Tyxo.bg counter Паднах в капан/ Манипулира ли ме?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Септември 22, 2018, 23:38:42 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

”Изисквай повече от себе си и очаквай по-малко от останалите. Така ще си спестиш много нерви.” - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юли 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Паднах в капан/ Манипулира ли ме?  (Прочетена 3138 пъти)
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 234

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 17, 2017, 11:04:24 »

Хаха, тези скандали... Направо е кошмар когато се стигне до такава ситуация - сякаш водите война и броиш спечелени/изгубени битки. А истината е, че вече си загубил войната, щом нещата са стигнали до пускане на тема за едно момиче.

И аз бях в подобна на твоята ситуация, разликата беше, че осъзнавах накъде отиват нещата и бях наясно какво е най-доброто решение (приключване на връзката). В началото си правите кефа, но след определено време мацката иска да преминете на следващото ниво и когато свалим гарда (и на мен ми беше първа връзка, никой не се е родил научен...) ни се качват яко на главата и започват тези манипулации и сам не осъзнаваш какви глупости започваш да правиш и за какви неща губите време. Така става, когато контролът във връзката попадне в нейните ръце. В началото водиш и ти е кеф, знаеш какво искаш (да се чукате, срещате, да ви е яко), после обаче идват проблемите (лайф хаппенс) с финанси, различни градове (и при мен беше така), при вас и възрастовата разлика не е много малка. Трябва да помислиш за тези неща.

Помисли - това ли е жената, с която искаш да прекараш следващите, примерно, 10 години, в моногамна връзка, с деца и всичко? Искаш ли го изобщо това нещо на този етап? Готов ли си за това? Имаш ли достатъчно "военен" опит? Не ти ли се чукат други мацки? (ако не - и това ще стане) В случая дори да поискаш тези неща, то контролът вече е в нея, макар и да е все още привързана към теб (все пак това са емоционални драми, които филмират мацките).

Това тя какво прави е най-малкият проблем, гледай ти какво правиш. Това с цветята от последната ви среща... Манипулацията е, че нищо не си и бил подарявал, ефект - взимаш цветя...

Какво иска тя? Честно казано, няма особено голямо значение, колкото и егоистично да звучи. Важното е какво е най-добре за теб. Връзката ви, в този си вид, се е изчерпала тотално и ти трябва да си този, който ще сложи точката. Колкото по-рано, толкова по-добре. Аз се мъчих повече от година в подобно положение - единственият начин да излезнеш като победител е като ти поемеш отговорността и сложиш точката. Няма нужда да анализираш причини, кое, какво и как се е объркало. Гледаш напред и продължаваш да се развиваш като личност, във всяко едно отношение. Проблемите ти не са само във връзката - по-скоро проблемите във връзката са следствие от други такива (вътрешна игра, фрейм, липса на опит и тн.). Имаш си и по-важни неща за вършене.

Поговорете като хората, бъди твърд в намеренията си да се разделите, не оставяй вратички (колкото и да е трудно). После блок отвсякъде, че да не се изкушаваш да гледаш снимки и да си пишете - няма смисъл и само ще се натоварвате взаимно. И продължавай напред. Ти беше един от активните пичове във форума, които са ми правили впечатление през годините, които играят и имат някакви резултати и съм сигурен, че ще вземеш правилното решение. Горе главата!

Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 211

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 17, 2017, 18:15:28 »

100 % бях сигурен, че мето не е от малцинствата ( макар, че те вече не са малцинство) по това, което написа за нея, а тя е или помакиня, или циганка. Пич ето казвам ти, знам че сигурно си влюбен и т.н., но ти давам искрен съвет.... бягай човек, аз съм винаги бил твърдо против такива връзки, защото имам поглед над тези хора. Твърдо против съм. Един ден, ще ми благодариш за съвета...Те не са като нас.
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
CrownClown
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 216

Until the life runs our of me. I'll keep walking!

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 17, 2017, 19:44:17 »

. В началото си правите кефа, но след определено време мацката иска да преминете на следващото ниво

Кое е това следващо ниво? И защо смятате, че след 8-9  месеца вече ще е готова за следващо ниво?  Shocked
Активен

When there is something you can't understand
no matter how much you think about it,
you can't just let yourself brood over it forever!
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 17, 2017, 22:27:18 »

Връзките от разстояние са кофти. Аз имам такава и проблемите са подобни. Постоянни скандали, нерви и ядове. Истината е, обаче че когато задържим два-три дни заедно и всичко се нарежда. Според мен разстоянието е голям проблем. В моята ситуация, обаче сме на обратните полюси. Аз съм в голям град, тя в малък. Аз не искам да я взема при мен (после ще кажа защо), и тя трябва да си търси работа.
Истината е, че не знам дали искам да ми живее в дома и да ми натяква - ето виждаш ли аз дойдох тук заради теб, а ти простако пиеш до нощите и дрън дрън. Като цяло не съм сигурен, че искам да носа отговорност за нея. При теб мисля че мадамата не те припознава за сериозен и отговорен мъж. Твърдиш, че те убива седенето там, но не го променяш. И не говора да го направиш заради нея. Ти нямаш ли амбиции да направиш нещо? Тези амбиции защо се нагаждат по нея? Защо трябва да отидеш при нея? Може би си мисли, че ще те дондурка.. Иначе тия детските глупости със скандалите много бързо се решават в момента, в който покажеш отношение.  Самата тя няма да иска да участва в тях. Моята знае, че ако премине малкото ясни и категорични граници, които ясно съм определил топката остава в нейното поле. Иначе и тя беше много устата и си позволяваше много, но я пратих 2 пъти при приятелите й посред нощ (да, изгоних я) и вече се съобразява. Както ти казаха колегите, тя хубаво е поставила граници, ами ти? Скандалите не са решение, изпадането в истерии също.Дразни ме - знаеш къде е вратата излез или отиди да гледаш филм. Отделно сам каза, че си нийди и постовете го доказват. Анализираш поведение и т. н. Нагаждаш се спрямо нея. Според мен лежиш на стари лаври. Имал си що-годе добра работа за малкия град, уж добре изглеждаш.. Супер. Ти и много други. А, какво те отличава? Мрънкаш й, следиш й фейса.. Схващаш ли идеята ми? Кофти ти е, че тя е в големия град, а ти си висиш там и й държиш сметка вероятно.. Ами промени нещата.  Реши какво искаш.. Мъж носещ се по течението не е привлекателна гледка Smiley Хубавото е, че си много млад и имаш много много време за да промениш всичко около теб. От теб си зависи 
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3586

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 17, 2017, 23:25:03 »

Помисли - това ли е жената, с която искаш да прекараш следващите, примерно, 10 години, в моногамна връзка, с деца и всичко? Искаш ли го изобщо това нещо на този етап? Готов ли си за това? Имаш ли достатъчно "военен" опит? Не ти ли се чукат други мацки? (ако не - и това ще стане)
Аслъ де... На 23 години вместо да си гледаш кефа и да си чукаш безгрижно други мацки, бива ли да търчиш след задника на Единствената и да правиш такива драми.
Представи си, че каже ОК - айде идвай при мене, ще живеем заедно - и какво? Колко време мислиш докато ѝ омръзнеш? Питай някой женен (или който живее с жена) - то ги няма много във форума, Диаблото е разведен, Данчо и Инс са младоженци и не им е меродавно мнението, само аз май оставам. Питай някой женен приятел, ако не вярваш на мен. С жена ти за 3-4 години ще си омръзнете, нито на тебе много ще ти се прави секс с нея, нито на нея с теб. Може да си мислиш - ама тя не е като другитеТМ. Не, сериозно - спал съм с Х жени и тя е различна. ОК... ще си говорим след 3 години. Или пък да си мислиш - ама аз ще съм голямата алфа и ще я държа вечно влюбена в мен. ОК... Ще си говорим след 3 години.
Ако нямате деца и обща цел да ги отглеждате, няма да останете заедно и не виждам смисъл от такива драми. То и децата не са гаранция, както виждаш 70% от браковете завършват с развод, а от връзките пък 90% завършват с раздяла - приеми го и продължавай напред.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 18, 2017, 00:31:48 »

Моята знае, че ако премине малкото ясни и категорични граници, които ясно съм определил топката остава в нейното поле. Иначе и тя беше много устата и си позволяваше много, но я пратих 2 пъти при приятелите й посред нощ (да, изгоних я) и вече се съобразява. Както ти казаха колегите, тя хубаво е поставила граници, ами ти? Скандалите не са решение, изпадането в истерии също.Дразни ме - знаеш къде е вратата излез или отиди да гледаш филм.
То лесно така, докато ти е само гадже или фък-бъди: дразниш ме, изчезни. Има един термин "софт-некст" - не като хард-некст когато преминаваш към друга, а просто късаш контакта за 3, 5, 7 дни например. Тя да си прави сметката - или да се държи като кротко котенце, или да си търси друг мъж, който ще е ОК да му вика и да му трови нервите.
Обаче когато живеете заедно, или още повече пък ако ти е жена и/или имате деца? Невъзможно е да направиш "софт-некст" на жена, с която живееш в една къща - и те много добре знаят това и го експлоатират.
Още по-зле пък е ако (както нашия герой) отидеш да живееш ти у тях. Заврян зет може ли да си отваря устата? "Дразниш ме, замълчи или ето ей там е вратата" - хубаво, ама ти ще си този, който ще слуша тези думи, а не който ще ги изрича. Не бих си го причинил.
Активен
CrownClown
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Октомври 18, 2017, 02:13:41 »

Stone, кажи тогава какво да правим, когато живеем заедно? Като не можем да им показваме вратата тогава какво правим? Просто обръщаме на майтап? Да, ама не винаги става. Тъй, че TEACH ME  MASTER!  Smiley
Активен

bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил
« Отговор #22 -: Октомври 18, 2017, 09:53:47 »

или да се държи като кротко котенце, или да си търси друг мъж, който ще е ОК да му вика и да му трови нервите.
То е бол с такива дето вече по време на брака крещят и тровят нерви, които обаче преди това са били кротки котенца. Представям си какво го чака един мъж, след като се ожени, ако още в период на гаджета тя се държи по подобен начин. После като дойдат децата, когато започнат да не стигат парите, само гледай за какво става въпрос. А в много случаи, подобни жени започват и да се порят наред, с кой дето ѝ е кеф.

тя е или помакиня, или циганка. ..........Те не са като нас.
.
Е да сравняваш етнически българи мюсюлмани /даже някои отдавна не са и такива/ с цигани, е най-малкото смешно. Хайде, не говоря за тези талибаните от Гоце Делчевските села, дето са по-правоверни и от поданиците в Саудитска Арабия сигурно. М/у другото статистически, разводите при помаците са някакво супер мега изключение, престъпленията пък в населени места, населени с такива хора, също са почти на нула.
Сори за офф-а!
Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Октомври 18, 2017, 13:20:22 »

Моята знае, че ако премине малкото ясни и категорични граници, които ясно съм определил топката остава в нейното поле. Иначе и тя беше много устата и си позволяваше много, но я пратих 2 пъти при приятелите й посред нощ (да, изгоних я) и вече се съобразява. Както ти казаха колегите, тя хубаво е поставила граници, ами ти? Скандалите не са решение, изпадането в истерии също.Дразни ме - знаеш къде е вратата излез или отиди да гледаш филм.
То лесно така, докато ти е само гадже или фък-бъди: дразниш ме, изчезни. Има един термин "софт-некст" - не като хард-некст когато преминаваш към друга, а просто късаш контакта за 3, 5, 7 дни например. Тя да си прави сметката - или да се държи като кротко котенце, или да си търси друг мъж, който ще е ОК да му вика и да му трови нервите.
Обаче когато живеете заедно, или още повече пък ако ти е жена и/или имате деца? Невъзможно е да направиш "софт-некст" на жена, с която живееш в една къща - и те много добре знаят това и го експлоатират.
Още по-зле пък е ако (както нашия герой) отидеш да живееш ти у тях. Заврян зет може ли да си отваря устата? "Дразниш ме, замълчи или ето ей там е вратата" - хубаво, ама ти ще си този, който ще слуша тези думи, а не който ще ги изрича. Не бих си го причинил.

Не знам Стоун. Ситуацията е по-деликатна след като вече има намесени деца, жилища и прочие. Надявам се с тези ми леко агресивни действия да пресека подобно държание отрано. Мисля че ако си апатичен и нереагиращ на действията ще предизвикаш именно подобно отношение в бъдеще. И не говоря да я мачкам за всяка дума. Забранил съм няколко неща, за които съм безкомпромисен, ултимативен и понякога груб. Това са неща за които не търпя и не правя компромиси. За всичко друго съм ок да търсим компромисен вариант. Мрънкането е неизбежно, ама неуважението е друго. Най-вероятно има някакъв среден вариант. При все че срещу теб стои човек няма как да няма проблеми и драми.
Ако си заврян се пиши жив зян. Заради това и го питах автора какъв е толкова зорът да ходи при нея. Как да го приема като мъж ако тя изземе мъжките функции.
Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 437

Профил WWW
« Отговор #24 -: Октомври 18, 2017, 14:21:54 »

Забранил съм няколко неща
Не че искам да съм тъп ама какво точно си забранил?
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1254

Профил
« Отговор #25 -: Октомври 18, 2017, 14:33:11 »

Надявам се с тези ми леко агресивни действия да пресека подобно държание отрано.
То и всеки владетел в историята се е надявал да пресече бунтове с поробване, данъци, кланета и какво ли още не.....колко са успели да задържат това положение, дългосрочно стабилно?

Според мен, е по-правилно да търсиш човек със сходни виждания и цели, а не да се опитваш да пренастройваш, фундаментално различен от теб, човек.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 18, 2017, 15:52:55 »

Надявам се с тези ми леко агресивни действия да пресека подобно държание отрано.
То и всеки владетел в историята се е надявал да пресече бунтове с поробване, данъци, кланета и какво ли още не.....колко са успели да задържат това положение, дългосрочно стабилно?

Според мен, е по-правилно да търсиш човек със сходни виждания и цели, а не да се опитваш да пренастройваш, фундаментално различен от теб, човек.

Чак кланета и т.н. не. Не знам защо приемате думите ми екстремно Smiley  Не съм привърженик на грубиянщини и избруталяване. Нито съм забулил мацката си и не й давам да гъкне. Напротив - за да не се стига до точно такива неща съм поставил границите още в началото. Държа на нормалното отношение, предлагам такова и очаквам такова. Да, държал съм се грубо, но никога непредизвикано. Не вярвам че ще срещна жена, която никога няма да ме предизвика и не бягам от това. Просто има неща, които не позволявам. Смятам, че ако искаш да си с някого или да имаш тежест в една връзка е нужно да имаш категорично отношение по някои въпроси Smiley

Забранил съм няколко неща
Не че искам да съм тъп ама какво точно си забранил?

Определен тип държание, определени изрази.. Ако държиш на конкретен пример - забранил съм й да прави фасони и да ми повишава тон пред други хора. Каквото и както си говорим вкъщи си е наша работа, но не желая скандали и фасони пред хората. Мрънкането пред други хора също е крайно нежелателно. От моя страна аз отговарям с огледално държание. Каквото съм й забранил същото не го правя. Това ме дразни много и не виждам нищо съзидателно в спор или караница пред външни хора. Все едно съм на 13 и съм тръгнал с майка на пазар и се караме по магазините. Не приемам обидно отношение и съм й забранил всякакво такова. Както и аз не си позволявам същото. Елементарни неща, но важни за мен и държа на тях
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1254

Профил
« Отговор #27 -: Октомври 18, 2017, 16:17:02 »

Чак кланета и т.н. не. Не знам защо приемате думите ми екстремно

Смятам, че ако искаш да си с някого или да имаш тежест в една връзка е нужно да имаш категорично отношение по някои въпроси Smiley
Естествено, че не визирах буквално кланета. Беше аналогия. Просто давах за пример, че да се опитваш да променяш поведението на даден човек и да се опитваш да го откъснеш от нещата, които иска да прави, обикновено не дава добър резултат, така че по-добре просто да търсиш човек със сходни виждания.

Много зависи, според мен. Защото може примерно утре да се озовеш в дадена ситуация, където другият единично нарушава дадена твоя граница, но пък иначе отношенията са ви супер. И тогава вече следва претеглянето "ся...той/тя така и така направи, и това не е ок според мен, но пък...струва ли си да захвърлям добрите ни отношения само заради този един случай?" . Нещата не са толкова черно-бели, както ги изкарват много хора във форума - аз тъй и тъй казвам/правя, тя тъй и тъй прави/казва, и всичко е точно. Отношенията не са права/константа, а са крива, която може да свърши във всеки един момент....а може и да продължава. И в крайна сметка успехът на отношенията зависи главно от това какви са хората, които са се събрали (тоест дали са съвместими) и от способността им да са гъвкави и да лавират през препятствията.

Така че, успех да намериш някоя дето никога няма да прекрачи някоя твоя граница...то пък ебаси роботски-деловите отношения дето трябва да имате.
т
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 18, 2017, 21:15:58 »

@WolfStriker - не знам, брат ми. Аз ако знаех... питай Баце73, него го забравих одеве като изброявах женените. Ако не ще да си каже (да не губи респект пред нас ако примерно жена му му опява и той позволява това, или да му се смеем че му пуска 2-3 пъти в месеца) питай някой свой женен приятел. Аз ти казвам, че при 90% от женените мъже е така, и няма май много какво да се направи - просто самата структура на институцията брак е такава, че нещата отиват натам след първите няколко години.
И въпреки това струва ли си - да, разбира се, ако искаш да имаш деца. За съжаление мъжете не можем нито сами да родим деца, нито сами да ги отгледаме. Така че ако искаш деца, ще трябва да си вземеш и жена - нещо като както казал Малкия Принц, ако искаш пеперуди, ще трябва да изтърпиш и гъсеници.
Не ме разбирайте погрешно - аз обичам жените, не ги мразя, вкл. и своята обичам, но осъзнавам добре какво са и какво не са. То е лесно да обичаш някого като се виждате няколко пъти в седмицата да се чукате, но като почнете тя на тебе "тая мръсна чаша защо е тука при чистите" а ти на нея "айде бе жена, закъсняваме, един час ли ще се оправяш" и така 24/7, любовта бързо излита през прозореца.

Не със сходни, а с обратни на теб - казват някои мъдри хора. За характерите става дума, де. Както има мъже бети и алфи, така и сред жените има доминантни и субмисивни (или както и да е българския термин). Всеки е виждал и знае за какво става дума - някоя жена не понася ако не стане по нейната, направо да не си насреща ѝ - но може да си е нормална и дори доста приятна ако ѝ угаждаш. За такава жена е подходящ класическия найс гай, бета бой - няма нищо срамно някой да си признае ако е такъв, все пак повечето мъже са такива. Има пък и свити женици дето гледат мъжа си в очите какво ще каже - големият алфа да си търси такава.
За съжаление, всеки като избира гледа предимно колко големи цици има, колко красиви очи, стегнат задник, и други такива качества. Като се подлъжеш по нещо такова, лесно можеш да се нахендриш на човек, с който в дългосрочен план трудно може да съжителстваш.
Активен
CrownClown
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 18, 2017, 22:58:49 »

Stone Ти каква техника ползваш при жена си? Или си се отказал отдавна?
Активен

Страници: 1 [2] 3
  Изпечатай  

Отиди на: