Tyxo.bg counter Книги спомагащи за общуването, убеждаването ?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 19, 2018, 00:18:41 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

”Изисквай повече от себе си и очаквай по-малко от останалите. Така ще си спестиш много нерви.” - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юли 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Книги спомагащи за общуването, убеждаването ?  (Прочетена 1114 пъти)
taurus
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 21

Профил
« -: Юни 02, 2018, 19:20:15 »

Привет,
Отварям тази тема с идеята да съберем няколко качествени заглавия за подобрение на общуването и създаване на автентичност и най-вече по-голяма убедителност (манипулация).

Чувал съм добри думи за Влиянието на Чалдини.
Излъжи ме ако можеш - Пол Екман (езика на тялото)

С какво бихте допълнили? 
Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 365

Профил WWW
« Отговор #1 -: Юни 03, 2018, 09:22:42 »

Братле по форума има книги бол потърси само . Някаде по разделите са ... !  Smiley
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1778

Профил
« Отговор #2 -: Юни 03, 2018, 17:50:43 »

Вместо да се занимаваш с глупости вземи прочети някоя литературна класика и обогати речника и фантазията си. Повярвай ми ще убеждаваш хората с начина си на изразяване и познанията си по класическа литература. Моби Дик, Червено и Черно, или руска поезия като Ана Карерина, Бели нощи и тн. Да не говоря, че ще подмокриш всяка втора кифла, мечтаеща си за малко романтика, ако извадиш книга със събрана поезия и започнеш да и четеш... http://www.booksbg.org/%D0%A1%D0%B2%D0%B5%D1%82%D0%BE%D0%B2%D0%BD%D0%B0-%D0%BA%D0%BB%D0%B0%D1%81%D0%B8%D0%BA%D0%B0 е добро начало.

Ако искаш да манипулираш хората. Манипулирай ги с личността, която си, а не с ефтини трикчета от популярната психология, които я работят я не.
Активен
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1419

The Queen's Code

Профил
« Отговор #3 -: Юни 04, 2018, 10:38:21 »

или руска поезия като Ана Карерина, Бели нощи

Ана Каренина не е поезия, ins. Не мисля, че руската класика ще проработи при всяка втора кифла. Все едно да очакваш, че ще се подмокрят от космонавтика. Малко се изхвърляш на моменти да ме прощаваш и то неадекватно. Много наивно ми звучи, надявам се да не се обидиш.
В днешно време е успех ако изобщо се чете, дотам сме го докарали. Книгите помагат много за правописа, но съдейки по голяма част от постовете (включително твоите) мисля, че не се чете достатъчно.
Все пак за успокоение... и да четеш, и да не четеш, това няма чак такова отношение към свалянето на мацки.
Ако толкова се търси манипулация и вярвате, че само с книги става... "Изкуството на войната", "Владетелят"....
Активен

"Да живееш както ти искаш, не е егоизъм. Егоизъм е тогава, когато задължаваш другите да мислят и живеят така, както ти искаш." Оскар Уайлд
cionflipp
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 106

Профил
« Отговор #4 -: Юни 04, 2018, 11:52:24 »

Просто се научи да лъжеш като хората. Може би по-лесно казано, отколкото направено, защото аз винаги съм си бил добър лъжец още от малък и можи би не на всеки му се отдава.
Ония ден разказвам някаква дебилна история 10 минути и накрая ме питат "Абе това вярно ли е?" и аз "Не хаха" и всички почнаха да се смеят  Embarrassed
В дневната и нощната игра, колкото повече лъжеш и булшитваш толкова повече си увеличаваш шанса да завържеш нещо.

Примерно на мен руската литература въобще не ми допада и не съм прочел и една книга докрая, с изключение на Лолита. Но както във всяка една друга сфера знам достатъчно, че да минавам разбирач за пред хората, макар често да нямам и идея за какво точно говоря.  Embarrassed Тя и острещната страна го прави същото. Като някоя фитнес бамби почне да ми говори с академичен тон за чисто хранене, холестерол и броене на колории и аз съм "мхм, добре", Тя самата най-вероятно не е сигурна какво точно лафи, но си продължава, колкото да върви разговора. Много рядко ще тръгна да поправям някоя за нещо, защото съм забелязал, че от това се губи вайба и разговора става прекало нърди логичен, за т'ва си ги оставям да говорят глупости на воля.

Все пак за успокоение... и да четеш, и да не четеш, това няма чак такова отношение към свалянето на мацки.
Ако толкова се търси манипулация и вярвате, че само с книги става... "Изкуството на войната", "Владетелят"....

Да, но е нещо като пълнеж и помага да си адаптивен към различни ситуации и да поддържаш някакъв интерес. Докато си говорим за това костенурките от къде знаят в коя посока е океана, когато се излюпят и от къде животните знаят как да си строят гнезда и други къщички, при положение че единствената информация, която ДКТ-то предава е подредбата на аминокиселините в протеина. Разбира се това въобще няма да я подмокри, но докато си навивам ръкавите на ризата през това време тя ще види здравите ми предмишници и ще се заинтригува повече сексуално към мен Cheesy А докато си навивам ръкавите няма да седим и да си мълчим, нали. Не винаги си говоря за костенурки, но кагато трябва - има какво да кажа и за тях.
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #5 -: Юни 04, 2018, 23:07:44 »

Маниполирането

Зад всяке човек който маниполира се крие цел тази цел в повечето случай е за собствена изгода .Това е един предрасъдък че имаш сила да получаваш това което искаш от хората . Това го искат в повечето случай бета хората .Има два вида маниполатори единте са жертвите на днешния и утрешния ден . Кадето постоянно измислят какви ли не глупости да ги съжаляват и да им огаждат на капризите. Другите са така наречени катализатори който опзнават човека и чрез това се възползват . Има доста видове маниполации най-честите са манипулирането на чустсва(всяка струна е чуство )  . Всеки един от нас е като китара и опитният маниполатор винаги знае коя струна да одари за да получи това което иска. Истината е в това че манилации върват най - често към хората който са превързани по някакав начин кам маниполатора  това са най честите маниполирани хора . Маниполациите са вредни неща който карат хората да си мислят много силни неща за тях и да ги качват на пиедестал . Маниполирането в връзка попринцип е възможно когато ти си алфата в връзката или безещитното аганце . На това се казва емоционален вампир защото той маниполира чрез емицията на половинката си като внушава вина чуство на загуба или нещо подобно . Принципно всички хора маниполират по-малко всеки ден и то без дори да обръщат внимание над самите си действия . А най-големите маниполатори са маничките бебета те винаги без много усилия само с рев и мранкане получават това което искат . Та  приятелче с маниполирането не си на верния път като искаш книга която да ти отвори очите прочети . Дел Карнеги  Как да печелиш приятели и да влияш над тях . Тази книга е стара но има хубави неща . Но запомни не е верния път ! Успех Smiley
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Юни 04, 2018, 23:47:10 »

или руска поезия като Ана Карерина, Бели нощи

Ана Каренина не е поезия, ins. Не мисля, че руската класика ще проработи при всяка втора кифла. Все едно да очакваш, че ще се подмокрят от космонавтика. Малко се изхвърляш на моменти да ме прощаваш и то неадекватно. Много наивно ми звучи, надявам се да не се обидиш.
В днешно време е успех ако изобщо се чете, дотам сме го докарали. Книгите помагат много за правописа, но съдейки по голяма част от постовете (включително твоите) мисля, че не се чете достатъчно.

Сорка гледах филм и това написах. Имах в предвид на А.П. Керн

То беше чудно мигновение:
яви ми се ти в младостта
като пленително видение,
като самата красота.

Сломяван в мъки безнадеждни,
в гнета на шумни суети,
аз чувах думите ти нежни,
сънувах милите черти.

Не знам защо ти звуча наивно. Автора пита за качествени заглавия за подобряване на общуването и създаване на автентичност. Какво по-добро от това да си наситен с литература и да имаш богат речник от думи и да се изразяваш правилно. Аз редовно се карам на баща си и приятелката си, че използват думи като "таковата" или изрази като "ами такова" "онова" и тн. Няма да изградиш автентичност с това умение ли? Най-малкото ти го споделяш това мнение, все пак казваш, че в днешно време е успех дори да се чете. Ето с какво лесно един мъж може да изпъкне пред останалите - речник, интелект и умение за изразяване.

Не зная защо ти звуча наивно. Изобщо не съм наивен. Аз обичам да чета поезия на приятелките си. Наскоро дори четох приказка на сегашната си за лека нощ. Еми познаи дали не и хареса. Хаха "Тръстиковата шашчица" се казваше май.

Аз ти давам съвет на теб. Давал съм го и на други хора. Не съдете по постове във форуми или писане в чат, колко чете един човек. Аудиаторията тук е на момчета 20-30 годишна възраст. Ако си мислиш, че се старая да пиша грамотно, си в огромна грешка. Да не говоря, че в последните 10 години българския език го използвам изключително рядко и като цяло съм изгубил знанията си в правописа. Дори в момента работя за руска фирма и използвам руски за комуникация във фирмата, а английски за комуникация с клиенти. В смисъл... ако не ми е добра аудиаторията, няма да ме видиш да се впрегна да пиша правилно. Мисля че и с много от момчетата тук е така.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1772

Профил WWW
« Отговор #7 -: Юни 05, 2018, 08:31:41 »

Ето за бейбито ще полезно да чете - защото правописът му е под всякаква критика. Е сега ще каже, че бързал и в нета не трябвало да му се обръща внимание на това.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Reese
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 225

Профил
« Отговор #8 -: Юни 05, 2018, 10:41:13 »

Бейбито трябва да започне с нещо лесно. Например вестник Кауфланд.
Активен
Equilibrium
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1419

The Queen's Code

Профил
« Отговор #9 -: Юни 05, 2018, 12:29:08 »

Цитат на: ins

Сорка гледах филм и това написах. Имах в предвид на А.П. Керн

То беше чудно мигновение:
яви ми се ти в младостта
като пленително видение,
като самата красота.

Сломяван в мъки безнадеждни,
в гнета на шумни суети,
аз чувах думите ти нежни,
сънувах милите черти.

Аз ти давам съвет на теб. Давал съм го и на други хора. Не съдете по постове във форуми или писане в чат, колко чете един човек. Аудиаторията тук е на момчета 20-30 годишна възраст. Ако си мислиш, че се старая да пиша грамотно, си в огромна грешка.

"Я помню чудное мгновенье" ... много обичам Пушкин в оригинал. Всякакъв превод го лишава от красота. 
Не знам как може да изпъкнеш пред простак със знания, разбираш ли? Простакът (или простакесата) това не го вълнува и най-много да те гледат странно.
За правописа- не мисля, че мога да се съглася. Ако имаш някакво ниво, можеш да го поддържаш и да държиш на него във всяка ситуация, независимо от аудиторията. Нали казваш, че така си автентичен. Защо тогава в една ситуация да губиш автентичност, а в друга- не. А пък сега, особено с новите технологии и функции за автоматично коригиране, направо ми се струва невежество да се пише "манипОлация" като този образ, бейби34663. Но аз съм от старата школа отличнички, няма да се пречупя.

Бейбито трябва да започне с нещо лесно. Например вестник Кауфланд.
Добра идея! Може да пожъне голям успех ако отвори тема за цените на зарзавата.  Grin
Активен

"Да живееш както ти искаш, не е егоизъм. Егоизъм е тогава, когато задължаваш другите да мислят и живеят така, както ти искаш." Оскар Уайлд
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил WWW
« Отговор #10 -: Юни 05, 2018, 12:47:33 »

Привет ! А какво сме имали тук ... Комисия по правописа и българския език . Благодаря за вниманието ви и за милите думи изречени по мой адрес . Трогнаха ме да седна да прочета букварчето на ново и да си припомна . Вестника на кауфланд е за по- горен курс.  Аз сега още съм на ченгели . А от зеленчуците салата ще си направя да хапна да имам сила да взема буквите . Пак благодаря за милите думи приемам ги  ... Wink  Grin Grin Grin Grin Embarrassed Embarrassed Embarrassed Embarrassed
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3578

Профил
« Отговор #11 -: Юни 05, 2018, 19:34:24 »

Аз също си подбирам езика според аудиторията. Мога да говоря и на мьеко, и на шопски. Мога по селски, мога и в академичен стил. Мисля, че се създава рапорт по-лесно и по-бързо, когато събеседникът ти се идентифицира с теб.
Това важи обаче за бизнес, за пазарлъци, в магазина, с колеги, с майстори, които ще ти работят в къщи или по колата, и на много други места, но не задължително с мацките.
Там пикап гурутата казват, че трябва да си себе си и да не търсиш рапорта и да се харесаш. Но аз не пикапя редовно, така че не ме засяга много.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Юни 05, 2018, 22:10:36 »

"Я помню чудное мгновенье" ... много обичам Пушкин в оригинал. Всякакъв превод го лишава от красота. 
Не знам как може да изпъкнеш пред простак със знания, разбираш ли? Простакът (или простакесата) това не го вълнува и най-много да те гледат странно.
За правописа- не мисля, че мога да се съглася. Ако имаш някакво ниво, можеш да го поддържаш и да държиш на него във всяка ситуация, независимо от аудиторията. Нали казваш, че така си автентичен. Защо тогава в една ситуация да губиш автентичност, а в друга- не. А пък сега, особено с новите технологии и функции за автоматично коригиране, направо ми се струва невежество да се пише "манипОлация" като този образ, бейби34663. Но аз съм от старата школа отличнички, няма да се пречупя.

Еми ето виждаш ли Smiley Има смисъл да чета Пушкин. Намери се мацка, ти, да го харесва също. Значи сега можем да завържем разговор. И смятам, че не си модерната простакеса, за това още по-добре. А защо момчето трябва да сваля простакеси или да бъде простак? Напротив, нека се образова, да се отличава, така ще почне и да си подбира момичетата, а хубавите момичета ще почнат да избират него.

С правописа е професионален навик. Аз мога да говоря английски примерно на много високо ниво, но много често го снижавам като трябва да работя с хора, които го говорят зле. Това си е вид калибрация. Например идва ти румънец или руснак, който говори зле английски и не може ти сега да започнеш да говориш на академичен език с него, защото няма да те разбере. За това дори леко нагаждаш акцента, използваш неговите думи, прости и ясни изречения, ръкомахаш и тн. А за навиците споделих - загубил съм ги, тъй като не използвам езика от дълго време. Дори наскоро си инсталирах фонетиката... не ми беше нужна. Все още нямам кирилица на телефоните. Всъщност ползвам руска клавиатура на един от служебните телефони... а бе надявам се, че ме разбра. Иначе и аз едно време бях отличник и доста дълбоко запознат с правописа и граматиката на български език. Особено граматиката винаги съм я ползвал като основа за изучаване на чужда граматика, поради сложността на българската. "Аз съм идващ в момента" - обяснение на continuous tense Smiley
Активен
Riot
PuP Player
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 99

Профил
« Отговор #13 -: Юни 08, 2018, 22:04:14 »

Към колегата писал темата, пич не ти трябват никакви книги, просто отиваш при хората и започваш да ги изучаваш, наблюдаваш ги, анализираш ги, естествено не всеки може, но в нито една книга доколкото знам, няма да ти напишат стъпка по стъка къде какво да направиш, всеки човек е различен, така че се учи в движение.

Книги не ти трябват, защото знам какво ще направиш, ще ги прочетеш, ще се филмираш, ще им се изкефиш и ще си във света на фантазийте за няколко минути и на следващия ден като отидеш при хората, ще мълчиш.

Така че стига с глупостите и отивай при хората и започвай, не си губи времето в глупости и лесни пътища, да понякога ще ставаш за резил, няма да имаш какво да кажеш, но няма лесен път, или действаш или си затваряш устата.

Айде успех и да ни държиш в течение.  Wink
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: