноспособен на пазара и да го правиш за що годе добри пари ти трябва между година и три само с това да се занимаваш кажи речи по 3-5 часа на ден. Така ще си придобил доста знания и умения, които няма да те отличават особено от останалите момчета, като вече за нагоре ти трябват много езици и стажове. Само Front web са ти минимум 3 езика - HTML JS CSS, които трябва да изучиш просто перфектно със всичките им подробности и тънкости и от там нататък влизаш на една камара с езици - Node js , Angular  и още много много.

В момента е много модерно да се стане програмист, но много малко хора успявават тъй като освен изключително много време, ти трябва много труд и това да имаш правилните насоки.

Успех!
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3415

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 16, 2017, 06:33:20 »

Трябва да имаш и дарба за това нещо. Не точно дарба, но да го наречем афинитет.
Сега е модерно политиците да обясняват как в бъдеще роботите и машините като вземат работните места на хората, просто трябва да им дадем квалификация и те ще почнат да програмират и да ремонтират роботите. Но от всяко дърво свирка не става, знаеш. Както от всеки човек програмист не става. Аз например познавам много хора, от които веднага ти казвам, че програмист няма да излезе - ако ще не по 1, не по 5, ами по 10 часа на ден да учат. То си изисква специфичен начин на мислене, логика, подредба...
Макар аз самият да не съм програмист, имам поглед - примерно програмирам си някакви макрота на ексел когато ми се наложи, те са си малки програмки. Не ме кефи особено, но горе-долу съм чатнал начина на мислене - има обаче хора сред колегите ми, иначе интелигентни хора (и жени) но ако ги накарам да направят това, просто вдигат ръце. Не е за всеки.
Иначе в този бранш има много други дейности, разни от типа на КА, уеб дизайн, и ей такива дето изискват по-друг скил сет и може би в тях може да ти потръгне, ако се окаже че програмирането не ти върви. Лошото обаче при тях е, че много скоро голяма част от тях ще бъдат изместени от автоматизация.
Активен
swyfti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 16, 2017, 11:09:05 »

Съжалявам, но трябва да те разочаровам. Краткия отговор на въпроса от първия ти пост е НЕ. Ако искаш подробности чети надолу.

Нямам възможност да уча по 5-8 часа на ден

Ясно ли ти е, че с 1-2 часа на ден НИКОГА няма да си конкуретноспособен на този пазар?. Инвестираш по 1-2 часа на ден ако искаш да си "цъкаш" нещо за теб и ти доставя удоволствие да си прекарваш времето в програмиране.

намерих си курс за 10 евро 230 лекции, 30 часа видео.

Няма смисъл. Не си харчи 10-те евро. Ако искаш нещо качествено си приготви повечко парички. Ако не си чети  безплатните туториали онлайн.

Не мога да кажа още че ще го заобичам, определено не го правя само за парите, изглежда доста интересно и сложно, надявам се колкото повече навлизам в нещата толква повече да ми харесва и да инвестирам повече и повече време в това. 
От горното става ясно, че си нямаш абсолютно никаква представа с какво точно искаш да се занимаваш. Сега ще ме попиташ, защо го пиша това. Ами защото говориш за програмиране, а не за конкретна тематика/насока/програмен език. За да ме разбереш ще ти дам пример с автомобили. Ти в момента казваш аз искам да се науча правя автомобили.  А какво точно искаш да им "правиш"? Дизайн, електроника, двигатели, ходова част. Разбираш ли колко РАЗЛИЧНИ умения са ти нужни, за да правиш всяко едно от горните неща?

Ти на ясно ли си, че захванеш ли се с това трябва да учиш ПОСТОЯННО? Няма научаване и приключване и вече си готов и знаеш и можеш. Всичко се развива толкова бързо, че спреш ли за малко и си вън от играта. Не е като да учиш филология, научаваш си уроците, взимаш си държавните изпити и си готов специалист с "вишу" образУвание(ясно ми е, че и езиците се развиват и там трябва да учиш за да си на актуалното ниво, но сравнено с ИТ бранша нещата са почти статични).

Ясно ли ти е колко МНОГО математика има в цялата работа?

Кой съм аз, че да ти го пиша това?
Аз съм от тези дето са учили 5 години само това и не са го учили в България.(Говорил съм с колеги учили в България и разликата в знанията на един ебсолвент е огромна.) От 10-тина години си вадя хляба с това и както казват по нашия край - доста жабета съм изручал.
Активен
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

My curse is my drive.

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 17, 2017, 22:44:29 »

Съжалявам, но трябва да те разочаровам. Краткия отговор на въпроса от първия ти пост е НЕ. Ако искаш подробности чети надолу.

Нямам възможност да уча по 5-8 часа на ден

Ясно ли ти е, че с 1-2 часа на ден НИКОГА няма да си конкуретноспособен на този пазар?. Инвестираш по 1-2 часа на ден ако искаш да си "цъкаш" нещо за теб и ти доставя удоволствие да си прекарваш времето в програмиране.

намерих си курс за 10 евро 230 лекции, 30 часа видео.

Няма смисъл. Не си харчи 10-те евро. Ако искаш нещо качествено си приготви повечко парички. Ако не си чети  безплатните туториали онлайн.

Не мога да кажа още че ще го заобичам, определено не го правя само за парите, изглежда доста интересно и сложно, надявам се колкото повече навлизам в нещата толква повече да ми харесва и да инвестирам повече и повече време в това. 
От горното става ясно, че си нямаш абсолютно никаква представа с какво точно искаш да се занимаваш. Сега ще ме попиташ, защо го пиша това. Ами защото говориш за програмиране, а не за конкретна тематика/насока/програмен език. За да ме разбереш ще ти дам пример с автомобили. Ти в момента казваш аз искам да се науча правя автомобили.  А какво точно искаш да им "правиш"? Дизайн, електроника, двигатели, ходова част. Разбираш ли колко РАЗЛИЧНИ умения са ти нужни, за да правиш всяко едно от горните неща?

Ти на ясно ли си, че захванеш ли се с това трябва да учиш ПОСТОЯННО? Няма научаване и приключване и вече си готов и знаеш и можеш. Всичко се развива толкова бързо, че спреш ли за малко и си вън от играта. Не е като да учиш филология, научаваш си уроците, взимаш си държавните изпити и си готов специалист с "вишу" образУвание(ясно ми е, че и езиците се развиват и там трябва да учиш за да си на актуалното ниво, но сравнено с ИТ бранша нещата са почти статични).

Ясно ли ти е колко МНОГО математика има в цялата работа?

Кой съм аз, че да ти го пиша това?
Аз съм от тези дето са учили 5 години само това и не са го учили в България.(Говорил съм с колеги учили в България и разликата в знанията на един ебсолвент е огромна.) От 10-тина години си вадя хляба с това и както казват по нашия край - доста жабета съм изручал.

Ми хубаво за теб, обаче аз съм оптимист брато Cheesy
Както казах не ми трябва да съм от най добрите, а да съм по добър от вчера.
В момента където живея се търсят програмисти постоянно, определено няма да имам проблем да си намеря работа дори и да не съм над средно ниво. Всъщност един приятел германец ме светна в тая работа понеже има фирма и му трябва програмист да развива бизнеса, а не му харесвали повечето хора като характер затова искал да неаеме мен. Вярвал че съм умен и че до 1 година дори и за по малко, ако влагам повече време ще се науча. Щял да ми помага тъй като той самият сам се е научил Wink
Почнах това онлайн обучение, дори и нищо да не стане майната му за 20 лева, поне до няколко месеца ще разбера дали това е за мен или не.
Цитат
Трябва да имаш и дарба за това нещо. Не точно дарба, но да го наречем афинитет.

Мерси Stone, почнах HTML i CSS не изглежда сложно, просто има доста работи за запомняне. Не съм голям фен на таблици и математики и не съм фен на word i excel като цяло никога не ми е било лесно да работя с тези програми, определно съм по голям фен на дизайна, все пак ще остана оптимист без да се предавам ще видим как ще се развият нещатата  Smiley
Активен

swyfti
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2017, 15:06:51 »

Пожелавам ти успех,  много мотивация и издържливост в начинанието. Ще се радавам ако след време споделиш до къде си стигнал.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1741

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 20, 2017, 00:00:07 »

По принцип, ако бачкаш наистина яко почти във всяка професия можеш да стигнеш на ниво 5-10 бона на месец и да не ти трябва да работиш за себе си да правиш бизнес, защото ще имаш сигурността на работата. Въпроса е яко бачкане и за правилната компания или да търсиш винаги правилната компания. Аз съм останал с такива впечатления. Не е нужно да е точно програмиране.
Активен
BackAttack
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 471

Elektro is fine

Профил
« Отговор #10 -: Октомври 21, 2017, 12:51:01 »

Преди година и половина реших да зарежа всичко, включително фитнес, пикъп и приятели, за да стана програмист. Работех по 8 часа и след това учех 4-5 часа всеки ден, в продължение на една година. Днес вече работя като софтуерен инженер и пиша приложения за Андройд. Със тези 1-2 часа на ден шансът ти е почти нулев. Може би по 4-5 часа на ден, но примерно 6-9 месеца, ще можеш да си намериш работа като уеб девелъпър, но за много малко пари, но все пак е старт. Познавам и хора, които работят като програмисти и са ги взели без да знаят нищо, но тяхната мотивация няма нищо общо с твоята.
Активен
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

My curse is my drive.

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 22, 2017, 22:53:40 »

Преди година и половина реших да зарежа всичко, включително фитнес, пикъп и приятели, за да стана програмист. Работех по 8 часа и след това учех 4-5 часа всеки ден, в продължение на една година. Днес вече работя като софтуерен инженер и пиша приложения за Андройд. Със тези 1-2 часа на ден шансът ти е почти нулев. Може би по 4-5 часа на ден, но примерно 6-9 месеца, ще можеш да си намериш работа като уеб девелъпър, но за много малко пари, но все пак е старт. Познавам и хора, които работят като програмисти и са ги взели без да знаят нищо, но тяхната мотивация няма нищо общо с твоята.

Добре братле 4-5 часа на ден за 6-9 месеца, а аз 1-2 часа на ден и през почивните дни по 3-4 за година и половина не ? Smiley
Аз да почна и на най малкото пари едва ли ще е по малко от това което вземам сега.
Инак евала на теб за 12 месеца доста си постигнал, а ако един ден и от мен стане програмист ще се хваля тука в тая тема Smiley
Мисля дали да си взема малък лаптоп и да уча през почивките на работа, имам околко 3 часа в почивки за 8,5 часова смяна, но май ще е малко твърде криипи.
Активен

WolfStriker
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 108

За да промениш света, първо промени себе си.

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 23, 2017, 00:40:39 »

И аз имах желание за голямата заплата на програмистите, но просто не ме влече да съм такъв. Какво да се прави.  Embarrassed
Активен

Вярвайте в себе си и ще стигнете необятни висоти.
Adolfus Magnus
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 128

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 23, 2017, 03:19:25 »

По моя информация много малък процент програмисти взиамт по 5-10к месечна заплата. Един бачка доста и уж е добър, а взима 2800 лева в София.
Активен
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1434

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #14 -: Октомври 23, 2017, 12:07:16 »

Занимавам се с програмисти ежедневно. От програмист, до програмист разликата е, като от небето, до земята. (съответно и в заплащането)

Както Стоун писа, трябва да имаш афинитет, за да ти е интересно. Тренираш/използваш лявото полукълбо: тоест логика, цифри и операции, скриптове, анализи трябва да те влекат. Ако е само за парите, не си заслужава. Трейд-офа е огромен. Особено, ако искаш да ставаш синиър (за повечето кинти). Дясното ти полукълбо закърнява – емоции, креативност, интуиция, социални умения.

За заплащането, зависи на какво програмираш, с какво имаш опит (не като езици, а библиотеки, платформи, фреймуърци). Към момента, в СФ за джуниър заплащането варира 800 – 2000лв.; мид-левел: 2000 – 4000лв; синиър: 4000-6000лв. За по-сериозните суми трябва многогодишен опит, тясна специализация в ниша, в която няма много конкуренция и много безсънни нощи работа по тегави проекти (пиша за дев, не за мениджърчета, спуснати 'по шуробаджанашка' линия). Безсънните нощи и трейдофа със социалния живот е още по-осезаем, когато искаш да задобряваш и да гониш по-висока позиция/пари. Секторът се развива бързо, например само за Java има хиляди библиотеки, за Друпал модулите са над 30к. За сериозните позиции (лийд, архитект, учител, синиър дев) трябва да имаш различни умения и опит, за да можеш да поемаш/обучаваш/помагаш в различни роли (демек крос-фънкшънъл): фронт енд, бек енд, интеграция, дев-опс, тестинг, мобайл, бази данни и т.н.

С две думи – огромни възможности, изискващи огромна част от времето ти (ако искаш да си добър и по-добре заплатен). Не е нещо, което се учи веднъж (за няколко години) и после почиваш на стари лаври. Инвестициите в поддръжка са нон-стоп.

А конкретно на въпроса, за това време, което ти мислиш да отделиш (ако не си се занимавал никога и имаш средно ниво афинитет) може да научиш някой програмен език (примерно c++, php, java) на основно ниво и да правиш по-прости програми, което трябва да е достатъчно за джуниър да стартираш… После работиш/практикуваш и се развиваш (с какви темпове и колко – си зависи от теб). Добър синиър девелопер може и никога да не станеш (зависи от човека).
Активен

I'm a very special kind of monster
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: