Tyxo.bg counter ХейЗона - онлайф апп за запознанства
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 21, 2018, 12:28:25 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Да се пребориш с лошите навици е по-лесно днес отколкото утре - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юни 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  
Автор Тема: ХейЗона - онлайф апп за запознанства  (Прочетена 3396 пъти)
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 183

Make it till you make it! ;)

Профил WWW
« -: Февруари 11, 2018, 18:12:15 »

Хм, Илиян и доктора са ти отговорили добре за чата конкретно.

А за Тиндър и онлайн по принцип винаги съм ги смятал за загуба на време. Не че не водят до успех, но са трудоемки. Хем не знаеш с кой реално си пишеш мъж ли, жена ли, бабка или роботка. Хем пък дори и да случиш на жена, я снимките ще са фалшиви, я пък друго нещо! Аз покрай наемите на апартаментите ми в Airbnb съм видял хиляди жени на снимка и на живо... и кво, разликите често са смайващи! Модерните снимки са голяма илюзия. За капак, даже и всичко да е ок в тиндър, емоция онлайн се създава много по-бавно отколкото на живо.

Та за мен е ясно, че да стреляш на месо е много по-интересно и ефикасно. Ообаче не случайно Тиндер и сие печелят милиарди долари! Психологическите проучвания показват, че около половината от успешните свалки са от соц кръгове и общи интереси и близост... плюс около цели 30 - 40 процента онлайн. Още не знам си колко си проценти от незнам си кви си дреболии. И най-накрая пикап непознати. Който може да чете между редовете и да смята, вижда че за пикапа остават 5 до 10 процента. Сега, за тоя който си го може, тоя сегмент от жени е предостатъчен! То и в казина и висша мода има съответно само по 2 до 3 процента от населението, но то стига за огромен бизнес.

И понеже бизнеса напоследък, ми е по-интересен от жените, мисля да направя нещо по-интересно от Тиндър и пикап... или просто да съчетая най-доброто от двете в един ап. Не в апартамент, а в тия смарт фоун апове.

Та какво ще кажете за  ''онлайф'' ап. ,,ХейЗона,, на джи пи ес основа в който да виждате хората около вас... на екрана и на живо! Е не всички хора, а само тези които са в системата на Хейзон и са включени онлайф. Да речем, влизаш в кафе или бар и виждаш 3 женки на смартфона си... зумваш им профила, после ги скиваш на живо и ако те кефят - чекваш ок. Жената прави същото и при мач имаш зелен флаг да действаш - веднага на място и на живо!

Предполагам, че първата ви реакция на идеята ми за Хейзон онлайф (то не и само идея де, вече имам няколко депота за патенти) ще е нещо като: аа друго си е джедайски да покажеш топки и апрочнеш директно! И то си е вярно, но едното не изключва другото, те просто се допълват. Както ако си копач на съкровища вместо да ходиш да бъхтиш с кирката където ти падне... един метало детектор ти спестява работата. В Хейзоната ще знаеш, че момичето реално си го търси и сума други ползи. Отделно пък жените, основната маса, ще се чувстват по-сигурни като знаят че си проверен в системата. Сигурността или по-скоро илюзията за сигурност е причината света да е луднал по онлайн... но време е за онлайф Smiley !

Интересно ми е какво мислите.

Отделно ако тук има добри разработчици може да им възложа работа.
Аз съм в Канада, но бих работил с българи от България и навсякъде по света. Хайде стига толкоз, ще пиша по-подробно в бизнес раздела.
Активен
cionflipp
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Публикации: 92

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 11, 2018, 19:08:30 »

Предполагам, че първата ви реакция на идеята ми за Хейзон онлайф (то не и само идея де, вече имам няколко депота за патенти) ще е нещо като: аа друго си е джедайски да покажеш топки и апрочнеш директно! И то си е вярно, но едното не изключва другото, те просто се допълват. Както ако си копач на съкровища вместо да ходиш да бъхтиш с кирката където ти падне... един метало детектор ти спестява работата. В Хейзоната ще знаеш, че момичето реално си го търси и сума други ползи. Отделно пък жените, основната маса, ще се чувстват по-сигурни като знаят че си проверен в системата. Сигурността или по-скоро илюзията за сигурност е причината света да е луднал по онлайн... но време е за онлайф Smiley !

Интересно ми е какво мислите.

Отделно ако тук има добри разработчици може да им възложа работа.
Аз съм в Канада, но бих работил с българи от България и навсякъде по света. Хайде стига толкоз, ще пиша по-подробно в бизнес раздела.

Те и в тиндъра жените си го търсят, но не от кой да е. И тъй като тиднъра е пълен с кочове като мен, които лайкват абсолютно всичко без да гледат снимки на жените почти всеки лайк им е мачване. Което не оставя друг избор на мацките, освен да лайкват по единствения възможен критерии - външния вид и снимките като цяло. В тоя ред на мисли, ако някоя си го търси може да си го намери много лесно, може да си намери 20 пича за една вечер, които ще се съгласят да излязат с нея.
От това което виждам на задап на жените много не им пука за сигурността по такива сайтове Cheesy по-важното е за тях човека, с който излизат да е ставащ...
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3560

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 11, 2018, 23:37:58 »

Данчо, такива изобретения имаше още преди 20 години, преди да има смартфони и ГПС-и. Някакви гривнички, които светваха червено/зелено според това "търсиш ли си го" и като се доближиш на колкото си там метра от друг с гривничка на същата вълна. Само че нещо не потръгнаха. След това имаше и ап-ове, но и те не потръгнаха.
Причината е много проста: винаги изгладнелите кочове са неколкократно повече от мацките, които "си го търсят" и тази зелена светлинка ги кара да налазват докато малобройните мацки просто не успяват да насмогнат. След първите няколко хорор сторис, например онлайн ревюта от тестови юзърки, които е трябвало с пръчка да разгонват разни лузъри, другите ще се отпишат от този ап.
За мацките е много по-важна и готина валидацията от това всякакви мъже да точат лиги по тях и да ги лайкват във сейф спейс, отколкото фактически да ги апроучват или камо ли пък да ги ебат. Те ако искат да се наебат, винаги има с кого да го направят, даже пари ще им дават за това.
Е, ако все пак решиш да го правиш, успех ти желая де.
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #3 -: Февруари 12, 2018, 00:08:12 »

Камък, абсолютно прав си за налазването. Това е един от основните проблеми, но съм му намерил цаката! Просто за да можеш да доближиш мацката трябва да имаш двоен мач. Ти да си я харесал и тя теб. Има си технически начини за това. Отделно пък мацката може да те рипортва до админа и изхвърчаш от системата. А най-вече естествено съм мислил как мацките да не са по-малко от пичовете и да са готини. Мацките не пичовете Wink.

Цион, жените винаги и навсякъде са се интересували да хванат качествени мъже.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 12, 2018, 00:32:37 »

Отделно пък мацката може да те рипортва до админа и изхвърчаш от системата.
Да те репортва за кво? Че си се пробвал да я сваляш ли? Гледай тая част да е изпипана, че иначе ще има яко abuse на системата, и пичките ще репортват всеки, който не ги изкефи или нещо му се издразнят на подхода.

А най-вече естествено съм мислил как мацките да не са по-малко от пичовете и да са готини. Мацките не пичовете Wink.
Как? Ще сложиш квота за мъжете? Или ще наемеш модератори, които да не approve-ват регистрациите на разни пичове, ако преценят, че са твърде грозни? Или за жените ще е безплатно, пък мъжет ще трябва да плащат абонамент?
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
cionflipp
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 12, 2018, 01:04:05 »

Ми то за жените така или иначе си е безплатно. Едва ли има една жена в историята  на тиндъра и въобще в  историята онлайн свалвките, която някога да си е купила премиум. Мъжете, които имат много мачове също няма да си купят премиум.
Добре е да гуугълнеш male/female attractiveness to matches ratio или нещо такова.
Тиндер правят пари от лузърите, на който не им връзават жени и имат малко мачове Smiley Та те с последната си надежда решават да си ъпгрейднат на премиум, защото ще получват няколко мача повече, с които "може би ще се получи този път", но едва ли. И тук идва в момента, в който ще е контрапродуктивно  тинъдр да си банват репорнатите юзъри, които потенциално могат да им донесат печалба. Аз поне, а и не само аз, съм писал бах ти глупостите и никога не са ме баннвали и не знам дали въобще е възможност. Сигурно трябва да те репортнат 4 хиляди човека, че някой да се реши да направи нещо Cheesy

Иначе Стоун го каза много добре за навлеците.
Активен

Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #6 -: Февруари 12, 2018, 01:15:32 »

Жокер, то идеална система няма, виж истерията с Холивуд. И все пак всяка готина игра си има правила и те са за да се спазват. Както от мъжете така и от жените. Основното правило ще бъде да не се натрапваш! Знам, че това тук ви звучи като анатема, но Хей зоната няма да е само за пикапери, а за всички. Та, могат да те рипортват, ако нямаш двоен мач, пък се изплющиш кат кофа с боя на дувар. И независимо дали си мъж и жена получаваш жълт картон от системата, а при второ грубо нарушение - червен картон. После пак като във футбола получаваш няколко дена наказание. И накрая, ако пак продължаваш кат диво теле - зелен картон и отиваш за зелен хайвер, перма бан. А пермата ще си е перма щот няма да е по тел номера, ай пи та и прочие лесни врътки. Ставаш член с официален документ, както при Airbnb примерно, но и за това имам новина. Та няма да ги има тия глупави изпълнения като в Тиндер където можеш да се постваш като Елън Мъск или Амбър Хърд и сие звезди.

Ей точно тая сигурност в играта сама по себе си ще привлече доста жени, но имам си и други трикове в тайна за сега. Всичко е психология, брат.

Има риск от абюзване дет викаш, но контрола ще е двустранен. При необоснован рипорт ти си на пангара.

Пак казвам, предполагам че много от пикап играчите идеята за правила, няма да ги кефи. Но имам новина за вас, свалката от как свят светува, демек барабар и при животните, се основава на ясни взаимни сигнали и стъпки ескалация. Сега, че повечето тъй наречени играчи не умеят да ги разчитат и спазват тия знаци си е проблем за тях. Всъщност проблема е и за пикапа като цяло, защото точно неадекватните ''играчи" ебават мамата на репутацията на пикапа. А майсторите пикапери, жените даже може и да не ги разберат, че пикапят. Както му викат то си става от само себе си Smiley.

Няма да има квоти, всички ще имат шанс да играят. Просто ще напасна системата така че да се харесва на максимално голяма част от жените и от мъжете. А че няма да се харесва на всички то е ясно.
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #7 -: Февруари 12, 2018, 01:50:14 »

cionflipp, прав си за покупките на премиум основно от мъже. Даже и за съотношенията жени / мъже дето споменаваш. Но аз няма кво да гугулвам за базови неща от мъжка и женска психология, щото туй ми е образованието и професията, че и хоби. Виж мисля, че ще ви е интересно тук да ви напиша за някои резултати от проучвания които ще ви хвърлят в шах. Примерно как мислите:

1) Жените класират колко   процента от мъжете да изглеждат ПОД среден на вид мъж (ПОД средно статистически мъж)?

2) Какво харесват жените: изцяло мъжествена визия, смесена с мъжки и женски черти или направо женствени?

Имам и много други наглед тъпи такива задачки, но отговорите отварят очите и на слепите.

П.С. А Тиндер си е направо пародия. Всеки може да се представя за квото си иска и да прави каквото си иска. Повечето се мъчат да излъжат другите, а лъжат себе си. И да, чисто икономически може и да е контра продуктивно да баннеш юзърите си... но това е така само в краткосрочен план. В дългосрочен, на хората ще им писне от цялата тая виртуална каша. На тиндър кашата, а не виртуала въобще. За съжаление хората отиват все повече към виртуалното, вместо реалното! Тая тенденция, няма спирка. Пикапа и всичко реално е изчезващ вид. Аз и затова планирам така да я съчетая онлайф системата за свалки, че хем да има виртуален елемент, хем в основата да е насочена към реалните действия.
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 128

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 12, 2018, 02:13:00 »

Здравей Йордан, прочетох идеята ти за апликацията и аз имам какво да кажа.
Да, жените ще са много по-малко, но това е в рамките на нормалното. При тези обстоятелства обаче няма как да се избегнат натегачите. Естествено, там ще има и много жени, които ще са си там за лайковете, а не за реална свалка.
Виж, това за официалните документи вече е леко  Undecided
От една страна ти ще трябва да съхраняваш данни, освен ако не откриеш добра услуга, която да го прави.
От друга жените донякъде ще са привлечени от факта, че с име спокойно могат да издирят "мачнатият" в гугъл, да му проверят линкед-ина, да открият бившата му и т.н.
Лошото е, че същото ще може да направи и той.
И когато мачна Йордан, ама той не ме мачне, аз мога просто да го добавя във фейсбук, инстаграм, линкедин и други канали за комуникация и ходи после доказвай, че съм действала против правилата на апликацията, че и за бан да ме гониш.
Също така ако апликацията ти е платена, но мъжете могат да разглеждат профилите на жените без заплащане, нищо не пречи да те заобиколят и да потърсят таргета в друга социална мрежа.
Слаба точка е, че по две имена и дата на раждане могат бая лични данни да ти изровят, но хората това не ги притеснява и в другите соц. мрежи.
Апликацията надявам се не я мислиш за българския пазар, или поне не само за него?
Дали ще е успешна или не - не се наемам да прогнозирам, единствено ще кажа, че разработката вероятно ще ти излезе по-евтина от маркетинга, ако искаш наистина да стигнеш до необходимата ти публика.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #9 -: Февруари 12, 2018, 02:31:01 »

gotemperor добре е че даваш  и твоята женска гледна точка, само че не си ме разбрала за официалните документи! Ти се записваш с официален документ (примерно както в   Airbnb системата за наеми жилища), НО в прифила ти  ти излиза само малкото ти име! Нищо друго.Т.е. никой потребител не може да злоупотреби с данните ти и никой няма да има достъп до социалните ти мрежи! Освен ако сама ти не решиш да ги споделиш. Аз съм работил в местното правителсво в Канада и съм много наясно с правната страна на употреба на лични данни. Плюс това моята система ще бъде пусната от голяма и известна фирма. Всичко е въпрос на доверие (една прохождаща фирма трудно може да има голямо доверие). В началото ще е в Канада, после Щатите, Европа и на практика целия свят.
За в България мисля евентуално само да разработвам и тествам технически.
Активен
cionflipp
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #10 -: Февруари 12, 2018, 02:42:30 »

Ами CEO-то на тиндър го боли дедовия, че някой си не му се получавалo, важното е че той си прави кинтите. Не знам как стои положението с фейк профлите на запад и северна америка, но тук в БГ на фейк профили попадам много рядко, а и те си личат от километър колко са фейк.
Не съм съгласен, че пикъпа е изчезващ вид. А и дори да си уредиш среща с тиндъра това не ти гарантира секса. Все пак ще трябва да се видиш на живо с мацката и да си изиграеш картите както трябва, където идва ред на пикъпа.

А колкото до тези проучвания май съм попадъл на подобни някъде из нета. Това първото беше нещо от рода на - дават 200 снимки на мъже и жените трябва да изберат най-атрактивните от тях. И те от своя страна избират около 20% от най-добре иглеждащите. Махат топ 40 най-добре излгежащите и им дават останалите 160, и жените отново изибрат ~20%. Махат тези 32 и останалите пак...  And so and so on..

А за това второто предполагам, че избират мъжете със смесени чети. Като за предпочитане мъжките черти да са развита мускулатура(не е задължително), висок ръст, широки рамене. А женските черти - хубави вежди и очи, чипо носле, очи и не знам още кви други черти, които жените забелязват, рус примерно. Извод: жените харесват красиви мъже с мъжесвено тяло Cheesy каква изненада.
Активен

gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 128

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 12, 2018, 02:43:58 »

Всъщност Йордан, визирах че удостоверяването с лични документи те прави таргет на всякакъв род блек хет, защото ти тази информация я съхраняваш.
Затова най-добре би било ако откриеш софтуер провайдър, който да предлага сигурна подобна услуга, защото притесненията за сигурността ще са по-малки.
Естествено, че хората ще се опитват да заобикалят системата, ако тя е платена, пък било и само с едно име и снимка, търсене в гугъл по снимка и пак можеш да откриеш профил на този човек в друга социална мрежа. Все пак имай в предвид, че жените бихме предпочели да видим и двете имена на мъжа, за да можем поне да го открием в линкедин.
Как да заобиколиш този лийк от системата ще ти е голям проблем, добре е да помислиш по него.
Също така е добре да се примириш, че ще изгубиш голям процент от мъжката аудитория - едва ли някой женен и във връзка ще застане с личната си карта зад профила си.
Най-малкото недай си боже да те мачне някоя приятелка на жена ти...
Което въвежда нуждата от профили без снимки, които пък никога няма да бъдат мачнати.
Което навежда на идеята, че на тези хора можеш да продадеш някакъв премиум абонамент, в който да няма нужда да са мачнати, за да подходят към таргет.
Което веднага ти компроментира цялата система, защото всякакви навлеци ще се натискат на жените.
Добре е да обмислиш и този парадокс.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
cionflipp
PuP Форум Зарибен
*

Активен Активен

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 12, 2018, 02:56:41 »

Също така е добре да се примириш, че ще изгубиш голям процент от мъжката аудитория - едва ли някой женен и във връзка ще застане с личната си карта зад профила си.

Ех, ама само как го каза "голям процент от мъжката аудитория". А за семейните жени на възраст 30-45 г., които не са правили секс  с мъжа си от 6 месеца не помисли ли Smiley Които не си слягат сники на фейса, а най-често се снимат от устните надолу, деколтето, крачета, в гръб и т.н., но не и лицето. Те също не искат да бъдат разпознати. Трябваше и за тях да помислиш, защото аз често попадам на такива и си пишем интересни неща   Cheesy
Активен

Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #13 -: Февруари 12, 2018, 03:11:01 »

cionflipp, така е уменията от пикап са важни във всяка среда, вкл. продължение онлайн свалка или дори соц кръг. Така или иначе в дългосрочен план всичко ще отива все повече и повече към виртуалното. За съжаление.

А процента от фейк профили никой не го знае точно със сигурност, но е много по-голям от колкото си мислиш! Вероятно е двуцифрено число.

Отговорите на двата въпроса ще ги дам по-нататък.

Гоу, гоу, ти само за парадокси мислиш, а изтърваш същественото, че двойния мач ще става не по снимка, а на живо! Гпс-а в апликацията само ти показва къде има активни юзъри в близката ти зона (човека е реално пред теб на няколко метра) та избора ти за мач става на живо и в реално време! Това е най-сладката част от системата! Това че виждаш и преценяш човека реално, а не виртуално. Между другото има технически начини за моментни ефемерни снимки, но това не е същественото... просто защото практиката показва, че хората това че някой щял да ги намери в някоя соц мрежа по снимка им е маловажен проблем. В противен случай нямаше да има милиарди в соци мрежите и онлайн дейтинг компаниите.
И все пак за едно си много права, системата ще е така устроена, че да дава възможно най-голямото доверие на този етап в дейтинг системите. Именно това доверие ще е част от факторите които ще допринасят за баланса жени - мъже. Където има сигурност и възможност за по-сериозна свалка има и повече жени. Там където има повече жени, ще има и достатъчно мъже Wink.

На края, Хейзон онлайф системата не е нужно да има десетки и стотици милиони потребители (както големите компании в този бизнес)... няколко милиона клиенти стигат. Smiley
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1202

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 12, 2018, 03:21:14 »

Та, могат да те рипортват, ако нямаш двоен мач, пък се изплющиш кат кофа с боя на дувар.
Чакай...защо изобщо някой ще може да пише на някого, ако нямат мач? Само за да може да бъде репортнат?

Това което не ми допада в нещата дето обясни е, че (поне колкото разбирам) има ебаси здравия скрийн на потребителите. Проблемът в това (който виждам аз лично) е, че почти никоя готина мацка не би се хванала да се занимава с подобно нещо, предвид, че си получават предостатъчно внимание и опции, само чрез фб или като се наконтят и отидат на дискотека. Виж, може би нещата в Канада са по-различни. Аз говоря повече от тукашни наблюдения. Как го виждаш някое визуално готино кифле, да тръгне да си прави някакви сложни регистрации, за да получава нещо, което така или иначе получава по доста по-прости и тествани начини?

1) Жените класират колко   процента от мъжете да изглеждат ПОД среден на вид мъж (ПОД средно статистически мъж)?

2) Какво харесват жените: изцяло мъжествена визия, смесена с мъжки и женски черти или направо женствени?
1/ Това го знам. Жените класират стабилно повече мъже ПОД средна визия, отколкото мъжете класират жените. Не си спомням какъв беше точният процент, но беше към 80%, или нещо също толкова стабилно.

2/ Най-популярните отговори които дават са - мъжествена или женствена. А реално, ако трябва да са честни, е смесена.

ПС: хахааха, coin, така като гледам, без да ти чета коментара написах същите неща. Давай да се омъжваме - хем данъчни облаги, хем нерви и пари ще спестим, хем ще си ебем мацки колкото си искаме.

Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Страници: [1] 2 3 ... 5
  Изпечатай  

Отиди на: