Tyxo.bg counter Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 19, 2019, 00:32:44 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Първата стъпка към постигането на вашата цел е да отделите време и нужното уважение. Разберете какво означава за вас нейното постигане.“
– Дуейн Джонсън – Скалата

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през август 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9
  Изпечатай  
Автор Тема: Pick Up - Пикап - не го разбирам? /Мисли и дискусии за пикапа/  (Прочетена 70020 пъти)
moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 213

Профил
« Отговор #15 -: Май 08, 2010, 11:18:11 »

vakaken, като цяло нещата който написа са напълно вярни, проблема е че идеята ти за пикъпа във момента е според мен доста по различна от реалноста, ако всички занимаващи се със пикъп бяха така както ти описваш(сваляш мацки като и без това излизаш, променяш си лайфстайла), всичко е екстра, но реално не е така(или пък мойто мнение за пикапьорите е грешно, кой знае). Но е добре че ти си така де, правилни са ти идейте за пикапа  Cool.
Активен
airone
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 131

Профил
« Отговор #16 -: Май 08, 2010, 11:43:49 »

priZdrachna явно те притесняват някои въпроси относно мъжете,и на каде отива света.
много добре си наоравила че си пуснала тази тема (въпреки че е станало доста обширна и засега нямам време да я прочета цялата).
но ето ти някои отговори от мен,и това как го разбирам аз:
1. ти искаш всеки мъж да е готин, алфа,уверен,точен и тн и тн...е нестава (и аз искам всяко момиче да е красиво,но за нещастие ,особено тук в лондон, не е така).затова тая тема няма смисъл да се дискотира-винаги ще има алфи,винаги ще има мишки и всеки човек ще е различен.
2. пикъпа.налълно съм сългасен с поста на Jimmy-човек има много,ама много неща за усъвършенстване в себе си,за да може да стане такъв какъвто се вижда в мечтите си (и пътят към постоянното самоусъвършенстване е един от най-добрите начини за пълноценен живот).но защо точно свалките-еми това е тематиката на пикъпа-как да се самоусъвършенстваме дотолкова че да имаме хора от противоположния пол до нас.и във време когато повечето момчета (че и мъже) нестават от компютрите си (и като цяло са деградирали в доста отношения) тази част от самоусъвършенстването им идва доооста интересна.и ето-слеъра е решил да направи форум на тази тематика .Естествено за него това е и един вид бизнес,а успешният бизнес се крие в това да предложиш нещо за което има търсене.е да но не са много хората който ще тръгнат да търсят начини за да станат добри във всичко-било то отношения с приятели и семеиство,лидерствобизнес и всички останали отрасъли на самоусъвършенстването.в тоя форум се разглежда основно свалките и човек който е успял да се промени дори и в това отношение е много доволен,което е нормално (въпреки че наистина някои са си помислили че с пет рутини и превъзмогнат страх са вече пикъпери...).
Активен
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 4336

Профил
« Отговор #17 -: Май 08, 2010, 11:52:52 »

Нека не бъда разбирана погрешно - аз не казвам, че пик ъпа е правилен или грешен, не казвам, че е смислен или безмислен, а просто искам да ви провокирам да си поговорим по какъв начин пик ъпа ви променя цялостно, като хора - това искам да знам, но в никакъв случай не го отричам! Даже смятам, че е забавно, но лично мое мнение е, че е забавно чак когато вече си ок със себе си, да го правиш, за да се забавляваш... Пак казвам - лично мнение и нито се опитвам да ангажирам някого с него, нито пък да ви убедя, че съм права... Но грешно съм била разбрана, че отричам пик ъп и темата е "Абе, как може да го правите" - пак казвам - искам да знам как точно ви промени, как ви даде ценности, мъжки характер... Ама нещо аргументът, че пик ъп е лайфстайл, защото и мистъри, и слеър така казаха, не ми се струва много убедителен...

Не е вярно, че смятам, че щом има хора, които са готини и без пик ъп, значи той е безмислен..много добре знам и че има хора, които не знаят за пик ъп, не са готини и трябва да им се отворят очите...и просто попитах как пик ъпа им отваря очите да придобият всички онези мъжки качества, които харесват истинските жени, които са много повече от увереност да спираш жени по улицата и да им искаш телефонен номер...пик ъп за мен лично трябва да е в пъти над това...това е всичко...надявам се да съм била по-ясна...

Примерно напълно ме устройва отговор като "Видях колко е важно за Мистъри да помага винаги на приятеля си Пешо и да е точен дори със слабо познати хора и това какво уважение му носи в очите на околните, и си казах, че от днес и аз ще съм много точен с познатите си, няма да закъснявам, няма да отказвам услуга на най-близките си хора, дори да се наложи да се лиша от нещо, и определено го спазвам, макар все още да ми е много трудно да съм алтруист"...но някак не ме убеждава отговор "Видях, че Мистъри има перо на шапката и си казах, че тва е супер яко и от днес тръгвам из мола с балон с формата на главата на Мики Маус, пълен с хелий, завързан за колана щото с него няма начин да не привлека вниманието!"

Пик ъпа е за ценности и принципи, не за думи, действия или заучени фрази!!! Или поне това трябва да бъде...
Това дори аз съм го разбрала май и без прекалено да съм навътре с теорията...

ПС Благодаря ти, airone, но аз не мисля, че можеш да ги усъвършенстваш компонент по компонент - айде сега свалките, пък догодина характера, пък по-догодина социалния живот...аз не виждам как, ако всичко друго ти е зле, дори да си добър в свалките, това ще ти донесе трайно щастие...може би защото гледам от позицията на жена, си мисля, че когато видя каква нула е този мъж във всичко останало освен в свалките, това, че сваля добре, няма да ми е особена утеха...Не казвам, че всеки трябва да е добър във всичко... Казвам, че трябва да се стремим поне към идеали, които ще ни направят да се чувстваме добре в кожата си и да излъчваме позитивизъм, а не към телефонни номера - защото те не ни карат да сме стойностни хора...'айде стига съм се повтаряла, че се изчерпах да меля едно и също...
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #18 -: Май 08, 2010, 13:51:54 »

Не можеш да накараш никого да те обича! Можеш само да бъдеш някой, който може да бъде обичан...

Вас на кое от двете ви учи пик ъпа?
Активен

Аз те обичам не заради това, което си ти, а заради това, което съм аз, когато съм с теб. Маркес

Throw moderation to the winds, and the greatest pleasures bring the greatest pains. Democritus

Don't confuse my personality with my attitude. My personality is who I am, and my attitude depends on who you are.

People will rarely remember what you did or said, but they will always remember how you made them feel

airone
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 131

Профил
« Отговор #19 -: Май 08, 2010, 14:36:28 »

аз не мисля, че можеш да ги усъвършенстваш компонент по компонент - айде сега свалките, пък догодина характера, пък по-догодина социалния живот.
абсолютно.във всяка една част от живота си човек трябва да се стреми да става все по-добър (лично аз в момента съм се заел с 5 насоки на които обръщам доста голямо влияние).
но тука е до самия човек.какво мога да кажа за братовчед ми който по 18 часа играе някъкъв уаркрафт,къпе се само в неделя и само при мисълта за момиче се скупчва на кълбо от притесненя и иска темата да се смени.е той е на 18 години.всеки е различен и всеки има различни цели.
темата която отваряш е страшно ама страшно обширна и в нея са замесени няколко поколения но е факт-много страшно много хора неискат да постигнат нещо в живота си,неискат да го подобрят и им е все едно.и това че в тоя форум са се събрали хора който са решили да помогнат на новото поколение да се подобрят дори и само в едно отношение-това е успех.защото чесно казано моята промяна започна точно от този аспект-виждаш че имаш някъкъв проблем (в случая момичетата) и започваш да го решаваш.след това започваш все по ясно да мислиш и да виждаш другите си проблеми-външен вид,социялно общуване,професионално развитие... и започваш и тях да оправяш малко по-малко,но все от някъде трябва да се започне.
има една страшно мъдра мисъл по тая тема: "Ако човек се пребори с мързела и страховете си в тоя живот,ще постигне много,ама страшно много".
а за това че неможе човек да е просто добър сваляч-мисля че грешиш,защото не са една или две пропадналите личности който все пак не им липсва женско внимание.
Активен
razace
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 117

let me see... what can i do...

Профил
« Отговор #20 -: Май 08, 2010, 15:55:47 »

браво на момата, имаш подредена мисъл

Пикъп-а е точно за мухльовците, които все отнякъде трябва да почнат, например аз, когат бех 16 годишен Неква мацка ми обърна внимание в рейса и се запознахме, АМА абсолютно нищо повече, след 3 седмици на 8-март цъфнах пред тях с букет рози, само дето стихчета не бях домъкнал ... Embarrassed

Ще ти огворя на въпроса. Идеята на пик-ъпа е да въздейства върху мухльовците като разчупи дървената им мисъл и да не стърчат с рози - например  Embarrassed   afc-тата повечето са такива щот бащите им не са алфи и не са имали нагледен пример, а получават точно нищо от тях, оправдания. Няма такова животно като тати с bmw 750i и синчага afc

Алфа поведението е чисто и просто способността да бъдеш щастлив,
уверен и да се чувстваш добре от само себе си
без да имаш нужда от външни обстоятелства!

This means that who you present yourself on the outside must
be the same as who you are on the insidе. lts a person who is happy with and likes
himself.

Светът е огледало на твойте мисли. Oт материалите по психология съм чел, че имаме мозъчна схема, която ни подсказва какво другите си мислят за нас, или какво ние мислим за нас и когато сме неуврени, слаби,  знаем го и съответно го предаваме върху действията си. Себевъзприятието е разковничето, докато не си повярваш няма как другите да го направят

И спрете да блъскате чикий, доказано, е че повече от 3-4 спермоотделяния на седмица, химическия състав на организма се променя рязко, има и промени в които тестерона се заменя от естроген, което води до разстройването на нервната система и създаване на почва за невроза и други кофти заболявания

Активен

lalalalalalalalalalalalala
lalalalalalalalalalalalalalala
lalalalalalalalala
ISO
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 86

Профил
« Отговор #21 -: Май 08, 2010, 21:50:07 »

И спрете да блъскате чикий, доказано, е че повече от 3-4 спермоотделяния на седмица, химическия състав на организма се променя рязко, има и промени в които тестерона се заменя от естроген, което води до разстройването на нервната система и създаване на почва за невроза и други кофти заболявания

Малко е извън темата, ама искаш да кажеш, че ако правя секс 5 пъти седмично, има опасност да изпадна в депресия.  Embarrassed
Активен
moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Май 08, 2010, 22:11:30 »

Малко е извън темата, ама искаш да кажеш, че ако правя секс 5 пъти седмично, има опасност да изпадна в депресия.  Embarrassed

А аз се чудя защо напоследък съм във депресия и мисля да се самоубивам  Grin Иначе аз бих казал точно обратното, пикапа е за готините пичове, който искат да имат малко по висок успех, и избор от мацки, почти винаги работи, докато "мухльовците", който във резултат от пикапа са станали "алфа", клонят към нулата  Grin Мухльовците трябва да се концентрират над други работи, не над заговаряне на мацки, и игране на уоу във останалата част от деня, или четене на пикап  Cool Cool Cool
Активен
Jimmy
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 218

Още едно уиски, моля.

Профил
« Отговор #23 -: Май 09, 2010, 10:13:17 »

Всеки има своя причина да бъде в PUA обществото - едни искат изобилие от жени в своя живот, други намират властта в един разговор, която никога не им е била давана преди, трети търсят дълги и пълноценни връзки. Но повечето от членовете влизат от пълно любопитство. И когато това любопитство се превърне в безкрайна мания да предизвикваш индикатори на интерес и вземаш номера без последвал резултат, значи си на грешен път.

На мен pick up помогна по два начина - изградих нов социален кръг от познати и развих умения и качества на знаещ човек. И когато ново момиче ги забележи, няма нужда да блъскам рутини и номера, когато добрите характер, енергия и самоувереност (демострирани с действия, а не заучени фрази) са повече от достатъчни.
Активен
Khan
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 281

Профил
« Отговор #24 -: Май 09, 2010, 10:36:54 »

Kaкво е pick-up-а за мен ? С какво ми е помогнал ? С какво съм по  - различен ?

Може и да ви дойде в повече,но мисля да споделя МАЛКО лична информация.

2009-та година :
Аз - 16 годишен,"спортист",дълга коса,смотана походка,подход към момичетета подобен(да не кажа изкопиран) от американските тийн филмчета(цветя,мечета,пръстени - подаръци с 1 дума,комплименти,добро отношение).Всички ми се подиграваха и никой не ме познаваше.До май 2009 не съм пипал момиче(не съм целувал).
Септември 2009 вече бях прочел 1 книжка - "BadBoy LifeStyle",ако не се лъжа.Първата ми приятелка я хванах с добър език на тялото,напоритост и самоувереност - неща,неприсъщи на личността ми.
Ноември 2009 - първата ми тема във форума за друго момиче...Чакай какво стана 3 месеца и вече 2 различни момичета ?!?Да,ама не бяха 4 ...
Познанията ми растяха правопропорционално на темите и въпросите ми във форума.
От лято 2009 съм с нова прическа (много къса коса).

Днес,май 2010 се боря за 2 момичета,хората ме уважават,знам какво искам и мисля,че знам как да го постигна,естествено има и трудности,но гледам на живота много по - положително.
Прекрасен език на тялото,самоувереност,не съм нийди,докосвам момичетата където и както пожелая (преди не бих посмял),усмивка,заговарям хората по улиците и не ми пука,отношенията ми с хората се промениха към положително.Да,още имам да изглаждам някой неща,но и това ще стане.
Благодарности на целия екип на сайта,както и на всички,които са ми помогнали в различните теми !
Активен
moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Май 09, 2010, 10:43:21 »

Главното, което пикапа, учи е "успех със жените". Но повечето хора, когато за първи път навлязат във пикапа, въобще не искат успех със жените.Мислят си че искат, но най-често или са имали гадже, което ги е зарязало, или въобще не са имали гадже, и във двата случая, просто се чувстват гадно, и искат това гадно чувство да изчезне. Момента, във който найстина започваш да искаш успех със жените(т.е това което е пикапа), е чак когато спреш да искаш просто да "спре да ти е гадно", а започнеш да гледаш на свалките като на нещо забавно и готино, но да се стигне до този момент се иска доста време във повечето случай, и повечето хора се отказват преди да са стигнали до тази точка. И само "отваряне на сетове", трудно ще те докара до нея.

Т.е най-голямата промяна идва, когато спреш да гледаш на всяка мацка, която те харесва, като на потенциялно гадже, и на "бързо решение" за ниското ти самочувствие, и започнеш да имаш нещо което ти предлагаш на мацките, не да търсиш да извлечеш полза от тях. Когато стигнеш до тази точка, оттам започват все готини неща да се случват и вървиш (почти)само нагоре  Cool

http://www.youtube.com/watch?v=8fraDFydK-8
Активен
Jimmy
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 218

Още едно уиски, моля.

Профил
« Отговор #26 -: Май 09, 2010, 11:06:05 »

Т.е най-голямата промяна идва, когато спреш да гледаш на всяка мацка, която те харесва, като на потенциялно гадже, и на "бързо решение" за ниското ти самочувствие, и започнеш да имаш нещо което ти предлагаш на мацките, не да търсиш да извлечеш полза от тях. Когато стигнеш до тази точка, оттам започват все готини неща да се случват и вървиш (почти)само нагоре  Cool

Respect.
Активен
razace
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 117

let me see... what can i do...

Профил
« Отговор #27 -: Май 10, 2010, 00:40:29 »

Малко е извън темата, ама искаш да кажеш, че ако правя секс 5 пъти седмично, има опасност да изпадна в депресия.  Embarrassed

питай чичко гугъл, ся не ми се търси ама бях го прочел на 3-4 места и много точно обесняваха процеса, от 5 пъти едва ли ще ти стане нещо, ама ако еякулираш по 30 пъти на седмица нали се сещаш, че както с всичко прекалено и тука имаш вреда и съвсем точно се описва химическият процес на долния сайт
http://www.steadyhealth.com/articles/Consequences_of_over_masturbation_a589.html

Over-masturbation, or more accurately said over-ejaculation stimulates parasympathetic nervous functions, which results in the over production of sex hormones: acetylcholine, dopamine and serotonin. Abnormally high levels of sex hormones cause brain and adrenal glands to perform excessive dopamine-norepinephrine-epinephrine conversion. In other words: there is a big change of body chemistry when man or woman practices over-masturbation.
Активен

lalalalalalalalalalalalala
lalalalalalalalala
priZdrachna
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Май 10, 2010, 01:40:02 »

Тотално ми опорочихте хубавата тема!!!

За пореден път да обобщя чрез насочващ въпрос - нека си представим следната ситуация: Момичето си има гадже и нещо се офлянква и се колебае да е с тебе ли, да не е ли с тебе... И ти си казваш - Абе, много ми дреме на мене, бе! Да не е единствена тая жена... ако не може да ме оцени - толкова по-зле за нея! Нито ще й се моля, нито нищо... Гаджето й на малкия ми пръст не може да стъпи - по-глупав е, по-грозен е, по-неуверен е, по-незрял е, по-малко е мъжкар... Всеки да си направи избора в живота и ако тя реши да е с него - да се оправя, нито ще й се моля, нито ще я чакам, понеже леко ще съм зает да бъда с много по-страхотни жени, нито ще се задоволя с ролята да го играя приятел и да чакам жестове на внимание от нейна страна...

Страхотно и много алфаджийско мислене, нали?

Само дето има една малка подробност, момичета и момчета... За да си кажете всичко това, трябва настина да сте по-готини от гаджето й! Трябва да сте по-умни, по-успели, по-мъжкари и във всичко да сте по, за да го зареже тя заради вас, както разбира се и една жена трябва да е по!, за да я предпочетете пред приятелката си...нали сме съгласни?

Защото на мене лично не ми дреме, ако някой дойде в бара и ми направи най-стрхотно-уникално-перфектния апроуч на всички времена - мойто гадже, ако е по-готин тип, просто ще ви изпратя да водите колоната на тези, които отиват на майната си...

Така че, откъдето и да го погледнете, вие трябва да сте по! - във всяко едно отношение! Иначе нямате работа в този сайт, лично според мен... Имате работа във фитнеса, в библиотеката, в университета, в чужбина, в казармата или там, където трябва, за да станете наистина стойностни мъже! Не вкъщи пред компютъра...
Активен

moonwatcher
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Май 10, 2010, 11:05:37 »

Цитат
Тотално ми опорочихте хубавата тема!!!

За пореден път да обобщя чрез насочващ въпрос - нека си представим следната ситуация: Момичето си има гадже и нещо се офлянква и се колебае да е с тебе ли, да не е ли с тебе... И ти си казваш - Абе, много ми дреме на мене, бе! Да не е единствена тая жена... ако не може да ме оцени - толкова по-зле за нея! Нито ще й се моля, нито нищо... Гаджето й на малкия ми пръст не може да стъпи - по-глупав е, по-грозен е, по-неуверен е, по-незрял е, по-малко е мъжкар... Всеки да си направи избора в живота и ако тя реши да е с него - да се оправя, нито ще й се моля, нито ще я чакам, понеже леко ще съм зает да бъда с много по-страхотни жени, нито ще се задоволя с ролята да го играя приятел и да чакам жестове на внимание от нейна страна...

Страхотно и много алфаджийско мислене, нали?

Само дето има една малка подробност, момичета и момчета... За да си кажете всичко това, трябва настина да сте по-готини от гаджето й! Трябва да сте по-умни, по-успели, по-мъжкари и във всичко да сте по, за да го зареже тя заради вас, както разбира се и една жена трябва да е по!, за да я предпочетете пред приятелката си...нали сме съгласни?

Защото на мене лично не ми дреме, ако някой дойде в бара и ми направи най-стрхотно-уникално-перфектния апроуч на всички времена - мойто гадже, ако е по-готин тип, просто ще ви изпратя да водите колоната на тези, които отиват на майната си...

Така че, откъдето и да го погледнете, вие трябва да сте по! - във всяко едно отношение! Иначе нямате работа в този сайт, лично според мен... Имате работа във фитнеса, в библиотеката, в университета, в чужбина, в казармата или там, където трябва, за да станете наистина стойностни мъже! Не вкъщи пред компютъра...

Хахахахахаха  Cool
Активен
Страници: 1 [2] 3 4 ... 9
  Изпечатай  

Отиди на: