Tyxo.bg counter Враждебна академична среда. Някой, ако има по добра стратегия да каже.
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 10, 2018, 14:20:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Надявам се, че и през тази нова година ще правиш грешки. Защото, ако правиш грешки, ще опитваш нови неща, ще научаваш нови неща, ще създаваш нови неща.
Ще предизвикваш себе си, ще променяш себе си, а така ще предизвикваш и променяш света." – Нейл Гайман

Екипът на pickup-project пожелава весели празници на всички свои потребители!
Възползвайте се от новата коледна промоция!

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg104438;topicseen#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Враждебна академична среда. Някой, ако има по добра стратегия да каже.  (Прочетена 1515 пъти)
TheFrozenKing
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« -: Ноември 09, 2017, 21:07:53 »

Здравейте,

Проблема не е свързан със свалки, но пак се причислява към социална динамика , психология и прочие, академична среда и комуникация.

Проблем---- в университета асистентите са враждебни към мен, както и да подходя не става по добре. Това е проблем, защото нарочат ли ме е лошо, понеже ме късат без видима причина на изпитите. Ако не взема изпит прекъсвам( не мога да влача).

Ще разделя проблема на няколко части, за да е по лесно да се чете.

Част 1:
 моето поведение: поведението ми по време на упражнения миналата година беше леко закачливо, шегувах се като не засягах самочувствието и авторитета на преподавателите. Когато ме питат нещо ако знам отговарям ,ако не знам не отговарям.

Упражненията имат теоретична и практическа част. (упражнение по предмед Ф) Практическата част я изпълнявам бързо и винаги съм първи. След това чакам колегите да свършат, за да сравним резултатите. Винаги накрая асистентката ,по този предмед, ми казва,че нищо не правя.

В групата ми имаше 3 момичета (зубари натегачи), които непрекъснато ме солеха, понеже не съм им бил на нивота и затова ме мразеха. Заради тях репутацията ми в курса беше отрицателна. Това донякъде ме нервеше понеже непрекъснато съм в нападателен режим и трябва да сдухвам хората, които ми се правеха на интересни.

Изпита по този предмед ( предмед Ф) – скъсаха ме 3 пъти (като всеки път си намираха причина да ме скъсат въпреки, че си бях научил материала) Тази комисия пускаха хора, не знаят и за 2. Та бях прекъснал за 10 дни , докато не ми дадът 4 ти шанс с нова комисия и минах.

Част 2 :

10 дни не бях на университет поради горната ситуация. Повечето колеги ме мразят, защото съм минал от 4тия път. ( много колеги прекъснаха , а все бяха пичове)
Първата седмица от годинида (учебна) трябваше да обяснявам ,защо не съм бил предишния път на упражнение. ( те са задължителни за тази специалност) От тук разбират,че съм минал по ръба и ме смятат за академично неграмотен, защото преподавателите винаги са в правото си , а студентите са …… :х
На всяко упражнение изпитват, учи се всеки ден 24/7.

Част 3 :

Сегашното ми поведение ( новата стратегия) – стоя си кротко, не общувам с тях, избягвам комуникацията с тях, ако ме изпитват казвам това което съм успял да науча, съгласявам се с тях.
Играя го мишкар, за да се чувстват силни и да избегна конфликт с тях, за да ме нарочат.
Въпреки това съм в черния списък и изливат цялата си агресия към мен на лично ниво. Прибягват към унижение, изкарват ме некадърен, неук , неграмотен. Казват ми, че ще си имам проблем с тях и такива истории.

Както и да подходя не става да ги супресирам.

Та това е проблема, не знам вече какво да правя. НЕ искам никой да ме харесва, а само да спра тази простотия и да оцелея академично. Ако някой знае, някоя по добра стратегия да сподели.

Това много ме натоварва психически, защото не искам пак да се повтаря старата история с изпита и да се чудя да ли ще прекъсна или не..

Постоянно съм нервен, агресивен, а това оказва негативно влияние на взаимоотношенията ми с приятели, роднини, жени, влияе и на способнастта ми да уча.

Имам нулева търпимост към простотии от такова естество. Омръзнало ми е от путки зубари, путьовци, и педали каквито са 90% от преподавателите и колегите.

Това е зубарска специалност, медицина се нарича.Само с бой ще се оправят, но не е вариант. Cheesy

Активен
NetLight
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 36

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 10, 2017, 09:42:34 »

Цитат
Омръзнало ми е от путки зубари, путьовци, и педали каквито са 90% от преподавателите и колегите.
Това е зубарска специалност, медицина се нарича.Само с бой ще се оправят, но не е вариант. Cheesy

Виж какво ти е отношението към тази среда и хора. Каквото им даваш- това и получаваш. Нарича се закон на Привличането.
Смени си отношението или излез от тази среда!
Активен
The_Doctor
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 10, 2017, 17:30:16 »

Приятелю, аз съм лекар. Много много много сериозно си се объркал с твърдението, че това е зубърска специалност. Зубрач, който е прокопсал като лекар няма. Медицината е призвание, което изисква непрестанно учене(НЕ ЗУБРЕНЕ) и МНОГО работа. Това не ти пречи по никакъв начин да си пик ъп артист, играч, курвар или както искаш го наричай, не ти пречи и да спортуваш. Даже ти дава безброй предимства. Не обръщай внимание на разни мустакати зубрачки. Основно правило в медицината е да уважаваш мнението на другите, да си спокоен и уравновесен и да не се поддаваш на провокации. Върши си задълженията без да обръщаш внимание на другите. И не се заяждай с разни дъртаци, станали професори по партийна линия и с разни комплексирани асистенти. Дръж се като мъж, а не като мишка.
Активен

Dream
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 88

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 12, 2017, 23:15:06 »

С лекторите  се дръж като скромно момче ученолюбиво .
С колегите като те тварят ако пазиш самообладание, без да си реактивен със спокоен тон ,  тип мнението ти ми  ти влиза единия в другия крачол . Съвет научен от форума, идеален е.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: