Tyxo.bg counter Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 19, 2019, 00:32:32 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Първата стъпка към постигането на вашата цел е да отделите време и нужното уважение. Разберете какво означава за вас нейното постигане.“
– Дуейн Джонсън – Скалата

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през август 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3 ... 9
  Изпечатай  
Автор Тема: Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/  (Прочетена 70019 пъти)
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« -: Май 07, 2010, 00:31:20 »

Нямам идея къде да плесна темата... Нямам проблем в свалките, обаче имам генерален проблем с пик ъпа като цяло и затова реших тук да я публикувам...

Проблемът ми с пик ъпа е прост - не го разбирам.

Не разбирам за какво служи, не разбирам каква е идеята на цялата работа... Не съм чела нищо, нямам и намерение, не разбирам терминология и такива неща (не това не му разбирам на пик ъпа, така че четете надолу...), но когато влизам тук, ви се радвам и чета с интерес и си казвам - това - да, това - не, ооо, това е яко, ееее, това действа ли на 16+...

Обаче...всъщност не разбирам как така това, че ходиш да заговаряш мацки в мола, може да те направи по-готин човек... Да, да, да, знам, че пик ъпа не е абаут заговаряне на мацки в мола, а е абаут лайфстайл и цялостна промяна и отвореност към света и към себе си и тн и тн, но... пак нещо ми убягва цялата идея... нали не е само, за да излъжеш някоя да спи с теб? Моля ви се, не ми казвайте това, защото много ще се разочаровам...

Ако все още не разбирате въпроса, ще дам нагледен пример... Не знам как е с другите жени, затова ще говоря за себе си...аз никога не съм започвала да изпитвам привличане към един мъж, само защото ме е заговорил с хитра шега, направил ми е куб, кръг, квадрат и тн... негнал ме е, амогнал ме е и ми е направил незнамсикаква хитра пикъпска магия... Да, това може да ме впечатли, може да ме разсмее, може да предизвика у мен реакция, интерес, любопитство, желание да продължавам да го откривам, емоция, ако щете... Но това е нещо толкова краткотрайно, че чак е незначително...
Ако този човек си остане само с това хубаво първо впечатление, а после видя, че е неуверен, некоректен, неточен, не е мъж на място, реагира тъпо в други ситуации с трети хора, които са тотално извън мен, пикъпа, свалките и тн... Тогава нищо от онова преди няма да има значение за мен... Аз просто харесвам мъже, които са пичове във всяка една ситуация - които са точни към приятелите си и с това показват, че на тях определено може да се разчита, които изпитват уважение към родителите си, ако щете, които не разчитат на парите на майка си и баща си и не живеят с родителите си до 35, а сами се борят в живота и оцеляват, които се разделят с една жена цивилизовано и запазвайки уважението, които отварят вратата на блока просто защото така са възпитани, които знаят как да ме накарат да се чувствам жена и да поискам да давам, да давам, да давам - без да се замислям и без да броя, които ще се погрижат за мен, ако се нараня, ако се разболея, ако ми е студено, ако съм в опасност, абе, просто мъже, които са точни във всяка една ситуация и никога няма да се държат като п**** нито към мен, нито към никого в живота си, защото имат ценности и принципи... Не трябва ли да е това пик ъпа? А не оупънъри, хитри реплики и загадки... Наистина не разбирам... Да предположим, че най-якият пич на купона дойде и ми каже най-яката реплика на света и ми направи мега супер якото впечатление... И в следващия момент видя как някой тръгва да удря приятеля му, а той се покрива като мишка или пък ме заведе някъде и после не ме изпрати до вкъщи с някакво тъпо обяснение, или видя, че е несигурен, стиснат, комплексиран, неестествен, невъзпитан... Това срива цялото ми добро впечатление за човека и нищо повече и никакъв пик ъп не е в състояние да оправи нещата...

За мен лично пик ъпа трябва да не се взира в дребните детайли, а да е много много повече от това, много над тези неща... Пик ъпа изобщо не е за жени, ако трябва да сме честни... Пик ъпа е за вас самите, за нас самите... За това какви трябва да бъдем... А едва след това си идват и мъжете и жените и всичко останало... Защото това да си пич, да си точен, да не си мишка, да си принципен, да си мъж, да не се оплакваш и да не хленчиш, да се справяш, да си лидер, водач, алфа, ако щете.. - такива трябва да са мъжете не за да свалят и да чукат жени, а за да могат да се погледнат в огледалото сутрин като станат! За да са ок със себе си и с живота си и да се чувстват добре.
Можеш да наизустиш всички книги по пик ъп и да ги прилагаш съвършено с много много практика...но пак да си личи, че всъщност си боклук..и тогава не виждам смисъла..

Не мисля, че алфите могат да имат проблеми от типа "Къде да я заведа - на сладкарница или на кино?"...нещо повече - не мисля, че който и да било от нас трябва да има подобни проблеми...защото където и да я заведеш, ако ще на сметището в Суходол, ти имаш във всяка една секунда, във всеки един момент възможността, шанса да покажеш, че си точен човек, че си мъж на място, че на теб може да се разчита, че с теб е забавно, че с теб може да е сигурна (да не я затрупа голям камион с боклук...), че с теб би се чувствала добре навсякъде по всяко време - дори ако е зверски уморена, дори ако краката я болят от токчетата (кой й е виновен, че ходи на сметище с токчета!), дори ако й се спи, ако всичко я боли, ако целият свят е наопаки.. тя знае, че до себе си има мъж, който няма да я предаде, няма да й пусне ръката, няма да я остави сама и ще се погрижи да й е добре..
Няма такива филми като "срещата мина тъпо, защото я заведох на сладкарница с боза, а не на водка с ред бул" - срещите и отношенията между хората не зависят от такива неща, срещите зависят само от хората... всичко зависи само от теб и от нея...не от комшийката, не от мистъри, не от метеорологичните условия и деси банова...
Както много пъти съм казвала и няма да се уморя да повтарям - един мъж не доминира ли мозъка ти, всичко друго е без значение...затова мисля, че пик ъпа е нещо ужасно много по-дълбоко от всичко това, което дискутираме тук...и никога не се отнася до другите хора!!! Винаги само и единствено до нас!!!

Друго, което не разбирам в пик ъпа, е това с числата...ей Богу, аз понякога харесвам такива мъже, за които приятелките ми казват, че това е въплъщение на ужаса и обратното...изобщо не разбирам какво значи, че тая жена е 7,25 по десетобалната, като тя за някой друг ще е 2,80 и като има хора, които харесват високи и руси, и такива, които харесват да кажем ниски брюнетки, едно време аз намирах за 10ка Цеци Красимирова, моите приятели харесваха Ивайла Бакалова, което за мен е толкова грозна, че и говорният дефект не е в състояние да отклони вниманието и да подобри впечатлението...сигурна съм, че за тези двете (които са високи слаби чернокоси манекенки) няма да се разберем с цифрите, а какво остава за другите жени и мъже...и друго, което е още по-неразбираемо, е това, че ако видиш страшна руса мацка с перфектни форми и в следващия момент тя ти заговори на меко, супер груба, проста и вулгарна жена е...тогава какво значение има, че преди 30 секунди си я оценявал на 10, след като в момента не искаш да я пипнеш с пръст?! Наистина не разбирам...

С една дума - ако сме кофти хора, с какво ще ни помогне пик ъпа в живота?!?

Чели ли сте "Гордост и Предразсъдъци"? Ето това е книга - образец на пик ъпа за мен. Брутални негове, изключително интелигентна игра, и най-важното, хора, които винаги държат на себе си и не изневеряват на принципите си, каквито и превратности да се случват в живота им... и в крайна сметка естествено получават това, което искат, защото заслужават най-доброто...

Искам някой просто да ми обясни... Какво е за вас пик ъп?
Ако може без "пик ъпа промени живота ми, сега взимам по 18 номера в минута на втория етаж в мола, северното крило и хич не ми дреме да заговарям, нищо, че не им се обаждам" - не, не е това!

Каква е целта на цялото упражнение? Моля, да ми отговарят само хора, които са ме разбрали, нямам моралните сили да обяснявам, че не съм била разбрана...

Благодаря предварително за любезността да ме просветлите...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

Cosmo
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 106

**Dick-Up Artist**

Профил
« Отговор #1 -: Май 07, 2010, 08:48:23 »

За жалост, пикапа не те учи да бъдеш пича на твойте мечти. Мъж на място, които държи на приятелите си и сесмейството, който да бъде винаги зад теб. Би било хубаво, ако беше така, но не е, това всичко е заложено в социалното програмиране на човека, повлияно от семейството и приятелите. Ако майка ти и бащите са разведени и имаш скучни тъпи приятели, който да се държат като путки, ти следователно няма да си този пич. И когато порастнеш, ще разбереш, че си тъп, скучен, без момиче, нямаш никакъв лайфстайл и не знам, защо но повечето мъже си мислят, че жената на мечтите им ще се появи сама от някъде и трябва да я чакаш.
Не! Ти трябва да я търсиш, запознавайки се с различни жени. Ето тук идва отново момента аз съм тъп и скучен, как да я заговоря, че да се отлича от талпата и как тя да падне в краката ми. Пикапа предлага решение!
Четейки книга за пикъп, като играта ти се надъхваш, очите ти грейват и си се представяш на мястото на Нийл Строс.
Плешив, нисък, с отпуснато тяло писател, който се превръща в номер 1 пъкап артист.
Казваш си "Аз даже съм висок и имам коса, значи мога да имам и по-голям успех от него". Започваш да излизаш, да се запознаваш, да се отпускаш в среда с напълно непознати, до преди 2 минути хора. Правейки това ти вече се
чувстваш удобно в своята кожа и уверен, че ще успееш, паралелно с това ти изграждаш страхотен лайфстайл, запознаваш се със страхотни жени, ходиш по купони, много хора те познават, така момчетата ще искат да са като теб и ти ще имаш шанса да бъдеш алфата на групата. Освен това, вече имаш ли страхотни приятелки и приятели, с които излизаш по дискотеки, ти автоматично се сдобиваш със страхотни истории, които могат да развличат мацката.

Пикъпът не е просто да спиш с всяка жена, да разбира се, ако искаш можеш да го превърнеш в това, но той е нещо повече, пикапът  ти предлага възможността да избираш. Дали ще искаш да направиш приятели, да заздравиш връската си, да намериш момиче за сериозна връзка, любовта на живота ти. Всеки почнал да се занимава с пикъп го прави със собствена цел. Пикъпа е начин да преоткриеш себе си!

@priZdrachna много ти благодаря, че подхвана тази тема, защото найстина повечето хора не знаят, защо го правят. Ето тук мога да кажа, че пикъпът те кара да бъдеш този пич, който ти описваш, но не ти казва как.
Сега се сещам за темата алфа поведение (на ilian_790112), където е описано точно това, за което ти, моя мила, говориш, но пак казвам, пикапът не те учи как да бъдеш такъв, защото не е наложително при повечето мацки и повечето хора го смятат, за нещо второстепенно и не обръщат внимание. Но не трябва да бъде, така, защото ето появява се едно страхотно момиче, с твойте нагласи, че опънърим негове, рунити не са достатъчни и тогава идва момента, на едно листче, да зашишеш определенията, които притежава алфата и да си ги набие в главата и да се ръководи към тях.

Айде, целувки !
Активен
Jimmy
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 218

Още едно уиски, моля.

Профил
« Отговор #2 -: Май 07, 2010, 10:46:40 »

Pick Up Arts е един от многото методи за самоусъвършенстване. Ако GTD (Getting Things Done) на Дейвид Алън помага на хората да работят по-организирано и продуктивно, вършейки повече работа за по-малко време, по същия начин PUA ни дава знанията и уменията да направим незабравимо първо впечатление. Дотук. Ако позволиш да се превърне в мисия на живота, отпадаш, защото нямаш живот. Ако не си готин човек по характер, а се криеш зад маска от фрази и рутини, отпадаш, защото нямаш интересна персона. Ако си несигурен в себе си, пак отпадаш, понеже всяка жена разпознава скрития страх дори зад добрия език на тялото.

Ако нямаш собствен живот и правилни качества, pick up ще те докара само донякъде. Имам познат, който е факир в привличането но не може да поддържа здравословни връзки, просто защото повечето теории на занаята са пълна противоположност на това, което би трябвало да се прави във връзките. Имам друг, който колкото и добре да рецитира рутините си, момичетата разпознават като несамоуверен и скучен човек на секундата. И имат право.

PUA е само инструмент за вече развит човек. Ако не го разбереш, рано или късно изгаряш.
Активен
vakaken
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 545

Профил
« Отговор #3 -: Май 07, 2010, 10:51:05 »

Аз ще бъда кратък - оупънъри, негове, АМОГ-ване и т.н. и т.н. Всичко това е което прави един "точен във всяка ситуация пич" без да е чел за това. Един уверен в себе си и готин човек ще прави тези неща автоматично (натуралите). Цялата игра идва в следствие от същността на този човек.
 Докато при, да ги наречем "сдуханите", е ясно, че не може да се променят вътрешно моментално .. с магическа пръчка ... само защото някъде пише, че трябва да са уверени, спокойни и себеуважаващи се. Това е процес на изграждане, който смятам за не лек Smiley . И тогава идва pickup-а. Вътрешната промяна идва в последствие. Заучените оупънъри, нег-ове, АМОГ-вания, да се научиш да разказваш истории, да се научиш на добър body language ... това в началото може да бъде изкуствено, да бъдеш "зубър" в пик ъп-а, но с времето това става естественото ти поведение ... ти се превръщаш отвън, навътре в готин. Постепенно израстваш.
Факт е, че малко хора се раждат натурално готини Smiley . Pick up-ът е начин, по който да се промениш вътре в главата, да засилиш вътрешната си игра Smiley . Не е единственият начин ... може да подобриш вътрешната си игра, чрез медитация, чрез някакъв вид хипноза, чрез постоянни самовнушения, но по-лесният вариант е именно pick up!

ПП Мислех, че ще съм кратък, ама се увлякох Smiley .
ПП2 Аз не съм PUA ... не съм дори пикапьор, но именно pick up-a засили неимуверно вътрешната ми игра. И преди да разбера за тази материя, бях социален, бях готин, но с нежния пол бях "добро момче" и даже не съм се замислял защо попадам във friend zone или защо само нийди мацки ме "искаха" след като ме опознаваха. Когато не съм бил заинтересован, много готини девойчета са ми давали IOI, но реша ли че искам нещо с тях - интересът им се изпаряваше Smiley .

С втория послепис искам да кажа, че пик ъп-а не е само за AFC-та, а може да подобри живота на ВСЕКИ ЕДИН ЧОВЕК В СВЕТА (с изключение на натуралите).
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #4 -: Май 07, 2010, 11:39:41 »

Ето оттук идва различието.

Аз не съм съгласна, че човек се изгражда отвън навътре, смятам, че изграждането става и трябва да става отвътре навън. Не ставаш готин, защото сваляш и спиш с жени, сваляш жени, защото си готин, тоест вече си станал готин и с това идват и резултатите. (Кое е първо? The hot chicks или яйцето?)А готиността се изразява в това да си уверен в себе си на базата на реални постижения, да знаеш кой си, колко стуваш, какво искаш, какво можеш да предложиш не жената до себе си, на приятелите си, на шефа си и да не се задоволяваш с посредствени връзки, приятелства, работа... За мен лично схемата е горе-долу такава - малък си и си зле, задоволяваш се с малки неща, защото това е, до което имаш достъп в този момент, знаеш, че искаш повече, но не знаеш как точно можеш да го имаш и търсиш начини, а междувременно излизаш с хора, които не те задоволяват напълно и не покриват критериите ти, но знаеш, че и ти реално не си човек, който може да задоволи и покрие нечии много високи критерии, затова не се бориш за нещо, което ти самият не можеш да дадеш... И паралелно с това се самоусъвършенстваш... Ставаш такъв, какъвто трябва да бъдеш, такъв, какъвто ти е нужно да бъдеш, за да се чувстваш добре в кожата си, ок със себе си и със съвестта си... Примерно предал си приятел, чувстваш се зле от това и си казваш, че ще се поучиш от грешката си и няма да позволиш да изгубиш втори път такова приятелство... наранил си човек, който не го е заслужил и пак правиш съответните изводи, а не като най-големия глупак да допускаш пак и пак и пак едни и същи грешки... предал си себе си, изневерил си на себе си по непростим начин и си казваш, че никога повече няма да го допуснеш - например, никога повече няма да започваш връзка с човек, към когото нямаш чувства само и само да не си сам... паралелно с това протичат всякакви други процеси, които те доближават до всичко, което искаш от живота за себе си - спортуваш, четеш, развиваш се, научаваш, пътуваш, излизаш, търсиш нови приятелства с интересни хора, на които да разкажеш своите истории и да се обогатиш от техните (а не кибичиш у вас да мислиш рутини!)... паралелно (неслучайно използвам тази дума толкова много пъти) започваш да наблюдаваш как имаш повече интерес от отсрещния пол, но това, което истински те радва е не напредъкът в количествено, а в качествено отношение... хората около теб стават по-готини, по-истински, по-стойностни и в главата ти се прокрадва мисълта, че може би ти самият си станал по-готин и по-себе си... (как да се измерим по-друг начин, ако не през призмата на другите? как да разберем, че сме егоисти, ако не се сравним с чуждия алтруизъм и не се позиционираме някъде по скалата?) и така продължаваме в този дух докато не стигнем дотам, докъдето искаме, но знаейки, че пътят е всичко, целта - нищо повече от стимул да вървим напред и нагоре!

Къде стои пик ъпа във всичкото това?

Не разбирам изрази като "пик ъпа засили неимоверно вътрешната ми игра"...какво по дяволите значи това?! Моята вътрешна игра я засили всеки следващ мой успех, за който съм се борила със зъби и нокти, да докажа на себе си, че мога и че заслужавам... Уважението на околните засилва вътрешната ми игра... Чувството, че имам приятели, които не ме забравят дори когато съм далече от тях пък ако знаеш как ми засилва вътрешната игра... Както и това, че има хора, които ме обичат и са до мен... Чувството, че с нещо съм полезна и това е оценено...

Не си прав, че малко хора се раждат натурално готини... Никой не се ражда натурално готин!!! Всеки се ражда в слуз и сбръчкана лилава кожа... И оттам нататък започва да се изгражда, изгражда, изгражда дотолкова, доколкото собствената му среда и най-вече амбиции и лични заложби и възможности му позволяват...

Знаете ли кое е афродизиак номер едно за всички времена за абсолютно всяка жена по света? Парите? Увереността? Красотата? Не.

ВЛАСТТА

Каква медитация, каква хипноза...успех, амбиция, труд, усилия - това е, към което всеки трябва да се стреми, като нямам предвид задължително професионален успех и пари. Във властта е съсредоточено всичко онова, за което говорим тук - лидерството, алфата, увереността, спортната злоба, това да си по-добър от останалите мъже, които искат това момиче...

Горе на сайта не трябва да пише Готина свалка...а Готини хора...защото когато имаме готини хора, неминуемо ще имаме готина свалка...ако имаме скапани хора, няма как да имаме готина свалка...никога!
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

harrybrager
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 62

Newbie

Профил
« Отговор #5 -: Май 07, 2010, 13:48:46 »

Прочети "Играта/The game" и може и да разбереш Smiley
Активен

Една жена докато не я видиш чисто гола не може да се даде мнение! Може да е перфектна, а да има циреи по задника и да вони!
Цитат на: priZdrachna
...къде е остроумието и позитивизма, които знаем какво силно въздействие имат в "Шит: Абе, я млъквай, бе! (закачливо).
Отговор: Аз млъквам ти се нагъзваш и всички сме доволни "
vakaken
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #6 -: Май 07, 2010, 14:16:00 »

Това което ти, prizdrachna, казваш е вярно. Но в същото време не е противоположно на това което аз казвам.
Цитат
И паралелно с това се самоусъвършенстваш... Ставаш такъв, какъвто трябва да бъдеш, такъв, какъвто ти е нужно да бъдеш, за да се чувстваш добре в кожата си, ок със себе си и със съвестта си
Ами това самоусъвършенстване нали трябва да почне отнякъде. Трябва нещо да ти прищрака, за да почнеш да си взимаш поуки от грешките си, да трупаш опит - горчив, но адски ценен. Ти може и така да си се изградила като личност - трупала си опит и си се развивала постепенно. Но много, много хора въобще не искат и да трупат опит. Те се страхуват от това. Пикъп-ът им казва "трупането на опит не е страшно, а полезно". И ги мотивира да действат ... да излизат, да разговарят с хора.
Цитат
спортуваш, четеш, развиваш се, научаваш, пътуваш, излизаш, търсиш нови приятелства с интересни хора, на които да разкажеш своите истории и да се обогатиш от техните
Тези дейности са нормални за някои хора. За други обаче са "фантастичния, мечтан живот" и именно pickup дейността ги кара да правят всички тези неща ... кара ги да бъдат по-социални.

Цитат
Аз не съм съгласна, че човек се изгражда отвън навътре, смятам, че изграждането става и трябва да става отвътре навън.
И си права ... човек се изгражда наистина отвътре навън. Но чрез външните опити на човек да се промени, се влияе и на "вътрешността" на човек. Като спорта ... когато тичаш, ти правиш външна дейност, но с това белите ти (вътрешни) дробове се развиват и изчистват. В началото ще тичаш трудно, ще се задъхваш много, но веднъж изчистил дробчетата си, ще ти е приятно да тичаш, няма да представлява никакви усилия, а и ще дишаш по-свободно (не само тичайки ...)   Grin (готин пример, изумен съм от себе си).

Само се постави на мястото на едно AFC ... той е AFC, научава няколко оупънър-а и почва да заговаря разни непознати жени/мъже, че и деца Smiley . С течение на времето той ще става все по-малко AFC и буквално ще еволюира ВЪТРЕШНО ... ще види, че жените не са толкова страшни, ще натрупа опит и ще стане един по-готин човек. Човек, който няма да "зубри рутини", а ще се забавлява каквото и да прави.

Както децата, които се раждат атлетични и здрави. Те печелят състезания по надбягване с лекота... Те са натурали. Други обаче са се родили по-слабички, по-немощни ... какво правят те? Не чакат да им дойде силата отнякъде ... просто започват по-здрави тренировки. Докато родените шампиони тичат по 30 минути на ден, тези AFC спринтьори тичат по 2 часа. И с времето постигат по-високи резултати ... стават най-добрите Smiley . Реални примери - бол.

Поздрави. Smiley
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Май 07, 2010, 15:20:57 »

Прав си, може би говорим за едно и също, но го наричаме с различни думи...

Ще ти кажа обаче моята логика - аз не мисля, че идеята е да видиш, че мъжете/жените не са толкова страшни, а да прозреш, че ти си толкова страшен, че заслужаваш много повече! Но за да не е безпочвено, за да има някакво покритие, трябва наистина да си! И именно на това не те учи пик ъпа - как да станеш толкова готин, колкото искаш и трябва да си, за да имаш този живот! Не ти казва как трябва да си просто Страхотен Мъж, Човек, Приятел, Син, Баща и тн...как да изградиш качества като честност, точност, твърдост, мъжество, смелост, кавалерство, решителност... И това и попитах - ако нямаш това, какво като знаеш всички оупънъри, като, както каза Джими - ще сваляш, но няма да можеш да задържиш жената до себе си и да я убедиш, че си страхотният мъж, за когото си се представил.

Казваш ми постави се на мястото на едно АФЦ - няма какво да се поставям - аз съм била! Ние всички сме били и в много или малко отношения все още сме. И аз понякога съм неуверена (да бе, и на мен понякога ми се случва да му се незнае!) и в това няма нищо лошо и е съвсем човешко, особено като се изправя пред Г-н Този Май Не Е Като Другите. Но просто съм се научила да се уважавам много повече от преди и да знам по-добре коя съм.
Знаеш ли какво е за мен АФЦ - нямам идея какво е по вашата терминология - но за мен това е да се подценяваш прекалено много и това да ти позволява да мислиш, че човека отсреща ти прави някаква услуга да е с теб, защото ти всъщност не го заслужаваш, но добре, че все пак си успял да го прилъжеш. Е, понякога анти-АФЦ политиката води до тежки девиации като моите да мислиш, че ти правиш услуга на целия свят като му обръщаш внимание, но и с това ще се преборя, не бива да залитаме в крайности Smiley шегувам се, аз се опитвам да съм възможно най-земна и семпла, но е много трудно...

Но пък много одобрявам това, което казваш за опита - така става според мен изграждането - с трупане на опит, НО! и вадене на съответните поуки и неповтаряне на грешките или поне непотретване и непочетвъртване, а не със стоене на едно място и въртене в хиляди безплодни опити...

Признавам си, не съм чела теория и се изказвам малко боса, но пик ъпа според мен не трябва да учи как само да излизаш и да заговаряш жени, но и как да се развиваш и да ставаш все по-добър и в хиляди други области на живота, в зависимост от това какво влече всеки един от нас... примерно, аз обожавам да пътувам - затова и такива ще са моите истории - свързани с пътувания, а обожавам и да чета, но не мога да си представя как седя вкъщи и измислям история за това къде съм била или какво съм прочела... Според вас учи ли на това и ако е така защо тук има само истории за свалки и защо мотото на сайта е готина свалка. Въпросът ми е отправен предимно към създателите му, разбира се...

Поздрави и на теб и много благодаря на Cosmo и на всички, които се включиха в темата... Колкото до Играта, имам я на компа и един ден ще я прочета и ще споделя впечатления, но сега нямам време да я чета.
Активен

moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 213

Профил
« Отговор #8 -: Май 07, 2010, 17:12:52 »

За почти всичко си права, реално пикапът трябва да е опит някой да гледа какво правят мъжете, който имат успех със жените, и да се опита да извлече някакви принципи от това, и да се намери начин някой който е зле със жените, да си "вгради" тези принципи. За съжаление това очевидно не работи, и доста малка част от хората четящи "пикъп" материяли, ще имат кой знае какъв успех. Единственото, което изглежда работи е 1) Да се заобиколиш със подобни хора, във резултат от което бавно започваш да ставаш по като тях 2) Да добиеш добра представа как изглежда подобен човек, и да започнеш да се държиш като него(което е почти невъзможно за правене, ако си останеш във сегашният лайфстайл).

Това дали от "отваряне на сетове във мола" има смисъл, мисля че отговорът е пределно ясен, хората който го правят, го правят защото са зле със жените като цяло, хората който не са зле със жените нямат нужда да го правят, защото вече си имат готини мацки(има изключения разбира се). Някой ще каже че отварянето на много сетове след време ще те направи добър със жените, аз лично не го вярвам, поне не и "отваряне на сетове във мола". 

Във крайна сметка, това "кой си" винаги си личи, незнам как някой може дори да си помисли че съществува мацка, която иска да е със някой, който излиза всеки ден за да заговаря момичета във мола  Cool
Активен
vakaken
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Май 07, 2010, 17:44:01 »

Вярвам, че сте гледали The Pickup artist, първият сезон (втория не съм го гледал, но най-вероятно е също толкова добър).

От пълни смотаняци и социално неграмотни хора, двата финалиста, в последната вечер преди финала, просто се ЗАБАВЛЯВАТ ... Изцяло заради pick up-а те са осъзнали колко качествени хора са. Да - ползват научени рутини, да - ползват научени оупънъри и въпреки това се забавляват.

Само това е достатъчно, да можем да наречем pick up - полезен!

А това "кой си" е много разтегливо понятие. Всеки човек е многопластов ... дори и най-простите хора. В една ситуация си един, в друга си друг. Не може на бизнес среща да се държиш по същия начин като на дискотека, както и не може с приятел да се държиш по същия начин като с познат. Да, във всички ситуации може да си готин и преуспяващ, но в никакъв случай еднакъв, така че "кой си" определяш ти според ситуацията.
Moonwatcher, ти най-добре трябва да знаеш, че пикапьорите не ходят всеки ден до мола, за да заговарят момичете, но когато идат до мола и са в настроение - заговарят който си искат стига да им е донася положителни емоции.

В крайна сметка май трябва да стигнем до заключение, което е направено и от Mystery и от slayer и предполагам от много други PUA's - pick up е средство, а не цел. "Не отиваш до магазина, за да заговаряш мацки, но като отиваш до магазина - заговаряй мацки".
Това е просто начин за разпускане, за повдигане на самочувствието (при ниско такова) ... вид забавление Smiley . Точно като даден спорт. Има спортисти, за които спортът е всичко ... има обаче и хора, за които е просто хоби. Всеки сам избира от кои хора ще е, но не мисля, че трябва да има осъдителни коментари "оф как може това да ти е хобито", "как може това да ти е начин на живот", "как може ... бла бла" .
Щом толкова много хора се чувстват по-добре от това - защо да не го правят? Не виждам разлика между гледането на телевизия и свалянето на мацки ... всъщност виждам - второто е доста по-полезно и носещо позитивни емоции Smiley
Но не пускаме теми във форумите на кабеларките "как може да гледате телевизия, не ви разбирам"  Cheesy
Активен
moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 213

Профил
« Отговор #10 -: Май 07, 2010, 17:54:42 »

Цитат
От пълни смотаняци и социално неграмотни хора, двата финалиста, в последната вечер преди финала, просто се ЗАБАВЛЯВАТ ... Изцяло заради pick up-а те са осъзнали колко качествени хора са. Да - ползват научени рутини, да - ползват научени оупънъри и въпреки това се забавляват.

Естествено, винаги има изкючения, като цяло обаче трябва да се гледа това което наистина работи, преди няколко поста написах един доста дълъг, и вярвам че по начина който написах там, всеки може да стане доста готин, социялен, и добре със мацките. Колко са хората, който ще станат "добри", във резултат от ходене до мола и отваряне на сетове? Не много..

Цитат
pick up е средство, а не цел "Не отиваш до магазина, за да заговаряш мацки, но като отиваш до магазина - заговаряй мацки".

Напълно съм съгласен  Cool

Цитат
А това "кой си" е много разтегливо понятие. Всеки човек е многопластов ... дори и най-простите хора. В една ситуация си един, в друга си друг. Не може на бизнес среща да се държиш по същия начин като на дискотека, както и не може с приятел да се държиш по същия начин като с познат. Да, във всички ситуации може да си готин и преуспяващ, но в никакъв случай еднакъв, така че "кой си" определяш ти според ситуацията.

Това е така, но аз имах впредвид нещо друго. Като го написах това, нямах впредвид че мацката ще разбере че заговаряш мацки във мола, и ще те отреже. Имах впредвид следното: мисля че на всички им е пределно ясно че това дали си "готин", зависи главно от "невербалната" комуникация(не се сещам за по нормален термин, сори  Grin). Та, това което трябва да се питаш е как нещата който правиш влиаят на невербалната ти комуникация. Например, ако работиш работа която мразиш, това до голяма степен ще ти докара доста "непривлекателни" черти на комуникацията. Същото е и да излизаш със цел да се "опитваш" да заговаряш мацки във мола, и доста други неща. По добре не мога да го опиша май  Cool

Бърз пример за това, който не знам дали някой ще разбере, но както и да е: Във последните няколко месеца излизам доста рядко, главно защото си работя над онлайн бизнеса. Във резултат от това, като изляза на среща със мацка например, съм във най-асоциалното настроение което може да съществува, и ми се губи доста голяма част от това да съм забавен, и други подобни неща. Въпреки това, срещата може да си ми мине доста добре, мацката да си ми звъни да се видим пак, и т.н. Човек, който през тези месеци е излизал да заговаря мацки във мола, е сигурно 200 пъти по забавен от мен,, може да разказва забавни историй, и т.н. Но това не значи че ако излезе на среща със мацката, ще има по-добър успех, може да има може и да няма, няма връзка със това колко "апроучи" е правил.
Активен
vakaken
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Май 07, 2010, 21:41:13 »

Цитат
Бърз пример за това, който не знам дали някой ще разбере, но както и да е: Във последните няколко месеца излизам доста рядко, главно защото си работя над онлайн бизнеса. Във резултат от това, като изляза на среща със мацка например, съм във най-асоциалното настроение което може да съществува, и ми се губи доста голяма част от това да съм забавен, и други подобни неща. Въпреки това, срещата може да си ми мине доста добре, мацката да си ми звъни да се видим пак, и т.н. Човек, който през тези месеци е излизал да заговаря мацки във мола, е сигурно 200 пъти по забавен от мен,, може да разказва забавни историй, и т.н. Но това не значи че ако излезе на среща със мацката, ще има по-добър успех, може да има може и да няма, няма връзка със това колко "апроучи" е правил.
Ами pickup не е състезание Smiley Естествено може и като такова да се разглежда, но това ще е като състезание между болиди от формула 1 - не всеки път един и същи болид печели.

За сметка на това през тези месеци този момък, който е апроучвал ще е с много по-голяма успеваемост отколкото преди всичкия този натрупан опит.

С pickup надграждаш собствената си личност и не знам някой да е в по-лошо положение отколкото, преди да почне да "забива" Smiley .
Активен
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 748

Профил
« Отговор #12 -: Май 08, 2010, 00:31:08 »

Привет и от мен, Wink

Съгласен съм с priZdrachna, за това че изграждането на един човек, би трябвало да става отвътре навън.
Според мен изграждането на един позитивен начин на мислене и изграждането на един мироглед, който ти помага да намериш своето място в живота са неща, които човек може да добие първоначално, чрез правилно възпитание и култивиране на ценностна система в детска възраст и последващо, чрез вътрешната мотивация и желание за развитие на самия човек.
Когато човек има добре изградена вътрешна нагласа, той посреща трудностите и неуспехите по-лесно, защото има контрол над себе си и не позволява външната среда да определя той как да се чувства и какво да прави. Той действа воден от своя вътрешен план и нагласа, обосновава се на принципите си и ценностната си система, и зачита правото на околните.
В това отношение си мисля, че pickup-a може да помогне на човек да успее, да намери своето "аз", своята уникална личност, заспалия звяр в себе си, като получи един по-различен поглед на нещата, като например как да бъде по-забавен, по-успешен в отношенията си с хората.
От друга страна пикъп-а не е магическото хапче, което ще реши проблемите на един човек, особено ако той няма необходимата нагласа към живота и нужната мотивация да върви напред и да се развива.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #13 -: Май 08, 2010, 01:23:46 »

Цитат: С пик ъпа изграждаш собствената си личност...

Може..не споря..но питам - как?

Как с отваряне на сетове до безкрай, които не само не стигат до сериозна връзка, ами понякога даже не им звъниш (тоест буксуване до безкрай на ниво1) ти се изграждаш като личност?
И ако пик ъп не е само отваряне на сетове, тогава какво е? Обяснете ми..аз просто не знам и откакто чета тук само за мацки и свалки става дума...

Да вземем моя бивш приятел за пример - като го гледаш на пръв поглед, ще речеш, че нещо има - или е адски надменен, или е тотално асоциален... рядко ще тръгне да заговаря мъж извън собствения му социален кръг, пък камо ли някаква си жена, изобщо рядко говори, камо ли да е център на компания със забавни истории и рутини... после обаче като го опознаеш малко и го наблюдаваш малко повече, ще забележиш интересни неща..примерно, че си държи на думата, каквото и да му струва, че като му се обади приятел, задлъжнял на комар, пали колата и отива с парите, ако ще после един месец да ходи с тролей на работа, като ни гонят големи лоши хора със сопи и бухалки (турското село със звучно име Български извор, гостуване на ЦСКА в Ловеч), ме мята в колата по най-бързия начин и ме спасява от случка с определено неблагоприятен за колите със софийска регистрация изход... и просто си вадиш извода, че е пич... той пак е лидер сред приятелите си, пак си е Алфа, само дето нито знае какво е пик ъп, нито го интересува...и подозирам, че по-скоро ще паднем под албанско робство, отколкото той да иде да сваля жени в мола... И да вземем сега някой, който отваря мацки по завиден начин - никоя не може да му се опре на чара, обаянието, подхода и тн... И после, както вече казах и в първия си пост, се покаже като човек не на място...

Не мислете, че имам нещо против мола или против заговаряне на мацки!!! В никакъв случай - човек трябва да взима това, което му харесва...животът в твърде кратък, за да е иначе...но нещата не трябва да са самоцелни... Просто не виждам с какво тази мол-практика прави някого по-честен, по-точен, по-открит, по-наясно със себе си и всичко друго, което изброих по-горе, да не се повтарям...

К'во пра'им в тоя случай?

Всеки казва трябва да си Алфа...по какъв начин пик ъпа ви учи да сте Алфи не мога да разбера? Алфи извън тесния смисъл с жените? Къде например пик ъпа казва колко са важни важни приятелите?

Хората, които имат опит с жените, са хората, които на първо място имат опит със себе си! Не може ти да си малък, неосъзнат, да не се познаваш, да не знаеш кой си, какво искаш, какво предлагаш, какво търсиш и как да го вземеш - и да имаш опит с жените...

ifresh, съгласна съм с тебе и аз...
Активен

vakaken
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Май 08, 2010, 11:08:59 »

Пикъп за пореден път ще кажа, че е "lifestyle" ... това го казват и slayer и mystery и всеки един PUA.

Относно приятеля ти - той може да не знае за pick up-а, но е алфа. Това е като един гений да не знае, че е гений. Той си остава такъв, нищо че не го знае. Това, че не е толкова доминиращ на пръв поглед - ами ти затова си го харесала. Друга мацка не би го харесала.
И всъщност ти се опитваш да ни убедиш, че има хора, които не знаят за пикъп и пак са готини. ДА, това безспорно е така и никой не се опитва да го оспори Smiley . Паралелно Smiley с това обаче искаш да кажеш, че щом има хора, които не се занимават с пикъп и пак са готини, значи пикъп-ът е безсмислен. Има хора ... има и хора. Никой не се опитва да те убеди, че всички трябва да се занимават с пикъп ако искат да са готини, защото не е така.

Цитат
Всеки казва трябва да си Алфа...по какъв начин пик ъпа ви учи да сте Алфи не мога да разбера? Алфи извън тесния смисъл с жените? Къде например пик ъпа казва колко са важни важни приятелите?
Наистина си личи, че не си запозната с теорията. Всяка една статия, всеки един пост в тоя форум се опитва да набие в главите на младите кадри  laugh , че всичко трябва да започне в главите им. Трябва да осъзнаят, че са стойностни хора и оттам всяко действие да бъде пропито с увереност.
"Фреймът", върху който толкова се акцентира не е само за готините мацки ... ти като влезнеш във фрейма си, си постоянно в него. Независимо дали ще говориш с продавачката в магазина, с някой приятел или с вашите.

Да обобщя - пик ъп не е само сваляне на мацки. Питаш защо всички теми са свързани със свалянето - защото това е едно приятно занимание, за което хората, за да го усвоят са готови да променят себе си към по-добро.
Ако бяхме във форум за фитнес, някой щеше да се опитва да те убеди, че "трябва да си готин, позитивен човек", за да блъскаш и да ти е кеф. Много хора обаче ще си кажат "оф тука няма логика, да съм готин, за да вдигам тежести" ... и ще се появи тема "помпането на мусколи ли как ви прави по-добър човек".

Още спя, затова текстът ми е несистематизиран, хаотичен и не знам дали съм предал добре това, което мисля, но се надявам в крайна сметка поуката за всички да е "пик ъп не може да ти навреди по никакъв начин", затова всеки опит да се изкара негативна дейност е ... некоректен : ))
Активен
Страници: [1] 2 3 ... 9
  Изпечатай  

Отиди на: