Tyxo.bg counter Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 07, 2019, 02:15:20 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Разликата между тези, които са постигнали нещо и тези, които не са постигнали нищо, определя този, който е стартирал по-рано." - Чарлз Шваб

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през ноември 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Изпечатай  
Автор Тема: Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/  (Прочетена 72026 пъти)
evelin40
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 67

Pick-Up Artist

Профил WWW
« Отговор #105 -: Септември 05, 2010, 02:36:58 »

Прочетох няколко тъпи коментара написани от жени и спрях да чета.Лесно ви е на вас жените да кажете "Просто бъди мъж" Как някой ще бъде мъж като не знае как и какви са характеристиките на един истински мъж.Има много мъже дето са привлекателни,но на тях също им се губят някои работи,докато тук можеш да се допълниш тотално и да разбереш как да се здобиеш с тези качества! Ще ви кажа само,че един такъв сайт и благодарение на няколко човека които са ми давали съвети се промених страшно много и развих голям успех с жените! Мъжете допускат грешки когато искат някоя мадама-някои правят малки грешки,някои много големи и това им прецаква всичко и после се питат: Какво не ми е наред?,Грозен ли съм? Какво по дяволите ми е ? мнеее,не е това. Жените както знаем са емоционални същества-те не държат чак толкова много на визията,смисъл много е важно поне да изглеждаш свежо и прилично,не да носиш Армани или Гучи и т.н. Която и да ви каже,че на първо място е визията-ЛЪЖЕ! Жените повече се впечатляват от характерни мъже,такива дето се държат като мъже.Дори и в началото когато не те познава една мацка - може да не те хареса-само защото не си достатъчно красив или визията ти не и допада,но ако си по настоятелен и продължиш да се държиш мъжки ще забрави как изглеждаш,Докато ако изглеждаш супер готино и си в крак с модата и всичко останало-в първия момент могат направо да и потекът лигите като те види и направо да иска да те изчука,НО ако седнеш до нея и започнете да си приказвате ииииииии твоя език на тялото е до долу,гласа ти е много тих и слаб,излгеждаш притеснен и несамоуверен- АКО ЩЕ НЕ FERRARI да караш- Тази жена няма да иска нищо повече от теб,освен парите ти и колата!!!!! Ще има да те върти за едното чукане с години и ще има да си мислиш само еее айде сигурно още не е готова,но ще изчакам,и така докато не ти останат кухи джобовете и ще има да си лъскаш бастуна постоянно после!!! МОГА ДА ВИ ГАРАНТИРАМ,ЧЕ С ЖЕЛАНИЕ И ПОСТОЯНСТВО ЕДИН ТАКЪВ САЙТ МОЖЕ ДА ВИ ПРОМЕНИ ЖИВОТА ТОТАЛНО! И АКО ТОВА ДА СЕ УСЪВЪРШЕНСТВАТЕ В ОТНОШЕНИЯ С ЖЕНИТЕ Е ЕДНО ОТ НАЙ ГОЛЕМИТЕ ВИ ЖЕЛАНИЯ-МОЖЕТЕ ДА СТАНЕТЕ ПО ДОБРИ ОТ НАЙ ДОБРИТЕ! Няма да коментирам повече,аз което го правя-го правя за себе си,и кое действа и кое не-го знам и е доказано-без женската дума! Мисля,че жени са излишни в този форум-не го приемайте лично,но е така,всеки един професионален пикъп артист ще ви каже да не слушате жените или да искате съвети от жени относно това кое ги привлича и какво искат-ЗАЩОТО ТЕ НЕ СА НА ЯСНО КАКВО ИСКАТ,ДОКАТО НЕ ИМ СЕ ИЗПРЕЧКА НА ПЪТЯ! А и жените са си жени-една жена не може да научи един мъж как да бъде МЪЖ. Повечето са АФЦ-та защото са седяли повече покрай майките си като малки и са влезнали в женската природа-изнежени,сърдят се,плачат да же някои,мълчаливи са,не знаят как да говорят с непознати-понеже нали на това са те учили като малък,но идва време когато искаш да разговаряш с непознати и не знаеш как... Докато тези които са израснали покрай бащите си-са едни стабилни пичове!
Активен

Човек е напълно човек,само когато играе!
nepgax4o
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #106 -: Юли 29, 2011, 20:54:12 »

Прочел съм само твоята публикация и реших да ти кажа моетото мнение ,защото мисля че това искаш да разбереш.

Pick Up-а по принцип и на теория се водят тези рутинки да вкараш мацка в леглото и в да и направиш добро впечетление ,като цяло.

Отделно държание и т.н. може да си го подобриш чрез Pick Up-a ,но това вече е съвсем различно и не е Pick Up. Като си придобила опит и си осмислила вече преживяното и т.н. започваш наистина да се изкачваш едно ниво нагоре. Pick-up е само началото на това. Ти отделно трябва да си осмисляш ситуацийте и да си правиш изводи. Ще започнат да ти идват съвсем различни мисли от преди и да си правиш равносметка. Ще можеш да правиш различни преценки ,да виждаш вариантите и комбинациите и да прогресиваш ... Ако си го разбрала това вече започваш да си извисяваш още повече и т.н. Smiley

Според мен Pick Up-a е началото на развитието ти ,като личност и т.н.
Активен
Bacardi
PuP Player
PuP Форум Зарибен

Неактивен Неактивен

Публикации: 85

Профил
« Отговор #107 -: Август 01, 2011, 19:37:38 »

Ще използвам темата.

Не разбирам два принципа тук, на които се държи доста, но в същото време те са противоположни. А именно как така се казва "нека бъдем кавалери", но в същото време се казва "когато момичето те помоли да и хванеш чантата или нещо подобно да отказваш сорово и до дупка, както в никакъв случaй да го правиш.

Мисля, че ме разбрахте ?
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #108 -: Август 01, 2011, 20:21:12 »

Много добър въпрос, Бакарди...и според мен отговорът се крие в нещо, което сме повтаряли много пъти - Няма значение какво правиш, а как го правиш..всяка постъпка сама по себе си не е нийди, или алфа...обяснение в любов може да е нийди, може и да е Алфа...всичко зависи от хората и от това как правят нещата да се случват...понякога един и същи жест, действие, дума от човек с висок ранг изглеждат по коренно различен начин, отколкото от човек с нисък такъв...и не на последно място - когато правиш мил жест, трябва да е, защото така си възпитан и така ти идва отвътре - не можеш да оставиш примерно момиче да мъкне само тежък куфар, а не само за да спиш с нея, щото е изкуствено и си личи, като е с мисъл "Я, да взема тоя куфар, за да й поискам номера и да се пробвам да спя с нея"..мисля, че разбра накъде бия...в този сайт се дават основни насоки, а не твърда линия на поведение - никой не може да ти каже "прави това или онова"..
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

Elite
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1009

Профил
« Отговор #109 -: Август 01, 2011, 21:30:54 »

Съгласен съм с Приздрачна. Това не е твърд модел на поведение. Нормално е да и помагаш, нормално е да си до нея, поне за нещо трябва и тя да се хване че си мъж нали? Грешката е в началото да се държиш като нийди, естествено е, че ако не си вътрешно нийди няма да имаш проблем. Вътрешното състояние е много по-важно. Действията са следствие на него.

Трябва да и помагаш, трябва! Въпроса е така да го правиш, не защото искаш да получиш секс и защото си го гледал по филмчетата (нийди), а защото наистина си мъж и се чувстваш такъв и изобщо не се притесняваш да го покажеш ако тя го заслужава. Wink
Активен

Множество добри мъже са стигали до под моста заради жена.
Paint_it_Black
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 556

Профил
« Отговор #110 -: Август 01, 2011, 21:41:46 »

Много добър въпрос, Бакарди...и според мен отговорът се крие в нещо, което сме повтаряли много пъти - Няма значение какво правиш, а как го правиш..всяка постъпка сама по себе си не е нийди, или алфа...обяснение в любов може да е нийди, може и да е Алфа...всичко зависи от хората и от това как правят нещата да се случват...понякога един и същи жест, действие, дума от човек с висок ранг изглеждат по коренно различен начин, отколкото от човек с нисък такъв...и не на последно място - когато правиш мил жест, трябва да е, защото така си възпитан и така ти идва отвътре - не можеш да оставиш примерно момиче да мъкне само тежък куфар, а не само за да спиш с нея, щото е изкуствено и си личи, като е с мисъл "Я, да взема тоя куфар, за да й поискам номера и да се пробвам да спя с нея".

Абсолютно. Даже... мисля, че това как е направен даден жест... е по-важно от това от кого е направен.

Може някое съвсем обикновено момче, с не-особено висок ранг, да ти предложи помощ за тежкия куфар, и наистина да си личи, че го прави от добро възпитание, а не защото иска да спи с теб - просто не може да остави момиче да носи само тежък куфар, както ти казваш... Това не мисля, че е "нийди" (много са ми противни тези термини) - защото човека все пак нищо не иска от теб...

А може и най-високоранговият супер-пич да ти предложи помощ за куфара... и да си личи, че просто иска да "спечели точки".

Когато правиш някакъв жест... не трябва да изглежда така, сякаш очакваш нещо в замяна. Поведението на повечето мъже, когато се опитват да кавалерстват, отстрани изглежда като "ама аз ти дадох носни кърпички, защо сега не искаш да излезеш на среща с мен..." Твоето поведение трябва да изглежда така, сякаш за теб... това, че си помогнал, не е нищо особено - защото ти си си такъв по принцип...

А че за момичето даден жест ще означава повече ако е направен от някой мега-пич, вместо от някое по-нискорангово момче... това е ясно. Само че ако хората, които четат този форум, вече имаха висок ранг, то те нямаше да имат нуждата да четат този форум на първо място. И това не означава, че не трябва да си кавалер с момичетата, освен ако не си с някакъв страшен ранг в обществото...

Но ако ще си кавалер... бъди такъв защото ти самият мислиш, че така е редно,
а не защото някой във форума ти е казал, че така трябва или не трябва.
Не се опитвай да симулираш кавалерщина или бад-бойщина.
Активен

nepgax4o
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 123

Профил
« Отговор #111 -: Август 02, 2011, 00:36:23 »

Ще използвам темата.

Не разбирам два принципа тук, на които се държи доста, но в същото време те са противоположни. А именно как така се казва "нека бъдем кавалери", но в същото време се казва "когато момичето те помоли да и хванеш чантата или нещо подобно да отказваш сорово и до дупка, както в никакъв случaй да го правиш.

Мисля, че ме разбрахте ?
Еми аз ще ти кажа Smiley
Всичко зависи от това дали момичето го е заслужила това нещо. Ако тя го е заслужила защо да не и угодиш 1 2 пъти ? Трябва да внимаваш обаче да не почнеш да и играеш по свирката ,защото тогава ще стане много лошо.
Можеш също по някакъв готин начин да и кажеш (ако е нежко тежко за носене) "Е имам да ти се реванширам и този път ще си спестиш ... " (може да я оставиш да носи половината ако е примерно някаква голяма чанта и ще и стане малко по-странно и на нея Smiley )
Активен
turboget
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #112 -: Август 02, 2011, 02:02:04 »

В случаите, когато има момичета около теб и се предполага да кавалерстваш, тогава от момичетата се очаква да бъдат дами и да поискат услугата възпитано.
Следи за тези неща и ако момичето културно помоли да и задържиш чантата ще приемеш, но ако се държи надуто и иска да те използва като закачалка е твой ред да я скастриш. Ако приеме забележката и се поправи, значи имаш зелена светлина да й помогнеш все пак. Но ако продължи да се прави на "дръж ми шапката" и си мисли, че си ДЛЪЖЕН да й вършиш нещо- тогава не я отразяваш. Тоест излизат общо 4 варианта:

1) Възпитано моли да й задържиш чантата - помагаш й
2) Покровителска заповед - не помагаш
3) След твоя забележка да поправи молбата си, тя използва 1) - помагаш й
3) След забележка продължава да се държи надуто и не те зачита 2) - не й помагаш

Позитивното отиграване на тези ситуации помага за рапорт (може да забележиш IOI)
Важно е да се прецени добре ситуацията- дали къде момичето има недодялан характер или просто те изпробва с поредния ШИТ тест.
Тук има възможности за солиден NEG, когато се момичето заповедничи

В различни ситуации, може да накажете момичето сама да си носи чантата по ваша преценка. Сега като се замисля, може и да стане на бъзик, когато сте вече близо до мястото накъдето отивате.
Съвсем различно е обаче ако се товарите за море и момичетата помолят да помогнете с куфарите във влака или автобуса например, сигурен съм, че това дори не трябва да се коментира.

Допълнително, доколкото си спомням, когато притежаваш вещ на момичето или тя твоя, това е съобразен "lock" (заключване), тъй като по този начин, вие в крайна сметка не бихте се разделили без да си върнете нещата или пък бихте си насрочили среща, за да си ги върнете. Например очила, пръстен, химикалка (тази ми е късметлийската, давам ти я за изпита, но след това ще се срещнем, за да ми я върнеш)

ПС: Помня случка от келнерската си практика, когато колежка миловидно се молеше да събера масата й, но всъщност нямаше, друга спешна работа и дори беше започнала смяна по-късно от мен. Просто й казах, че няма да мине номера. Нямаше негативна реакция, каквато очаквах, а даже се засмя й сподели, че с този номер кара гаджето й да върши домакинска работа. Но пък тя беше 3 години по-голяма от мен (т.е. на 22). В подобна ситуация, по-кекавите момичета от гимназията, които все още не са се докоснали до домакинстването, щяха да се тръшкат... така че, важно е да се взема предвид и зрелостта на момичетата. Не упреквам и "кифлите", защото такъв е модела на поведение, който са възприели от обкръжението си, но просто комуникацията с тях ми е по-тегава и ги избягвам.
Активен

Another day but not a challenge
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #113 -: Август 02, 2011, 12:51:42 »

Това, което казва турбогет, е важно, но за него трябва да притежаваш емоционална интелигентност, да умееш да преценяваш ситуацията, да чувстваш използва ли те момичето или действително има нужда от помощ...а не да ти каже "Гладна съм", на тебе да ти светне червена лампичка, че тая реплика си я видял в темата с шит тестовете в пик ъп проджект и да я пратиш да ходи на майната си...

Някой по-горе спомена "ако момичето заслужава", аз бих добавила и "ако мъжът е демонстрирал вече стойност" - тоест, един мъж, който е готин и с висок ранг (мразя термините, но не знам как по друг начин да обобщя), много ясно, че не прави някакви мили неща, за да проси внимание - той вниманието си го има... Тоест, една жена ще се почувства поласкана, че именно този мъж, за чието внимание копнеят много жени, е избрал да обърне внимание на нея и да помогне именно на нея... А един мъж, който само се чуди на коя да носи торбите, белким го огрее, няма да има много added value за момичето неговата помощ...

Вие сте прочели, че жестовете те прее*ават в отношението с жените и сега сляпо следвате това правило...вкарайте и малко интуиция - това момиче някаква си кифла, която не е заслужила да правите жест за нея ли е или е страхотна жена, за която бихте желали да дадете и знаете, че и тя ще даде за вас и ще оцени жеста...

Да не спазвате правилата от форума и да ги спазвате сляпо без да се замислите са две страни на една и съща монета...и не мога да реша кое от двете е по-лошо...

Това е като със свалянето на ранга...аз пък обичам мъже, които ми вдигат ранга (не за сметка на своя!!!) и ме карат да се чувствам специална и харесвана - за какво са ми някакви, които ме третират като поредната кифла?!?

Някой може да се наеме да пусне една тема "Десетте мита в пик ъпа", сигурна съм, че ще има мат'риал... Smiley
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

needle89
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 328

Профил
« Отговор #114 -: Август 02, 2011, 15:13:41 »

Има една поговорка "Направи добро и го хвърли в морето". Аз често съм помагал на момичета - качвал съм колела, колички и т.н., отварял съм врати, помагал съм с чанти и никога не съм очаквал нещо. Правя го, защото така съм възпитан, така ми харесва, така е пичовско и малко хора го правят. Пък и защо да не го правим, след като готините момичета ще го оценят, а другите - те така или иначе после ще съжаляват, че са ви изпуснали след като следващия ги третира като парцал. Smiley
Активен

Не всичко с две бузи е лице
ifresh
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 751

Профил
« Отговор #115 -: Август 02, 2011, 16:24:04 »

Прави ми впечатление, че ние хората реагираме на ситуациите от гледна точка нашето ниво (знание, опит, спомени).          Тези, които са на по-ниско ниво се лутат между двете крайности - от самонадеяността до отчаянието. Основата при тях е несигурността, която води до ниско самочувствие, депресия, непълноценност и дори агресия. Тези хора живеят по течението, нямат план и цел в живота и мислят, че другите са им виновни за това или пък се "самобичуват". Освен това тези хора не намират правилният начин за комуникация. Дребнавите заяждания и обидите са техен стил на живот.
Тези, които са достигнали по-високо ниво са по-сигурни и разчупени в действията си. Те са гъвкави и за тях рутините, дребнавостите и ниското самочувствие са отстъпили на увереността, ентусиазма и целенасочеността в действията. Те планират, имат определена цел и успяват да четат и предвиждат ситуациите. Характерното за тях е че са добронамерени и могат да помогнат, но и могат да се предпазят от атака на злонамерени хора. Освен това, те знаят как да стимулират един човек. Например чрез похвала, не само когато наистина има повод за това, но и когато ситуацията го налага. Мъжете стинали до това ниво са истински кавалери, не защото така би трябвало, а защото те са великодушни към другите. Тяхната основна цел е да накарат хората да се чувстват спокойни, добри и удовлетворени. По този начин те се явяват, като магнит за другите, които искат да бъдат в тяхната компания.
Активен

Ние не виждаме нещата такива, каквито са. Виждаме ги такива, каквито сме ние.

http://ivonechovski.wordpress.com/
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #116 -: Август 03, 2011, 18:00:14 »

Напълно съм съгласна, ifresh...

И тук ми хрумва и друго...защо все говорите жените обичат такива мъже, жените не обичат такова поведение...мисля, че е по-правилно да говорим за това какво обичат всички хора, макар да има огромни различия, които не са за пренебрегване, между мъжете и жените, както и в желанията и търсенията им...но нима вие искате слаба жена, която още от самото начало да хлътне по вас до степен да спре да се уважава и постоянно да ви преследва, да ви се обяснява в любов и чувства и да е отчаяна и готова да направи всичко, само и само да й обърнете внимание? Много от нещата и слабостите, така нареченото АФЦ поведение, които се дискутират във форума, ако са с обратен знак, биха отблъснали и мъжете... Преди да направите каквото и да било, може би е добре да си представите как бихте реагирали вие самите, ако жена го направи спрямо вас...
Активен

turboget
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 495

Профил
« Отговор #117 -: Август 03, 2011, 23:22:44 »

Здрач, не... рано ми е да съм татко. Яко е когато и аз съм себе си, и ти си себе си, и гледаме в една посока, един до друг, без да се вкопчваме.
Активен

Another day but not a challenge
Ave
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 158

Профил
« Отговор #118 -: Август 04, 2011, 12:33:58 »

Не разбирам какво се учудваш, както има жени които искат мъжете да им пълзят в краката, така има и мъже които искат жените да са унизени. Свят широк хора всякакви и едните и другите си намират половинки.
Симетрията понякога е учудващо всеобхватна.
Активен
You are the Suspect
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 148

Профил WWW
« Отговор #119 -: Април 27, 2013, 23:07:11 »

Не знам за вас но аз оставам с впечатлението, че голям процент от жените си падат по красиви и тъпи мъже, направо олигофрени и простаци, подминават сериозните и отговорните, може би се дължи и донякъде до материалното, скъп спортен автомобил мач мъний бла бла и т.н. При мъжете е същото падаме си по красавици, нищо че в главата са празни  Cheesy Светът е пълен с противоречия които в 99% са придружени с логически обяснения, причини и мотиви XD
Това, взаимоотношенията между двата пола са наистина сериозно сложни, тежката задача все на мъжкия пол се пада и мисля че е адски не честно  колкото и логично да бъде така.
Относно пик-ъпа,  няма лошо, има кифли, които се връзват на тези неща, номера, трикове и тъй нататък. Всичко мисля че опира до индивидуалната личност и неговите желания. По някога и аз не разбирам и ми изглеждат пресилени пик-ъп нещата, които уж биват класифицирани като изпробвани и работещи трикове. По принцип съм доста либерален но дойдем ли до връзки ставам консервативен, не ми допадат връзките от типа уан найт . Фен съм на сериозните и дълготрайните връзки, както и частта с емоциите, чувствата, химията и привличането, изкрата. Чудя се на пик-ъпи-те които се намират за добри свалячи и постигат крайната си цел с една жена за по един път, как им доставя удоволствие  сексът с непозната партнъорка за един път. Честно казано на мен не би ми харесало, дори да ми хареса половият акт с някоя девойка, все би ми липсвало онази емоция ако в същност  с нея я нямам...
Но радвам се че има готини публикации, качествени мнения и коментари, срещат се тук там без значение малко или много , които биха помогнали на начинаещ да подобри социалните си комуникации и да го развие в положителна насока Smiley
Активен

Нам хорошо, прижмись ко мне поближе
Ты, ты мое сердце - лишь ты
Ты мое горе и ты, ты мое зеркало, отражение!
Страници: 1 ... 6 7 [8] 9
  Изпечатай  

Отиди на: