Tyxo.bg counter Театър
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 22, 2018, 18:47:17 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

Да се пребориш с лошите навици е по-лесно днес отколкото утре - Конфуций

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през месец юни 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Театър  (Прочетена 640 пъти)
Bitchplease
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

Профил
« -: Май 28, 2018, 16:13:38 »

От бая време се занимавам със социалните комуникации - хората са ми интересни. Интересно ми е и държанието им, моето спрямо тяхното, ценностите им, разликата в ценностите им помежду им и тн. Чел съм и много психология, по едно време бях забатачен в социални теории и тн, но с времето осъзнах, че на практика нещата стоят по-различно от книгите.
Някак си нещо не беше както трябва, комуникацията ми се струваше изкуствена и суха, всъщност с повечето хора като цяло. С времето почнах да виждам, че всъщност хората носят маски - такива, каквито би им се искало да бъдат възприети, държат се "както е правилно", в дискотеката се забавляват без всъщност да им бъде забавно, позират за пред социалните мрежи и тн. Разговорите сякаш са ограничени откъм тематика - има си дадени неща, за които се говори, неписан закон едва ли не.

Почнах да опознавам и себе си - истината е, че всъщност имам ниско самочувствие. Говоря за себе си, това, което вътрешно чувствам, не това, което показвам (фалш егото). Опознах фалшивото си его, което единствено съм градял чрез всичките тия "self-improvement" статиики и книжки, и с времето създадох един образ, който много време вярвах твърдо, че съм аз. Харесвам рок музика, съответно носех верижка, кожени гривни и тн, научих се да свиря на китара, пуснах си коса, тренирах, за да отслабна и направих добро тяло. Обличах се с дрехи по мярка и един вид направих готин външен вид с елементи на рок.
Отделно създадох и едно държание, което да приляга на тоя образ - забавен, куул и тн и всичко това даде резултат.
Имах успех с момичетата, последния ми топ удар беше една 9.5/10 (поне по мои критерии) руса със сини очи. Абе, всичко беше перфектно един вид.

Но някак си вътрешно се чувствах... Подтиснат. Не бях себе си. Подтискам истинските си чувства, истинските си мисли, държание... Всичко това от страх. Вярвам, че ако се покажа, ще бъда отхвърлен и унижен - затова казвам, че имам ниско самочувствие. И наистина не разбирам защо, но в моментите в които носенето на тоя образ стане прекалено тежко и просто се покажа наяве... Хората стават ужасни. Като вълци в овча кожа, надушат ли момент на слабост веднага махат кожата и атакуват. Почват да се държат сякаш едва ли не съм под тях, ще рекат да ме унижат по някакъв начин. И с момчетата е така и с мацките също - стават супер нагли, а аз тоя момент нямам избор освен да продължа по старо му и да ги озаптя.

Защо когато покажеш себе си се държат така? Стигнах до тоя момент, в който просто нямам желание да общувам с повечето хора, просто комуникацията ми с тях е по скоро досада отколкото нещо приятно. Имало е изключения, когато е могло да говоря откровено с момиче и сякаш двамата сме се разкривали един на друг, и беше уникално. Но през останалото време всичко е един театър и едва ли не си задължен да си играеш ролята. Да се правиш, че ти е приятно да общуваш, да поддържаш некво реноме, да се държиш "правилно"... Да сваляш мацките... Не разбирам. Другите също не разбират ако им кажа тия неща.
Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 332

Профил WWW
« Отговор #1 -: Май 28, 2018, 16:59:46 »

Евалата за смелоста да изразиш себе си ! Искам да и кажа и аз се чуствам много време така и незнам какво да правя с себе си . Единственото което разбирам е че с четене нещата не се оправят иска и действие .Ще се опитам да дам ясен отг на това което си написал .

Хората сме емоционални същества и социални  ние искаме да сме значими и обичани от хората да сме готини и център на внимание в средата в която сме в момента .Ние се борим за одобрение и искат да се знае че ние сме личности а не слабохарактерни хора . В всеки един човек се крие нещо наречено его това его не може да се махне а може да се приеме и да се грижиш за него като малко дете . Но когато се подадат хората то да ги ръководи нещата стават пълна катастрофа . Тук идват границите който ние самите поставяме да храним това дете да го отглеждаме  и да държим центара на всичко което ни заобикаля . Кофти но факт ! Когато сгрешим то ни кара да се чустваме кофти и използва чуствата ни да ни покаже каде сме сгрешили да ни накаже с тях .  Пример мога да дам с затвора иди в затвора и питай някои убиец дали е виновен ! Той ще ти разкаже един милион варианта за това как той е просто поредната жертва на сисистемата и че е невинен и в очите му ще видиш вяра в това което казва и няма да видиш колебание  никакво .  Просто това е един от примерите как егото влиае на хората който ръководи . Те не се признават за винонвни никога те не понасят да са слаби и нещастни за грешките . Същото е и с повечето хора всеки си мисли че е велик . Истината е че ти трябва да третираш себе си правилно и да бъдеш това което искаш без да казваш на себе си нищо лошо защото ти си аватара на своя живот . И предполагам ти търсиш щастие не мъка . Затова прави нещата така както  искаш . Пикапа не е само да караш мацките в леглото пикапа също е и да отвърдиш теб като мъж и да следваш това което искаш и да се чустваш и живееш по твой правила а не да се накърняваш с фрази и мнения на хората който не го заслужават . Хората идват и си отиват но въпроса е ти кое ще вземеш и ще подобриш в твоя живот . Според мен самочуствието ти е добре но егото ти е в повече и ти трябва малко почивка от хората и да се отърсиш от нещата който те карат да се чустваш така . Ако приятелката ти е малко обсебваща посли за промени в отношенията ви . Ако имаш натоварена среда промени нещата в нея ако те притеснява нещо иди на психолог . Просто бъди това което искаш а някой ако не ти го дава просто му пожелай приятен ден . И не се подавай на това мислене че не води до нищо хубаво .  И най истинското нещо си ти ти си този който е в центарата на своето съществуване и си центара на всичко което те заобикаля така както ти си го направиш . Поздрави ще следа темата защото и аз преминавам нещо подобно в момента и аз повече теория по-малко и се заплетох в собствените ми мисли и чуства . Успех !  
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 810

Профил
« Отговор #2 -: Май 28, 2018, 17:47:29 »

Тъй. Театъра е част от цялата картинка. Ти и себе си да погледнеш, ще разбереш, че не си двуизмерен. Човешкото самосъзнание е нещо много сложно и комплексно. Фалш и истина се разделят от тънка граница, реалността. Която се преминава. Не го мисли излишно.

Това което си писал. Разбирам те за кво говориш. И как те кара да се чувстваш и защо. Обаче разглеждаш всичко само от тази гледна точка и не виждаш цялата картинка.
Задай си по-правилните въпроси обаче, за да разбереш картинката.
Защо ти е, да те разбират? Защо ти е да им показваш себе си? Защо искаш да го приемат?
И след като отговориш на това. Задай към отговора си пак "Добре, ама защо?", и така поне няколко пъти. Докато не достигнеш до някаква емоция задвижваща нас хората - страх, амбиция. Ама си отговори честно. И изводите до които ще достигнеш, ще те изненадат.
А след това, тегли чертата, и си направи калкулация, от кое имаш полза, от кое не. И кое като постигнеш - какво ще получиш. Дали и кое ти трябва.
Успехи пич.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1739

Профил WWW
« Отговор #3 -: Май 28, 2018, 18:01:31 »

Принципно много хора говорят едно, а реалността е друга.

Сега ми хрумва следния пример :

- мацките викат, че искат истински, добър и чувствителен мъж, а реално искат силен и смел - това за тях означава, че децата им ще са ок
- футболните отбори казват, че най-важна е лоялността, но реално им трябват ефективни футболисти, които вкарват голове и не допускат. Иначе най-верният фен, тежащ 150 кг, трябваше да им е първи избор, а не онзи дето вкарва по 50 гола, ама ще ги продаде за някое евро в повече.

Та всички търсят ефективност. И защо хората да са неискрени - даже тези им реакции са искрени. Искрени спрямо вътрешното им аз - а то търси силни хора, за да са ок в несигурни ситуации. Външно лъжем, че търсим най-верния, лоялен, искрен, а реално и футболните клубове, и компаниите, и хората търсят най-можещите, силни и способни хора за да се свърши работата максимално ефикасно.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Активен Активен

Публикации: 731

Профил
« Отговор #4 -: Май 29, 2018, 00:40:42 »

Хората се подчиняват на основните си инстинкти - за самосъхранение и възпроизвеждане. Всеки се бори за по-добро място под слънцето, а пичките и парите са "наградата"(пак свързани с инстинктите). Повечето хора се възприемат като конкуренти помежду си и в много по-голяма степен си пречат, отколкото да си помагат. Всеки се оправя както може - кой с акъл, кой със сила, кой с лицемерие. Буташ, както можеш. И ако си слаб винаги ще се намери някой да ти доутежни положението, за да е той "отгоре".

Всъщност хората си помагат почти само ако имат някаква взаимоизгода или преследват обща цел, през останалото време всеки си бута самичък и възприема другите като конкуренти. Почти всички социални групи, в които съм бил, над 30 сигурно, е имало някой, върху който се излива цялата пумия, понеже е с нисък ранг и е най-слаб в дадената група. Всичко това ти го казвам, за да си оправиш майндсета и нагласата, понеже виждам, че залиташ в грешната посока.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3561

Профил
« Отговор #5 -: Май 29, 2018, 22:25:07 »

В квантовата физика едно нещо не съществува, докато не го наблюдаваш. Пък и в живота е така, може би си чувал реторичния въпрос "едно дърво като падне в гората и няма кой да го чуе, издава ли звук или не?"
Та и с характера ти е така, за околните той не съществува докато не го наблюдават, тоест вътрешно няма как да знаят алфа ли си, бета ли си, смелчага или страхопъзльо, а могат да съдят само това, което виждат - по държанието ти.
Та щом някакъв вид държание ти действа благотворно на статуса и щом успяваш да го играеш добре - ми играй го, кой му дреме какво ти е отвътре? А и фейк тил ю мейк ит има силата да сбъдва визията в реалността. С течение на времето интернализираш добрите практики и ти стават все едно натурално държание.
Активен
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Активен Активен

Публикации: 731

Профил
« Отговор #6 -: Май 29, 2018, 23:17:28 »

Та щом някакъв вид държание ти действа благотворно на статуса и щом успяваш да го играеш добре - ми играй го, кой му дреме какво ти е отвътре? А и фейк тил ю мейк ит има силата да сбъдва визията в реалността. С течение на времето интернализираш добрите практики и ти стават все едно натурално държание.

С уточнението, че фейкът с нищо не може да замени реалните качества и силния характер. Може да замаже очите на хората, но реално кой каква риба е си проличава само в трудни и дори критични ситуации. Примерно, аз съм сигурен, че ако стане някаква война всичките ВИП-ове и хора, на които се възхищаваме, заедно с  цялата им позьорщина ще потънат на дъното и съвсем други хора ще се отличат. Тоест за шоуто хората са едни, тези с реалните качества съвсем други. И стигаме до въпроса струва ли си да фейкваш някакво държание ако няма нищо общо с теб и цял живот да биеш на кухо като си някой дето не си само за да получиш одобрение ?
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
Bitchplease
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 49

Профил
« Отговор #7 -: Юни 05, 2018, 22:55:40 »

Мерси на всички за коментарите, особено този на btw, защото смятам, че ми помогна най-много. Още не съм решил проблема напълно, но мисля, че съм в правилната посока.
Разбрах и какво е да бъдеш себе си. Чудих се бая време "Е добре де, как мога да бъда някой друг, след като аз съм си аз" и също така "Как можеш да бъдеш себе си в различните ситуации, след като всяка ситуация е различна и съответно се държим различно, това означава ли, че не съм себе си"? Ако примерно имам някаква представа за себе си, то тя е изградена от външни фактори (книги, филми, семейство, хора и тн.), тоест и това няма смисъл да бъдe това, което съм аз наистина.
И накрая разбрах, че не е въпроса да "бъдеш себе си" - само по себе си тази фраза е заблуждаваща, едва ли не да търсиш истинското си аз някъде дълбоко в теб и тн. Според мен истината се крие в това да бъдеш истински НА себе си т.е. да бъдеш истински на това, което вярваш и мислиш. Да следваш принципите си, да не бъдеш покрай хора, които не искаш, да следваш пътя, който смяташ за правилен. Да не бъдеш двуличник, лицемер и т.н.
Та така, сега трябва да измисля какво всъщност да променя в живота си Cheesy.
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: