Tyxo.bg counter Ползите от сериозна връзка?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Октомври 16, 2019, 10:15:15 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Не се страхувайте от живота. Повярвайте, че животът си струва да се живее и ще ви бъде дадено според вярата." - Уилям Джеймс

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през октомври 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  
Автор Тема: Ползите от сериозна връзка?  (Прочетена 3332 пъти)
Delusion
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 46

He, who attacks first, always win!

Профил
« -: Юли 09, 2019, 15:19:04 »

Здравейте. Предварително искам да се извиня ако темата е в грешен раздел, не намерих подходящ такъв. Имам един конкретен въпрос, а именно - Какви са ползите от сериозна връзка и заслужават ли си тези взаимоотношения, в сравнение с неангажиращите такива? Какви са плюсовете и минусите? Бих искал да чуя вашите мнения, интересно ми е да разбера, какво мислят хора, с много повече опит от мен.

Замислих се по този въпрос, понеже никога не съм имал сериозна връзка и отношенията ми са били единствено секс, два дни виждания и край, минава ми всякакво желание, при което следва една седмица пълна незаинтересованост, докато се усетят, че това е краят. Имал съм няколко връзки, да кажем по месец-два, но не съм ги чувствал като нищо особено, просто късно се осъзнаха.
Приятно ми е да оставам сам със себе си, дали ще чета 5 часа, ще играя някоя малоумна игричка на телефона или ще гледам филми, трудно ми е да дам това време, за някого друг, а предполагам сериозните връзки ти изпиват цялото това свободно време. Заслужава ли си, да се откажа от това толкова готино нещо, да остана сам със себе си и да се наслаждавам на това, че не трябва да се занимавам с никого, за да развия качествени и пълноценни взаимоотношения?
Активен

Fools set the rules in this world. Just take a look around, it's undeniable.
Daweaz
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 128

"Memento mori"

Профил
« Отговор #1 -: Юли 09, 2019, 23:46:22 »

Полза,полза,зависи какво разбираш под "полза" . Като всяко нещо си има плюсове и минуси. Например всеки човек трябва да има една първа любов с която да сътвори всички възможни глупости,на които е способен. Да бъде слаб,тъп и безгръбначен. Да провали нещата по всеки възможен начин и да се  поучи от грешките си. Малко са тези,които още с първата си сериозна връзка успяват да бъдат най-доброто,което могат да са.
Като цяло свободата е хубаво нещо,но някой ден ще трябва да създадеш семейство. Затова е хубаво да си минал през това,когато жената с която искаш да живееш се появи.
За ползи е трудно да се говори,защото за всеки е относително. Един може да приема нещо за полза,а друг да го приема за недостатък. Тъй че наслаждавай се на живота и не го мисли много.
Активен

Бъди мъж на пук на педер*сти !
Randu
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 15

Профил
« Отговор #2 -: Юли 10, 2019, 00:27:27 »

Здравей. Хубава тема отваряш. Като човек, вече преминал през 2-3 сериозни връзки, с обща продължителност 7-8 години, ще си позволя да изкажа моето мнение по въпроса. Едно време и аз подобно на теб бягах като дявол от тамян от сериозните отношения. Причината? Исках да разполагам с цялото си свободно време и с цялата си свобода. Да излизам когато си искам, с когото си искам, да трупам бройки да не се съобразявам с никого и общо живота ми да тече леко и без излишно напрежение. Това са неща характерни за ученическите и студентските години. Много контакти, много запознанства, лесно започване на връзки, и още по-лесно то им приключване.  Предполагам и ти си точно в тази възраст, съдейки по разсъжденията ти.

Имай предвид, че и двете неща си имат положителни и отрицателни страни, като всяко друго нещо в този живот.
Това да нямаш сериозна приятелка ти дава свобода да правиш каквото си поискаш, но те лишава от чувства и преживявания, които няма как да преживееш със споменатите еднодневки.

За мен всичко трябва да е с времето си. Никога не съм разбирал тези които на 15-16 години се обвързваха сериозно, кълняха се във вечна любов, как искаха да умрат заедно, и след 2-3 години, когато характерите започнат да се изграждат и се появят критериите, различни от външност, се случваше така че вече любовта се е изпарила и наред е следващият/щата.
Обратният вариант ми е още по-противен. Хора, навършили или доближаващи 25-30, които още живеят като тинейджъри, никога не са се обвързвали с друг човек да повече от няколко месеца, и на всичкото отгоре имат претенции какви качества трябвало да притежава тя/той за да имат шанс заедно.

Имай предвид че тази ти незаинтересованост и желание да не делиш времето си с друг силна форма на егоизъм. И това занапред повече ще ти пречи, отколкото ще ти помага.

За да се получи една пълноценна връзка, са нужни много усилия, много компромиси, много отделено време и от двете страни. Затова и много хора бягат от дълготрайните връзки. Защото ги мързи, защото не искат да си нарушат комфорта, не искат да полагат усилия, за да направят друг щастлив, но най-вече защото така е по-лесно
По-лесно е да ги сменяш, да не се съобразяваш с никого, да разполагаш с цялото време на света за себе си. по-лесно е да си стоиш у вас, да си цъкаш на телефона или да си гледаш мачове, без да си напрягаш мозъка с какво да изненадам половинката си днес.

Връзката изисква отговорност. Изисква време и отношение. Изисква да пренебрегнеш Аз-ът в името на общото. Изисква да мислиш да другия повече отколкото за себе си. Изисква понякога да пренебрегваш егото си в името на чуждото щастие.

Аз лично като си легна вечер не се сещам за: оная русата, дето я е*ах еди кога си в тоалетната на дискотеката, или за всичките мимолетни забивки които съм имал през годините.
Но в съзнанието ми веднага изплуват купчина спомени с онези 2-3 жени, които са оставили диря в живота ми. Онези жени, благодарение на които съм човекът, който съм днес. Онези жени, които знаят всички мои слабости, както и аз техните. Онези жени, за които си спомням с усмивка, но и доза огорчение, че вече не са част от живота ми.

Истината е, че ще чуеш много различни мнения от хората тук (не забравяй че това е форум за свалки и тук "сериозната връзка" е малко тема Табу), и знай че няма еднозначен отговор: Това е по-добре, това е по-зле. С времето трябва да се опита от всичко.
От свалките за една нощ, до падането на коляно с пръстен в ръка.

Активен

Най-големият въпрос, който не е намерил отговор и на който аз не съм успял да си отговоря, въпреки тридесетте ми години изследване на женската душа, е: „Какво иска жената?”
Зигмунд Фройд
Delusion
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #3 -: Юли 10, 2019, 01:20:04 »

Здравей. Хубава тема отваряш...

Благодаря ти за изчерпателният отговор.

На 21 съм и за въпросът с времето, така е, егоист съм, поне от към това. Не обичам разни хора, които не познавам достатъчно добре и от които не се интересувам особено, да ме натоварват с ежедневните си проблеми, прекалено много негативизъм излъчват масата хора, които познавам.

Много ми харесва да прекарвам време със себе си, ей така, без да мисля за нищо, а сериозните взаимоотношения с друг човек, биха ми попречили на това. Просто съм такъв характер, не знам.
Предполагам с времето ще разбера, кога съм готов да пренебрегна себе си, заради някого друг, но със сигурност няма да е скоро.
Активен

stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3805

Профил
« Отговор #4 -: Юли 10, 2019, 08:20:27 »

Това нещо "необвързваща връзка" си е оксиморон, както и звучи.
За мен връзка е само сериозната. Но на 21 хич не ти трябва. Като станеш на 30-35, тогава.
Има много причини, не ми се преоткрива топлата вода, затова ще копирам от Блекдрагона:

1. Girlfriends are dream-killers.

This is number one, top of the list... men in their twenties need to spend their time and energy detaching from their parents, schools, bosses, and other authority figures, moving out on their own, paying off debt, and start building their empires. These things are absolutely critical.

When you get a girlfriend, she will eventually start leaning on you to do literally the opposite of all of those things.

It’s not because she’s bad or evil. She’s not, and this article is not an anti-woman rant. As my longtime readers already know, women are not evil, disloyal whores or bitches; rather, women are simply biologically hard-wired to behave in certain ways, regardless of your opinions on whether these are appropriate or not. It’s how they are, they can’t help it, and that’s the way they’ll always be. Better get used to it.

When you get a girlfriend, she’s going to lean on you, hard, to do things like:

Spend more money.
Go into more debt.
Spend less time working on your dreams, goals, and Mission.
Lean more on your family members, including your parents.
Drain daily emotional energy and willpower.
Impose more rules and restrictions on your behaviors and time.
Stop having sex with, dating, or even hanging out with other women.
All of these things are the opposite of what you should be doing in your twenties! All of these things are going to absolutely murder your goals, dreams, plans, finances, masculinity, freedom, and independence.

Getting free is difficult enough already. Liberating yourself from your parents, job, schooling, and so on is difficult enough already. Building your Alpha 2.0 business with location independent income is difficult enough already. Getting a god damn girlfriend makes these difficult things 10X more difficult. Why the fuck would you do that to yourself?

Actually, here’s why…

2. You don’t have the ability to manage strong feelings and oneitis yet.

As I’ve talked about before, younger guys are more susceptible to oneitis and feelings of neediness than older men are, and by a large margin. (I’m not saying older men don’t get oneitis. They certainly can. But the comparison of how often it happens and the degree to which it happens as compared to a younger guy is night and day.)

This also applies to young men with strong game. Again, as I’ve talked about before, young players, pick-up artists, and seducers who have had sex with a huge number of women still get oneitis as hard or even harder than inexperienced beta males do.

This is because, when you are a younger guy, you are simply not equipped, both psychologically and in your logistical lifestyle, when you start getting really strong feelings for one girl and put her in a position of authority in your life by making her your girlfriend

The odds of you seriously fucking up this relationship are sky-high as compared to a man who is 38 or 52. When you’re older, you’re going to be much more confident, much more chill, much less tolerant of woman’s drama and bullshit, much less touchy, and have many more life options. And again, this is true even if you’re a younger guy who has already had sex with over 100 women. Doesn’t matter. Pick-up skills and relationship management skills are two very different things.

3. There’s no fucking rush.

Statistically speaking, factoring growth in medical technology, you younger guys are going to live to be well past age 100 and still be vibrant and productive well into your eighties. This isn’t the 1600s where you were a bent-over old man by the time you were 40 (if you were lucky enough to live that long). Dude, you’ve got 40 or 50 years to get a girlfriend if you wait until you’re 30.

THERE IS NO RUSH. WHY THE FUCK ARE YOU RUSHING THIS STUFF?

Get some fucking balls. Be a fucking man. Stop clinging to some girl just because you’re needy or lazy or because you have mommy issues. STOP IT!

Use your twenties and focus on becoming an independent man. Then, once you’ve got some more financial infrastructure built, you’re a little more solid both in life and emotionally, then get a girlfriend if you still want one. You’ve got plenty of time.

4. Stop thinking you can’t get laid unless you have a girlfriend.

I know some of you are going to say this so I’m heading you off at the pass first.

I don’t care how much of a pussy or beta you are. I don’t care how traditional your country is. You can get laid on a regular basis without having a fucking girlfriend. Don’t give me this bullshit about how you “can’t get laid unless you have a girlfriend.” Have you read anything at this blog? Or any other redpill / manosphere / PUA blog???
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил
« Отговор #5 -: Юли 10, 2019, 12:55:47 »

@Delusion,
на 21 години си. Това е супер - можеш да постигнеш почти всичко на този свят ако започнеш сега. Не се обвързвай с жена в този момент, защото рискуваш да пренебрегнеш себе си, а следващите 10-15 години ще бъдат изключително важни за развитието ти като мъж. Трябва да откриеш първо какво ти искаш да правиш, твоята мисия, Purpose. Нещото което ще те кара да ставаш с желание от леглото. Опознай себе си, остави глупостите като "егоизъм", всеки човек действа спрямо своите лични егоистични подбуди. Дори родителите ти!

Никога няма да изгубиш жени, ако преследваш пари, но винаги ще изгубиш пари (дори всичките си) ако преследваш жени. Преследвай своето лични бъдеще, твоите желания и амбиции. Затова и stone е постнал, че жените са убиец на мечти. Нямаш ли Purpose - свършен си. Аз имах, и затова оцелях в 9 годишна връзка без да трепна, тя се премести в друг град, друга работа, друга среда, а аз никога не оставих (а и няма да оставя повече) това което обичам. Направих го веднъж за период от една година, заради друга жена и си платих скъпо. Purpose е преди всички в този свят - родители, приятели, жени. И когато станеш на 30-35, със солидна основа зад гърба си, самочувствие защото си постигнал всичко сам, останалото е лесно. Имаш свободата и избора да поемеш който искаш път.

Срещай се с много жени, но не поставяй каруцата преди коня. Ако някое от момичетата с което се срещаш, покаже и други качества извън секса, и то за период 1-2 години, супер, можеш да мислиш за отношения с нея. Но да тръгваш с идеята - сериозна връзка, и в последствие да търсиш качества в нея които ѝ липват е лудост. Жени се опознават с времето, маската пада след около година. Не поемай излишни рискове, бъдещето ти като мъж е изложено на опасност при една "случайна бременност" или токсични отношения (виж темите с проблемите).

И сега конкретно:
- Връзката трябва да се случва по твоите правила. Няма компромиси, това са глупости. Ако искаш щастлива и здравословна връзка/отношения, ти си капитана на самолета. Жената е стюардеса, а не ко-пилот. Ако постоянно ще се състезава с теб, кой е по-по-най, само излишна драма.
- Трябва да обогатява с нещо живота ти. Да подпомага мисията ти. Да постави теб на първо място и да те следва. Ако ти искаш да излизаш в Събота с приятелите си и да ходиш на лов, а тя ти мрънка - дай и шанс. Нека си намери група с муцитатат да шият вълнени чорапи, да ходят да доброволстват в кухня или каквото си реши. Но не правиш компромис с твоите занимания.
- Да готви/домакинства. Справям се перфектно със всичко, не виждам смисъл да имам жена, ако ще трябва да го правя за двама души, защото виждаш ли, било модерно.
- Да се грижи за себе си. Външен вид, тяло, трябва да е на ниво. Никой не казва перфектно, да се полага грижи, а не да се оправдава че имала проблеми с хипофизната жлеза.

Какви са минусите?
- Обвържеш ли се ексклузивно с една жена губиш всички настоящи възможности и перспективи за отношения с други жени.
- Време. най-ценния и за съжаление невъзобновям ресурс. Загубено в неползотворни разговори, абе направо откровени глупости. А можеш да правиш толкова по-ползотворни неща, като да си бъркаш в носа, примерно.
- От горното, и пари.

Никъде не споменавам за деца, защото това е различен филм. Мнението е крайно, част е от идентичността ми. Не вярвам в баланса, защото е път към посредствеността.

Активен
MPUA
PuP Player
PuP Форум Ученик

Неактивен Неактивен

Публикации: 118

Профил
« Отговор #6 -: Юли 12, 2019, 08:00:16 »

Авторе ти да не си стрелец? И аз по същия начин обичам да оставам сам, да чета, да излизам когато си поискам, да пътувам когато ми скимне, да планирам с коя да се видя..познавам още 2-3ма като мен и те са стрелци..пък на повечето ми приятели им е странно колко обичам да съм сам и как не съм полудявал...преди излизах с една астроложка, обясняваше ми нещо за планетите и фазите при стрелците и видиш ли затова сме били така..което май са глупости, ама тогава ми беше интересно (май щото беше първа среща).
Иначе на 21 не ти трябва връзка, на същата възраст първата ми сериозна връзка ме заряза и си мислех че светът е свършил, представях си бъдещето само с нея...сега осъзнавам какъв късмет имах че ме заряза и ми отвори очите. И аз се имам за егоист както си написал, наскоро се заговорих с един спасител, от ония с уж много бройки и опит, каза че не съм егоист, а просто не съм срещнал правилната все още..дали е така ще видим. Поздрави!
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 186

Профил
« Отговор #7 -: Юли 12, 2019, 08:33:53 »

Знам, че мнението ми няма да се понрави много в този форум, но все пак ще дам и другата гледна точка.
Сериозната връзка е като всичко друго в живота - както си го направиш.
Може да бъде ад, може да бъде и много хубаво нещо.
Зависи доколко си емоционално зрял и какъв партньор ще си избереш - с различните хора е различно.
За губенето на време - отново е доста относително.
Ако избереш партньор, с който ти е приятно и имате общи интереси, как това е загубено време?
Ако ви е приятно заедно да тренирате, да катерите планини, да играете видеоигри - вместо да го правиш сам, ще го правите заедно.
Все пак теб не съветвам да започваш връзка.
За да се получи хубава връзка трябва ти да имаш емоционалната необходимост (или поне желание) да имаш връзка. Ти очевидно не си от тази порода, или поне още не си узрял достатъчно за целта.
Има хора коцкари, дори с най-подходящия за тях човек пак ще гледат настрани.
Има и хора, които са си материал за връзка - един вид им е програмирано да търсят повече от секс и понякога го търсят дори от неподходящи хора.
В хубавата връзка присъстват уважание, желание, одобрение към партньора, зачитане на неговите нужди, хубав секс (което е голямо преимущество пред това да си сам и да правиш скапан секс със случайни хора), подкрепа, общи цели (много могъщо лепило), а ако си голям късметлия - желание и умение да израствате заедно.
Виждаш ли, не е като по приказките - и заживели дълго и щастливо.
Не е и един вид смърт, след който спираш да си себе си и спираш да се развиваш.
Не е и зависимост - това отблъсква и мъже и жени.
Да кажем, че е нещо като умерена взаимна зависимост - можеш и без този човек, но той прави живота ти толкова хубав. Съответно ти също инвестираш усилия, време и желание да правиш неговия живот хубав и това ти носи щастие.
Толкова  sleepy
Активен

Отказът от отговорност не я прави нулева, а я прехвърля на някой друг.
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3805

Профил
« Отговор #8 -: Юли 12, 2019, 18:32:49 »

Хич не съм съгласен, кака. Написала си нещо, което звучи добре, ама има толкова общо с реалността, колкото и статия от Космо. Точките ти мога да ги оборя една по една, но нямам толкова време, затова ще се огранича с първата:
Ако ви е приятно заедно да тренирате, да катерите планини, да играете видеоигри - вместо да го правиш сам, ще го правите заедно.
Масово мъжете и жените имат различни интереси. Мъжете обичат да карат коли и мотори, да гледат мачове, да пият с приятели, и т.н. Жените обичат да ходят по молове, да гледат сериали, и т.н. Като станат гаджета, понеже социалното програмиране е да прекарват времето си заедно, обикновено какво се получава: един уикенд тя ще го замъкне на рожден ден на приятелката си и той ще тъпее там цяла вечер, другия уикенд той ще я помъкне на риба и тя ще тъпее пък целия уикенд.

Съгласен съм, че може да е прекрасно, ако гаджето притежава качества 1, 2, 3, 4, 5, но ако приемеш, че всяко едно ценно за теб качество се намира в 10% от популацията, то за да намериш партньор и с 5-те качества трябва да изредиш 1/(10%*10%*10%*10%*10%) = 100,000 човека, което физически е невъзможно. Обикновено хващаш когото хванеш и чак после разбираш, че притежава само някои неща от тези, които искаш в идеалния партньор, примерно имате общи хобите ама не се чука добре, или зачита ти нуждите ама финансовата ви култура е различна, или там от твоя списък все липсват 2-3 работи.
Докато ако си свободен човек, пак да взема от твоя пост срещнеш жена, която обича да ходи по планини като теб, какво ти пречи да си ходиш по планини с нея, без да ѝ ставаш гадже и да ѝ дължиш вярност? Хайде пробвай го това ако имаш вече гадже, примерно кажеш на гаджето си - абе аз отивам тоя уикенд на планина с Пешо, ама не ме ревнувай мило, моля те, той ми е само дружка за планина.

Въпреки всичко казано, на повечето мъже им се приисква нещо сериозно и имат нужда от такива отношения и близост с по-специална жена, но не е нужно да се бърза. Като стане мъжът на 30-35, тогава. Иначе рискува много, не ми се повтаря вече това, което написах по-горе.
Активен
Delusion
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #9 -: Юли 13, 2019, 04:52:59 »

Авторе ти да не си стрелец? И аз по същия начин обичам да оставам сам, да чета, да излизам когато си поискам, да пътувам когато ми скимне, да планирам с коя да се видя..познавам още 2-3ма като мен и те са стрелци..пък на повечето ми приятели им е странно колко обичам да съм сам и как не съм полудявал...преди излизах с една астроложка, обясняваше ми нещо за планетите и фазите при стрелците и видиш ли затова сме били така..което май са глупости, ама тогава ми беше интересно (май щото беше първа среща).
Иначе на 21 не ти трябва връзка, на същата възраст първата ми сериозна връзка ме заряза и си мислех че светът е свършил, представях си бъдещето само с нея...сега осъзнавам какъв късмет имах че ме заряза и ми отвори очите. И аз се имам за егоист както си написал, наскоро се заговорих с един спасител, от ония с уж много бройки и опит, каза че не съм егоист, а просто не съм срещнал правилната все още..дали е така ще видим. Поздрави!

Хаха, не вярвам в тези неща, но да, Стрелец съм, 18 декември.
Активен

gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #10 -: Юли 15, 2019, 11:57:44 »

Хич не съм съгласен, кака

Stone, точно от теб очаквах включване.
Ще пиша по темата малко по-късно.
Активен

unwe2010
PuP Форум Новак
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 5

Профил
« Отговор #11 -: Юли 15, 2019, 16:53:50 »

3 реда и от мен, понеже от доста време само следя форума наред с доста други подобни (lurker), но на тази тема ми е интересно да дам и аз мнение.

1. Успешната връзка е такава, която си има ясни граници и всеки от двамата е наясно какво получава и какво дава в уравнението. Връзката, освен секс е и дългосрочно партньорство. Имам точно 2 примера с подобни успешни връзки и те са с доминиращ мъж и ясни правила. Мацките знаят, че всеки от двамата в момента, когато му даде тъп ултиматум за нещо и ще и излязат от живота без второ питане. И са си успешни до ден днешен.

2. Мита, че секса омръзва - наскоро се видях със състудент и състудентка от 10 години след бакалавъра и какво да ви кажа - 14 години са заедно и си говорихме открито и тя грееше, като разказваше как я прави луда - то не е на пейка, то не е във влака, то не е рози в хотел и т.н. Пичагата направо я държи на постоянно напрежение и тя знае, че си имат пикантни изкарвания. Да и момичето беше отворено още от 19, а на 33 си е завършена мръсница, но секса им е ТОП!!! и не само те така, а в други успешни връзки е станал като прането - и на двамата ни омръзна, не е същото... ми не, няма усилия от двете страни, а дали и на двамата не им се иска да е по-различно? Но, няма как да се бъркаш в секса на други, техен проблем.

3. Трябва и двете страни да са узрели за връзка, ако погледна 100 връзки почнали при двете страни под 22-23, то само 2 са продължили без мега драми. То като ти се ебе и на нея и се ебе, а сте малки и не можете да го говорите добре, как да се задържите. Е вчера имаше един на 27 с някаква 17 годишна, каква връзка там ще има - ще си чичко паричко, хуй на повикване, ако си мекотело и не можеш да си наложиш границите на хлапе на 17, а си на 27 и ''успешен''. Няма как една връзка да е успешна без доминиращ мъж или жена, която знае, че мъжа и има потенциал да доминира и му дава повече свобода, докато се научи. Иначе е въпрос на време жената да почне: а) да му трови живота б) да си намери междувременно по-як тъпкач и да се изнесе.
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #12 -: Юли 16, 2019, 07:30:10 »

Масово мъжете и жените имат различни интереси.

Не виждам защо говориш за масово, за връзка ти трябва 1 човек, нали?

Обикновено хващаш когото хванеш и чак после разбираш, че притежава само някои неща от тези, които искаш в идеалния партньор

Аз за идеален партньор и дума не съм обелила, ти повдигаш темата.
И защо въобще смятате, че жените търсят идеалния?

Докато ако си свободен човек, пак да взема от твоя пост срещнеш жена, която обича да ходи по планини като теб, какво ти пречи да си ходиш по планини с нея, без да ѝ ставаш гадже и да ѝ дължиш вярност? Хайде пробвай го това ако имаш вече гадже, примерно кажеш на гаджето си - абе аз отивам тоя уикенд на планина с Пешо, ама не ме ревнувай мило, моля те, той ми е само дружка за планина.

Не дружка, цели компании си имаме и се мотаем нагоре надолу с тях.
Връзката не ти дава правото да притежаваш другия.

Въпреки всичко казано, на повечето мъже им се приисква нещо сериозно и имат нужда от такива отношения и близост с по-специална жена, но не е нужно да се бърза.

Първото нещо, с което съм съгласна - на всеки в един момент му се приисква любов и близост и не трябва да се бърза с изборът на партньор.
И ето я пак тая дума - партньор!
Нещо, което пропускат да ни кажат, а именно, че връзките и семейството са отборна игра!
И далеч не всеки е добър отборен играч, къде заради липса на достатъчно количество емпатия (емоционален далтонизъм бих го нарекла), къде заради множество пороци, къде поради егоистичен характер или грешна нагласа.
Както не от всеки става лекар и не от всеки става програмист, така и не от всеки става партньор.
Но много хора, които реално не са материал за връзка все пак правят семейства, с идеята че искат деца.
Те правят сделка без да са намесили в достатъчна степен емоционалния компонент.
Сделката при мъжете от този тип изглежда така - от мен ресурси и симулирана вярност за пред хората (ако изпадне нещичко няма му простя), от теб децата, възпитанието и истинска вярност по възможност.
Т.е. те плащат цена, за да получат нещо, което искат (деца), но реално самата връзка за тях не е нещо желано, а нещо като необходимо зло, за да получат наградата.
Но такива сделки винаги излизат криви.
Както един лекар, който е станал лекар само заради парите в занаята, но иначе не понасящ да рови във вътрешните органи на хората и постепенно намразващ пациентите ти, така и един такъв съпруг постепенно започва да обвинява жена си за ограниченията, с които се примирява, за да има деца.
Вижда жена си като ограничител на свободата му, въпреки че той доброволно е нагазил в тези отношения и дори ги е инициирал в повечето случаи.
Ако останат заедно достатъчно дълго може дори да я намрази, без реално тя да го е предизвикала по какъвто и да било начин.

Моят опит сочи, че връзки, в които единия непрекъснато дърпа чергата към себе си постепенно се разпадат.
Това е нагласата на крадеца - аз печеля, ти губиш. Ама никой не иска да е губещ непрекъснато. Напомни ми някой път да разкажа за лодката.
Най-успешната нагласа в една връзка е - аз печеля и ти печелиш. Така с времето се изграждате един друг, израствате заедно.

По темата за качествата - кога човек знае, че е срещнал подходящ партньор и отношенията с него имат шанс да просъществуват по-дълго?
Не е когато той е "идеален" и притежава х на брой качества (това е дори смешно), а е когато не изпитваш нуждата да търсиш друг.
Твоите потребности - били те емоционални, физически, сексуални или други - са удовлетворени и ти си доволен от изборът си.
Ако се оглеждаш за друг или за нещо странично, ако си перманентно нещо недоволен във връзката си - очевидно си направил грешен избор.

И отново стигаме до това - както си го направиш - плюс щипка късмет разбира се, която пожелавам на всички, решили да се впуснат в това начинание "сериозна връзка".  Kiss

Активен

StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 162

Профил
« Отговор #13 -: Юли 16, 2019, 08:27:12 »

@gotemperor

Любопитен съм за двете най-важни неща - на колко си години и как се оценяваш като красота? (от 1-10, не бъди скромна).

П.С. Не съм джентълмен, винаги питам жена на колко години е и колко килограма тежи.
Активен
gotemperor
PuP Lady
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Профил
« Отговор #14 -: Юли 16, 2019, 09:02:08 »

@gotemperor

Любопитен съм за двете най-важни неща - на колко си години и как се оценяваш като красота? (от 1-10, не бъди скромна).

П.С. Не съм джентълмен, винаги питам жена на колко години е и колко килограма тежи.
Ако ти е толкова любопитно ще ти пиша лично.
Активен

Страници: [1] 2 3
  Изпечатай  

Отиди на: