Tyxo.bg counter Защо живеем?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 16, 2019, 10:21:23 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Не се страхувайте от живота. Повярвайте, че животът си струва да се живее и ще ви бъде дадено според вярата." - Уилям Джеймс

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 [2]
  Изпечатай  
Автор Тема: Защо живеем?  (Прочетена 2334 пъти)
Riot
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Активен Активен

Публикации: 241

Профил
« Отговор #15 -: Юли 08, 2019, 20:21:04 »

Абе вие сте много спрели Grin
няма смисъл да се пише.

Ти като не си толкова спрял, що пускаш такава тема или очакваш топ потребителите и админите да ти отговорят и да получиш просветление, всеки се е изказал по темата ти, ходи да правиш деца тогава, може пък да ти се стори по смислено отколкото да висиш във форума  Smiley
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3805

Профил
« Отговор #16 -: Юли 09, 2019, 09:32:49 »

Щото погребението излиза много скъпо Embarrassed
Е, нали не го плащаш ти, а роднините - дреме ти.

А към автора: до 30-35 не само дете, ами и гадже дори няма смисъл да имаш (в традиционния смисъл на думата, иначе си еби).
Кано станеш по-голям ще поузрееш, ще ти дойде акъла, и пари ще понатрупаш надявам се. Тогава вече мисли за деца, има време.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 978

Профил
« Отговор #17 -: Юли 10, 2019, 19:56:08 »

dalbok_underground  - Няма никакъв смисъл. Защо живеем ли? Защото един сперм и една яйцеклет са се намерили и са произвели, чрез себе си едно нищо. Произвели са една фабрика за лайна, която освен безполезна е и извънредно вредна. С цялата си наглост, си позволява да нарече себе си разумен и дори мислещ. Ташаци, един салам. Друго освен да плюскаме и да дрищим по тоя бедна малка планетка не сме се научили. Не сме се научили защото сме рядко тъпи копелета. Нямаме цел, нямаме смисъл в живота. Мнгоо хора, също както и аз си измислят цел в живота, иначе няма за какво. Това са чисти глупости, но по този начин се чувствуваме малко по-добре в своята нищожност. И да постигнеш и да не постигнеш нещо, което е важно за някого защото и той е убитак. Няма никакво значение. Христо Ботев и Иван Вазов са геори, идоли за Българите. В крайна сметка някви, черни нинджи им чукаха портретите преди години имаше такъв случай.

Но, има нещо друго. Това, че сме боклуци и мижитурки, не означава, че не трябва да се съобразяваме с правилата. Защото тези правила, гарантират до някаква степен спокойствието и безопасността на другите.
Строго осъждам това, че си шибан наркоман. Но не ми пречиш, до момента в който не ми навредиш чрез наркоманията си. А това рано или късно, ще стане. За това има правила! Не депутата ти казва как да си живееш живота. Казват ти го тези, на които го дължиш!!! Обществото, народа, другите хора.
Може да се мислиш за два метра висок на два масура и да си мислиш, че тупузите ти са колкото на кит. Но ти си нищо в сравнение с глобалното съзнание и обществото. Ние сме ти дали свобода да правиш и да мислиш каквото решиш в определени граници. Край!

Няма смисъл от живота, и няма по-хубаво от това. Ще ти обясня защо, тъй като вероятно пак си се напушил невестулка. Това, че в живота няма смисъл ти дава свобода да го живееш. Никой не очаква нищо от теб, в края на живота си няма да даваш отчет за нищо. Така, че прави каквото решиш според правилата.

И спри да пушиш трева деба и наркомана ти!
Активен

Fortuna incepto signatur!
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 193

Профил
« Отговор #18 -: Юли 10, 2019, 21:26:32 »

Точно пък ти с тоя циничен поглед над живота да го съдиш, че пуши трева...  Embarrassed  Закона не забранява ползването, а притежанието и разпространението... накратко има го за цел да пълни хазната.
Аз пък ще каже, че пушачите и алкохолиците са шибани наркомани, пречат ми, защото данъците, които плащам ще отиват после за тяхното лечение от рак, съдечни заболявания и не знам още кво.

dalbok_underground кви деца от 5 жени те гонят, съвземи се.
Активен

Your heroes do not obey the rules they are telling you to follow.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3805

Профил
« Отговор #19 -: Юли 11, 2019, 07:46:05 »

Аз пък ще каже, че пушачите и алкохолиците са шибани наркомани, пречат ми, защото данъците, които плащам ще отиват после за тяхното лечение от рак, съдечни заболявания и не знам още кво.
Абе не е по темата, ама аз ако давам 5 лева на ден за цигари, от които 4.50 съставляват акциз и ДДС, колко са се събрали в хазната досега, откакто пуша - от 20 години? И ако зема че хвана рак, дали ще ми платят с тях лечението?
Ще ми платят трънки - вероятно защото са плащали на баба ти пенсията с тях през годините... ако не са ги откраднали, де.
Маноуара пък да каже от акциз за алкохол колко е внесъл в бюджета откакто пие... съмнявам се да си вари ракията в безакцизния казан на село.

А по темата: наркоманчетата по принцип не ми пречат, само че като свършат парите за трева и дрога и като вземат та тръгнат да свалят огледала и лайсни от коли, че могат да си купят дозата... вероятно затова е забранено, иначе да правят каквото си искат, животът си е техен.
Активен
Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #20 -: Юли 12, 2019, 07:25:30 »

stone - Това, че посягат на чуждата собственост е по-малката болка. Голямата е, че са безполезни и вредни за обществото. Не можеш и да го вземеш да работи за изкара два лева днес и да даде 65% от тях в хазната. И на всичкото отгоре, данъците които плаща cionflipp-а отиват за борба с наркоманията им.

cionflipp - Как циничен поглед? Според теб света е хубаво място ли? Айм сори брачед, света е много гадно място.
Щом закона забранява притежанието, значи забранява и употребата. Няма как да употребиш нещо което не притежаваш.
Като заговорихме за данъци, колко ДДС и Акциз плати на треволяка който си изпушил?
И като цяло колко данъци плащаш на година, приблизително? Подминаваме ли 100 лв?
Активен

cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #21 -: Юли 12, 2019, 10:59:11 »

Рядко пуша, 1-2 пъти в месеца и то покрай други хора. През живота си да съм дал макс 200 лева за трева, колко данъци евентуално да съм платил за тях...
Инача аз пропаднали наркомани не познавам, виждам съм няколко, слушал съм за тях, един умрял, друг едвам мърда, тяхна си работа. Аз пък и не знам какво толкова може да открадне като е 50 кила Cheesy. По-активните ползватели, които познавам всичките имат работа и взимат от 2 до 4 бона чисто, и пушат по няколко пъти в седмицата, трябва да ги питам по колко пари на месец харчат за трева и съответно може да се сметне колко приблизително биха били данъците, ако имаше такива. Нали, все пак да знаем колко губи държавата, но явно щом не смятат да легализират тревата, значи печелят повече от джобене и глоби, отколкото биха спечелили от данъци. А и все пак да си полицай с 1000 лева за заплата... не се живее така, моля ви! Нали трябва да отиде при някой да го джоби, да го хване и ония да му бутне 100 лева. А полицая плаща ли данъци за приходите от подкупи.

Иначе за света.. предполагма е много гадно да си роден в Северна Корея, някой издъден град в централна Русия или пък някоя пробита африканска или мисюлманса държавица. Но все пак живеем в БГ и полжението не е толкова гадно, даже бих казал, че сме над средното ниво най-общо казано без да задълбавам в детайли. Не знам, може и да греша. На мен не ми е гадно, върза ми доста в живота последните няколко години, ако не ми беше вързало сигурно щях да се опитвам да катеря корпоративната стълбица, да се мазня на разни шефове, да си създавам насила социални контатки с хора, с които по принцип не бих и т.н., и в тази ситуация сигурно нямаше да ми е много приятно.

Много данъци плащам на година за жалост Sad а парите отиват за заплати на държавните органи, които после нищо не могат да направят по въпроса като ти откраднат мотора, само надявам се наркоманите да не са го откраднали, ами някакви по-свестни хора.
Активен

Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #22 -: Юли 12, 2019, 19:23:17 »

cionflipp - пропаднали наркомани и да познаваш то няма да ги познаващ дълго.
Не знам какво разбираш под активни ползватели. Говоря за такива които пушат непрекъснато, дори си позволяват да го правят и в работно време. Не се изненадвам, България а и цяла Европа в момента гладува до смърт за кадри, работници и служители. Наема се всичко което е в състояние да мърда, безогледно. А ако може да пише и чете, то тогава несълмено ще бъде служител на годината. Работя в България и мога да твърдя, че работната ръка тук е извънредно ниско качество. Слушал съм истории, че не е по-различно в останалата част от европа.
Така, че това, че работиш и получаваш пари, вече нищо не означава.
Запитай се, колко ефективен и продуктивен може да бъде даден екземпляр ако е напушен като свиня? А ако работата му е свързана със рискове за здравето. Ясно, че пред компа няма нищо да ти откъсне ръка или крак, но ако работи в корабен завод или с тежки машини? С двама си взехме сбогом по този повод. Няма как да разчитам на човек, чиито очи са мътни и празни.

Полицаите взимат рушвети именно защото другаря гражданин, се опитва да избегне вноска към хазната. А рушвета след това става на бензин, нафта, храна, цигари, алкохол и държата пак си взима нейното.
Сигурно си прав, защо не легализират проституцията? Наркотиците? Ефтаназията? Педофилията? Изнасилванията? Търговията с ядрени оръжия? Търговита с органи? Търговия с хора? Това са все печеливши бизнеси...  И всички тези, освен с ДДС може да се обагат и с Акциз и мито дори...

Гледай глобално на нещата, света не е твоята улица в крартала. Всеки ден в света се случват отвратителни неща. Така, че света като цяло е едно много, много гадно място.

За държавните органи, не ми се говори, няма човек в България който да не е пострадал от действията им или бездействията им. Но парите не отиват за техните заплати.
Позволих си да обясня на един господим, че според моята логика тъй като аз съм данъкоплатец то той на мен ми е слуга и е длъжен да ми обърне внимание и предприеме незабавни мерки по казуса ми. Все едно го казах на Салама си. Нужно беше да викам да крещя да псувам да записвам имена да заплашвам за да се свърши всичко за 30 минути.
Парите отиват за помощи на хора които никога през живота си не са работили, и не искат да работят. Отиват за пенсии на фалшиви инвалиди. Обществени поръчки. Партийни субсидии.

Защо да работиш не е задължително? Не е ли по-добре, да се наказват хората които не искат да работят? Ако си здрав и читав не си престарял, защо вместо да бъдеш наказан заради това, че не работиш получаваш социални? Обявите за работа висят с месеци и не никой не звъни. Кафенетата и улиците пълни с млади хора.
Активен

Randu
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #23 -: Юли 13, 2019, 11:01:33 »

Цитат
Защо да работиш не е задължително? Не е ли по-добре, да се наказват хората които не искат да работят? Ако си здрав и читав не си престарял, защо вместо да бъдеш наказан заради това, че не работиш получаваш социални? Обявите за работа висят с месеци и не никой не звъни. Кафенетата и улиците пълни с млади хора.

Едно време (преди така наречената демокрация), сигурно са ти разказвали старите хора, безработица не е имало. Или, ако е имало, е клоняла към 0. Просто, защото на хората им се е втълпявало, и са възпитавани в любов към труда, и на него се е гледало като нещо полезно, и изграздащо личността. С което аз съм напълно съгласен. Със сигурност и тогава е имало търтеи, които ги е мързяло да се прозяват, но поне са се водили някъде на работа. Давали са своя дан към обществото.
А сега е пълно с мързеливи лентяй, дето като ги питаш защо не работят, отговарят с: "Абе, ко шъ им бачкам за 800лв!"
Абе, урод нещастен. Кой ти е казал, че трябва да бачкаш за 800 лв. Има професии в които стартово се започва от 2-3к и нагоре. Ама там се искат знания и умения, различни от това да си бъркаш в носа и да си разбъркваш кафето с бъркалка.
Наскоро ми се наложи да търся служител на позиция, неизискваща някакъв висококвалифициран труд. Заплата, доста по-висока от средната за града.
Кандидати по обявата, не повече от 5-6. Абсолютна трагедия. Единият ми обяви, "Заплатата е ОК, но работите и Събота"
Ами стои си у вас Събота и Неделя, и детето като ти каже: Тате, айде да идем на кино да гледаме "Цар Лъв", ти му отговори: "Не може тате, няма пари."

Цитат
Сигурно си прав, защо не легализират проституцията? Наркотиците? Ефтаназията? Педофилията? Изнасилванията? Търговията с ядрени оръжия? Търговита с органи? Търговия с хора? Това са все печеливши бизнеси...  И всички тези, освен с ДДС може да се обагат и с Акциз и мито дори...

Защото най-добре се печели от незаконния бизнес. И нямам предвид само тези които го въртят. Печели цялата верига.
Печели сводника, печели курвата, печели ченгето дето им пази гърба, печели шефа му, дето му осигурява чадър, печелиш и ти, че си освободил напрежението, и си опразнил макарите. Всички са доволни.
Същото е и с търговията с наркотици, оръжия и прочие. Нали институциите, полиция, митници, данъчни, прокуратура трябва да отчитат дейност. Иначе за какво са ни да съществуват, ако няма с какво да са полезни.
Активен

Най-големият въпрос, който не е намерил отговор и на който аз не съм успял да си отговоря, въпреки тридесетте ми години изследване на женската душа, е: „Какво иска жената?”
Зигмунд Фройд
cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #24 -: Юли 13, 2019, 11:48:44 »

Под по-активни ползватели имам предвид поне 4-5 пъти в седмицата. Иначе съгласен съм, ако работиш нещо, от което ти зависи здравето или здравето на другит е недопустимо да си нетрезвен.

За работната ръка - то направо в целия свят си е така. Ами как няма да инзвънредно ниско качество, все пак говорим за неквалифициран труд, където заплащането е ниско, много ясно че няма да дойде някой кадърен или човек със занаят. Като работодел на неквалифициран труд се очаква да ти идват неуметници ;Д

Уверявам те, гледам доста глобално на нещата. Следя какво се случва по света и да на някои места е доста гадно. Като отвориш един liveleak се вижда колко гадни неща се случват, че дори и там в liveleak има някаква цензура, та не можеш да проследиш всичко в подробности. Ето примерно в централна Африка вилнеят Боко Харам - радикални негри мисюлмани, които рейдват училища, отвличат децата, примерно 100-200-300, момичетата за секс робини, а момчетата ги поставят пред избора или се присединяват към Боко Харам или ги изгарят живи, след това трябва да се докажат като убият някой. Много кофти.
В крайна сметка стигнах до извода, че няма смисъл да се следя какво се случва по света и да гледам глобално на нещата, това нито ми помага, нито аз мога да помогна, да се оправят. В крайна сметка кво ми помага като знам какво е политическо положение еди къде си и еди какво, освен да се ентъртейнваш.
Активен

Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #25 -: Юли 13, 2019, 19:30:34 »

Randu - Истината е, че в близкото минало имаше кой да работи, но никой не плащаше. Преди 10 години работех в една фирма в която търсеха служител, обявата бе пусната сутринта и до обяд вече имаше 36 кандидатури. Заплатата ми беше 13.70 лв. на ден, без договор, усигоровки и други разкоши. Разбираш ли ме? По онова време, се питахме - Как си, работиш ли? Защото, никой нямаше работа. И ако някой кажеше, че работи всички си казваха, че той е добре. Без да се пита за заплата. Преди това работех в друга фирма за 10 лв на ден. Отново без договори и други убавини. 10 лв. на ден, брат, цигарите ми стураха 4.60 баничката беше левче. Всички, тези хора които по онова време получава пари колкото да не умрат от глад им писна на салама и отидоха да ичстят кенефи във Франция, Германия, Италия.
В момента, заплата от 2 бона е нещо съвсем нормално, и няма на кого да я дадеш.
Единия от двмата за които говорех в предния си пост, беше студент. Вика - Само чакам да взема държавните и се махам от тук.
Аз - Стой бе, къде ще ходиш да чистиш кенефи?
Той - По-добре да чистя отоколкото да живея в него.

Не си прав, незаконния бизнес е за хората които не могат да въртят законния.

cionflipp - Според теб, има проблем да си нагърмян ако работиш със струг, но няма проблем да си в такова положение ако работиш с компютър?

Никой не говори за кадърен, говорим за човек който нищичко не може и не разбира и ще му се плаща за да се учи. Да намериш кадърен който след няколко седмици да можеш да оставиш без надзор си истинско постижение.

Не става въпрос за това, дали обръщаме внимание на това което се случва. Говорим за това, че изобщо се случва. Говорим за това, че света сам по себе си е отвратително място. Вярвам съм оправдан да бъда циничен към него...

Активен

cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #26 -: Юли 14, 2019, 09:36:37 »

2000 бона заплата е нещо съвсем нормално - да .. но примерно в някъв call център ти искат поне един език да говориш добре и ако работата е супер елементарна като за 2 бона май даже ще ти искат два. Та имам няколко бивши съученика дето все още си живеят родния град и се оплакват, че заплатите били ниски ... ем ти като бъкел не можеш на друг език къде ще ходиш в София да работиш за 2 бона. Той на собствения си език не може да пише като хората, но ентусиаст голям.

А пък тоя студента, който ти го е казал това.... защо въобще е ходил да учи, като можеш да си хамалог в чужбина и без диплома. Голяма простотия е това висше образование в БГ, поне повечето специалности.

За нагърмяните. Пред компютър няма никакъв проблем. Поне повечето ми приятели работат в ИТ сферата и за тийм лидерите/мениджърите е важно да се разбираш с колегите и да си вършиш работата. Тък това с кой от офиса си го слагаш или колко пушиш и т.н. не ги ебе.
Абе аз съм забелязал, че колко повече ти се покачва компетенцията и заплащането толкова по-капризен ставаш. Ето примерно мойта приятелка и тя работи в ИТ сферата, даже не знам колко взима а сме заедно от 10 месец а някъде май, но като гледам кви пари харчи май е поне минимум 3-4к. Та тя през 50% е home office дето през половината ден дереме, я свърши нещо, я не. А пък когато ходи в главния офиса отива, когато се наспи сутринта за по 7-8 часа, като на обяд си зима почивка час-час и половина да отиде на фитнес. И накрая казва "много ми е стресирано, много се работи в тая компания, ще се търся друга работа" Smiley Ами хууу.. ходи. И така в аутсорсинга. Забелязал съм, че в българските фирми ги държат много изкъсо. Трябва да ходиш да се подписваш на стената някъде си преди да излезеш почивка, трябва да питаш за всяко нещо дали може, трябва това трябва онова, шефовете се правят на тарикати много и т.н. Звучи кофти. Аз единстъвените пъти, когато съм работил е в БГ фирма е било през студентските ми години, неквалифициран труд и беше ужасно. И пак като теб било е преди 10-11 години. В супермаркет, даже ме беше срам, че работя такава работа Cheesy

Добре де, хубаво, света е отвратително място и сега какво? Питам си шпагата за което..
Активен

Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #27 -: Юли 14, 2019, 11:57:23 »

А какво ти отговори шпагата?
Какво, нищо... Да знаеш, че света е гадно място е като да знаеш, че няма дядо Коледа. Неприятно е, но е редно да го знаеш, особенно ако вече можеш да броиш на пръсти.

2000 лв са съвсем нормална заплата и за склададжиа, и за хамалин... Но ако искаш да пърдиш на стол във фейса, не е излишно да говориш някой и друг чужд език.

За образованието, не бих казал, че има някаква полза след 5-6ти клас. Веднага мога да ти кажа, кои години от живота ми бяха най-пълноцеи и полезни от гледна точна на трупане на знания. И те не са биле в училище.

Истинското учене и специализация започва след като излезеш от унито или от даскало. Преди това харчиш парите на вашите, нищо повече.

Не съм съгласен, без значение какво работиш ти трябва да в отлична кондиция и бистър ум. Всички които, не се съобразяват с това, би следвало да са безработни. Разбира се е модерния свят има множество, безполезни професии за които не е необходимо дори да си жив за да упражняваш. Хахаха.

Като гледам и слушам с колко много ИТ-та и манагери разполагаме, започвам да се страхувам, че след десет години, както казват старите хора, ще ядем куребе. Няма да има кой да гледа, краставици, чушки и картофи. И всички офисни от кетонова ще трябва да минат на хуеста, защото няма да има кой да гледа крави и свини за месо.

Все по-рядко се срещат хора с достойни и почтени професии, от който в действителност има смисъл. Болшинството са 60 или 120 килограма с пръстчета тънки като детски пастели.  Не е на добре. Всеки иска да работи с умът си, дори и да няма такъв. Никой не иска да използва ръцете си за да произведе нещо. За да има смисъл от него на този свят.

Било е ужасно защото си имал истинска работа. Истинската работа е ужасна, гадна, трудна, изморителна. Имам много познати които правят чикии на хоумофис, и пият приспивателни за да заспят. Нормално е, тялото иска да работи. Калорията иска да гори в огъня на протеина. С две шепи захар и движение от кенефа до масата и дивана, няма да има огън.

Аз например, планирам да въртя бизнес с овце. Гледам, че в магазините овчите продукти са боклуци, достойни за изгаряне в тецовете. Трябва ли да бера срам от тази работа?

Имам познат, който гордо заявява, че е кравар. Макар, че не знам как ги гледа тия крави като само обикаля планетата. Последния път се беше снимал с едно малко кенгуру.
Активен

cionflipp
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #28 -: Юли 18, 2019, 12:18:54 »

А какво ти отговори шпагата?
Какво, нищо... Да знаеш, че света е гадно място е като да знаеш, че няма дядо Коледа. Неприятно е, но е редно да го знаеш, особенно ако вече можеш да броиш на пръсти.
Хубаво е да го знаеш. Все пак да имаш точка за сравнение.

2000 лв са съвсем нормална заплата и за склададжиа, и за хамалин... Но ако искаш да пърдиш на стол във фейса, не е излишно да говориш някой и друг чужд език.
Да де, ама е по-добре да пърдиш на стола за 2 бона, отколкото хамаил за 2к и за колко часов работен ден? 12?

За образованието, не бих казал, че има някаква полза след 5-6ти клас. Веднага мога да ти кажа, кои години от живота ми бяха най-пълноцеи и полезни от гледна точна на трупане на знания. И те не са биле в училище.

Истинското учене и специализация започва след като излезеш от унито или от даскало. Преди това харчиш парите на вашите, нищо повече.

Няма смисъл, да. Държавното училище е зле.

Не съм съгласен, без значение какво работиш ти трябва да в отлична кондиция и бистър ум. Всички които, не се съобразяват с това, би следвало да са безработни. Разбира се е модерния свят има множество, безполезни професии за които не е необходимо дори да си жив за да упражняваш. Хахаха.

Кои са тези професии? Чул съм, че разни хора на държавна работа си клатят краката доста.

Като гледам и слушам с колко много ИТ-та и манагери разполагаме, започвам да се страхувам, че след десет години, както казват старите хора, ще ядем куребе. Няма да има кой да гледа, краставици, чушки и картофи. И всички офисни от кетонова ще трябва да минат на хуеста, защото няма да има кой да гледа крави и свини за месо.

Не са толкова много. Вдига се шум, защото заплатите са високи. За кравите и картофите, като няма достатъчно предлага ще се вдигнат цените месото и зеленчуците, което ще доведе по-добро заплащане в сектора и хората вместо да ходят да берат домати и ягоди на майната си ще си седят тук да ги берат.

Все по-рядко се срещат хора с достойни и почтени професии, от който в действителност има смисъл. Болшинството са 60 или 120 килограма с пръстчета тънки като детски пастели.  Не е на добре. Всеки иска да работи с умът си, дори и да няма такъв. Никой не иска да използва ръцете си за да произведе нещо. За да има смисъл от него на този свят.
Какви са тези дойстройни професии? Да произведе какво?

Било е ужасно защото си имал истинска работа. Истинската работа е ужасна, гадна, трудна, изморителна. Имам много познати които правят чикии на хоумофис, и пият приспивателни за да заспят. Нормално е, тялото иска да работи. Калорията иска да гори в огъня на протеина. С две шепи захар и движение от кенефа до масата и дивана, няма да има огън.

Беше ужасно, защото се плащаше малко. Иначе физическата активност никак не ме плаши  Embarrassed

Аз например, планирам да въртя бизнес с овце. Гледам, че в магазините овчите продукти са боклуци, достойни за изгаряне в тецовете. Трябва ли да бера срам от тази работа?

Имам познат, който гордо заявява, че е кравар. Макар, че не знам как ги гледа тия крави като само обикаля планетата. Последния път се беше снимал с едно малко кенгуру.

Не, защо да те е срам. За тоя кравар... животновъд... той не ходи да рине лайната, има кой да рине лайната вместо него. Това ме подсеща за един репортаж на не си спомням коя телевизия преди 4-5 години, някъв животновъд с много голяма ферма го интервюиарт и той се жалва как нямало кой да му работи а той давал 2к за 8 часов работен ден, всичо ставало автоматично - тук натисткаш едно копче и всичко се чисти само, удобна локация, придобивки не знам си кво, абе все хубави неща. Но нямало кой да му работи, българите били мързеливи.
Обаче от разни групи у фейса и други форуми се оказа, че заплата не било 2, а 1,5. Даже по-малко, защото тоя ти плескал редовно глоби. Локацията не била удобна, а на 50 км от града и сам трябва да си намираш превоз. Не били 8 часа на ден, 12 защото те здържал. Не било с натискане на едно копче, а верно трябва да ринеш с лопата лайна и маркуча.
Та кво излиза на края, тоя е типичния БГ работодател, който иска да мине на тънко, че после да ходи да се снима с кенгура и аборигени по света.  Embarrassed
Ами както казва ония твоя колега по-добре да ходиш да ринеш лайна в Швейцария, отколкото тук.
Активен

Manowar
PuP Knight
PuP Форум Гуру
*
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #29 -: Юли 19, 2019, 19:17:22 »

Цитат
Да де, ама е по-добре да пърдиш на стола за 2 бона, отколкото хамаил за 2к и за колко часов работен ден? 12?

Предимства и не недостатъци има много. На първо място, не си учил години наред и не са те гледали вашите за да пърдиш на стола. След това, хамалина свършва работа в 19.00 и след това наистина свършва работа. Докато най-простия магареджен, свършва работа в 19.00 в къщи продължава да работи, и вечерта заспива с мисълта за работа. Това е обширна тема, не може да се спори дали е по добре да си ИТ или хамалин.

Цитат
Кои са тези професии? Чул съм, че разни хора на държавна работа си клатят краката доста.

Така да го кажем.

Цитат
Не са толкова много. Вдига се шум, защото заплатите са високи. За кравите и картофите, като няма достатъчно предлага ще се вдигнат цените месото и зеленчуците, което ще доведе по-добро заплащане в сектора и хората вместо да ходят да берат домати и ягоди на майната си ще си седят тук да ги берат.

Много са, а и заплатите им не са толкова високи. Аз нямам досег с ИТ сферата и познавам доста. Ти самия казваш, че голяма част от прителите ти са такива. Със сигурност познавам повече ит-та отколкото свинари, кравари, комбайнери.
Разчитам на пророчеството ти.

Цитат
Какви са тези дойстройни професии? Да произведе какво?

Това, че ме питаш кои са, свидетелства за това, че ако ги изброя, ти няма да разбереш с какво са достойни.

Цитат
Беше ужасно, защото се плащаше малко. Иначе физическата активност никак не ме плаши

За толкова работа, толкова пари. Не говорим за активност, и бабите пред блока не се плащат от физическа активност. Говорим за работа, като например в една стоманолеарна. Една смяна, от 8 часа в най-добрия случай, физическо натоварване. Това не е един час във фитнеса, 8 серии по 10 повторения на две шепи бустър, креатин, протеин и други ин.

Цитат
Не, защо да те е срам. За тоя кравар... животновъд... той не ходи да рине лайната, има кой да рине лайната вместо него. Това ме подсеща за един репортаж на не си спомням коя телевизия преди 4-5 години, някъв животновъд с много голяма ферма го интервюиарт и той се жалва как нямало кой да му работи а той давал 2к за 8 часов работен ден, всичо ставало автоматично - тук натисткаш едно копче и всичко се чисти само, удобна локация, придобивки не знам си кво, абе все хубави неща. Но нямало кой да му работи, българите били мързеливи.
Обаче от разни групи у фейса и други форуми се оказа, че заплата не било 2, а 1,5. Даже по-малко, защото тоя ти плескал редовно глоби. Локацията не била удобна, а на 50 км от града и сам трябва да си намираш превоз. Не били 8 часа на ден, 12 защото те здържал. Не било с натискане на едно копче, а верно трябва да ринеш с лопата лайна и маркуча.
Та кво излиза на края, тоя е типичния БГ работодател, който иска да мине на тънко, че после да ходи да се снима с кенгура и аборигени по света.  Embarrassed
Ами както казва ония твоя колега по-добре да ходиш да ринеш лайна в Швейцария, отколкото тук.

Веднага ти обеснявам. За да има кой да рине лайна за теб, трябва ти самия да си изринал в пъти повече от тези които предстоят да бъдат изринати. В момента гледаш от гледната точна на работника. Виждаш, че се снима с кенгуру а ти ринеш лайната. А гледната точка на работодателя е, че ти идваш скатаваш се няколко часа, лафиш си с доячките още час, хвърлиш две лопати лайна стане 18.00 и си тръгнеш. Не мислиш за кредити, не мислиш за лизинги, за поддръжка на базата, не се страхуваш, че цената на млякото пада, не те притеснява че мандрите ти бавят плащане с месеци, а често дори не плащат, не те интересуват сметки данъци и санкции.

Гледай сега, пак си от позицията на работника. Нека смятаме заедно. Ти искаш от първи ден и 5 минутния разговор да получаваш, служебен пранспорт, 2000 лв заплата, искаш бонуси, надбавки на празници, по няколко килограма месо и кашкавал на всяко тримесечие, и всичко това трябва да ти се даде за да натискаш едно копче, и то от първия ти работен ден.

А как всъщност стоят нещата. 20 дни по-100 километра отиване връщане =2000 км в най добрия случай 200 лв транспорт. тук дори не са сложени разходите по колата, гуми, граждански, каско, винетки, обслужване, не са включени и злоупотребите.
2000 лв заплата + 700 лв усигоровки = 2700 още по 250 лв на месец отпуски, болнични и придобивки(месо и кашкава) = 2950 на месец + 200 лв = 3150 лв.
Сега за да разбереш този човек дали изобщо ще върши някаква работа ти трябва месец и половина обучение и навлизане в процеса, още месец и половина в най-добрия случай докато покаже дали го бива 3 месеца умножаваш по 3150 и какво се получава? Станаха 10 000 лв, само за да разбереш дали, ще върши работа или не. Взимаш едни 10 000 лв и ги палиш след това чакаш да видиш дали ще изгорят или не, И очакваш всичко това да се случи защото показалеца ти е извънрено специален и това копче трябва да се натисне точно от него?

За това, преди да искаш нещо трябва да покажеш, че има за какво да го искаш. Към момента много малко фирми си позволяват да си правят ташак със служителите си, а още по-малко с ценните такива.
Активен

Страници: 1 [2]
  Изпечатай  

Отиди на: