Tyxo.bg counter Доход
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 20, 2018, 16:02:33 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Ключът към успеха е да се съсредоточим нашия съзнателен ум върху неща, които истински желаем, а не върху неща, от които се страхуваме.“ – Браян Трейси

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври и ноември 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  
Автор Тема: Доход  (Прочетена 4355 пъти)
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 907

Профил
« Отговор #30 -: Май 11, 2018, 19:16:54 »

Оххх, не изброявай първо, второ, трето. Дразнещо е. Ако имаш за цел да ме дразниш, никой нищо няма да спечели от това. Благодаря предварително.

Не знам за кой процент сте говорили но искам да знаеш едно. Ако ще се стремиш към нещо, трябва да се стремиш в най-доброто, за първото място. Трябва да се стремиш да бъдеш номер едно. В бизнеса в отношенията си в компанията си в всичко трябва да се стремиш към първото място. Човек получава това което иска, разбираш ли ме правилно?

Не я знам твоята приятелка, какво е чела. Но не виждам нищо лошо да харчи парите на татко си. Ти какво лошо виждаш в това? Ако нашите бяха много богати, едва ли щях да стоя на страна от парите им. Какво лошо виждаш в глезенето? Искаш нещо, получаваш го. Така се изгражда психика. Представи си, едно дете което непрекъснато е лишавано от какво ли не, с довода, че няма пари, или че трябва да се потруди за това. Колега, искам да мислиш! Получава се така, че през целия си живот изповядва схващането, че е трудно да получаваш, че трябва да даваш повече отколкото получаваш. Че трябва да се гърбиш, да се блъскаш, да се мъчиш, за да живееш сносно.
Вече питах някой замислял ли се е колко много богатство има по света, а в България? Замислял ли се е някой колко е свотовния оборот за един ден? А световната печалба за един ден? А за един час? А за една година?

За определението за доход, съгласен съм с теб. Моя грешка.

Не знам до колко жилището е актив. Да кажем, че при добри условия на пазара. Панелката може да повиши цената си за известен период от време. От икономика никога не съм се интересувал и не мога да споря за това. Но, мога да кажа със сигурност, че трудно ще продадеш 30 годишния си апартамент след 20 години използване на същата стойност на която си го купил. И тук не говоря за парична стойност, също не говоря конкретно за теб. Аз живея на квартира, току що пресметнах, че ако реша да купя този апартамент и вместо наем плащам вноска към банката за да го изпатя, ще ми трябват 38 години, това е без лихвите разходите за ремонти, подобрения, застраховки, данъци и прочее. Не съм сигурен, че след 40 години този апартамент, ще има същата стойност. 40 години са доста. Може и да греша, поправи ме ако е така.

Бедняшкия начин на мислене съществува и е присъщо за бедняците. Кое кара хората да се обиждат на бедняк? Такива сме си. Все едно аз да се обидя ако ме нарекат нисък, е нисък съм си защо да се обиждам?

Пак ви го казвам, събрали сме се шепа бедняци и си говорим за големите пари. И дори си позволяваме да изказваме мнение. Това минава всякакви граници.

Несъмнено в преобладаващия случай са нужни усилия докато се случи така, някой/и да бачка за теб. Но не си ли заслужава? В противен случай, даваш се под наем и си живуркаш. По-добре ли е?

gotemperor - Решението е, според теб е, някой друг да печели от теб, това ли искаш да кажеш? Сега ще смятаме заедно. Нека бъде един час на ден от твоя живот в полза на работодателя ти, много минималистично но така се смята по-лесно. Сложи ги 20 работини дни на месец, по 10 месеца(вадим 2 месеца отпуски и празници) 200 дни по един час = 200 часа. 40 години работа(в най- прекрасния случай) смяташ ли с мен? 8 000(ОСЕМ ХИЛЯДИ) часа. Разбираш ли ме? И това е само време, нито нерви, нито здраве, нито нищо. И това е най-прекрасния случай за който се сещам.

Не разбирам какво толкова злобеете по "родените със златна лъжица в устата"? Кой от вас не би искал собственото му дете да бъде такова? Аз със сигурност бих искал да се родя такова дете. Сега някой ще се изрази, че децата на богати родители ставали наркомани и утрепки. Аре молим ти се, нема нужда.

Често се случва, хората да говорят със задника си, друг път се случва да говорят с хуя си. А най-често се случва да опитват да оправдаят себе си за мързела и начина си на мислене.  Аз не съм по-различен, макар със всички сили да се стремя да изтръгна това осакатяващо мислене от себе си. Искам да се знае, че не нападам и не обвинявам никого, нямам за цел и да обидя някого. Но, имам чувството, че слушам алкохолиците пред кварталния магазин. А да не дава господ да мине жена в хубава кола. Веднага се почва, че го лапала заедно с ташаците и половината гъз, щом кара такава кола, какво друго да е.

Танграта(много готин Ник бай дъ уей, дано да си се кръстил на Българския бог) - Беше споменал нещо за пресмятане. Искам да ти кажа нещо, със смятане не се постига много. Често говорят, за богатите хора, че са прости и не мислят. А ние, дами и господа със завидните си интелекти и непрекъснатото си мислене и обмисляне, не работим ли за същите тия глупаци.
Ще дам един пример от истинския живот. Возим се с един заможен мъж в колата, аз карам и си говорим за курви, алкохол и наркотици, разправя ме си истории. В един момент, тоя замръзна, вика спри за 5 минути, аз си мисля, сигурно му се пикае. Извади си телефона, погледна на в мапс, вика тук мисля да си построя склад. Харесва ми, на главен път е, близо до разклон за друг главен път. Изпрати една локация във вайбър на някого. От тогава минаха около 2 месеца, в момента багери копаят. Хахахха. Аз преди да си купя телефон правя проучване на което и интерпол биха завидели, а тоя пич реши да строи в някаква нива за по-малко от 10 минути.

Тва е.
Активен

Fortuna incepto signatur!
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 602

Профил
« Отговор #31 -: Май 11, 2018, 21:06:52 »

Знам, че не искаш да ме засягаш. Аз също нямам и най-малкото намерение да те засягам. Напротив, ние сме хора, дето обичаме да гледаме честно на нещата. До колкото можем.
Сега за апартамента, темата е обширна. Може да откръти няколко страници. Има да се намесят 1000 подробности. Град, държава, качество на строежа, в строеж, на акт 16 или с обзавеждането; отделно с кеш, ипотечен заем (3-4%) или потребителски (5-10%); дали ще се хвърлиш с пари и труд на алтернатива (примерно ще си купиш магазин); дали имаш жена, дето те врънка да си имате семейно жилище; дали ще е къща, апартамент, гарсониера, и тн.
Ще гледам да мина по най-средната част, за да не пиша 100 страници.

Гледал съм статистики за имоти за последните 100 години за САЩ и БГ.
Има спадове и засилвания, но кривата е твърдо с 3% на година нагоре.
Лихвите са и те около 3%.
Инфлацията и обезценката на парите, и тя.

Сега, тук идва една супер елементарна сметка, която много хора не правят.
3% лихва се компенсира с 3% инфлация.
Т.е. всяка следваща година, ти дължиш на банката Х пари + 3% (1.03* Х),
но пък Х са се обезценили с 3%.
И реално все едно няма лихва ...
Т.е. на тебе ти идва много изгодно да плащаш вноската и да ползваш апартамента.
Дори и след 10 г да решиш друго, продаваш, изплащаш ипотеката с продажбата, и шансът е, че всичките пари, които си платил до момента ще са ти спестени.
Това в БГ е още по-валидно заради умерения климат (няма много снегове, ветрове и дъждове), и заради масивното строителство. Не се строи с картони, фазер и талашит.
Също така, годишните данъци са много по-ниски от западните държави, месечните вноски за поддръжка на етажната собственост също са супер ниски. В западните държави са между 300 и 1000$ на месец.
Всичко това, адски много олекотява имането на имот в БГ.

Ако купиш в строеж, рискуваш, но печелиш едни 30-40-50% при завършването.
Ако купиш преди покачване, печелиш едни 50%.
Ако купиш в строеж преди покачване, печелиш едни 100-130%

На 100к Е ипотеката е 1000лв на месец.
В повечето случаи със 100к можеш да купиш 3стаен и да го дадеш под наем за 1000лв. Оттам нататък се самоизплаща за около 30г

Лично според мен, една сграда в бг (и апартаментите и могат да оцелеят едно 50-100г). И то даже има доста примери, дори без да броим панелките.
Има старо строителство с тухла; Тия сгради са вечни!
Един път на 30г може да смениш ел мрежата и тръбите и това ще е. Това ще е под 1/10 от стойността.

Ако се вкараш в схема, и купиш по-евтин имот, можеш да го изплатиш и между 10 и 15г. (т.е. можеше, ако купиш 2015, 2016)
Ясно е, че сега, в пика на цените няма как да излезе сметката.

То това е едно от най-типичните неща за всеки бизнес.
Че в даден момент има ниша и се удря кьоравото.
Ако се досетиш да започнеш едва, когато всички са разбрали, а по-оправните вече са приключили, определено е не е готин ход.

Бизнесът (по принцип) не е нещо, дето да си избереш каквото ти скимне, да си хванеш подизпълнител който ти скипне, да го започнеш когато ти скимне, да го финансираш с каквато лихва и банка ти скимне,
и накрая от всичко това да чакаш положителен резултат.
Всяко нещо, трябва да е с повишена ефективност.
Изключение е когато переш пари, но тая опция не я обсъждаме.

Аз лично против супер богатите и децата им не злобея.
Просто мисля, че е безпредметно да ги обсъждаме.
Също мисля, че техният майндсет не е задължително единствения правилен.

То и евреите, като дават на някой нов (може и младеж) да започва бизнес,
му дават относително малко пари. Оставят го да сбърка и да фалира (евентуално).
После може да му дадат пак ... но пак не много.
И така докато задвижи.
Никой не изсипва наготово с кофите и чувалите. Дори и да ги има.

Сега, за онази приятелка ... нямам грам проблем да харчи парите на баща си.
Но когато започне със същата лека ръка да харчи и моите пари, тогава вече започва да става некомфортно. Особено, като аз не съм печелил тогава колкото баща й.
А дори и да печеля, аз може да имам съвсем други планове за парите си.
Може да искам да пратя детето си в шаолин, или в професионална школа по тенис, или в холивуд на частни учители, или да закупя зала 200-300квадрата и да основа бойна школа, в която може да се тренира по 24 часа.
Това са си мои пари, аз съм ги печелил и само аз решавам как да се ползват.
С какво право някаква пикла ще ми пилее ресурса? Това не ме прави да мразя никого.

За мисленето, прав си че много мисля.
Но липсата на мислене може и да помага при жените, но виж, за бизнеса, не съм много сигурен. Особено напоследък, на глупави бизнесмени не попадам. Това е още един мит, който циркулира в БГ. Че ако имаш пари, непременно си тъп.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Smiley
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 133

Профил
« Отговор #32 -: Май 11, 2018, 22:07:49 »

Оххх, не изброявай първо, второ, трето. Дразнещо е. Ако имаш за цел да ме дразниш, никой нищо няма да спечели от това. Благодаря предварително.

gotemperor - Решението е, според теб е, някой друг да печели от теб, това ли искаш да кажеш? Сега ще смятаме заедно. Нека бъде един час на ден от твоя живот в полза на работодателя ти, много минималистично но така се смята по-лесно. Сложи ги 20 работини дни на месец, по 10 месеца(вадим 2 месеца отпуски и празници) 200 дни по един час = 200 часа. 40 години работа(в най- прекрасния случай) смяташ ли с мен? 8 000(ОСЕМ ХИЛЯДИ) часа. Разбираш ли ме? И това е само време, нито нерви, нито здраве, нито нищо. И това е най-прекрасния случай за който се сещам.

Ако беше прочел и второ и трето щеше да видиш решението, ама нали те дразни  Roll Eyes
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3598

Профил
« Отговор #33 -: Май 11, 2018, 22:40:32 »

Това е още един мит, който циркулира в БГ. Че ако имаш пари, непременно си тъп.
Според форума, не само тъп, ами и бета. Защото истинският алфа ебе без пари. С пари не е спортсменско.
Аз пък не виждам нищо лошо да ебеш и с пари, не е срамно, даже бих се гордял. Както някой се гордее с мускулите си, защо не - нали е блъскал в залата за да ги направи - е, за парите не блъскаш ли да ги направиш?
Разбира се, тъпо е парите ти да са единственото нещо в живота, с което можеш да се гордееш. Трябва и нещо друго да имаш.
Например, голям хуй, като мене.

Иначе аз почти не познавам богати хора, които просто да си живеят живота и да си харчат парите. Все блъскат още и още, все мислят как да ги умножат, все се боят и правят планове как да не ги изгубят.
Аз самият, колкото повече пари (и активи, общо казано) трупам в живота си, толква повече грижи. Едно на ръка е самият стрес да не ги изгубиш, в какво да ги инвестираш дето хем не е рисково, но пък хем да носи доход (а доход без риск няма), друго е целият зор, който Танграта описа - ако са ти в имоти, все има ремонти, проблеми, все молби да им разсрочиш наема, все занимавки... въобще не е само да въртиш ланеца на пръста си и днеска да ходиш да събираш едната кирия, утре другата. Ако са ти в акции, трябва да не спиш ами все да проверяваш кое как върви, кое да ликвидираш, от кое да купиш още... ако са в бизнес, въобще да не говорим - това да хванеш 250 души да ти робуват и нищо да не правиш, е само по филмите - я ще те крадат, я няма да ги е грижа как се развива фирмата и ще западне, я нещо друго. Въобще, имаш ли пари, имаш и грижи. Само едно гърне жълтици ако закопаеш примерно, този вариант е единственият без грижи, за който се сещам. И сигурно пак ще сънуваш нощем дали някой не те е видял къде си ги закопал и да ходи да ги изкопае.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 899

Профил
« Отговор #34 -: Май 11, 2018, 23:13:11 »

Това е още един мит, който циркулира в БГ. Че ако имаш пари, непременно си тъп.
Според форума, не само тъп, ами и бета. Защото истинският алфа ебе без пари. С пари не е спортсменско.
Аз пък не виждам нищо лошо да ебеш и с пари, не е срамно, даже бих се гордял. Както някой се гордее с мускулите си, защо не - нали е блъскал в залата за да ги направи - е, за парите не блъскаш ли да ги направиш?
Разбира се, тъпо е парите ти да са единственото нещо в живота, с което можеш да се гордееш. Трябва и нещо друго да имаш.
Например, голям хуй, като мене.

Иначе аз почти не познавам богати хора, които просто да си живеят живота и да си харчат парите. Все блъскат още и още, все мислят как да ги умножат, все се боят и правят планове как да не ги изгубят.
Аз самият, колкото повече пари (и активи, общо казано) трупам в живота си, толква повече грижи. Едно на ръка е самият стрес да не ги изгубиш, в какво да ги инвестираш дето хем не е рисково, но пък хем да носи доход (а доход без риск няма), друго е целият зор, който Танграта описа - ако са ти в имоти, все има ремонти, проблеми, все молби да им разсрочиш наема, все занимавки... въобще не е само да въртиш ланеца на пръста си и днеска да ходиш да събираш едната кирия, утре другата. Ако са ти в акции, трябва да не спиш ами все да проверяваш кое как върви, кое да ликвидираш, от кое да купиш още... ако са в бизнес, въобще да не говорим - това да хванеш 250 души да ти робуват и нищо да не правиш, е само по филмите - я ще те крадат, я няма да ги е грижа как се развива фирмата и ще западне, я нещо друго. Въобще, имаш ли пари, имаш и грижи. Само едно гърне жълтици ако закопаеш примерно, този вариант е единственият без грижи, за който се сещам. И сигурно пак ще сънуваш нощем дали някой не те е видял къде си ги закопал и да ходи да ги изкопае.

По темата за доходите няма да се включвам. Нямам претенции за компетентност или да подреждам приоритетите на хората. Може би само това мога да кажа - въпрос на приоритети - криви такива няма.
Всеки да живее както ще.

Но една поправка към началото на поста на Стоун.
Никой във форума не е казвал, че е зле да ебеш с пари. Или че има зависимост м/у двете. Кофти е да трябва да си плащаш за да ебеш - ФАКТ
И бих допълнил - без значение под каква форма. То плащането си е плащане. Може би с пари е най-компромисната форма, дори. И все пак всеки го е правил - ФАКТ. Но това не променя факта, че е кофти Smiley
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1275

Профил
« Отговор #35 -: Май 12, 2018, 02:09:11 »

Никой във форума не е казвал, че е зле да ебеш с пари.
Сигурен ли си? Да не вземе да се пръкне някой да изкара едни цитати и да излезе друго.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #36 -: Май 12, 2018, 06:50:31 »

Танграта - По повод далаверите с недвижимо имущество, нямам много за казване. Никога не съм се интересувал задълбочено от тази сфера. Когато в един момент, имам парите да си купя имота, най-вероятно ще го избера както си избирам и колите. Виждам я на пътя, харесва ми, намирам я в обява, купувам я.

gotemperor - Сигурен съм, че има и по-добър начин да изразиш себе си. Хах.

По повод, стреса който носят големите мангизи. Аз лично, съм работил и за 15 лв на ден, толкова съм и работи, ама колко да работиш за тия пари. Сега пак работя но за значително по-солидна сума. И наблюдавам, че колкото повече взимам(не случайно използвам тази дума) толкова по-спокойно и комфортно се чувствувам. Със сигурност не се възприемам като богат човек. За мен Богат човек е, човек който може да си позволи, немислимото за средната класа във всеки един момент. Човек който не е вързан като куче в смръдливия офис или гнусния цех. Човек за чието състояние някой се струди. Но пак казвам, на мен лично парите ми носят спокойствие.
Факт е, че колкото повече имам толкова повече искам да взимам и често извивам ръцете на хората около мен но това не ме стресира. Към момента съм в процес на развитие на нещо което ще обезпечи съществуването ми, не се чувствам напрегнат или изнервен, напротив нямам търпение нещата да се движат и дори форсирам обстановката и стресирам други хора.
Активен

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #37 -: Май 13, 2018, 00:01:08 »

@Маноуар - да, това е така - колкото повече изкарваш, толкова си по-спокоен. С това съм съгласен.
Проблемът е, че да ги изкарваш, трябва да бачкаш, а това хич не е приятно.
А и ти колкото изкараш, толкова изпиваш. Аз говорех за натрупани пари. Ако почнеш да ги трупаш и в един момент ти се посъберат доста, тогава почва стреса, за който ти говоря. Ще видиш как ще почнеш да:
(1) се боиш да не ги изгубиш
(2) да мислиш как да ги удвоиш
В другата тема Рекоджехта писа за едни психологически експерименти за цена като купуваш и като продаваш. Е, подобни експерименти има и за печалба и загуба. Оказва се, че радостта, която човек изпитва като спечели нещо (примерно 100 лева) е по-малка от болката, която чувства като изгуби същото нещо.
Така че и на богатите не им е лесно.
Най-добре са май даоистите, които не се интересуват от пари и не се сравняват с другите, а просто живеят живота си без очаквания и без амбиции. Казват, че това носело най-голямо щастие и душевен покой.
Защото да имаш много пари е точно да се сравняваш с другите. Ако всеки караше кола за 250 бона, ти щеше ли да искаш такава? Не, щеше да искаш кола за 2 милиона. Това е безгласен крясък към всички други - "копелета, вижте ме, аз имам това, а вие го нямате". Тъпо е да градиш щастието си на факта, че другите нямали нещо. То трябва да се гради на това, което ти имаш - а не което другите нямат.
Но е по-лесно да се каже, отколкото да се направи. Хората по 20 години в манастир в Тибет изкарват, и пак не намират нирваната (пълното душевно спокойствие). Все гоним нещо и все се сравняваме с другите.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #38 -: Май 13, 2018, 10:28:28 »

stone - Не изпивам всичко което взимам. Изпивам голяма част, но не съм чак така пройдоха. Ще те чуе майка ми и ще се отрече от мен в общината...

В момента инвестирам, както вече казах. Но това не ме кара да се чувствам напрегнат. И да ги изгубя, какво от това, ебах ги смръдливите кинти. Всичко е в главата ми докато тя е на мястото си, другото не е страшно. Има риск да потъна с паричките си. В най-лошия случай, ще се върна на позицията на която съм в момента. Хах. Но дори трудно мога да си представя какво ще бъде в най-добрия. 10 дена банкет ше правя в цяла България, чевермета, корбани, ръчен хляб, сива гъска, сливенска перла, кой е гладен жаден, ше дойде ше яде ше пие. Няма да оставя един трезвен.

Когато навремето ми разбиха апартамента в него имаше хиляди левове, сложени най-просото място, едва ли не са се спънали в тях. Тъпаците бяха обърнали целия педерастки апартамент и не ги бяха намерили. Откаднали една шепа сребро, няма да ги кълна, ама тогава много ги клех. Майка им негодна да еба бяха ми спомени тия работи. Стреснах се като видях апартамента, стана ми малко кофти, сетих се за парите но докато вървях към мястото, просто си представих, че сега на ново трябва да ги изкарам.
Активен

Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1808

Профил WWW
« Отговор #39 -: Май 15, 2018, 16:29:33 »

Смятам, че многото пари развалят всичко - отношенията ти с хората, отношението ти към света и живота.
Честно казано не искам много пари. Искам толкова, че да живея среден, нормален живот - море, чат пат екскурзия, качествена храна, да си плащам за спорт, хобита, да не се стискам, ама не ми трябват милиони.

Примерно 2000 лева на месец са ми супер, колкото и реално получавам. Не че ще откажа повече, но не са ми фикс идея.
Но честно казано - не искам милиони.
Ще се развалят/променят отношенията ми с всички хора - нови и стари познати. Парите променят нещата към лошо. Те са нужни за да живеем, но не са нужни в прекомерни количества. А и с пари не можеш да си купиш най-важните неща в живота - здраве, любов и т.н. Е жени може да си купиш, но емоцията няма да е готина. По-добре да е нийди любов, или сваляческа тръпка щото си пич, ама да си купиш някой с пари - ужас е.
Като цяло с многото пари хората често компенсират разни други неща дето им липсват.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1275

Профил
« Отговор #40 -: Май 15, 2018, 16:41:50 »

Искам толкова, че да живея среден, нормален живот
Като генерално правило съм забелязал, че резултатите винаги са поне една (обикновено няколко) идея под поставената цел. Демек, ако целиш средно ниво, се оказваш по-ниско от средното. Ако целиш високо, се оказваш на средно. Пък ако целиш топ ниво, поне стигаш сравнително високо. Това е за average joes като нас. Иначе ясно, че има и някакви единици дето са баш топ оф дъ топ, ама тях много, много не ги броя, понеже там има 1000 други фактора, дето знаеш ли каква може да е причината за успеха им.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1424

The Queen's Code

Профил
« Отговор #41 -: Май 15, 2018, 17:53:05 »

Нямам нищо против да спечеля няколко милиона от националната лотария и да се разкарам от шибаната корпоративна система. Честно, имам страхотни планове. Една година само ще пътувам и ще чета книжки, без да се чудя какъв да го дървя пред шефове и тарикатчета.
После отварям качествена кръчма, с концепция и изчистено меню. Ще ми останат даже да рискувам тук, там.
Така че съм напълно съгласна: колкото повече, толкова повече и ако може да идват ЛЕСНО. 2000 лв, 5000лв... ми това е смешно за днешния стандарт.
Не смятам, че парите развалят хората. По-скоро хората са си били развалени, а парите само са ускорили процеса.
Активен

"Да живееш както ти искаш, не е егоизъм. Егоизъм е тогава, когато задължаваш другите да мислят и живеят така, както ти искаш." Оскар Уайлд
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #42 -: Май 15, 2018, 19:09:43 »

Ха-ха, ето снапшот из съвременния свят: мъжът си мисли, че Х лева са комфортен доход, а жената вика "абе какво са Х лева за днешния стандарт".
Смятай значи какво ще слушаш цял живот ако се ожениш.
Активен
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1424

The Queen's Code

Профил
« Отговор #43 -: Май 15, 2018, 22:21:05 »

Ха-ха, ето снапшот из съвременния свят: мъжът си мисли, че Х лева са комфортен доход, а жената вика "абе какво са Х лева за днешния стандарт".
Смятай значи какво ще слушаш цял живот ако се ожениш.

Е, не, стоун, извинявай, но тотално ми преиначи думите. Това не е диалог между семейна двойка, в моята никога не е било, надявам се и в твоята да е така. Не е задължително жените да врънкат мъжете си за доходите им. Пожелателно е да не го правят. Има други начини за стимулиране и мотивиране на мъжете ако една жена е решила, че трябва да разчита доходът й да идва от мъжа. Повечето средностатистически двойки обаче се допълват. Както и да е.
Тук се говореше за самия доход, нали така? Да се смесва с жени/мъже няма смисъл.

От друга страна ако се задоволяваш с това, което имаш, никога няма да израстнеш, което не означава да мрънкаш и страдаш, а да работиш по въпроса. И тъй като наистина не вярвам в богатството, натрупано с честен труд, смятам, че определена доза късмет никак няма да е излишна. Мъжете не разбирам с какво са виновни в случая. Но да си мислиш, че това, че си задоволил някакви съвсем базови нужди значи "комфорт", ми се струва детинско и наивно.
Активен

"Да живееш както ти искаш, не е егоизъм. Егоизъм е тогава, когато задължаваш другите да мислят и живеят така, както ти искаш." Оскар Уайлд
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1808

Профил WWW
« Отговор #44 -: Май 16, 2018, 08:30:54 »

Нямам нищо против да спечеля няколко милиона от националната лотария и да се разкарам от шибаната корпоративна система. Честно, имам страхотни планове. Една година само ще пътувам и ще чета книжки, без да се чудя какъв да го дървя пред шефове и тарикатчета.
После отварям качествена кръчма, с концепция и изчистено меню. Ще ми останат даже да рискувам тук, там.
Така че съм напълно съгласна: колкото повече, толкова повече и ако може да идват ЛЕСНО. 2000 лв, 5000лв... ми това е смешно за днешния стандарт.
Не смятам, че парите развалят хората. По-скоро хората са си били развалени, а парите само са ускорили процеса.

Е тва е най-тъпото нещо евър.
Ако ще е милионер, да е с мои лични способности - физически, умствени....Националната лотария е типичен пример как човек с добър живот може да се провали.
Първо лесно спечелени пари - лесно се губят, харчат. Влизаш в некви схеми дето след като получиш един милион, надхвърляш изведнъж рязко боя си и след това фалит барабар с кредити. Плюс това - отварям кръчма - поредна заблуда - всеки лесно забогатял или без някво ноухау, но с мисли, че е различен, отваря или заведение или магазин. Резултатът обикновено е фалит и наливане на пари.

След това съм забелязал, че има някаква карма и скоро след като спечелиш лотарията, нещата така се случват, че природата балансира и оставаш без нищо. В случая, че сам си ги изкараш там кармата е балансирана от факта, че си положил лични усилия и затова не се губят така лесно. А и като си положил усилия - по-друг начин гледаш на парите си.

Просто мнението ти е тип - типично бг мислене.

Ако взема 1 милион от лотарията - купувам 5 апартамента и останалото в банка или в злато (естествено златото го държа в трезор). Естествено и при това има риск, но все пак всичко си е риск, а твоето е - не рационално премерен.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Страници: 1 2 [3] 4
  Изпечатай  

Отиди на: