Tyxo.bg counter Buyer's remorse или нещо друго
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 16, 2018, 08:18:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

”Изисквай повече от себе си и очаквай по-малко от останалите. Така ще си спестиш много нерви.” - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юли 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Buyer's remorse или нещо друго  (Прочетена 846 пъти)
the.thinker
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 7

Профил
« -: Февруари 14, 2018, 08:53:28 »

Здравейте пичове,
преди време писах тук веднъж и отговорите ми помогнаха да видя нещата от друг ъгъл. Имах тук една минала история с една мадама, която се държеше малко странно. Вече съм я отписал, но е хубаво човек да се учи от грешките си.
Мачваме се с една мадама в Тиндър в началото на седмицата (не тази), чатим, разменяме телефони и уговаряме среща за неделя. След ден, два обаче тя ми пише ей така вечерта как съм, какво правя. Имахме интересен чат и на следващия ден (петък) предлагам да се видим същия ден, спонтанно. Тя се съгласи, закъсня обаче доста (уж не разбрала в колко часа). Казах ѝ, че за компенсация тя плаща. Така и направи. Та лафим си в клуба, гледам да има кино, макар че тя беше малко дръпната. След това отидохме в едно кафе. Накрая я изпратих до колата ѝ, ръката ми около нея докато вървим, но нямаше кис-клоуз.

Следва втора среща по план в неделя (28-и януари, през деня) -> кис-клоуз. След това я водя у нас уж да гледаме филм. Там малко се дърпаше да влиза, но все пак влезе -> натискане и секс. Тук трябва да си призная, че се поизложих. И аз не знам какво ми стана, но беше доста под средното за мен.
На следващия ден ѝ пиша и я каня у нас след работа (свършва рано), като този път ѝ казвам, че наистина ще гледаме филм. Тя обаче трябвало да готви. Викам си „Ясно.“ Игнорнах я за близо седмица и неделята (4-и) ѝ пиша да ходим на бар след работа във вторник. Не можела във вторник и предложи сряда, та се уговорихме за сряда.

Тук започва и странното поведение. Взимам я в сряда с колата, аз си карам и си говорим, а тя направо започна с киното: гали ме по врата, бузите. Започна да разпитва колко жени карам с колата си, разпитва ме за бившата ми. Аз отговарям полу-сериозно и гледам да го обърна на бъзик. Като вървим вече към бара съм я хванал през кръста, спирам да я целуна, но тя се дръпна. Доста се очудих след това кино в колата. Питам я „Не искаш ли да ме целунеш?“ (да, това беше много слаб ход, но не го очаквах просто и ми се изплъзна), тя: „Не.“ ОК, дръпнах се малко, влизаме в бара, сядаме един до друг на един диван и тя пак започна с кино. Взе, че се облегна на мен, глават ѝ на рамото ми, аз съм я прегърнал и така си лафим. Излизаме от бара, вървим към колата, пак спирам да я целуна, а тя пак се дърпа и ми влиза с някаква шитка: „Не сме там още.“ (Това ѝ го бях казал аз малко с насмешка в бара, когато ми заяви, че другите мъже я канели на вечеря, а не просто в бар.) Не пробвах да я баусна към нас, понеже тя става много рано за работа и трябваше в 9 да си е у тях.

Не я разбирам тази. Ако няма интерес и не ѝ е харесал сексът защо излиза с мен и защо е всичкото това кино от нейна страна? Ако има интерес, защо се дърпа, като искам да я целуна при положение, че вече сме правили секс? Да не би да се чувства „евтина“, понеже ми пусна още на втората среща?

В петък ѝ писах да гледаме филм в неделя (11-и). В началото уж се нави, но се отказа, като разбра, че имам предвид у нас, а не на кино.
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 924

Профил WWW
« Отговор #1 -: Февруари 14, 2018, 09:50:22 »

Сам казваш, че секса не е бил кой знае какво. Нормално е след това сексуалното привличане към теб да падне в известна степен. Тъй като все още си и интересен приема да излезе отново с теб, но се опитва по-силно да наложи контрол. Този път повърхностното преминаване на шитките не помага, защото поради ниския ти ранг тя е по-настъпателна и държи на своето. Понеже все още не е получила тотална валидация от теб, започва да си играе и да дразни егото ти.
Виждаш как постепенно ставаш реактивен и външната игра се чупи с емоционално залитане. Започва да поставя и критерии. Забелязваш ли как започваш да не я разбираш. Това означава, че нейната игра е вече преобладаваща. Ти си мислиш, че като си правил секс, играта вече е свършила. Получил си си валидацията, но това не означава, че вече всичко е готово и уредено. Щом усеща някъде емоционална реактивност, там ще бие.
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
adrenalin
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« Отговор #2 -: Февруари 14, 2018, 10:00:33 »

Обикновенно след секс на 1-ва, 2-ра среща така става влиза логическото мислене при мадамата, затова ти пуска шитки за вечеря  Wink От тук натам за втори дубъл ще те мотае малко зависи какво търсиш от нея! Тя има още интерес, ама ако продължаваш да я натегаш да гледате филми във вас ще го изгуби бързо бързо, все пак не е четвърти клас знае за кво идва реч Grin
Активен

Адреналина в кръвта  е моя начин на живот, а там където го няма я няма и тръпката!!!
Natural player
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 845

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 14, 2018, 13:15:53 »

Илиян ти е дал точен отговор. Можеш да се опиташ да обърнеш играта и срещу нея. Тоест със същите (а има и по-добри), да я разклатиш емоционално. И да я накараш да гони валидацията която си чака от тебе.
Давай и поводи за ревност, дразни я, поставяй и граници. Тръгва да те пипа и да флиртува - буташ и ръцете "не може"
-защо?
-така
-защо?
-пазя се за друга, ще усети миризмата ти по мене  Smiley
Схващаш идеята

ПП: И както ти е намекнал Илиян. Най-важното е да не се връзваш на нейните. Да не се опитваш да я разбереш/да ги разбереш. Приеми по подразбиране, че се опитва да те играе и за това се държи странно/неразбрано. С цел манипулация. Просто колкото да се чудиш. Накараш ли някой да се чуди, без значение че е за тоя дет гората клати, значи вече бачка за тебе  Smiley
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 578

Профил
« Отговор #4 -: Февруари 14, 2018, 15:13:46 »

A моят пък по-генерален съвет е в подобни ситуации, когато е допуснат "пробив в системата" и вече момчето е реагирало емоционално спрямо момичето, т.е изтървало е юздите и вече му е намалял и/или изчезнал контролът над нещата/играта/, е изобщо да не се губи време отново да се "обръща играта", а просто да се минава на следващата.

Нека не се лъжем сега - момиче със средноголямо изобилие от натегачи около себе си много трудно ще се впечатли от "недей ме пипа, че се пазя за друга". Това моооже и да мине при някоя по-невзрачна, която не е подхождана активно три месеца да речем, но мацка, която е ежедневно сваляна зор ще се впечатли.

Има и друго - тук съветите с готови реплики, които Btw си иргае да дава, често пъти биват разбирани наистина много буквално, в следствие на което питащият ходи и ги прилага/говори едно към едно и после се връща и казва "ми..то, аз пробвах, ама нещата съвсем се закопаха".

Смятам, че е по-продуктивно да се дават съвети как ИЗОБЩО да не допyскаш подобни цепнатини във фрейма,веднъж щом си успял да създадеш някакво начално привличане и имаш някакъв контрол над нещата,  отколкото после да се чудиш как да "обръщаш играта", когато вече са те хванали на къс пас и си показал слабости и/или реактивност към конкретно нейно поведение.
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 924

Профил WWW
« Отговор #5 -: Февруари 14, 2018, 15:51:45 »

Нека не се лъжем сега - момиче със средноголямо изобилие от натегачи около себе си много трудно ще се впечатли от "недей ме пипа, че се пазя за друга". Това моооже и да мине при някоя по-невзрачна, която не е подхождана активно три месеца да речем, но мацка, която е ежедневно сваляна зор ще се впечатли.

Тази реплика идва от игрив фрейм. Докато се усеща емоционална игра, това работи и при най-високоранговите мацки. Но както казах, ключовото е фрейма да е игрив. Ако си позволил да ти бъде наложен сериозен и логичен фрейм, тази реплика ще бъде казана със сериозен тон и търсене на реакция и няма да има никаква сила.
Това, което трябва да се прави на първо място е да се поддържа емоционален стейт, първо в теб самия и после предаден на момичето. Обикновено начинаещите го изпускат и научават само готовите реплики. Той иска да чете тук, да анализира и после да отиде да сваля с готовите реплики без изобщо да е променил стейта си.
Cancun, стремежът да впечатлиш мацките е много погрешен. Ти в момента също си логичен и си представяш тази реплика казана в сериозния и вариант. В по-широк смисъл репликата може да придобие повече игривост като се преобразува в:

- Недей ме пипа, че се пазя за момичета с чисти ръце, а ти досега си бъркаше ...
- Недей ме пипа, че се пазя за по-добри момичета, а ти ми се виждаш с доста мръсни помисли.
- Мама каза да се пазя от перверзни момичета. Обещал съм и да се оженя девствен.

Именно дързостта и хладнокръвието да играеш тази игра създава привличане, защото те отличава от всички останали. Твоята цел, обаче не е да надминаваш останалите, защото това вече е стремеж да впечатлиш. Единственото, което е нужно е да поддържаш и водиш емоционалната динамика създадена в конкретната ситуация.

Съгласен съм с това, че пича вече е изпуснал нещата.
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 578

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 14, 2018, 17:24:24 »

Илияне,

под "впечатляване" имах предвид не на всяка цена да получиш одобрението на момичето и да си каже "уоу, тоз к'ъв е играч", а просто да не изглежда така, че е някакво лафче изсмукано от пръстите,с което се мъчиш да се правиш на интересен.

Ясно ми е за фрейма, че трябва да е игрив. Но в настоящата ситуация, авторът би го казал с фрейм "изтървах нещата и искам да се пробвам всячески да си взема контрола обратно". Той вече е проявил някаква реактивност, т.е оттук става трудно да се вкараш отново в "игрив стейт", a и дори да успееш, то контролът пак доста мъчно ще си го върнеш, а и дали си заслужава на първо място?!

Основната ми идея бе, че веднъж стане ли така, че привличането да се загуби, колкото и да те е харесвала мацката първоначално (дори тук и секс е имало), после трудно става да си възстановиш позициите на същото ниво, щом си проявил слабост и това според мен важи още повече за някаква рандъм тиндърка, с която даже не е имало кой знае какво сближаване/рапорт. Не знам, не казвам, че трябва да сме quitter-и, но в крайна сметка времето е най-ценният ресурс, нали?

Просто винаги съм оставал с впечатление, че жените (особено по-хубавите и с опции) са безмилостно жестоки в подобни моменти и веднъж надушат ли, че проявяваме слабост спрямо тях, особено на по-ранен етап на свалката, тотално ни отписват нататък.

Затова и считам за по-полезно да се научим как да не поддаваме и да не показваме слабост (най-вече преди да сме я hook-нали емоционално) , отколкото после да се мъчим да печелим вече загубен мач, но това си е моя гледна точка и нямам претенции да е изначално правилна. Wink
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
adrenalin
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 19

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 14, 2018, 22:50:47 »

Тази реплика идва от игрив фрейм. Докато се усеща емоционална игра, това работи и при най-високоранговите мацки. Но както казах, ключовото е фрейма да е игрив. Ако си позволил да ти бъде наложен сериозен и логичен фрейм, тази реплика ще бъде казана със сериозен тон и търсене на реакция и няма да има никаква сила.
Това, което трябва да се прави на първо място е да се поддържа емоционален стейт, първо в теб самия и после предаден на момичето. Обикновено начинаещите го изпускат и научават само готовите реплики. Той иска да чете тук, да анализира и после да отиде да сваля с готовите реплики без изобщо да е променил стейта си.
Cancun, стремежът да впечатлиш мацките е много погрешен. Ти в момента също си логичен и си представяш тази реплика казана в сериозния и вариант. В по-широк смисъл репликата може да придобие повече игривост като се преобразува в:

- Недей ме пипа, че се пазя за момичета с чисти ръце, а ти досега си бъркаше ...
- Недей ме пипа, че се пазя за по-добри момичета, а ти ми се виждаш с доста мръсни помисли.
- Мама каза да се пазя от перверзни момичета. Обещал съм и да се оженя девствен.

Именно дързостта и хладнокръвието да играеш тази игра създава привличане, защото те отличава от всички останали. Твоята цел, обаче не е да надминаваш останалите, защото това вече е стремеж да впечатлиш. Единственото, което е нужно е да поддържаш и водиш емоционалната динамика създадена в конкретната ситуация.

Съгласен съм с това, че пича вече е изпуснал нещата.

Браво! Чисто просто си му го обяснил и че прочетените реплики вървят като стихотворение пред даскалката  Grin Играта работи само и единствено, ако не се натягате на мадамата, да бъдете самите себе си, не copy-paste тия работи се усещат от километри, ако не днес утре ще ви усетят! Wink Оп и не на последно място всичко да върви на бъзик без особено да се интересувате от крайния ефект на това което правите и казвате , дори тя да се прави на обидена тва е емоционалната игра. Изплъзне ли се думата извинявай в тези ситуации просто и ясно ви разбира като слабохарактерни и може да ви води за носа с актьорско майсторство без да си дава зор  Grin, тоест лека полека интереса намалява.
Активен

Адреналина в кръвта  е моя начин на живот, а там където го няма я няма и тръпката!!!
Natural player
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: