Tyxo.bg counter Какво мислите за брака?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 18, 2018, 13:27:14 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Да се пребориш с лошите навици е по-лесно днес отколкото утре - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юни 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Какво мислите за брака?  (Прочетена 1156 пъти)
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 125

Профил
« Отговор #15 -: Май 11, 2018, 11:33:26 »

ако няма ползва от нещо, защо да го правим? Така че въпросът ти не трябва да е "защо не искат да се женят", а "защо някой изобщо би се оженил?".
За жената има ползи - колежката ги изреди по-горе.
А мъжете го правят не за полза, а по следните причини:
- като хванат онеитис по някоя и си мислят, че като ѝ сложат пръстена на ръката и ще я вържат да им е вярна цял живот (самоизмама)
- когато тя им каже "ти мислиш ли за семейство или само ми губиш времето - ако си несериозен, няма да те чакам вечно ами ще си намеря някой по-свестен мъж, а не развейпрах" и клякат (изнудване)
- имат някакви вярвания от времето на дядо си, че така е редно и полезно за обществото, и илюзии, че ще могат да живеят в любов и разбирателство с една жена цял живот, да се покрепят и помагат и т.н. (също самоизмама, в дните на фейсбуци, тиндъри, риалитита, и токсична поп-култура)

Stone, от историческа гледна точка вярвам, че и мъжът е имал ползи от брака.
Най-големият му плюс (преди ерата на презервативите) е бил, че вероятността децата да са от него се качва значително.
Затова и са се търсели девствени жени и се е упражнявал голям контрол над жената - къде ходи, какво прави, недай си боже да остане насаме с друг мъж - а за разменна монета се е ползвало всичко онова, което мъжът осигурява на жената за един по-добър живот.

В модерните времена ситуацията започва да се променя, особено в страните с изкуствено регулиране на междуполовите отношения, в които на мъжът се вменяват повече отговорности, отколкото е адекватно.
Слава богу, тази мода нас още не ни е застигнала, ние сме в другата крайност.
Иначе виждам все повече мъже, които търсят изгода от връзка/брак и това хич не са толкова единични случаи, колкото си мислиш.
Разбиването на работните навици, лошия пример на забогатяването за един ден, културата на "далаверата", лошата обстановка и липсата на достатъчно примери за награден честен труд, както и третирането на мъжът като тинейджър до 35 годишна възраст дават много голямо отражението върху вашият пол.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1199

Профил
« Отговор #16 -: Май 11, 2018, 19:09:48 »

Разбиването на работните навици, лошия пример на забогатяването за един ден, културата на "далаверата", лошата обстановка и липсата на достатъчно примери за награден честен труд
Защо тези неща да са "лоши" и "култура"? Няма нещо по-нормално от това всеки да иска да си клати краката и да има купища пари. Ти да не мислиш, че нечий дядо е искал да оре нивата, и че ако е имало вариант тя да се оре сама, а той да си пие на двора, не би се навил веднага?

А това с "честният труд" е просто илюзия. Кой определя кое е "честен" труд и какво точно трябва да е възнаграждението? Това не е закон на физиката. Всичко опира до market forces, кой колко е на зор, кой колко може, и кой от какво има нужда, както и това, колко други хора има, които са готови да свършат същата работа за по-малко пари. Пък ако мога да взема повече пари за нещо, отколкото първоначално съм си мислел, че мога да взема - толкова по-добре. Така или иначе, щом някой ми плаща, значи може да си го позволи, и 10-20-30 лева повече, няма да го съборят. Няма как да съчувствам на някой, дето е организирал вечеря за 100 човека, просто за да си празнува 50тия рожден ден, пък на мен да ми е гузно да му взема колкото се може повече пари. Щом може да си позволи лукса да извика човек, който ще обикаля да му снима, значи може преспокойно да си позволи да ми плати и тройно нормалния ми хонорар.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #17 -: Май 11, 2018, 22:03:23 »

Защо тези неща да са "лоши" и "култура"? Няма нещо по-нормално от това всеки да иска да си клати краката и да има купища пари. Ти да не мислиш, че нечий дядо е искал да оре нивата, и че ако е имало вариант тя да се оре сама, а той да си пие на двора, не би се навил веднага?
Естествено, че всеки се опитва да вземе най-високата цена за труда си, това е напълно нормално (и честно), пазарът се регулира естествено според това, което предлагаш.
Не е честно, когато стойността на това, което предлагаш изкуствено се понижава.
Така ако си лекар, вложил си 5 години да учиш обща медицина + минимум 2-3 години специализация, а ти предлагат 600лв - пазарът ще се отрегулира и ще заминеш, а тия хитреци тук, дето не желаят да ти платят трудът ти просто няма да има кой да ги лекува  Roll Eyes

Но тук говорим основно за манталитета на крадеца. Крадецът има място във всяко общество, корупцията има място във всяко общество, но не може всеки в едно общество да е крадец.
Все някой трябва и да произведе благата за крадене, нали така?

Да вземем опростен пример с едно село - приемаме го като затворена система. Ти Рикошет ще си му кмет, Стоун ще е зам. кмет, аз ще съм фирмата изпълнител.
Кладенецът в селото започва да пресъхва. Имаме нужда от нов кладенец.
Ти, кметът имаш бюджет от 10 000лв за нов кладенец.
Ти даваш на зам кметът 5000 и 5000 си прибираш по схема.
Зам. кметът ми дава 2000лв и 3000 си прибира.
Аз давам на моят инженер 1000 и 1000 прибирам.
Инженерът дава 20лв на бай Ставри да изкапае кладенеца.
Бай Ставри му е писнало на х*я от цялата схема, прави 2 копки с лопатата, отчита кладенецът като изкопан и ходи да пие 2 ракии.
Резултата - кладенец няма и всички, дето сме много хитри измираме от жажда  Roll Eyes
Или от глад, защото няма с какво да полеем посевите. Все тая.
Мисля, че схващаш картинката - всеки иска да си клати краката, ама така не става - за всеки дето си клати краката двама други бачкат и не получават адекватно възнаграждение на трудът си. А когато не получават адекватно възнаграждение тези хора вече не желаят да бачкат за един гол...
И постепенно всичко се разпада, няма кой да произведе благата.
Няма нищо срамно в терминът "честен труд". Знам, че на нашата мила територия го приравняваме с балъщина, всеки гледа няква далавера да завърти, но точно това ни обекървява като общество.
Честният труд е прекрасно нещо - ако е оценен и успееш да му вземеш цената, която желаеш и която смяташ за адекватна.  Roll Eyes
Активен

rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1199

Профил
« Отговор #18 -: Май 12, 2018, 02:21:22 »

Честният труд е прекрасно нещо - ако е оценен и успееш да му вземеш цената, която желаеш и която смяташ за адекватна.  Roll Eyes
Мисълта ми е, че дори и това какво ти, лично, смяташ за "адекватно заплащане" е субективно. Има експерименти по тази тема. Питат хора колко биха платили за дадена чаша, и питат хора, колко пари биха искали за същата чаша, ако те са в позицията, че я продават. Резултат - тези дето я продават, искат по-голяма сума, отколкото сумата, която тези които нямат чашата, казват, че са готови да платят. Извод - когато имат вече нещо, хората са готови да му слагат по-голяма надценка и го виждат като по ценно (не защото гледат да мамят, а просто така виждат нещата). Води се и че хората се виждат около 20% по-привлекателни, като се гледат в огледалото, в сравнение с това, как околните ги виждат. Друг пример - ако питаш, всеки във форума ебе от 8ци нагоре, а реално............
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1778

Профил
« Отговор #19 -: Май 12, 2018, 06:34:58 »

Бракът е отговорност. Отговорностите са отживелица. Всеки иска да ебе, или да я ебат и не му дреме особено много за никого, включаешие и децата си, освен себе си. Да си говорим за ползи за жени и мъже от брака е... голяма глупост. Трябва да започнем от отговорностите, които идват с брака и дали "модерния мъж" и "модерната жена" са готови и желаят да ги поемат.

Стоун говори, че повечето мъже били изнудвани в брак и тн. Въпроса е, че ти като мъж, също можеш да провериш всяка кифла, която си вкарал в леглото, колко е реална и истинска. Заговори и за брак и гледай сеир Smiley
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Май 12, 2018, 10:59:28 »

Мисълта ми е, че дори и това какво ти, лично, смяташ за "адекватно заплащане" е субективно. Има експерименти по тази тема. Питат хора колко биха платили за дадена чаша, и питат хора, колко пари биха искали за същата чаша, ако те са в позицията, че я продават. Резултат - тези дето я продават, искат по-голяма сума, отколкото сумата, която тези които нямат чашата, казват, че са готови да платят. Извод - когато имат вече нещо, хората са готови да му слагат по-голяма надценка и го виждат като по ценно (не защото гледат да мамят, а просто така виждат нещата). Води се и че хората се виждат около 20% по-привлекателни, като се гледат в огледалото, в сравнение с това, как околните ги виждат. Друг пример - ако питаш, всеки във форума ебе от 8ци нагоре, а реално............

Абсолютно съм съгласна, че цената е субективна. Затова аз поддържам принципа, че трябва да държиш максимално висока цена на трудът си - Ако днес взема договор на 20 долара на час, то утре ще се опитам да взема такъв на 22, в други ден на 25... Докато хората купуват трудът ми/стоката ми в достатъчно количество, значи цената е адекватна Smiley
Активен

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3557

Профил
« Отговор #21 -: Май 12, 2018, 23:46:41 »

Така и така отидохме на оф-топик, да кажа и аз.
Договарянето на цената на труда не се извършва на свободен пазар. Една фирма може да си позволи и да не те наеме - просто няма да спечели нищо. Тази година ако не работи, ще е на нула. Ти обаче ако не работиш тази година (а за много хора дори само този месец) ще умреш от глад.
Така че си принуден да приемеш по-ниска цена на труда си, отколкото би била тя на един свободен пазар, където всеки би могъл да кажа - не ме устройва цената, няма да продам труда си, докато не намеря купувач да плати толкова, колкото аз искам.
Тези неща още Маркс ги е измислил, няма нужда да ги преоткриваме.
Активен
Irrational
PuP Lady
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 331

Профил
« Отговор #22 -: Май 13, 2018, 02:32:35 »

При инцидент те пускат при пострадалия.
Хм, за това не се бях замисляла. Май дори само заради него везните доста се накланят в посока Менделсон... Ще е нелепо в болницата да не можеш да докажеш, че ви свързва нещо, и съответно да се отнасят с теб все едно си просто любопитен съсед?!

На мен идеята за брак ми звучи доста естествено. Намирам чар в това да сте с обща фамилия и да официализирате връзката си на последното възможно стъпало. Има безкрайно свежи предложения за брак (на мен дотук са ми предлагали само с капачка от бира, ама и това кой ти го дава :д), включително от жени (което е малко тролско :д), а самата сватба като сватба пак може да се получи страхотно, ако сте с развинтено въображение и ако имате сходна представа относно какво искате да представлява. Да, да, знам, че в случая коментирам повърхностните аспекти, обаче това по никакъв начин не изключва да съм наясно, че е сериозна отговорност. Единствено съм много силно против в случай, че е вярно това, което бях чула преди време - че според някакви нови правила вече брак можело да се сключва само с предбрачен договор. Звучи ми абсурдно и силно се съмнявам да е истина, но ако е, то много жалко и много грозно и със сигурност няма да е моето нещо.
Не знам, хората обикновено имат достатъчно гаджета, обаче не решават да се оженят ей така, за когото им падне, а влагат по-различно отношение, когато решат да го направят. Това обаче съвсееем не значи, че един подпис ще ви закрепи отношенията или че гарантира каквото и да е. Както казва един познат, гаранцията винаги е Франция.
Обобщено - подписът сам по себе си не прави връзка, камоли качествена такава; да кажем че е добро, но далеч не достатъчно условие за искрени, смислени намерения.
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Май 13, 2018, 08:34:42 »

Стоун, офтопик:
Ако не можеш да продадеш трудът си на желаната цена, значи цената е висока за този род труд. Затова някъде там вмъкнах и думата адекватна, освен желана цена на труда в дадената обстановка.
От всички мнения най-ценно ми се видя това на инс.
Фразата "бракът е отговорност" трябва да се повтаря до припадък на младите момичета, които си мислят че като се омъжат всичките им проблеми ще се решат магически. Roll Eyes
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: