Tyxo.bg counter Враждебна академична среда. Някой, ако има по добра стратегия да каже.
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Ноември 25, 2017, 02:01:26 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Всичко, от което се нуждаете в живота, са безхаберие и самоувереност; имате ли ги – успехът ви е сигурен.” – Марк Твен

Екипът на pickup-project организира практически обучения през месец ноември 2017г.
Не се колебай! Запиши се!

За повече информация попълни формата на сайта.

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Враждебна академична среда. Някой, ако има по добра стратегия да каже.  (Прочетена 430 пъти)
TheFrozenKing
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« -: Ноември 09, 2017, 21:07:53 »

Здравейте,

Проблема не е свързан със свалки, но пак се причислява към социална динамика , психология и прочие, академична среда и комуникация.

Проблем---- в университета асистентите са враждебни към мен, както и да подходя не става по добре. Това е проблем, защото нарочат ли ме е лошо, понеже ме късат без видима причина на изпитите. Ако не взема изпит прекъсвам( не мога да влача).

Ще разделя проблема на няколко части, за да е по лесно да се чете.

Част 1:
 моето поведение: поведението ми по време на упражнения миналата година беше леко закачливо, шегувах се като не засягах самочувствието и авторитета на преподавателите. Когато ме питат нещо ако знам отговарям ,ако не знам не отговарям.

Упражненията имат теоретична и практическа част. (упражнение по предмед Ф) Практическата част я изпълнявам бързо и винаги съм първи. След това чакам колегите да свършат, за да сравним резултатите. Винаги накрая асистентката ,по този предмед, ми казва,че нищо не правя.

В групата ми имаше 3 момичета (зубари натегачи), които непрекъснато ме солеха, понеже не съм им бил на нивота и затова ме мразеха. Заради тях репутацията ми в курса беше отрицателна. Това донякъде ме нервеше понеже непрекъснато съм в нападателен режим и трябва да сдухвам хората, които ми се правеха на интересни.

Изпита по този предмед ( предмед Ф) – скъсаха ме 3 пъти (като всеки път си намираха причина да ме скъсат въпреки, че си бях научил материала) Тази комисия пускаха хора, не знаят и за 2. Та бях прекъснал за 10 дни , докато не ми дадът 4 ти шанс с нова комисия и минах.

Част 2 :

10 дни не бях на университет поради горната ситуация. Повечето колеги ме мразят, защото съм минал от 4тия път. ( много колеги прекъснаха , а все бяха пичове)
Първата седмица от годинида (учебна) трябваше да обяснявам ,защо не съм бил предишния път на упражнение. ( те са задължителни за тази специалност) От тук разбират,че съм минал по ръба и ме смятат за академично неграмотен, защото преподавателите винаги са в правото си , а студентите са …… :х
На всяко упражнение изпитват, учи се всеки ден 24/7.

Част 3 :

Сегашното ми поведение ( новата стратегия) – стоя си кротко, не общувам с тях, избягвам комуникацията с тях, ако ме изпитват казвам това което съм успял да науча, съгласявам се с тях.
Играя го мишкар, за да се чувстват силни и да избегна конфликт с тях, за да ме нарочат.
Въпреки това съм в черния списък и изливат цялата си агресия към мен на лично ниво. Прибягват към унижение, изкарват ме некадърен, неук , неграмотен. Казват ми, че ще си имам проблем с тях и такива истории.

Както и да подходя не става да ги супресирам.

Та това е проблема, не знам вече какво да правя. НЕ искам никой да ме харесва, а само да спра тази простотия и да оцелея академично. Ако някой знае, някоя по добра стратегия да сподели.

Това много ме натоварва психически, защото не искам пак да се повтаря старата история с изпита и да се чудя да ли ще прекъсна или не..

Постоянно съм нервен, агресивен, а това оказва негативно влияние на взаимоотношенията ми с приятели, роднини, жени, влияе и на способнастта ми да уча.

Имам нулева търпимост към простотии от такова естество. Омръзнало ми е от путки зубари, путьовци, и педали каквито са 90% от преподавателите и колегите.

Това е зубарска специалност, медицина се нарича.Само с бой ще се оправят, но не е вариант. Cheesy

Активен
NetLight
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 35

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2017, 09:42:34 »

Цитат
Омръзнало ми е от путки зубари, путьовци, и педали каквито са 90% от преподавателите и колегите.
Това е зубарска специалност, медицина се нарича.Само с бой ще се оправят, но не е вариант. Cheesy

Виж какво ти е отношението към тази среда и хора. Каквото им даваш- това и получаваш. Нарича се закон на Привличането.
Смени си отношението или излез от тази среда!
Активен
The_Doctor
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 59

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2017, 17:30:16 »

Приятелю, аз съм лекар. Много много много сериозно си се объркал с твърдението, че това е зубърска специалност. Зубрач, който е прокопсал като лекар няма. Медицината е призвание, което изисква непрестанно учене(НЕ ЗУБРЕНЕ) и МНОГО работа. Това не ти пречи по никакъв начин да си пик ъп артист, играч, курвар или както искаш го наричай, не ти пречи и да спортуваш. Даже ти дава безброй предимства. Не обръщай внимание на разни мустакати зубрачки. Основно правило в медицината е да уважаваш мнението на другите, да си спокоен и уравновесен и да не се поддаваш на провокации. Върши си задълженията без да обръщаш внимание на другите. И не се заяждай с разни дъртаци, станали професори по партийна линия и с разни комплексирани асистенти. Дръж се като мъж, а не като мишка.
Активен

Dream
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 29

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2017, 23:15:06 »

С лекторите  се дръж като скромно момче ученолюбиво .
С колегите като те тварят ако пазиш самообладание, без да си реактивен със спокоен тон ,  тип мнението ти ми  ти влиза единия в другия крачол . Съвет научен от форума, идеален е.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: