Tyxo.bg counter Как влияе мъжкарското поведение на другите
Пикап, ефективни запознанства, флирт и свалки (Pick-up Project форум)
Декември 06, 2019, 03:46:27 *
Добре дошъл/дошла, Гост. Моля, въведи своето потребителско име или се регистрирай.
Изгуби ли регистрационния е-мейл?

Влез с потребителско име, парола и продължителност на сесията
Новини:

"Разликата между тези, които са постигнали нещо и тези, които не са постигнали нищо, определя този, който е стартирал по-рано." - Чарлз Шваб

Екипът на pickup-project организира уоркшопи през ноември 2019г.

Научи се на ефективна комуникация с жените! Не се колебай! Запиши се сега!

Начало    Правила на форума Търси Вход Регистрация  
Страници: [1]
  Изпечатай  
Автор Тема: Как влияе мъжкарското поведение на другите  (Прочетена 506 пъти)
MrWrong
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 30

Профил
« -: Ноември 28, 2019, 23:08:02 »

Здравейте, драги съфорумници и готеняги търсещи по-добрата си версия.

Днес с един авер разисквахме една тема, та се позамислих малко по-мащабно и ще се радвам да споделите мненията си по въпроса, понеже тук има страхотни личности.

Въпросът ми е - Как другите момчета те възприемат, когато си готин?

Така. Да приемем следната ситуация - Мъж - с мъжкарско поведение - Готин, читав, поддържан - обръснат или с оформена брада, хубави дрехи и имащ стил; Позитивен, харизматичен, страстен, ентусиазирам, енергитичен, водещ (в повечето ситуации), непукист, самодостатъчен, шегаджия; Жените го харесват, създава интерес, пуска им бъзици и въобще около него витае една опияняваща енергия, чувство за свобода и Харизма - абе мъж развил се личностно и съградил една по-добра версия на себе си.
- Как се приема от другите мъжаги?
Питам, чувствам и забелязвам (към мен) как се приема с нотка негативизъм - момчетата почват да ти завиждат, да дрънкат зад гърба ти, да те избягват и да се съюзяват с по-неготини, виждат конкуренция в теб сред мадамите, виждат и човека, който искат, но нямат смелост да бъдат.
Въобще голяма част от съвременните мъже не се чувстват добре в кожата си, срамуват се, страхът е основният фундамент, който управлява живота им; Когато виждат, че някой ги доминира и създава вайб - ревнуват, хейтят, избягват приятелските отношения с теб или въобще зачеркват приятелството.
Как мислите?

Тук стигаме до екзистенциалния въпрос какво всъщност е приятелство и до колко полезно е то. Без да се отклонявам от фокуса на темата, според мен за да си приятел с някой, трябва задължително да има двата, или поне един от двата компонента -
1) Взаимна полза.
2) Задължително! Да сте на едно ниво.

Взаимна полза от приятелството, най-тривиално погледнато е, да седнете да изпиете едно кафе - бягате от проблемите и се валидирате взаимно - изслушвайки, приказвайки и евентуално - подкрепяйки (типично момичешки)
Да сте на едно ниво означава, що-годе равна рамка. Или на двамата да се случват само позитивни неща, или на двамата - само негативни (както е в повечето случаи). Когато единият стане по-популярен, по-успешен, по-харесван (от жените/хората), другият започва да му завижда и да чувства комплекс за малоценност. Често спира да го търси.

Да, приятелството има страхотни дивиденти и е прекрасно човек да има богат социален кръг от приятели, но дали то понякога не те ограничава? За сметка на жени, четене/личностно развитие, медитация, по-висши ценности.
Когато човек започва да възприема и обича себе си, е по-малко склонен към външно удобрение и приятелство, градящо се на определени условия.

Дали самотният войн е войн, защото е самотен? Smiley
Активен
Dream
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 114

Профил
« Отговор #1 -: Ноември 29, 2019, 10:27:54 »

За да те отбягват си има причина.  Или се ебаваш за сметка на хоратата постоянно, или се чустваш като някъв господ бог, и дразниш с високомерието си .  Има една книга  "Владетелят" на Николо Макиавели
Там има всички отговори на въпросите ти.
Лично за мен ако някой е готин и дава ценност ще има много хора около него. Ако гради своя ранг върху подтискането на слабите мисля, че е нормално да бъде намразен от потърпевшите, които лесно биха създали съюз  помежду си за да го изолират и отхвърлят от групата.
Активен
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 290

Профил
« Отговор #2 -: Ноември 29, 2019, 18:29:22 »

Всеедно слушам някаква путка. Тези по- хубавките девойки, правят същите коментари.  ''Популярен" само от това разбирам, че си малък, затова ти е простено. Мъжете, за които говориш не разсъждават за такива неща, и не ги ебе кой кво казва, и кой как му завижда. Обикновено имат приятелчета, които са като тях, или поне ги гонят, другите само искат да бъдат като тях и до тях. Нали знаеш, кога мишките започват да църкат...когато котката я няма. Отсявай си кръга от преближени, и не очаквай нищо друго в замяна, освен по малко уважение. Не опитвай да се нагаждаш спрямо другите, естествено уважавай всеки човек, но го показвай само на тези, които заслужават. Че някои хора злоупотребяват. И такива мисли, колко си готин и т.н., си ги прави единствено пред теб си, че е смешно мъж да ги говори. Поне на мен ми е смешно. Същото е като да разправяш сам колко си богат, или умен и т.н. Както класата се усеща без да я натрапваш, така е и с това. Това е от мен, и поздрави...
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
MrWrong
PuP Форум Зарибен
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 30

Профил
« Отговор #3 -: Ноември 29, 2019, 19:41:31 »

@Dream, благодаря ти, обезателно ще погледна книжката.

@Royal, не исках да се самоизтъкна като готин, опитах се да дам обективен пример с който да напасна въпроса в темата.

Естествено, че не трябва да се опитваш да се нагаждаш към другите, не го правя, но това е фокусът че ти влияе на социалната среда. Още..
Другите момчета не четат Фройд, въобще не им идва на ума да се обогатяват ментално, не говорят за момичета и не знаят как да флиртуват. А такова понятие като самоувереност не са чували.
И се дразнят. И те ревнуват. И хайде, да не те избягват, но социалната ти среда се ограничава; Никой не иска конкурент - да чувства комплекс за малоценност и да бъде по-малко харесван.
Това е нещо като теорията за "грозната приятелка" или как прагматичната мацка си избира по-грозна приятелка, с която да движи, за да бъде винаги по-харесвана и да черпи его от нея.
Активен
Dream
PuP Форум Ученик
**

Неактивен Неактивен

Публикации: 114

Профил
« Отговор #4 -: Ноември 29, 2019, 20:25:20 »

Да знаеш трудно се чете писана е преди 500 години. Но не е случайна книга има я в библиотеките на най-успелите  хора на земята.
Активен
StefanS
PuP Player
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 173

Профил
« Отговор #5 -: Декември 02, 2019, 08:07:52 »

@MrWrong, нищо не можеш да направиш с хората окоо теб. Можеш само да преоценяваш постоянно взаимоотношенията си с тях. Ако са такива, каквито описваш - не виждам никаква причина защо да сте "приятели". Приятелството е нещо което трябва да се заслужи, а не да го раздваме ей така. Изисква време и усилия и от двете страни, и ако едната не ги полага, то тогава не се получават нещата.
Да си мъж е много самотно занимание, така е. Нормално, когато ти самия си интересен и готин човек, бързо ще се оттегчаваш от скучни хора и няма да имаш никаква търпимост към bull shit. Просто се занимавай с нещата които на теб са ти интересни, там ще срещаш хора с които имате сходни интереси и ще можеш много по-добре да ги опознаваш. Няма да губиш излишно време, а и не вски човек заслужава нашите усилия.
Отнасяй се с уважение към всеки човек първоначално, но щом покаже неуважение - бъди твърд. Ако се повтори, задраскваш от живота ти. За истинските приятелства изискват много време и усилия, и най-добрия начин да опознаваш един мъж е като правите неща заедно (изключват седене на маса и пиянстване). Ходите на лов, вдигате заедно тежести, сещаш се. Ако попаднете пък в екстремни условия е още по-интересно и за секунди ще разбереш същността на човека. Ето това видео ми доизясни нещата които вече бях започнал:
https://www.youtube.com/watch?v=6VKpXlITW1w&t=23s

Инвестициите, инвестициите, инвестициите които другите правят за теб. Това е истинския показател. Думите са евтини, действията - скъпи.
Активен
hitman321
PuP Player
PuP Форум Сенсей

Неактивен Неактивен

Публикации: 484

Профил
« Отговор #6 -: Декември 02, 2019, 11:10:09 »

@MrWrong, нищо не можеш да направиш с хората окоо теб. Можеш само да преоценяваш постоянно взаимоотношенията си с тях. Ако са такива, каквито описваш - не виждам никаква причина защо да сте "приятели". Приятелството е нещо което трябва да се заслужи, а не да го раздваме ей така. Изисква време и усилия и от двете страни, и ако едната не ги полага, то тогава не се получават нещата.
Да си мъж е много самотно занимание, така е. Нормално, когато ти самия си интересен и готин човек, бързо ще се оттегчаваш от скучни хора и няма да имаш никаква търпимост към bull shit. Просто се занимавай с нещата които на теб са ти интересни, там ще срещаш хора с които имате сходни интереси и ще можеш много по-добре да ги опознаваш. Няма да губиш излишно време, а и не вски човек заслужава нашите усилия.
Отнасяй се с уважение към всеки човек първоначално, но щом покаже неуважение - бъди твърд. Ако се повтори, задраскваш от живота ти. За истинските приятелства изискват много време и усилия, и най-добрия начин да опознаваш един мъж е като правите неща заедно (изключват седене на маса и пиянстване). Ходите на лов, вдигате заедно тежести, сещаш се. Ако попаднете пък в екстремни условия е още по-интересно и за секунди ще разбереш същността на човека. Ето това видео ми доизясни нещата които вече бях започнал:
https://www.youtube.com/watch?v=6VKpXlITW1w&t=23s

Инвестициите, инвестициите, инвестициите които другите правят за теб. Това е истинския показател. Думите са евтини, действията - скъпи.
Трябва да намериш златнате среда.
Факт е, юе повечето хора са скучни, мързеливи и не се развиват...и затова са ти безинтересни.
Но хубаво е да имаш един кръг от 10-15 човека с които винаги можеш да се събереш.
Активен
stone
PuP Hero
PuP Форум ЗвЕзДа
*
*
*
*

Неактивен Неактивен

Публикации: 3816

Профил
« Отговор #7 -: Декември 05, 2019, 00:29:28 »

Не мисля, че е задължително да сте на едно ниво.
На мен ми е ОК да прекарвам време с различни мъже... чак близки приятели не бих нарекъл всички, но има с какво да сме си интересни. Аз съм към 40, а имам приятели от 20 до 60 г. Средно богат съм, а имам приятели от такива дето нямат 20 лева в джоба до милионери. И с умни, и с глупави мога да намеря какво да си говоря. Понякога глупавите, или нека за да не използваме обидна дума просто да ги наречем под средно интелигентните, имат други качества, например са стабилни и лоялни, държат си на думата, докато умните хора могат да са хитри и подмолни.
С такива под твоето ниво можеш да си галиш самочувствието като гледаш как ти се възхищават и те четкат (не че обичам или търся това), а пък от такива над твоето ниво можеш да научиш много неща.
Така че, пичове, бъдете отворени към нови запознанства - от повечето хора може да се извлече полза (имам предвид да научиш нещо или поне да си прекараш приятно с тях - не да ги използваш с користна цел). Естествено, има и такива, които са ти безполезни и безинтересни - тях ги избягваш и това е. Няма смисъл да се натоварваш.
Активен
Royal
PuP Форум Майстор

Неактивен Неактивен

Публикации: 290

Профил
« Отговор #8 -: Декември 05, 2019, 17:32:54 »

stone прави разлика между приятели и познати...
Активен

Non nobis, Domine, non nobis, sed nomini tuo da gloriam.
Страници: [1]
  Изпечатай  

Отиди на: