Tyxo.bg counter Workshop 8 юли, 2018
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 11, 2018, 12:24:30 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Надявам се, че и през тази нова година ще правиш грешки. Защото, ако правиш грешки, ще опитваш нови неща, ще научаваш нови неща, ще създаваш нови неща.
Ще предизвикваш себе си, ще променяш себе си, а така ще предизвикваш и променяш света." – Нейл Гайман

Екипът на pickup-project пожелава весели празници на всички свои потребители!
Възползвайте се от новата коледна промоция!

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg104438;topicseen#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Workshop 8 юли, 2018  (Прочетена 691 пъти)
owes_you_jack
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 82

Профил
« -: Юли 08, 2018, 21:11:33 »

Пристигам с метрото и с едното момче отидохме да си вземе ядене – има вече бургер Jack в McDonalds в подлеза пред СУ. Минава симпатична девойка и ми се усмихва. Отварям я и се оказва, че на предния уъркшоп съм я отворил в метрото. Това тя ми го припомни. Не ми се беше случвало досега. Smiley
Правим разбивка в кафето (все познати лица), където Слейър се хвали колко е мега, гига, хипер атлет, но му се получава, мамка му. Тръгваме с Илиян и още едно момче към Борисовата, но планът се сменя да отиваме към Студентски. Палим и по пътя запуква яко дъжд, та сменяме към Парадайс мола. Без офлянкване.
Бая сетове отворихме. На два пъти ми се случи да отворя жени, които просто бяха далече от приятелите си. Единият почна да се ежи нещо, но приятелски (колко да е приятелски от мене Smiley) му казах, че няма дерт. Ценен опит.
Днес по-рядко ме строяваха инструкторите за начина, по-който ги спирам/отварям, така че има напредък.
Имаше два сета, които бяха „мои“.

Първият беше съвсем в началото с момиче, което чакаше до асансьора. Зациклих вербално и сетът умря. Вместо да поема някакъв риск (да я преместя да седнем някъде), редях безцелно някакви работи. Тя до едно време ми се кефеше.

Вторият сет явно си бях взел поука. Влиза тя в H&M и я отварям вътре директно. След това успявам да я изкарам навън и сядаме там до едни шадраванчета. Говорим няколко минути основно на бъзици за дрехите ѝ, забавни предположения за възрастта ѝ (надцених я малко Smiley).
Писна ми да ме пръска водата и я дръпнах да направим кръгче на етажа. Следва ме. Питам я с какво се занимава – строителен инженер. Аз мислех, че си сервитьорка, викам невинно. Пита ме какво работя, съчинявам някаква история за генномодифицирани охлюви на Марс Wink. И тя се включи в измислицата и надгради с нещо забавно. После ѝ казах, де. Пита ме дали заговарям често така. Викам да, с бабите от блока си говоря често. Прегръщах я/почуквах я, когато смятах за редно.
Спряхме се по едно време и засилих малко паузите, ама тя трудно държеше на контакт с очите.
И тук се случи поредната пикапьорска драма. Беше ми казала, че има до 15:30 време и аз го приех за истина това (може и да е било, но това няма значение), вместо да седнем някъде на кафе (в мола сме все пак).
Питам я какво ще прави по-късно и се обяснява нещо. Казвам ѝ да ги зарязва и да се видим после, но не прие. Викам ѝ, че искам сега много да мисли и да ми даде най-най-доброто си извинение (Слейър ми се кара тука и е прав, щото мен реално не ме интересува. Поне имах добро деливъри на това. Както и да е.).  Почна нещо наистина да се вайка и каза, че си имала приятел. Викам ѝ, че до вдругиден може да са се разделили. Казва, че и аз можело да си намеря приятелка дотогава. Обяснявам ѝ нещо за закона на големите числа и ѝ казвам да си запише номера ми.

Инструкторите ме поздравиха за играта и после ми накомбиха канчето, че не съм рискувал докрай. Ценен урок. Вече бях отвъд комфортната си зона, но Слейър направи отлична забележка,  че ако чакам да напредвам стъпка по стъпка, ще се получат бавно нещата.

Това беше и последнната ми от трите работилници със Слейър и Илиян. Много съм доволен и като кача ниво, пак ще гледам да се запиша. Нещата, върху които имам да работя, са:
- Свързвай се с хората
- Бъди лек
- Рискувай

Ето и съвсем кратките ми бележки от днес:
- Какво ме кефи в нея, дори едно нещо;
- Инвестиции!!!
- Не буташ на макс

П.П. Онзи със скъсаните гащи да не се скатава и да отваря, че страхът от заговаряне яде хора.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 970

Профил
« Отговор #1 -: Юли 09, 2018, 16:31:47 »

Поздравления за последния сет и за усилията.
Няма да коментирам нищо освен изречението за което ти се е скарал Слейър.
Най-доброто управдание. Не щото е зле, а искам да обърнеш внимание на настройката ти от която е произлязло, и най-вече как тази настройка (майндсет), ще влияе в динамиката. В случая е много по-важно от всяка една субективна тактическа грешчица в играта.
Настройката е, че ти не само си готов на компромис със себе си, а че вярваш, че го заслужаваш.
Ето един кантар
От едната страна слагаме това как тя те следва безусловно, и е готова на всичко за да е до теб и да го прави (едната крайност). От другата слагаме неговата противоположност. Ти да искаш да получиш каквато и да е валидация, удобрение, внимание и награда, без значение на каква цена. Просто, най-скъпото удобрение, и потупване по рамото (нищо сесулано), за всичкоте стремежи, нагласянки, съображения с нея и неистови усилия които полагаш (тва ти е другата крайност).
Кантара има център. Никоя мацка няма да те погне от воле, от първото "здрасти". Ще се движиш постоянно по него, напред назад. Това е динамиката.
Обаче ключовото ти е, винаги да оперираш в твоята половина на кантара. Без значение обстоятелствата. Колко са реални, света дали е пред заплаха от унищожение, дали циците и са по-големи от СиДжей от спасители на плажа. Със всяка стъпка в нейната половина, ти работиш срещу себе си. Винаги трябва да държиш нещата от твоята страна.
Ся провени настройката зад "измисли най-доброто управдание" от коя страна на кантара е.
Дали носи настройка, че тя трябва да те следва и да прави стъпки, или очакване да ти даде нещо незначително за теб, но носещо ти валидация.

Истина или лъжа. Много често ще се чудиш. Сигурно вече често се чудиш. Мацето ти флейква по железен предтекст, пускаш оферта а тя управдание на място. Гадното в цялата работа е, че реално е едно и също. Няма никакво значение.
Представи си утре удряш 6млн от тотото. Банкети, а у. Кефиш се. Обаче като утидеш след седмица да предвижиш първата част от парите си, там ти съобщават, че националния тотализатор е фалирал. И печалбата ти се анулира. Няма да видиш и стотинка. Има два варианта. Или си жертва на измама. Другия е да е така. И е все тая. На практика и в двата случая ситуацията е една и съща за теб. Ти си с 6млн назад.

Ситуацията с мацетата е същата. Дали ти казват истината или не, това не променя динамиката. Ще повлияе по същия начин, тъй като от към действия и резултатност, е едно и също.
Никога не си играй да ги гадаеш и делиш. Това ще заблуждава единствено егото ти, но никога няма да опражни практически рефлекс върху динамиката.

Винаги когато действаш, оценяваш, водиш динамиката, реагираш/нереагираш. Винаги го прави предвид резултатите. Без да взимаш под внимание думи, оправдания, и това което ти се дава като обратна връзка. Винаги само резултата и действието.
Просто пример за да схванеш идеята.
Взел си телефон на момиче. Чули сте се, разбрали сте се да се видите. Звъниш и 10 минути преди срещата, тръгваш към тях, да слиза. Тя: о, няма да мога тая вечер. Щото тъкмо се изкъпах и косата ми е мокра - твоята реакция ква ще е? "А ве, я в устата - (кажеш/помислиш). Отпада, ще взема Дидето. Тя е мокра само където трябва". И ще и затвориш преди да успее да се доизкаже. Очевидно се ебава и го знаеш. Ако изобщо я потърсиш отново ще си с три на ум.
Сега си представи същата ситуация, но вместо това ти казва "Няма да мога. Най-добрата ми приятелка, ми се обади да отида при нея, че има големи неприятности с гаджето си. Не мога да и откажа. Става ли да го отменим". Трогателно. То каква приятелка е, то как ти се моли. Ама не. С времето ще разбереш, че ситуацията е същата като горната, пък ако ще да я видиш след половин час пред блока на разреваната и приятелка. Не е от значение истина ли е. Същата е. И ще се отрази върху динамиката по същия начин.
Можеш да реагираш с разбиране "да, няма проблем", можеш дори да и предложиш помощта си да се намесиш/помогнеш/закараш - и всичко ще е грешно, щото ситуацията е като горната. И трябва да реагираш така, както би реагирал при горната.
Това е да оценяваш обстоятелствата само по действие и резултатност. И винаги трябва да калибрираш спрямо тях. Без да намесваш и да допускаш да ти влияят силно вербалните обстоятелства и комуникацията с момичето.
Успехи
Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: