Tyxo.bg counter Адреналин и страх
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 20, 2018, 05:18:35 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Ключът към успеха е да се съсредоточим нашия съзнателен ум върху неща, които истински желаем, а не върху неща, от които се страхуваме.“ – Браян Трейси

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври и ноември 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Адреналин и страх  (Прочетена 997 пъти)
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1808

Профил WWW
« -: Юни 06, 2018, 08:08:54 »

Здравейте,

имам един проблем. В момента рядко излизам от комфортната си зона, няма как да пикапя и т.н. Идеята е, че почти винаги, когато излезна по-сериозно от нея, а и преди беше така, но пикапът ме беше калил до някъде, изпитвам голям приток на адреналин и това дава резултат в съвсем реални физически прояви :

- трепери ми клепача
- езикът ми набъбва и фъфля
- пулсът ми скача
- изпотяват ми се ръцете
- пикае ми се без реално да има какво да изпикая

и т.н.

В резултат на това - това, което казвам и правя изглежда сякаш го прави дрогиран или луд и резултатът е повече от плачевен.

В пикапа това се оправяше след множество сетове и т.н. Но в работата и в други ситуации как да го оправя. Не ми се случва всеки ден да влизам в такива ситуации на работа. Случва ми се веднъж годишно. Същото се получава, ако трябва да покажа/презентирам нещо. Примерно ако трябва на някой приятел, колега да покажа и разкажа за новия енджин, който съм тествал и сме в неформална обстановка или си седим на бюрата, няма проблем.

Но когато се насрочи официална презентация, пак треперя, заеквам. А реално си знам процеса и няма от какво да се притеснявам. В крайна сметка хората разбират обяснението ми, но получават усещането, че не ги разбирам до край нещата и т.н.

Дайте някакви съвети.

Видял съм, че ако съм пил алкохол или съм свършил, този проблем го няма толкова. Но няма как, а и е тъпо, всеки път при такава ситуация да пия или да си бия една чекия.

Между другото интересно е, че шефът ми заеква. Но по някакъв начин се е научил като почне да заеква да се овладее и продължава напред. И изглежда като пич, въпреки че заеква. Явно там е разковничето.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Formaldehidena
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 137

Профил
« Отговор #1 -: Юни 06, 2018, 08:55:43 »

Здрасти, Коконът Smiley

Ако не е най-обикновена сценична треска (нещо нормално) , може и да си с някаква форма на т.нар. социална фобия или, както го наричат на запад, социално тревожно разстройство (SAD) Lips Sealed
Нека не се бъркат състоянията само че. Едното е естествен процес на сблъсък с непозната (потенциално опасна) ситуация, а другото е болест.
Впрочем, според специалисти в областта, тази фобия не подлежи на излекуване, но с правилна терапия и упражнения (борба), може да бъде овладяна до степен да не пречи на нормалното функциониране в ежедневието и при общуване.
Ти най-добре знаеш как точно се чувстваш и дали ти се струват нормални усещанията ти или не съвсем. Само искам да кажа, че при тежки форми на социална тревожност, най-елементарни действия могат да/представляват проблем, примерно да отидеш до магазина. В тоя ред на мисли, ако човек с подобни проблеми иска да се занимава с пикап, без да е наясно със себе си, не знам доколко би имало смисъл, да не говорим пък за успех...

ПС Извинявай за хаотичния коментар. Спи ми се ужасно, просто имам лична причина да се интересувам по темата.

Дано просто да си решил да си обърнеш повече внимание, отколкото наистина да имаш този проблем... Smiley

Активен
stef--
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 94

Профил
« Отговор #2 -: Юни 06, 2018, 10:18:33 »

Очакваш удобрението на пичаците, на които презентираш.
Представи си, че нямаш опит с жените. Отиваш при зверската мацка. Не знаеш как точно да подходиш, не знаеш кво точно да и кажеш(Мисля си, че ще изпиташ подобно нещо).
Очакваш нейното удобрение.
Същото и е тука. Ако правеше такива презентации, всеки ден, щеше да се оптуснеш(все 1 да отваряш сетове всеки ден). Като го правиш рядко, нямаш тренинга - идва непознатото (тия сега ще ме харесат ли, ми ако някой ми зададе неудобен въпрос кво ше правя?)
Казваш, че си знаеш процеса. Тогава к'ъв е проблема?

- Съвета, който мога да ти дам. Тренирай пред огледалото. Колкото и да смешно да звучи, повярвай ми - почувстваш ли се комфортно да презентираш пред себе си, няма да има кой да те бутне Smiley

Няма универсална формула, в която си разширяваш зоната на комфорт във всички аспекти. Страх те е от високо. Скачаш с бънджи. Но това не означава, че ще станеш по добър в презентациите. Същото и е в обратен ред. Това, че ти е комфортно да правиш презентации, не значи, че няма да се насереш като се качиш на Витиня.

Шефа ти заеква. Явно не може да го промени. Е, кво да се самоубие ли? Пича си го е приел и си живее с тва. Ако на теб не ти харесва, това си е твой проблем(това е неговото приемане на нещата 100%) .It's all about the attitude, dude.

Поздрави,
stef--
Активен

Tell me exactly what do you want.. And I will tell you very specific why you cant have it.
cionflipp
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 115

Профил
« Отговор #3 -: Юни 06, 2018, 11:19:49 »

Случайно вашите често да се те смъмряли като малък за щяло и нещяло? Изтъквали ли са всяка твоя грешка? Били ли са прекалено поучителни и предпазливи без да те оставят сам да схванеш и разбереш как работят дадени неща в живота?

Забелязал съм, че преди преди много изпадаше в някави крайности и гледаше доста черно-бяло на всета, което с свързано със Social Anxiety. Също така често се обясняваше и оправдаваше действията си пред разни хора във форума, без да има нужда. Вече може би не го правиш, не съм обърнал внимание. Но щом все още имаш тази социална тревожност значи вътрешното чувство, че хората те съдят и оценяват все още го има. Това е нещо като рефлекс на тялото, който си изградил през годините и трябва да се отървеш от него. Както там разни кунг-фу майстори тренират някаква последователност от удари по 10 000 пъти и накрая като влязат в схватка ги изпълняват рефлексно без да мислят, така и тялото ти реагира на социалния натиск с прекално много адреналин, дори логически да си мислиш, че всико е наред и няма страшно.

В случая те е страх от нещо и затова тялото помпа адреналин. От какво? Да не сгрешиш? Че ще те видят в лоша светлина? Или пък другите да не забележат, че си нервен и сресиран по време на презентацията(тук социалната активност е без значение, може да е и интервю за работа)? А пък когато се стресираш, че си стресиран се стресираш още повече и кратокрайната памет се преебава, губиш си мисълта, заекваш и всичко си ебава майката.

Малко стрелям напосоки.
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1275

Профил
« Отговор #4 -: Юни 06, 2018, 11:30:34 »

Видял съм, че ако съм пил алкохол или съм свършил, този проблем го няма толкова. Но няма как, а и е тъпо, всеки път при такава ситуация да пия или да си бия една чекия.
Що да не? Нали викаш, че тези ти ситуации се случвали 1 път на година.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
PU_як
PuP Форум ЗвЕзДа

Неактивен Неактивен

Публикации: 2144

Профил
« Отговор #5 -: Юни 06, 2018, 12:56:05 »

Крабе

Учудвам се, че точно ти задаваш такъв въпрос, при положение, че си достатъчно умен за да можеш и сам да се сетиш какво е решението. А то решението е само едно единствено и просто друго няма как да има.
Ти сам си го и дал вече:

В пикапа това се оправяше след множество сетове и т.н. Но в работата и в други ситуации как да го оправя. Не ми се случва всеки ден да влизам в такива ситуации на работа. Случва ми се веднъж годишно.

Веднъж годишно!
Е то много ясно, че като нещо ти се случва веднъж годишно, ще те хваща неподготвен, ще ти е нетипична ситуация и ще се държиш вътрешно и външно неадекватно. То и с жена да говориш веднъж годишно, то пак ще си е спек. А дали е заговаряне на жена или презентация пред непознати, съществена разлика не виждам. Сам казваш, че в пикапа се било оправило с множество сетове, ама в работата не.....честно, не виждам защо задаваш такъв въпрос.
Ми поставяй се по-често и в работата в нетипични напрегнати ситуации и ще се оправи и тук. Не веднъж годишно, ми се набутвай в извънкомфортната зона веднъж седмично. Или веднъж дневно.... докато престанеш да забелязваш, че това изобщо са некомфортни ситуации за теб.

Просто наистина не знам какъв отговор очакваш. Някой да ти каже мантра, която да си повтаряш за да влизаш в стейт или какво....
Активен

Fake it 'til you make it!
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1808

Профил WWW
« Отговор #6 -: Юни 06, 2018, 13:11:12 »

Пуяк, най-разумен отговор си дал. Наистина човек трябва да търси предизвикателствата, ако иска да спре да се сдухва. Монотонният живот ни свиква към комфортната зона и е хубаво да излизаме от нея от време на време.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Riot
PuP Player
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 121

Профил
« Отговор #7 -: Юни 06, 2018, 18:21:59 »

Краб, аз бих ти препоръчал боен спорт, а не някакви измислени бойни изкуства като айкидото, а нещо което ще те кали.

Както вика Пуяка, влизай и в некомфортни ситуации за да се калиш. Аз така преди време влизах в такива или по скоро сам си ги създавах( на косъм съм бил да си изям боя някъде) , голямо шоу.  laugh

Но защо ти предлагам бойно спорт. Защото той ще ти даде много. Виждал съм те и спрямо телосложението бих ти препоръчал борба. Какво ще ти даде тя, ами следното(баси все едно ти рекламиран нещо):

От физическа гледна точка, ще ти даде бая сила в тялото, борците са доста здрави, от опит го знам. Ще натрупаш някакви бойни умения, е  по скоро бих ти препоръчал бокс за самозащита, но и борбата не е зле.

От психологическа гледна точка, ще ти даде някакво самочувствие че можеш да смажеш едва ли не всеки и че си голям боец, с това естествено трябва много да се внимава, да не стане че от страхливец да се превърнеш в човек който се перчи на всеки, не е здравословно, ще се научиш да се контролираш. И най- вече спортна злоба. Тя ти е нужна, тя ще те надъхва да печелиш, ще те надъхва да доминираш, да бъдеш победител, това много ще ти помогне. Ако ти направят 10 суплекса или ти вкарат 10 крошета дали ще те ебе после какво мислят колегите ти или шефа ти.

Ако не искаш с боен спорт, най-малкото е да играеш някакъв съревнователен спорт, било то футбол, баскетбол, волейбол, абе футбол най-добре е да разцъкваш, че верно друг човек ставаш като играеш.   Grin

Така че това бих ти препоръчал братле, айде успех Wink
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: