Tyxo.bg counter Доход
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 18, 2018, 16:46:56 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

”Изисквай повече от себе си и очаквай по-малко от останалите. Така ще си спестиш много нерви.” - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юли 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  
Автор Тема: Доход  (Прочетена 3366 пъти)
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 904

Профил
« Отговор #45 -: Май 16, 2018, 20:30:29 »

Coconut Crab - Мисля, че не си прав. Трудно ще те развали парата, по скоро бедността може да свърши тази работа. Примери за това колкото искаш, цяла България е пример за това, как бедността уврежда и осакатява човек.
Вярвай ми, с пари можеш да си купиш здраве. Не е далеко момента в който ако нямаш пари, ще те оставят да умреш на стълбите пред спешното. Да не кажа, че вече е настъпил. На младини, един ден имах ужасни проблеми с очите. До такава степен, че се налагаше друг човек да ме води. Държах го за ръка защото не виждах. Имах нужда от спешна помощ, несъмнено. Но нямах 35 лв. Изгониха ме от очния кабинет заедно с придружителя ми. С довода какво щяло да стане ако, всеки започне да си идва когато му скимне и да не си плаща. Разбираш ли ме? Придружителя ми ги пита дали, ще ме оставят да ослепея за 35 лв. Тогава чух, как блъсна врата тая мърша. Никога няма да и го простя.

Друг пример, знаеш, че има ултра скъпи зъболекари и доста евтини. Не искам да казвам какво се случи на един колега от 2 кариеса и един мъдрец. В момента му липсват 4 зъба и пие по една шепа хапчета на ден. А преди това, вика, взе ми 30 лв. за пломба, перфектно.

Много скоро, без пари няма да ходиш на лекар на касапин. Обещавам ти, тоя момент не е далеко.

Какво са два бона към момента? Съгласен съм с Кикито, несъмнено. И 5 бинки не са много но по-се търпи. Зимата плащах, 1 000 лв всеки месец, квартира +сметки. Искам да смяташ с мен. Една хилка за жилище(ако си минималист). Кола, нафта, застраховки, кръчми, алкохол, цигари. Как да стане?
Казах го преди, пак ше го кажа. Трябва да се целиш по-високо от небето за да стигнеш до някъде.

Equilibrium - Бъди така добра да дефинираш "честен труд". Със сигурност ако не ощетяваш хората няма да добиеш пара. В този смисъл си абсолютно права. Но трябва да знаеш, че всеки който работи за някого или за нещо вече е ощетен. Ти също, докато работиш в корпорацията в която си работиш, несъмнено тя печели от теб, защото ти губиш. Аз също не съм в по-добро положение към момента. И това е правилната схема, ако всеки получаваше точно толкова колкото заслужава нямаше да има нито една печеливша фирма.
Сърдечно ти пожелавам да си отвориш кръчма. Несъмнено, ще се възползвам да я посетя. Но, националната лотария, няма да ти свърши работа. Това хоро е играно много пъти...
Активен

Fortuna incepto signatur!
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1238

Профил
« Отговор #46 -: Май 16, 2018, 20:58:01 »

Кола, нафта, застраховки, кръчми, алкохол, цигари. Как да стане?
Е тук вече ме изгуби. Точно по тази тема говоря с доста хора последно време. Кола да имаш, ок, няма проблем (макар че ето, слейъри, берсерки, илияновци си карат и без). Ама всеки иска яката работа, а не някоя за 3-5к, дето също ще си върши работата страхотно, че даже и по-евтино ще ти излезе. И аз спадам към тези btw, така че не се правя на светец.
От тук нататък - кръчмите, алкохолът и цигарите - това са ЛУКСОВЕ. Никъде по закон не са ти обещани. Не ти се полагат, само защото си жив. Ако можеш да си ги купиш, твоя работа, ама никой не е длъжен да спонсорира зависимостите ти. То ако ще е така, нека получаваме и пари от държавата за трева, кока, хероин, лсд, гъби и квото друго искаме да си вкарваме. И това го казвам като човек, който и пие, и пуши, и ходи по заведения, прекомерно. Ама нали ги гледам повечето други какво правят, излизат 1-2 пъти седмично, пият там 1-2 питиета и толкоз.
Ето, аз например съм си наредил така нещата, че често да ме черпят, или съм на 50%, демек сметките що-годе излизат. Не пуша цигари, че по 10-12 лева на ден ми излизат много (за удоволствието да се тровя), а си свивам тютюн. Ето, само от цигарите, вместо да ми излизат по 300+ лева на месец, ми излизат под 100. В следващия момент, имам познати дето бачкат за по 600 лева нискоквалифициран труд, пушат по 2 кутии на ден, и седят и бичат "баси тъпата държава, няма пари" - лол?

Тва е. Просто хората адски много са свикнали, че всичко им се полага по презунпция. На всеки, светът му е длъжен да му уреди мерца, или бавареца, или аудито (нз няква друга дума за ауди), да му финансира цигарите, пиячката, излизанията, курвите и т.н. Който не му изнася, да ходи да живее както на времето са живяли - вземаш една земя, работиш си я, и квото изкараш, го ползваш за да оцелееш. И това всеки ден, щот иначе глад.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #47 -: Май 17, 2018, 06:56:43 »

rekojeht - Искаш да кажеш, че всичко което е в повече от това което е нужно за оцеляването на индивида е лукс? И така да е, никога не съм казвал, че държавата е длъжна да ти осигури лукс. Функцията на държавата е с парите които са и нужни и събира чрез данъци, такси, глоби, акцизи ако щеш. И точно с тези пари да създаде среда благоприятна среда за бизнес и живот. Нито повече нито по-малко. Държавата, чрез теб трябва да ти осигури само средата в която да живееш и да се развиваш, да се размножаваш като по този начин създаваш нови данъкоплатци. Трябва да ти осигури, пътища, закони, полиция, органи които да гарантират спокойствието на бизнеса и населението.
Всичко знаем, че нашата държава не изпълнява добре функциите си. За това не са виновни политици и прочее, виновно е населението. Защото, държавата както много други структури е върху основата на хората, на множеството. Няма политици няма дяволи, няма шефове, няма админи. Илиян и Слеъра са шефовете на този форум, но какво е форума без теб и мен. На какъв чеп ще бъдат шефове, ако не съществуваха потребителите?
Глупавото Българче, иска по цял ден да си клати камбаните и накрая държавата да го изпрати в мизерната почивна станция на морето за 10 дни. Тва е.

Човече никой не говори, за дребни сметки. 50% от сметката па 300 лв. за цигари. Тук говорим за сериозни възможности.  Един приятел казва - Знаеш ли по какво се познава кой има пари и кой не?
- Не.
- Ако като ходи в банката се реди на опашката, значи няма пари, ако като влезе го посреща управителя с кафе, бонбони, значи има пари. Много е просто.

Значи да, света не е длъжен, но може без усилие от негова страна да му осигури всичко което изброяваш. Но поне според моите наблюдения да стискаш двата лева не е начина да ги получиш. От стари хора съм, чувал, че икономията е майка на мизерията. Има много примери за това, как цели десетилетия стискани парички се губят за минути. И причината е една, парата не седи мирно, тя иска да играе. Иска да се върти. Когато говорят за някой милионер или милиардер, повечето хора си представят, че в хола на въпросния човек има една огромна купчина с пари. Ташаци, така е в анимациите за чичо Скруч.

Активен

Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1772

Профил WWW
« Отговор #48 -: Май 17, 2018, 10:35:10 »

Случвало ми се е да живея с по-малко доходи и да съм бил много по-щастлив от време с повече доходи. Имало е случаи примерно 10 лв бюджет на ден и пак си е било супер. Е сега - за доктор, да нямаш да се нахраниш - това е кофти. Но ако са задоволени базовите потребности от храна, дом, вода и лекарства, всичко друго в материалната сфера не увеличава с много щастието ми. Дали ще има за дискота и почивки или не - не е чак толкоз фатално. Е - хубаво е да идеш, но не е основата на приятния живот.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 754

Профил
« Отговор #49 -: Май 17, 2018, 11:35:41 »

https://profit.bg/svezho/bivsh-milioner-sega-raboti-za-podayaniya/ - този ми е любимият. Ако някой се чуди как се харчат 14 милиона за курви и бело в рамките на 8 години да чете Grin

Иначе по темата - не може всеки да е богат. Дори в най-развитите страни има около 10% богаташи, 10% бедни и 80% средна класа. Проблемът в България е, че половината средна класа е бедна заради кражби, тарикатлък и селска народопсихология.

Където и да съм ходил(около 10 държави), масово хората си живеят по точно същия начин - изкарват кинти, колкото да си покрият нуждите, да си позволят някоя глезотийка от време на време(телефонче, екскурзийка - да не си помислите хубава кола или жилище!), живеят на кредит и реално консумират каквото консумират, правят каквото правят и не оставят НИЩО след себе си. В миналото поне хората са оставяли някакъв имот след себе си. В днешно време всичко е наеми и лихви.

А разделението бедни/богати винаги го е имало. Който си е отварял учебниците по история знае. Дали ще са патриции и плебеи, касти, князе и народ, боляри и народ, интелектуалци и народ, класите винаги си ги е имало. И винаги в приблизителното съотношение 8-10% богаташи(от които 1% свърхбогаташи), 60-80% "народ"(днешната средна класа) - от които малка част се опитват да пробият при богаташите - и останалите хептен без пари/ресурси.

Комунистите уж се опитват да го "оправят" това и пак не става - пак 10% стават политическа номенклантура с привилегии, сиреч елит. Тук говорим за естествен процес, инстинктивно разпределение на обществото.

Защо не може всеки да е богат ? Защото не може всеки да се отличава. Финансовата тежест е и обществена тежест, признак за влияние в обществото. И при другите животни, в техните си общества някои индивиди се отличават. Разбира се, те не събират ресурси, но се отличават с други неща - примерно гребените на петлите или гривите на лъвовете(външен признак за влияние в техните общности). Разбирате, все някой, някъде, изпъква с нещо. Така и с кинтите.

Сега да анализираме някой свръх-богат човек. Някой там от топ 100 във Форбс да вземем. Това обикновено не е селският тарикат. Свръх-богатия човек инвестира парите си, дава за благотворителност, скромен е в публичните си прояви. Не ходи в Дубай, не си снима притежанията и не парадира.

Да го съпоставим със селчото в България, който все гони тарикатлъка, врътката и далаверата, барем да се снима някъде и да покаже кой е. И докато все гони тази запомняща се врътка, все е без пари и все му се изплъзват тия милиони. Мисля, че разликата е очевидна.

Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #50 -: Май 17, 2018, 13:23:23 »

Чисто теоретично - не е и възможно - трябва да се спазват законите на икономиката.

Примерно - утре правителството решава да напечата супер много пари и да преведе по сметките на хората по 10 милиона.

Веднага - хипер инфлация и пак няма богати.

Зад парите стои продукт, дори и да ги откраднеш парите - преди това трябва да е имало продукт (освен ако не искаме хипер инфлация). А под продукт - разбирайте и услуги и интелектуални продукти и ноу хау.

Дори и кражбата е продукт - трябва да знаеш как.

А не всички хора имат еднакви способности, шанс, късмет и затова всеки има различен продукт, който предлага и затова получава различно възнаграждение. Защо примерно аз не взимам 10 бона - еми защото нямам продукт, който да предложа за 10 бона или поне не съм го намерил.

Комунизмът предлага няква утопия, но тя е невъзможна. Да речем всички сме в комуна и делим по-равно - резултатът ще е, че поне няма да има гладни (до един момент, когато станем над 10 милиарда примерно), но няма да има и богати. Ама я някой да каже - съгласен ли е примерно за да няма бедни и гладни, да се лиши от 10те си ризи и панталона, да остане с един, да не иде на море - повечето няма да са.

А пък помислете повече над друго - големият доход не значи щастие.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1419

The Queen's Code

Профил
« Отговор #51 -: Май 17, 2018, 13:51:57 »

Equilibrium - Бъди така добра да дефинираш "честен труд". Със сигурност ако не ощетяваш хората няма да добиеш пара. В този смисъл си абсолютно права. Но трябва да знаеш, че всеки който работи за някого или за нещо вече е ощетен. Ти също, докато работиш в корпорацията в която си работиш, несъмнено тя печели от теб, защото ти губиш. Аз също не съм в по-добро положение към момента. И това е правилната схема, ако всеки получаваше точно толкова колкото заслужава нямаше да има нито една печеливша фирма.
Сърдечно ти пожелавам да си отвориш кръчма. Несъмнено, ще се възползвам да я посетя. Но, националната лотария, няма да ти свърши работа. Това хоро е играно много пъти...

Абсолютно. Ти си го дефинирал, само ще добавя, че тук се включват и тези, които не са наемници, а имат собствен бизнес, но все пак си плащат всички дължими данъци, осигуровки, бонуси на служителите, не укриват оборот и т.н. В този смисъл не виждам с какво една печалба от националната лотария е ощетяваща. Балансът, за който Coconut повдигна въпрос, касае случаите, в които някой е пострадал от действията ти. Една печалба е просто като неочаквано наследство. Някои хора пропиляват наследството си, точно както някои други биха пропиляли печалба от няколко милиона, като в примера на Just_a_boy. И в двата случая е изпитание дали ще се справиш. Което навежда на мисълта, че освен пари е добре да имаш и други активи, в които да си инвестирал предварително. Малко акъл в главата, да кажем.

Най-голямото предимство на многото пари според мен е, че с тях се купува време. А по-ценно от времето няма. В момента например имам една камара ангажименти до степен да не мога да вдигна глава и да погледна цялата картина, да се отдалеча малко от ежедневието. Съответно в такава ситуация е абсурдно да търся варианти за кредит, място на заведението, концепция. С една добра обезпеченост зад гърба си това нямаше да е така.
Но вярвам в късмета, така че Мановаре, ако отворя един ден кръчмата на Кики със сигурност ще пратя покана. Особено като знам какъв оборот може да направиш.  Grin

Coconut, имам чувството, че се успокояваш с това за щастието vs. парите. Виж, няма лошо. Няма лошо да си мислиш, че може да си беден, но щастлив. Представи си обаче колко готино би било да си богат И щастлив. С какво двете се изключват не мога да разбера.
Активен

"Да живееш както ти искаш, не е егоизъм. Егоизъм е тогава, когато задължаваш другите да мислят и живеят така, както ти искаш." Оскар Уайлд
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #52 -: Май 17, 2018, 14:25:23 »

Тва е като самодостатъчността.

Пичът без жени си вика - ех само да имах много мацки за ебане.
А тоя с много жени вика - не ми пука за жените, аз не завися от тях. Не бъди нийди. Бъди самодостатъчен.

Същото е и с парите - да си самодостатъчен, значи и да не се влияеш толкова от материалния комфорт.

А време - нали времето го уплътняваш със страстта си, която би трябвало да е и твоята работа.  Grin
Активен

rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1238

Профил
« Отговор #53 -: Май 17, 2018, 14:26:50 »

https://profit.bg/svezho/bivsh-milioner-sega-raboti-za-podayaniya/ - този ми е любимият. Ако някой се чуди как се харчат 14 милиона за курви и бело в рамките на 8 години да чете Grin
Е 14 милиона изхарчени е малко силно, защото пише че дал 5.5м на приятели, демек 1/3+. Ся, за блекджек, че е харчил, тва е тъпо. Ама пък, как си е поживял тези 8 години.....така както никой от нас, никога няма, най-вероятно.
Аз бих го отиграл по-различно, естествено, ама като го гледам, не е нещастен и сега.
Аз ако имам 14 милиона, и аз ще ги похарча по курви. Ама най-готините и само мега перверзии ще се правят. Пикаенета, фистинги, mother-daughter, бой, чупене на кости, рязане на крайници, кучета, коне, квот ми хрумне, пък ако намеря и някое местенце като в онзи филм Хостел, и това бих пробвал. Поне да си знам, че всичко съм направил, ама до втръсване. После ще вляза във форума (ако си го спомням изобщо), ще почета някоя друга тема, и ще си кажа "Боже, колко мъка има по тоя свят, боже!"
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 232

Профил
« Отговор #54 -: Май 17, 2018, 17:20:54 »

Аз ще влезна с малко по -"соломонов" отговор.

Всички сте прави за себе си.  Идеалният доход е този, който ти позволява да водиш живота, който искаш. Ако някой иска да е милионер - ясно. Ако не иска - пак ясно.

За България и 2 бона могат да бъдат ок - и 5+ на месец могат да бъдат недостатъчни. Знам хора, които са щасливи и с 600-700 заплата и си стоят така над 10 години - един пич, който работи в кино Арена на една и съща позиция някакви 10-15 години, живее си с техните и си е щаслив, постигнал е някакъв духовен мир, не мрънка и си джитка така. В контекста на форума и пикапа - и тези пари са достатъчни, за да ебе (ако иска и се развива в тая посока, не знам дали го прави). И не е само той.

За себе си знам, че бих могъл да бъда щаслив и с 1200 приход на месец. Временно, защото искам да се развивам, а това е свързано с допълнителни разходи. Ще дойде момент, в който ще мога да си позволя каквото искам,  но всички сигурно сме съгласни, че по-важно е да си намериш "страст" и да й се отдадеш, пък пари/жени да бъдат допълнение. Има хора, чиято страст е да правят пари - за тях ще е по-добре да правят повече. Други мислят, че "колкото повече, толкова повече", но пак няма да са доволни. До мироглед е.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #55 -: Май 17, 2018, 18:29:34 »

Just_a_boy -  Не виждам нищо лошо в това да не оставиш нищо след себе си. Червеите рядко се интересуват от това дали си построил къща и колко кредита имаш. Ако искаш не къща, град построй, пак червеите ще те хрупат.

И трябва да има разделение. Подкрепям.
Прав си, че ултра богатите хора не парадират с притежанията си, особено пред бедняците, хах. Но тук, не поставяш коректно сравнението. "селчото в България" не е ултра богат човек. Той е, почти слабоумен и не ходи на много места, просто на всякъде се снима. За пример познавам човек, който не е качал нова снимка във фейсбук от години. Познавам го много добре и знам, че от началото на годината има посетени няколко държави по няколко пъти за период от 3 до 10 дни. Смени няколко мотора,няколко коли, кои от кои по-хубави а в профила му във фейсбук още седят снимките от преди 5-6 години. От друга страна, всеки втори шофьор, строител, или дребно мениджърче има хиляди снимки от слънчака.

Coconut Crab - Прав си последствията от това да се напечатат много пари. Но никой не иска да ги печата. Те вече са напечатани и са гарантирани с продукти. Просто, в огромната си част не са твое или мое притежание а на един автобус хора в света.
Несъмнено си прав, че богатството не означа щастие. За сметка на това, бедността означава нещастие.

Equilibrium - Въпроса с изплащането на бонуси и реалните осигуровки на служителите и работниците е много наболял в България. За нещастие, съществуват много измъчени и слабо печеливши фирми за които реалното изпащане на всичко което изброи, би било пагубно. Една от хубавите страни на демокрацията е, че работника или служителя винаги има избор. Има и други фирми има и други начини. Един, ценен и квалифициран кадър(според мен кадър идва от кадърен) винаги може да изиска промяна на условията. Винаги може да вдигне цената си, ако фирмата не е готова да я плати, няма проблем има и други купувачи. За нещастие, работниците и служителите в България, често се самооценяват твърде ниско. Във фирмата в която работех преди, заплатите се изплащаха в кеш. Винаги в деня за заплати настъпваше смут сред персонала. Все едно изпитваха срам от това да идат и да си вземат парите. С какво си обясняваш това?

Благодаря за поканата, тръпна в очакване.

rekojeht - Това което искаш може да го правиш и без пари. Но ако искаш да се излекуваш от желанията си, ще трябва да инвестираш солидна сума в доктори.

Активен

Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 365

Профил WWW
« Отговор #56 -: Май 17, 2018, 19:38:03 »

То тоя пич се наживял на всичко кот душа му иска и ся го раздава трезвеник будиски стил . Да е жив и здрав човека но това е гадната истина от тия лотарии . Повечето хора не знаят какво да правят с толкова пари и затова фалират толкова бързо ...  И причината е много много много луда те ги нямат печелятги от билетче . Закарърпат дупките  и почват тва ще взема това онова и хварчат . И след определено време пак търкат билетчета и чакат да се снимат до лафката .  Grin Grin Grin
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3578

Профил
« Отговор #57 -: Май 17, 2018, 19:49:31 »

Е как тръпнеш в очакване, тя нали каза, че оборот ще правиш, демек ще плащаш. Аз мислех, че меноуара в кръчмата на кики ще пие без пари?
Ама какво говоря, то така ще фалира за една седмица.

А относно бедните и богатите - много ясно, че трябва 80% да са бедни, защото иначе кой щеше да работи? Ето тук всички казахте, ако бях богат щях само да ходя по курви, или по кръчми, или да карам коли и мотори, или да лежа на една кълка. Един не каза - ако бях богат, щях да копам, или пека хляб, или да карам камион, или да дремя в офиса. Ето по тази причина никое общество не може да допусне всичките му членове да са богати, защото кой ще работи тогава?
И това е така и в България, и в Швейцария.
Активен
Страници: 1 2 3 [4]
  Изпечатай  

Отиди на: