Tyxo.bg counter Bitcoin разте - нещо по въпроса?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 15, 2017, 10:23:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Екипът на pickup-project поздравява всички свои потребители и читатели на сайта и форума с предстоящите коледни и новогодишни празници!

Нека през следващата 2018 година заедно продължаваме да правим света едно по-добро място, като обучаваме мъжете на пълноценна комуникация с нежния пол! Нека всеки от нас с всеки нов ден от новата година непрекъснато подобрява живота си, изграждайки самочувствието си и надграждайки уменията си!

Във връзка с това и за ваше улеснение, ние сме ви подготвили за пореден път коледна промоция на нашите продукти, която можете да видите тук:

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg99925#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Bitcoin разте - нещо по въпроса?  (Прочетена 628 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 122

My curse is my drive.

Профил
« -: Ноември 02, 2017, 13:48:04 »

Bitcoin мина 7 бона USD !
Преди месец беше на половин ...

Дано падне скоро да не ме е яд че не си купих  laugh

Но дали найстина ще се затвърди като бъдеща електронна платежна валута одобрена масово или ще се срине поради други причини?
Активен

There is no fail. There is Only experience
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане.
NetLight
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 02, 2017, 17:39:42 »

SmileyПреди няколко дена бях свидетел на спор относно движението на биткойна. Спорещите бяха лелката, която сипва манджи за вкъщи в едно бистро /която много усещала финансите по нейни думи/ и съответно клиент, който си вземаше шкембенце за обяд.
С една дума започнат ли всички да говорят за нещо- бягай надалеч и излизай от позицията!
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 636

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 02, 2017, 18:46:56 »

Не съм най-вещият специалист на тема валути и спекулации, но не бих инвестирал в такова нещо. Просто не ми изглежда стабилно, не ми изглежда реално, достатъчно надеждно. Самата банкова система, която в сегашния си вид съществува от 2-3 века, за този период е търпяла не един и два срива. А кризи, фалити, дефлации и инфлации има непрекъснато. Защото се оперира с пари, които ги няма. Със спекулация. С хартийки без покритие. Вероятно знаете, че от всички пари, с които дадена банка оперира те имат 10% в наличност, ако някой, някъде, случайно реши да си тегли парите. От 1000 лева депозит примерно, имате 100 лева на разположение в касата, реално(сумарно за всички клиенти) Smiley

А биткойните са още по-голяма спекулация(доколкото знам). Те са спекулация върху спекулация. И могат да си сринат като едното нищо. Много по-надеждно ми се струва да се инвестира в злато или при по-голяма инвестиция природен газ/минерали или някаква друга суровина/ресурс, който има реално покритие и дори цената му да се лашка той си е там и си го имаш реално. Може би е малко примитивно и байганьовско мислене - да си криеш гърнето с жълтиците, ама определено е доста по-надежден вариант от разни кибервалути. И все пак знанията ми по икономика/валути/финанси са бегли, така че ще е интересно и някой в бранша да се изкаже. stone имаше хубави мнения наскоро по този въпрос, ще е интересно да обясни по-подробно батко ни стоун Wink
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3445

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 02, 2017, 23:10:46 »

Има си форуми за инвестиции пичове, там четете, надълго и нашироко пише какво са биткойните и как може да се инвестира в тях. Имат привърженици и противници много.
Аз лично такова нещо и с пръчка не пипам. Не казвам, че не може да се спечели, но може и много да се изгуби.
Не се връзвайте на това как било като златото. Златото се създава само от експлозии на супернови или от сблъскване на неутронни звезди. Това, дето го копаят по мините е дошло преди 4-5 милиарда години от космоса при образуването на планетата, оттогава на земята никой не може да направи ново злато. А нов биткойн всеки китаец може да пусне, и пускат всяка седмица по някоя нова "валута".
Лошото му е, че трябва да го криеш по гърнета и не удобно да носиш жълтици в джоба да си пазаруваш с тях - не ги приемат в магазина и няма как да ти върнат. Затова ползваме хартиени пари, и модерния им еквивалент - кредитни карти. А с биткойните и това не можеш да правиш - в никой магазин не ги приемат, освен в някакви електронни, за дрога предимно.
Така че ни за инвестиция са подходящи, ни за разплащане. Това мисля аз. Който мисли другояче - свободен е да мине на биткойни.
Активен
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

Профил WWW
« Отговор #4 -: Ноември 03, 2017, 10:20:08 »

По интересно от фактът, че се използват за черна търговия и по този начин подпомагаш тъмният пазар, е какво ще стане когато се достигне максималния обем.

Друго интересно е след 10 години ще има нов начин на криптиране( двоичният код става 3- 4- 5- и т.н. -ичен) и подписите стават лесна плячка за кражба, освен ако не си купиш клауд защита което ще ги направи по-евтини, на цената на нормална парична валута.  може да се наложи регулация с цел защита от кибератака което по-невероятно.

Във всеки случай крайъгълният камък е момента в който двоичния код бъде заменен от 3-степен код и дали този момент е преди да се изпълни заложеният 21млн  обем и тук има един момент в който ми убягва е дали 3-степенния код ще ускори покачването на обема в сравнение с предишното десетилетие?
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
StefanS
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 93

Профил
« Отговор #5 -: Ноември 03, 2017, 10:32:06 »

Bitcoin мина 7 бона USD !
Преди месец беше на половин ...

Дано падне скоро да не ме е яд че не си купих  laugh

Но дали найстина ще се затвърди като бъдеща електронна платежна валута одобрена масово или ще се срине поради други причини?

Типично hindsight bias - събитията да ни изглеждат по-вероятни от колкото са били в миналото, но след като са се случили.
Нека направим следният истински експеримент. Приемаме че сега, точно в този момент имаш 7 000 долара и можеш да си купиш 1 Биткоин. Моля те, опиши днес - ти лично какво би направил с тези 7 000 долара, и заедно с това твоята прогноза за следващата една година. На 3.11.2018, аз ще имам грижата да те подсетя отново тук за твоето мнение, и да видим тогава какво ще кажеш и за тази си прогноза и колко сигурен се чувстваш с нея. Ако искаш, ще сравним резултата.
Ето моята инвестиция. Слагам 7 000 долара в буркан, и го оставям в мазето. След една година се надявам пак да имам 7 000 долара. Буркана ще го отворя след една година - но да видим, може някакъв пожар да стане или земетресение, знам ли и аз. 99.999% съм сигурен в прогнозата си.
Очаквам с интерес мнението ти, ще видиш колко лесно се вижда бъдещето ама след като се е случило.  Embarrassed
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Активен Активен

Публикации: 1748

Профил
« Отговор #6 -: Ноември 04, 2017, 00:22:56 »

Я кажи къде ще го оставиш тоя буркан, че ми стана интересно  Embarrassed
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1595

Профил WWW
« Отговор #7 -: Ноември 20, 2017, 22:48:33 »

Дори не мислех да чета темата, но само да спомена, че много ме дразни : раСте. Ако е било без да искаш, съжалявам, не се заяждам.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: