Tyxo.bg counter Спечели я с гонене - Sex Education (спойлер)
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 20, 2019, 02:04:29 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Най-трудно е да вземеш решение да действаш. Оттам нататък просто трябва да си упорит." - Амелия Ерхарт

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през май 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Спечели я с гонене - Sex Education (спойлер)  (Прочетена 660 пъти)
BattleMage
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 206

My curse, is my drive

Профил
« -: Март 20, 2019, 17:20:15 »

Хей пичове стана ми интересно да обсъдим тази тема, понеже който е гледал сериала ще знае че динамиките между геройте се развиват много реално и може да научиш доста ако си наблюдателен и ги разбираш. Говорим за Сериала - Sex Education.  
Не много отдавна имах подобна ситуация за която даже бях пускал тема с въпрос "Как да я накараш да гони".

Интересно ми е как женската Maeve "bad-ass" 9-ката, която се чука с най-престижното момче, Jackson, алфата на училището но не иска да му стане гадже поради подсъзнателен страх че ще бъде "наранена" за пореден път. Затова и цялата и личност е bad-ass, затворена личност и щит срещу всички.
 Климакса е в това че, Maeve, след чукане му отказа всеки път да излязат, бяга му, а той гони и става все по нииди. Започва да гони все повече и все повече, обсебва се в нея и решава да направи най-грандиозното предложение, като сформира оркестър в училището, събира всички ученици и прави публична серенада на което в крайна сметка тя поддава и му става гадже.

Характера на това момиче с което се занимавах е същия. Този "сорт" момичета не се дават лесно а искат да бъдат гонени яко докато се пречупят. Те не инвестират обратно, и не може да ги накараш да гонят.
 Вероятно звучи наивно, но след като изгледах сериала си направих самоанализ, че не се получиха нещата именно защото не гоних достатъчно. Когато общувах с нея, се доближавах все повече и повече до нея, но след това позволявах да се натрупа твърде дълга времева бариера, която убиваше всичко изградено до тук, тя отново бе затворена.
Имах много периоди в които можех да инвестирам и да я гоня, но аз нарочно проявявах безинтерес с идеята, тя да се сети и да инвестира обратно. Но след това когато я видя, бе все едно почвам от начало, всичкия интерес/привличане бе изстинал. Трябвало е да бъда по настоятелен и да покажа по сериозен интерес, и да се свържа с нея на дълбоко ниво, тогава щях да я пречупя - а аз се правех на интересен с високо его.
Възможен е парадокса че, не я гонех за да не я изгубя - а я изгубих защото не я гонех.

Последно време когато се вгледам дълбоко в човека отсреща, започнах да разпознавам и мога да почувствам кога този човек действа обвзет от его-то си, със щит който не иска да свали подсъзнателно от притенение да не бъде наранен.  
И кога този същия човек под други обстоятелства е отворен и възприема всичката информация/емоции под различен подтекст.
Трябва да четеш отсрещния и да калибрираш действията си в подходящите моменти. Нещо върху което трябва да работя.

Както и да е, идеята ми е че дори алфата-10ка може да гони без да бъде нииди ако иска и си заслужава. Дори и да има безкрайни опции + ранк и валю. Под гонене имам предвид да покажеш уязвимост.
Щом алфата си гони жената която иска да има, как ти афц ще дойдеш, ще се опитваш да се правиш на интересен и ей така да очакваш да си свали гащите за теб ?
Това го пиша, за себе си и за всички които може да се чувстват в това положение. Ако го бях проумял това тогава, ако имах повече социална интелигентност да мога да разчета ситуацията, да си сваля его-то и гарда, да гоня малко да се свържа с нея и после тя да гони, нещата щяха да се развият по съвсем друг начин.
Гокато не показваш уязвимост, не искаш да гониш за да не изглеждаш нииди, но по този начин нито отсрещната страна иска да инвестира.
Замислете се, колко момичета сте изгубили по този начин.
Поздрави;)
Активен

There is no fail, there is only experience.
Всяко нещо което предчувстваме създава в нас емоционален заряд затова е много важно да се фокусираме само в положителните неща и да гледаме по забавен начин на всичко около нас така продуктивността ти се увеличава страшно много, ти избираш кога да си в стейт и винаги се забавляваш каквото и да стане
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #1 -: Март 20, 2019, 19:19:40 »

Ами не знам колко момичета съм изгубил от това. Едва ли са много, ако изобщо има. Но съм на път да изпусна една такава скоро.
От някоя друга седмица си лафя с нея, българка, но живее в Германия. На визия, готина е, няма спор. И пари имат техните. Април щяла да идва насам за ваканция.
Сподели ми разни неща, да, била е наранявана, да, няма хич добро мнение за мъжете като цяло, искала да си е сама. Ама си признава, че съм й интересен. Но в същото време го играе студена, не ме търси толкова, колкото аз нея, и общо взето само се оглежда за причини да ме резне. А като се опитам да я накарам тя да гони - резултат 0.
Та напоследък точно това си мисля. Струва ли си? За чий аз да инвестирам, пък тя да се прави на много пазещата се от нараняване? Ми и аз съм бил нараняван, ама не се държа така. Пък и кое би предпочел? Да се скъсаш от гонене за някоя, дето даже не знаеш какво ще стане в последствие, или да си се гоните взаимно с някоя друга?

Проблемът в логиката ти е, че няма гаранция, че след като я хванеш, тя ще почне да те гони теб, а няма да продължи да си е пренебрежителна. Може и да се промени, може и да не. Аз не виждам гаранция, в която и да е от двете посоки.

Аз искам човекът отсреща да тръпне за мен, както аз тръпна за него. А не да ми прави фасони, заради емоционалния си багаж (който вбъдеще едва ли ще стане по-лек btw).
Ти като си избираш кола, каква търсиш? Някоя дето да е здрава и без сериозни проблеми, или такава дето те първа ще трябва да се надяваш да успееш да поправиш, че да върви, и да се надяваш парите (в случая на връзки "търпението) да не ти свършат преди да си успял?
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1193

Профил
« Отговор #2 -: Март 20, 2019, 22:36:35 »

Рекошет ти е дал добър отговор.

Аз съм съгласен, до някъде с идеята ти. Но не и с начина по който си я изложил.

Точно поради тая причина, която спомена съм изтървал със сигурност повече мацки от теб. И някои от тях, със сигурност такива пред които ще си глътнеш граматиката.
И ако сега ме видиш, първото нещо което ще ти направи впечатление е, че ходя изправен. На краката си. Не го виждам, но следва да имам гръбнак.

Но въпреки това, да разгледаме, това което си споменал, и до къде смятам, че има реално приложение. И къде може да те издъни.

Първо си писал, че си "изтървал" момиче, докато си се опитвал да я накараш да те подгони. Вместо ти да я подгониш - както е искала/очаквала.
Но не даде пример, как си спечелил момиче с тоя метод. Тоест, не си го правил. И това говори единствено, че резултата може да е същия. Или още по-зле, и да рухнат нещата още по-рано.
Но няма лошо. Аз те насърчавам, съвсем уверено, и съвсем сериозно - пробвай!
Аз съм минал и от там, и смятам, че е задължителна стъпка, ако искаш да задобрееш наистина. Пробвай да гониш повече. Пробвай да гониш до дупка.
Пробвай поне с няколко момичета.

Сега по същедтво. Да калибрираш е решаващ момент. Ако момичето отказва да инвестира, конкретно поради страх, значи не си предизвикал достатъчно силно привличане, като ответна емоция, на страха и. И си изтеглил интереса в неточния помент. Прекалено рано. Или прекалено късно. Или си действал прекалено слабо. Или си го направил прекалено очевидно.

Както казваше един мой, те са жени. И те искат да се почувстват хора. И те искат да им пуснеш малко аванта.
Но да твърдиш, че да ги гониш ще ти спечели ситуацията, е друга крайност. И сам ще се увериш, колко грешна и нереална е. Точно обратното. Ще си изкъртваш ранга. За това - не, не трябва да си сваляш гарда. Напротив. Целта на това да им пуснеш аванта, е за да свалиш техния гард. Твоя винаги трябва да е в готовност.

За това и обясняваме, че ескалациите трябва да са силни, бързи, и уверени, от към действие. За да не се дава свобода на страховете отсреща. Все едно колиш животинка. Туп - и главата и хвърчи. Не и търкаш врата с ножа, докато квичи, щото е съдистично и се измъчвате взаимно.
Така се ескалира, така се дава и далеч.

И още нещо по темата. Този театър за "страха и себеуважението", съм забелязвал, че се играе основно или там дето не им дреме (тоест е илюзия). Или там дето се вижда, че може да мине номера. Тоест са получили сигнали, че може да гониш. Или смятат, че инвестициите ти (поведението ти) са достатъчно големи за да се вържеш.
Което повдига доста въпроси, за реалността и блъфа. Двойния стандарт.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3767

Профил
« Отговор #3 -: Март 20, 2019, 22:55:52 »

Ти като си избираш кола, каква търсиш? Някоя дето да е здрава и без сериозни проблеми, или такава дето те първа ще трябва да се надяваш да успееш да поправиш, че да върви, и да се надяваш парите (в случая на връзки "търпението) да не ти свършат преди да си успял?
Ако приемеш, че колите са взаимозаменяеми и е все едно каква е, стига да ти вози гъза от точка А до точка Б - тогава да.
Обаче виждаш, има пичове си наумят, че точно тая кола искат да имат, такава марка/модел, с такъв кожен салон, с такива екстри (е имаше тема скоро) и са готови да набият много повече инвестиции, за да имат точно това, което искат.
Та и с жените така. Ако имаш фрейм на изобилие и ги приемаш като просто путки, в които да се празниш - съгласен съм с теб.
Обаче ако някоя я помислиш за Единствената, тогава ходи гледай какво става с инвестициите, които си готов да направиш.
Активен
Just_a_boy
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 914

Профил
« Отговор #4 -: Март 21, 2019, 00:17:15 »

Така. Първо бих те посъветвал да не си вадиш заключения за междуполовите отношения на базата на филми/сериали. Никога. Там нещата са продиктувани предимно от настоящи трендове(в случая феминизъм/полит. коректност) + драматична/романтична история, за да се запали зрителския интерес около сюжета. Тоест нещата се правят за максимална гледаемост, а не за да отразят действителността. Погледни самият ти колко си се впечатлил чак да разкажеш сюжета. Разни турски/индийски сериали, които бабите ни гледат със зейнали усти са на абсолютно същия принцип.

Второ това, което си описал като метод всъщност е класическият начин да си хванеш жена или гадже. Тоест нещо сериозно. Както е било в твоя случай и в сериала. Това си е класическата схема от време оно - като се започне от "принца, който се бие с ламята за принцесата", мине се през серенадите под прозорци на дядовците ни и се стигне до днешните свръх-креативни предложения за брак в Париж, на стадиона, в офиса и т.н., които ежедневно виждаме във фейсбук. Когато нещата са с цел връзка и нещо сериозно играта е съвсем различна. Основният принцип е ти натискаш, а тя се дърпа и се прави на срамежлива и трудна. Идеята е да си инвестирал достатъчно и като време и като нерви и като ресурс, така че след като си легнете да не се загащиш и да си тръгнеш.

Доколко е ефективно не знам. Според мен е строго индивидуално. Вероятно има много жени, които ще поддадат на такъв подход.  Всъщност самия Казанова ги е играл по този начин и е казал "няма жена, която да устои на непрестанно внимание". Аз няма да наричам този подход неефективен. А по-скоро рисков. Шансът да хванеш онетис и/или да влезнеш в сериозна връзка за много време с подобен подход е много голям. При добра калибрация и усет - тоест да усещаш кога натискът ти е достатъчен без да се превръща в нийди и крийпи според мен е вариант за игра. Естествено шансът усилията и времето да не ти се отплатят също съществува и инвестициите са си на твой гръб.

Това, което каза btw също. Ти нямаш гаранция как щяха да се развият нещата, ако беше продължил с натиска и инвестициите. Просто предполагаш.

Активен

"Fortune doesn't favour fools"
rekojeht
PuP Форум Шампион

Неактивен Неактивен

Публикации: 1478

Профил
« Отговор #5 -: Март 21, 2019, 01:06:04 »

Ако приемеш, че колите са взаимозаменяеми и е все едно каква е, стига да ти вози гъза от точка А до точка Б - тогава да.

Обаче виждаш, има пичове си наумят, че точно тая кола искат да имат, такава марка/модел, с такъв кожен салон, с такива екстри (е имаше тема скоро) и са готови да набият много повече инвестиции, за да имат точно това, което искат.
Ами и жените, както и мъжете, и хората по принцип, са взаимнозаменяеми. Да цитирам хуй35см "Бившата го лапаше плитко, ама миеше чинии. Сегашната го лапа дълбоко, ама пък не мие чинии, щот маникюра й....". Демек танто за кукуригу. То така или иначе нямаш пълна представа в какво си се замесил, докато не стане твърде късно. Поне така чувам, че е в повечето случаи.

И тези хора са кретени. Преди няколко месеца един роднина тръгна да ми иска съвети за каква фототехника да си купи. Аз си казах мнението, максимално обективно. Той - не, че не, трябвало да е олимпус, щот на времето семейството им имало олимпус. Аз му обяснявам, че никон и канон имат повече продукти, на по-ниска цена, ама не иска да слуша. Еми ок. Като искаш, робувай на марки. Аз говоря за кое е най-рационалното решение. То, че и аз като съм в момента, често се държа все едно не ги знам тези неща, това е повече от ясно. Ама....аз да си кажа. Smiley

Иначе, по темата. Аз последно време разработвам една теория......нали съм тйорертик. А именно, че можеш да постигаш доста стабилни резултати, чрез яко наливане (естествено по правилен начин) на валидация, гонене, дето вика Магето, и напъване до откат. Все пак, всеки обича комплиментите и вниманието. А ако не ги даваш тези неща, няма как да плашиш с това, че ще ги отнемеш. Естествено цялото това нещо, трябва да бъде комбинирано и с стабилна визия. Ще видим, още не бързам да казвам каквото и да е, понеже не съм натрупал достатъчно примери....защото последно време живея като затворник - фитнес и у нас. Ама когато имам какво да допълня ще драскам.
Активен

If you seek to aid everyone that suffers in the galaxy, you will only weaken yourself… and weaken them. It is the internal struggles, when fought and won on their own, that yield the strongest rewards. You stole that struggle from them, cheapened it. If you care for others, then dispense with pity and sacrifice and recognize the value in letting them fight their own battles. And when they triumph, they will be even stronger for the victory.

To truly understand something you must have the whole contrast, not adherance to a single idea.

It is such a quiet thing to fall. But far more terrible is to admit it.

To best one in combat...that is one thing...To defeat them without striking a blow, that is my hope.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3767

Профил
« Отговор #6 -: Март 21, 2019, 07:45:34 »

Да, за филмите е много прав дж.б. че там нещата не са като на живо. Особено когато афц-то гони и след серенади и букети получава мацката. Този филм специално не съм го гледал, но разликата е че тук алфата гони. Когато си топ пича на цялото даскало, можеш да си позволиш да гониш. Рангът ти е публичен.
Но за непознати... Абсурд. На мацките проблемът им е, че искат - и не просто искат, а природата ги задължава, иначе не се подмокрят - пич с висок ранг. Най-малкото по-висок от техния. А рангът на мъжа не го пише на челото. Имаш скъпа кола - може да е на лизинг. Облечен си добре - да ама може да не са ти останали пари за ядене след като си ходил в мола за дрехи. Отваряш се пред нея - да ама отворен ли ще си ако изскочи див глиган и трябва да я защитиш? Може да се насереш.
Затова за да ти разбере истинския ранг тя трябва да прекара мноооого време с теб. Е има ли толкова време да отдели на всеки потенциален тъпкач? Трбява й шорткът.
И тови шорткът е отношението ти към нея. Ако гониш, инвестираш, джентълменстваш - това значи "тоя обикновено не ебе такива като мен. Рангът ми е над неговия. Закво да му пускам?". Ако си джърк и асхоул, това какво значи - този не се опитва да ме впечатли, май му все тая дали ще му дам или не, явно ебе редовно такива като мен -> рангът му е висок -> охлювчета.

Но пак да кажа - друго е когато рангът ти е публично известен. Също друго е когато си случаен хванат от улицата, без външен вид, присъствие, самочувствие - тогава рангът ти също е публично известен, и очевидно нулев.
Това с инвестициите е само когато си тайнствен интересен непознат и не е ясно кой си и закво се бориш.
Активен
Johnny
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 249

Профил
« Отговор #7 -: Март 21, 2019, 10:05:56 »

В примера ти от сериала алфата вече ебе мацката - това е разликата. В твоя случай няма такова нещо. Иначе, разбира се, че калибрация му е майката. Има момичета/жени, които ще клоузнеш, ако си по-инвестиращ (не до крайности), има и такива, които няма. Аз съм имал доста такива, които с повече инвестиции съм можел да “спечеля”, но да спечеля за какво? За сериозна връзка, която не искам. Съответно няма смисъл. Твърде рисковано е, дет вика джъста, набиваш си филми в главата без да го усетиш, губиш време и енергия и другото, дет вика рекожехта - ти не би ли искал мацка, която ти се кефи и не я е срам да си го признае, която показва, че те иска, а не се прави на интересна (а ако го прави, го прави с финес - тук е моментът за “женска игра” и долко я владее тя). За мен огромен търн оф е да ми се демонстрира такова поведение на “страхлива и наранена” и да се изискват тонове валидация преди секса, мисля, че и за вас е така. Мацката трябва да умее да играе далеч, това е задължително, но това, което описваш, не е далеч, а е направо в друга галактика.

Иначе, да кажем, решил си да излизаш от играта и да се гаджосаш, Харесал си си мацка, с която си допадате. И там пак ще калибрираш, защото няма гаранция, че ще поддаде на инвестиции. Играеш по сигурния метод и ако усетиш, че иска повече - даваш й го. Но вече сте спали. Така го виждам в момента това с гаджосването, колкото и рядко да го мисля.
Активен

"Напред, задници! Да не искате да сте AFC вечно?"
неизвестен pickup artist от началото на 21-ви век.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: