Tyxo.bg counter първа среща fail, дали да продължавам?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 21, 2018, 12:29:08 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Да се пребориш с лошите навици е по-лесно днес отколкото утре - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юни 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: първа среща fail, дали да продължавам?  (Прочетена 3083 пъти)
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил
« -: Януари 15, 2018, 14:43:49 »

Здравейте,
направо по темата. Миналата седмица се заговорих онлайн с една колежка (да.. поредната тема за колежките Smiley)) ) , която съм засичал само веднъж- дваж в работа. Работим в голяма фирма, различни отдели, различни етажи и в месеца я се засечем веднъж - дваж в асансьора, я не. С нея нямаме никакви пресечни точки, общи колеги и т.н. така че какви ги върши в нейния отдел и аз в моя е абсолютно неясно на другия. Винаги ми е приличала на някакъв темерут и не съм й обръщал внимание, но онзи ден реших да й пиша. Беше лайкнала снимка с мен, на която бях тагнат и се заговорихме. Оказа се доста по-свежа от очакваното.Чатът беше лесен, без шитове.  Повечето време аз я бъзиках, а тя се оправдаваше и ме разпитваше неща, на които не отговарях.  На следващия ден се разбрахме да пием по една бира и се видяхме.Срещата, обаче беше горе долу. Не можах изобщо да продължа набраната инерция. Явно мързела от това, че последните месеци си излизам с една мацка, с която се чукаме и задоволяването с това съвсем ме е "приспало". Още с началото тръгна малко накриво. Вместо на бар, както бях предложил отидохме на вечеря в една пицария. Мацката от работа беше отишла директно да си вземе душ и веднага към срещата, та не беше яла и се съобразих с това. Може би това ми беше първата грешка. В пицарията опцията беше двойна масичка със столчета едно срещу друго. Още един фаул. Оттам нещата отидоха накъм рапорт. Кой какъв, къде ходи, къде бил, кво работи, къде учил. Там усетих, че губя почва, защото тя градеше по-силен рапорт, а аз не успях да я вкарам в моя филм и го обърнах пак на шега. Леки бъзици насочени към нея и т.н. В един момент станахме и предложих все пак да довършим в бар. И тук лек фейл - в 11 ч всички барове са пълни ако си без резервация. Все пак намерихме място, което харесвам. Аз водех и избирах пътя, а тя след мен. В барът нещата бяха по-добре. Намърдах се до нея, леко кино (галене по ръката, шеги и т.н.), разговор на ухо (беше шумничко) . Пробва 1-2 шита (относно баровете, в които ходя, концертите, на които ходя), но я резнах спокойно - "говориш с клишета", "шегуваш се, нали" и т.н. Търсеше разговор с мен, но отново логичен. Говореше доста повече от мен и в доста от времето тя се квалифицираше. И тук вместо да използвам момента и да влезна отново в играта се успах жестоко и ме домързя. Енергията ми тотално изчезна (имах страшно тежка седмица и 2-3 бири ме свалиха). Предложих да си ходим, че на другия ден ставах рано. Тръгнахме, качих я в таксито. Там отново грешки. Не седнах до нея, а при таксиджията и се заговорих с него (wtf?!?!). Тя отново, обаче търсеше разговор с мен, но аз тотално го проспах. Накрая я оставихме пред тях и си тръгнахме. Дори не се пробвах за прегръдка или целувка (сега ми звучи абсурдно, но тогава всичко ми беше като в сън). Писах й след ден - пак отговаря, но си личи, че интересът не е същия (е, не бе... аз ако бях сигурно щях да съм се игнорнал вече). Вече аз трябва да пиша повече, за да отговори (не съм влезнал в нийди режим). Според мен има лек интерес, но го губи все повече. Днес сме разменили 1-2 реплики. Не се опитвам да я разговоря повече. Мисля да я изкарам още веднъж през седмицата, че уикенда съм с фък мацката. Интересно ми е как да върна интереса или направо да карам натам? В момента мога да я засека само онлайн. Както казах невъзможно е да се засечем очи в очи. 
Активен
Dream
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Публикации: 79

Профил
« Отговор #1 -: Януари 15, 2018, 16:16:30 »

Значи на първа среща рапорт не е добра идея?
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

Профил
« Отговор #2 -: Януари 15, 2018, 16:34:22 »

По-скоро - недей да отиваш на маратон, когато не си в кондиция да извървиш 20те метра до кварталното магазинче.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Публикации: 807

Профил
« Отговор #3 -: Януари 15, 2018, 16:45:01 »

Пробвай да се отдръпнеш за няколко дни. Фрийзаут, ама не да свършваш в гащите, както каза Рекошета, ами от обикновения фрийзаут. Без полюции.
И след това и влез с директна оферта за среща.
Ти: Хей
Тя: Здравей
Ти: (Избазикай я нещо късо с дисквалификация)
Тя: бла бла
Ти: Супер. Четвъртък да се видим.
Тя: Кога
Ти: Чакай ме 8 еди къде си
И докато си биеш срещата, направи и лека заигравка с тайминга

За по-удачен вариант не се сещам. Да тръгваш да я играеш в чата, след като сте излизали и не е минало супер гладко. Не че е невъзможно, но иска доста инвестиции, загуба на време, и стабилна игра. А шансове - доста малки

Ако ти чупи офертата, отново фрийзаут. И можеш да пробваш пак след време.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #4 -: Януари 15, 2018, 16:48:19 »

Побъркахте се с тоя рапорт. Напъните за рапорт не са добра идея. Не са добра идея, нито на 1ва, нито на 3та, нито на 204та среща. Винаги са една кофти идея.
Иначе рапорта си е нещо важно. Но момичето трябва да се стреми към него, а ти да и го дадеш.
Активен
Dream
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #5 -: Януари 15, 2018, 16:52:13 »

Да бе защо по рано не ми го каза някой ? Сега спокойно ще пусна телевизора и ще пълнея, така че да не мога да мина и 5 метра.
Активен
camouflage
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 199

Профил
« Отговор #6 -: Януари 15, 2018, 16:57:16 »

Не знам. Аз не съм пример за успешен пикапър (както виждаш хаха Smiley)) )  Факт е, че аз не мога да изградя толкова силен такъв на първа среща.  От друга страна когато съм бил във форма и настроение и ми е тръгвал денят (тоест пътите, в които съм чукал на 1ва или 2ра среща) никога не съм го градил,а съм се забавлявал. Закачки, леко напрежение и са ми се получавали нещата. Този път просто не ми тръгна.
Рикошета също е прав, но до втората бира не се чувствах толкова заспал.

Пробвай да се отдръпнеш за няколко дни. Фрийзаут, ама не да свършваш в гащите, както каза Рекошета, ами от обикновения фрийзаут. Без полюции.
И след това и влез с директна оферта за среща.
Ти: Хей
Тя: Здравей
Ти: (Избазикай я нещо късо с дисквалификация)
Тя: бла бла
Ти: Супер. Четвъртък да се видим.
Тя: Кога
Ти: Чакай ме 8 еди къде си
И докато си биеш срещата, направи и лека заигравка с тайминга

За по-удачен вариант не се сещам. Да тръгваш да я играеш в чата, след като сте излизали и не е минало супер гладко. Не че е невъзможно, но иска доста инвестиции, загуба на време, и стабилна игра. А шансове - доста малки

Ако ти чупи офертата, отново фрийзаут. И можеш да пробваш пак след време.
Нещо такова мислех и аз. В чата вече е изключено да се лигавим. Просто се чудех дали изобщо има смисъл да се пробвам или тотално съм оакал пейзажа.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

Профил
« Отговор #7 -: Януари 15, 2018, 17:14:11 »

Бая теми се сещам, в които е писано "излязохме, ама бях изморен, и никва не я свърших". Адски се чудя, защо изобщо си го причинявате, че и после се чудите? Няма значение ква игра си вкарвал, на какви столове сте седяли, и какви коментари ти направила за заведенията, по които ходиш (които btw може и да са били флирт), кой кого завел на заведението и кой кого следвал.
Преди няколко вечери в бара имаше 3 момичета, на около 25-30. Заговорих се с едната, тя ми сподели, че едната от другите й приятелки била много смотана и само мрънкала (тръгна си), а другата предимно си седеше на стола и си личеше, че беше с ниска енергия (имала дете, гледала го сама, и на следващия ден трябвало да става рано). Тази с която си говорих пък, беше весела, енергична, и познайте на кого налитаха 4-5та мъже дето бяха до тях - ми на нея. Факт, че по-отворените, усмихнати, забавляващи се хора, са по-привлекателни.
Иначе не че има нещо лошо в това да си с по-ниска енегия понякога. Аз лично бих го играл искрен, слагам глава на рамото й - "абе аз тази седмица едва я изкарах, много тежка, доста ми дойде, ама пък много исках да те хвана тази вечер, че иначе кой знае кога ще се засечем". Щом е излязла с теб, и обикаляте заведенията, най-вероятно ще е напълно в реда на нещата да вкараш подобен лаф, пък и има голям шанс да й хареса. Пък ако сте на диван или нещо такова, направо лягаш на бедрата й, и я караш да те милва по косата (ако имаш), те жените се кефят да отнемат стреса от тежкия работен ден. Smiley Не всичко е шитове, негове, бъзици и празнене в гащите.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #8 -: Януари 15, 2018, 17:28:57 »

Цитат
Просто се чудех дали изобщо има смисъл да се пробвам или тотално съм оакал пейзажа.
Как се чудиш дали има смисъл. Говорим за 5 реда. 2 минути. Нали няма да и даряваш орган (вътрешен визирам, в известен смисъл, може и да и дариш орган и въпреки това и двамата да сте доволни). Ако се колебаеш дали да си губиш времето със самата среща, по те разбирам. Имал съм такива моменти и аз. Но и там винаги можеш да прекратиш срещата, ако не ти харесва как върви. Във всеки един момент. Оговори се близо до вас, ако толкова не ти се занимава.

Другия момент е, дали и колко те кефи. Ако те кефи поне малко, няма какво да го умуваш. Навие ли се за втора среща, значи първата не е била толкова зле колкото мислиш. Често нещата са различни от начина по който ти изглеждат. И оставаш изненадан от развоя на събитията.
Ако не се навие, си спестяваш една кофти (на тоя етап) среща, и си загубил 2 минути. А след време, можеш да пробваш пак, и заложбите за срещата да са по различни, да не е кофти (често се случва). Въпрос на момент е.

ПП: Според мен ги заеби тея клубове. Заведи я в някое по уютно вечерно кафенце. Пийте по нещо алкохолно, колкото да се отпусне мацката. И баунс към вас. Като не се мотаеш излишно там, за да не мине цялата вечер там и да падне настроението "много съм изморена". 40-50 минути и айде
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1738

Профил WWW
« Отговор #9 -: Януари 15, 2018, 17:52:52 »

Тая дума рапорт и думата бъзици са станали ебахти термините. В крайна сметка за всичко има място в една среща.
Да предположим че рапорт е сериозен разговор, нещо като антибъзик. Как би се развил един разговор без рапорт:

Тя : оф много се уморих днес на работа... при теб как беше
Пича : леле колко смешно ти се мърда нослето ... алабала (в момента не мога да имислям хитри майтапи   Grin)
Тя : ходя на йога, много я обичам... бла бла бла. А ти имаш ли хоби?
Пича : йога - леле ама как я практикуваш с това твое дупе...аз пък съм таен агент....бла бла

Тоест идеята само бъзици е доста тъпа според мен. Да бъзика създава напрежение, привличане, ама трябва да има и отпускане на напрежението, спокойствие, нормални разговори...

Къде ги измисляте тея съвети братче?
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Dream
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #10 -: Януари 15, 2018, 18:11:17 »

Тоест идеята само бъзици е доста тъпа според мен. Да бъзика създава напрежение, привличане, ама трябва да има и отпускане на напрежението, спокойствие, нормални разговори...
 И празнене в гащите...
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Активен Активен

Публикации: 727

Профил
« Отговор #11 -: Януари 15, 2018, 19:50:46 »

Според мен нещата са минали по-добре, отколкото си мислиш. Далеч не я отписвай тази мацка. Дори да не ти отговаря или да ти резне една оферта, може да я разтеглиш във времето поне 2-3-4 седмици, да я играеш бавно и да я изведеш след това. Тогава споменът ще е избледнял, ако срещата не е била толкова добра. Въпреки, че според мен не е минало толкова зле. Базовият интерес го имаш. Щом се е навила да излезе с теб и щом е била толкова разговорлива.
Да разгледаме едно по едно какво се е случило:

1) Навила се е лесно да излезете и е била разговорлива. Това означава само едно - че има интерес. Търсила е рапорт, не знам дали си успявал да разчупваш обстановката, дисквалифицираше ли я или си влезнал изцяло в нейния фрейм и т.н. Това е важно и може само да предполагаме как точно е минало в ресторанта, но всъщност това няма чак такова значение, защото един силен финал(играта в бара след това) може да ти компенсира пропуските.

2) Отишли сте първо в заведение по неин вкус, после в бар по твой. Изкарваш го като грешка едва ли не, че си се съобразил с нея, което не е задължително да се тълкува така. С правилната нагласа ситуацията е изцяло в твоя полза. Първо си се съобразил, проявил си се като ларш и джентълмен(гладна е била все пак), което не значи, че си нийди, не и при тези обстоятелства. След това ти водиш. Барът е след ресторанта. Емоциите и лидерството от бара са в твоя полза, това е по-пресният спомен, това е завършекът на вечерта. Твоите действия и твоята доминация натежават спрямо нейните, чисто като класификация в мозъка. Финалът винаги е по-важен от началото на срещата. Осрано начало с добър финал е много по-добре от силна среща с осиране баш накрая.

3) Бил си с ниска енергия. Това донякъде е проблем, донякъде пак може да го извъртиш в твоя полза. Нагласяш си играта според енергията - играеш далеч, неебателен си, понякога я игнорираш, зяпаш си около теб, отпускаш се спокойно и се наслаждаваш на обстановката. Тя е просто придатък на обстановката, не се фокусираш върху нея и не влизаш в нейното настроение и енергия. Това със сигурност няма да прецака базовия интерес, който има, даже може да го засили, дори нещо да се поразсърди ще е само шит-тест, който винаги може да минеш.

4) Ти й казваш да тръгвате, ти определяш началото и края на срещата, това е нелоша доминация в случая.

5) Таксито. По-добре, че си седнал отпред. С ниска енергия едва ли си щял да направиш кой знае какво отзад. Нямаше да е калибрирано на фона на цялата вечер. А като седнеш отзад точно това се очаква - да действаш. И да я налазиш. Това е малко като темата на колегата отпреди няколко дни, дето след слаба среща се беше опитал накрая да качва мацката у тях. И му отказала. Е няма как да стане. Така и в твоя случай - нямаше да е калибрирано натискането в такси на задната седалка -  не си мисли, че си направил фатална грешка със сядането отпред. Според мен даже я е объркало и се е зачудила "този сега не е на кеф ли, нещо не му харесах ли, изцапала съм се в ресторанта ли какво ?!"

И цялостното й поведение в чата може да е реакция точно на това - на объркване какво точно искаш, дали й се кефиш и т.н. Според мен точно това е станало - объркал си я. Не казвам, че точно това е станало, но погледни и една друга перспектива на нещата. Не си я заливал с валидейшън, водил си достатъчно и т.н. Естествено, това са само предположения, ти най-добре си знаеш какви точно и колко са ти тежки грешките. Но не я отписвай. Важна е цялостната картинка, а не отделни детайли от нея.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 100

Профил
« Отговор #12 -: Януари 15, 2018, 20:08:29 »

Здравей
Минавам направо на нещата които ми правят впечатление:
Цитат
е.Срещата, обаче беше горе долу. Не можах изобщо да продължа набраната инерция. Явно мързела от това, че последните месеци си излизам с една мацка, с която се чукаме и задоволяването с това съвсем ме е "приспало". Още с началото тръгна малко накриво. Вместо на бар, както бях предложил отидохме на вечеря в една пицария. Мацката от работа беше отишла директно да си вземе душ и веднага към срещата, та не беше яла и се съобразих с това. Може би това ми беше първата грешка. В пицарията опцията беше двойна масичка със столчета едно срещу друго. Още един фаул. Оттам нещата отидоха накъм рапорт. Кой какъв, къде ходи, къде бил, кво работи, къде учил. Там усетих, че губя почва, защото тя градеше по-силен рапорт, а аз не успях да я вкарам в моя филм и го обърнах пак на шега. Леки бъзици насочени към нея и т.н.

Виж проблема е,че опитваш да анализираш предварително срещата и да си представяш сценарии които набива очаквания.Така всичко извън това е огромна спънка в твоето съзнание,а това предаваш и на нея.Мястото по никакъв начин не влиае на енергията в срещата ти с малки изключения.Когато задобрееш,тотално ще изключваш за заобикалящата те среда.Не е никакъв проблем,че сте отишли тя да хапне,но виждаш това като спънка заради инфото и анализите ти в главата.Това те кара да блокираш и да станеш безопасен.Майндсета ти трябва да е коренно различен.Отиваш да си изкараш приятно и да опознаеш този човек,пък ако си паснете ще се изчукате,ако не,правиш си една чикия и си лягаш.Нямаш ли големи очаквания към това,нямаш и какво да губиш.А тогава какво ти остава?Да се забавляваш!Освен това ще стоиш и много по-истински в разговора.Като фокуса ти е към това да се забавляваш ще гледаш и една идея по-забавно на  всичко,а така ще можеш и да разчупваш нещата много по-лесно.

Цитат
. В един момент станахме и предложих все пак да довършим в бар. И тук лек фейл - в 11 ч всички барове са пълни ако си без резервация. Все пак намерихме място, което харесвам. Аз водех и избирах пътя, а тя след мен. В барът нещата бяха по-добре. Намърдах се до нея, леко кино (галене по ръката, шеги и т.н.), разговор на ухо (беше шумничко) . Пробва 1-2 шита (относно баровете, в които ходя, концертите, на които ходя), но я резнах спокойно - "говориш с клишета", "шегуваш се, нали" и т.н. Търсеше разговор с мен, но отново логичен. Говореше доста повече от мен и в доста от времето тя се квалифицираше. И тук вместо да използвам момента и да влезна отново в играта се успах жестоко и ме домързя. Енергията ми тотално изчезна (имах страшно тежка седмица и 2-3 бири ме свалиха). Предложих да си ходим, че на другия ден ставах рано. Тръгнахме, качих я в таксито. Там отново грешки. Не седнах до нея, а при таксиджията и се заговорих с него (wtf?!?!). Тя отново, обаче търсеше разговор с мен, но аз тотално го проспах. Накрая я оставихме пред тях и си тръгнахме. Дори не се пробвах за прегръдка или целувка (сега ми звучи абсурдно, но тогава всичко ми беше като в сън).

Защо с бар?С какво ти помага това?Да имаш извинение да пиеш ли?Виж бирите са ти начин да избягаш от вътрешното си състояние,но често ще са причина да го влошиш.Научи се по-добре като я втасаш просто да си казваш''Достатъчно нагазих в лайната,не ми остава нищо друго да го приема и да се опитам да бъда себе си''.Така ще приемеш ситуацията и ще се почувстваш по-добре.А защото не си  я приел,по-голямото усиране ти влиае все по-болезнено.Илюзия,която сам си зараждаш и развиваш.Започни в такива моменти да си задаваш въпроси като цяло,отностно това как се чувстваш. Когато си с ниска енергия и отидеш на бар,социалният натиск ще те смачка още повече,както и става.След като през цялтоо време си си повтарял какъв нещастник си,дори сядането до нея ще ти се струва като да прескочиш планина.Промениш ли начина по-който гледаш на това,променяш и емоциите си!

Цитат
. Според мен има лек интерес, но го губи все повече. Днес сме разменили 1-2 реплики. Не се опитвам да я разговоря повече. Мисля да я изкарам още веднъж през седмицата, че уикенда съм с фък мацката. Интересно ми е как да върна интереса или направо да карам натам? В момента мога да я засека само онлайн. Както казах невъзможно е да се засечем очи в очи.
Макар,че изглежда е нисък ранг мацката,пътят към това да си я върнеш е чрез тотална смяна на майндсета.Успееш ли да си наложиш да гледаш на нея като'''Not a big deal'' ще станеш една  идея по-рисков,но пак няма гаранция.
Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #13 -: Януари 15, 2018, 20:11:53 »

Тая дума рапорт и думата бъзици са станали ебахти термините. В крайна сметка за всичко има място в една среща.
Да предположим че рапорт е сериозен разговор, нещо като антибъзик. Как би се развил един разговор без рапорт:

Тя : оф много се уморих днес на работа... при теб как беше
Пича : леле колко смешно ти се мърда нослето ... алабала (в момента не мога да имислям хитри майтапи   Grin)
Тя : ходя на йога, много я обичам... бла бла бла. А ти имаш ли хоби?
Пича : йога - леле ама как я практикуваш с това твое дупе...аз пък съм таен агент....бла бла

Къде ги измисляте тея съвети братче?
Подобни коментари показват точно непознаване и неразбиране на динамиката. Да забравим за терминологията. Но това са основните механизми на динамиката. И грешното тълкуване на термините, показва това неразбиране. Тъй като всичко се приема на готово и в шаблон. Без да се вниква в самата функция.
И резултата - рапорт = държа се сериозно
Чупя рапорта = шегувам се и се базикам
Не знам дали осъзнавате колко абсурдно е това, като тълкуване и приемане.

Да разгледаме.
Веднъж казах на едно момиче с което се виждахме, че ще и изкъртя зъбите. Бях съвсем сериозен, откровен и го мислех дори. Тя ми повярва и го прие така. Можем ли да кажем, че съм градил рапорт в примера?

Веднъж казах на едно момиче, че ще я чукам, както и Бог не е клатил, Дева Мария. Очевидно е, че е в далеч по-шеговития тон. Можем ли да кажем, че съм трошил рапорта?
Често се случва, да си споделяме и базикаме с дадено момиче. Знаете, някакви общи базици които са се създали между двамата от смешни случки. Няма нужда, да мисля примери. Можем ли да кажем, че трошим рапорта?

Много погрешно се тълкуват самите термини и от там идват объркванията.
Рапорт може да се гради както във весел така и в тъжен тон. И по същия начин, може да се чупи.

Енергията и настроението нямат нищо общо и не определят динамиката и начина по който тя се разгръща.

За това и много често се случва, подобни репорти, от типа на: пича пуска бъзици, опитва се да задържи интереса и да създаде емоционална връзка с базици и инвестиции (стремежи към емоционалното ниво), и накрая казва, ама аз чупех рапорта, правих привличане, а тя не прояви интерес.
Реално не го е чупил. Цялата игра е била само близо. Той си мисли, че е чупил рапорт. На практика не е. Със всяко действие, се е стремил само да създаде такъв.

Рапорта е емоционалната връзка м/у двамата. Самата близост и стремежа към нея.
Чупенето е, когато с действие разширяваш дупката м/у двамата. А стремежа да задълбочиш или задържиш е опит за градене.
За да има качествен и реален рапорт (а не еднопосочен), момичето трябва също да има стремеж към рапорт. И той се провокирс с привличане. С чупене, и стремеж към такъв в правилните моменти (тоест да откликваш на стремежите и към рапорт).
Само тогава е реален и двупосочен. Тоест, рапорт се гради с близо-далеч. С емоции.
Иначе остава само опит за такъв. Безрезултатен.
Това представлява и цялата динамика.

И няма нищо общо с базиците и сериозността.
Активен
малкиятголямчовек
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 103

Профил
« Отговор #14 -: Януари 15, 2018, 21:14:59 »

здравей, камофлаж.
Сериозно имаш ли интерес към тази жена, защото тя явно има? Не знам какви са ви отношенията с първата жена - имаш ли чувства към нея, щом Явно мързела от това, че последните месеци си излизам с една мацка, с която се чукаме и задоволяването с това съвсем ме е "приспало". или може би новата не те привлича достатъчно, а само се насилваш, или и двете? Защото аз като харесвам някого, колкото  и да ми е зле, и да съм изморена, като го видя оживявам и се събуждам, усещам прилив на енергия, а на теб ти действа приспиващо.
Активен

"Вярвам, че за всяко нещо си има причина, дори да не сме събрали достатъчно мъдрост, за да го видим“
Опра Уинфри
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  

Отиди на: