Tyxo.bg counter Много сексуална енергия се пропилява
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 20, 2019, 06:22:34 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Излезте от историята, която ви дърпа назад. Стъпете в новата история, която искате да създадете." Опра Уинфри

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през март 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Много сексуална енергия се пропилява  (Прочетена 559 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 205

My curse, is my drive

Профил
« -: Март 10, 2019, 22:11:22 »

Малко храна за ума:

"От моите проучвания на повече от двадесет и пет хиляди души съм установил, че, хората рядко постигат забележителни успехи преди четиридесетгодишна възраст, а често откриват своето призвание и след петдесетата си година.
Този факт е толкова изумителен,че ме подтикна да проуча внимателно причините.
Резултатът беше, че главната причина повечето хора да успяват едва след четиридесет- петдесетгодишна възраст се корени в склонността им да пропиляват енергията си в сексуална активност. Мнозина така и
не осъзнават, че сексуалният нагон крие и други възможности, които далеч надхвърлят чистия физически
акт.
Повечето от направилите това откритие достигат до него, след като са пропилели много години, и то в периода, когато сексуалната енергия бележи своя връх, преди да са навършили четиридесет и пет - петдесет години. Обикновено след тази възраст идват забележителните постижения.

Жаждата за сексуална изява е най-силната и непреодолима от всички човешки емоции и точно затова, когато бъде овладяна и преобразувана в действие, различно от физическото си проявление, води до забележителни постижения."

стр 179
    Наполеон Хил - Мисли и Забогатявай

Аз го подкрепям, и като цяло има логика, "но-фап челъндж" и проучвания направени - че след като се изпразниш ти спада освен оная работа и допамина, а после не ти се прави нищо продуктивно.
Да клатиш готини мацки и да свършваш е яко, но да лъскаш бастуна или да си хабиш гения всеки ден по гаджето, не си заслуважа.
Активен

There is no fail, there is only experience.
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3730

Профил
« Отговор #1 -: Март 10, 2019, 23:53:20 »

"От моите проучвания на повече от двадесет и пет хиляди души съм установил, че, хората рядко постигат забележителни успехи преди четиридесетгодишна възраст
Ей, значи затова не съм успял в тоя живот, мамка му - от пусто ебане. Знаех си, че има някаква обективна причина, а не защото ме е мързяло.
Начи сега като минах 40-те да го спирам вече, викаш?
Лошото е, че не съм сигурен как да спре да ме мързи да работя повече?
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1446

Профил
« Отговор #2 -: Март 11, 2019, 10:44:10 »

Аз го подкрепям, и като цяло има логика, "но-фап челъндж" и проучвания направени - че след като се изпразниш ти спада освен оная работа и допамина, а после не ти се прави нищо продуктивно.
Първо, няма легитимни проучвания по въпроса. Само драскания от форуми.
Второ, допаминът не ти "спада", а се отделя, което е различно.
Трето, ако "допаминът ти спада" за значителен период от време, понеже си си лъснал, нещо не ти е наред.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
bars
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 37

Профил
« Отговор #3 -: Март 11, 2019, 12:48:29 »

Първо, няма легитимни проучвания по въпроса. Само драскания от форуми.
Има, но не всеки ги е чел. Тонове литература.

Цитат
Второ, допаминът не ти "спада", а се отделя, което е различно.
Спада. Отделя се пролактин - главен допаминов антагонист. Хронично високи нива на пролактин са причина и за хронично занижени такива на допамин.

Цитат
Трето, ако "допаминът ти спада" за значителен период от време, понеже си си лъснал, нещо не ти е наред.
Ако допаминът не ти спада, нещо не ти е наред.

При оргазъм хипофизата отделя пролактин. Една от ролите му е да даде на ключовите за либидо и стероидогенеза допаминови рецептори възможност да възстановят оптималната си функция след хиперфункция, възпрепятствайки активирането им от допамин. При еякулация и след нея се случва точно това и мозъкът има нужда от почивка. Затова и често жената, която си опъвал преди десет секунди изведнъж ти се струва не по-привлекателна от ваза. Ако всичко ти е наред - това не трае дълго.

След маратон с жена пролактиновите нива скачат, но други биохимични процеси пречат на пролактина да бъде завишен за дълго. Ако е хронично завишен, което е много вероятно да се случи ако не си физически активен, или ако си сам, тогава пролактинът има силно неблагоприятно действие в/у всеки биохимичен процес, отговорен за мъжествеността.

Дали чукаш жена или си сам, дали вършиш нещо смислено или се занимаваш с приятни глупости - изначално се задействат едни и същи биохимичнии процеси, но последствията им върху физиологията са различни, зависими от характера на стимула.
Активен

"I don?t think there is anything particularly wrong in hitting a woman, though I don?t recommend you do it the same way that you hit a man."
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 205

Make it till you make it! ;)

Профил WWW
« Отговор #4 -: Март 11, 2019, 13:43:12 »

Аз кат бях млад баламурник бая му се кефих на Бени Хил... опа на Наполеон Хил. Ама тая храна за ума от Батълмажа, от Хилката де, малко на плява докарва. Та бива кат за магарета. Я да и видим съставките на тая плява... ха ми то било вариация на тема сублимация от прадядо ми Фройд. Ай да ви спестя един гугъл, значи сублимация не значи сублимен секс примерно! Сублимация е нещо като канализация. Канализиране на сексуалната енергия към нещо градивно. Пълненето на канала с реки от мастурбация не се брои за канализация. Както и да е, то той Фройд е кат наш Менуар... голям! И много големи глупости пише, наред и с много верни неща. Само дето нашия е безкрайно по-забавен.

Сега, по- по същество. Не вярвам много на тия сублимации канализации. Един нормален мъж, млад стар дорде е жив все му се ще да кара в канавката готини жени! Е с годините мерака намаля, но желанието остава Smiley ! И квото прайм за себе си го прайм, демек кат магарета цял живот опъваме каиша да докопаме прайм мацки. Тия дето отрано са задоволени с готини мадами, по-малко напъват жили да олабят жилите с жени, просто си карат по-лабаво. Ей аз къв амбициозен бях на времето, обаче последните 10-20 години преядох от хубави жени и то от сравнително мижави бизнес успех. Още милион не съм кеширал и се кротнах, а имах и имам реални проекти за сума милиони долари. Просто сега съм леко доволен и тежко мързелив. Ей и тук ме мързи да пиша, а ви чета доста често. и не не е от старост, щот вече съм на 50 г, а просто от пренасищане. Знам, че не са годините, щот абсолютно всичките ми здравни показатели са в топ графа на 20 годишните! А и в по-добра физическа форма едва ли съм бил през живота си, барабар с хормонална, мойти си естествени хормони. Не знам не съм ги следял на времето, но сега са топ. Спортувам си с кеф, с жена ми ми е кеф, радвам се на живота. Но пак ме марзи, за истински успешни бизнес начинания! Според мен основната причина е преяждането ми с "успехи". А за всеки успех мозъка ни дава порция от допамин. Явно много порции са ми се струпали до втръсване и безразличие. Та според мен човек за да успява да се развива цял живот, трябва да е винаги маааалко гладен. Аз за себе си съм си направил план, как да стана пак леко гладен,,, и да продължа да се развивам. Може да ви пиша п0-късно, че пак ме домързя Wink
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1862

Профил
« Отговор #5 -: Март 15, 2019, 20:28:00 »

Не мога да разбера тоя защо се взима за капацитет. За Наполеон Хил говоря.

Относно сексуалната  енергия аз от анедоктични разкази знам, че мъжът след като се ожени и особено след първото дете почва да дърпа доста. Просто секса не му става приоритет, а и си го има вкъщи стига да си е намерил жена, която го кефи. За това твърдението, че се хаби сексуална енергия бих го подкрепил, но в цялостно различен контекст.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1446

Профил
« Отговор #6 -: Март 15, 2019, 21:51:12 »

знам, че мъжът след като се ожени и особено след първото дете почва да дърпа доста. Просто секса не му става приоритет, а и си го има вкъщи стига да си е намерил жена, която го кефи.
Ха...дали му става неприоритет по принцип или просто не му е приоритет сексът с неговата жена (ако приемем, че ще му коства твърде много усилия, рядко има възможност и поема големи рискове, правейки го с друга)?
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1862

Профил
« Отговор #7 -: Март 16, 2019, 17:56:59 »

Хубав въпрос. Не знам дали мога да отговоря. Но по принцип пак по анекдоти, не им е приоритет секса на повечето женени мъже. Просто има кои да им начеше нагона и целия им фокус е върху това как да се развиват и да развиват семейството си. Говорим за отговорни мъже, които са открили, простия биологичен смисъл на живота - да се размножиш.

Докато като си ерген, главния ти фокус е да ебнеш. Правиш всичко за да ебнеш. Правиш кариера, изграждаш се като човек, за да ебнеш. Пък барем намериш някоя приятна за нещо повече от ебване. Да можеш да я изтърпиш и да я сметнеш, че ще стане за майка на децата ти. И целия ти ресурс, целия ти труд, всичко е да ебнеш нещо. Няма смисъл да се лъжем.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: