Tyxo.bg counter Ползите от сериозна връзка?
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Август 22, 2019, 20:59:06 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

„Първата стъпка към постигането на вашата цел е да отделите време и нужното уважение. Разберете какво означава за вас нейното постигане.“
– Дуейн Джонсън – Скалата

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през август 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  
Автор Тема: Ползите от сериозна връзка?  (Прочетена 2901 пъти)
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 156

Профил
« Отговор #30 -: Юли 24, 2019, 08:55:43 »

Да се гледа на взаимоотношенията с партньор, с които искате да градите нещо, като на бартерна сделка, за мен е недопустимо. Никой никого не кара да прави нещо на сила, за да мерим кой колко е дал и колко е взел. Това са грозни неща. Аз, ако искам да вляза във връзка с жената с която излизам, няма да вадя везната и да започна да претеглям, и да сравнявам дали покрива критерийте ми за идеална половинка. Най-малкото защото идеални хора няма.
Ако нещо не ви харесва в жените до вас, или гледате на тях като на тежест, а не като на партньор, то просто няма смисъл да си губите врмето един на друг.

Напротив, точно това правим и мъжете и жените постоянно оценяваме. Проблема е, че мъжете спираме да го правим след като сме влезнали във връзката. А жената започва да преоценява след това "това ли е най-доброто на което съм способна". И аз съм го правил и масово наблюдавам около мен, мъжете "влизаме във връзка" без изобщо да познаваме жената срещу нас. Срещаме се 3-4 месеца, чукаме се като зайци и решаваме че "тя е жената". И се оказва в следващия момент, че тя е емоционално нестабилна, неспособна на остане сама за две минути и други проблеми. Жената ще "те претегля" цял живот, ще те съди дали живееш според правилата си, дали си Мъж на място. Не е лошо и ние да започнем да го правим - дали тя се грижи за нас, готви ни вечери, масажира ни гърба, поддържа формата си и т.н. И ако в един момент спре да го прави, ние като мъже да се отдръпнем също от сделката. Да, отношенията са сделка. Бракът е сделка. Най-добре е да имаш козове за да можеш да получиш по-добра сделка. Нямаш ли - каквото изпадне.
Активен
Cancun
PuP Форум Гуру

Неактивен Неактивен

Публикации: 638

Профил
« Отговор #31 -: Юли 24, 2019, 11:14:37 »

Напротив, точно това правим и мъжете и жените постоянно оценяваме. Проблема е, че мъжете спираме да го правим след като сме влезнали във връзката.

Да, така е, най-вече защото мъжете си мислят, че работата е свършена и се решава, че повече не е нужно да се напъва, за да "бъде на ниво". Отделно, че  мъжете обичаме баланс и спокойствие в отношенията, което с течение на времето на жените не се харесва, защото те са емоционални наркомани и ако няма каквато и да е регулярна форма на емоции, то тя се отегчава задължително и почва да се оглежда. Точно вчера си говорим с една, която ми разказваше за последната си връзка и как двустранно са били изстинали чувстата и едва ли не седели и се изчаквали кой първи ще каже на глас, че нещата приключват, но тя се напънала още няколко месеца да поседи с него, защото вече имало избрана дата за сватбата на сестра й и тя искала да се появи пред приятели и роднини с него като двойка, а не сама, че да бие на очи и да я обсиват с въпроси. Типичен пример как жената гледа единствено своя собствен интерес - в случая тази е стиснала зъби да седи с човек, към когото няма вече чувства, само за да си спести някакви си там битови неприятности на сватбата. Разбира се, няма как да отречем тук и вината на момчето, който (по нейни думи) също е спрял да има чувства и е седял с нея по навик просто.

А жената започва да преоценява след това "това ли е най-доброто на което съм способна".

Хипергамия. После да дойде да ми говори някоя, че не съществувало това животно. Жената винаги се оглежда за BBD (bigger, better deal). В момента, в който реши, че е способна да "закачи" и да се уреди с мъж с по-добро value, онзи настощият е просто "чао", включително и ако имат вече деца и общ дом.

И аз съм го правил и масово наблюдавам около мен, мъжете "влизаме във връзка" без изобщо да познаваме жената срещу нас. Срещаме се 3-4 месеца, чукаме се като зайци и решаваме че "тя е жената". И се оказва в следващия момент, че тя е емоционално нестабилна, неспособна на остане сама за две минути и други проблеми. Жената ще "те претегля" цял живот, ще те съди дали живееш според правилата си, дали си Мъж на място. Не е лошо и ние да започнем да го правим - дали тя се грижи за нас, готви ни вечери, масажира ни гърба, поддържа формата си и т.н. И ако в един момент спре да го прави, ние като мъже да се отдръпнем също от сделката. Да, отношенията са сделка. Бракът е сделка. Най-добре е да имаш козове за да можеш да получиш по-добра сделка. Нямаш ли - каквото изпадне.

Ами да, защото от една страна на нас като ни подмирише на пуси и сме склонни да игнорираме всичи други смущаващи сигнали в характер и поведение и после ни се стоварва изневиделица , когато изтрезнеем от първоначалното опиянение. Отделно, че - няма какво да се лъжем - жените са много добри в това да се презентират в най-добрата светлина и всячески се стремят да потиснат всички кусури, поне първоначално, докато задържат този, когото харесват, а после с времето вече си показват всички магарии.

A да не говорим пък хората как масово си мислим, че това първоначално привличане и химия може да съществува сто години, което е доказвано многократно, че не се случва. СЪответно, не виждам нищо лошо да се казва на глас, че дългосрочните отношения/бракове са просто сделка, погледнати напред във времето, но просто много от нас са коне с капаци и предпочитат да гледат света през розовите си очила. За жените  е ясно, че колкото повече получават, толкова повече искат и все са недоволни, така че мъжете трябва много внимателно да обмисляме  в каква сделка си слагаме подписа. Smiley
Активен

"Socializing with women just to be social is ridiculous. There is literally no end payout. A woman can't help you move, they never give you a ride, they can't back you up in a fight, they can't hit the bars with you, etc. If the chances of getting laid aren't in the cards I don't waste my time, period"
Delusion
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 43

He, who attacks first, always win!

Профил
« Отговор #32 -: Юли 25, 2019, 14:59:17 »

Благодаря на всички за включването. Продължавам да следя с интерес.
Активен

Fools set the rules in this world. Just take a look around, it's undeniable.
The.Spirit
PuP Hero
PuP Форум Шампион
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 1533

Профил
« Отговор #33 -: Август 04, 2019, 14:39:34 »

Напомни ми някой път да разкажа за лодката.

gotemperor - разкажи за лодката.
Активен

Бъди Слънце!
Riot
PuP Player
PuP Форум Майстор
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 223

Профил
« Отговор #34 -: Август 04, 2019, 16:11:20 »

Напомни ми някой път да разкажа за лодката.

gotemperor - разкажи за лодката.

Пак някакви си простоти и истории които олицетворяват връзките, не дано не ги разказва моля те, не я предизвиквай.  Grin
Активен
Страници: 1 2 [3]
  Изпечатай  

Отиди на: