Tyxo.bg counter Връзките ми се повтарят
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 21, 2017, 06:23:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Всичко, от което се нуждаете в живота, са безхаберие и самоувереност; имате ли ги – успехът ви е сигурен.” – Марк Твен

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месец ноември 2017г.
Не се колебай! Запиши се!

За повече информация попълни формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Връзките ми се повтарят  (Прочетена 1656 пъти)
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1576

Профил WWW
« Отговор #30 -: Ноември 12, 2017, 16:49:07 »

Аз пък за първи път съм съгласен изцяло с Рикошет, макар че поста му го четох по диагонал, просто защото много дълги постове ме мързи да чета.

Инс, е тва твойто ако не е социално програмиране, не знам кое ще е.

Трябвало да изкараваме 5к, на 30 мениджър, на 25 висше, айде стига глупости. Въпреки че повечето хора вървим по начертания от теб сценарий, това не значи че смятам за неуспяли хората вървящи по-различен сценарий.

Първо маса хора от най-богатите тип Бил Гейтс, Стив Джобс изобщо не са вървяли по тоя сценарий, а напротив много често са фалирали, напускали университета, късани на изпити, спирани, били са бедни на 35, на 40 и т.н. И много често точно тези трудности са ги направили над всички други.

Второ твоята система е изградена само и единствено върху някакво свръх консуматорство. ОК и аз съм консуматор, кефя се на плазмата вкъщи, ама реално не й се кефя. И да не беше плазма, все същото. Не парите ще те направят щастлив, да те са много важни за оцеляването, да не го мислиш един вид, да не ти е драма да си купиш хляб, но смятам, че никой не става истински щастлив щото взима 5к или 2к или 3к.

Да, единствено като създам деца, ми се иска да не ги лишавам, тоест не да са разглезени, но да не ги лиша от детство, образование и качествен живот - спорт, храна, забавления. Но това е пак средство... прекалено меркантилно гледат хората напоследък. Често заплатата 5к се заплаща със здравето или отношенията ти с хората. Има много хора, които взимат 1к и живяет спокоен и доволен живот. А това, че всичко живо се е юрнало да живее модерния западен живот и отрича тотално мира и спокойствието на източните култури си е техен проблем. Wink
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 179

Профил
« Отговор #31 -: Ноември 12, 2017, 17:22:35 »

Оуу, Рикошетче моля те...Тази нощ, няма да спя от вълнение, че от- до си харесал всичко, което съм написал. Да поясня, аз така мисля от доста време, не е моментно състояние. Може би, в началните ми години като студент мислех като инса. Но както се каза по- нагоре, меркантилното мислене, тотално е замъглило съзнанието на хората и повечето са започнали да губят трезв поглед над нещата, дори на мен виждам как започва да ми влияе и губя опора. Много рядко, е започнало да ми се случва, да водя разговор за нещо различно от парите и всичко следващо ги. Което е тъжно за мен. Натоварва ме това, а още повече пък, когато се дефинира кой, колко е успял, според това колко к прави на месец и т.н.

На авторката на темата ще кажа, че според менняма ясно изградени критерии за мъж и още не знае какво иска. Или просто не знае, как да си нарежда нещата. Макар, че наскоро чух същите думи от 40 годишна жена, че се чувства мъжа във връзката й, и т.н. А така се получава и едно противоречие, когато мъжа я покровителства се чувства обсебена, когато й даде свобода се чувства пренебрегната. Изградете си ясни представи какво искате, и ги показвайте чрез поведението си, защото се получават случй като тук описания. Няма как от толко мъже, един да не те разбира, значи проблема е в теб.

П.с. Рикошет това ме развълнува. Не знаех, че съм човека, който най- малко си очаквал да напише това. Изненадан съм.

Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
cionflipp
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 20

Профил
« Отговор #32 -: Ноември 12, 2017, 17:57:08 »

Аз много искам да го видя реалния ins, не виртуалния колко се е усъвършенствал и какъв "про е".
Това е причината да не взимам на сериозно хора от подобни форуми и като цяло от интернет. Почти 3/4 от хората, които съм се виждал на живо не отговарят на виртуалния си имидж, които са създали. Еди кой си ебал десет 10ки, но реалния живот се оказва, че не са 10, ами са 7 на брои и не са 10ки, а 6ци. Но да... красотата понякога е субективна.

Тук като и във всеки друг форум има много малко хора, които дават обективно мнение, което да е е валидно в повечето случай. Най-често се дават пристрастни субективни мнения, които само по себе си не означват много и единственото нещо, което могат да провокират е безсмислени спорове и мерене на пишки...

Това кой е алфа и кой е бета е трудно са се определи, защото тези понятия вече са прекалено много размити. Но да приемем, че усепха и популярността сред жените е измерител на това колко си алфа. Според това излиза, че Бийбъркат е един от топ алфа мъжкарите, защото има хорди от жени, които са готови да правят секс с него. И според тази дефиниция излиза, че той е по-голяма алфа от всички тук. Сигурно е ебал с лекота повече 10ки от всички тук взети заедно. Същото е и с Брад Пит, Дан Билзериан и т.н... Е да, ама сега някои ще каже "тия не ебат с фрейм и характер и игра, а защото имат много китни  и са известни". Е да ама факт е, че ебат и имат много голям пуул от избор. Но ключовия момент е, че са удовлетворени от живота(предполагам) и това е най-важното.

А един от факторите да си удовлетворен от живота като мъж е да имаш жени, това и причита да има толкова много комюнитита като това. Всъщност пик-ъпа не е ли възникнал от хора, които поначало не им е вървяло с жените ? Имам едно прителче с богати родители, които преди време му бяха купили много скъпа кола. И не един път ми е казвал, че това супер много му помага да "ебе путки", ама нито един път не съм му казал "не го правиш като хората, ходи си остави колата, бъди мъж и ги еби с фрейм и емоции". И причината е, че той си сам си знае и не му пука, така го кефи да си  живее живота и не го грее. Както и той никога не ми казвал - "напъни се, бачкай здраво и почти и ти да изкарваш яко кинти".
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 628

Профил
« Отговор #33 -: Ноември 12, 2017, 19:53:21 »

rekojeht си заслужи един от малкото +ве, които съм му давал изобщо заради последното си мнение. Доста добро мнение, което според мен внася баланс във "форумните войни", също така доста обективно мнение, много контрастно на голяма част от мненията му и изобщо стила му(който по принцип е само да се критикува, отрича и опозиционира(ноу хейт))

Това, което наблюдавам е, че позицията на абсолютно всички писали по темата е тотално реакционна (и не защото реагират на някого тук, а защото се поддават на моментното си състояние) и in the moment. Под "in the moment" визирам, че вижданията, които така свирепо защитават в момента, се дължат на моментното им състояние, което пък е породено от ежедневието и нещата, които им се случват, в периода, в който се намират в момента. Абсолютно вярвам, че всеки един от вас НАИСТИНА си вярва....в момента. Ама така като гледам....преди 1-2-3 години сте ги писали друго яче, така че ако следваме тенденцията, след още 1-2-3 години, най-вероятно ще говорите друго.
Не всички обаче сме така. Да, вижданията ти за определени неща непрекъснато се променят с времето, НО.. основните неща за много хора са част от личния им свят, от характера им, те не подлежат на промяна във времето. С тях си минавал през добро и лошо, станали са част от теб и действително през тяхната призма пречупваш много други неща. Аз имам няколко такива неща, които не подлежат на промяна, колкото и да съм "in the moment", едно от тях ще споделя по-долу. За мен човек, който няма такива "стълбове" - поне няколко неща, в които да вярва безрезервно и човек който за 2-3 години може да твърди коренно противоположни неща - не бих уважавал такъв. За мен такива хора са "пеперудки", които лесно могат да бъдат водени за носа и няма как на такъв човек да разчитам истински и да уважавам такъв човек повече, отколкото човек с безрезервни(макар и малко на брой) убеждения.

Другото е, че 99.99% от споровете са предизвикани от това, че единият, или и двамата участници, не могат да преодолеят егото си + не се изразяват достатъчно ясно, както и това, че не искат да чуят какво казва другият. Всеки иска да дойде, да си изрецитира догмата, в която вярва, КЪМ ТОЗИ МОМЕНТ, и да гледа колко други ще се съгласят с него, за да може после да си лъска егото, на това колко е велик и как е прав за всичко. От там и всеки си мисли, че той е най-прав и гледа да наложи своето (моментно) мислене, като крайна инстанция.
Това е нормално, всеки иска да блесне по някакъв начин и да бъде забелязан. Да се развива в някаква посока и да дърпа нагоре. Пък било то и във форум. Все пак е добре човек да има някакви граници и да знае кога има да каже нещо и кога просто може да прочете и да не се включва. Аз например е имало редица теми, които просто пропускам, защото не се чувствам достатъчно компетентен и убеден, за да дам някакво конкретно мнение.

Колко хора тук, РЕАЛНО, желаят да чуят какво има да казва отсрещният, АКО не са съгласни с него? И какво се получава? Че всеки си харесва 2-3ма други, и заедно си правят четки, колко са по-добри и по-навътре в нещата, от другите.
Така е и пак - това е нормално. Дори да искаш да чуеш какво казва другият и дори да е прав, какво ? Да не би да си смениш всички убеждения, които си трупал сумати време заради 1 чуждо мнение ? Много по-лесно е просто да го отхвърлиш и да си изрецитираш каквото предварително си си наумил. И да, всеки си харесва някакви хора и си сформира групичка, нормално е. Обществото е, винаги е било и винаги ще бъде разделено на групи. Въпросът е коя група в какво е компетентна и там да си гледа нейната паничка. Това е. И да, дори няма нужда да четеш романите на всички. Намираш си хора със сходно на твоето мислене и попиваш от тях, ако смяташ, че има какво да научиш. Ето аз си казвам, без да правя излишни четки, че ако не беше този форум нямаше да чета мненията на btw за социалната динамика, бавенето, играта далеч и т.н., които за мен са особено ценни.

Защото за много неща мислим по сходен начин, а аз няма как да имам неговия опит, както и той моя. При него си личи, че има някаква дарба, инстинкт или не знам какво и тези неща ги усеща и ги напипва до най-малкия детайл. Динамиката му е ясна наизуст. И затова го чета - защото е специалист в дадена област. И кое е по-добре според теб, да се чете мнение даващо анализ до най-малкия детайл, или някаква злобна критика, субективни шитни за прота и ламери и друг подобен бълвоч ? Просто едното го изчитам от край до край, ако трябва 2 пъти, а другото ми минава и заминава пред погледа. Въпрос на на отсяване, нагаждане и търсене на хора със сходни преживявания и мисли на твоите. Това е.

В следващия момент идва инс и почва да пропагандира как най-важното е да направиш семейство и деца, понеже той си е на тази вълна, в момента. Ако го четете от преди няколко години, само за курви пишеше, пък сега има ебаси ерекцията за деца (смисъл да ги прави, не да ги ебе).
Има и потребители, не един или двама, които по много въпроси са останали "правоверни" с години наред. Явно не всички гледат накъдето духа вятъра. Образно казано, да няма засегнати само...

И накрая идва джъста, след като е прочел 2 учебника по история и е ебнал 2 пички, да се прави на спартанец.

Според инс алфа е циганин с 4 деца....според гурутата е някой дето ебе от улицата, според краба алфа е Ганди, според джъста пък спартанците били алфи, щото трепели децата си, според стоун, алфи са Тръмп и Коко Динев, защото имали пари и жените им били готини........според мен пък щом все още се налага да дискутираме кой е алфа, и кой не, значи грам алфи няма тук....то ако имаше щяха да се виждат отдалече, а не да седим, да се заливаме с клоунади или да си викаме един на друг "бета, пишлеме, трол, дебел, негър"...
Тук е моментът да споделя и едно от твърдите си убеждения, което не се е променило поне от 4-5 години(поне да се знае, че има такива). И това убеждение е, че алфа, високорангов, "про"(ебаси простотията, осра се инс, честно..) или какъвто там мъж искаш го наричай е този, който може в максимална степен да въздейства на заобикалящата го среда и да я нагоди по собствен начин. Дали ще е чрез фрейм, ранг, власт, пари и каквото искаш - става въпрос за упражняване на сила и воля в определена посока. Това те отличава. Дали ще са спартанци(чрез физическа сила), дали ще са коко-динвеци(чрез пари), дан-билзериановци и т.н. всичко опира до това ти какво въздействие имаш върху заобикалящата те среда. Средстава и начинът не са важни. Гледа се крайният резултат. Това те отличава.

С всичко друго съм съгласен от мнението.

Активен

"Fortune doesn't favour fools"
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1741

Профил
« Отговор #34 -: Ноември 12, 2017, 20:23:36 »

Ти недеи много говори, че ще доида да се изпикая пак у вас и ще видиш Smiley

Аз се съгласявам с тебе, че повечето ни мисли за отражение на моментното ни състояние. Обаче аз с никого не споря. Тук се стараят да спорят с мен.

Пък циганина с двете жени и 4 те жена е истинска алфа от биологична гледна точка. Предал си е гените на 4 деца от 2 жени, ебаси пича. Че и съумява да им е баща по някакъв начин, не ги оставил чак на произвола на съдбата. И в момента ебе 3-та млада циганка, на която наи-вероятно ще направи също деца. С извинения ама бахти звяра. Колко тук могат да се похвалят, че могат да направят деца от 3 жени и да ги гледат всичките тези жени и деца??? Едно е да ебеш студентки и ученички, друго си е да им направиш деца.

Пък и не виждам някои да се старае да помогне на момичето. Всички главно я критикуват Sad
Активен
rekojeht
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 959

Профил
« Отговор #35 -: Ноември 12, 2017, 20:44:45 »

Обаче аз с никого не споря. Тук се стараят да спорят с мен.

Пък циганина с двете жени и 4 те жена е истинска алфа от биологична гледна точка.

Колко тук могат да се похвалят, че могат да направят деца от 3 жени и да ги гледат всичките тези жени и деца???
Е не спориш, ама пропагандираш. Smiley

Мммне точно. Понеже има и фактори като "качество на живот", и за него, и за децата. Също така хич не е на високо в йерархията, нито на на национално ниво, нито на световно. Какво може да направи той? Да си седи и да си чука другите циганки. Какво могат да правят примерно холивудските актьори? Какво могат да правят разни бизнесмени милионери? Като за начало имат достъп до огромен брой по-качествени жени.

Той гледа ли ги всичките реално или просто плаща по 50лв на парче на месец? Ся, ако сам гледа 4 деца....
Всеки тук МОЖЕ да направи 3 ли там колкото деца. Просто не на много хора тук им е приоритет към момента. Затова казвам, че всеки си е в някакъв си негов "момент".
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Ноември 12, 2017, 20:47:19 »

Инс, сега чак видях коментара ти  Smiley Да, спортувам си редовно, работя по професията си, изучила съм хубава специалност и си изкарвам добри пари. В някои области съм самостоятелна, в други не. Харесвам външността ми. Не обичам да се обличам предизвикателно и няма да тръгна с някой с костюм, а аз с бална рокля и да искам да ходим на вечеря  Grin Добре се обличам, не си падам много по модата, но си нося дрехи, с които се чувствам добре, удобно и ми стоят красиво. Харесвам мъже, които се обличат с тениска и с разпуснати дънки, например, по неглиже. Не искам някой, който се е контил два часа пред огледалото и дънките му са по-прилепнали от моите  Grin Казваш, че жената трябва да създава семеен уют и да е добра домакиня. В момента се уча на това и имам желание, но не бих казала, че ми е силна страна  Smiley Предпочитам да чета, да излизам, да се запознавам с нови хора, а не да стоя до печката и не съм вманиячена по чистенето. Точно затова не знам дали съм готова за бързо развитие. Не излизам по дискотеки, но и не обичам да съм по цял ден вкъщи. Често си излизам, когато почивам. Това е, друго не се сещам  Smiley

Еми супер. Значи си търси мъж, които да е над твоето ниво. Казваш че спортуваш, значи и тои трябва да спортува. Имаш хубава специалност и изкарваш добри пари, тои трябва да изкарва повече от теб и също да е с хубава специалност.

Това с контенето, повярвай не отнема и 10 минути да изгладиш риза и панталон. Просто богат мъж би си позволил да се облича добре и това ще рече добри дънки или панталон, добра риза и сако. Това са знаци за себеуважаващ се мъж, които се е подготвил да се срещне с теб, тоест уважава и теб. Аз дори като ходя на гости на приятели да пием ракия ще си сложа дънките и поне една хубава блуза, а няма да хукна по анцунг. Тоест уважавам домакина си. Грешно го разбираш това всичкото, но за сметка на това аз те разбирам от къде произхождаш. Не желаеш прекалено меркантилен мъж.

Добре е, че наблягаш да се учиш на домашен уют, за жалост аз трябваше да търся чак момиче от Украйна, за да си намеря партньор, които умее да се гриже за дома. Тук си една стъпка пред повечето жени. За жалост тези дни, мъжете сме по-добри в подържането на дом - готвим, чистим, перем, гладим, ремонтираме без проблеми, а повечето жени взеха да го възприемат като вид слугуване. Аз все още вярвам в традиционният битовизъм - мъжът изкарва повече пари, за това е по-дълго време на вън да работи. Жената през това време, би трябвало да е в дома с децата, да е приготвила храна и да е поуправила вкъщи. И предполагам (не съм убеден) всеки по-успял мъж би трябвало да иска, като се прибере вкъщи да намери комфорт и обич. А не жена му да е стояла и нищо да не е направила и да го чака, да се прибере, че било мръсно, да се пусне пералня, да се простре, да се сготви. Както и да е да не задълбочавам.

Мисля, че съм ти дал хубави насоки, какво да търсиш в един мъж, за да се получи добра връзка и да не останеш разочарована, че мъжът до тебе е по-скоро жена и чака ти да го водиш.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3415

Профил
« Отговор #37 -: Ноември 12, 2017, 23:46:43 »

От какво семеиство имаш, имаш ли умения да де грижиш за дом и деца? Имаш ли възможност да си самостоятелна - тоест да изкарваш и ти някакви пари и да не си пряко зависима от мъжа си като стане въпрос за компания? Повечето двоики яко си писват, защото киснат заедно нон стоп и не могат да се забавляват по отделно.
Ти хубаво си изредил, ама най-важното си забравил. Снимка няма ли да ѝ искаш?
Според мен е абсурдно да се дават съвети към жена и да се преценяват шансовете ѝ да хване стабилен мъж, без да се види какво представлява като външен вид.
Каквито ще баници да разточва, и от каквото ще семейство да е, ако не ти дърви пишката...

Между другото, това с дългия списък е голяма грешка. Не че и аз не съм виновен в същата грешка, но поне вие се поучете от мен и не я правете - и за мъже, и за жени важи. Колкото по-дълъг ти е списъка с изисквания, толкова повече се ограничаваш. Но това майната му, по-лошото е, че се правиш уязвим на онеитис. Казваш си "Тя е толкова специална, тя е различна от другите, аз 3 години търсих докато срещна такава жена, сега трябва да се държа на ниво да не я изгубя, че..." И ти отиде ауткъм индепендънса.
Като Инс - изръшкал целия град и ни една не ставала за нищо, та чак от Украйна си импортирал - от това не вярвам да последва добра игра в дългосрочен план. Когато трябва да покаже фрейм, все за нещо ще си премълчи, щот ще мисли - "абе я да не я обидя нещо и да си иде при майкини си в Украйна, пък аз да остана тук с тия наште дет една пералня не могат да пуснат".
И така, малко по малко, нещата отиват към неспасяемото.
Не си ли готов да я изгубиш, не можеш да си доминантен. А мислиш ли я за много специална, защото отговаряла на всички точки от нам'къв списък, не си готов да я изгубиш.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 645

Профил
« Отговор #38 -: Ноември 13, 2017, 03:11:03 »

Не мислех да се включвам по темата, понеже и аз не и схванах и се попитах същото като Стоун. Сега след като авторката е наредила малко по-конкретни питания, ще напиша, къде виждам ключови елементи в ситуациите.

Изчетох темата по диагонал на един дъх, и ви съветвам всички пишещи да си го причините същото. Нямам никакво желание да се включвам в оффтопик темата, и се чувствам изчерпан от към думи. Дори леко се депресирах.
Не успорвам написаното ама... защо?
Момиче пита що не чувства влага и почва история за тарикати и балъци, за гагстери и водни пъдпъдъци. Смисъла на живота и животинския смисъл в живота. От там формулата за успеха, вечното щастие, вълшебното хапче за най-голяма и стройна пишка, и светия граал. Но всичко трябва да е изразено математически и структорирано в правен кодекс ясно и непротиворечиво, член по член.

Напълно сериозно искам да ви питам, ама не за мен, а всеки към себе си да си зададе въпроса, и съвсем честно и искрено да си отговори "Ебе ли ви, ама честно, за повечето неща, написани тука?"
И след това да изчетете трите страници на един дъх, минимум по диагонал.

Тъй. Ся по темата. В описаните от тебе отношения. И в самото ти отношение с което споделяш, първото което се забелязва - нямаш инвестиции от твоя страна в отношенията. Нямаш желание за такива. Нямаш разборането, че трябва да имаш. Това е първия пойнт. А на кво се дължи, ще трябва да си отговориш сама. Но сценариите едва ли ще ти харесат.
Може да е на его и вътрешно разбиране, че от теб не трябва да се изисква нищо и/или страх да не се прекараш. И само да си търсиш интереса в досегашните отношения, но без да се изисква никакво усилие от теб. Демек - получаваш, но без да даваш - задължитело условие провокирано от страх или его (стремеж само в личния интерес и полза).

Вероятно ти звучи брутално, но това е следващия пойнт. И не означава, че проблема е в тебе или това е самия проблем. А може и да е.

Нормално е наличието на горното, когато не ти е правилен селекшъна, и си влязла с грешен майдсет в отношения.
Или разчиташ, че ще стане чудо. Тоест тръгваш да градиш отношения с хора с които си нямала първоначално желание и ти е липсвало привличане.
"Беше много хубаво в началото, той беше мил, правеше ми комплименти и ме караше да се чувствам добре, а от мене не се изискваше нищо"
Нали хващаш консуматорската настройка тук. Когато се опиташ да превърнеш поредния натегач в принца на белия кон. И да култивираш емоциите на привличането, в бартер за его храна. Където липсват първоначално.
Тоест стигаме до там, че - стандартите са прекалено високи, спрямо селекцията. И от там разминавката им, ражда разочарования. Това го подчертавам като основен извод.

И последния пойнт. На кво се дължи и решения (его и страхове - то е ясно, но решения)

Единия вариант за неправилната селекция.
Занимаваш се с мухльовци дето не ти харесват, и чакаш да покрият изискванията ти за готини мъже.
Защото те е страх да се занимаваш с готините мъже. Понеже изпитваш несигурност в себе си, че ще ги задържиш или ще се класираш там. Или да не вземеш да се опариш от по-рисковите отношения за които са предпоставка.
И от там ги режеш генерално, само кати ги усетиш, че са такива. Паралелно с това, даваш шанс на мухловците и мъже с наченки на безхарактерно отношение към теб и/или липса на достатъчно избор за да те поставят на място в необходим момент, да те предизвикат, или да ти набият шута ако си го просиш.

От там приемаш изцяло настройката, че от теб не се изисква нищо за правилна. Нямаш стремеж за инвестиции, нямаш и емоционални инвестиции. Просто си прекарваш времето добре с някакви момчета, които се държат добре към теб. Понеже е безплатно и не се иска нищо от твоя страна. Но после очакваш, крайно различни резултати.

Другия вариант - просто не се класираш там. Както стоун спомена като вариант.
Ако е това, можеш да го подобриш със сигурност. На първо място външния вид. На второ поведението.

По външния вид, нямам какво да ти давам съвети. Но винаги може да се промени. И ако не е достатъчно предизвикателен, е първото което може да се пипне.
Спомена че спортуваш - това е добре. От там стил. Колкото по-секси - по-добре.

Поведение. Също е добре, да умееш да си предизвикателна в самото поведение. И да бъдеш. Увереността тук и при вас е важна.

Цялостно поведение - да подобриш самия си селекшън в полза на стремежа към мъжете които те привличат.
Както социалните си кръгове, така и самото си поведение/отношение към тях. Много важно също, да се научиш да инвестираш в подобни отношения.
И изобщо да не се занимаваш/ губиш време, с различни от това. За да не търсиш отново под вола теле.

Прецени си сама слабите места. И на какво точно се дължи липсата на желание да инвестираш в отношенията. Дали на партньорите и грешната ти селекция до момента. Или на самата теб, грешно разбиране на отношенията, липса на опит, егоизъм, наивност. Или комбинация.

Но тук вече никой не може да ти отговори, на къс репорт за цяла връзка, описана в 5 изречения във форум. Нито те познаваме. Нито сме я преживели от първо лице.
Можеш сама да си отговориш и да подобриш слабите си страни, за да постигнеш желаните резултати в отношенията си.
Успехи
Активен
BERSERK
PuP Player
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 723

Профил
« Отговор #39 -: Ноември 13, 2017, 10:11:31 »

Много добър анализ на btw , +1 от мен. Само една малка , но съществена грешка в разсъжденията има:

Занимаваш се с мухльовци дето не ти харесват, и чакаш да покрият изискванията ти за готини мъже.
Защото те е страх да се занимаваш с готините мъже. Понеже изпитваш несигурност в себе си, че ще ги задържиш или ще се класираш там.
Да , тя не се занимава с готини мъже, но не защото логически се страхува да не я наранят. А просто защото не успява да привлече такива мъже.При жените логиката няма никакво влияние в избора на партньор. По - скоро логика има, когато няма истинско привличане и не са хлътнали яко.

Но ако хлътне по някой и и се подкосят краката изобщо няма да и пука дали ще я нарани , дали ще го задържи и тн. Когато стигнат до там , жените могат с лекота да понесат всичко само и само да са с човека , който искат. Това е точката на пречупване - момента, в който до толкова силно се увлича по теб, че нищо и никой не може да промени тези емоции. Жените го наричат влюбване, заради фака , че когато някой успее да ги подчини до такава степен почват да се заливат с допамин от всяка дума или докосване на този човек. А логиката избледнява все повече и има все по-малко значение , колкото повече хлътват.

Всяка жена може да бъде докарана до това състояние от човек , който и въздейства достатъчно. Някои по-лесно , други по-трудно, но всяка жена може да бъде вкарана в това състояние. Повечето жени въпреки, че осъзнават колко беззащитни и безпомощни са, когато минат точката на пречупване , всъщност си мечтаят за някой , който да ги докара до там, заради мощната стимулация с допамин, която получават. Това е още един голям парадокс в женското мислене  - когато я докараш до там, можеш дори да се гавриш с нея (не съветвам да го правите , само констатирам), а тя ще се залива с допаин и ще се чувства щастлива от "вниманието" , което и отделяш.

Наскоро имах много интересен случай. Запознах се (на улицата) с яка мацка, която работи като психоложка. И в началото беше доста дръпната - обяснява ми как съм развил социални фобии, социопатия и тн, прави се на оборотна. Обаче след като стигнахме точката на пречупване (някъде след 3-тата среща беше) почна да ме търси всеки ден и да става все по - подчинена и търсеща начин да ми угоди. Последния път като се видяхме я карах да крещи , че съм психопат , а тя е моята курва. Това докато я чукам в гъза. А в началото ми беше казала , че с такива като мен не се занимава. И че в дупето не си го слага Wink После и казвам , че се виждам и с други мацки, обаче тя вече отказва да го рационализира и го приема, като че искам да я наказвам и наранявам емоционално. И въпреки това продължаваме да се виждаме и да ми изпълнява желанията. Въобще обиграната мацка със самочувствие , която беше в началото изччезна и на нейно място сега е малко момиченце, което ме гледа в очите и се чуди как да ми угоди.

Понеже от известно време експериментирам с това стигнах до извод , че всяка мацка , с която имате привличане достатъчно за да я наебеш, може да бъде докарана до тук. Но е нужен опит. И никакви логически обосновки не играят. За това се смях с глас като прочетох на Инс глупостите за мъжете дето били ценни за жените. Може да си наркоман, утрепка, боклук и тн. , но ако знаеш как да въздействаш по този начин , ще се влюбват в теб. Може да им предлагаш коли, апартаменти, отношение и тн и те да са с теб от съжаление, чакайки да мине скучната среща, за да се видят с оня, който ги е разпалил и който не им дава нищо от това. Още един парадокс в женското мислене , който ми харесва.

А конкретно към авторката - щом не привлича мъже, които да я докарват до влюбване (точката на пречупване) е нужно да подобри външния вид и поведението си. Както каза btw селекцията и не отговоаря на моментните възможности.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #40 -: Ноември 13, 2017, 11:29:26 »

Аз пък за първи път съм съгласен изцяло с Рикошет, макар че поста му го четох по диагонал, просто защото много дълги постове ме мързи да чета.

Инс, е тва твойто ако не е социално програмиране, не знам кое ще е.

Трябвало да изкараваме 5к, на 30 мениджър, на 25 висше, айде стига глупости. Въпреки че повечето хора вървим по начертания от теб сценарий, това не значи че смятам за неуспяли хората вървящи по-различен сценарий.

Първо маса хора от най-богатите тип Бил Гейтс, Стив Джобс изобщо не са вървяли по тоя сценарий, а напротив много често са фалирали, напускали университета, късани на изпити, спирани, били са бедни на 35, на 40 и т.н. И много често точно тези трудности са ги направили над всички други.

Второ твоята система е изградена само и единствено върху някакво свръх консуматорство. ОК и аз съм консуматор, кефя се на плазмата вкъщи, ама реално не й се кефя. И да не беше плазма, все същото. Не парите ще те направят щастлив, да те са много важни за оцеляването, да не го мислиш един вид, да не ти е драма да си купиш хляб, но смятам, че никой не става истински щастлив щото взима 5к или 2к или 3к.

Да, единствено като създам деца, ми се иска да не ги лишавам, тоест не да са разглезени, но да не ги лиша от детство, образование и качествен живот - спорт, храна, забавления. Но това е пак средство... прекалено меркантилно гледат хората напоследък. Често заплатата 5к се заплаща със здравето или отношенията ти с хората. Има много хора, които взимат 1к и живяет спокоен и доволен живот. А това, че всичко живо се е юрнало да живее модерния западен живот и отрича тотално мира и спокойствието на източните култури си е техен проблем. Wink

Бро твоето е социално програмиране. Първо гледаш изкюченията в този свят. Този свят не е пълен с Бил Гейтзове или Зукенбергове. Те са изключения. Но си социално програмиран, да си измисляш оправдания да си лентаи и да се примиряваш вътрешно, че  си непризнат гении.

Мира и спокоиствие... хахаха Smiley Брат излез от социалната си програма да си пропиляваш в живота. Предпочитам да бачкам като ненормален, да се срещам за по 30 минути с успели хора, и да имам 1-2 часа за семеиството, но да мога да си позволя например нова година в Куба, рафтинг в Хърватска, ски в Пампорово. Вместо да се забия в битие, в което живея "спокоен живот".

Пак ще се спра на любим цитат от любима книга, от изключителен човек, философ и император.

“At dawn, when you have trouble getting out of bed, tell yourself: ‘I have to go to work—as a human being. What do I have to complain of, if I’m going to do what I was born for—the things I was brought into the world to do? Or is this what I was created for? To huddle under the blankets and stay warm?

—But it’s nicer here…

So you were born to feel ‘nice’? Instead of doings things and experiencing them? Don’t you see the plants, the birds, the ants and spiders and bees going about their individual tasks, putting the world in order, as best they can? And you’re not willing to do your job as a human being? Why aren’t you running to do what your nature demands?

—But we have to sleep sometime…

Agreed. But nature set a limit on that—as it did on eating and drinking. And you’re over the limit. You’ve had more than enough of that. But not of working. There you’re still below your quota. You don’t love yourself enough. Or you’d love your nature too, and what it demands of you. People who love what they do wear themselves down doing it, they even forget to wash or eat. Do you have less respect for your own nature than the engraver does for engraving, the dancer for dance, the miser for money or the social climber for status? When they’re really possessed by what they do, they’d rather stop eating and sleeping than give up practicing their arts.” — Marcus Aurelius, Meditations
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1576

Профил WWW
« Отговор #41 -: Ноември 13, 2017, 11:56:53 »

Рафтингът в Хърватска викаш осмисля живота, така ли. Тоест един вид работата на тоя с 5к пак е шит, ама с 5к може да си купи временен допамин от спускането с лодка по една река защото ти се вдига адреналина? Е ако беше казал, че този с 5к си скъсва гъза, защото има няква мисия в която вярва над това да иде на екскурзийка, щях да ти повярвам. И след като си чел Виктор Франкъл и ко вярваш, че скъпият лайфстайл носи щастие?
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Dankata
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 432

Профил WWW
« Отговор #42 -: Ноември 13, 2017, 15:23:58 »

Копнееш за мъж който е намерил балансът и е осъзнал нуждата от стремеж. Като се върна в България  ще те запозная с  точно такъв човек.
Активен

Цитат
Обърква ни псевдоморала в който израстваме и академичното ни образование защото ни накарат да си въобразим че сме се извисили над природата, която е във всеки от нас.
малкиятголямчовек
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил
« Отговор #43 -: Ноември 13, 2017, 19:09:00 »

Като се замисля винаги се опитвам логически да си обясня поведението на един мъж. Когато всичко върви гладко, без да се караме, без много емоции, когато той е спокоен, аз си мисля, че всичко е ок. Защото по принцип първото, което харесвам в един мъж е да е спокоен и уравновесен. Обаче после забелязвам, че той не се ядосва за неща, които биха го засегнали, ако наистина държеше на мен. Като е щастлив или тъжен сякаш е престорено. Много връзки ми изглеждат такива - сякаш не е истинско, изкуствено.  Той може да ми казва, че ме обича, но аз не го усещам. Но отстрани погледнато всичко изглежда наред. На мен са ми казвали, че сме хубава двойка, че примерно, е много добро момче и т.н.Въпреки това иска да е с мен, може би защото няма достатъчно опит, защото не знае как да се държи или се примирява. Всичко изглежда добре, защото ние не се караме. Поне в началото, когато аз не обръщам внимание достатъчно на нещата, които биха ме подразнили в него, а и в началото всеки се показва в най-добрата си светлина. Казваме си, че ще направим компромиси и всичко ще е наред. Обаче после като мине известно време започвам да се дразня много на определени неща. Споделям му, но той не иска да се промени нищо. Може да казва, че ще се промени, но не го виждам в действията му. Сякаш изпускам момента в началото, когато всеки определя границите си. Обсебващото поведение е също един вид контрол и не мисля, че е проява на голяма обич.
  За инвестициите си мисля, че наистина аз не инвестирам достатъчно емоционално, защото първо трудно свиквам с някого и се привързвам, трудно се раздвижвам емоционално. Когато вече се привържа след известно време обаче, аз го усещам, както казах преди малко, безразличен и не виждам смисъл да показвам чувствата си.
  Берсерк, за момичето, което говориш. Ти ми казваш как се е държала тя в началото. Какво ти е говорила. Обаче от къде си сигурен, че в началото всичко не е било маска. Другото, което казваш е, че тя е имла фобии и е била социопатка. Според мене такива хора изпадат в двете крайности. Те имат слаба психика. Нямат здрава емоционалност. Аз от такива хора се плаша.
Активен
малкиятголямчовек
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 14

Профил
« Отговор #44 -: Ноември 14, 2017, 00:16:24 »

Още нещо исках да кажа. На никоя жена не и харесва да се държат лошо с нея, да не я уважават, да я използват. Така е и с мъжете. Хората обаче много се влияят. Влияят се от телевизията, от родителите, от приятелите, дори от фейсбук и т.н. Като започнем още от семейството - като няма здрава семейна среда, когато родителите само се карат, когато нямат време да обърнат внимание на детето, защото работят по цял ден, то трябва да се справя само и не винаги хората отвън са добронамерени, даже напротив често не са. Вече хората са станали много прикрити, затоворени и недоверчиви. Повечето предпочитат да си стоят сами, отколкото да бъдат с някой, който да ги използва. Станали са егоисти. Повечето гледат да не се прекарат, държат на всяка цена да стане тяхното. Всеки гледа да не е по-влюбеният и ако може всичко да мине по-леко за него. Много често виждам агресивни мъже по улиците. Изкривена им е представат на много хора за това как трябва да се държиш. Не е глупаво да се държиш добре с някого, който държи на теб, подкрепя те в трудни моменти, уважава те, зачита мнението ти и личното ти пространство.
Активен
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на: