Tyxo.bg counter Предложение за среща
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Февруари 21, 2018, 10:55:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Каквото и да можеш да направиш или си мечтаеш, че можеш да направиш, заеми се с него. Смелостта крие в себе си гениалност, сила и магия“ - Йохан Волфганг фон Гьоте

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месеците януари и февруари 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Предложение за среща  (Прочетена 1004 пъти)
Constantine92
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 11

Профил
« Отговор #15 -: Февруари 13, 2018, 02:13:56 »

Адолфус, как да ти кажа, когато не чатя. Нито умея, нито искам да го правя за в бъдеще. Не ми е силна страна чатенето. Пък и го намирам за безперспективна среда онлайн пространството.

Аз коментирах заради тази част на поста ти:
"Обаче е трябвало още първия път да пробваш да я изкараш веднага на среща или да се разберете да се видите на следващия ден. Е, поне сега имаш втори шанс, но вече трябва да действаш без да мислиш удобно ли е и какво ще си помисли и как ще реагира."

Какво значи "да действа без да му мисли удобно ли е и какво ще си помисли и как ще реагира"? Не е важно само да опиташ. Калибровка му е майката на пикапа. Масовка на таргети препоръчвам само на хора без никакъв опит. След като се отпуснат и свикнат да комуникират с жени извън работа/даскало, ако продължават да се пускат на 50 жени седмично с минимум успеваемост, значи е нужна промяна. Далеч не всичко опира до колд ъпроуча на момента. Понякога си оставяш и някой таргет в резерва Smiley А и не всяка среда предоставя възможност "от вратата за краката", трябва да се вземе предвид при свалките и това. Ами ако е бил с друго момиче на евента?

За мен heuspo не е действал непременно грешно като не я е задърпал за среща още тогава. А може и да го е направил. Не знаем каква е била динамиката тогава, дали не е сгафил нещо и сега да търси по-сейфти начин да продължи. Може да е искал като се запознае с момичето и да прецени първо дали го кефи, и ако е така, да поиска да я изкара на среща, а не със запознанството и давай през глава "Ай на кафе, мацо", та да сме в играта. 

Важното е, че сега му трябва резултатно продължение. И калиброва ситуацията как да подходи. Или ще я срещне евентуално там или ще предложи съвместно ходене на новия евент или ако чата потръгне, ще я пробва за среща.

Интересно ми е да видя как е подходил и какво се е получило.

Активен
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 150

Профил
« Отговор #16 -: Февруари 13, 2018, 10:05:35 »

Абе това да сте само с нея, и да няма нейни приятелки, го приемате за "добре" малко по дефолт, без да се замислите, че повече мацки, отварят повече възможности.
Като цяло, да сте само двамата е добре, само ако мислиш да ебеш.
В 99% от случаите това е целта.

Да има много хора не е добре. Появят се много различни фактори, които биха могли да я разсейват. Например, най-добрата и приятелка да започне да и се оплаква как гаджето ѝ не ѝ е подарило плюшеното мече, което преди това му намекнала, че харесва. Или пък да се появи друг алфа мъжкар, който да започне да разказва за приключенията си в Тибет и всякакви други подобни ситуации. И с всички тези фактори ще ти се наложи да калибрираш/да елиминираш.

А, и сега се сетих - тя ако си има планове да ходи с приятелки, да не мислиш, че само защото си й писал да отидете двамата, ще ги заебе? Просто ще ти каже "ами аз ще ходя с приятелки, айде ще се видим там". И пак си в изходна позиция, само че вече и ти е финтирала офертата.

Ако каже, действам по план Б. На място ще се оправям.

Адолфус, не съм съгласен, че е трябвало на 100% да я дърпа за среща още на момента. Не, не е грешно, в никакъв случай, но...

...и не е правилно в абсолютно всеки случай Smiley Според това как е протекло първото мероприятие, с кого са били, каква е била обстановката и т.н. нещата варират.

"Правилата" и идеите на пикап-а не са общоприложими във всяка ситуация, а и не всяка би си казала: "Тоя има топки, щом ме кани на среща, а го познавам от 7 минути!!! Не е като АФЦ-тата! Що да не изляза с него, а на втората среща и да му счупя патката от секс". Понякога трябва да се КАЛИБРИРА обстановката и да си готов да забавиш с една стъпка. Не всичко е колд ъпроуч от улицата. Разбира се - после ще трябва да преминеш в атака. Ако искаш да имаш поне шанс за, ако не и оргазми Smiley

Точно така, абсолютно съм съгласен с теб, че винаги трябва да се действа според ситуацията и условията, няма универсални правила, които както казваш са общоприложими във всяка ситуация.

Какво значи "да действа без да му мисли удобно ли е и какво ще си помисли и как ще реагира"? Не е важно само да опиташ. Калибровка му е майката на пикапа. Масовка на таргети препоръчвам само на хора без никакъв опит. След като се отпуснат и свикнат да комуникират с жени извън работа/даскало, ако продължават да се пускат на 50 жени седмично с минимум успеваемост, значи е нужна промяна. Далеч не всичко опира до колд ъпроуча на момента.

+1

Интересно ми е да видя как е подходил и какво се е получило.

Ще пиша какво е станало

Активен

Live your life and invite her to join on your journey
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Февруари 13, 2018, 11:17:51 »

Пълен флейк. Пускам разговора да видите как мина. Всякакви анализи и препоръки са wellcome.

Аз: Здрасти ххх
Тя: Здравей ььь
Аз: във Facebook ми излезе, че ще ходиш на партито в ххх
Тя: Ми не е сигурно
Аз: Събитието е готино ама не мислиш ли, че не са му избрали много подходящо заглавие Smiley. //тук гледам да провокирам любопитсво
Тя: Май няма да мога.
Тя: Не защо?
Аз: "ххх парти" не му звучи много яко. Трябвало е да напишат: "Най-якия мега купон, който само .... могат да си позволят" Smiley //тук по препоръка на btw гледам да вдигна емоционалната вълна и да и дам възможност да се включи в разговора
Аз: На друг купон ли ще ходиш? //тук не трябваше да го задавам този въпрос
Аз: Да няма някъде Salsa парти? Smiley //прекалих в въпросите но идеята беше да я провокирам евентуално да каже "Да ще има друг купон един си къде .... " и да се самопоканя там
.... Тя се бави с отговоря ...
Аз: Като казах Salsa, се сетих, че всеки вторник имало партита в ...
Аз: А днес е вторник Smiley и довечера ще отида да видя как е купона там. // тук гледам да покажа DHV като готин пич, които ходи по купони
Аз: Ти ходиш ли в ....? //карам я да се включи в разговора
Тя: Аз съм ходила на партита в ..., хубаво е // мнооого вял отговор
Тя: Но довечера няма да ходя.
Тя: На мен ми харесва името на партито //Тук тя се връща в началото на разговора .... какво да и кажа на това?
Аз: Аз ще отида довечера вече съм се навил.
Тя: Върви няма лошо. //е тук вече ми писна
Аз: ок, сега отивам да работя . Чао.
Тя: Чао
Активен

Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 204

Профил
« Отговор #18 -: Февруари 13, 2018, 12:49:36 »

Слабооо, слабоооо....Чак на мен ми стана неудобно.  Roll Eyes
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #19 -: Февруари 13, 2018, 12:57:57 »

Слабооо, слабоооо....Чак на мен ми стана неудобно.  Roll Eyes

еми това е положението, следващия път ще бъде по-силно  Wink. Кога ще е следващия път .... довечера, вече съм набелязал една друга мацка

Давайте и конкретно грешките моля, с примери и  евентуални отигравания.
Активен

btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Публикации: 722

Профил
« Отговор #20 -: Февруари 13, 2018, 15:10:39 »

Здравей. Първо и основно, е че нямаш създаден интерес. Не си предизвикал такъв при запознанството. Нямаш го и в началото на чата. И се усеща, по начина по който реагира.

А ти би следвало да калибрираш ситуационно. А не да движиш плътно по план, само защото някакъв баламур ти е казал.

Добре. Да започнем от чата. Кво получаваш като обратна връзка, как виждаш динамиката.

Цитат

Липса на интерес и инвестиция. Имай предвид, че мацките не пасат трева. Още щом си я попитал и светва, че имаш интерес. Но реже.
Ако реално нямаше възможност да ходи, но проявява интерес към тебе, щеше да ти отговори нещо от сорта на:
Ми не е сигурно
Ти ще ходиш ли?
Тук има проява поне на фалшиф интерес. Някакво любопитство.
В случая от чата, тя реже вайба умишлено. А ти в отговор и връщаш нещо супер слабо предвид ситуацията и динамиката. Това не е създаване на емоционална връзка. Емоционална връзка се създава, с необходимата емоция към настоящата ситуация.
В случая ти търсиш рапорт и внимание, но това идва некалибрирано спрямо динамиката и ситуацията. И ти е необходима различна емоция, от тази която се опитваш да предизвикаш, спрямо момента.

И след това продължаваш по същия лек и безопасен начин да инвестираш. Всъщност вече хиперинвестираш, защото тя е изтеглила интереса си, а ти гониш да го възобновиш.
И става зле.

Кво следваше да направиш. Да се опиташ да изградиш емоционална връзка, като използваш друг тип емоция, необходима първо да възбудиш интереса и. А след това постепенно и друг тип емоции, но вече щеше и тя да инвестира, поне минимално.

Как? С по-рисково поведение спрямо успешността на сета. Нежелание за рапорт и инвестиции от твоя страна. И по-динамична и силна емоция от нейна.

По принцип риска е предпоставка дс загубиш сета. Реално е така. Не е "скритата тайна за успеха". Но е необходимост за много ситуации. Като необходимо зло.
Действайки така, можеш да прецакаш сета. Но ако ситуацията го изисква, а ти го избягваш, провала ти е сигурен на 100%. И от тази гледна точка, единствено ти повишава шансовете.

За това, когато водиш даден сет, винаги поглеждай къде се намираш, ква е динамиката и кво се случва - когато усещаш, че нещо не е както трябва.

Задаваш си следните въпроси. Тая мацка има ли реален интерес? Инвестира ли? Следва ли? Старае ли се? Ква емоция съм оставил в нея с последните си действия? Силна ли е? Има ли такава? Ква трябва да създам?
И би следвало лесно да разбереш къде се намираш в ситуацията, и от кво има нужда сета. И дори да се провали, поне ще знаеш, че си действал правилно.

Както и да е. В твоята ситуация има два варианта. След като видиш за кво иде реч и стигнеш до тука

Можеш или да оттеглиш рязко интереса си. И само да сийннеш. Да отебеш за някакъв период от време.
Това както може да събуди интерес и любопитство в нея, така може и да го убие (не че има нещо за трепане)

Другия е да продължиш, чата като се опиташ да я провокираш леко. Но и да разведриш спечената обстановка.
Ето ти пример.

Ти: Супер. Значи спокойно мога да вляза със съпровода си от две руси (примерно, ако е чернокоса) симпатяги, дето поканех. Без да се притеснявам, че ще ревнуваш или ще се почувстваш неловко.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1095

Профил
« Отговор #21 -: Февруари 13, 2018, 15:37:52 »

Всеки тук, след като прочете чата:

Сори, не че нещо, ама аз бях единственият който ти намекна, да не го правиш, точно защото ми беше ясно, че ще стане така.
Виж си чата, после си прочети и тревогите:
В 99% от случаите това е целта.

Да има много хора не е добре. Появят се много различни фактори, които биха могли да я разсейват. Например, най-добрата и приятелка да започне да и се оплаква как гаджето ѝ не ѝ е подарило плюшеното мече, което преди това му намекнала, че харесва. Или пък да се появи друг алфа мъжкар, който да започне да разказва за приключенията си в Тибет и всякакви други подобни ситуации. И с всички тези фактори ще ти се наложи да калибрираш/да елиминираш.
Твоята цел на този етап, трябва да е НЕ секс, ами да проведеш нормален разговор (по възможност да е с друг хуманоид).

................Да бе, то може и тиранозаври да долетят от космоса и да ти я отмъкнат......ю фор рийл?

Ти: Супер. Значи спокойно мога да вляза със съпровода си от две руси (примерно, ако е чернокоса) симпатяги, дето поканех. Без да се притеснявам, че ще ревнуваш или ще се почувстваш неловко.
Тва не го прави. Същото е, като онази тъпня дето джъста изръси в темата си, в която пита как да ебе 10ки - "ще почвам работа, че иначе ще взема да изеба всички 10ки" - лол...ок....
Подобни абсурдни надувки са....абсурдни.
btw, ако някой второкласник дойде и ти каже "ей, я мълчи, че ще ти засуча два и ще те погреба", има ли някакъв шанс да те жегне или квото и да е? Е същият резултат дават и подобни лафове (като тези които даваш често), идващи от някой като хеупсо, или джуст а бой, или който и да е там.
На мен ако някоя ми каже, че няма да дойде в дискотеката, или ми се направи на интересна там на място, аз мога да й кажа "ок, няма проблем, ще тъжа в бекстейджа при танцьорките". Разликата е, че това ще е истина, и че тя е пределно на ясно, че е истина. В другият край на спектъра - не, хеупсо няма да цъфне с 2 блондинки, и не, джъста не ебе 10ки.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Февруари 13, 2018, 16:27:44 »

Благодаря btw за прецизния и изключително полезен анализ на ситуацията! Ще имам предвид всички тези неща, които си написал следващия път когато вляза в чат.

Първо и основно, е че нямаш създаден интерес. Не си предизвикал такъв при запознанството. Нямаш го и в началото на чата. И се усеща, по начина по който реагира.
Да прав си и аз го бях забелязал, че мацката няма кой знае какъв интерес към мен и затова така криво тръгнаха нещата от самото начало на чата и по съвсем естествен начин завършиха с катастрофа  Smiley
Имай предвид, че мацките не пасат трева. Още щом си я попитал и светва, че имаш интерес. Но реже.
Да това ми е ясно, че веднага и е светнала червената лампа за какво иде реч.

В случая ти търсиш рапорт и внимание, но това идва некалибрирано спрямо динамиката и ситуацията. И ти е необходима различна емоция, от тази която се опитваш да предизвикаш, спрямо момента.
И след това продължаваш по същия лек и безопасен начин да инвестираш. Всъщност вече хиперинвестираш, защото тя е изтеглила интереса си, а ти гониш да го възобновиш.
И става зле.
Тук хиперинвестицията и аз я забелязах, но това, че е прекалено лек и безопасен чата не го усетих. Следващия път ще го имам предвид и ще го играя по-хард.

Кво следваше да направиш. Да се опиташ да изградиш емоционална връзка, като използваш друг тип емоция, необходима първо да възбудиш интереса и. А след това постепенно и друг тип емоции, но вече щеше и тя да инвестира, поне минимално.

Как? С по-рисково поведение спрямо успешността на сета. Нежелание за рапорт и инвестиции от твоя страна. И по-динамична и силна емоция от нейна.

По принцип риска е предпоставка дс загубиш сета. Реално е така. Не е "скритата тайна за успеха". Но е необходимост за много ситуации. Като необходимо зло.
Действайки така, можеш да прецакаш сета. Но ако ситуацията го изисква, а ти го избягваш, провала ти е сигурен на 100%. И от тази гледна точка, единствено ти повишава шансовете.

За това, когато водиш даден сет, винаги поглеждай къде се намираш, ква е динамиката и кво се случва - когато усещаш, че нещо не е както трябва.

Много полезна информация!

Задаваш си следните въпроси. Тая мацка има ли реален интерес? Инвестира ли? Следва ли? Старае ли се? Ква емоция съм оставил в нея с последните си действия? Силна ли е? Има ли такава? Ква трябва да създам?
И би следвало лесно да разбереш къде се намираш в ситуацията, и от кво има нужда сета.
Задавам си ги тези въпроси. В някой ситуации преценявам какво да направя. Други ситуации все още са ми нови и по-трудно калибрирам. 

Както и да е. В твоята ситуация има два варианта. След като видиш за кво иде реч и стигнеш до тука

Можеш или да оттеглиш рязко интереса си. И само да сийннеш. Да отебеш за някакъв период от време.
Това както може да събуди интерес и любопитство в нея, така може и да го убие (не че има нещо за трепане)

Другия е да продължиш, чата като се опиташ да я провокираш леко. Но и да разведриш спечената обстановка.
Ето ти пример.

Ще имам предвид двата варианта като по усет мисля, че втория може би ще е по-добър. Понеже при първия тъй като няма създадена емоция мацката няма да се напъне да реагира.

Благодаря!
+1 от мен

Активен

heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Февруари 13, 2018, 16:35:25 »

Сори, не че нещо, ама аз бях единственият който ти намекна, да не го правиш, точно защото ми беше ясно, че ще стане така.

Напротив трябваше да го направя. И добре, че го направих иначе как щях да разбера къде са ми грешки. Сега след анализа на btw съм малко по-навътре в материята.
Човек не трябва да се страхува от провалите а да ги приема като уроци по пътя към това да стане по-добър.
Активен

btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Публикации: 722

Профил
« Отговор #24 -: Февруари 13, 2018, 17:56:42 »

Здравей, Рекошет.
По принцип си прав, за тежестта на нещата, ама и яко си в грешка.
Зависимостта на влияние хич не е такава. Многократно съм ги провокирал с подобен блъф, и многократно съм виждал по-слабо влияние, без да е блъф.

Това дали ще въздейства на мацката, просто не опира до реалността. Да, по силно се изживява ако го види, но причината там е друга.

Всъщност, въздействието (и силата му), опира до зависимостта към тебе. Тоест, динамиката до настоящия момент, и най-вече в самия момент. Много сме писали по темата и няма смисъл да повтарям. Досещаш се за кое говоря.

С примери, най-простичко казано. Ако ти си се издънил пред мацката, опознала те е и си демонстрирал ниска стойност спрямо нейната, дори да и кажеш, че ще ходиш на луната с танцьорките от бекстейджа и ще ги клатите на оргия с Гагарин, дори да види как се товарите в совалката, а Гагарин товари кашоните с капути и лубрикант с лунохода, ефекта ще е значително по-слаб.
От един нереално-звучащ блъф, направен от някой в който е инвестирала емоционално. И е захапала по него. Вижда го с по-висока стойност от себе си.

Кофти, но така разсъждават жените. Имаше един лаф, дето го изразяваше добре - "Днес не намерих никакви косми по якето му. Ще убия плешивата кучка."

Демек - основната тежест не е реалността. А емоционалните инвестиции на мацката. А те пък зависят от напрежението дето се създава от подобни ситуации (смяна на емоционалните полярности в нея - целта на близо/далеч). Получава се като омагьосън кръг. По-точно спирала. Дето ги завърта към центъра.
Ако не ми вярваш, може да прочетеш монолозите на Иви (един от потребителите, допринесли най-много за форума).

Паралелно с това, си прав. Реалността влияе в/у теб. Върху вътрешното ти състояние и т.н. (в различна степен при всеки).
И в дългосрочен план само с голи блъфове си до никъде. Тъй като означава да си изцяло в илюзия, и тя ще те смаже.
Трябва реално да имаш някакъв читав избор/или възможности (тук опита е силен фактор). И реално да усещаш, че си с по-висока стойност от нея (това последното, няма такава пряка връзка с реалността, но рефлектира косвено, чрез първото).
В противен случай, със сигурност ще издишаш сам. В самото си поведение. То ще те издаде. Дори няма да има нужда да те пробва. Просто ще залитне поведението ти, а ти дори няма да усетиш, и ще го управдаеш с друго. "Аз се държах на положение, със стойност и увереност, ама тя тая не знае кво иска", "аз бях малко по настоятелно-инвестиращ, ама щото тя го искаше, то се усещаше, че ме желае, пък после нещо и стана"

За това и фрейма се подплътява с опит. Задължително успешен + неуспешен. Само комбинацията от двете бута уменията напреде.

Колкото до примера който дадох. Целта и идеята му дори не бяха провокация на ревност. Тъй като в случая не можем да говорим за такава, и няма много общо с другите за които спомена.

Целта му е да провокира интерес и любопитство. И да е игрив и забавен.
И да я постави в ролева игра. Която да въздейства, въпреки, че е игра.
Много ясно, че няма да го приеме за сериозно изказване, написано в тоя ред. А за бъзик. Но точно това е идеята. Да клъвне на бъзика. (А и винаги има един момент на съмнение в бъзиците, дали е сериозно или не. Точно за това будят интерес).
Активен
hithere
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Профил
« Отговор #25 -: Февруари 17, 2018, 01:35:11 »

Един оф топик(извинявам се) : Къде са тези монолози на Иви?
Активен
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Февруари 17, 2018, 09:52:22 »

Още няколко неща ще добавя към темата макар, че не са пряко свързани със заглавието. 
Първо, пример от снощи. Имаше публично събитие. Школа по народни танци организира открит урок, който после премина в свободно игране на хорА. Гледам една мацка стои отстрани и наблюдава хорото. Апроучвам. Мацката response-ва и всичко е шест.  След края на поредното хоро се появява нейната приятелка. С поглед като на чудовището от филма Хищника ме измерва от горе до долу. Въпреки, че оставам хладнокръвен виждам как  таргета по нейно влияние започва да спича. След по-малко от минута крокозъбела дръпва таргета да се вкючвали в хорото. Тъй като тя има под голямо влияние от мен (все пак се познаваме с таргета от 3 мин.) таргета тръгва с нея.
Тук  се сетих как  Рикошет разправяше, че нямало проблем да има и други хОра наоколо и това не бъркало нещата. Да, бе ама не е баш тъй.
Второто нещо, което скоро осъзнах и смятам, че ще е полезно и другите хора от форума е следното. Много, често, да не кажа, че почти във всяка тема се пише, че мацката се сваля като създадеш емоция в нея. Неуспорим факт. Но тук искам да добавя, което е повечето случаи се пропуска, че емоцията трябва да бъде такава, че да изразява DHV за теб и съответно DLV за нея. Иначе ти може и един виц да и разкажеш и пак ще съдадеш емоция (да я разсмееш) ама файда йок.
И третото нещо, което съм забелязал , пак свързано с демонстрация на стойност е следната зависимост;
Ти си на по-ниско ниво от нея. Резултат: директно си изхвърлен от играта,  без право на връщане.
Ти и тя сте на едно ниво: Резултат - френд зона
Ти си на по-високо ниво от нея: Печелиш играта.
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: