Tyxo.bg counter ХейЗона - онлайф апп за запознанства
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 17, 2018, 23:42:01 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Ключът към успеха е да се съсредоточим нашия съзнателен ум върху неща, които истински желаем, а не върху неща, от които се страхуваме.“ – Браян Трейси

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври и ноември 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  
Автор Тема: ХейЗона - онлайф апп за запознанства  (Прочетена 5001 пъти)
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 196

Make it till you make it! ;)

Профил WWW
« Отговор #45 -: Февруари 13, 2018, 13:25:47 »

Хейзон онлайф системата не е нужно да има десетки и стотици милиони потребители (както големите компании в този бизнес)... няколко милиона клиенти стигат. Smiley
Как ще стигат, то Канада с каквато площ е, ще се падне по 1 юзър на 10 квадратни километра. И като сметнем, че от юзърите само 20-30% ще са жени, а от жените само 20-30% ще са готини, представям си какво трамбоване ще падне ако от хейзона трябва да си търся мацка.
Как точно ще работи на практика - хващаш телефона, слагаш в режим "сканиране" и тръгваш из улиците? Когато си на едно място, сканираш и ти дава, че на 10 метра около теб няма таргети, или има само грозни - ОК, ставаш и се преместваш. Дава ли компас в коя посока са пичките, които дават зелена лампичка, или трябва да ги търсиш като на лов за покемони?
С началното адоптване как ще е - да речем пускаш, правиш промоция, записват се 10000 човека. Да ама те не стигат, много нарядко са разпределени. След време като нямат мачове се отписват... новите пробват спорадично, но си викат - защо да си сложа хейзон като го гледам в плейстора с 1м сваляния, абе я да си сложа тиндър с 500м сваляния. Нетуърк ефекта е много силно нещо.
И други работи се чудя, например дава ти зелено, мачваш, но мацката е с групичка от 3-4 мацки. Как апроучваш - хващаш телефона, отваряш профила, апроучваш групата и им сравняваш лицата със снимката или питаш "абе коя от вас е Пенка?" - и двете ми се виждат много неучтиви и крийпи.

Здрасти Стоун, както винаги старото куче задава най-практичните въпроси.

Първо, погрешна е сметката ти за населението и територията на Канада. Дивите площи са огромни, но хората са концентрирани основно в Торонто, Монтреал, Ванкувър, Отава и т.н.

Второ, дет викаш кат лова на покемони, почти уцели един от първите варианти на ОнлайФ системата ми. Come On Go Щом милиони хора по света ходеха на лов за покемони, що да не обикалят и на лов за пички...

Трето, аз имам иновативно мислене, но не като хвърковат изобретател, а с практично бизнес действие. Все пак освен психологията съм завършил и МБА и бях шеф на корпоративните продажби на Тойота за страната 5г. Отделно си водя приличен малък бизнес с наемите на апартаментите ми в Хилтън в Монреал вече десета година  имам хиляди клиенти (доста от тях очакват с голям интерес да пусна Хей Зоната).

Та имаше една приказка как се хапва слон... ами на малки хапки Smiley. Въпроса ти за началното адоптване на Хей зоната съм го решил. Тази година стартирам едногодишен пилотен проект само в Монреал. Имам договор със световна верига кафета и в началото всичко ще е концентрирано в няколко кафета в центъра на града. Хората които искат да изпробват системата ще отиват точно на място в кафето най-близо до тях и на практика винаги ще има и други активни юзъри. В кафето си има стикери Хей зона (както има приемерно wifi зона). На място, има си и кратки проспекти илюстриращи Хей зоната като стъпки 1 - 2 - 3 гоу. Така хем посетителите на кафето които не знаят за Хей зоната ще разберат и могат да пробват. Хем пък Хей зоната изпраща целенасочено клиенти на кафето. Уин уин положение за всички.

Сега ако ти или някой друг ми каже, е да ама защо ще ходят хората в кафето да свалят, а не някаде другаде по-наблизо до тях. Ми кафетата са в центъра. Вий що ходите до Университета, Попа и НДК?  А това че ще има предостатъчно желаещи да пробват на място в кафе Хей зоната е повече от ясно! Представете си го като спийд дейтинг място, само че нон стоп.  Без изкуствените ограничения на спийд дейтинг. А тия спийд дейтинги колкото и да са ограничаващи и на практика не спийд а тромави организирания... все пак милиони хора са ги пробвали.

Това е началото, естествено мисля и за стратегията. Вече имам предварително споразумение с голяма и известна компания, която да лансира всичко в мащаб, цлед пилотния проект, живот и здраве да е успешен... и ще можеш да срещнеш активни пички ОнлайФ почти на всякъде около теб и да ги заговаряш на живо... като знаеш че имат поне първоначален интерес. Останалото пак зависи от теб и играта ти.

П.С. Да, ще има ГПС който ти показва локацията и конфигурацията на активните пички около теб (ако ти и/или те не са с включен ап, дори и да са регистрирани юзери, няма да ги видиш). Как ще става апроуча виж предния ми пост до Берс.

А това дето викаш ,,абе коя от вас е Пенка"... не го очаквах от теб! Дори Пенка да е с други пички... ти си и видял вече и снимката и си я скивал небрежно и на живо (както и без ап се прави). Който си е крийпи и с ап и без ап все е крийпи. Който има поне малко игра ще апроачне и ще каже: "Хей Пенке, как си" (все едно я познаваш и без да си казваш името - тя вече го знае от апа!). И тя ако е печена ще ти каже като на стар познат: Хей Стоун! и ти си действаш както си знаеш макар и в компания... но си в многократно по-лесна позиция от колд апроач. После я дръпваш на саме. А в кафе често има и сами пички за разлика от баровете! С апа кеф ти да играеш сам, кеф ти с уинг. Хей зоната не отрича играта... а е просто реално и незабавно приложение на играта като стреляш на месо с хот апроуч... а не на халос и на посоки с колд апроуч.
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 335

Профил
« Отговор #46 -: Февруари 13, 2018, 13:36:57 »

Те щом ще са толкова близо един до друг, в много от случаите пичовете първо ще огледат мацките на живо, ще си харесат някоя и чак тогава ще отварят приложението, за да я отбележат там, надявайки се и тя да ги отрази. То крайният ефект ще е същият де, ама едва ли първо ще влизам в приложението, ще гледам кои са ми в близост и чак тогава ще ги оглеждам, вляво ли са от мен, вдясно ли, пред мен ли. Жените същото ще правят. Оглеждат заведението или обекта, набелязват си някой и чак после отварят програмата, за да видят там ли е не е ли, за да го отразят.
Не търся слаби страни на идеята, просто разсъждавам как ще е на практика.
Ха, ще има всякакви ситуации.........тамън си се засекъл с някоя, казваш си: "тая ме е аресала, кат нищо довечера ша я ....", тръгваш към нея и хоп-някой опитен реален играч ѝ навлиза и веднага я кара да концентрира вниманието си върху него  Grin  
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #47 -: Февруари 13, 2018, 14:14:58 »

Те щом ще са толкова близо един до друг, в много от случаите пичовете първо ще огледат мацките на живо, ще си харесат някоя и чак тогава ще отварят приложението, за да я отбележат там, надявайки се и тя да ги отрази. То крайният ефект ще е същият де, ама едва ли първо ще влизам в приложението, ще гледам кои са ми в близост и чак тогава ще ги оглеждам, вляво ли са от мен, вдясно ли, пред мен ли. Жените същото ще правят. Оглеждат заведението или обекта, набелязват си някой и чак после отварят програмата, за да видят там ли е не е ли, за да го отразят.
Не търся слаби страни на идеята, просто разсъждавам как ще е на практика.
Ха, ще има всякакви ситуации.........тамън си се засекъл с някоя, казваш си: "тая ме е аресала, кат нищо довечера ша я ....", тръгваш към нея и хоп-някой опитен реален играч ѝ навлиза и веднага я кара да концентрира вниманието си върху него  Grin  

Така е Баце, има го и твоя вариант и даже е от най-готините според мен. Не е хитро само да си вторачен в апа. По-гот е - влизаш, харесваш си някоя, цъкаш си небрежно фона (то и апа ще ти цъкне все едно смс с който звук и вибрация си си избрал) и после небрежно доближаваш мацката с Хей по име.

Също е вярно, че някоя по-голяма риба може да ти глътне мацката докато си отваряш устатата. Така е и в живота. И все пак мойто приложение има поне 3 или 5 минути опция тайм офф след взаимен мач. Така че през тези няколко минути мацката няма да може да вижда и бъде виждана от други в апа! Така ще ти се увеличат шансовете да се концентрира върху теб. Няколко минути са бол време да и завъртиш главата и да забравите за системата после...

ОнлайФ Системата в основата така я проектирам, че да няма върволици от хора, чакащи да ти кажат Хей, а само един мач и концентрация ет а тайм. Естествено запазил съм и цял спектър от технически вариации и опции, но предпочитам срещите да не са на конвейр. А че винаги може да дойде някой хищник извън системата като Берс, Илия, Слей и сие... това е живота дори и с ап.

А за тия дето предпочитат да са на сигурно като в аквариум, имам вариация да са в организирани събития по време, място и часове само с членове на Хей Зоната. Всъщност Хей Зоната ще е само една от търговските марки в ОнлайФ системата ми (визията ми е да покрия различни ниши от новото ОнлайФ поле с различни марки и различни технически опции). Степ бай степ. Ще видите след време че ОнлайФ системата е огромно ново поле от нови възможности... засега само съм си маркирал интелектуалната собственост.
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #48 -: Февруари 13, 2018, 14:33:43 »

Това с 3, 5 минути е хитро. Аз нямах предвид, ако е отразила няколко души, а реален сваляч, който просто си я е набелязъл и те изпреварва. Но както каза, това си е нормална ситуация. Както и да е!
Интересното знаеш ли кое ще е. В това кафе, особено ако е с това предназначение или каквото и да е там, всеки е отишъл с цел-ясно. Обаче въпреки "засечката", мацката може да не се накефи на пича и да го отреже набързо. Същевременно обаче да има още 1-2 обекта на нейното внимание, които е набелязала в началото и с които по-късно във времето /след 30-ина минути да кажем/, са се засекли. От друга страна и първоначалният пич, след като е вече отрязан може да се е засякъл с други 1-2 момичета. И какво се случва-отива първият, режат го, после отива да се пробва вторият, третият и така. И пичовете и мадамите се въртят като мухи един на друг, докато някъде стане съвпадъка  Grin В противен случай след като не стане първия път, всеки следва да пасува, за да не изглежда смешно. Но пък който мисли по-свободно, няма проблем. Все пак някои си търсят единствено парнтьори за секс. Нито мадамата ще се чувства кофти, че е в процес на избор и ги кастри един по един, и всички в заведението виждат това, нито пък пичовете, които всеки ги вижда, как прелитат от цвят на цвят, за да им върже все някъде. Те ще са като на състезание, заеби  Smiley
И това за мен си е съвсем реална ситуация. Иначе както казах, още след първата засечка и несполука, мацката просто може да спре да "лайква".......ще прежали вечерта и ще си каже: другия път.
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #49 -: Февруари 13, 2018, 14:54:37 »

Това с 3, 5 минути е хитро. Аз нямах предвид, ако е отразила няколко души, а реален сваляч, който просто си я е набелязъл и те изпреварва. Но както каза, това си е нормална ситуация. Както и да е!
Интересното знаеш ли кое ще е. В това кафе, особено ако е с това предназначение или каквото и да е там, всеки е отишъл с цел-ясно. Обаче въпреки "засечката", мацката може да не се накефи на пича и да го отреже набързо. Същевременно обаче да има още 1-2 обекта на нейното внимание, които е набелязала в началото и с които по-късно във времето /след 30-ина минути да кажем/, са се засекли. От друга страна и първоначалният пич, след като е вече отрязан може да се е засякъл с други 1-2 момичета. И какво се случва-отива първият, режат го, после отива да се пробва вторият, третият и така. И пичовете и мадамите се въртят като мухи един на друг, докато някъде стане съвпадъка  Grin В противен случай след като не стане първия път, всеки следва да пасува, за да не изглежда смешно. Но пък който мисли по-свободно, няма проблем. Все пак някои си търсят единствено парнтьори за секс. Нито мадамата ще се чувства кофти, че е в процес на избор и ги кастри един по един, и всички в заведението виждат това, нито пък пичовете, които всеки ги вижда, как прелитат от цвят на цвят, за да им върже все някъде. Те ще са като на състезание, заеби  Smiley
И това за мен си е съвсем реална ситуация. Иначе както казах, още след първата засечка и несполука, мацката просто може да спре да "лайква".......ще прежали вечерта и ще си каже: другия път.

Мерси, освен тия 3, 5 или колкото минути зададеш Тайм оф, си има и много други хитринки. Естествено няма да ви кажа всичко от сега.

Пак си прав, има го и варианта в който хората ще се въртят през няколко минути с различни таргети в същото заведение. Така е и в пикапа, така е и в спийд дейтинга. С разликата, че в Хей зоната имаш избор и контрол! Дали да се въртиш на въртележка с много мадами или пробваш с една или две ти решаваш. В зависимост от характера ти и предпочитанията ти ще можеш да си избираш по-динамичнки или закътани местенца. Ти командваш системата, не тя теб.

А когато Хей Зоната стане доста разпространена на всякакви места, в случаите на въртележка кой му пука за странични наблюдатели... пък от странична гледна точка ще изглежда по-скоро, че познаваш много хора! Просто се поздравявате по име, апроача е топъл - не студен, ако не стане заварката - разделяш се все едно казваш чао на позната.

Сега квото и да ви обяснявам, няма да е същото като да го пробвате на практика или поне да видите видеота с модели артисти илюстриращи системата, а също и записи на видеота с реални съгласни участници от Пилотния проект тази година.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1274

Профил
« Отговор #50 -: Февруари 13, 2018, 16:09:37 »

А мога ли примерно да налайквам всички мацки в зоната, да мачна квото мачна, и после да седя и да не ги апроучвам, а само да ги гледам и да ги дразня? Smiley
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #51 -: Февруари 13, 2018, 16:14:54 »

Аз не разбрах само, каква е точно идеята за въпросното приложение. Или нещо ми се скъса лентата.
Приложението ми показва момичета в близост. Които са на линия. В същото това заведение. И аз също им се показвам. Но за да ги подходя, трябва да ме одобрят. Както и аз тях.
И защо? Ами ако не ме одобрят, какво ме спира да стана и да ги подходя? Предполагам, няма да пуснете администратори, които да следят контрола и да ме бият, ако така чийтвам.

Добре, и в случаи, че не ги виждам на линия (тъй като не са ме лайкнали), но съм ги забелязал на живо в заведението. И са ми харесали. Какво ми пречи да се пробвам.

Другия момент. Ако аз съм сравнително уверен мъж - способен да стане и да се запознае с момиче, за какво ми е приложението и с какво ще ми помогне? Имам чувството, че само ми ограничава избора, тък като трябва да бъда предварително харесан.

И паралелно с това, обратния вариант. Ако съм притеснителен, не ми достига куража да действам директно и предпочитам онлайн. С какво ми помага приложението, след като пак трябва да отида и да се запозная директно след мача (взаимния лайк). Не се решавам да действам в жива игра, и изтървам ситуацията.

Това от мъжката гледна точка. Следователно това ще наруши и изкриви и женската такава. Просто не разбирам, къде и как се намесва приложението, като инстромент.

Относно идеята за подобно приложение. Слейър е дал много добри гледни точки.
И пазара за подобни приложения е двустранен. На мъжете и жените. И заради различията в интересите им, те винаги са се разминавали. В качеството си на човек, който иска да предложи продукт, би следвало да разглеждаш нещата единствено от гледна точка на - "Оптимално задоволяване на нуждите на двете страни на пазара". Кофтито е, че както споменах са с различна насоченост и се разминават. И точно там се дънят повечето подобни приложения или сайтове.
Най-често предлагат компромисни варианти, които са компромисни и от двете пазарни страни. И става трудно достигането на удовлетворение, на всяка една от тях. Тоест, масовия случай е - и вълка гладен, и агнето нахапано.

И в тоя ред на мисли, за да се предложи, нещо по-добро на пазара от останалите, би следвало, стремежа да е насочен към това да предлага нещо по-добро от към нуждите на двустранния си пазар. Удволетворявайки нуждите му с крачка по-близо до "Сит вълк, цяло агне".

Пак казвам, Слейър, много добре посочи особенностите на пазара. И познанията в пикапа, и най вече познанията на мъжката и женската природа, могат да подскажат много, за решаването (или по-скоро за подобряването), на един подобен пазар и нуждите му.
И понеже и аз съм си мислел за подобни приложения, и по темата за тях. Имам няколко интересни идеи на прима виста.
Но не са много по конкретната тема, а по-скоро в други области, относно естеството на самия пазар (относно различията за които писахте).

Естествено, няма да ви ги споделя, понеже сте мръсници. Ще ги патентовам утре, и ще ви пращам картички от частния ми плаж в Куба, докато две мръсници ми бъркат коктейли върху задника на трета.

Базикам се, ако не ги забравя, или не ме домързи, или не ме блъсне падащ дирижабъл, ще ги нахвърля. Но това не променя факта, че сте мръсници.  Tongue

Бай д уей, ти прочети ли кво отговорих на Слей? Виж и последните ми отговори до Берс и Стоун те синтезират доста от основата на системата ОнлайФ.

Иначе, ти - доколкото съм те чел ми изглеждаш, че ги чаткаш мадамите. Та може би Хейзон ап ОнлайФ на теб лично няма да ти трябва или пък може би да Smiley.

А идеята на приложението е много проста да съчетае предимствата на пикап на живо и онлайн, като минимизира недостатъците и на пикапа и на онлайн.

Демек с новата система ОнлайФ да имаш хот апроач вместо колд апрроуч на живо (и да не си губиш времето с чатове онлайн, а пак да действаш веднага на живо).

Какво те спира да апроучнеш след като мацката не те е харесала от апа и на живо? Ето какво:

1) след като те е видяла и в апа и на живо и няма поне минимум интерес да ти каже Хей... сори вече на практика си отсвирен! И да я апроучнеш, шанса да обърнеш нещата с ''игра" ще е нищожен. Просто играта е почнала още в момента в който те е видяла на апа и на живо. Тя вече е сканирала дали си неин тип, стил, статуса, езика на тялото ти, поведението и излъчването... даже и динамиката ти как говориш и действаш ако си с компания. Това е момчета, жените много бързо решават в реалния живот имат ли интерес или не. После играта ти по-скоро потвърждава или отхвърля първото и впечатление (и добрата игра по принцип може само да ускори развитието и рядко коренно да обърне нещата в твоя полза). Пикаперите може да си мислите каквото си искате за значението на играта.... но обикновено играта ти ти помага само ако си пуснат на ''първо четене''.

2) технически ХейЗон апа регистрирва само реални хора по реални документи (като естесвено в апа излиза само малкото ти име и моментна снимка). Това вече го писах, за регистрацията, много подробности по този въпрос няма да ви дам, защото са тайна на този етап. Същественото е че един реален юзър който е проверен още при регистрацията, няма да може като в разни онлайн сайтове да си сменя име и профил както си иска. Ако Бтв е член в системата, то оператора ОнлайФ  му има минимума от данни за да не може Бтв след време да се пише с друго име и данни. Това защо? Много просто така ще има максимална сигурност и доверие за потребителите на ХейЗон. Та накратко, ако си толкоз не адекватен, че приближаваш мадамата след като те е отхвърлила - тогава рискуваш тя да те рипортва в системата. И тогава си баннат за няколко дни, а при повторни груби прояви и баннат перманентно. (Ако си мислите, че жените ще могат така да злоупотребяват без основание - няма да стане. Системата регистрира рипортите от жените и ако при някои се повтаря често - след проверка и тя рискува да бъде банната).

Преполагам че ви се струва, че ще е голяма хамалогия с бановете. Не. Аз познавам средата в Канада и Щатите и социалната психология, барабар с реалните свалки. Освен някои натурали и Пуата, които са нищожен процент от порядъка на 1 процент от хората... масата хора не се натрапват с колд апроуч! И още по-малко след като вече им е казано не. А с контрола и реалното изобилие в Хей зоната от пички които са ок с теб, процента от натрапници ще клони към нулата. Ако си чак толкоз твърдоглав и след отказ в апа и сийн на живо, пак се натискаш за апроуч на някоя мадама... ще си в хептен жалка позиция. Вместо това, имам по-добра оферта за теб - не се включвай в апа Wink.

Хейзон ап ще е като един инструмент в зависимост как го ползваш може да ти помогне или навреди. Ако си адекватен Хейзон само ще ти даде нов хоризонт... от възможности.

И накрая, пишеш че онлайн системите били и вълка гладен и агнето нахапано... Едва ли повече от самия пикап Smiley! В противен случай нямаше да има над милиард хора ползващи дейтинг сайтове и апликации, както и спийд дейтинги и други мийт ъп на живо... и по малко от милион пикапери. Просто се замислете защо и най-голямата пуа фирма РСД е нищожно джудже спрямо редица сайтове и системи за запознанства. Погледнато като бизнес РСД печели няколко милиона долари, дейтинг апликациите всяка по отделно милиарди долари.

Това е, Хейзон Онлайф е стъпка напред в развитието на дейтинг системите. Много време и проучвания съм правил по въпроса и вярвам, че ОнлайФ ще отговори най-добре на реалните нужди от свалки и запознанства на реалните хора. А  че няма да е перфектна система то е ясно.
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #52 -: Февруари 13, 2018, 16:15:48 »

А мога ли примерно да налайквам всички мацки в зоната, да мачна квото мачна, и после да седя и да не ги апроучвам, а само да ги гледам и да ги дразня? Smiley
Сигурно ще можеш, но както казва авторът на проекта, ще има определено време, през което да нямаш едновременна засечка с няколко. Дори да са те лайкнали няколко, явно тези, които са последващи по време, ще са на изчакване, за да видят, дали и ти си ги лайкнал.
Отделно, ще ги дразниш само ако и те са те лайкнали. Иначе няма как да видят, че и те са обект на желанията ти. Абе ще е интересно според мен !
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #53 -: Февруари 13, 2018, 16:36:46 »

Да, можеш! Една от версиите ще е без тайм офф (може да правиш всякакви въртележки нон стоп). Всъщност не версия, а една от компаниите и марките опериращи в ОнлайФ системата.

Джокер, сега отговарям и на един от предните ти въпроси. ОнлайФ е дейтинг система от нов вид. ОнлайФ = Онлайн + лайф. Както в онлайн системата имаш много различни компании, така и в ОнлайФ ще има различни компании и марки. ХейЗон ще е една от базовите марки. А вече съм запазил и разработил методите на редица отделни марки от ХейЗон, всяка покриваща отделна ниша от потребителите.

След години в ОнлайФ метода ще оперират различни оператори и фирми. За момента си развивам основно портфолиото от различните форми на Интелектуална Собственост. Така че моите фирми и партньори от фирми да имат контрол върху ОнлайФ дейтинг спектъра и развитието в тази област.
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #54 -: Февруари 13, 2018, 16:57:42 »

Сигурно ще можеш, но както казва авторът на проекта, ще има определено време, през което да нямаш едновременна засечка с няколко. Дори да са те лайкнали няколко, явно тези, които са последващи по време, ще са на изчакване, за да видят, дали и ти си ги лайкнал.
Отделно, ще ги дразниш само ако и те са те лайкнали. Иначе няма как да видят, че и те са обект на желанията ти. Абе ще е интересно според мен !

Баце, от форума за сега ти най-добре си схванал принципа!

И да ДЖокер Smiley ОнлайФ ще отвори вратички за много игри. Уцелил си една от основните идеи, че може и да си играйкаш и само за развлчение. Също и да си развиваш различни варианти на пикап играта. Както викаш, да ги изчакваш, наблюдаваш, подсмихваш и квото друго ти се прави. Все ще има мадами на твоята вълна на игра.

Но в основата си, визията ми за  ОнлайФ да помогне на хората за връщането към първичните инстинкти за свалка и сериозна връзка.

ХейЗоната (и другите марки в ОнлайФ) са като племена от хора. Хората търсят общност и принадлежност. А инстинкта за свалка от как свят светува е хот апроуч, не колд апроуч. Всеки апроуч и ескалация в природата е след взаимни сигнали и взаимно одобрение стъпка по стъпка. Т.е. жените са закодирани да отговарят основно на хот апроуч (соц кръг; или при непознати с размяна на погледи - усмивки и т.н. стъпки). Колд апроуча и в природата го има (примерно пришълец примат в непознато стадо маймуни)  но и там става стъпка по стъпка. Всъщност тия стъпки натуралите и добрите пикапери ги правят флуидно, без дори да обръщат внимание (както един опитен шофер се адаптира карането към пътя на практика автоматично).
Та, може и да ви изглежда странно защо в ХейЗоната трябва да имаш двоен мач преди да подходиш, но това е един от факторите който ще допринася за успеха на ОнлайФ.

Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #55 -: Февруари 13, 2018, 17:13:03 »

Джокера и Сион са най-близко до отговора. Така е, жените класират 85% от мъжете под медианата за привлекателност! Докато мъжете естествено класираме 50% от жените за по малко от средна визия. И това не е щото ние мъжете разбираме повече от статистика... а просто  от край време жената е устроена да се подмокря от мъжкия каймак (каймака на обществото, не каймака на хуя на Сулю и Пулю). Това горното, за 85те %, а не за каймаците, идва от онлайн проучвания по снимки. Така или иначе по какъвто и да е показател и независимо от терена (онлайн, бар, улица, онлайФ) жените се целят в горните 15% от мъжете (или по скоро 10 до 20 %). Демек ако си мъж по-малко от 8ца - 9ка, шанса ти да привличаш редовно жените, дори и 5ци - 6ци, е много малък! Колко малък, ми статистиката от Тиндер за средно изглеждащ мъж е че получава взаимен мач веднъж на 125 жени. 1 на 125... това по-малко от 1% ''мач успех'' момчета! Дори и да си мъж реална 10-ка визия имаш мач успех само... 25% в тиндър! Както искате тъй го смятайте но, мъж десятка има по-малък процент ''успех'' от жена 5-ца в Тиндър. За пикап на улицата нямам официални данни, но положението не е по-различно. Разликата е че на улицата освен на визия можеш да разчиташ и на игра. Но пак трябва да си между топ играчите. Това е което пикаперите трябва да проумеят, за да имаш успех, не стига само да трамбоваш улица и барове, а и да си между най-добрите. Както и да не се отчайваш от нормалните слаби резултати по пътя на тренировките, докато станеш от най-добрите.

По другия въпрос. Огромната маса жени харесват първо мъж със смесени черти (мъжко-женска хубост), после са мъжете с женствена хубост и най-накрая са мъжете с чисто мъжки черти. Ако ви се струва странно, просто се замислете дали повечето жени предпочитат мъж с визия тип Джъстин Бибер, Зак Ефрон, Скалата, Чък Норис. Поне в 21-ви век Джъстин и Зак бият Скалата и Чък, поне по атрактивност за мацките. Не че Скалата и Чък се оплакват от липса на мадами. Сега, някой ще каже ок и кво общо има това с пикапа?... Ми много просто, тук се говори основно за супер фрейм, супер алфа, супер доминация и т.н. крайни мъжкарски поведения, които се мъчите да придобиете или фейквате. А това хем носи резултати, хем е контра продуктивно. Е как тъй хем тъй хем тъй? Просто всяка жена си харесва различна комбинация от мъжествено-женствени черти. Според мен най-доброто съотношение е около 80 към 20 процента (мъжествени - женствени черти). Но пак повтарям, съотношението варира са всяка жена. Само малко уточнение за мъжествено-женствени черти. За физика мъжествени естествено са височина, мускули (широки рамене, тесен таз), здрава челюст, здрав нос, скули, вдлъбнати очи (як череп), къси коси и т.н. Женствени са по-слабо тяло, малък нос, слаба брадичка, дълги коси и т.н. За поведение, мъжествено е естествено да си доминант, женствено е да си подчинен. Мъжествено е сериозен и безцеремонен, женствено е усмихнат и префинен. И т.н. и т.н ясна ви е картинка надявам се. Ако си прекалено мъжествен в черти и поведение хем привличаш, хем плашиш. Още Дейвид де Анжело на времето го беше усетил с коки и фъни. Коки е мъжествено арогантно, фъни е по-женствено омекотяващо напрежението. Аз му викам на това Гънс анд Роузис. Всеки да си преценя в свалките колко патлаци и колко рози му трябват.

Ако момчетата тук се замислят добре за горното, ще могат да разберат ''законите'' на играта много по-добре, от постоянните мантри за фрейм и доминантност. Или как да улучват точната вакса от фрейм и доминантност в различните ситуации и при различните жени. И че освен ваксата има и много други важни фактори, като писта, ски, скиор, стил и прочие Wink...

Йордан, appearance -a на една жена представлява 95% от оценката/стойността и. Мъжете избираме жени по външност - и затова е възникнала селекцията за все по-красиви жени. Защо красотата - ами накратко - най-точен фитнес индикатор (липса на лоши гени, заболявания, достъп до храна, фертилност)
Жените не избират мъжете по външност. И затова никога не е имало еволюционен натиск за селекция на красиви мъже. Как изглежда един мъж е не повече от 10% от оценката/стойността на един мъж. Има много различни черти в зависимост от среда/култура.
Самите жени в различните етапи на месечният си цикъл харесват различни типове мъже.
Не виждам защо изобщо намесваме биологията - всяка една жена, дори най грозната, стига да има желание - ще спи с по-голям брой партньори от най-красивият мъж на тази планета. НО всеки един мъж, дори най грозният, при подходящите условия, може да създаде многократно-по-голям брой наследници от най-плодовитата жена на тази планета. И затова жените ще внимават с избора си, а мъжете гледат бройки. Жените може и да се целят в 15% но тези 15% мъже имат съвсем различни цели от техните.
Ясно ми е, че дори да съм Райън Гослинг / Брад Пит , пак няма да мога да преспя с всичките жени които искам. Софтуерите и на мъжете и на жените си имат ограничения, и е добре да ги знаем.

Стефане, общо взето си схванал основите на еволюционната психология.
Вярно е на практика всичко което си писал.

А за външността не го споменах, като основен фактор за мъжа в свалката. Просто исках да ви илюстрирам с нещо което се вижда лесно, че жените не са чак толкоз привлечени от крайно мъжки черти (външност или поведение) както някои тук си мислят.

Реалността и изследванията показват, че жената и да не те хареса по хубост, може да я спечелиш с много други фактори, които няма нужда да изброявам.

И все пак в 21 век има ясно доказана тенденция за нарастване на значението на външността на мъжете. Пак не е най-важното  - мъжката външност, но оказва все по-голямо значение.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3598

Профил
« Отговор #56 -: Февруари 13, 2018, 23:37:07 »

Бат'Данчо, аз се бъзиках за гъстотата в Канада - много ясно, че има и гъстонаселени градове, но дори и в тях ако нямаш критична маса потребители пак ще е трудно да постигнеш първоначално насищане.
Виждам обаче, че си помислил сериозно за много от тънкостите. Това със Старбъксовете е добре, защото не събереш ли хората на едно място абсурд ще е да се мачнат.
То в моя град (София) ако има 1.5 милиона души, от тях 750 хил. са жени, но в полово активна възраст са примерно 250 хиляди. От тези 250 половината стават за нещо -> 125 хил. От тези 125 половината са семейни, с гаджета, не са на пазара -> 75 хил. От тези 75 половината приемаме, че се записват в Хейзон -> 37.5 хил. От тези 37.5 колко са онлайн точно този ден този час, в който аз съм излязъл да пикапя, хайде пак половината (макар че едва ли) -> 18.75 хил.
Така, София да кажем е 10 на 10 км, тоест 100 кв.км. или 100,000,000 кв.м. тоест една мацка ще се пада на всеки 5,333 кв.м. Е то ако ми дава мач в радиус 10м около мен това са 314 кв.м. зона, тоест шанса да има край мен мацка в зелено е към 5%. Това е една мацка - ама ще ме мачне ли или не? Май ще трябва доста да потрамбовам, както и първоначално отбелязах.
Щом си измислил как да ги концентрираш на едно място, добре - това трябва да ти е ключово. Да видим как ще потръгне, аз лично съм скептичен. Има си много подводни камъни, които ще разбереш само с реално тестване.
Някои от тях колегите ги казаха по-горе. Сигурно ако брейнстормваме ще измислим и много други.
Например мога ли да ида в Старбъкса и да намачвам всичките 20-30 примерно, които излизат, с надеждата все нещо да върже? Връзва примерно една, отивам да свалям. През това време връзва втора, ама аз свалям първата - хоп, изпуснах си 3-те минути прозорец. Оная втората се чуди кво става, тоя бъзльо ли е, смелост ли събира, що се бави? След това първата ме резва, отивам при втората ама са минали 20 минути, през това време друг се е вредил преди мене. Изпуснах я, защото разчитам на ап-а да ми прави мачовете, вместо да си свърша сам работата - както един мъж трябва да умее да си я свърши.
То това е и главния проблем - че за мъже клиенти ще събереш предимно лузъри, дето не смеят да апроучнат без мач. А пичките си мечтаят за смелия мъжкар, който ще ги отвее от краката им дет'викат хамериканците - без да пита и без да иска разрешение или мач.
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #57 -: Февруари 14, 2018, 01:15:21 »

Бат'Данчо, аз се бъзиках за гъстотата в Канада - много ясно, че има и гъстонаселени градове, но дори и в тях ако нямаш критична маса потребители пак ще е трудно да постигнеш първоначално насищане.
Виждам обаче, че си помислил сериозно за много от тънкостите. Това със Старбъксовете е добре, защото не събереш ли хората на едно място абсурд ще е да се мачнат.
То в моя град (София) ако има 1.5 милиона души, от тях 750 хил. са жени, но в полово активна възраст са примерно 250 хиляди. От тези 250 половината стават за нещо -> 125 хил. От тези 125 половината са семейни, с гаджета, не са на пазара -> 75 хил. От тези 75 половината приемаме, че се записват в Хейзон -> 37.5 хил. От тези 37.5 колко са онлайн точно този ден този час, в който аз съм излязъл да пикапя, хайде пак половината (макар че едва ли) -> 18.75 хил.
Така, София да кажем е 10 на 10 км, тоест 100 кв.км. или 100,000,000 кв.м. тоест една мацка ще се пада на всеки 5,333 кв.м. Е то ако ми дава мач в радиус 10м около мен това са 314 кв.м. зона, тоест шанса да има край мен мацка в зелено е към 5%. Това е една мацка - ама ще ме мачне ли или не? Май ще трябва доста да потрамбовам, както и първоначално отбелязах.
Щом си измислил как да ги концентрираш на едно място, добре - това трябва да ти е ключово. Да видим как ще потръгне, аз лично съм скептичен. Има си много подводни камъни, които ще разбереш само с реално тестване.
Някои от тях колегите ги казаха по-горе. Сигурно ако брейнстормваме ще измислим и много други.
Например мога ли да ида в Старбъкса и да намачвам всичките 20-30 примерно, които излизат, с надеждата все нещо да върже? Връзва примерно една, отивам да свалям. През това време връзва втора, ама аз свалям първата - хоп, изпуснах си 3-те минути прозорец. Оная втората се чуди кво става, тоя бъзльо ли е, смелост ли събира, що се бави? След това първата ме резва, отивам при втората ама са минали 20 минути, през това време друг се е вредил преди мене. Изпуснах я, защото разчитам на ап-а да ми прави мачовете, вместо да си свърша сам работата - както един мъж трябва да умее да си я свърши.
То това е и главния проблем - че за мъже клиенти ще събереш предимно лузъри, дето не смеят да апроучнат без мач. А пичките си мечтаят за смелия мъжкар, който ще ги отвее от краката им дет'викат хамериканците - без да пита и без да иска разрешение или мач.

Брат, значи за гъсталаците в Канада се разбрахме. Остава сега да уточним за София и други градове Smiley. Веригите от кафета и други заведения партнери на зоната ще са разпространени на ключови места във всеки град (така както си има места с уайфай зони). Демек няма да ти се налагаш да трамбоваш километри с надеждата да ти изскочи някой заек, зайкиня де (освен ако не участваш нарочно във версията a la Pokemon Go -  Come On Go).

ГПС обхвата ти варира от няколко метра до няколко десетки метра, даже стотици метра според опцията избрана от теб.

Основното е че ще имаш избор дали да обикаляш на късмет и / или да отидеш в заведенията които хем ти излизат на ГПС апа, хем ги има в сайта на онлайФ оператора.

Пък дето искаш да намачкаш опс намачваш 20 - 30 наведнъж... има я и тая версия. Както вече писах ще цял спектър от различни марки и услуги за различните ниши в ОнлайФ пазара. В твоя случай с калабалак караманели ще трябва да си във версията Спийд ОнлайФ (това най-много се доближава до спийд дейтинг формулата... само дето ще се самоорганизира нон стоп и по-свободно и реално).

Лично мен Спийд Онлайф да мачкам наред и да се редя на опашки, не ме кефи. Но клиенти има всякакви и затова в дългосрочен план ОнлайФ системата ще е много разнообразна. Но поне в началото планирам да се концентрирам в най-лесното и най-реалното Хей Зоната с един мач по едно време. С тайм офф (прозорци от няколко минути в които системата автоматично те изключва след мач) мисля че ще е най-близко до реалния живот. Какво значи това с твоя пример за 20 - 30 мацки:

- първо няма да можеш да намачкаш всички наведнъж - а си избираш само една (ако няма мач, продължаваш с друг опит, докато при взаимен мач системата те изключва автоматично според опцията ти за 3, 5, 10м или повече по избор от теб)

- през тайм оффа имаш време за апроуча на мадамата (през това време и ти и тя сте невидими в апа)

- после ако върви свалката с мадамата може да я изолираш някъде другаде извън заведението и други ап хищници (ако не върви, си караш по етапен ред с други активни... ако и там не върви си биеш камшика и отиваш в друго ОнлайФ заведение... а ако и там не върви отиваш на курсове при Илиян и Слей и после кат се поучупиш пак на линия пикап лайф и / или онлайф Smiley.

П.С. пичките могат да си мечтаят за смелия мъжкар и за еднорози ако щеш, но реалността показва следното разпределение на източници (и за кратки и за сериозни свалки):
- около 50 % соц кръгове (приятели, уни, работа, хобита и т.н.)
- около 30 до 40 % онлайн дейтинг сайтове
- около 10 % от непознати (но в тоя процент непознати само една малка част са от барове и дневна игра... щото в тая графа влизат и организирани събития с непознати, случайни събития и т.н.)
Както и да го гледаш и смяташ  непознатите правят най-малко забивки.

А основното е че онлайф системата балансира всички горни източници (В ОнлайФ имаш елементи: леко усещане за соц кръг щот сте от една система; имаш и онлайн елемент покрай регистрации и ап; и пак си на практика непознат с игра на живо и на момента).
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #58 -: Февруари 14, 2018, 12:26:19 »

Йордан, успех ти пожелавам.
Като изкараш апликацията да ни включиш като бета тестери.

Мерси Гоу,

Ама как тъй бета тестери... алфа тестери са тук! Wink
Активен
Йордан
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #59 -: Февруари 14, 2018, 13:07:50 »

Като се замисля, виждам един начин това приложение да привлече качествени жени, а именно регистрацията за мъжете да е отворена само за онези 20% желани мъже, с двете им имена, с професии.
Тогава вече и по-класни жени ще се регистрират, а може би дори броят жени ще надмине този на мъжете и високата конкуренция ще премахне притеснението от факта, че реално си дала на непознат зелена светлина да дойде да те сваля.
Иначе приложението е зависимо от джи пи ес-а на телефона, който аз като професионален параноик никога не включвам.
Колко други са като мен обаче не мога да кажа.

Ок, както писах в последните ми постове, Хей зоната е само една марка и услуга от цялия спектър ОнлайФ система който съм проектирал. Различните марки ще предлагат различни услуги за потребители с различни вкусове и предпочетания. Едни от тези марки са Топ ОнлайФ и Елит ОнлайФ за топ и елитни потребители мъже и жени. Там си има определени алгоритми и методи за кои влизат в топ и елит (и мъжете и жените трябва да отговарят на определени критерии за да се класират). Лично на мен тези не са ми от предпочитаните проекти.

Мен ме кефи и залагам основно на основния ми играч в ОнлайФ... Хей Зоната! Хейзон базовото изпълнение е за всички мъже и жени без ограничение и безплатно. Но в апа ще има платени опции за Филтри. За които и жените ще са мераклийки да плащат. Примерно ти искаш да филтрираш по доход, образование, професия, височина, цвят очи и т.н. и ще си видима само за тези мъже които покриват зададените критерии. Т.е. ти ще имаш шапка невидимка за всички останали активни потребители в твойта зона!

Разработил съм алгоритми за био - психо - социални профили на юзери въз основа на данни които самите те искат да попълнят.  Всеки клиент на Хей зон ще има избор дали да даде био-психо-соц инфо или да не даде. Да дадеш или да не дадеш избора си е твой. А също ако дадеш и доколко да дадеш. ОнлайФ системата за разлика от Фейсбук и сие соц мрежи няма да събира нищо което ти не си дала.

Та дали да играеш базово и без филтър или с филтри всеки ще си преценя сам за себе си. И единия и другия вариант си имат предимства и недостатъци. И все пак доколкото познавам женската психология - много жени ще инсталират филтрите. За да бъдат виждани само от определени мъже, които тях ги интересуват. Естествено автоматик филтъра е нож с две остриета това пресява, но и естествено стеснява избора, така можеш да пропуснеш качествен човек само защото не е покрил някой филтър...

Така или иначе филтрите в мозъка на хората са кодирани от как свят светува. Системата само ще има опция да го прави автоматично. Както писах няколко пъти целя онлайф системата да е максимално близо до реалността.

П.С. Един страничен въпрос. Ти като един параноик наистина ли мислиш че ако ГПСа на смартфона ти не е включен - няма редица други методи да бъдеш локирана?...  Имам новина за теб Smiley... за да няма никой достъп до место положението ти - изхвърляй смартфона! Барабар с всяко друго мобилно устройство.
Активен
Страници: 1 2 3 [4] 5
  Изпечатай  

Отиди на: