Tyxo.bg counter Проблем във връзка (може би)
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 20, 2018, 05:19:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Ключът към успеха е да се съсредоточим нашия съзнателен ум върху неща, които истински желаем, а не върху неща, от които се страхуваме.“ – Браян Трейси

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври и ноември 2018г.

Искаш ли да имаш успех с жените? Попълни формата на сайта и се запиши сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Проблем във връзка (може би)  (Прочетена 388 пъти)
forbidden
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 75

Профил
« -: Август 22, 2018, 11:13:50 »

Здравейте,

Направо ще карам по същество.

Имам приятелка от 2 години. От година живеем заедно. Преди 2 месеца почна един много интензивен курс и наистина е почти нон-стоп пред компютъра и вечер си ляга рано, тъй като е като убита. Опитвам се да я разбера, че е изморена за секс, тъй като наистина се сгромолясва на леглото и заспива за 5 сек. Имаше период, в който не издържах буквално и постоянно ме отблъскваше и ми казваше колко е уморена и т.н. В нас правя почти всичко и постоянно й се угажда за каквото и да е. Като й кажа, че примерно не мога да го направя или не ми се занимава или нещо от сорта почват едни караници за това как съм й бил обещал да й помагам докато е на курс, а явно не й. Една вечер буквално откачих като малко ударих вратата и тя се уплаши. Това стана, защото ми каза, че нищо не съм правил и с нищо не съм й бил помагал при положение, че правя всичко, само и само да си учи за курса. Имам чувството, че това нещо почна да го използва срещу мен ( говоря за това, че е на курс ), само и само да й се угажда за разни неща - " направи това, донеси това, спри климатика, че ми е студено" - все някакви такива смешни битовизми, но дразнещи и то много. Разбира се разкаях се пред нея, че се ядосах така ( не знам дали беше правилно ), но много рядко избухвам, даже да не казвам никога, до такава степен и чак аз се уплаших от себе си. Следващите дни пак имаше такива караници ама малко им бих игнор.

Момичето е доста антисоциално, мега прогамирана всеки да я харесва, постоянно нещо не й е наред, все за нещо се оплаква, винаги като се прибера от работа и тя вече си е в нас и почва с това как е било зле на курса, колко й било неудобно да се включва в дискусията, как след това като пиели бира и си говорили някакви други неща тя сядала отстрани и само слушала и не знаела какво да каже, колко било трудно, как не можела да отиде на море и т.н. Аз (вече не помня колко пъти) се опитах да й дам съвет и да й помогна, ама греда, не става, знае си своето продължава да си се оплаква и т.н. Като излизаме някъде (като винаги я взимам с мен, или по скоро винаги й предлагам и ако иска - идва, ако не отивам сам) си говорим с приятелите някакви неща, смеем се, тя седи отстрани, нищо не казва, питам я как е тя вика добре. После като се прибираме и почва се оплаква как не можела се включи в разговора, не искала да излиза никъде, все стояла мълчалива и т.н. и то малко или много почва да ми се отразява и понякога като излизам с приятели и тя идва с мен и искам да разпусна аз започвам да си мисля за нея да не нещо да се засегне, като гледам да я включвам в разговорите, ама ... не става.

Истината е, че в началото не беше такава, беше супер усмихната и комуникативна и съм се бъзикал много с нея преди да стане нещо между нас, винаги го приемаше с усмивка, с " абе, ей", с връщане на някой по остроумен отговор, беше много голям пич. Изведнъж дойде в големия град и се депресира и не е същата. Все пак попадна и на друг вид хора, друга компания с други виждания, явно й е трудно да свикне с тях, но минаха 2 години години вече, а на мен търпението започва да ми се изчерпва.

Не ме разбирайте погрешно, не съм лудо влюбен, даже напротив, честно казано се чудя дали да не прекратявам тази връзка, която имам чувството, че понякога ме убива отвътре, прави ме като нея, а аз не съм такъв човек. Дори секс вече не ми се прави с нея, само се заглеждам по други момичета постоянно и като си говоря с някоя друга ми е кеф и то много. Нещото, което ме спира обаче е, че ми пука къде ще отиде да живее, трябва да се връща на общежитие ( студентка е още ), имаме котка, която тя 100% трябва да вземе, но не знам дали ще стане номера в общежитието с нея, в момента баща й е болен и не искам точно в такъв момент или по скоро не знам как.

Според вас дали да изчакам още или да късам веригите, честно да си призная не знам дали си заслужава изобщо да чакам ?
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 899

Профил
« Отговор #1 -: Август 22, 2018, 14:44:18 »

Преебан си пич. По принцип не е проблем да изчакаш, ако е кофти момента. Проблема е, че така можеш да си чакаш още 2 години. И все ще отлагаш.
В съседната тема, където съм писал за приключилите връзки, се отнася същото и за теб. Здраво са те цапнали с чехъла. Щом вече отказва да правите секс, сигурен съм, че ако срещне някой, който дори и малко да я разпали, ще си събере куфарите, без изобщо да те мисли, както ти нея. Пък ако ще да живееш в кашон.
Това са два отделни проблема. От една страна връзката ти е прецакана, щото си изтървал критерия си за отношение. От друга искаш да я прекратиш, понеже си отегчен.
Поне аз така разбрах.
Трябва да си наясно какво искаш. Ако смяташ, че проблема е само в поведението и, и ще си щастлив с нея, трябва да наложиш граници, с риск да прекратиш връзката си. И да покажеш с действие, че си готов, ако поведението и не се промени на момента.
Но ако смяташ, че връзката ви е изчерпана, и няма да си щастлив, каквото и да се промени (демек -омръзнали сте си) трябва да я прекратиш в кратки срокове. Безкомпромисно, без да поглеждаш назад. Иначе просто губиш времето и на двама ви. И те очаква да продължаваш да се чувстваш така, подтиснат и задушен.
Изясни си първо какво искаш, след това действай твърдо и до край, и в двата случая.
Успехи
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3598

Профил
« Отговор #2 -: Август 22, 2018, 16:46:37 »

Абе момчета млади-зелени, не се ли научихте кога се живее с жена? Когато искаш да ти ражда деца.
Като е заета с гледането им, пак има потенциал за драми, но поне има някакъв смисъл в живота й, а не само да се чуди за какво да ти опява. Така само да си живеете двамата друго не може да се случи освен това, което си описал - студено ми е, топло ми е, кога ще изхвърлиш боклука, що си си хвърлил тука чорапите...
За какво ти е жена у вас, не можеш да се переш и да си готвиш сам ли? Или не можеш да си хванеш нещо за ебане като ти се приебе, та си си рекъл я да имам една винаги готова когато кажа? Да, ама не.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1275

Профил
« Отговор #3 -: Август 22, 2018, 17:24:00 »

Истината е, че в началото не беше такава, беше супер усмихната и комуникативна и съм се бъзикал много с нея преди да стане нещо между нас, винаги го приемаше с усмивка, с " абе, ей", с връщане на някой по остроумен отговор, беше много голям пич. Изведнъж дойде в големия град и се депресира и не е същата. Все пак попадна и на друг вид хора, друга компания с други виждания, явно й е трудно да свикне с тях, но минаха 2 години години вече, а на мен търпението започва да ми се изчерпва.
Защо не я хванеш някой път, като е спокойна (не по средата на караница), да седнеш и да й го кажеш това? Кажи й какво си харесал в нея в началото и че вече не виждаш същия човек, а много ти се иска. Питай я на какво се дължи според нея. И се опитай да я разбереш. Като казвам "да я разбереш", не казвам да й се вържеш, или да се съгласяваш с каквото и да е. Просто да разбереш какво й е в главата. Идеята е да подходиш много, МНОГО дипломатично и ненападателно, защото ако усети, че я обвиняваш, ще се свие и блокира. Един номер в този подход е да редуваш - нещо, което не ти харесва в момента, и да го контрастираш с нещо което харесваш в нея, и от което искаш да виждаш повече. Фокусът трябва да е тя. Какво можете да направите за да бъде ТЯ по-щастлива, както преди. Като всичко това, нищо, че го обличаш в контекста на "ние", реално тя трябва да се усети, че става въпрос за нея, но отново, без да се чувства нападната.
Абе сложно е да ти го обясня така написано на две, на три. Ама знам ли, може да схванеш идеята на подхода.

А това, че си се нагърбил да вършиш всичко вкъщи - тва си е твоя грешка. Това с курса са лигавщини. Моята бачка по 10-12 часа и пак има сили/време и за домашните неща и за секс.
Активен

Deconstructing game and PUA frauds - https://www.youtube.com/watch?v=sNttiuddy6E

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: