Tyxo.bg counter Да движиш играта с цената на всичко
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Април 22, 2019, 15:13:00 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Ако имаш ентусиазъм, можеш да направиш всичко, което искаш. Ентусиазмът е в основата на всеки прогрес." Хенри Форд

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през април 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Да движиш играта с цената на всичко  (Прочетена 751 пъти)
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 959

Профил
« -: Март 18, 2019, 21:16:27 »

Преди няколко дни мозъка ми работеше на тихи обороти, бях го оставил да се занимава с каквото намери за добре. През целия ден беше подложен на неподозирани натоварвания, заслужаваше да се отпусне в етилов релакс. Само то време на време му обръщах внимание, защото има неприятния навик да е твърде критичен и циничен, често след подобни своеволия се намирам в настроение което е освен всичко останало е вредно.

Този път изглеждаше, че няма да излиза от релси. За това, кротко започнах да наблюдавам с какво точно се занимава.
Запита ме всъщност, защо правим всичко което правим. Работим като волове, или конкретно аз. Всеки един ден в продължение на месеци упражнявам цялата сила и потенциал на тялото си до степен в която, няма мощности за друго освен да заспи. Натоварвам умът си, до степен в която забравям почти всичко останало. В главата ми няма мисли, за приятели за приятелки, за купони за, излизания, няма мисли за нищо извън работата ми. Не веднъж съм сънувал, че работя и решавам неразрешим проблем. Друг път псувам на сън и заплашвам някого с чупене на крайници(бълнувам, и на сутринта ми разказват какво съм казал). Мислех да ходя на шибания концер на Manowar, по всичко личи, че до там няма да се стигне.

Очевидно на умът ми, не му се харесваше тази тенденция и ме запита, защо го правя...
Нямам отговор на това. Защо хората, се раздават, работят до почти безсъзнание. Защо, ясно, че е за парите. Но нека оставим мен на страна. Имах удоволствието да за запозная с множество хора които, едва ли ще изхарчат 20 процента от това което имат до краая на живота си. Някой от тях са на над 60 години. И продължават да блъскат продължават да мелят, продължава да копат. С каква цел, защо? Не е ли противопоказно да изнасилваш себе си, по такъв начин. Не е ли грешно да изтощаваш тялото си преждевременно. А всички изчисления които прави мозъка за една минута работа, колко спомени и информация се изискват всеки един момент от мозъка по време на работа? Аз нямам деца, защо ми е всичко това.
Голяма част от хората за които говорих също нямат деца. Един от тях има син, който работи като продавач някъде си. Баща му, при първата ни среща ми каза - Аз съм проучил, знам как работиш знам с какво работиш, решил съм да работя с теб. Няма да говорим повече, от теб искам ако прогнозираш, че услугата е подмине 30 бона да ми се обадиш за да ти потвърдя.
30 бона, преди това не е нужно дори да му звъня, а сина му е продавач...

И в крайна сметка, защо трябва да се блъскаме и да се измъчваме. Кучето което, се присламчи около местоработата ми, друго освен да спи и ме обикаля и дразни не прави. А и яде, много при това. излиза ми около 40 лв на седмица тая гад космата. И съм сигурен, че живее по-добре от мнозинство хора на тая планета. За него няма стрес, няма умора, няма нерви. Няма да събира 20 хиляди борчове. Просто яде и дреме по цял ден.
Защо се напъваме, като все едно ни е застанала костилка от авокадо на задника? Питам аз...
Активен

Fortuna incepto signatur!
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #1 -: Март 18, 2019, 23:17:04 »

Ми не знам. Ти кажи. Ти си този, който го прави. Аз винаги съм гледал и на работата лекото, и на хляба мекото. За мен това е прогрес. Това е висшата форма на "ефективност". Няма по-ефективно нещо от това системата да работи за теб, а ти да си клатиш краката. Работна сингулярност, ако щеш го наречи. Не знам до колко е възможно, но моята цел е да се доближа възможно най-много. Демек да работя колкото се може по-малко, за колкото се може повече пари, намирайки някакъв баланс между двете.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 261

Профил
« Отговор #2 -: Март 18, 2019, 23:23:12 »

Аз също съм си мислел по този въпрос, и лично за мен съм стигнал до това заключение:- Запълваме празнини Меноуър...И то големи празнини. Също страх и его, страх от неизвестното, така придобиваме някаква измамна сигурност, и его- чувство за удовлетвореност от нас самите. Всеки се е хванал за Земята, всеедно ще живее векове на нея...Сигурно 0.000001 % от хората правят нещо наистина пълноценно, смислено, което ги радва и е от полза за тях самите, а и за другите.  Сигурно много по- малък процент хора от посоченият по- горе, ще остави нещо смислено след тях в материалния свят. Тъжно, но факт. Да, но пък не може без това, по- скоро важното е да се контролираш и да знаеш кога да слагаш стоп, за да отпускаш и да се радваш на живота...Понеже харесвам една сентенция от философията на самурайте свързана с това, което казах по-горе, и ще е цитирам тук, която гласи- Живот с всеки дъх...
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3761

Профил
« Отговор #3 -: Март 19, 2019, 06:12:50 »

През целия ден беше подложен на неподозирани натоварвания, заслужаваше да се отпусне в етилов релакс.
Нали беше спрял да пиеш бе?
Последния път като го чух това, викам жалко за момчето.
В смисъл, не жалко че не пиеш, ами жалко че си умрял млад... защото според мен ако ти спреш да пиеш, значи че си умрял.

И аз кога бях млад като теб, работех по 10-12 часа на ден, ама отдавна вече не го правя. Сега работя по 8, и то имам предвид 8 часа стоя там да топля стола, а от тях работя между 2 и 4. За повече ме мързи. Не ги разбирам тия, които на 60 още работят толкова. Че те са с единия крак в гроба. На оня свят ли ще си носят парите? Аз моите смятам да ги изям и изпия преди това, и по курви разбира се... е, все ще оставя нещо и на децата.

За Меноуар имай късмета да не дойдеш. Аз още от януари съм си купил билет.
Активен
bace73
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 518

Профил
« Отговор #4 -: Март 19, 2019, 10:54:41 »

Както се казва: "Парите си инвестирах в пиене и жени, останалите профуках".
Активен
stronger
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 389

Профил
« Отговор #5 -: Март 20, 2019, 00:05:03 »

Аре малко по-мъжката!! Wink
Работата е това което ни прави психически здрави, ако работиш за себеси супер,ако рабтоиш за някой друг не чак-толкова, но пак е по-добре от това да се чудиш какво да правиш по цял ден или да си паразит на гърба на родителите си.
И не в нашата вселена няма как да се променят нещата, ако някой би филосовствал какво би било ако..бла бла бла, така че бъдете мъже и вместо да хленчите и мечтаете за паралелен свят в който всичко е лесно и жените сами си отварят краката - мислете какво е най-доброто което можете да направите спрямо реалността в която живеете и го правете!
Активен
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1522

Профил
« Отговор #6 -: Март 20, 2019, 09:10:22 »

Manowar - а ти какво всъщност работиш? Интересно ми е просто.
Активен

Бъди Слънце!
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #7 -: Март 23, 2019, 20:30:45 »

The.Spirit - Дребен тарикат с големи амбиции. Аз съм като една малка хамсийка, ама има много гелеми тупузи, като на шибан син кит.
Нещо тежка механизация се занимавам. Кражби, измами, схеми, кокошкарство, нещо такова въртя.

rekojeht - Ясно, стремиш се да бъдеш максимално безполезен.
До скоро едно момче бачкаше при мен. Нещо тренира някви щанги вдига, по цял ден ходи с едно лепило за тапети. Дадох му работата върши нещо се пули, гледа мота се, влачи се, ходи пак едно лепило удари. Викам си тоя, май само як изглежда, задърпа някво желязо напъва се като луд накрая се разтрепери отиде една вафла изяде, протеин било, много мощно било, тройно разклонени, в дроба удряло, в гърба влизало. Викам, тоя простак. Давам му друга работа да върши, пак се влачи.
Ае викам, кой набор си бе? На 21 години било. Сетих се аз на времето, като се учех на пинизи. Началника ми вика, тая стена видиш ли я? Викам, видим я началник. Минавай през нея, ставам минавам и заминавам и не съм и разбрал че дувар съм ударил. Кво става с тва момче, не ми ражда мозъка.
Края на деня, вика много се изморих днес, май няма да мога да тренирам. Дръпнах, чертата за 50 стотинки работа не е свършил, кво го измори. Викам, утре си почини не дей да идваш.

Royal - Има реална опасност да си прав. Но как да разберем коя точно празнина ни измъчва, за да я запълним и с какво? Аз не се сещам за нещо което да ми липсва. Няколко пъти съм разсъждавал, пиян на маймуна, че сигурно травми в детството и в последващото битие ме карат да се напиням толкова. Имам травми, и белези имам дори, но не ми се вярва точно това да ме бута на там.

stone - Не бях пил известно време,  но тая игра не я умея. Как да стане, цял ден съм си опъвал нервите с различни олигофрени и вечерта да не сръбна да се олабя.
Питам се и аз както точно смятат да ги правят тия сгради които са напостроили, тая зеям която са купили и какво ли още не.
Не мога да обещая нищо за Меновара, и на мен много ми се иска да се напия на копеле и да слушам малко металите, а и ако даде господа бога наш на пробия някоя корава метълка.

stronger - Не ти изглежда, че се държа мъжката ли?
Прав си за останалото.
Активен

stronger
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #8 -: Март 23, 2019, 21:40:19 »

Като цяло се държиш мъжки, но в тази тема показваш много слабост и то открито.
Това е нещо с което трябва лесно и сам да се справяш и да не допускаш толкова да те обвземе, че да изпиташ нужда да го излееш, защото това би означавало, че го вярваш.
Силният фрейм е конфортен с реалността такава каквато е и надгражда по нея.
Вярванията които идват от слаб фрейм отварят врати за братята и сестрите си.
Допустима е проява на слабост само ако се е случило нещо с близките и приягелите,но дори тогава силата е да го запазиш за себеси когато си сам.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Март 24, 2019, 07:32:53 »

О не, пак фреймове, комфорти, глупости. Боли ме кръста, имаш нисък фрейм, чорапите ми са скъсани, имаш нисък фрейм, извънземните все още не са оставили контакт с мен, това е защото шибания ти фрейм е много нисък. Хаха.
Ти гледал ли си, фантастика и фентази? Сигурно си гледал, но имай предвид, че това издава колко е нисък фрейма ти и колко некомфортно се чувстваш в реалността. Хах.

Аз питам, защо хората се работят до изнемогване без особенно достойна причина. Ти ми казваш, че фрейма ми е нисък.
Ако бях питал, каква е скоростта на светлината, каква е формулата на метана или, защо туршията е кисела, какво щеше да говори това за фрейма ми.

Сега сигурно реакцията ми е продиктувана от нисък фрейм, защото в случая съм реактивен, а силния фрейм прави човека активен. Хахах.
Активен

stronger
PuP Masterpiece
PuP Форум Сенсей
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Март 24, 2019, 12:17:18 »

Има си принципи които са се доказали с времето, никой не е длъжен да ги спазва ако смята че са грешни или ненужни, но колкото по-ги нарушаваш толкова реализацията ти намалява и обратното, колкото по-ги спазваш вървиш нагоре.
Активен
ins
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1868

Профил
« Отговор #11 -: Март 24, 2019, 13:16:16 »

Работата описва мъжа. Едно време, че и сега, един от първите въпроси е "Какво работиш". И хората те помнят с професията ти. Шофьора, майстора, лекаря, кръчмаря и тн. Та защо някои хора блъскат. Има хора, които са като психопати, работохолици и само искат да бачкат. Това ги кефи. Иначе се чувстват безполезни. Срещу мен в офиса точно стои една мадама на 34. Интелигентна и е супер работохолик. Идва час и половина преди мен на работа и си заминава с мен, за да се прибере и да води счетоводството на някаква друга фирма. Така била свикнала от студентка - лекции, после работа. И това и харесва. Питам я хубаво - еми деца? Еми ще видим ми вика. Мъжа и е същия - има плод зеленчук, а вечер е музикант. Срещат се на обедните почивки и си лягат заедно вечер и събота и неделя Smiley Намерили са се хората.

Та разни хора - раюни идеали. Но работата описва образа на мъжа. А мъж който не работи и не се стреми да печели повече, а се чуди как да хване на хляба мекото, за мен е лично чисто леке. Трябва да бачкаш, трябва да градиш - това е смисъла на мъжкия живот. Мъжете повечето откриваме точно смисъл в дълга - да изкараш пари, да свършиш задачите и да знаеш, че накрая на деня си направил на 100% всичко, което се очаква от тебе, че и си дал едни 10 % процента отгоре.
Активен
Coconut Crab
PuP Player
PuP Форум Шампион

Активен Активен

Публикации: 1893

Профил WWW
« Отговор #12 -: Март 24, 2019, 15:49:04 »

Работят, защото човекът властва над другите животни и обществото от хора е определило такъв да е реда. Ти викаш кучето добре било, ама то зависи от човека. Ако спрат да му дават храна, или го подгонят - какво прави. Лоша работа. Ти имаш избор да отидеш в джунглата, да не бачкаш и всеки ден да ядеш квото намериш и да зависиш от природата. Защо не го направиш?
Активен

Любовта означава да се радваш от съществуването на човека, да му даваш най-доброто и да не очакваш нищо в замяна.

Любовта си отива тогава, когато само любов не е достатъчна.

Фейсбук страница : https://www.facebook.com/pozitivnataistoria/
Сайт : https://thepositivestory.wordpress.com/
Блог : http://positivestory.blog.bg/
Emai : thepositivestory2016@gmail.com
Formaldehidena
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 163

FOR ALL WOMANKIND

Профил
« Отговор #13 -: Март 24, 2019, 19:03:12 »

Аз питам, защо хората се работят до изнемогване без особенно достойна причина.
Каквото е достойна причина за теб, може да е глупост за човека Х и каквото е достойна причина за мен, да е глупост за теб. Всеки има причина да прави, каквото прави. Как изглежда в твоите очи и защо, знаеш само ти.
Защо, защо...
Може да са хиперактивни.
Може да нямат личен живот.
Може да имат личен живот, който е скапан, и да ползват работата като скривалище/убежище.
Може да си мислят, че със следващия проект, месец, тримесечие или полугодие, служебното им положение ще се промени.
Може да са пристрастени към работата, без да отчитат резултатите от нея като фактор.
Може да пестят за дограма/сушилня/почивка на Сейшелите/емиграция в Австралия и да нямат по-добри опции.
Може да ползват работата като отдушник/терапия/бягство от реалността.
Може да са влюбени/привързани към шефа, колегата/колежката, чистачката/портиера и да използват всяко време да са там, и междувременно да вършат повече отколкото се очаква от тях.
Може да живеят на депресиращо място, в лош квартал, и да не им се прибира дома.
Може в работата да са ги похвалили и поощрили за пръв път в живота и да са се хванали на хорото да се доказват нонстоп.
Може да харесват работата си и да ги кефи да бачкат.
Може да искат да станат най-добрите в онова, което правят, и са чували че това става, спейки на работното място.
Може ...
Защо не питаш направо, който ти е направил впечатление, и ще си направиш изводите, умен човек си. Smiley

Активен
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: