Tyxo.bg counter Манипулацията
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юли 23, 2018, 00:17:22 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

”Изисквай повече от себе си и очаквай по-малко от останалите. Така ще си спестиш много нерви.” - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юли 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Манипулацията  (Прочетена 2149 пъти)
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 323

Профил
« Отговор #15 -: Декември 18, 2017, 16:38:38 »

И за финал - ако няма никакви усилия и инвестиции за спечелването на дадена жена, тази жена изцяло губи стойността си и свалката/сексът с нея не е толкова вълнуващ, отколкото ако си успял да я спечелиш и покориш. Всеки е имал случаи, в които му се натиска дадена жена и знае, че привличането е в пъти по-малко, отколкото когато самият той търси начини да свали друга жена, дори двете да са еднакво красиви.
Абе като принципно положение или по-скоро масовия случай в отношенията и възприятието на нещата от страна на мъжа, си прав. Ама не винаги е така. Веднага ти давам пример /личен опит/: Имаш две мацки-едната я харесваш много повече, но си мислиш, че там няма да успееш и за да не губиш време /ситуацията е такава/ се хвърляш на другата, която не харесваш толкова. Обаче яко ти се чука и ти е все тая, някоя трябва да пусне. Да обаче първата, по която не си вложил нищо вземе, че започне да ти налита и направо тя си те вкара в леглото. И си много доволен, въобще не разсъждаваш, ама била ли е покорена, ама не била ли покорена. Правил си секс с готина мадама, раздавали сте се и двамата, абе яко ти е било. И като се замислиш, ако си имал възможност да избираш, нямало е да искаш да си с другата, само защото ще ти е по-гот да я чукаш, понеже си я покорявал.
Но както казах, като цяло си прав. Това жена да те държи в положение: "аха, ще ти пусна видно е, ама потрай още малко", кара един мъж само за това да си мисли-как вече я чука. Ако си наивник може много да изкопчи от теб и накрая да не я наебеш. И особено ако е готина и интилигентна, демек мацка която си заслужава-мамата си ебало  Cool

Хах, мен и сега жената си ме манипулира с разни леки игри. Най-честият е, когато си купи нещо безмислено ама за не малко пари, а тя често го прави. Та с една такава виновна и уж уплашена и притеснена физиономия, ми казва от сорта: "Абе знам, че ще ми се караш, ама много ми хареса" И това при положение, че не само не съм ѝ се карал никога, а даже и въпрос почти не съм правил за покупките ѝ. Но това са битовизми и ежедневие, не са някаква кой знае каква драма в отношенията или да предрешават нещо.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1216

Профил
« Отговор #16 -: Декември 18, 2017, 17:54:58 »

Аз пък не разбирам какъв е толкова проблемът. Всички се манипулираме един друг. Няма такива "жените манипулират". Те и мъжете манипулират. Всичките тези обяснения "тук трябва да доминираш с еди какво си отношение, после пък да не й отговаряш твърде бързо, после еди как си ще й кажеш, за да може тя да реагира по еди какъв си начин......." . Всичко това е манипулация. И бебетата манипулират, затова реват (доказано е).
Че то 99%, ако не и 100% от комуникацията ни е манипулация. От "добър ден" (искаш да накараш другия да си мисли, че си културен), до "беше ми приятно" (лол? да бе), и всичко между двете. Единствената разлика е, че някои са по-добри в това, от други. Съответно тези дето са по-зле, се жалват как били манипулирани.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
hithere
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 27

Профил
« Отговор #17 -: Декември 18, 2017, 18:09:22 »

Сега като върна лентата назад се сетих за тийнейджърските ми години какъв балък съм бил  Cheesy ... Имал съм на няколко пъти случаи да се занимавам с някоя, която се разцепва от лъжи и манипулации. В същото време някоя друга да си ме иска момичето и да не ми върти абсолютно никакви номера и е напълно отдадена и открита. Но аз не-едва ли не подсъзнателно желая първата да си ме разиграва както си иска, а тази другата я отхвърлям без да се замислям.(това отговаря и на написаното от Just_a_boy, че ако няма инвестиции за спечелването на една мацка, тя губи стойността си. ) Жалко че тогава не знаех за полезен форум като този, но това си е важен житейски опит на растежа.
Активен
TurbotoBrat
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 51

Профил
« Отговор #18 -: Декември 18, 2017, 18:18:56 »

Сега като върна лентата назад се сетих за тийнейджърските ми години какъв балък съм бил  Cheesy ... Имал съм на няколко пъти случаи да се занимавам с някоя, която се разцепва от лъжи и манипулации. В същото време някоя друга да си ме иска момичето и да не ми върти абсолютно никакви номера и е напълно отдадена и открита. Но аз не-едва ли не подсъзнателно желая първата да си ме разиграва както си иска, а тази другата я отхвърлям без да се замислям.(това отговаря и на написаното от Just_a_boy, че ако няма инвестиции за спечелването на една мацка, тя губи стойността си. ) Жалко че тогава не знаех за полезен форум като този, но това си е важен житейски опит на растежа.

То винаги нещата които се постигат трудно ни занимават интереса най-много. Но предпочитам жените без драма и без много мъка при свалката, по-добре скучно но да не ми пили нервите.
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 323

Профил
« Отговор #19 -: Декември 19, 2017, 11:02:26 »

Сега като върна лентата назад се сетих за тийнейджърските ми години какъв балък съм бил  Cheesy ... Имал съм на няколко пъти случаи да се занимавам с някоя, която се разцепва от лъжи и манипулации. В същото време някоя друга да си ме иска момичето и да не ми върти абсолютно никакви номера и е напълно отдадена и открита. Но аз не-едва ли не подсъзнателно желая първата да си ме разиграва както си иска, а тази другата я отхвърлям без да се замислям.===
Подобни случаи са чести, не толкова защото манипулаторката те пленява, поради това, че те мотае, а просто защото нея я харесваш повече. А я харесваш повече, защото е по-хубава. А като е по-хубава ухажори много и започва да ви играе игрите и да ви върти, това е. Харесвал си си я и други жени не са те палили. Дори само, че си имал приказка с нея и някаква заигравка ти е носило удоволствие, макар да си съзнавал, че те прави на маймуна  Grin
Всички сме минали по този път като тийнейджъри или поне и аз. Защото някои ще отрекат де, ще кажат: "ааааа, аз такива случаи като младеж не съм имал, доминирал съм ги винаги и не съм давал да ме разиграват". Сигурно има такива, няма как, ама са доста малко.
Активен
TurbotoBrat
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Декември 19, 2017, 18:04:19 »

Сега като върна лентата назад се сетих за тийнейджърските ми години какъв балък съм бил  Cheesy ... Имал съм на няколко пъти случаи да се занимавам с някоя, която се разцепва от лъжи и манипулации. В същото време някоя друга да си ме иска момичето и да не ми върти абсолютно никакви номера и е напълно отдадена и открита. Но аз не-едва ли не подсъзнателно желая първата да си ме разиграва както си иска, а тази другата я отхвърлям без да се замислям.===
Защото някои ще отрекат де, ще кажат: "ааааа, аз такива случаи като младеж не съм имал, доминирал съм ги винаги и не съм давал да ме разиграват". Сигурно има такива, няма как, ама са доста малко.

Има и такива хора но повечето сме патили поне веднъж, каквито и съвети да са ни давали каквото и да четем тук, докато не се научиш от опит не става.
Активен
LM1010
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Декември 22, 2017, 22:24:03 »

Ясно е,че всеки като е влюбен и могат да го манипулират както си искат,лошо е ако се случва и след тийн годините както при мен,но как да се опазваме максимално от тези ситуации ? Има една мацка,която си го прави най-редовно с мен,после изчезва и после пак отново.Срам ме е да го кажа,но за последните 2 години се случи може би 5-6 пъти и най-лошото е,че аз го позволявам.Изчезне,след няколко месеца ми се появи,изкарва ме мен виновен за всичко,вкарва ми чувство за вина и пак отново до следващия път,въпреки че съм сигурен,че просто иска да ходи при други,ясно е че при мен се връща като е самотна и слаба,помпа си егото и пак изчезва.Например:Скоро се наложи да си разменим няколко изречения по работа,успя да завърже някакъв разговор,изчезна и от няколко дни само тя ми е в главата.Лошото е,че това ми влияе на работата,соц.кръг,почти останах без близки приятели от постоянното ми нежелание да излизам и да правя каквото и да е,за други момичета нямам абсолютно ниаккво желание,какво остава да заговарям непознати.И това се случва периодично през последните 2 години и съответно ми ебава майката на всичко.Най-лошото е,че се чувствам твърде слаб,за да е отрежа когато опита отново,виждам го като нещо невъзможно.Идеи ?
Активен
TurbotoBrat
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Декември 22, 2017, 22:50:39 »

Ясно е,че всеки като е влюбен и могат да го манипулират както си искат,лошо е ако се случва и след тийн годините както при мен,но как да се опазваме максимално от тези ситуации ? Има една мацка,която си го прави най-редовно с мен,после изчезва и после пак отново.Срам ме е да го кажа,но за последните 2 години се случи може би 5-6 пъти и най-лошото е,че аз го позволявам.Изчезне,след няколко месеца ми се появи,изкарва ме мен виновен за всичко,вкарва ми чувство за вина и пак отново до следващия път,въпреки че съм сигурен,че просто иска да ходи при други,ясно е че при мен се връща като е самотна и слаба,помпа си егото и пак изчезва.Например:Скоро се наложи да си разменим няколко изречения по работа,успя да завърже някакъв разговор,изчезна и от няколко дни само тя ми е в главата.Лошото е,че това ми влияе на работата,соц.кръг,почти останах без близки приятели от постоянното ми нежелание да излизам и да правя каквото и да е,за други момичета нямам абсолютно ниаккво желание,какво остава да заговарям непознати.И това се случва периодично през последните 2 години и съответно ми ебава майката на всичко.Най-лошото е,че се чувствам твърде слаб,за да е отрежа когато опита отново,виждам го като нещо невъзможно.Идеи ?

И въпреки че осъзнаваш това не искаш да и покажеш вратата. Проблема не ти е тя, не си щастлив от живота си. Ако всичко ти беше точно, нямаше да толерираш такова поведение. Сега можеш да направиш едно нещо... да не се занимаваш с нея и да започнеш да играеш яко
Активен
малкиятголямчовек
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 103

Профил
« Отговор #23 -: Декември 22, 2017, 22:53:05 »

LM1010 спри изцяло контактите си с нея. Не се виждай с нея, не се чувай с нея, дори и да се промени отношението и след това към теб. Защо те кара да се чувстваш виновен? Ти не можеш винаги да и си на разположение. Не можеш да и помагаш, при положение, че тя е несериозна към теб и на нея не може да се разчита. Няма смисъл и да бъдете само приятели, защото тя не ти е приятел. Сам казваш, че ти пречи да имаш приятели, да се виждаш с други жени, да работиш. Тя те дърпа надолу. Не виждам никаква причина да продължаваш да се виждаш с нея.
Активен

"Вярвам, че за всяко нещо си има причина, дори да не сме събрали достатъчно мъдрост, за да го видим“
Опра Уинфри
LM1010
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Декември 22, 2017, 23:27:26 »

LM1010 спри изцяло контактите си с нея. Не се виждай с нея, не се чувай с нея, дори и да се промени отношението и след това към теб. Защо те кара да се чувстваш виновен? Ти не можеш винаги да и си на разположение. Не можеш да и помагаш, при положение, че тя е несериозна към теб и на нея не може да се разчита. Няма смисъл и да бъдете само приятели, защото тя не ти е приятел. Сам казваш, че ти пречи да имаш приятели, да се виждаш с други жени, да работиш. Тя те дърпа надолу. Не виждам никаква причина да продължаваш да се виждаш с нея.
Спрял съм ги,последното беше наложително,просто заради работата,но тя веднага започна да се опитва да скъсява дистанцията.По принцип като иска да си обира крушите всеки път,започва да се държи различно от нормалното,аз започвам да ставам реактивен и да се изнервям,а това като стане,не мисля какво говоря и какво върша и след това чувството за вина ми се вменява,как съм се държал зле и такива неща.На всичко лошо,поне не вървя постоянно след нея да и се моля,да ме обича и харесва едва ли не.Всеки път контактите тя ги инициира,като се замисля май само на пияна глава и само тогава ме търси.Проблема мисля идва от това,че когато тя ме потърси не мога да режа и да се държа дръпнат,все едно ме е страх,че повече няма да ме потърси,въпреки че и аз самия знам,че така е най-добре.Дори последния път и казах,че изчезне ли сега повече да не се връща независимо за какво,че ще е най-добре да си приключим отношенията завинаги,при което нейния отговор беше "Ти сериозно ли мислиш,че това може да стане завинаги"....
Активен
малкиятголямчовек
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 103

Профил
« Отговор #25 -: Декември 22, 2017, 23:48:31 »

Естествено, че тя ще се промени и ще се държи по-мило, защото не иска да изгуби, както казваш, вниманието, което и даваш. Това е егоистично от нейна страна, не е израз на това, че ти си и скъп и мил и че се е привързала към теб или не знам какво си мислиш ти. Пак ти казвам - тя само ти пречи. Виждала съм какво става и с други мъже в твоето положение. Ако ти си намериш някоя друга, тя ще изревнува и веднага ще започне да ти се натиска, да те прегръща пред другите и пред новата. Тогава другата жена, ако е свястно момиче, ще и стане неприятно и ще те зареже и ти пак ще си сам.
Ти и казваш, че няма да се виждате, но правиш друго. Думите ти не отговарят на действията ти. Ако не можеш да говориш с нея и мислиш, че ако се чуете, тя ще промени решението ти, не говори с нея. Не е нужно да и се обясняваш. Спираш контакти, изтриваш я от фейсбук, от телефона си изтриваш събощнетята и всичко. Направи го рязко, не се отдалечавай постепенно.
Активен

"Вярвам, че за всяко нещо си има причина, дори да не сме събрали достатъчно мъдрост, за да го видим“
Опра Уинфри
LM1010
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Декември 23, 2017, 00:01:04 »

Естествено, че тя ще се промени и ще се държи по-мило, защото не иска да изгуби, както казваш, вниманието, което и даваш. Това е егоистично от нейна страна, не е израз на това, че ти си и скъп и мил и че се е привързала към теб или не знам какво си мислиш ти. Пак ти казвам - тя само ти пречи. Виждала съм какво става и с други мъже в твоето положение. Ако ти си намериш някоя друга, тя ще изревнува и веднага ще започне да ти се натиска, да те прегръща пред другите и пред новата. Тогава другата жена, ако е свястно момиче, ще и стане неприятно и ще те зареже и ти пак ще си сам.
Ти и казваш, че няма да се виждате, но правиш друго. Думите ти не отговарят на действията ти. Ако не можеш да говориш с нея и мислиш, че ако се чуете, тя ще промени решението ти, не говори с нея. Не е нужно да и се обясняваш. Спираш контакти, изтриваш я от фейсбук, от телефона си изтриваш събощнетята и всичко. Направи го рязко, не се отдалечавай постепенно.
Голяма част от това което казваш го правя.След като се врътне,спирам всякакви контакти,не я търся,колкото и на моменти да искам да го направя,проблемът е тя като ме потърси,връзвам се,отдавам се на манипулацията и става пак същата работа.Не бих казал,че се виждам с нея,живеем на различни места,но родното ни място е едно и също и идва един момент,в който се виждаме,просто се случва и тогава започват проблемите.Не знам,може би си мислех,че сме един за друг,че държи на мен колкото и аз на нея,и просто отказвам да приема,че това не е така и няма да бъде и от там ми идват проблемите....
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 834

Профил
« Отговор #27 -: Декември 23, 2017, 00:30:35 »

А пробвал ли си ти да си "играеш". Играеш умишлено го слагам в кавички. Понеже под него се разбира да водиш, да определяш, сам да си господар на действията и последвалите събития, да си определящ. От това кога, как да се виждате, до всеки детайл. Да не чакаш щастието си на нея и тя да го остойности. Да имаш още 5 момичета, които да искаш да опознаеш и преоткриеш, и да знаеш, че след тях ще предстоят още 50. Да отказваш и неприемаш нещата които не те устройват в нея, като веднага намираш алтернатива на щастието си. И да приемаш нещата които те устройват. Да не разчиташ, че тя ще ти го даде, а да знаеш вместо това, че единствен ти можеш да го вземеш. Да знаеш и вярваш, че както и да реагираш, както и да защитиш интереса си ти си прав, понеже правиш най-доброто за себе си. И каквото и да ти говорят отсреща, няма друга алтернатива. За това и няма нужда да се защитаваш/обосноваваш. Да знаеш и вярваш, че както и да реагираш, каквото и решение да вземеш, рано или късно ще се оправдае. И тя отново и винаги ще ти е на разположение. Винаги ще можеш да си вземеш нов шанс. Стига да е в интереса ти, в настоящия момент.
Да въздействаш и да се бориш за контрол над събитията, които те засягат. Чрез своите избори. И щастието ти да зависи от тях. От това, че сам подреждаш приоритетите и вариантите около себе си. Вместо да чакаш да ти дойдат наготово и отвън.

Ако не си, пробвай. Пробвай и наблюдавай как действа. Да влияеш, вместо да ти влияят. Може и да даде резултат. И да станеш от реактивен, проактивен. Знае ли човек.
Активен
TurbotoBrat
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Декември 23, 2017, 02:21:00 »

Едно от малкото мнения на жени в този форум с които съм съгласен! Не мога да го кажа по-добре от нея, направи каквото тя написа. След това започни да играеш с нови жени, за да имаш повече опции от жени и да не позволяваш да си играят с теб така. Дневна, нощна, соцялна няма значение как ще подходиш но ти трябва повече опит и избор от жени.
Активен
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: