Tyxo.bg counter Кой плаща на първа среща?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 11, 2018, 12:22:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Надявам се, че и през тази нова година ще правиш грешки. Защото, ако правиш грешки, ще опитваш нови неща, ще научаваш нови неща, ще създаваш нови неща.
Ще предизвикваш себе си, ще променяш себе си, а така ще предизвикваш и променяш света." – Нейл Гайман

Екипът на pickup-project пожелава весели празници на всички свои потребители!
Възползвайте се от новата коледна промоция!

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg104438;topicseen#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой плаща на първа среща?  (Прочетена 3634 пъти)
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Профил
« -: Октомври 16, 2018, 17:28:57 »

Здравейте отново момчета. Дано темата е интересна за вас, защото мен от доста време ме гложди. Ако админа реши, нека я изтрие. Била съм в най-различни ситуации и действително нещата са доста относителни, но все пак:

Кой плаща на първа среща?
Яко ли е мацката да каже "не не, остави аз ще СИ платя" / "нека си я поделим"? Само с казването ли трябва да си остане или действително да се случи? Удря ли дамския портфейл по мъжкото либидо?

От друга страна не е ли обидно тя да се направи на приятно разсеяна, когато донесат тефтерчето със сметката?

Трябва ли мъжете да поемат целия финансов товар за вечерта или в модерния свят жените е редно да мислим по-разчупено?

Мерси предварително за мненията. Smiley
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

Профил
« Отговор #1 -: Октомври 16, 2018, 17:49:49 »

Ха, тъкмо малко по-рано гледах една тема в някаква фб група по въпроса и имаше 2 лелки дебелани дето върло защитаваха тезата, как мъжът трябвало да плаща, ама не защото е длъжен, ами просто "ако е истински кавалер е редно така да направи" и "ама то е просто хубав жест, дето да ни накара да се чувстваме добре". Баси тънките манипулации и чувство за полагаемост.
Яко ли е мацката да каже "не не, остави аз ще СИ платя" / "нека си я поделим"?
А защо се сещаш само за тези два варианта? Има и трети. Ти направо плащаш сметката, пък той 100% ще се сети, следващия път, той да я поеме. Ако нещо реши да се прави на големият рицар му казваш "Добре де, тоя път аз, другия път, ти черпиш".
Даже може да се спори, че този вариант е най-печеливш за всички. Хем показваш каква си готина, независима, силна, немеркантилна, над нещата и готина, хем той ще има възможност да се реваншира следващия път, хем ще му покажеш, че наистина го харесваш, един вид, толкова ти е харесал, че даже ще го почерпиш (този път!).

Пък ако го удря толкова по "мъжкото либидо", значи е ебаси лабилният, неуверен, комплексиран кретен, чието цяло его рухва, от някакъв дребен жест. За какво ти е такъв?
На мен ми се е случвало много пъти момичето/жената да плати цялата сметка. При това не говоря за 5-10 лева. Единият път беше 50. Тя просто изкара една педесетачка и я метна в сметката, и ми каза "споко". Какво има да ме удря където и да е това? Даже напротив, викам си "брей, гледай какъв съм готин, мацките даже ми плащат сметката". Естествено, другият път пък отидохме да хапнем, сметката беше горе долу същата, и я платих аз.

В оптимален вариант, по мое мнение, срещите са за това - да се видим, всеки да бъде себе си, и да видим дали няма да си допаднем. А не, да спазваме някакъв абсурден формат, където едва ли не, аз отивам на интервю да впечатлявам, забавлявам и плащам, а тя да седи и да ми пише точки. И за какво всичките тези инвестиции? За някаква, която даже не познавам особено.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 814

Профил
« Отговор #2 -: Октомври 16, 2018, 19:37:05 »

По принцип плащам аз, с редки изключения. Понякога карам момичето да доплати малко, ако не е кръгла сметката (22 лв примерно), или да остави бакшиш. Да, прави ми добро впечатление ако тя е готова да си плати нейната част и не смята, че съм й длъжен с нещо. И обратното - дразни ме, когато се прави на разсеяна или още по-лошото - да смята, че съм й длъжен. Плащането на сметка трябва да е акт на добра воля, а не нещо, за което си длъжен.

Защо плащам ? Просто защото така го усещам, не защото съм длъжен с нещо. Отделно, че в над 90% от случаите ходим на места избрани от мен и няма логика да карам мацката да плаща за място по мой вкус, което аз съм избрал. Понякога ги карам да плащат те, ако имат да ми се реваншират за нещо или са се издънили.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3635

Профил
« Отговор #3 -: Октомври 17, 2018, 10:33:45 »

Аз плащам ако съм ебал. С мацка дето ме кефи и ми пуска нямам проблем да похарча пари, тя си ги заслужава пък и парите са дадени за да си изкараме добре и двамата, дали е заведение или хотел, където там сме отишли.
Но някоя, дето не знам ще даде ли или ще ме ползва за ходещ портфейл, защо да плащам? Защо въобще даже да водя на вечеря някоя, която не спи с мен? Защо да плащам 50 лева, като за 50 лева човек може да иде и направо да ебе нелоши мацки?
Но ако става въпрос за нещо дребно, примерно в бар или кафе 1-2 пиенета, не е проблем и понякога просто купувам аз по едно питие, сега за 5-10 лева въобще според мен не бива човек да го прави на въпрос.
Активен
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Октомври 17, 2018, 16:32:42 »

Е точно за тия 5-10 лева (максимум 15) става дума. За мен си е в реда на нещата жената да може да си посреща разходите за развлеченията сама. Ако той много се натисне да плати, няма да се сърдя. Като цяло обаче го избягвам.

Имах преди време една случка. Излизаме на кафе, един сок е пил и ейййй ми той нямал дребни, пък не му се искало да си разваля 50-те лева. Как и да е, дадох му и втори шанс и той пак се беше объркал нещо с джобните за вечерта. Познайте имаше ли трето излизане, а за секс да не говорим. Много слабо изпълнение, много.

Еми сори, ама ако искаш да ебеш, поне мисля че е редно да имаш пари да си платиш бирата.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #5 -: Октомври 17, 2018, 16:41:04 »

Еми сори, ама ако искаш да ебеш, поне мисля че е редно да имаш пари да си платиш бирата.
Забрави да уточниш "само ако си мъж".
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 232

Профил
« Отговор #6 -: Октомври 18, 2018, 12:10:55 »

Първата среща е опознавателна и никой не е длъжен да плаща сметката на другия.
Яко ли е мацката да каже "не не, остави аз ще СИ платя" / "нека си я поделим"? Само с казването ли трябва да си остане или действително да се случи? Удря ли дамския портфейл по мъжкото либидо?
Изобщо няма да удари мъжкото либидо. Не само с изказването трябва да остане а като каже, че ще си плати наистина да го направи иначе изглежда като преиграване.

От друга страна не е ли обидно тя да се направи на приятно разсеяна, когато донесат тефтерчето със сметката?
Много лошо впечатление ми прави това. Разбира се ще платя сметка но ще си имам едно на ум. Ако се повтори най-вероятно трета среща няма да има. Защото излиза, че мацка ме приема като спонсор.
Активен

Live your life and invite her to join on your journey
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Октомври 18, 2018, 12:56:23 »

Като цяло повдигнах темата и по друг повод. Не знам дали сте чели женски списания и хилядите форуми подобни на този със заглавия "как да стане мой". Там някъде се намира и ключовият момент, че:
  • Вариант 1: Има някакво странно схващане, тип "остави го да плати сметката ти, иначе ще се почувства слаб и няма да те желае"   Grin
  • Вариант 2: Учтиво е да му предложиш да си я поделите, но все пак направи така че той да плати. Ти можеш да оставиш бакшиш. 

Не знам коя леля пише тия глупости, но и аз съм на мнение че първа среща е чисто познавателна. От нея зависи как ще приключи вечерта и ще има ли второ виждане.
Активен
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 232

Профил
« Отговор #8 -: Октомври 18, 2018, 13:32:14 »

Като цяло повдигнах темата и по друг повод. Не знам дали сте чели женски списания и хилядите форуми подобни на този със заглавия "как да стане мой". Там някъде се намира и ключовият момент, че:
  • Вариант 1: Има някакво странно схващане, тип "остави го да плати сметката ти, иначе ще се почувства слаб и няма да те желае"   Grin
  • Вариант 2: Учтиво е да му предложиш да си я поделите, но все пак направи така че той да плати. Ти можеш да оставиш бакшиш. 

Не знам коя леля пише тия глупости, но и аз съм на мнение че първа среща е чисто познавателна. От нея зависи как ще приключи вечерта и ще има ли второ виждане.

Тези списания трябва да наемат някой мъж да ги консултира, че тези два варианта предизвикват в мен единствено смях    Smiley
Активен

Live your life and invite her to join on your journey
Shark__
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 31

Профил
« Отговор #9 -: Октомври 19, 2018, 20:35:55 »

Здравейте отново момчета. Дано темата е интересна за вас, защото мен от доста време ме гложди. Ако админа реши, нека я изтрие. Била съм в най-различни ситуации и действително нещата са доста относителни, но все пак:

Трябва ли мъжете да поемат целия финансов товар за вечерта или в модерния свят жените е редно да мислим по-разчупено?

Мерси предварително за мненията. Smiley

So.. Ако позволите, нека споделя и аз моите 2 cents. Вече съм 48 cents (т'ва един тъп майтап за 50 cent лол); Но не е за "първата среща". Тогава, аз платих; Но съм на мнението на другите мъже - или ще платя аз, или пък ако "Тя поиска", или пък да поделим и тн; Зависи много. Но най много ми хареса мнението на Justaboy - след като аз съм я завел някъде, редно е аз да платя. Но все тая, както дойде.

По-важно е, как ще постъпиш по натам. При 2-ра, 3-та среща и какво "ще искаш от мацката".
При мен се случи нещо много идиотско; Може би и аз до някъде съм виновен за да се държи така, НО подяволите - в случая дето споменавам по на долу тази мацка счита, че аз съм и длъжен и това ме изнерви; не го показах че ме нерви естествено, дори го направих на майтап и с насмешка, но беше тъпо как се направи на "приятно разсеяна"; това ме изненада най-много от държанието и. За пръв път сещам такава, честно. Изнаглява, чак.
Случая беше следния.
Отидохме на кино.
Преди това бях резервирал билети; казах и; изрично ме попита колко пари да си приготви за билета; казах: "не знам, на място ще разберем". Само се ядоса за датата; щото "според нейните изчисления, щели да ни искат повече пари за билетите за филма". Реагирах с мълчание и подсмихване. Естествено, не се оказа права за цената, само излишно мрънкане. (както и да е де);
На касата: аз платих; тя се направи на приятно разсеяна.
Купих и пуканки + питие (преди това я чух да мърмори за това).
Тука кат че ли - направо изглеждах като провайдър вече. Забавното е, че на няколко пъти каза: "Искам пуканки" , отивайки към "пуканките", и връщайки се към мен; подканих я сериозно с: "Ми, вземи си де?". Тръгна, върна се; после пак; на края я попитах: "какво чакаме?". Зяпаше в земята. Почаках още малко,  и си извадих телефона; след малко казах: "ще закъснеем за филма?". Тогава тръгна директно към кино-салона, "троснато". Тогава вече, взех к'вот трябваше... Тъпо, нали?... Но, вижте продължението:
В киното - почна да мрънка за това, че не била затворена вратата на кино-салона. Казах и да се успокои, че няма да ослепее (С насмешка) и че вероятно ще го затвори все някой, (филма не бе почнал).
направих си нормалното кино; тя също почна да пуска; цунках я леко; не ми отговори (Зяпаше тъпите реклами... и казваше: "ее тоя филм искам да го гледам по натам!); Оставих я да си дрънка.
По едно време, почна филма. Казах и нещо, което ми направи впечатление. След малко ме изгледа яко тъпо, сякаш " с огромна досада" и каза: "Млъкни, просто млъкни!" - усетих лека злоба и досада. Учудих се. Но си замълчах, като се засмях леко за да разбере, колко е silly всъщност реакцията и. В тоя момент, още даваха "някви букви" от филма и подяволите, сметнах за редно да и кажа нещо, което си беше интересно, и забавно. Нищо не се случваше по време на тоя момент.
След около 10 сек, реших да си взема от пуканките. Плясна ме силно през ръце и каза: "да си беше купил!". Помислих, че е закачка, и и хванах ръката, усмихнах и се, и реших да кажа нещо закачаливо... когато издивя?!, бутна ми пак ръката, и понечи да каже нещо, прекъснах я с:
"Ааа, така ли? А кой ти ги купи? плюс не си спомням още, да си ми върнала парите от това, че и билет ти взех?" - казах го със забава, къде по "насериозно". Все тая ми беше за тия 10-15 лв., но все пак реших и да изразя позицията си, и да и кажа, че не е права в това което прави и какво всъщност "цели" с поведението си.
Тука ме изгледа, мноооооо тъпо. Но поне си изразих позицията.
След филма, казах че съм гладен и жаден. Търсейки и подбирайки някой по така "бранд" или "шоп" за хапване, очите ми се спряха на някакво дюнерче от някава нова верига "плюскалници" и тя изведнъж каза: "ето ти парите от билета да си купиш храна" - ахаа, досети се. Направо си ги взех с една усмивка и кимване.
И така.
Баси кучката човек. (Сори жени). Може би и аз съм и дал такъв вайб, но още ми прави впечатление че от началото обича да се прави на разсеяна. Ми, да се ши*а бе. И без това смятам да не излизаме повече. Поне получих каквото исках (Ми, не беше яко!).

Ей, все попадам на момичета - нервачки. Не знам защо..ебаси орисията. И мрънкащи.

п.с. може да изглежда така, сякаш съм преиграл или е кофти това дето съм направил, но имаше и др. моменти за да и кажа това което и казах; а аз "ич не забравям" и много неща ми правят впечатление - нема чат, нема срещи - всичко виждам. И ако нещо ми се насъбере - отприщвам и мачкам. Просто се научих покрай пик-апа да си изразявам позцияита, за да няма "недоразумения" по натам.
После коментирах с една приятелка която е на годинки и ми каза директно да я заебвам; т.е. тотално ми оформи мнението. Чувствам че взех правилното решение.

п.с.: благодаря за темата.
Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 406

Профил WWW
« Отговор #10 -: Октомври 20, 2018, 00:33:39 »

Темата е интересна !Аз плащам когато ме е грабнала с нещо никога не настоявам аз да плащам само ако е нещо дребно е черпя ако е нещо което скача над нормалното да си плаща . Те и без това твърдят че искат да са самостоятелни и те да си вадят парите . Че аз ако им плащам сметките къде е самостоятелното .Даже те трябва да ни черпят в дадени случай който ги търпим че кифлеят и им гледаме спектакъла (това са единици)  Grin .  Когато дойде сметка и казвам аз ще платя другия път ти . Ако се дръпне и казвам добре плати ти аз другия път . Но не оставям да се плащат по отделно а пък една мацка която се уважава ще се радва да плати тя а аз ще спестя някакъв петак за бира по късно и всичко е точно ...  Grin
Активен
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Октомври 20, 2018, 11:51:33 »

Баси кучката човек. (Сори жени).
Няма какво да се извиняваш, хахах малка лигава кучка си е била и 100% такава си е останала. Най-тъпото е, че си си развалил кефа после. Аз не бих й взела пуканки и след филма, бързо вкъщи, че много спешна работа ми излезе и трябва да се прибирам. (но аз съм жена де).

Аз гледам да не се пазаря за пари, защото разваля послевкуса от излизането, но винаги си вадя изводи. Сори пичове, но ако нямате стотинки за биричка - ми мизерни сте (без да се обиждате). Такава ситуация създава в мен усещането, че мога да го мачкам и да го правя каквото си поискам, а това не е секси. Честно казано бих му платила сметката само, ако сме правили секс вече и съм останала мнооооого доволна. (по стар български обичай, жената върти баница сутрин, ако през нощта мъжа се е представил добре)

От друга страна, среща с кино, задължително пуканките ги взимам аз, ако той плаща билетите. На това му викам fairplay.

Активен
Johnny
PuP Форум Майстор

Активен Активен

Публикации: 244

Профил
« Отговор #12 -: Октомври 20, 2018, 12:55:49 »

За мен винаги е била смешна тази дилема и съответно при мен такава не присъства - аз не плащам и не черпя само защото е момиче и сме на среща и защото "така трябва".  Дори обратното - по-често мен ме черпят момичета и това е нормално за мен, не че го изисквам задължително, но е част от критериите, които ще изстрелят мацката напред. Обратното не го търпя - да иска аз да черпя и да ми се прави на интересна при плащането на сметка - абсолютен търн оф за мен и режа осезаемо, ако ще да е десетката на десетките. Ако примерно нямаме да делим по равно - нямам проблем да оставя по-голямата сума без изобщо да се замисля, но ако мацката тръгне да го прави - няма да я спра, за да се правя на някакъв, какъвто не съм. Ще се изкефя, че е склонна да го направи и може дори да й дам малко валидейшън.

Като цяло плащането на сметката с момиче ми е като плащането на сметката с приятел - ако той държи да я плати - аз съм ок и не настоявам да делим. Друг път плащам аз. С тази разлика, че напук на общественото мнение, предпочитам момичето да черпи на първа среща  и пак казвам - доста често ми се случва без това да ми сваля ранга или някой от нас изобщо да го прави на въпрос. Просто си има и точни мацки, зависи от човека.

Случи ми се миналата година да излизам с една, която започна да се прави като дойде сметката и я усетих веднага. Платих по-голямата част, но я накарах и тя да даде някой лев. Вика ми "нямам толкова мен", отговарям "дай колкото имаш" и даде там 1/3та от сумата. На втората среща още преди да дойде сметката започна да опипва почвата "забравила съм си парите", не знам си какво. Викам "аз имам еди колко си" и оставям на масата моята част и я гледам с усмивка. Не помня какво каза, шикалкавеше нещо, но остави пари и после искаше да я карам до тях. Казах, че съм в другата посока (което пак беше истина, а на първата среща я бях изпращал). Тъпо е да се прави нещо, само защото "така е прието". Това беше нейният фрейм, в който отказах да влезна и изобщо не съжалявам. Но си е до човек - друг щеше да плати сметката, без изобщо да се замисли и после да я закара.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 148

Профил
« Отговор #13 -: Октомври 20, 2018, 18:11:10 »

Моята гледна точка.
Като дама винаги вадя портмонето и питам мъжа колко да приготвя (сервитьорите слагат сметката пред мъжа).
Обикновено не ми разрешават да платя (с едно единствено изключение за толкова години).
Гледам да се реванширам с нещо следващия път, или на разходката след срещата да взема сладолед или нещо подобно.
Случвало ми се е да платя цялата сметка когато срещата е катастрофална, нямам желание да имам нищо общо с този човек и не желая да имам усещането, че му дължа каквото и да било (а не както някои съфорумци горе изказаха мнение - щото е много готин).
Единственото изключение от схемата беше мъж, с който срещата беше ок, прие да платя сметката (туткаше се нещо там, видях че не му е кеф да плати и предложих).
Имаше и втора среща, протече по сходен начин, не ми направи добро впечатление.
В последствие опознах човека в обща компания и в чат, лошото ми впечатление се затвърди - бившата му го издържала, хронично безработен, огромно его, нарцистичен, с чувство за превъзходство над другите и т.н.
Та хора, които дори не предлагат да си платят сметката обикновено не са читави.

Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Октомври 20, 2018, 18:53:23 »

Случвало ми се е да платя цялата сметка когато срещата е катастрофална, нямам желание да имам нищо общо с този човек и не желая да имам усещането, че му дължа каквото и да било (а не както някои съфорумци горе изказаха мнение - щото е много готин).
Кофти избор на мъже за срещи значи. Моите си останаха доволни.
Интересно ми е как жените все имате "катастрофални" срещи. Аз такива съм нямал. Не знам за другите пичове тук. Даже от доста години не се е случвало да изляза на среща с някоя и да не правим секс (не задължително същия ден, но в някакъв близък период).

И какво излиза накрая. Както и да го въртим и сучим, накрая все излиза, че мъжът трябва да плаща, ОСВЕН ако "срещата не е катастрофална и мацката не иска да има нищо общо с него".
Активен

Страници: [1] 2 3 ... 7
  Изпечатай  

Отиди на: