Tyxo.bg counter Дилема
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 24, 2019, 14:02:24 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Излезте от историята, която ви дърпа назад. Стъпете в новата история, която искате да създадете." Опра Уинфри

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през март 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Дилема  (Прочетена 1829 пъти)
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1866

Профил
« Отговор #15 -: Януари 09, 2019, 21:07:55 »

За писане 25 бона не се дават Smiley. Имам около 20 бих предпочел да ги инвестирам в ремонт на апартамента си. Трябва доооооооооооооста да се потрудиш да накараш някого да инвестира в най-вероятно малоумната ти идея. Най-малкото все още не си я написал. Смятай колко е зле тази идея, дори не е зародена. И ти искаш 25 бона... за това? Ти знаеш ли как се вадят 25 бона и как се спестяват и после как се инвестират?

Ти виждаш ли я днешната младеж искат да напишат 10 странички и да вземат 25 бона. Страшен бизнесмен ще стане от тебе. Обещавам ти. Сядай и си учи и не си проваляй живота.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 953

Профил
« Отговор #16 -: Януари 10, 2019, 21:19:13 »

ins - Проблема не е в размера на инвестицията. От известно време по един или друг начин, ставам свидетел на движение на неподозирани суми пари. За много хора на тая планета 25 бона не са пари.
Всеки от нас е бил волен или неволен свидетел на инвестиции в подобен размер, и то само за празни приказки.

Всяка една велика идея на тоя свят, в началото не е била зародена.

Не се плаши от големите играчи. Ибей е съществувал когато е създаден Амазон. Големите играчи са тежки, при тях нещата не стават от днес за утре, там решения се точат с години.
Много потребители могат да го потвърдят. Изпипай си идеята докато учиш, премисли я добре, но без да мечтаеш и да си воубразяваш. Мисли по същество и събирай каквото ти попадне, което би ти било полезно.

После, ще те четем по списанията...
Активен

Fortuna incepto signatur!
TheForce159
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 8

Профил
« Отговор #17 -: Януари 12, 2019, 18:43:41 »

За писане 25 бона не се дават Smiley. Имам около 20 бих предпочел да ги инвестирам в ремонт на апартамента си. Трябва доооооооооооооста да се потрудиш да накараш някого да инвестира в най-вероятно малоумната ти идея. Най-малкото все още не си я написал. Смятай колко е зле тази идея, дори не е зародена. И ти искаш 25 бона... за това? Ти знаеш ли как се вадят 25 бона и как се спестяват и после как се инвестират?

Ето заради това не търся тук инвеститори.  Grin

Наливай пари в ремонта на дома ти колкото искаш, но не го наричай инвестиция, това само показва колко финансово и бизнес неграмотен си.
Но кой съм аз, че да ти казвам къде да „инвестираш“, все пак ти вече разбра колко „малоумната“, „зле“ и дори „не зародена“ ми е идеята само по това, че не благоволих да ти е кажа.

Виж ако не стане инвестицията с ремонта, пробвай с някой домашен любимец.
Активен
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 166

Профил
« Отговор #18 -: Януари 12, 2019, 19:06:05 »

Виж ако не стане инвестицията с ремонта, пробвай с някой домашен любимец.

Имайки предвид, че броя на старите момите нараства, инвестицията в отглеждането на елитни породи котки никак не би била лоша  Embarrassed
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1518

Профил
« Отговор #19 -: Февруари 02, 2019, 17:38:40 »

ins - съветвам го да пробва, първо защото TheForce159 има добра бизнес идея (поне според думите му), и второ - защото преди да е на 30 години даже и да рискува - нищо не губи.

После като има жена и деца много по-трудно е да се започне бизнес и да се правят рискови инвестиции, защото вече трябва да мислиш не само за себе си, ами и за семейството.

За образованието - има значение дали го кефи професията и дали смята да се реализира в дадената област, понеже университетът яде много време. Аз например бях 5 години бакалавър и накрая даже не работя това, което учих, въпреки че пак ми е полезно до известна степен. И това беше масово в България, поне до скоро - да завършиш дадена специалност и да осъзнаеш, че това не ти е в стихията, и после да търсиш по-добри варианти. Сега вече в частни университети като СофтУни, Телерик и др. се изучават всички най-необходими знания за дадена област, без да губиш 4 години в зубрене на суха теория.

В днешно време парите са именно в иновациите и леката промишленост. Например някои от най-добрите рационализации са на българи - мобилни приложения за smart климатична система, универсален cross-platform Virtual Reality engine за различни игрови устройства, един от най-използваните ray-tracing plugin-и и т.н. Да не говорим колко авто и изобщо машинни завода, земеделски ферми и др. се откриха в България само за последните 10-на години.
Активен

Бъди Слънце!
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: