Tyxo.bg counter Кой плаща на първа среща?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 11, 2018, 12:22:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Надявам се, че и през тази нова година ще правиш грешки. Защото, ако правиш грешки, ще опитваш нови неща, ще научаваш нови неща, ще създаваш нови неща.
Ще предизвикваш себе си, ще променяш себе си, а така ще предизвикваш и променяш света." – Нейл Гайман

Екипът на pickup-project пожелава весели празници на всички свои потребители!
Възползвайте се от новата коледна промоция!

http://pickup-project.net/forum/index.php?topic=1634.msg104438;topicseen#new

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  
Автор Тема: Кой плаща на първа среща?  (Прочетена 3633 пъти)
stef--
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 95

Профил
« Отговор #15 -: Октомври 21, 2018, 11:47:11 »

Пичаци, тва не е математика, а си е до човека, до ситуацията и до "заслужава ли си да инвестирам в тая повече от 26 стотинки"
Активен

Tell me exactly what do you want.. And I will tell you very specific why you cant have it.
heuspo
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 232

Профил
« Отговор #16 -: Октомври 21, 2018, 21:39:36 »

Ако мацката на втората среща каже: "Аз ще платя защото ти плати предния път", наистина ще ми направи добро впечатление. Иначе я слагам в графата използвачки
Активен

Live your life and invite her to join on your journey
Johnny
PuP Форум Майстор

Активен Активен

Публикации: 244

Профил
« Отговор #17 -: Октомври 22, 2018, 07:39:31 »

Моята гледна точка.
Като дама винаги вадя портмонето и питам мъжа колко да приготвя (сервитьорите слагат сметката пред мъжа).
Обикновено не ми разрешават да платя (с едно единствено изключение за толкова години).
Гледам да се реванширам с нещо следващия път, или на разходката след срещата да взема сладолед или нещо подобно.
Случвало ми се е да платя цялата сметка когато срещата е катастрофална, нямам желание да имам нищо общо с този човек и не желая да имам усещането, че му дължа каквото и да било (а не както някои съфорумци горе изказаха мнение - щото е много готин).
Единственото изключение от схемата беше мъж, с който срещата беше ок, прие да платя сметката (туткаше се нещо там, видях че не му е кеф да плати и предложих).
Имаше и втора среща, протече по сходен начин, не ми направи добро впечатление.
В последствие опознах човека в обща компания и в чат, лошото ми впечатление се затвърди - бившата му го издържала, хронично безработен, огромно его, нарцистичен, с чувство за превъзходство над другите и т.н.
Та хора, които дори не предлагат да си платят сметката обикновено не са читави.

Не е искал да плати цялата сметка или не е искал да плати своята част от сметката, т.е нищо? Второто е тъпо, разбира се, но се надявам, че под “хора” в последното си изречение визираш и мъже, и жени. Същото туткане и нежелание да си платиш 10-15лв е еднакво непривлекателно и когато жена го прави. Не говорим за ситуация, в която мъжът казва - айде да седнем тук, ще вземем това и онова, обаче жената се дърпа, защото не иска, но мъжът вика доминантно “аз черпя Smiley “ и я навива.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 148

Профил
« Отговор #18 -: Октомври 22, 2018, 13:03:23 »

Не е искал да плати цялата сметка или не е искал да плати своята част от сметката, т.е нищо? Второто е тъпо, разбира се, но се надявам, че под “хора” в последното си изречение визираш и мъже, и жени. Същото туткане и нежелание да си платиш 10-15лв е еднакво непривлекателно и когато жена го прави. Не говорим за ситуация, в която мъжът казва - айде да седнем тук, ще вземем това и онова, обаче жената се дърпа, защото не иска, но мъжът вика доминантно “аз черпя Smiley “ и я навива.
Джони, мисля че ясно съм се изразила - ако исках да кажа мъже, щях да кажа мъже, а не хора.
Че то и между приятеки се редуваме или делим.
За конкретния случай - човека взе да се подмотва, да рови, видях нежелание и предпочетох вместо да се пазарим аз да оправя сметката, вместо да поставям и двама ни в неприятна ситуация.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 24

Профил
« Отговор #19 -: Октомври 22, 2018, 13:09:18 »

Не е искал да плати цялата сметка или не е искал да плати своята част от сметката, т.е нищо?
Никога не съм излизала с очакванията, че някой ми е длъжен с нещо. И аз имах такъв случай като gotemperor където младежа не само се туткаше, направо си пъхна ръцете в джобчетата еднозначно (еми не беше готин нито визуално нито умствено, за да си струва и 26 стотинки) както и да е. Тази случка ми даде ама наистина реална представа как се чувства мъжкото съсловие в такава ситуация и много, ама много грозно изглежда признавам.

Значи можем да заключим, че не е пичовско да смяташ, че някой ти е длъжен независимо за колко голяма турбо резачка се възприемаш (важи и за мъже и за жени). Друг е момента дали ще успееш да мотивираш отсрещния да инвестира в теб една сметка.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1363

Профил
« Отговор #20 -: Октомври 22, 2018, 13:36:42 »

На мен ми е интересно как така излизате с някой, който не е готин визуално, нито умствено, няма 2 лева.....и кой знае още какви недостатъци. Е толкова ли е нямало някаква комуникация преди това, че да излезете на среща с него? Толкова ли сте нямали представа с какъв човек излизате? Да, идеята на срещите е опознаване, ама...обикновено нещо трябва да ви привлече поне на първо четене, че да излезете. Или викате, вие сте от мацките, дето който им предложи, веднага излизат с него?
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Just_a_boy
PuP Player
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 814

Профил
« Отговор #21 -: Октомври 22, 2018, 17:07:28 »

Понеже стана на въпрос. gotemperor и WhatsMyName, вместо да обсъждаме нещо не толкова важно като плащането на сметка, дайте да опишем как протича свалката от гледна точка на жената. Какви са стъпките за вас, които трябва да се минат преди и по време на една свалката, какъв ви е подборът, кога и защо пускате - имате ли някакви логически критерии или просто го "усещате", предприемате ли някакви действия и т.н.

П.С. Знам, че е писано доста по-темата, но със сигурност има още какво да се каже.
Активен

"Fortune doesn't favour fools"
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Октомври 23, 2018, 12:24:31 »

На мен ми е интересно как така излизате с някой, който не е готин визуално, нито умствено, няма 2 лева.....и кой знае още какви недостатъци. Е толкова ли е нямало някаква комуникация преди това, че да излезете на среща с него? Толкова ли сте нямали представа с какъв човек излизате? Да, идеята на срещите е опознаване, ама...обикновено нещо трябва да ви привлече поне на първо четене, че да излезете. Или викате, вие сте от мацките, дето който им предложи, веднага излизат с него?

Да бе Рикошет, разбрахме, че ти никога не си имал лоша среща и излизаш на среща само ако ще завърши с брак, 2 деца и обща ипотека...
Ами не, понякога (особено когато си млада) се случва да си излязла с някого, просто защото не си имала нищо по-добро за правене, а най-добрата ти приятелка е на фризьор през това време...
Активен

gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #23 -: Октомври 23, 2018, 12:30:50 »

Понеже стана на въпрос. gotemperor и WhatsMyName, вместо да обсъждаме нещо не толкова важно като плащането на сметка, дайте да опишем как протича свалката от гледна точка на жената. Какви са стъпките за вас, които трябва да се минат преди и по време на една свалката, какъв ви е подборът, кога и защо пускате - имате ли някакви логически критерии или просто го "усещате", предприемате ли някакви действия и т.н.

П.С. Знам, че е писано доста по-темата, но със сигурност има още какво да се каже.
Етапите да ги описваме - много трудоемко, затова ще отговоря само на втория ти въпрос - има и логически компонент, освен "усещането".
Особено силно се задейства логически компонент, когато един мъж се опитва да те доминира, но в същото време не те превъзхожда. Не ми се влиза в детайли по темата, но обикновено създаваме връзки когато и логиката и емоцията ни казват "ДА" с главни букви.
Ако караш само на логика - сметкаджийство е, избираш добър матр'ял просто.
Ако караш само на емоция - ще получиш само това, една гола емоция, само изживяване, или ще се обвържеш с неподходящ партньор.
Някой ако има желание да сподели повече - да заповяда.
Активен

ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 742

Профил
« Отговор #24 -: Октомври 23, 2018, 13:49:56 »

Здравейте, Smiley

Мисля, че повечето по темата е казано, но да допълня малко. Според мен всичко опира до вътрешното усещане и неписани закони. Ако си поканил други на среща, предполага се че си си направил сметка за това. Затова и е жалко, ако тръгнеш да играеш на дребно, да изчакваш и да се оглеждаш за сигнали от отсрещната среда. Няма значение пола, има значение твоето желание и вътрешни качества. Да платиш сметката на първа среща не е big deal, но проблемът може да дойде, ако не дадеш и на другата страна да се "изяви" в това, в последствие. Взаимни инвестиции е нужно да има и от двете страни, но всичко това е най-добре да става плавно и без напрежение или изтъкване.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Октомври 23, 2018, 14:35:27 »

На мен ми е интересно как така излизате с някой, който не е готин визуално, нито умствено, няма 2 лева.....и кой знае още какви недостатъци.
Да бе Рикошет, разбрахме, че ти никога не си имал лоша среща и излизаш на среща само ако ще завърши с брак, 2 деца и обща ипотека...
ТУШЕ!
rekojeht често пъти хората на живо не са това което са на снимки Wink и разбираш че не са и на половина това, за което се представят само, ако я има тази опознавателна първа среща...

Just_a_boy и аз си мислех, че сметката е нещо не до там важно, оказа се че греша, явно на хората и това им прави впечатление Smiley
...как протича свалката от гледна точка на жената.
Всичко е доста абстрактно, защото всяка ситуация е различна както и всеки човек. За да не повтарям gotemperor, ще допълня, че е от огромно значение поведението дали е естествено или не (за мен лично). Аз винаги разбирам кога човека отсреща се преструва на нещо, което не е. Ще дам пресен пример: аз чета много и обичам да засягам темата "книги". Когато попитам "четеш ли и какво?" и получа отговор "специализирана литература" от моя страна започва разчопляне до колко е специализирана тази пуста литература и присъства ли наистина като твое хоби или лъжеш мазно за да изпъкнеш. 

Бъдете естествени момчета. По-малко схеми и повече фристайл. Така и вие си пестите времето като не влизате в излишни филми създавайки грешна представа за себе си. Ако мацката наистина си струва и е това което търсите, ще влезе в шеговития ви тон, ако ли не - здраве да е, next.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Октомври 23, 2018, 14:40:07 »

Етапите да ги описваме - много трудоемко, затова ще отговоря само на втория ти въпрос - има и логически компонент, освен "усещането".
Особено силно се задейства логически компонент, когато един мъж се опитва да те доминира, но в същото време не те превъзхожда.

Не ми се влиза в детайли по темата

Ако караш само на емоция - ще получиш само това, една гола емоция, само изживяване, или ще се обвържеш с неподходящ партньор.
Джъст, ти верно ли очакваше реален отговор? Този въпрос е единственият, задаван периодично, отново и отново, тук, и никога не е бил отговарян искрено и директно. Винаги или увъртания, или никакъв отговор, или отговор, който реално не е отговор, защото се пита "какво ДА правим", а отсреща получаваме "абе не правете тва едно супер абстрактно нещо, което често зависи от нашата лична интерпретация". Ай честито! Койт разбрал, разбрал.

Що не ти се влиза в детайли? Нещо криеш ли?

Еми предвид, че почти всичките връзки се разпадат по една или друга причина, според двата варианта, които си дала, значи в 99% от времето я карате само на емоция.
Защо пък само логиката да е "сметкаджийство"? Връзката е като бизнес. И за да върви добре бизнесът, ти трябва добър, партньор, който да е представителен, да може да мисли и да действа сам, когато се налага, перспективен, социално умел, да има добри контакти, да ти е приятен (защото иначе ще се изтрепете), лоялен, и т.н. То като погледнеш, качествата са общо взето, едни и същи. И за двете ти трябва партньор, който утре няма да се събуди и да реши да саботира строежа ви, по каквито и да е причини, а ще продължава да инвестира в развитието му. И ако притежава всичките тези качества, в прилична степен (обикновено отговаряща горе долу на твоята), защо да нямаш чувства? Нищо, че може да не е любов от пръв поглед, като по филмите (може би защото не живеем във филм). И защо да трябва да е? Защо дадени отношения да са по-нестойностни, само защото емоцията е дошла след логиката? Ако хората вкарваха повече логика при избора на партньор, щеше да има много повече успешни връзки.
В Америка, около 75% от разводите са инициирани от жената, като в много повече от 50% (май беше нещо от порядъка на 80%, ама не си спомням), причината е "dissatisfaction". Преди 50 години, разводи е имало, основно по 3 причини - AAA. Abuse, Addiction, Adultery. Сега хората се развеждат, основно, защото на жената вече не й се занимава. За кво си говорим?

Повечето млади момичета/жени, живеят с идеята, че ако не са на гребена на вълната с партньора си, нон стоп, значи едва ли не, връзката не си струва, и по-добре да бъде прекратена. Пичове, не става така. Забравяте, че връзката изисква и "работа". Затова се казва "да работиш над връзката си". Защото както може понякога да не ти се става рано за работа, колкото и да обичаш работата си, се налага да си налегнеш парцалите и да направиш това, което трябва да се направи. А това, което се случва по-често е, че хората вземат дългосрочни решения, само защото в момента/периода се ЧУВСТВАТ по някакъв начин. И при доста жени, това обикновено продължава, докато не наближат тавана 30-35, и когато осъзнаят, че скоро вече няма да имат лукса да сменят влака, само защото са изпаднали в някаква временна емоциална дупка, и са решили, че не му се кефят толкова, започват да мислят по-логически.
Аз пък смятам, че си струва. Работата над една връзка си струва. Предвид, че не се е случило нищо конкретно, което не може да се върне.

В крайна сметка, апетитът идва с яденето. Ако свикнеш да не се храниш, и стомахът ти се свие, няма как един ден да се събудиш и от нищото да станеш супер ящен.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Октомври 23, 2018, 14:58:55 »

Бъдете естествени момчета. По-малко схеми и повече фристайл. Така и вие си пестите времето като не влизате в излишни филми създавайки грешна представа за себе си. Ако мацката наистина си струва и е това което търсите, ще влезе в шеговития ви тон, ако ли не - здраве да е, next.
Проблемът с този, редовен, женски съвет, е че е изцяло във ваша полза. Ако трябваше да бъдете малко по-искрени, бихте го казали така - Бъдете естествени момчета, така ако сте готини, ще можем да го видим по-бързо и лесно, и да ви вземем, пък ако не сте, хем да не си губим времето, хем да няма шанс случайно да ни заблудите и да ни го мушнете, преди да се усетим.
Демек, съветът ти, е чудесен, ако и двете страни търсят непременно и само, дългосрочна връзка. Ами ако просто искаме да треснем някоя, дето ни е привлякла чисто визуално, без да имаме намерения за връзка? Значи, според теб, тя като почне да бръщолеви тъпотии, аз трябва да съм "естествен" и да й обясня, че е математически, защо е малоумна, и съответно да се сбогувам с идеята за секс. Така ли? Това, btw, хич не е измислен пример. Срещам доста мацки, които много вярват на зодии, та понякога им обяснявам математически, защо зодиите са булшит, нали, аз съм си такъв естествен понеже, и....представяш ли си, досега не съм наебал никоя от тях. Знам. Шокиращо.
Та, я кажи, какъв е подходът, ако целиш само секс? Или се притесняваш, някой да не вземе да прекара посестримите?
Активен

WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Октомври 23, 2018, 15:11:24 »

Превод: Вече съм улегнала жена, искам съпруг, дом семейство. Искам децата ми да има какво да живеят добре и да имат всичко от което имат нужда. Значи си търся надежден съпруг/партньор. Със стабилна, доходоносна професия. Мъж ориентиран повече към дома не към купоните. Е, може и да не се разбираме в началото много много и да ме дразни, че му миришат чорапите, но пък все някак ще свикна. - И така жената свиква, защото търси добрия материал с който да създаде семейство. Който би я подсигурил финансово и като купят апартамента, няма да пръска парите за вноската в казиното. На 40-45 тя разбира, че е пропиляла младините си и се развежда, защо чувства никога не е имало, а децата вече са големи и се оправят сами.

Превод: Ти не ме разбираш, аз го обичам. Не ми пука, че е лентяй и често сменя работното си място. Не ми пука, че често излиза без мен и не ми казва къде ходи, защото ние се обичаме. Това е човека за мен и аз ще направя всичко за него. Какво като е бил на кафе с 2 колежки от работата си, ние си имаме доверие. Какво като е изпратил едната колежка до тях. Е вярно че казва че я е изпратил в 12 пък се прибра в 2, но какво пък замотал се е. Аз го обичам. С него бяхме на къмпинг за пръв път заедно, на вечеря за пръв път заедно, на кино за пръв път заедно. Той ми пее най-хубавите любовни песни. На 40-45 тя разбира, че избраника чака дете от друга, случайна забежка, докато те вече 20 години плануват деца ама все някак си не му е сега момента.

Надявам се успях достатъчно добре да опиша двете ситуации. И тук идва момента всяка жена да прецени и с чувства и с логика това ли е наистина човека за нея. Можете ли да си купонясвате заедно и да си прекарвате свободното време заедно и да ви е приятно. В последствие можете ли да създадете семейство и той да поеме отговорността като баща и съпруг/партньор в живота ти със всичките за и против.

Що се отнася до това какво да правите на среща, за да ви излезе късмета: задайте конкретен въпрос та да тръгнем от някъде Wink. Аз съм съгласна да дам своята гледна точка, която естествено не е миродавна.
Активен
WhatsMyName
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Октомври 23, 2018, 15:23:52 »

Ако е само за секс, мога да ти кажа едно - при мене секс на първа среща няма как да стане. Вярвам, че и за повечето жени важи. Като цяло очакванията ни са, че сте готови да инвестирате поне малко от времето си, за да си легнем с вас. Та за да си сигурен, че на второто излизане ще има ф-клоуз, на първа среща трябва да сте минали през вас, без да сте правили нищо в апартамента. И ако цялото представяне ти е било ок на първа среща, втората ще правите секс. Wink

За зодиите при мъжете е същата работа, вярващи и набожни, а това е пълна простотия. Та аз какво ползвам: изчела съм характеристиката на всяка една зодия (което е факт) и мога да ти кажа, че няма нищо еднотипно. Всеки човек е по-малко алчен, добродушен или егоист. Защото сме хора. И аз познавам много мъже/жени (в твоя случай) които са зодия (нейната) и са алчни и злобни (сипи хубаво, да има). Това прави ли те и теб такава? Wink  (мисля че ще ти свърши работа - пробвай и сподели после).

Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 7
  Изпечатай  

Отиди на: