Tyxo.bg counter Бъдещето на интимните връзки
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Март 26, 2019, 11:28:16 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Излезте от историята, която ви дърпа назад. Стъпете в новата история, която искате да създадете." Опра Уинфри

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през март 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2
  Изпечатай  
Автор Тема: Бъдещето на интимните връзки  (Прочетена 1134 пъти)
dreamcatcher
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 99

Профил
« -: Март 11, 2019, 19:06:55 »

За мен бъдещето на интимните връзки е в "приятели с привилегии", "приятели за секс" и подобни отношения. Няма причина човек да се отдава само на един/една. И ще си стане естествено - просто все повече хора ще го предпочитат.
Няма нужда от драми, няма нужда от ревност, съревнование, битки... Просто прекалено много енергия се губи от това. И съвсем други качества ще бъдат необходими от когато и да е досега.
Причината за недостига на секс за доста мъже не е както Питърсън и неговите последователи тук твърдят - в разкрепостеността, а точно в предлаганото лекарство - в моногамията. В това, че дори да харесва даден мъж, една жена би го отхвърлила, но не заради хилядите обожатели, които я чакат, а заради тези с по-висок ранг, в които се е прицелила. Защото културата я принуждава да избере един. Ето това е хубавото на пикъпа - че участва в промяната на културата. Неговите лица обаче трябва да внимават в каква посока я променят и дали всъщност не създават още по-голяма пропаст в общуването между половете, като нараняват жените - както те са били наранени.
Всичко това няма да пречи и ако някоя жена реши да има деца. За което въобще не е нужно участието на държавата - всъщност, ако държавата не изземаше половината от дохода на работещите, една жена би могла за 10 години трудов стаж да спести достатъчно, че сама да покрие разходите по времето, когато няма да може да работи.
И това време няма да бъде безкрайно дълго - какво огромно пропиляване на времето на един възрастен, продуктивен човек, да стои по цял ден и да дебне дали едно неосъзнато същество е извършило биологичните си нужди.
Хората, които ще я чукат, биха и помагали. Жената ще бъде причината един мъж да полага грижи за дете, както когато е било преди да стане ясно как се извършва зачеването. Както правят мъжете, които имат връзка с разведени или вдовици.
Какви гени - гените ще бъдат внимателно подбрани в лаборатория. Защо някой би искал около себе си да има същество с някакви произволни гени, вместо с най-добрите, които са известни на науката? Всеки, който има възможността да общува и търгува с някой с високи възможности, печели много от това общуване.
Кои етноси и народи ще обитават бъдещето се чудите ли? Ето кои - тези, които прегърнат прогреса. Тези, които се откажат от догмите на миналото.
Винаги е било така - имало е борба срещу прогреса, но прогреса в крайна сметка е побеждавал. Цивилизацията, а не варварите - защото за прогреса е нужна цивилизация.
Активен
slayer
Forum Admin
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1558

t|m3 w8s f0r n00n3

Профил WWW
« Отговор #1 -: Март 11, 2019, 20:22:37 »

Минавам само да напиша, че толкова много глупости на куп не бях чел скоро Smiley ... доста наивно - и изцяло в противоречие с човешката природа.
Активен

I'm a very special kind of monster
dreamcatcher
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #2 -: Март 11, 2019, 21:16:09 »

А дали е в противоречие с човешката природа? И хората статични ли са? Аз не мисля така - виждам коренна промяна от просвещението насам.
Всъщност на хората още от малки се набива, че един ден ще създадат семейство, точно както това, в което са израстнали. И още много други алабализми, че нещо трябва да е по определен начин, защото последните Х години е било така.
Сега обаче хората са свободни повече от всякога да избират. Дали ще изберат това, което хората досега винаги са избирали? Аз не мисля така, защото то всъщност не е добро за тях като индивиди. Някога може да им е било нужно, но не им е нужно в едно капиталистическо общество.
И няма да стане изведнъж, разбира се. Но според мен сме доста напред по този път. И намирам това за прекрасно. Жалко, че тогава вече ще съм много дърт, или мъртъв. Но дотогава ще я караме колкото може.
Какво, вие да не би да сте се оженили, да сте направили деца... Хората се женят, виждат, че не си е работа, и се развеждат. Половината бракове поне приключват така, а не със смъртта. Други пък въобще не се женят.
Активен
Lecter
PuP Contributor
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 716

Профил
« Отговор #3 -: Март 11, 2019, 21:45:10 »

Я дай пак. Опитай се да формулираш тезата си в едно изречение. Или поне номерирай основните си мисли в точки (1, 2, 3) - макс 3, преди да загубиш читателя.

Много ми е теоретично и отнесено, вярно че отделът се казва "теории" - ама отпред има едно уточнение - "пикъп"...
Активен

Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 496

Профил WWW
« Отговор #4 -: Март 11, 2019, 22:27:51 »

А дали е в противоречие с човешката природа? И хората статични ли са? Аз не мисля така - виждам коренна промяна от просвещението насам.
Всъщност на хората още от малки се набива, че един ден ще създадат семейство, точно както това, в което са израстнали. И още много други алабализми, че нещо трябва да е по определен начин, защото последните Х години е било така.
Сега обаче хората са свободни повече от всякога да избират. Дали ще изберат това, което хората досега винаги са избирали? Аз не мисля така, защото то всъщност не е добро за тях като индивиди. Някога може да им е било нужно, но не им е нужно в едно капиталистическо общество.
И няма да стане изведнъж, разбира се. Но според мен сме доста напред по този път. И намирам това за прекрасно. Жалко, че тогава вече ще съм много дърт, или мъртъв. Но дотогава ще я караме колкото може.
Какво, вие да не би да сте се оженили, да сте направили деца... Хората се женят, виждат, че не си е работа, и се развеждат. Половината бракове поне приключват така, а не със смъртта. Други пък въобще не се женят.

Аз ще бъда кратак ! Демокрация всеки избира най - доброто за себе си и си го прави така да му хубаво на него ! Разбираш ли  ? А ако мисля с твоя мироглед значи трябва да хода по курви и да пия 24/7 и да си ми иде животеца . Всичко е матрица на неговият си мироглед и всеки така и си живее . Това е нито повече нито малко . Малко се оплакваме от държавата но кво да се прави .
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1465

Профил
« Отговор #5 -: Март 12, 2019, 00:20:41 »

Аз искам "темата" (ако приемем, че такава има), да бъде доразвита ексклузивно от dreamcatcher и бейбито. Embarrassed  Ще чета с интерес.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3740

Профил
« Отговор #6 -: Март 12, 2019, 00:25:23 »

Що да са глупости, бе Слей - ето човека вика, че щял да помага на фък-бъдитата си да си гледат децата... пък ти нали искаш да имаш 50 деца, така че ето още 50 дриймкечъра като намериш и си разрешил въпроса, ще ти гледат поколението, а ти само ще блъскаш в залата и ще пайплайнваш за следващите 50.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1164

Профил
« Отговор #7 -: Март 12, 2019, 02:33:00 »

Що да са глупости, бе Слей
И аз това се чудех, що така рязко го заклейми. Ама сега му прочетох коментара на цяло.

Не разбрах само, автора. Чел е здраво Томас Мор и от там се е вдъхновил. Решил е да приложи комунистическия идеал в ебането, щото в имущество-финансовата форма, не можа да се реализира.
Или е хванал да дават Гатака по кабеларката, и го е ударил на прозрение. Авторе, жанра научно-фантастичен се състои от две думи. И двете с много важна роля.

Като каза идеалните гени, това ме подсети за един виц.
Бъдещето, като във филма. Влиза жена при доктора и почва - "Докторе, искам да забременея. Обаче, искам бебето ми да е висок, минимум 190. Искам да е с пъстрите очи на Брад Пит, да има излъчване като на Том харди, гласът му да е като на Клуни, а в лице искам да прилича на Дейвид Бекъм."
-Няма проблем - вика доктора. Само се присегнал към шкафчето и извадил едно малко бяло хапченце. - Изпийте това, и след 9 месеца ще имате точно такова момченце.
Тая го изпила и припаднала на момента. Доктора разкопчал панталона си, докато си я намествал на една страна и промърморил "Бекъм, та Бекъм. Квот излезе, деба"
Активен
dreamcatcher
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Март 13, 2019, 02:22:50 »

Ами всъщност, както казах, повечето хора тук, а и доста от тези навън, вече живеят по сходен начин. За съжаление обаче явно продължават да мислят в унисон със социалното програмиране.
Става дума за това, че не е в интерес на индивидите да се отдават в някаква връзка. Много вече не го правят, и още повече няма да го правят, докато никой вече не го прави.
След което разсъждавам върху това какво биха правили. Аз лично не съм фен на "всеки ден различна" и смятам, че мнозинството също би предпочело да има кръгове от сексуални партньори, като различните кръгове биха се припокривали, но не е задължително да съвпадат.
Точно както човек няма само един приятел, а кръг от приятели, които от своя страна имат кръгове от приятели, които до известна степен се припокриват, но не е задължително да съвпадат. Е, същото, но за сексуални партньори.
Смятам, че сегашното поведение на мнозинството все още е повлияно от догмите на миналото. Следвайки тези догми, хората се затварят и по този начин губят. Но постепенно догмите си отиват. Коренно различно е интимното общуване от времето на бабите ви и днес.
Чувството за собственост над другия смятам, че е неправилно и вредно и за двамата. Също така, прекомерното ангажиране на мислите ни с който и да е друг човек, вместо да мислим и да живеем нашият живот. Смятам, че живота на сексуалните партньори извън спалнята може драстично да се разминава.
След което засягам това, че не само е възможно такова общество да съществува, но и да се възпроизвежда. И би било много по-продуктивно и успешно, защото ще се е освободило от огромен товар, който повечето хора днес носят.
А иначе, забременяването на жена против волята ѝ е престъпление - грубо посегателство върху тялото ѝ. Кой ще се грижи за децата - за мен това без съмнение ще са специалисти. Както до голяма степен и сега, но още повече. Първите няколко години децата имат нужда от персонално отношение, докато се научат да общуват. После обаче започват да ходят на градини, училища и т. н.  Хората и сега гледат да се отърват колкото се може за по-дълго от децата - за да може да си живеят собственият живот. Е, в бъдеще възможностите за това ще стават повече и по-достъпни.
А може и размножаването въобще да не е свързано с хора. Може да стане екзотично изживяване за жени, които искат да усетят какво е нещо да те рита отвътре. За мъжете, ако погледнем разумно, няма никакъв смисъл.
Вече на хората не се налага да разчитат на децата си да ги гледат след като вече не са способни да работят. Не е изгодно - по-добре си купете акции на борсата. поддържането на приличен стандарт на живот, че даже и ръст, вече не изисква толкова хора. Даже прогреса би бил много по-голям, ако не беше изкуствено забавян от глупави и ненужни държавни регулации.
Като споменах приятелствата по-горе - вижте те как са се развили. Преди човек е имал малко приятелства извън роднинския си кръг, а сега са дори по-важни. Като цяло общуването между хората вече не е толкова изолирано. И всички печелят от това, защото вече контактите не са продукт на случайността от раждането, а са избирани и подбирани така, че да носят максимална полза.
Всичко цъвти и се развива, когато е свободно. А интимните взаимоотношения са излезли от тъмните векове едва преди 60 години. Бих ги сравнил с ранния капитализъм - тепърва следва най-доброто.
И разбира се, че не съм комунист, или каквато и да е форма на колективист, ако не е станало ясно. Противопоставянето християнство - комунизъм е фалшиво, и дори бих казал лъжливо. Това са две страни на една и съща монета, която определени хора навират в гърлата на масите, с цел да ги контролират и обират. Човек е свободен само, ако има автономия над тялото си и над плодовете на собствените усилия - когато са защитени от насилствено отнемане и човек няма нужда от разрешение за да се разполага с тях както намери за добре.
В този смисъл, никой не иска, а и не би могъл да принуди някого да не бъде моногамен, да не прави деца и т. н. Обратното е възможно, има някои, които искат, и това е много зло, несправедливо и разрушително.
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Март 13, 2019, 03:02:55 »

Не знам защо, ама ме кефиш. Знаеш ли. Ако случайно решиш да се кандидатираш, да знаеш, че имаш един глас от мене. Нищо, че част от теорията ти включва затриването на цялата човешка раса в рамките на две поколения. Според мене лично, си заслужава подобна жертва, ама ейтва да го гледам по новините.
Всъщност бих гласувал за всеки. Само да не е онова тъпо селско копеле, дето си чертае магистрали. Бих гласувал и за шимпанзе използвано в научни изследвания за интелекта, може би, с малко над средните резултати, пред милиционерчето.

Както и да е. Имам само една скромна молба. Ейтва нещо горе, ако решиш да го обясняваш на някоя мацка, моля ти се, извикай ме, само кротко ще си гледам от страни и ще си хрупам пуканките. Или поне един запис направи, да го чуя.
Активен
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1465

Профил
« Отговор #10 -: Март 13, 2019, 12:51:00 »

Като го чета и си представям това:
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
dreamcatcher
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #11 -: Март 13, 2019, 14:34:57 »

Никой никого в нищо няма да убеждава. Просто хората постепенно ще откажат да влизат в отдадени връзки, но ще продължават да търсят освобождаването и удоволствието от секса, като най-добрият и практичен начин за това е приятели с привилегии. От начало няма да си го признават, но после ще изоставят мита, че човек трябва да ограничи сексуалните си партньори до 1. Всъщност, това вече е започнало.
Кефи ме как от "синдрома единствената е болест" всички тук изведнъж минаха на "търсим единствената, за която да се оженим и от която да имаме деца, за които да харчим времето и усилията си". Подозренията ми все повече се потвърждават - нещо става в този форум. Cheesy
Активен
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Март 13, 2019, 15:42:12 »

Дрийм. Приятелю. Революционер и баща на НСР.
Това да си в моногамна връзка, и да си обсебен от човека до тебе/или от човека който дори не ти знае името, са две различни неща. Това - първо. Второ - хората са кръшкали и преди 50 години, и преди 1500г, и преди 2500г. Не гледаш ли филми. И разврат е имало, за който чичо Чарли и Ози Озбърн само са си мечтали. С други думи - не откриваш топлата вода. Открили са я гърците - и разврата и водата.
Трето - дори това което говориш, да успее да се наложи като масов стереотип (което е невъзможно), това изобщо нищо няма да промени за хората, които рядко им се отваря парашута. Пак ще си лъскат бастуна с абсолютно същата ръка, с която са го правили преди да дойде "новото време". Що? Ми естествен подбор. Ти в твоя кръг ще включиш ли 90 килограмова мадама с къси крака, ако тя много те желае? Що да не я включиш, а? Нали имаш свободни слотове в програмата от оргии? А? Не? Нещеш. Ок.
Та що мацка да го прави с мъж дето не харесва. А, ако го харесва, къв е проблема да го направи сега. И да тури рогите на нейния? Жените какво? Не изневерявят ли каза? Както и да е.
Пето - аналогично, мъжът който има избор от жени, какъв е проблема и сега да имам паралелни връзки, или моногамна, когато пожелае. Какъв е проблема, да има моногамна, и в същото време да закове нещо странично, ако това желае? Те го правят и сега.
Шесто - и сега има подобни общества които описваш. Суинг общества, дето се чукат две семейства, или си правят оргии. Хипарите, дето са се чукали на групи всички по между си, с идеята да са "свободно мислещи", точно като твоята. И това още през 70те. И знаеш ли? Това са общества. Малки кръгове от хора, искащи да живеят по различен начин. С различно влечение от масата. Разбирш ли? Това никога няма да се наложи в/у масата. И причината е това дето ще напиша по-надолу.

Що реши, че комунизма е нещо лошо. Напротив. Много е хубава идеята му даже. Като твоята. Но за жалост, и двете могат да съществуват само в книжка. Със заглавие "утопия". То тва е значението на думата. Съвършенство, което не може да достигне реалността.
Може да стане. Трябва само да извадиш мозъците на всички хора по света, и да им инсталираш по един андроид.
Седмо - няма четвърто.
Активен
Танграта
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*

Активен Активен

Публикации: 693

Профил
« Отговор #13 -: Март 13, 2019, 15:55:51 »

Аз искам да имам мои деца, с моите гени и силни страни. Възпитани от мен, с моите ценности, и с по-добро образование и развитие на интелекта и физиката от мен.
Искам да си имат ДОМ, майка, баща, баби, дядовци. Да тренираме заедно, да се развиваме, да ходим по почивки и екскурзии. На планина и море.
Съзнавам, че съм старомоден, но друго, по-различно няма да приема. Ако ще и най-засуканата и пластмасова курва да ми дойде.
Винаги съм го искал това, от ден първи, когато съм се усетил като мъж. И не се е променило нищо през годините.
Така че, не знам кой се е променил, и е искал първо курвалък, пък после единствената. Определено не съм аз.
Активен

Позитив чалъндж: 1 - 30 Октомври.
Правете забележки, ако споря с някой; ако се присмивам , или съм саркастичен ... Smiley
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3740

Профил
« Отговор #14 -: Март 13, 2019, 23:00:54 »

Абе момчето май е чел Brave New World и му е направило впечатление. Там е точно така.
Само дето не е утопия, а анти-утопия.
Затова поста в частта отношения мъже-жени хич няма да го коментирам. Само за децата ще коментирам това:
Вече на хората не се налага да разчитат на децата си да ги гледат след като вече не са способни да работят. Не е изгодно - по-добре си купете акции на борсата. поддържането на приличен стандарт на живот, че даже и ръст, вече не изисква толкова хора.
Приятелю, откъде мислиш, че идват парите на борсата? Фирмите там печатат ли ги? Не - наемат хора, които да им ги изкарват.
И ако инвестираш с идеята след 30-40 години само да лапаш дивиденти, ама забравиш да родиш и възпиташ деца... и ако повечето други хора на света направят така... Сещаш ли се какво ще стане? С акциите ще си избършеш гъза, защото фирмите ще фалират ако няма достатъчно кадърни хора, които да работят за тях и да им изкарват пари.
Парите винаги се изкарват от хора, а борсата е само средство за преразпределянето им. Така че човешкият капитал е на първо място. А човешкият капитал в твоята предлагана система, струва ми се, много ще пострада.
Активен
Страници: [1] 2
  Изпечатай  

Отиди на: