Tyxo.bg counter Дългосрочни връзки - опит, съвети, динамика
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Февруари 19, 2019, 13:53:36 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Вие няма да израснете, ако не се опитате да направите нещо извън това, което вече умеете до съвършенство." - Ралф Емерсън

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през януари и февруари 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Дългосрочни връзки - опит, съвети, динамика  (Прочетена 1055 пъти)
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1512

Профил
« -: Февруари 09, 2019, 15:27:51 »

Пускам нова тема в която по-опитните да споделят своите преживявания, ценности и виждания относно дългосрочните връзки.

Това е продължение на тази тема - Създаване на нов подраздел "Дългосрочни връзки", и при интерес и повече активност може да прерастне в отделен раздел.
Активен

Бъди Слънце!
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 230

Профил
« Отговор #1 -: Февруари 09, 2019, 18:20:09 »

Навалица от мнения...Smiley
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1837

Профил WWW
« Отговор #2 -: Февруари 10, 2019, 12:39:27 »

С жена ми  сме от четири години и впечатленията ми са, че има доста разлики от свалката: (освен ако не си Терминатор или Слеъра):

- първо - всеки има слаби и трудни периоди - при пикапа просто няма да ебеш, но като се поокопитиш, се оправят нещата. При дългата връзка тези моменти не можеш да ги скриеш, да държиш се мъжки, но винаги има трудности, спадове и т.н.

- второ - това с нонстоп воденето и налагането за абсолютно всичко и супер дупер алфата е илюзия в дългата връзка. Ако се появи някой, който има връзка сериозна над 1 година и каже, че винаги е водил, никога не се е съгласявал с чуждото мнение, не се извинявал и т.н. - направо си лъже.

- трето - определено трябва да се пази все пак фрейм, характер - в първата си връзка не правех така, сега се опитвам проблемите си (в по-голямата част) да ги решавам сам, да ги представям по-леко на жена си и т.н. Но понякога е хубаво да й споделиш за проблема, да поговорите, ако ти предложи помощ - да приемеш - важното е да се държиш мъжки, и няма проблеми да сте заедно в трудните ситуации.

- четвърто - битовизмите имат доста голям превес, няма как винаги всичко да е енергия, бъзици, майтапи, а-у - често трябва да си напълно откровен. Особено ако жената е точна, не е глезла, няма почти шитки - като се каже нещо сериозно (неудобна тема) - тва значи да си откровен - в началото използвах бъзици, но когато се иска сериозен отговор, трябва сериозен отговор. Е това не значи да се жалваш и хленчиш, представяш фактите без голяма емоция и това е. Казваш - ще се справим, така и така и това е.
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com

Смешен си Слеъре. Само тва щи кажа. Банваш некой, после го пускаш. Айде моля ти се. Плюс маса коментари веднъж така, веднъж иначе. Не мога да го банна, щото си сменял айпито ли, кво ли. Булшит.
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 942

Профил
« Отговор #3 -: Февруари 10, 2019, 16:32:47 »

Ужас е. На ръба на поносимото. Друго няма да кажа.
Активен

Fortuna incepto signatur!
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 449

Профил WWW
« Отговор #4 -: Февруари 10, 2019, 21:16:49 »

Дългосрочна връзка

Според мен дългата връзка е нещо много и малко относително . Може да се кажат много теории и пак остават въпросителни . Когато е   сам мъжкото е по целенасочено не само към мадамите а към живота . Сам си е господар и прави това което сметне за добре и само той носи отговорност за последиците .А когато е в връзка ставате група от хора с който мъжкия се съобразява . Дали ще е само женско дали ще е женско с дете от това той трябва да промени фокуса си към общия фокус . Как да се развивам повече за да мога да живеея добре . Основното на една добра връзка е хората да имат свой битиета (под битиета имам предвид животи ) приятели кариера пари хобита поле на изява и да прави това което иска да направи за да се чувства добре (не да ходи по чуждо ако не иска  Smiley) . Защо казвам това ? Добре какво ще си говорите когато се приберете вечерта ? Какво ще ви е настроението ? Човек се чувства така както му е минал деня енергията му също . Парите са много важно нещо когато всеки допринася за бюджета това значи да се разбирателство и всеки се чусва ок че е помогнал . И двамата да са заедно да имат общи приятели и двамата да излизат по отделно с приятелите си а не единия да играе роля на лепка . Ревност да е в премерени количества че колкото повече ревнуваш толкова повече и даваш храна да и прайш кефа . Да правите общи планове почивка,проекти , дори и малки бизнес идеи пак е нещо интересно за забавление . Да излизате по често не само един път в седмицата след като заживеете заедно . Да ходите по малки леки дестинации . Мъжът е мъж когато държи на оцеляването на себе си и на групата му около него .
Да държи и фокуса си което е много трудно но преди всичко да устоява позиция  си . Да изслушва и да взима решение на базата данни на изказа на жената и от неговото собствено . Няма как да си АЛФА винаги в дълга връзка но не трябва да оставяш жената да заеме тази роля иначе губиш много . Секса е нещо много важно всеки трябва да е свободен да изживява фантазиите си и да пробвате нови неща . Не един път в годината . Жената какво иска от един мъж - да е кара да се чувства искана не постоянно но от време на време да изненадаш с нещо дори и с един смс да и кажеш нещо мръснишко е достатъчно едно шише смета с пакет ягоди по куриер до вкъщи с бележка ИСКАМ ТЕ и това е достатъчно . Да е слуша когато иска да му каже нещо и да и даде мнение което няма да и хареса но това и казва обръща ми внимание и каквото е важно за мен и за него е важно .  Да си споделяте  (само нужните неща който трябва да знае) . Да си откровен в всяко едно отношение (хващат доста пъти че ги будалкаш ) . Да имате и търпение за всичко .
 Да правиш грешки но да имаш топки да и кажеш това го оценят много .  Да се научите да отстъпвате понякога за дребни неща е малко да го направите че устоявате позиция и после добре хайде този път да е така не като ви каже нещо и хоп и готово така не !!  . И двамата трябва да преглъщате кусурите един на друг. И да си пич с тях .Аз това мисля ако се сетя нещо ще пиша още . Но това са основните неща който трябва да има в една връзка за да има нещо повече от нея а не нещо посредствено . Не говоря за месец два връзки а за дългосрочни .
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3697

Профил
« Отговор #5 -: Февруари 11, 2019, 06:55:24 »

Я се прочети какво си написал бейби - да се слушаТЕ, да си споделяТЕ, да си ....ТЕ
Хубаво си написал, но предимно неща, които зависят и от двамата.
Ако разчиташ на друг човек да направи нещо, и да продължи да го прави години или десетки години, особено пък ако този човек е жена - ами много разочарования ще имаш, брат мой. Ето например последното от тия, които си изброил - жената трябвало да преглъща. Да преглъща ли или да поглъща, не знам (по принцип и двете е хубаво да прави), но какво ако 5 години е преглъщала и на 6-та спре да преглъща? Как ще я накараш да започне пак - ще ѝ кажеш: булка, я да почнеш да преглъщаш, че.... Че какво? Че ще я изгониш? Ще я изгониш ли наистина, ако целта ти е да си успешен в дългосрочните връзки, като точно изгонването ще дефинира неуспеха/края на връзката?
По принцип човек може да разчита 100% само на себе си. Доколкото разбирам, темата е "какво да направя аз и какъв мъж да стана аз, за да имам успех във връзките". Е да ама тъй като за връзки са нужни двама, отговорът е - каквото и да направиш, пак трябва да разчиташ на другия човек.
Не е като примерно ако питаш "какво да направя, за да науча испански", "за да се науча да вдигам 120 кг" или "за да си оправя горивната помпа на колата".
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 157

Профил
« Отговор #6 -: Февруари 11, 2019, 15:03:30 »

За пръв път да съм съгласна със Стоун  Sad
Аз ли нещо се повредих, той ли еволюира, не знам.
На 100% можеш да разчиташ само на себе си.
Когато успееш да изградиш увереност в себе си, че можеш да се справяш с гадните ситуации в живота, дори и връзката ти да се разпадне не е краят на света.
Тогава гледаш на тези неща като на дребни временни затруднения.
Боли, кофти е, ама минава и си уверен, че можеш да продължиш да живееш хубав и пълноценен живот и без бившата половинка.
И учудващо, това сваля много пречки пред теб - ако преди си се страхувал да инвестираш и да се влюбиш, сега вече това не те притеснява толкова, защото знаеш, че дори да те отхвърлят животът си продължава с пълна пара и това доколко ще живееш пълноценно зависи само от теб.
Иначе за да са пълноценни едни отношения се искат инвестиции и от двете страни.
Повечето хора бъркат нездравословната зависимост с любов, бъркат невротичната нужда с любов, а именно това е трикът - да можеш без другия, но да избереш да си с него, защото ти е още по-хубаво.
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1512

Профил
« Отговор #7 -: Февруари 18, 2019, 02:26:29 »

Естествено, че дългосрочната връзка и бащинството са необходими. Та нали видиотяването в световен мащаб от 1970-те години насам се дължи точно на цели поколения израстнали без баща.

Сега... има го и този момент, че и двамата родители са нужни за една нормална връзка. Ако мъжът наистина си мисли, че винаги е прав и нон-стоп мачка жена си, познай колко ще е щастлива от това. Напоследък се наблюдава, че колкото по-крайни са вижданията, особено на по-опитните свалячи, толкова по-убедени са те в правотата си.

Да си лидер ("алфа" звучи много животинско), означава не само да имаш самочувствие и мъжете и жените да те уважават, но също и да се грижиш за просперитетът на семейството. Защото все говорим за това как кучките баламосвали мухльовците (което наистина е по-масовият вариант), но в същото време винаги се пропуска, че също толкова токсични за семейството си са "мега алфите", от които никой друг не може да вземе думата.

Няма как да си абсолютно винаги прав, освен ако не си гений, или ако жена ти не е бавно развиваща се.

Защото лидерът често прави това, което е най-добро за всички, а не "само за себе си, пък другите да го духат". Да се грижиш за жена си и децата си, да имате емоционална и духовна връзка. Да ходите и на екскурзии, спорт, ресторанти, събития, а не просто да изчукаш жената, да нашамариш децата и да седнеш да гледаш мач.
Активен

Бъди Слънце!
Formaldehidena
PuP Lady
PuP Форум Ученик
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 139

Профил
« Отговор #8 -: Февруари 18, 2019, 13:13:37 »

Здрасти, Спирит Smiley

Според опита, който имам, дали ще е успешна една продължителна връзка, а и колко продължителна ще е тя, зависи най-вече от темпераментът на хората, отколкото от причините за създаването и/или от необходимостта от съхраняването и развитието и.
Струва ми се, че най-успешни в дългите връзки са по-скучните/праволинейни и по-слабо емоционалните хора, докато тези, търсещи приключения, предизвикателства и силни усещания (пикапьорите влизат тука Smiley ), биха се демотивирали по-бързо...
Сори за забитото сравнение, но то е и като с работата. Има хора, които завършват училище/университет, почват някъде и си кретат така с години (10, 20, 30) и не правят драма от това, въпреки, че работата не е нищо кой знае какво и не отиват летящи от кеф на работа всеки ден... по същия начин има други хора, които почват някъде, дават максимума от себе си постоянно, вземат каквото успеят от позицията/средата, и след това си търсят ново поприще...
В наши дни просто има твърде много начини, по които да живее един човек и твърде много неща, които може да прави в живота и с живота си и не е много задължително историята да приключи като едно време бабите и дядовците ни - строго моногамни, отдадени на деца и внуци... не, че това е нещо лошо, разбира се... Но убедеността, че трябва да създадеш семейство по определена формула (не коментирам правилно или грешно е това убеждение), често изобщо не е достатъчна това семейство, вече създадено, да просъществува ... просто понеже ти си човек, например, който би се чувствал комфортно с нещо друго. Вече в такава ситуация, т.нар.социално програмиране може много да ти провали личното щастие...
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 468

Профил
« Отговор #9 -: Февруари 18, 2019, 14:38:59 »

Струва ми се, че най-успешни в дългите връзки са по-скучните/праволинейни и по-слабо емоционалните хора, докато тези, търсещи приключения, предизвикателства и силни усещания
Да, има го и това. Също така обаче, в процентно отношение може би, по-дългосрочните връзки и по-точно бракове са тези, при които хората са взели решение за обвързване по прагматични съображения, а не по тъй наречената любов. Не говоря за липса на привличане, сексуално желание към партньора и др. Но не е нуждо да си влюбен, да го обичаш и т.н. Кефи те-ок, секса е супер-ок, имате еднакви възгледи за живота, на една вълна сте, горе долу произходът ви е сходен, социалния статус също, интелекта и той, нещата които харесвате-и те. Защото ако това го няма, като отмине оназ любов, гледай какво става-остава една нула. То всичко писва, но като цяло такива връзки са по-здрави и дълготрайни.
Активен
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 449

Профил WWW
« Отговор #10 -: Февруари 18, 2019, 18:09:14 »

Зависи малко и от отношението на мъжа и жената. Мъжа може да е моногамен и да прави едни и същи навици и да живее еднакво . Стига жената до него да е разбрана с интелект и да знае как да предразполага мъжа както и мъжа жената .Примерно запознаваш се някоя мадама и както казвате и двамата сте решили че искате семейство . С течение на времето семейството се прави . Заживявате заедно жените се раждат ви се деца както си е по редът му . Но когато едния се отегчи чак толкова от нещата в живота им . Почва да се бунтува и да прави глупости и да пали постоянно другия . Не можеш да живееш спокойно с недоволен човек . Секса парите рутините отблъскват хората . С течение на времето когато децата порастват и започват да взимат сами решения за себе си . Те какво правят ? Те толкова много са се стремели да изгледат децата си че остава една празна дупка по средата и на двамата те нямат обща цел . И се почват караници работи и все едно се връщат в пубертета . Ти това ми взе не го остай на мястото му . Ти тва ми каза не се извини . Ти не ме слушаш и така саквартирантите започват вече да гледат други неща като други хора примерно и да се сравняват живота си с техния . Предимно жените мъжете не чак толкова . И се почват кусурите нападките недоволството и така . Става кръг на живота докато и двамата ако останат заедно не разберат че са вече възрастни и че трябва да олегнат и каквото са си надробили това да сърбат . Ако не се разделят и почва тинейджерския живот с тоя с ония и така . Всичко според мен зависи от хората който са в връзката и от тяхното отношение към връзката . Ако подържат искрици може и да бъде работата . Но когато е няма хармонията няма връзка няма и семейство . Но съм останал с впечатление че единия все е недоволен !  Smiley
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3697

Профил
« Отговор #11 -: Февруари 18, 2019, 18:12:40 »

Баце, коя пък е тая жена, която гледа мъж със сходен статус на нейния? Къде остана хипергамията? Всяка мисли, че заслужава повече.
Активен
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Февруари 18, 2019, 19:10:44 »

Баце, коя пък е тая жена, която гледа мъж със сходен статус на нейния? Къде остана хипергамията? Всяка мисли, че заслужава повече.
Това е поредната мантра, когато става дума за брак. Не, че го няма като вариант, но на практика не е масовка. Важи предимно за по-обикновените и бедни жени, търсещи по-добър живот, дори да са красиви. Както и за златотърсачките. Ами огледай се около теб и виж семействата. Аз в повечето случаи не виждам някакво превъзходство на мъжете спрямо жените им. Не знам какво търсят жените, но ако вземеш произволни 100 средностатистически семейства, ще видиш, че мъжът и жената са горе долу от една черга. Сега, ако ти движиш само сред среди, дето наблюдаваш как бедни красавици се омъжват за богаташи-ок, ама масовката както казах е друга като краен резултат.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 942

Профил
« Отговор #13 -: Февруари 18, 2019, 20:20:31 »

Ето как аз виждам нещата.
Искам да предупредя, че не ги виждам никак розово.

Да влезеш в дългосрочна връзка с друг човек, е особено трудно. Най-малкото трябва да опознаеш този човек, което е досаден процес. Още в самото начало имаме негативна нотка.
Все едно няма друга работа, или все едно моята душевност не е достатъчно интересна и богата за да ми се налага да опознавам чужда.
От тук на на там, започва най лошото, задълженията, ограниченията, съобразителността, поносимостта, компромисите и какво ли още не.

bace73 - На една черга са станали в началото, повярвай ми не са били. Жените имат интересната способност да съсипват и манипулират мъжете. Често жената бива облажена и облагородена от брака или съжителството, което за нещастие рядко се отнася за мъжа. В общия случай деградацията на мъжа, започва в момента в който му омръзна да се дърпа и се предаде на непрекъснатите психо атаки и врънкане.

Всяка жена търси нещо повече от самата себе си. Какво прави в последствие с това, е отделен върпос но за да не остава отворен, ще кажа кратко - еаа му майката.
Познавам много мъже и жени, много рядко, много, много рядко съжителството е по инициатива на мъжа.

Жената има нужда от това съжителство, защото е почти невъзможно жена да живее сама или да оцелява сама.

Кауза финита.
Активен

Fortuna incepto signatur!
bace73
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Февруари 18, 2019, 20:50:40 »

Хаха, Меноуър-интересен коментар както винаги. Така е с извличането на ползата, такива са жените-амбициозни. Между другото в много случаи дърпат мъжа и семейството напред, ако на мъжа не му дреме-с постоянното си женско врънкане, мрънкане и т.н. Обаче нещата накрая често се получават и то не можеш да кажеш, че жената по-малко е участвала, както като финанси, така и като вложена енергия. Даже и повече.
Що се касае за едната черга, то повечето двойки са така-хора сходни по образование, статус, финанси и др. То чисто статистически високоранговите мъже със статус, пари и т.н. са кратно по-малко от желаещите жени да гепят за съпруг такъв мъж. Както и обратно. Ами виж например колко са богатите хора в БГ-тези хора имат примерно синове и дъщери. Колко са обаче по-обикновените момичета и момчета. Няма как всички те да се уредят за първите, защото не стигат. Много по-малко са. И по тази логика трябва да са останат сами.
Всъщност като се замисля, не се сещам около мен-състудентки, съседки, бивши колежки и т.н. да взеха някакви по-високорангови мъже. Да не говорим колко момичета състудентки, които са си от София се омъжиха за обикновени момчета от малкия град. И то даже и с апартаменти тук в София, а са прилични мадами. Сега какво се случва в брачното ложе после, не зная. Може и пичовете да са под чехъл. Може и такъв мъж да са си търсили. Виждал съм ги след време-всичко ми се види ок. Изглеждат щастливи.
А, че семейният живот е по-тежък от ергенския, макар с гадже от дълги години /каквато е и темата/ вече коментирах в препратената тема.
При поддържането на дълга връзка, компромисите се доближават доста до семейната такава. Това мисля аз, въпреки да не съм имал гаджета, с които да ходя и основно живея повече години, та да изкажа мнение.
Според мен, най-полезни биха били отговорите на хора, които хем са наясно с динамиката в отношенията мъж-жена, хем са имали дългогодишни гаджета. Нали за това по-скоро говорим, не чак за брак и деца.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: