Tyxo.bg counter Промени в мирогледа на жена - мисията невъзможна?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Юни 16, 2019, 05:55:45 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Най-трудно е да вземеш решение да действаш. Оттам нататък просто трябва да си упорит." - Амелия Ерхарт

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през май 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Промени в мирогледа на жена - мисията невъзможна?  (Прочетена 1592 пъти)
MPUA
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 107

Профил
« -: Март 26, 2019, 22:07:57 »

Здравейте! Нека обсъдим една ситуация, дискутирал съм я наживо с няколко приятеля от форума, но я оставям за размишления и тук: Героят ни се запознава с мацка на неговата възраст (28 г) на една екскурзия, скоро след това започват да се срещат в София, той зарязва 2-те си фъкбъдита и влиза в моногамна връзка с нея (кефи го доста и покрива много от критериите му). За съжаление той не определя границите от началото на връзката им, започват да се срещат почти всеки ден, и когато поиска малко свобода, тя започва с първите си изблици на ревност. Тя е живяла много дълго време в друга страна, тук няма кой знае каква среда и намира щастие предимно в героя и неговата честа компания. От друга страна обаче е грижлива и прави всичко за него, а отделно от това й липсва манталитетът на типичните надути кифли и като цяло е много точна и земна мацка. Това е причината въпреки няколкото скарвания да се събират пак. Героят продължава да разцъква за форма, и в периодите на раздели бодва по нещо друго. Когато е с нея оценява че е попаднал на свестна мацка, но на моменти, поради непрекъснатото време заедно, има чувството че е в застой и не се развива - не пикапи редовно, не учи нови неща, постиженията в залата също спадат. При едно от последните скарвания тя се заравя в телефона му и намира чатове с жени, но нищо съществено, за което да се хване. Съмненията и ревността й обаче я карат да се филмира че й кръшка и нещата отново се разпадат. Героят знае как да оправи нещата и този път, от друга страна знае че жените са в изобилие и ако се развива, винаги ще има избор,та се чуди:
Може ли една ревнива и леко самотна жена, с роднини и среда в друга държава, да бъде променена, или драмата винаги ще я съпътства? Кога е удачно да режем из основи, и кога да опитаме да променим нещата, и дали тези неща изобщо подлежат на промяна?
П.С Гореописаните събития се случват за период от близ година.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3767

Профил
« Отговор #1 -: Март 27, 2019, 07:22:44 »

Може да е можело, но в началото. Един човек ако никога не е имал нещо и се бори да го постигне, е по-щастлив отколкото когато е имал и са му го отнели. В случая нещото е твоят ексклузивен комитмънт, а човекът - мацката ти.
Според мен или карай с нея сериозно (дом, деца и т.н.) и гледай когато я няма да праснеш нещо. Или късай докато е време, а със следващата постави нещата отначало в правилната перспектива. Тоест, то правилна няма, имам предвид тази, която искаш. Има един пич блек драгон, има блог, там обяснява много подробно модел на отворени връзки. Нещо като идеята на слейъра.
Първия вариант пък съм го избрал аз. Не мисля, че е оптимален, така като погледна назад вече десетина години. Тягостно става да живееш в криене и измами. Между другото, аз на жена ми й казах преди известно време, че много ми се прави секс, постоянно си мисля за жени и за ебане и не ми стига тя, та ако иска да се разделим за да не я лъжа, а тя вика бе ти луд ли си, ходи дето искаш и прави каквото знаеш, само гледай да си си в къщи повече време и да си гледаме децата и да прекарваме и ние време заедно и да обръщаш и на мен внимание, па другото майната му. Но това е защото и тя се е променила с годините, вероятно. Млада жена, под 30, още с илюзиите и влюбена, трудно ще се навие така, особено ако в началото си почнал като традиционен моногамен бойфренд - как ще й отнемеш това?
Активен
ilian_790112
Forum Admin
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 935

Профил WWW
« Отговор #2 -: Март 27, 2019, 08:12:02 »

Голяма грешка е да си зарежеш фък бъдитата просто заради това, че си срещнал нова мацка. Щом иска да сте в моногамна връзка, остави я да си мисли, че сте в такава без да и казваш за тях. Самият факт, че си го направил, а най-вероятно си и споделил за това и дава огромна валидация.
Ти сам си започнал да даваш контрола върху нея, дори без никой да те е карал. Е сега вече като си си дал задника ...
Удивителното е, че си в пикапа от години и всеки път стигаш дотам. Smiley
Активен

БЪДИ ПОБЕДИТЕЛ В ЖИВОТА СИ
http://ilian790112.wordpress.com
consilieri
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 636

Профил
« Отговор #3 -: Март 27, 2019, 08:29:33 »

Пробвах да променя една чужденка, с която бяхме гаджета година - тя от друг континент, раса и култура, абе друга планета. А аз съм патологично систематичен, ако си реша нещо. Бе опит, който ми показа, че не си заслужават усилията и енергията. Всеки човек трябва сам да се променя (в това число и мадамите) и ако ви се отдалечават посоките, това е знак.

Това, което на мене ми направи впечалние в твоя пост е как въртиш и сучеш и навиваш сам себе си, че видиш ли моногамна връзка ти пречи на много неща. Въпроса не е дали е така или не, а че хем не иска да изпуснеш тази, хем имаш конфликт какви ги вършиш.

Иначе, ако мадамата наистина е съвсем сама ще се случат две работи - ще става все по-ревнива, до неприемливи нива, защото ти си в момента нейния спасителен пояс. Или в един момент ще се озлоби и ще си намери друг спасителен пояс - има и такива мацки.

Въпроса е ти какво искаш да направиш. Дето вика Камъка - деца ли да си правите или не. Защото ти като не знаеш на къде отивате, тя ли да знае?
Активен

Фантазиите ми днес са вашето Утре
Baby_951
PuP Masterpiece
PuP Форум Гуру
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 514

Профил WWW
« Отговор #4 -: Март 27, 2019, 08:58:45 »

Загубил си контрол над себе си и събитията . Подал си се на емоцията и това че тя няма никой тук и си само ти и си почнал да се превързваш от постоянното търсене и мислене за нея и си почнал да инвестираш дори без да се усетиш . Зарязал си фъкбъдита защото си искал нещо от мадамата . Хубаво но има ли сигурност че комшията Иван не е клеца теб като те няма примерно . Няма гаранция когато нещата са малко или повече сигурни тогава ги зарязвай . Ти трябва да си центъра на връзката и да слагаш границите още в началото  да знае кво се случва . Така ти си спокоен и тя . Ти си гониш целите тя те следва и се забавлявате . Но аз не бих си зарязал приятелките поне докато не видя че нещата са по сериозни . А контрола ти си го дал без да се усетиш просто когато мислиш постоянно за нея и губиш фокуса от теб . Най-добре сега е според мен опитай се да сложиш граници и върни фокуса над себе си  .  Ако ти се дърпа покажи и че има и други и че няма да търпиш това и си готов на всичко . Ще има някой друг скандал но ще клекне накрая ако иска да е с теб ! И ще стане друг човек . Понякога иска се и груба сила да подредиш връзката .  Успех братле Smiley
Активен
Badrick
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 115

Профил
« Отговор #5 -: Март 27, 2019, 12:23:13 »

Замисли се,защо имаш нужда от фък бъдита,че да чувстваш тази стабилност и нереактивност във връзката си  за да не губиш контрола в нея!Дали идеята да чукаш други жени не прикрива факта,че имаш вътрешна несигурност за света си и това е начин да избягаш от нея,но без да решаваш трайно проблема!Когато някой ти даде съвет да си държиш други опции,реално това което ти дава това е,че засилва убеждението ти,че си стойностен мъж и имаш потенциал да си желан и от други жени,от което не изпитваш нужда да правиш огромни компросиси и да стоиш във връзка която реално не те устройва!Така можеш да наложиш контрола над отношенията ви,защото не си емоционално обвързан!Причината да изпадаш в несигурност и да се чувстваш в застой е защото усещаш,че вярванията ти за твоята вътрешна стойност са слаби и имаш нужда от външно потвърждение за да ги засилиш!Тъй като мисленето ти е в графата на повечето хора,ти си казваш''Не е правилно да изневерявам и ще стоя само с нея'',но тъй като в един момент се насищаш на нейната валидация,тя няма стойност за теб и продължаваш да ''търпиш'' докато тази нужда не прерастне и не започнеш да презираш връзката си,защото я виждаш като нещо което те спира да получиш потвърждение за себестойноста ти от другите мацки.
Оставяш я и започваш яростно да пикапиш и излизаш  с други,но виждайки,че получаваш някаква валидация която ти действа като моментен кик,но после отминава.Разбираш,че това също трайно не ти решава проблема.Отделно от това емоциите които си изпитвал докато си във връзка(топлина,нежност,това някой да му пука за теб и да се грижи за теб) започват да ти липсват,защото до някаква степен те карат да се чувстваш значим и влиаят положително на моментната ти самооценка.Най-лошото от това е,че виждаш момичето в една розова картинка в която фокуса ти е изцяло над хубавото,а това не е реалната точна картина от която имаш нужда!Така,чак когато се съберете отново си припомняш и минусите,които тогава докато си искал да се съберете си забравил!Връщаш се към мацката отново,до момента в който не се наситиш от валидацията и не изпиташ нужда от външно потвърждение.Така влизаш в кръг в който няма измъкване,докато не натрупаш достатъчно негативен опит,че да ти просветне картинката.
 Нямаш нужда от външно потвърждение за това кой си,до колко си мъж и т.к.но за да разбереш това трябва първо да се вгледаш в себе си и да го разбереш и повярваш!Когато знаеш кой си всъщност,това ще е отражението ти във външният свят като изблик на вътрешното ти състояние,а не обратното!

Активен

Придобиването на знания не означава, че израствате. Това става, когато това което знаете променя начина, по който живеете.

You are victim of your own mind..
btw
PuP Knight
PuP Форум Шампион
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1193

Профил
« Отговор #6 -: Март 27, 2019, 16:24:05 »

Директно на въпроса ти - има ли жени, има и драма. Няма драма в чикиите.
Не. Това никога няма да се промени. Винги ще трябва да контролираш нещата, и да си способен да живееш с тях.
Не само с това момиче. С всички момичета.
Активен
MPUA
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 107

Профил
« Отговор #7 -: Април 12, 2019, 07:54:41 »

Бадрик ти ме разбираш най-добре, може би поради факта че ме познаваш и сме пикапили доста пъти.

Илиане, зарязах фък бъдитата, защото просто в момента ми бяха тотално безразлични и не изпитвах никакво желание към тях, може би защото бях в началото на връзка.

Благодаря на всички за отговорите, пуснах темата, защото тук има много по-опитни от мен и със сигурност да били в подобни ситуации. Този път взех окончателно решение да се разделим и няма да допусна отново да се съберем, както ставаше преди. Успях да си върна едното от последните фъкбъдита (колежка ми е), което е важно,тъй като се отразява на играта ми. Започнах и да отварям лека полека, надявам се скоро да си върна формата. Следващите 5-6 месеца няма да имам терен, но това няма да е проблем - има достатъчно начини да се натресеш у някоя.

Това е засега, поздрави!
Активен
Randu
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 6

Профил
« Отговор #8 -: Май 21, 2019, 10:34:10 »

Често съм разсъждавал над това, което те мъчи. Наскоро, няма и месец още и аз се разделих с момиче с което бях във връзка. Парадоксът е докато беше до мен, и аз го знаех, не изпитвах особено желание да се влагам във връзката ни. Случвало се е с дни да не се виждаме, и то по моя инициатива. Просто докато беше с мен имах чувството че малко по малко губя свободата си, губя опциите си да бъда и с други жени, и спазвах една дистанция между нас, която предполагам никоя жена не би харесала.
Мъжете сме особени същества. Обичаме свободата си. Имаме нужда да си доказваме, че сме желани от много жени, че имаме опции, обичаме полигамията, и чувството на превъзходство над другия пол. Обратното, всяка жена мечтае да бъде единствена, мечтае да създаде семейство, да има мъж до себе си, който я боготвори и я кара да се чувства специална.
И това е нормалното поведение и мислене на една жена. И правилното. Най-малкото, ако нашите майки и баби мислеха другояче, нас сега нямаше да ни има, за да си говорим глупости по форумите. Ролите са разпределени откакто свят светува. Мъжът е смел, самостоятелен, ловец, жената е крехка и нежна и пазител на домашният уют.
Не знам защо е така, психика предполагам. Винаги, когато съм бил във връзка, след време, когато знам, че съм покорил моята, съм се заглеждал повече по чуждите жени, тези които нямам, и изглеждат като предизвикателсто пред мен.
В същото време винаги съм преживявал тежко разделите си, винаги съм изпитвал носталгия към бившите си половинки и за доста дълги периоди съм се отчуждавал изобщо от общуване с други жени. Нещо, което се повтаря и в момента.  Вече месец нито съм излизал нито съм спал с други жени, въпреки, че притежавам цялата свобода на света, и всички предпоставки за това.
Просто апетитът ми към останалите жени се изпарява след като остана сам и извън връзка. Извратена работа... Huh?
Активен

Най-големият въпрос, който не е намерил отговор и на който аз не съм успял да си отговоря, въпреки тридесетте ми години изследване на женската душа, е: „Какво иска жената?”
Зигмунд Фройд
meto
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 182

.....

Профил
« Отговор #9 -: Май 30, 2019, 15:36:27 »

Да не се окаже,че една и съща мацка сме въртели и двамата? (или тя нас)

Така като се позачетох в детайлите, нещо много ми се припокриват с моите и периода,който си споменал. Драсни ми на ЛС поне за страна (да видим дали съм прав)..   (не се ебавам,имам опасения,че може да се окаже true)

Активен

Живота няма начало , нито край.Живота е действие.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: